10 tipů na nejlepší krabičkovou dietu České Budějovice – recenze

Shrnutí: Láká vás vyzkoušet krabičkovou dietu, protože si přejete zhubnout nebo jen jíst pravidelně a vyváženě? A bydlíte v Českých Budějovicích a okolí? V tom případě jste na správném místě, protože právě v tomto článku jsem srovnala ty nejlepší krabičkových diet, které na jihu Čech můžete sehnat. Ty nejlepší 3 jsou podle mě následující:

 1. Zdravé Stravování – moje TOP volba, protože je to cenově rozumná a kvalitní krabičková dieta s velikým výběrem jídelníčků.
 2. Zdraví z Krabičky – kde vám uvaří zdravá, ale chutná a pestrá jídla, kterých se nikdy nepřejíte.
 3. Antónia Mačingová – která funguje na principu dělené stravy a má redukční i ozdravné účinky.

V článku se dále dočtete co je to krabičková dieta, jak funguje, jaké má výhody a proč se vyplatí ji vyzkoušet. Zároveň jsem nastínila i možné nevýhody, které může krabičkové stravování přinášet.

TOP  1. místo

Zdravé Stravování

Proč 1. místo?
Protože nabízí nejlepší poměr cena/výkon. Jde o kvalitní krabičkovou dietu s širokým výběrem programů, z nichž si vybere opravdu každý. Tato krabičková dieta je navíc k dostání po celé České republice.
2. místo

Zdraví z Krabičky

Proč 2. místo?
Jelikož je to chutná krabičková dieta v Českých Budějovicích a okolí, se kterou se rozhodně nebudete nudit. Nabízí rozmanitá a pestrá jídla, která vám dodají veškeré živiny.
3. místo

Antónia Mačingová

Proč 3. místo?
Protože jde o funkční krabičkovou dietu, která obsahuje jídla bohatá na antioxidanty, která jsou blahodárná k vašemu trávení a mají ozdravný a redukční účinek. 

Deset nejlepších krabičkových diet v Českých Budějovicích

 1. Zdravé Stravování od 95 Kč / porce
 2. Zdraví z Krabičky od 120 Kč / porce
 3. Antónia Mačingová od 90 Kč / porce
 4. Jsme Fitness Food Menu od 100 Kč / porce
 5. ABC Dieta od 95 Kč / porce
 6. Dieta pro všechny od 80 Kč / porce
 7. Krabičky ČB od 120 Kč / porce
 8. Low Carb ČB od 100 Kč / porce
 9. Dieta Fit od 70 Kč / porce
 10. TIP: KetoMix 4 100 Kč / keto balíček na 3 týdny

Ceny porcí jsou pouze orientační, jelikož se odvíjí od celé řady faktorů (počet jídel za den, velikost porce atd.)

Krabičkové diety v Českých Budějovicích

Město České Budějovice je perla Jihočeského kraje, v jejímž okolí žije až 170 tisíc obyvatel.

 • Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše, takže přírodní paleta je tu neskutečná. Pokud pocházíte z této oblasti a láká vás vyzkoušet krabičkovou dietu, není nic snazšího, než to udělat. V této oblasti najdete hned několik firem, ze kterých můžete vybírat.
 • Jedná se například o tyto: Zdravé Stravování, Zdraví z Krabičky, Antónia Mačingová, Jsme Fitness Food Menu, ABC Dieta nebo Dieta Pro všechny.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co je to krabičková dieta?

Jak jsme si již řekli v úvodu, jedná se o druh stravovacího režimu, nikoliv o dietu, i když je toto slovo v názvu. Krabičková dieta dbá na to, aby byl přísun pokrmů pravidelný a kaloricky i živinově vyvážený a dodával tak vašemu tělu jen to nejlepší. 

 • Cílem bývá pokrýt denní výživový příjem ve správném poměru. Díky krabičkám si v podstatě usnadníte život, protože nemusíte myslet na to, co si kde dáte k jídlu, nebo co by měla být vaše svačina. Krabičky si jen vyzvednete nebo vám je doveze kurýr, ohřejete a konzumujete. Což je ideální pro vytížené jedince, jako jsou například maminky na mateřské dovolené, podnikatelé či sportovci nebo zkrátka kdokoliv, kdo má málo času a hodně povinností.
 • Bohužel při nedostatku času do sebe zpravidla „soukáme“ cokoliv, co nám přijde do cesty a mnohdy sníme mnohem více špatných kalorií, než je zdrávo a v podstatě si toho ani nevšimneme. Naopak si myslíme, že nejíme. Jedná se o takové nevědomé přejídání. Na jídlo není čas, jíme ve stresu a spěchu, což může být základ pro žaludeční vředy nebo i další nemoci.
 • Většina firem, co nabízejí krabičkové diety, tvoří zdravé jídelníčky, které konzultují s nutričními terapeuty a jsou mnohdy doslova šité na míru. Existují varianty pro vegetariány, low carb, paleo a i specifické jídelníčky jako třeba bezlepková dieta. Je skvělé, že si tento styl stravování může dopřát opravdu každý. Všechny mají společné to, že dbají na pravidelnost a vyvážené složení.

Základ úspěchu je pravidelnost a vyvážení složení. Po určité časové odmlce, kdy tělo tráví, konzumujete předem připravené pokrmy, které jsou sestavené tak, aby daly vašemu tělu to, co zrovna potřebuje. Zpravidla se denní režim skládá z pěti až šesti jídel, které by měla zařídit to, že nepociťujete hlad, protože jíte dříve, než ho dostanete. 

 • Krabičky velmi často nastartují metabolismus, zrychlí trávení a tím i započnou hubnutí, což je takový vedlejší příjemný efekt. To nejdůležitější ale je, že se velmi brzy začnete cítit jako znovuzrození. Více energie, méně únavy  nebo vůbec žádná a střídání nepříjemných nálad naprosto utichne. 
 • Krabičky si většinou objednáváte den nebo týden předem a potom už se staráte jen o to, abyste danou porci snědli. Nemusíte nic plánovat ani nakupovat. To za vás vyřeší jiní. 
 • Často se stává, že tedy díky krabičkové dietě shodíte i pár nadbytečných kilogramů. Je ale důležité myslet na to, že proces hubnutí je velmi individuální. U někoho může být velmi znatelný, u jiného nikoliv. Každý jsme jiný a stejně tak i naše těla. Říká se, že každé tělo nejlépe ví, jaká hmotnost je pro něj ta ideální. A to i tehdy, pokud s tím my sami nesouhlasíme. Nezapomeňte, že váha je pouze číslo a nejdůležitější je jak se cítíte. 
 • U krabičkové diety je nejdůležitější, aby byl jídelníček šitý opravdu na tělo a pro tělo. Nemůže platit jeden základní mustr pro všechny. Na to si dejte pozor, až si budete vybírat dodavatele, protože kvalita a nabídka se může hodně lišit.

Tou hlavní je bezesporu úspora času. Nemusíte ráno vstávat o hodinu dříve, abyste si nachystali svačiny či oběd. To za vás vyřeší jiní. Ušetřený čas můžete věnovat příjemnějším aktivitám, než je například krájení zeleniny.

 • Další, neméně důležitá výhoda je, že tělo dostane potřebné množství živin, vitamínů i minerálů. Bohužel často díky samého spěchu a shonu nemáme čas přemýšlet nad tím, jestli naše strava obsahuje opravdu to, co tělo potřebuje. Tedy vyvážený poměr tuků, cukrů i bílkovin a dostatečné množství stopových a dalších prvků, které jsou pro tělo nepostradatelné.
 • Předposlední benefit je zmíněné hubnutí. Vlastně nemusí jít ani tak o hubnutí, jako spíše o zdravé a spokojené tělo. Možná ani nemusí klesat ručička na váze, ale změní se poměr svalů a tuků, tím pádem bude vaše postava vypadat lépe, i když budete vážit stejně.
 • Psychická pohoda je určitě důvod, proč s krabičkovou dietou začít, nebo ji alespoň zkusit. Asi si dokážete sami vybavit situaci, kdy jste hladoví a někdo po vás požaduje nějakou akci. Zkrátka to nejde a nebo hodně špatně. Jste nervózní a mozek nedokáže mít tak ostré reflexy jako je má tehdy, když je kompletně vyživen. Dobrý nálada je zkrátka základ spokojeného života.

Může to být cena. I když na druhou stranu, pokud si zkusíte propočítat, kolik peněz utratíte a vlastně ani mnohdy nevíte za co, ještě s krabičkami ve výsledku ušetříte.

 • Někomu může vadit jakýsi stereotyp, protože se občas jídla opakují a vy na ně zrovna nemáte chuť. Stereotyp můžete zpestřit například několikadenní pauzou a zkusit si krabičky připravovat podle svého gusta.
 • Někdy se může stát, že vám výrobce naservíruje něco, co vám nechutná a vy jste bez oběda. Ale ruku na srdce, to se občas přihodí i když si jídlo vaříme doma sami. Před zakoupením stravovacího režimu zkuste dodavatele informovat o tom, jaké potraviny vám nechutnají a poprosit ho, zda by bylo možné je vynechat. nakonec tak budou spokojené obě strany – vy, protože si pochutnáte a výrobce, protože vám jeho jídlo šmakuje.

1. místo

Zdravé Stravování

Kvalitní krabičková dieta, která je dostupná po celé ČR i na Slovensku. Nabízí spoustu stravovacích plánů za přijatelné ceny a také nutriční poradenství.

Proč jsem na 1. místo vybrala Zdravé Stravování?

Zdravé Stravování totiž nabízí nejlepší poměr cena/výkon. Působí ve spoustě českých městech a jedním z nich jsou i právě České Budějovice. Jídla připravují výživoví specialisté, takže je samozřejmé, že obsahují vše potřebné a prospějí vašemu zdraví. Výběr jídel je opravdu pestrý – věřím tomu, že si zde vybere úplně každý. Firma totiž nabízí mnoho variant jídelníčků jako třeba strava pro sportovce, maminky či seniory, low carb, keto či detox nebo třeba vegetariánskou či bezlaktózovou stravu. 

Firma navíc uvádí, že se jejich krabičkové pokrmy mohou rovnat luxusnějším restauracím a díky tomu vaše chuťové pohárky zaplesají blahem. Díky krabičkám postupně přejdete na vyváženou a zajímavou stravu, která vás bude inspirovat a pomůže vám zlepšit fyzickou kondici i soustředěnost v práci.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Ceny

Cena diety se odvíjí od různých aspektů, jako na jak dlouho si dietu objednáte, jaký program si vyberete a podobně. Celodenní menu vychází od 429 do 538 Kč na osobu.

Objednat si můžete i různé varianty jako pouze oběd, pouze snídaně, oběd a večeře a různé další kombinace, které vás napadnou. Ceny jsou poté samozřejmě nižší.

Fotografie jídel

2. místo

Zdraví z Krabičky

Krabičková dieta, která vás nadchne pestrým výběrem jídel, která se střídají, aby se vám nikdy nepřejedla.

Proč jsem na 2. příčku umístila Zdravé z Krabičky?

Firma Zdraví z Krabičky působí v celé České republice, a tak nejsou výjimkou ani Jižní Čechy. Jídlo vozí vždy den předem, aby bylo čerstvé. A co je skvělá výhoda? Nemusíte platit hotově, ale můžete použít bankovní převod, kreditní kartu přes zabezpečenou online platební bránu (GoPay) či odloženými platbami Twisto.

Můžete vybírat z těchto stravovacích programů:

Programy pro každý den, programy pro hubnutí, programy s upraveným jídelníčkem (bez masa, bez cukru, pro kojící maminky, pro seniory, se sníženým obsahem laktózy, atd.), programy pro sport (pro nárůst svalů, pro lepší fyzičku) a speciální programy (detoxikační program, saláty).

U většiny programů si můžete zvolit počet chodů a počet kalorií. Celodenní menu stojí něco málo přes 300 korun.

3. místo

Antónia Mačingová

Očistná krabičková dieta, se kterou můžete v první fázi zhubnout dle principů dělené stravy a poté váhu udržovat.

Proč je krabičková dieta Antónie Mačingové na 3. místě?

Antónia Mačingová razí to heslo, že pořádek dělá přátele a že ten nejdůležitější je právě na talíři, protože znamená pořádek v těle. Upozorňuje na to, že není dobré neustále střídat různé diety a brát je jako přechodné etapy, ale mít změnu jídelníčku jako nový životní styl, který je udržitelný.

Antónia propaguje takzvanou „Dvacetosmičku“. Jedná se dvacetiosmidenní stravovací program, který ukazuje jaké nutrienty v organické formě v jednotlivých pokrmech najdete. V prvním týdnu se opakují snídaně, které mají za úkol doplnit hlavní antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály. Stejný princip funguje i u dalších pokrmů. Každé jedno jídlo má svůj význam a hodnotu. Jedná se o funkční stravování. 

Toto stravování stojí cca 300 korun na den.

4. místo

Jsme Fitness Food Menu

Proč je ve srovnání krabičková dieta od Jsme Fitness Food Menu?

Veškeré pokrmy sestavuje tým specialistů na výživu a navíc firma vlastní svou řadu různých proteinových produktů, těstovin i koření.

Produkty a služby připravila firma pro redukci váhy, snížení tělesného tuku i pro fyzický nebo psychický výkon, který potřebujete v práci nebo při sportu. Cílem je prosperující zdraví, psychická pohoda, skvělý pocit a splněné cíle. 

Veget, Muscle, Racio a mnoho dalších programů je pro vás připraveno od značky Jsme Fitness Food Menu.

Cena na den je cca 400 korun.

5. místo

ABC Dieta

Proč jsem vybrala ABC Dietu?

Českobudějovická firma ABC Dieta nabízí zdravé jídlo na celý den: snídani, 2 svačiny, oběd a večeři. Pečlivě připravené pokrmy z čerstvých surovin si můžete vyzvednout sami nebo nechat doručit v dalších 23 městech ČR. Skladbu i množství jídelníčku přizpůsobí přímo na míru. 

Můžete vybírat z vegetariánské, veganské, bezlaktózové či například bezlepkové diety.

Cena je cca 250 korun.

6. místo

Dieta pro všechny

Proč jsem zvolila také Dietu pro všechny?

Od této značky dostanete 5 zdravých jídel, které si rozložíte v intervalech každé tři hodiny. Firma dělá rozvoz vždy dva dny dopředu. Nemusíte tedy čekat každý den na dovoz nebo běhat na pobočku. Jídlo není konzervováno a bude vždy čerstvé.

V nabídce je Program pro ženy a Program pro muže.

Cena celodenního menu je od 269 korun.

7. místo

Krabičky ČB

Z jakého důvodu jsem vybrala Krabičky ČB?

Krabičky ČB nabízejí 4 denní jídla od pondělí do pátku jakožto krabičkovou dietu v Českých Budějovicích. Objednat si můžete buďto Klasickou dietu, nebo Redukční dietu.

Možnost odebírat pouze část menu, například den bez svačin nebo pouze obědy a večeře.

8. místo

Low Carb ČB

Čím mě zaujala krabičková dieta Low Carb ČB?

Low Carb ČB je nízkosacharidová krabičková dieta, kterou si můžete objednat v Českých Budějovicích.

„Výroba a rozvoz nízkosacharidových Low Carb jídel po Českých Budějovicích zdarma, za cenu 299 Kč obdržíte nízkosacharidové Low Carb jídlo (oběd, večeři a snídani na druhý den), ve vratných a zálohovaných obalech. Low Carb objednávku Vám přivezeme v době mezi 10 a 14 hodinou až do domu, či firmy. Vyberte si 3× Low Carb jídlo pro jeden den, nebo snídani a oběd a nebo jen oběd. Jídla si můžete objednat na celý týden naráz. Jídla vybírejte z aktuálního jídelního lístku na stránce Jídelní lístek.“ – z webu low carb ČB 

9. místo

Dieta Fit (připravuje se)

Proč jsem vybrala společnost Dieta Fit?

Franchisingová společnost Dieta Fit je výborná krbaičková dieta, která má své pobočky ve všech krajích České republiky, nebo je alespoň ve všech krajích připravuje. Na výběr je velké množstvé stravovacích programů:

 1. Fit menu
 2. Fit office menu
 3. Vegetarian menu
 4. Low carb HF menu
 5. Keto menu

Tato firma má 30letou tradici, vyrábí si vlastní koření a přídatné suroviny, takže žádné zmrazené polotovary. Celodenní menu můžete pořídit již od 250 korun.

10. místo

TIP: Keto dieta od KetoMix

Z jakého důvodu jsem sem zařadila Ketomix (ačkoliv se nejedná o krabičkové stravování)?

KetoMix není krabičková dieta, ale keto dieta určená na hubnutí. Můžete si ji však objednat domů a mít tím vyřešený jídelníček například na měsíc dopředu. Plní tedy podobný účel jako krabičková dieta.

Keto dieta je účinný způsob hubnutí. Při keto dietě omezujete sacharidy téměř na minimum a tím dostáváte své tělo do ketózy, což je stav, ve kterém vaše tělo používá jako zdroj energie tuky namísto klasických sacharidů a tím je zapříčiněn efekt rychlého hubnutí.

Keto Dieta je svělý způsob jak zhubnout a zároveň se naučit nějakým způsobem korugovat svůj jídelníček.

Závěrem

Pokud bydlíte v Českých Budějovicích a okolí a láká vás populární trend krabičkových diet, zkuste si objednat jídlo na zkoušku a uvidíte, zda je to vaše cesta či nikoliv. Na základě důkladného průzkumu mi jako úplně nejlepší krabičková dieta připadá Zdravé Stravování, které nabízí spoustu programů za přijatelnou cenu a společně s nutričním poradenstvím v ceně, dále pak Zdraví z Krabičky, s jejichž jídelníčkem se vám nestante, že by se vám nějaké jídlo přejedlo, protože si zakládají na pestrém střídání pokrmů, nebo dietu Antónie Mačingové, se kterou se vám podaří zhubnout, aniž byste museli hladovět a navíc potěšíte svůj trávicí systém a imunitu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

1/5 (Počet hlasů: 1)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »