10 tipů na nejlepší krabičkovou dietu České Budějovice – recenze

Co je to krabičková dieta, jaké má výhody a proč si ji pořídit? Jak je to s krabičkovou dietou v Českých Budějovicích?

TOP  1. místo

Zdravé Stravování

Kvalitní krabičková dieta, která je k dostání po celé České republice.
2. místo

Zdraví z Krabičky

Chutná a nápaditá krabičková dieta v Českých Budějovicích a okolí.
3. místo

Antónia Mačingová

Funkční krabičková dieta obsahuje jídla bohatá na antioxidanty.

Deset nejlepších krabičkových diet v Českých Budějovicích

Krabičkové diety v Českých Budějovicích

Město České Budějovice je perla Jihočeského kraje, v jejímž okolí žije až 170 tisíc obyvatel.

Město leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše, takže přírodní paleta je tu neskutečná. Pokud pocházíte z této oblasti a láká vás vyzkoušet krabičkovou dietu, není nic snazšího, než to udělat. V této oblasti najdete hned několik firem, ze kterých můžete vybírat.

Jedná se například o tyto: Zdravé Stravování, Zdraví z Krabičky, Antónia Mačingová, Jsme Fitness Food Menu, ABC Dieta nebo Dieta Pro všechny.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co je to krabičková dieta?

Jak jsme si již řekli v úvodu, jedná se o druh stravovacího režimu, nikoliv o dietu, i když je toto slovo v názvu. Krabičková dieta dbá na to, aby byl přísun pokrmů pravidelný a kaloricky i živinově vyvážený a dodával tak vašemu tělu jen to nejlepší. 

Cílem bývá pokrýt denní výživový příjem ve správném poměru. Díky krabičkám si v podstatě usnadníte život, protože nemusíte myslet na to, co si kde dáte k jídlu, nebo co by měla být vaše svačina. Krabičky si jen vyzvednete nebo vám je doveze kurýr, ohřejete a konzumujete. Což je ideální pro vytížené jedince, jako jsou například maminky na mateřské dovolené, podnikatelé či sportovci nebo zkrátka kdokoliv, kdo má málo času a hodně povinností.

Bohužel při nedostatku času do sebe zpravidla „soukáme“ cokoliv, co nám přijde do cesty a mnohdy sníme mnohem více špatných kalorií, než je zdrávo a v podstatě si toho ani nevšimneme. Naopak si myslíme, že nejíme. Jedná se o takové nevědomé přejídání. Na jídlo není čas, jíme ve stresu a spěchu, což může být základ pro žaludeční vředy nebo i další nemoci.

Většina firem, co nabízejí krabičkové diety, tvoří zdravé jídelníčky, které konzultují s nutričními terapeuty a jsou mnohdy doslova šité na míru. Existují varianty pro vegetariány, low carb, paleo a i specifické jídelníčky jako třeba bezlepková dieta. Je skvělé, že si tento styl stravování může dopřát opravdu každý. Všechny mají společné to, že dbají na pravidelnost a vyvážené složení.

Jak krabičková dieta funguje?

Základ úspěchu je pravidelnost a vyvážení složení. Po určité časové odmlce, kdy tělo tráví, konzumujete předem připravené pokrmy, které jsou sestavené tak, aby daly vašemu tělu to, co zrovna potřebuje. Zpravidla se denní režim skládá z pěti až šesti jídel, které by měla zařídit to, že nepociťujete hlad, protože jíte dříve, než ho dostanete. 

Krabičky velmi často nastartují metabolismus, zrychlí trávení a tím i započnou hubnutí, což je takový vedlejší příjemný efekt. To nejdůležitější ale je, že se velmi brzy začnete cítit jako znovuzrození. Více energie, méně únavy  nebo vůbec žádná a střídání nepříjemných nálad naprosto utichne. 

Krabičky si většinou objednáváte den nebo týden předem a potom už se staráte jen o to, abyste danou porci snědli. Nemusíte nic plánovat ani nakupovat. To za vás vyřeší jiní. 

Často se stává, že tedy díky krabičkové dietě shodíte i pár nadbytečných kilogramů. Je ale důležité myslet na to, že proces hubnutí je velmi individuální. U někoho může být velmi znatelný, u jiného nikoliv. Každý jsme jiný a stejně tak i naše těla. Říká se, že každé tělo nejlépe ví, jaká hmotnost je pro něj ta ideální. A to i tehdy, pokud s tím my sami nesouhlasíme. Nezapomeňte, že váha je pouze číslo a nejdůležitější je jak se cítíte. 

U krabičkové diety je nejdůležitější, aby byl jídelníček šitý opravdu na tělo a pro tělo. Nemůže platit jeden základní mustr pro všechny. Na to si dejte pozor, až si budete vybírat dodavatele, protože kvalita a nabídka se může hodně lišit.

Jaké má krabičková dieta výhody?

Tou hlavní je bezesporu úspora času. Nemusíte ráno vstávat o hodinu dříve, abyste si nachystali svačiny či oběd. To za vás vyřeší jiní. Ušetřený čas můžete věnovat příjemnějším aktivitám, než je například krájení zeleniny.

Další, neméně důležitá výhoda je, že tělo dostane potřebné množství živin, vitamínů i minerálů. Bohužel často díky samého spěchu a shonu nemáme čas přemýšlet nad tím, jestli naše strava obsahuje opravdu to, co tělo potřebuje. Tedy vyvážený poměr tuků, cukrů i bílkovin a dostatečné množství stopových a dalších prvků, které jsou pro tělo nepostradatelné.

Předposlední benefit je zmíněné hubnutí. Vlastně nemusí jít ani tak o hubnutí, jako spíše o zdravé a spokojené tělo. Možná ani nemusí klesat ručička na váze, ale změní se poměr svalů a tuků, tím pádem bude vaše postava vypadat lépe, i když budete vážit stejně.

Psychická pohoda je určitě důvod, proč s krabičkovou dietou začít, nebo ji alespoň zkusit. Asi si dokážete sami vybavit situaci, kdy jste hladoví a někdo po vás požaduje nějakou akci. Zkrátka to nejde a nebo hodně špatně. Jste nervózní a mozek nedokáže mít tak ostré reflexy jako je má tehdy, když je kompletně vyživen. Dobrý nálada je zkrátka základ spokojeného života.

Jaké má krabičková dieta nevýhody?

Může to být cena. I když na druhou stranu, pokud si zkusíte propočítat, kolik peněz utratíte a vlastně ani mnohdy nevíte za co, ještě s krabičkami ve výsledku ušetříte.

Někomu může vadit jakýsi stereotyp, protože se občas jídla opakují a vy na ně zrovna nemáte chuť. Stereotyp můžete zpestřit například několikadenní pauzou a zkusit si krabičky připravovat podle svého gusta.

Někdy se může stát, že vám výrobce naservíruje něco, co vám nechutná a vy jste bez oběda. Ale ruku na srdce, to se občas přihodí i když si jídlo vaříme doma sami. Před zakoupením stravovacího režimu zkuste dodavatele informovat o tom, jaké potraviny vám nechutnají a poprosit ho, zda by bylo možné je vynechat. nakonec tak budou spokojené obě strany – vy, protože si pochutnáte a výrobce, protože vám jeho jídlo šmakuje.

1. místo

Zdravé Stravování

Zdravé Stravování působí v několika městech a jedno z nich jsou i České Budějovice.

Firma uvádí, že se jejich krabičkové pokrmy mohou rovnat luxusnějším restauracím a díky tomu vaše chuťové pohárky zaplesají blahem.  Díky krabičkám postupně přejdete na vyváženou a zajímavou stravu, která vás bude inspirovat a pomůže vám zlepšit fyzickou kondici i soustředěnost v práci.

Jídla připravují výživoví specialisté, takže je samozřejmé, že obsahují vše potřebné a prospějí vašemu zdraví. 

K dispozici je několik programů, které se připravují ve variantách cca 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 kJ na den.

Můžete vybírat z mnoha variant jako je strava pro sportovce, maminky či seniory, low carb či detox nebo vegetariánskou nebo bezlaktózovou stravu. 

Celodenní menu můžete pořídit za cca 380 korun.

2. místo

Zdraví z Krabičky

Firma Zdraví z Krabičky působí v celé České republice, a tk nejsou výjimkou ani Jižní Čechy.  Jídlo vozí vždy den předem, aby bylo čerstvé. A co je skvělá výhoda? Nemusíte platit hotově, ale můžete použít bankovní převod, kreditní kartu přes zabezpečenou online platební bránu (GoPay) či odloženými platbami Twisto.

Můžete vybírat z těchto stravovacích programů:

Programy pro každý den, programy pro hubnutí, programy s upraveným jídelníčkem (bez masa, bez cukru, pro kojící maminky, pro seniory, se sníženým obsahem laktózy, atd.), programy pro sport (pro nárůst svalů, pro lepší fyzičku) a speciální programy (detoxikační program, saláty).

U většiny programů si můžete zvolit počet chodů a počet kalorií. Celodenní menu stojí něco málo přes 300 korun.

3. místo

Antónia Mačingová

Antónia Mačingová razí to heslo, že pořádek dělá přátele a že ten nejdůležitější je právě na talíři, protože znamená pořádek v těle. 

Upozorňuje na to, že není dobré neustále střídat různé diety a brát je jako přechodné etapy, ale mít změnu jídelníčku jako nový životní styl, který je udržitelný.

Antónia propaguje takzvanou „Dvacetosmičku“. Jedná se dvacetiosmidenní stravovací program, který ukazuje jaké nutrienty v organické formě v jednotlivých pokrmech najdete. V prvním týdnu se opakují snídaně, které mají za úkol doplnit hlavní antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály. Stejný princip funguje i u dalších pokrmů. Každé jedno jídlo má svůj význam a hodnotu. Jedná se o funkční stravování. 

Toto stravování stojí cca 300 korun na den.

4. místo

Jsme Fitness Food Menu

Veškeré pokrmy sestavuje tým specialistů na výživu a navíc firma vlastní svou řadu různých proteinových produktů, těstovin i koření.

Produkty a služby připravila firma pro redukci váhy, snížení tělesného tuku i pro fyzický nebo psychický výkon, který potřebujete v práci nebo při sportu. Cílem je prosperující zdraví, psychická pohoda, skvělý pocit a splněné cíle. 

Veget, Muscle, Racio a mnoho dalších programů je pro vás připraveno od značky Jsme Fitness Food Menu.

Cena na den je cca 350 korun.

5. místo

ABC Dieta

Českobudějovická firma ABC Dieta nabízí zdravé jídlo na celý den: snídani, 2 svačiny, oběd a večeři. Pečlivě připravené pokrmy z čerstvých surovin si můžete vyzvednout sami nebo nechat doručit v dalších 23 městech ČR. Skladbu i množství jídelníčku přizpůsobí přímo na míru. 

Můžete vybírat z vegetariánské, veganské, bezlaktózové či například bezlepkové diety.

Cena je cca 250 korun.

6. místo

Dieta pro všechny

Od této značky dostanete 5 zdravých jídel, které si rozložíte v intervalech každé tři hodiny. Firma dělá rozvoz vždy dva dny dopředu. Nemusíte tedy čekat každý den na dovoz nebo běhat na pobočku. Jídlo není konzervováno a bude vždy čerstvé.

V nabídce je Program pro ženy a Program pro muže.

Cena celodenního menu je od 269 korun.

7. místo

Krabičky ČB

Krabičky ČB nabízejí 4 denní jídla od pondělí do pátku jakožto krabičkovou dietu v Českých Budějovicích. Objednat si můžete buďto Klasickou dietu, nebo Redukční dietu.

Cena diety:
redukční: žena 270,-Kč, muž 300,-Kč
klasická: žena 300,-Kč, muž 350,-Kč
Možnost odebírat pouze část menu, například den bez svačin nebo pouze obědy a večeře.

8. místo

Low Carb ČB

Low Carb ČB je nízkosacharidová krabičková dieta, kterou si můžete objednat v Českých Budějovicích.

„Výroba a rozvoz nízkosacharidových Low Carb jídel po Českých Budějovicích zdarma, za cenu 299 Kč obdržíte nízkosacharidové Low Carb jídlo (oběd, večeři a snídani na druhý den), ve vratných a zálohovaných obalech. Low Carb objednávku Vám přivezeme v době mezi 10 a 14 hodinou až do domu, či firmy. Vyberte si 3× Low Carb jídlo pro jeden den, nebo snídani a oběd a nebo jen oběd. Jídla si můžete objednat na celý týden naráz. Jídla vybírejte z aktuálního jídelního lístku na stránce Jídelní lístek.“ – z webu low carb ČB 

9. místo

Dieta Fit (připravuje se)

Franchisingová společnost Dieta Fit je výborná krbaičková dieta, která má své pobočky ve všech krajích České republiky, nebo je alespoň ve všech krajích připravuje. Na výběr je velké množstvé stravovacích programů:

  1. Fit menu
  2. Fit office menu
  3. Vegetarian menu
  4. Low carb HF menu
  5. Keto menu

Tato firma má 30letou tradici, vyrábí si vlastní koření a přídatné suroviny, takže žádné zmrazené polotovary. Celodenní menu můžete pořídit již od 250 korun.

10. místo

TIP: Keto dieta od KetoMix

KetoMix není krabičková dieta, ale keto dieta určená na hubnutí. Můžete si ji však objednat domů a mít tím vyřešený jídelníček například na měsíc dopředu. Plní tedy podobný účel jako krabičková dieta.

Keto dieta je účinný způsob hubnutí. Při keto dietě omezujete sacharidy téměř na minimum a tím dostáváte své tělo do ketózy, což je stav, ve kterém vaše tělo používá jako zdroj energie tuky namísto klasických sacharidů a tím je zapříčiněn efekt rychlého hubnutí.

Keto Dieta je svělý způsob jak zhubnout a zároveň se naučit nějakým způsobem korugovat svůj jídelníček.

Závěrem

Pokud bydlíte v Českých Budějovicích a okolí a láká vás populární trend krabičkových diet, zkuste si objednat jídlo na zkoušku a uvidíte, zda je to vaše cesta či nikoliv.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.