10 nejlepších proteinových koktejlů na hubnutí [RECENZE]

Shrnutí: Snažíte se zhubnout a hledáte, co by vám mohlo pomoci zahnat hlad a chutě na sladké? Řešením můžou být proteinové koktejly. Ale které jsou nejlepší? Udělala jsem pro vás průzkum trhu a tady jsou výsledky:

 • 1. místo jsem dala koktejlům Chia Shake s obsahem všech důležitých živin a skvělou chutí.
 • 2. příčku jsem udělila koktejlům Keto Diet. Český produkt bohatý na proteiny se sníženým obsahem cukrů.
 • 3. místo má cenově příznivý KetoSlim s vlákninou a proteinem, které zasytí, a garnicií kambodžskou pomáhající spalovat tuky.

V článku se navíc dozvíte:

Co je ideální váha?[3][4][5] Jak efektivně užívat koktejly na hubnutí? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?[8]z

TOP  1. místo

Chia Shake

Orientační cena 1 koktejl: 50 Kč
Proč 1. místo?

Protože tyto koktejly mají skvělou chuť, dodají tělu veškeré živiny, které potřebuje. A také proto, že jde o uvědomělou značku, která finančně přispívá organizacím starajícím se o životní prostředí.

2. místo

Keto Diet

Orientační cena 1 koktejl: 42 Kč
Proč 2. místo?

Protože se jedná o kvalitní produkt české výroby a protože tyto koktejly mají složení bohaté na prospěšné bílkoviny. Zároveň výrobek obsahuje snížené množství cukrů.

3. místo

KetoSlim

Orientační cena 1 koktejl: 23 Kč
Proč 3. místo?

Protože obsahuje vlákninu, bioaktivní syrovátkový protein a také extrakt z garcinie kambodžské, která je jedničkou mezi látkami podporujícími hubnutí. K dostání ve dvou variantách – čokoládové a borůvkové.

Deset nejlepších koktejlů na hubnutí

 1. Chia Shake 50 Kč (1 porce)
 2. KetoDiet 42 Kč (1 porce)
 3. KetoSlim 23 Kč (1 porce)
 4. NaturalProtein 35 Kč (1 porce)
 5. Ketomix 40 Kč (1 porce)
 6. KetoFit 40 – 50 Kč (1 porce)
 7. It’s My Life 60 Kč (1 porce)
 8. Mix&Slim 40 Kč (1 porce)
 9. Prodietix 60 Kč (1 porce)
 10. Ketolinea 33 Kč (1 porce)

Co jsou to koktejly na hubnutí?

Koktejly na hubnutí jsou nápoje, které vás zasytí a dodají potřebné živiny bez přebytečných kalorií. Ten vhodný by měl obsahovat zvýšené množství bílkovin,[1] aby hojně zasytil a méně sacharidů. Dále by v něm měla být obsažená vláknina[2] kvůli zdravému trávení. Pokud ještě navíc obsahuje vitamíny a minerály, máte vyhráno.

Doporučené výživové hodnoty hubnoucích koktejlů jsou 200 – 400 kcal s apelem na dostatečné množství všech zmíněných živin.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co je ideální váha?

S lehkou nadsázkou lze říci, že ideální váha v podstatě neexistuje. Každý člověk je jedinečný a stejně tak i křivky jeho těla. A tak, i když dva jedinci váží a měří stejně, mohou jejich postavy vypadat zcela odlišně.

 • Další důležitý fakt je, že lidské tělo se neustále mění a s rostoucím věkem se váha o něco zvyšuje. Proč? Protože se zcela fyziologicky mění poměr svalové a tukové hmoty.
 • Často se ideální váha měří podle takzvaného Brockova indexu,[3] což je metoda velmi známá, ale v dnešní době už poměrně zastaralá a ne úplně optimální. Podle tohoto měřítka bychom měli vážit tolik, kolik měříme, minus 100. Ženy by si měly od tohoto výsledku odečíst asi 10 procent, muži mohou naopak 10 procent přičíst. Žena měřící 1,70 m by tak měla vážit 63 kilo, stejně vysoký muž 77 kilo. Je ale jasné, že tento index vůbec nebere v potaz typ postavy, a je proto hodně orientační.
 • O něco přesnější je BMI (body mass index),[4] který také vychází z tělesné výšky a celkové hmotnosti (BMI = kg/m2). Optimální rozmezí BMI pro ženy leží mezi hodnotami 18,5 až 24, u mužů 20 až 25. Samozřejmě, že ani tato metoda vám neřekne zcela konkrétní údaje, protože nezná poměr svalové a tukové hmoty ve vašem těle. Je známé, že sval je těžší než tuk, a proto je normální, že aktivní lidi mají více kilogramů než pasivnější jedinci, i když mnohdy vypadají lépe.
 • Ideální váha se vlastně odvíjí od věku. Jak to funguje? Pokuste se zjistit, jaký je ve vašem těle poměr svalů a tuků a zároveň to aplikovat na váš typ postavy. Existují velmi chytré váhy, které si můžete zakoupit domů za dostupné peníze a parametry si zde přednastavit. Další možností je navštívit nutričního specialistu, který vám vše podrobně objasní.
 • Podle American Health Foundation by ženy obecně měly mít v těle 20 až 30 procent tuku a muži 12 až 20 procent.[5]

Co by měla obsahovat porce kvalitního koktejlu na hubnutí?

 • 15–20 g bílkovin[6]
 • méně než 10 g cukru
 • minimálně 3 g vlákniny
 • žádný nasycený tuk, kukuřičný sirup nebo hydrogenované rostlinné oleje
 • nejméně 30 % denní dávky základních vitamínů a minerálů

Výhody koktejlů na hubnutí

Hlavní výhoda koktejlů na hubnutí je rychlost přípravy. Během malé chvilky rozmícháte koktejlovou směs ve vodě a můžete hned pít. Nepotřebujete k tomu žádné speciální vybavení a koktejl si můžete připravit kdekoliv.

Koktejly jsou velmi chutné a prodávají se v mnoha příchutích, které můžete střídat dle libosti. A navíc, díky tomu, že jsou sladké (mohou mít nejrůznější příchutě jako je vanilka, banán, čokoláda apod.) zaženou nevyžádané chutě.

Při správném užívání vám koktejly pomohou jednoduše zhubnout. To se za výhodu rozhodně považuje.

Pytlíčky se směsí na přípravu koktejlu můžete mít kdekoliv kabelce či batohu a připravit si je kdykoliv během dne. 

Díky popíjení koktejlů lépe odoláte pokušení dopřát si nezdravě zpracované potraviny. Je to tím, že jsou pocitově sladké a navíc velmi rychle zasytí. Když jste ve spěchu, je mnohem snazší sáhnout po nezdravém jídle, čemuž koktejl velmi dobře zabrání.

Díky vyváženému složení mohou nápoje nahradit i hlavní jídlo. V koktejlu je naprosto optimální poměr makroživin, vitamínů a minerálů. 

Sytost zajišťuje zvýšený obsah bílkovin,[7] jejichž příjem v běžném životě velmi často šidíme. A někdy může být právě tohle důvod, proč nemůžete shodit přebytečná kila.

Neýhody koktejlů na hubnutí

Pokud plánujete tyto produkty zkusit, bude to něco stát. Cena se liší od výrobce, složení a množství dávek.

Tyto nápoje nejsou určené na celoživotní užívání. Mají sloužit jako taková berlička pro přechod mezi nezdravým a zdravým životním stylem.

Není dobré pít jen a jen koktejly. Ideální je tyto nápoje kombinovat se zdravým a vyváženým jídlem. Koktejl je ideální například jako snídaně.[8]

Na co si dát při výběru pozor?

Čtěte etikety a důkladně prozkoumejte složení, protože se může u jednotlivých produktů diametrálně lišit.

 • Nejdůležitější je obsah bílkovin a sacharidů. Množství bílkovin by mělo být vždy vyšší než množství sacharidů. Dále sledujte množství vlákniny a zda nápoj obsahuje vitamíny a minerály.
 • Někteří výrobci přidávají do koktejlů ještě bonusové přísady, jako jsou například spirulina nebo jiná superpotravina jako karnitin, synefrin, bioaktivní chrom apod.
 • Nápoje by měly být dobrým zdrojem vápníku, draslíku, železa a vitaminu D, což jsou látky, které lidem velmi často chybí. Kvalitní koktejly na hubnutí mohou být pohodlným způsobem, jak získat zdravou a nízkokalorickou svačinu na doma i na cesty.

Čemu se při užívání koktejlů vyvarovat?

Pokud jste se rozhodli změnit svůj životní styl a postoj k jídlu obecně, měl by s příchodem koktejlů přijít i nový režim, protože ani koktejly nejsou všemocné. Pokud je pijete a v mezidobí mlsáte průmyslové sacharidy, fast food a podobně, kila shazovat nebudete. Když vás bude mezi jídly a koktejly honit mlsná, dejte si pár nepražených oříšků, kousek sýra nebo zeleninu.

Pokud běžné jídlo zcela nahradíte jen nápoji a doplňky stravy, vašemu organismu budou brzy chybět důležité látky. Myslete na to, že nápojem nahrazujte pouze jedno či několik jídel denně. Vždy by v jídelníčku mělo zůstat nějaké normální jídlo.

Je důležité neztratit selský rozum a myslet na to, že ani koktejly nejsou všemocné a vše záleží na vás samotných. Inu, jak se říká – bez práce nejsou koláče. Bez celkové úpravy jídelníčku a změny životního stylu není hubnutí ani zdravé ani trvalé. Proto se snažte třeba i lehce sportovat a dlouhodobě si upravit jídelníček tak, abyste tělu dodávali veškeré potřebné živiny a nehladověli.

1. místo

Koktejly Chia Shake

Lahodné a výživné koktejly, které uspokojí nejen žaludek, ale i mlsný jazýček.

Orientační cena za 1 koktejl: 50 Kč

Proč jsou koktejly Chia Shake na prvním místě?

Koktejly Chia Shake jsem umístila na první místo hlavně proto, že jsou chuťově výborné. Další plusový bod ode mne pak tato společnost získává za to, že 1 % z ceny nákupu daruje neziskovým organizacím zaměřujícím se na ekologické cíle. Společnost klade na velký důraz na udržitelnost a je ohleduplná k naší planetě. Jejím cílem je tedy nejen zdravé tělo, ale také zdravé životní prostředí. A to je rozhodně sympatické.

Uživatelské recenze

Na stránkách heureka.cz najdete na produkt Chia Shake obrovské množství pochvalných recenzí. Zákazníci vyzdvihují zejména skvělou chuť koktejlů, a to úplně všech (ať už jde o čokoládu, pistácii, meruňku nebo jinou variantu). A dokonce se tu objevila i jedna lehce nadnesená recenze, cituji: „Vanilka je mana nebeská :-).“ Milý komentář. Každopádně se zdá, že zejména po chuťové stránce se tyto koktejly povedly.

Dále o produktu

Koktejly Chia Shake jsou navrženy tak, aby optimálně nahradily jídlo. Obsahují kvalitní syrovátkový WPC protein, pomalé sacharidy z rýže a pohanky, zdravé omega 3 z chia semínek, vitamíny a minerály. Chia Shake si můžete dopřát v příchutích: banán, jahoda, meruňka, pistácie, čokoláda… a v několika dalších.

10 koktejlových jídel vás vyjde na cca 500 Kč.

2. místo

Koktejly KetoDiet

Kvalitní koktejly české výroby se sníženým obsahem cukru a zvýšeným obsahem proteinů.

Orientační cena za 1 koktejl: 42 Kč

Proč jsou koktejly KetoDiet na druhém místě?

Koktejly od společnosti KetoDiet jsem umístila na druhou příčku, protože se jedná o kvalitní nápoje bohaté na proteiny. Ty jsou v těle během hubnoucího procesu rozhodně potřeba. Stejně tak je žádoucí, abychom během své cesty k vysněné postavě omezili přísun cukrů, a proto je fajn, že i tuhle podmínku koktejly KetoDiet splňují.

Při pravidelné konzumaci nápojů v těle každopádně dochází k pozitivním změnám v metabolických procesech, následkem čehož jsou psk uložené tuky přirozeně spalovány. A přesně o nám jde.

I tyto nápoje najdete v různých chuťových provedeních (jahoda-banán, vanilka, meruňka…).

Uživatelské recenze

Nápoje KetoDiet slaví v uživatelských recenzích úspěch. Lidé vyzdvihují chuť koktejlů, rychlost přípravy a v neposlední řadě také to, že skutečně pomáhají redukovat váhu. Samozřejmě se tu najde pár výjimek, ale není jich mnoho a všeobecně se zdá, že mezi zákazníky převládá spokojenost.

Recenze jsem hledala na stránkách heureka.cz a na zbozi.cz.

Dále o produktu

KetoDiet je česká značka, která vznikla v roce 2011. Klientům nabízí prvotřídní proteinové nápoje a jídla tuzemské výroby z vysoce kvalitních surovin. Tahle společnost svým klientům poskytuje mimo jiné i podporu v průběhu dietních plánů, a to prostřednictvím výživového poradenství.

Balení obsahující 35 porcí koktejlu vás vyjde na cca 1500 korun.

3. místo

KetoSlim

Proteinový koktejl na hubnutí s vlákninou a rostlinnými výtažky.

Orientační cena za 1 koktejl: 23 Kč

Proč je koktejl KetoSlim na třetím místě?

Koktejl KetoSlim jsem dala na třetí místo, neboť se v něm objevuje nejen vysoké množství bílkovin (konkrétně tady figuruje bioaktivní syrovátkový protein), ale také výtažek z Garcinie kambodžské. A to je ve fitness světě velice oblíbená bylina. Podporuje totiž kontrolu tělesné hmotnosti a s její přítomností jsou kila domu zase o něco snáz. Taktéž oceňuju, že se je složení koktejlů zastoupena i vláknina.

Chuťových variací se tu nabízí o něco méně. Jsou jen dvě – borůvková a čokoládová. Obě varianty nicméně vypadají lákavě a já osobně bych se nebránila ani jedné z nich.

Uživatelské recenze

Na stránkách výrobce ketoslim.nutraceutics.cz se zákazníci shodují na tom, že si na koktejlech pochutnali. Taktéž na heurece.cz a na zbozi.cz najdete především pozitivní recenze. Na těchto nezávislých srovnávačích sice přece jen pár lidí přiznalo, že je chuť nápoje nezaujala. Na druhou stranu se tu však objevují pozitivní zkušenosti s redukcí váhy, což je určitě dobré znamení.

Dále o produktu

Proteinový nápoj si připravíte velice snadno: prášek smícháte s mlékem, nejlépe v šejkru. A pak už si jen užíváte výbornou chuť borůvek nebo čokolády, podle toho, které z nich dáváte přednost.

480 g prášku vás vyjde na cca 560 Kč.

4. místo

Natural Protein - proteinová dieta

Orientační cena za 1 koktejl: 35 Kč

Natural Protein je mladá česká značka funkčních produktů, které spojují vysoce kvalitní suroviny, úžasná chuť, hravé designové obaly, a jejich proteinový nápoj není výjimkou. Jedná se o proteinový nápoj ideální k hubnutí, protože obsahuje kvalitní syrovátkový protein, který zasytí na dlouhou dobu, a místo cukru je zde využitá stévie, takže se nemusíte bát zbytečných sacharidů. Tento produkt je výborný, pokud hubnutí podporujete i fyzickou aktivitou, protože podporuje růst svalové hmoty a také pomáhá svaly regenerovat.

Navíc máte k dispozici spoustu skvělých příchutí, jako je jahoda, maracuja a banán, kakao, červené ovoce, banán, mango, malina, kosos, káva, vanilka nebo arašídy.

Doporučuje se pít jednou až dvakrát denně a jedna porce představuje 35 g prášku rozmíchaného ve studené vodě nebo v mléce.

Balení, které obsahuje 350 g proteinového nápoje, pořídíte za cca 350 korun, a balení se 700 g vás bude stát cca 650 korun.

5. místo

Koktejly Ketomix

Orientační cena za 1 koktejl: 40 Kč

Celý princip Ketomixu je založený na optimálním nebo mírně zvýšeném příjmu bílkovin a naopak sníženém příjmu sacharidů. Tento model funguje na muže i ženy, bez rozdílu věku. Výrobce uvádí, že vlastně není možné, aby u někoho dieta „nefungovala“. Stačí dodržovat pokyny a uvidíte výsledky. Tělo by mělo začít spotřebovávat tukové zásoby již třetí den od začátku diety.

Proteinové koktejly mají velmi jemnou chuť. Můžete si koupit buď ochucené, a nebo zcela bez příchuti a doma obohatit například lesními plody. Vybírat můžete ze sedmi druhů příchutí.

Skvělé je, že v nabídce proteinových koktejlů KetoMix najdete i veganský a bezlaktózový koktejl s příchutí čokolády vhodný pro ty, kterým nedělá dobře mléko a mléčné produkty.
Na webu Heureka.cz doporučuje tuto značku téměř 800 uživatelů. Proteinové koktejly můžete mít od 3690 Kč na tři týdny.

6. místo

KetoFit

Orientační cena za 1 koktejl: 40 – 50 Kč

KetoFit je český výrobek schválený pro celou EU a vytvořili ho odborníci na produkty pro vrcholové sportovce. Koktejly od této firmy obsahují 3 typy kvalitních proteinů, 4 druhy vlákniny, 26 vitamínů a minerálů, nízký podíl sacharidů a další tělu prospěšné látky. Můžete vybírat až z osmnácti druhů příchutí.

7. místo

It’s My Life

Orientační cena za 1 koktejl: 60 Kč

It’s my life je česká proteinová dieta speciálně sestavená týmem odborníků tak, aby nastartovala zdravý proces hubnutí ve vašem těle.

Funguje opět na principu navýšení příjmu kvalitních bílkovin a současného snížení příjmu sacharidů.

5 porcí těchto drinků můžete mít za cca 300 Kč.

8. místo

Mix&Slim

Orientační cena za 1 koktejl: 40 Kč

Mix & Slim dietní jídla jsou plná bílkovin a vlákniny a naopak obsahují minimální množství sacharidů, cukrů a tuků.

Můžete si vybrat z pěti oblíbených příchutí a pokaždé si tak vychutnat novou chuť koktejlu. Nápoj vám poskytne zasycení na dlouhou dobu.

15 koktejlů je dostupných za cca 580 Kč.

9. místo

Prodietix proteinové koktejly

Orientační cena za 1 koktejl: 60Kč

Prodietix přináší francouzskou keto dietu, která se opírá o konzumaci vysokého množství proteinů, které vedou k budování svalové hmoty, neboť svaly hrají hlavní roli ve spalování tuků, tedy hubnutí. Během keto diety je důležité zachovávat pravidelnost mezi jídly, dostatečný pitný režim, dostatečnou konzumaci zeleniny a již zmiňovanou konzumaci kvalitních proteinů. S tím vám pomohou speciální nízkoenergetické proteinové koktejly neboli smoothies od značky Prodietix.

V nabídce najdete dvě příchutě těchto smoothies: malina a banán nebo ananas a banán. Oba druhy smoothies můžete využít jako snídani nebo svačinu během hubnoucí fáze či jako doplnění jídelníčku během udržování váhy. 

Smoothies se prodávají po jednotlivých sáčcích, které obsahují porci o velikosti 25 g. Sáček stačí rozpustit ve 150 – 200 ml chladné vody a doporučuje se protřepat v shakeru, aby byl nápoj dokonale hladký a bez hrudek.
Jedna porce proteinového smoothie vás vyjde na cca 60 korun.

10. místo

Ketolinea keto dieta

Orientační cena za 1 koktejl: 33 Kč

Princip dietního programu Ketolina spočívá ve dvou fázích. V té první dojde k úbytku hmotnosti a druhá je o udržování. V obou je však důležité popíjet proteinový nápoj Ketolinea, který obsahuje všechny důležité bílkoviny, takže se nemusíte bát pocitů hladu. Součastí nápoje je také spoustu vitamínů a minerálů, takže vaše tělo během diety nebude strádat. 

Proteinový nápoj Ketolinea, který neobsahuje žádné geneticky modifikované organismy, můžete mít ve spoustě příchutí: čokoláda, máslové sušenky, jahoda, vanilka nebo borůvkový cheesecake. Připravuje se jednoduchým rozmícháním prášku ve 200 – 300 ml mléka nebo vody. Součástí balení je i odměrka, takže se vám nápoj bude snadno připravovat.

Balení o velikosti 500 g, které vám vystačí na 15 porcí, stojí okolo 500 korun.

Závěrem

Pokud chcete nastolit vašemu tělu pravidelný režim, přijímat vyvážené množství živin a v souvislosti se správnou životosprávou upravit vaši váhu, určitě koktejly zkuste. Jak se říká, za zkoušku nic nedáte a následně se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat, či nikoliv.

Z mého průzkumu vyplývá, že skvělé dietní koktejly má například značka Chia Shake, která navíc dbá na udržitelnost a podporuje organizace pečující o životní prostředí. Dále doporučuju vyzkoušet koktejly KetoDiet, které jsou bohaté na proteiny, mají snížený obsah cukrů a jsou k dispozici v nejrůznějších příchutích. Další kvalitní a navíc cenově velmi výhodný proteinový nápoj nabízí značka Advance nutraceutics – jmenuje se KetoSlim a obsahuje vlákninu, kvalitní syrovátkový protein a garnicii kambodžskou, což je dokonalé spojení pro úspěšné hubnutí.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[9] Wikipedie (CZ): Hubnutí

[10] Wikiskripta (CZ): Redukční dieta

[11] Healthline (ENG): 10 Low-Carb Smoothies You Can Make at Home

[12] PubMed Central (ENG): What Matters in Weight Loss? An In-Depth Analysis of Self-Monitoring

[13] PubMed Central (ENG): Effectiveness of a Total Meal Replacement Program (OPTIFAST Program) on Weight Loss: Results from the OPTIWIN Study

4.4/5 (Počet hlasů: 36)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »