10 nejlepších proteinových koktejlů na hubnutí [RECENZE]

Jaké jsou nejlepší koktejly na hubnutí? Co jsou to proteinové koktejly + jak a proč je užívat? Jaké koktejly vybrat?

TOP  1. místo

Chia Shake

Orientační cena 1 koktejl: 50 Kč
Firma specializovaná na koktejly, které jsou výborné, chutné a kvalitní.
2. místo

Keto Diet

Orientační cena 1 koktejl: 42 Kč
Dlouholetá kvalitní společnost, oblíbené a chutné koktejly.
3. místo

Keto Mix

Orientační cena 1 koktejl: 40 Kč
Úžasný poměr cena/výkon, kvalitní keto koktejly.

Deset nejlepších koktejlů na hubnutí

Co jsou to koktejly na hubnutí?

Koktejly na hubnutí jsou nápoje, které vás zasytí a dodají potřebné živiny bez přebytečných kalorií. Ten vhodný by měl obsahovat zvýšené množství bílkovin, aby hojně zasytil a méně sacharidů. Dále by v něm měla být obsažená vláknina kvůli zdravému trávení. Pokud ještě navíc obsahuje vitamíny a minerály, máte vyhráno.

Doporučené výživové hodnoty hubnoucích koktejlů jsou 200 – 400 kcal s apelem na dostatečné množství všech zmíněných živin.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě – a krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co je ideální váha?

S lehkou nadsázkou lze říci, že ideální váha v podstatě neexistuje. Každý člověk je jedinečný a stejně tak i křivky jeho těla. A tak, i když dva jedinci váží a měří stejně, mohou jejich postavy vypadat zcela odlišně.

Další důležitý fakt je, že lidské tělo se neustále mění a s rostoucím věkem se váha o něco zvyšuje. Proč? Protože se zcela fyziologicky mění poměr svalové a tukové hmoty.

Často se ideální váha měří podle takzvaného Brockova indexu, což je metoda velmi známá, ale v dnešní době už poměrně zastaralá a ne úplně optimální. Podle tohoto měřítka bychom měli vážit tolik, kolik měříme, minus 100. Ženy by si měly od tohoto výsledku odečíst asi 10 procent, muži mohou naopak 10 procent přičíst. Žena měřící 1,70 m by tak měla vážit 63 kilo, stejně vysoký muž 77 kilo. Je ale jasné, že tento index vůbec nebere v potaz typ postavy, a je proto hodně orientační.

O něco přesnější je BMI (body mass index), který také vychází z tělesné výšky a celkové hmotnosti (BMI = kg/m2). Optimální rozmezí BMI pro ženy leží mezi hodnotami 18,5 až 24, u mužů 20 až 25. Samozřejmě, že ani tato metoda vám neřekne zcela konkrétní údaje, protože nezná poměr svalové a tukové hmoty ve vašem těle. Je známé, že sval je těžší než tuk, a proto je normální, že aktivní lidi mají více kilogramů než pasivnější jedinci, i když mnohdy vypadají lépe.

Ideální váha se vlastně odvíjí od věku. Jak to funguje? Pokuste se zjistit, jaký je ve vašem těle poměr svalů a tuků a zároveň to aplikovat na váš typ postavy. Existují velmi chytré váhy, které si můžete zakoupit domů za dostupné peníze a parametry si zde přednastavit. Další možností je navštívit nutričního specialistu, který vám vše podrobně objasní. Obecně by ženy měly mít v těle 15 až 28 procent tuku a muži 10 až 20 procent.

Co by měla obsahovat porce kvalitního koktejlu na hubnutí?

  • 15–20 g bílkovin
  • méně než 10 g cukru
  • minimálně 3 g vlákniny
  • žádný nasycený tuk, kukuřičný sirup nebo hydrogenované rostlinné oleje
  • nejméně 30 % denní dávky základních vitamínů a minerálů

Výhody koktejlů na hubnutí

Hlavní výhoda koktejlů na hubnutí je rychlost přípravy. Během malé chvilky rozmícháte koktejlovou směs ve vodě a můžete hned pít. Nepotřebujete k tomu žádné speciální vybavení a koktejl si můžete připravit kdekoliv.

Koktejly jsou velmi chutné a prodávají se v mnoha příchutích, které můžete střídat dle libosti. A navíc, díky tomu, že jsou sladké (mohou mít nejrůznější příchutě jako je vanilka, banán, čokoláda apod.) zaženou nevyžádané chutě.

Při správném užívání vám koktejly pomohou jednoduše zhubnout. To se za výhodu rozhodně považuje.

Pytlíčky se směsí na přípravu koktejlu můžete mít kdekoliv kabelce či batohu a připravit si je kdykoliv během dne. 

Díky popíjení koktejlů lépe odoláte pokušení dopřát si nezdravě zpracované potraviny. Je to tím, že jsou pocitově sladké a navíc velmi rychle zasytí. Když jste ve spěchu, je mnohem snazší sáhnout po nezdravém jídle, čemuž koktejl velmi dobře zabrání.

Díky vyváženému složení mohou nápoje nahradit i hlavní jídlo. V koktejlu je naprosto optimální poměr makroživin, vitamínů a minerálů. 

Sytost zajišťuje zvýšený obsah bílkovin, jejichž příjem v běžném životě velmi často šidíme. A někdy může být právě tohle důvod, proč nemůžete shodit přebytečná kila.

Neýhody koktejlů na hubnutí

Pokud plánujete tyto produkty zkusit, bude to něco stát. Cena se liší od výrobce, složení a množství dávek.

Tyto nápoje nejsou určené na celoživotní užívání. Mají sloužit jako taková berlička pro přechod mezi nezdravým a zdravým životním stylem.

Není dobré pít jen a jen koktejly. Ideální je tyto nápoje kombinovat se zdravým a vyváženým jídlem. Koktejl je ideální například jako snídaně.

Na co si dát při výběru pozor?

Čtěte etikety a důkladně prozkoumejte složení, protože se může u jednotlivých produktů diametrálně lišit.

Zkuste se vyhnout názvům jako „dietní nápoje“, jelikož ty mohou mít velmi „chudé“ složení a zároveň často obsahují vysoké množství skrytých sacharidů.

Nejdůležitější je obsah bílkovin a sacharidů. Množství bílkovin by mělo být vždy vyšší než množství sacharidů. Dále sledujte množství vlákniny a zda nápoj obsahuje vitamíny a minerály. Někteří výrobci přidávají do koktejlů ještě bonusové přísady, jako jsou například spirulina nebo jiná superpotravina jako karnitin, synefrin, bioaktivní chrom apod.

Nápoje by měly být dobrým zdrojem vápníku, draslíku, železa a vitaminu D, což jsou látky, které lidem velmi často chybí. Kvalitní koktejly na hubnutí mohou být pohodlným způsobem, jak získat zdravou a nízkokalorickou svačinu na doma i na cesty.

Čemu se při užívání koktejlů vyvarovat?

Pokud jste se rozhodli změnit svůj životní styl a postoj k jídlu obecně, měl by s příchodem koktejlů přijít i nový režim, protože ani koktejly nejsou všemocné. Pokud je pijete a v mezidobí mlsáte průmyslové sacharidy, fast food a podobně, kila shazovat nebudete. Když vás bude mezi jídly a koktejly honit mlsná, dejte si pár nepražených oříšků, kousek sýra nebo zeleninu.

Pokud běžné jídlo zcela nahradíte jen nápoji a doplňky stravy, vašemu organismu budou brzy chybět důležité látky. Myslete na to, že nápojem nahrazujte pouze jedno či několik jídel denně. Vždy by v jídelníčku mělo zůstat nějaké normální jídlo.

Je důležité neztratit selský rozum a myslet na to, že ani koktejly nejsou všemocné a vše záleží na vás samotných. Inu, jak se říká – bez práce nejsou koláče. Bez celkové úpravy jídelníčku a změny životního stylu není hubnutí ani zdravé ani trvalé. Proto se snažte třeba i lehce sportovat a dlouhodobě si upravit jídelníček tak, abyste tělu dodávali veškeré potřebné živiny a nehladověli.

1. místo

Koktejly Chia Shake

Orientační cena za 1 koktejl: 50 Kč

Koktejly Chia Shake se v tomto srovnání umístily na prvním místě a to hlavně proto, že jsou jednoduše chuťově výborné. Krom toho společnost klade na první místo důraz na udržitelnost a ohleduplnost k naší planetě. Kombinují tedy cíle zdravého těla a zdravého životního prostředí. Je uživatelsky i lidsky velmi sympatické,že 1 % z ceny vašeho nákupu darují neziskovým organizacím, které usilují o zdraví naší planety.

Chia Shake obsahuje veškeré živiny, které tělo potřebuje. Koktejly jsou navrženy tak, aby optimálně nahradily jídlo. Jeden nápoj zažene hlad na 3 až 5 hodin.

Koktejl obsahuje kvalitní syrovátkový WPC protein, pomalé sacharidy z rýže a pohanky, zdravé omega 3 z Chia semínek, vitamíny a minerály. Chia Shake si můžete dopřát v příchutích: banán, jahoda a čokoláda.

10 koktejlových jídel vyjde na cca 500 Kč. Na Heureka.cz doporučuje tyto koktejly bezmála 1400 uživatelů.

2. místo

Koktejly KetoDiet

Orientační cena za 1 koktejl: 42 Kč

KetoDiet je česká značka, která vznikla v roce 2011. Klientům nabízí prvotřídní proteinové nápoje a jídla české výroby z vysoce kvalitních surovin a zároveň i poskytují podporu v průběhu dietních plánů, společně se specializovaným výživovým poradenstvím.

Proteinová jídla KetoDiet mají snížený obsah cukrů a zároveň zvýšený obsah bílkovin. Díky tomu v těle dochází ke změně metabolismu a k zcela přirozenému spalování uložených tuků.

97 % všech zákazníků KetoDiet doporučuje. Balení se 35 porcemi koktejů vás vyjda na cca 1500 korun.

3. místo

Koktejly Ketomix

Orientační cena za 1 koktejl: 40 Kč

Celý princip Ketomixu je založený na optimálním nebo mírně zvýšeném příjmu bílkovin a naopak sníženém příjmu sacharidů. Tento model funguje na muže i ženy, bez rozdílu věku. Výrobce uvádí, že vlastně není možné, aby u někoho dieta „nefungovala“. Stačí dodržovat pokyny a uvidíte výsledky. Tělo by mělo začít spotřebovávat tukové zásoby již třetí den od začátku diety.

Proteinové koktejly mají velmi jemnou chuť. Můžete si koupit buď ochucené, a nebo zcela bez příchuti a doma obohatit například lesními plody. Vybírat můžete ze sedmi druhů příchutí.

Skvělé je, že v nabídce proteinových koktejlů KetoMix najdete i veganský a bezlaktózový koktejl s příchutí čokolády vhodný pro ty, kterým nedělá dobře mléko a mléčné produkty.
Na webu Heureka.cz doporučuje tuto značku téměř 800 uživatelů. Proteinové koktejly můžete mít od 3690 Kč na tři týdny.

4. místo

DailyMix

Orientační cena za 1 koktejl: 40 Kč

Tyto koktejly, neboli proteinová smoothie, jsou skvělým způsobem, jak dodat tělu energii a potřebné látky. Stačí je pouze smíchat s vodou a pak už si vychutnat jednu ze tří báječných příchutí – v nabídce najdete ananasovo-kokosovou, jahodovo-banánovou nebo malinovo-borůvkovou. DailyMix neobsahuje  přidané glutamáty ani palmový olej, a vzhledem ke svému složení snadno a rychle doplní tělu všechny živiny. Obsahuje jablečnou vlákninu, která se postará o správnou funkci trávení. DailyMix je perfektní pro vegetariány, sportovce i starší osoby, kteří potřebují dbát na dostatečný přísun bílkovin a ostatních živin.

5. místo

KetoFit

Orientační cena za 1 koktejl: 25-30 Kč

KetoFit je český výrobek schválený pro celou EU a vytvořili ho odborníci na produkty pro vrcholové sportovce. Koktejly od této firmy obsahují 3 typy kvalitních proteinů, 4 druhy vlákniny, 26 vitamínů a minerálů, nízký podíl sacharidů a další tělu prospěšné látky. Můžete vybírat až z osmnácti druhů příchutí.

6. místo

It’s My Life

Orientační cena za 1 koktejl: 50 Kč

It’s my life je česká proteinová dieta speciálně sestavená týmem odborníků tak, aby nastartovala zdravý proces hubnutí ve vašem těle.

Funguje opět na principu navýšení příjmu kvalitních bílkovin a současného snížení příjmu sacharidů.

5 + 1 porcí těchto drinků můžete mít za cca 260 Kč.

7. místo

Mix&Slim

Orientační cena za 1 koktejl: 38 Kč

Mix & Slim dietní jídla jsou plná bílkovin a vlákniny a naopak obsahují minimální množství sacharidů, cukrů a tuků.

Můžete si vybrat z pěti oblíbených příchutí a pokaždé si tak vychutnat novou chuť koktejlu. Nápoj vám poskytne zasycení na dlouhou dobu.

15 koktejlů je dostupných za cca 580 Kč.

8. místo

Prodietix proteinové koktejly

Orientační cena za 1 koktejl: 60Kč

Prodietix přináší francouzskou keto dietu, která se opírá o konzumaci vysokého množství proteinů, které vedou k budování svalové hmoty, neboť svaly hrají hlavní roli ve spalování tuků, tedy hubnutí. Během keto diety je důležité zachovávat pravidelnost mezi jídly, dostatečný pitný režim, dostatečnou konzumaci zeleniny a již zmiňovanou konzumaci kvalitních proteinů. S tím vám pomohou speciální nízkoenergetické proteinové koktejly neboli smoothies od značky Prodietix.

V nabídce najdete dvě příchutě těchto smoothies: malina a banán nebo ananas a banán. Oba druhy smoothies můžete využít jako snídani nebo svačinu během hubnoucí fáze či jako doplnění jídelníčku během udržování váhy. 

Smoothies se prodávají po jednotlivých sáčcích, které obsahují porci o velikosti 25 g. Sáček stačí rozpustit ve 150 – 200 ml chladné vody a doporučuje se protřepat v shakeru, aby byl nápoj dokonale hladký a bez hrudek.
Jedna porce proteinového smoothie vás vyjde na cca 60 korun.

9. místo

Ketolinea keto dieta

Orientační cena za 1 koktejl: 40 Kč

Princip dietního programu Ketolina spočívá ve dvou fázích. V té první dojde k úbytku hmotnosti a druhá je o udržování. V obou je však důležité popíjet proteinový nápoj Ketolinea, který obsahuje všechny důležité bílkoviny, takže se nemusíte bát pocitů hladu. Součastí nápoje je také spoustu vitamínů a minerálů, takže vaše tělo během diety nebude strádat. 

Proteinový nápoj Ketolinea, který neobsahuje žádné geneticky modifikované organismy, můžete mít ve spoustě příchutí: čokoláda, máslové sušenky, jahoda, vanilka nebo borůvkový cheesecake. Připravuje se jednoduchým rozmícháním prášku ve 200 – 300 ml mléka nebo vody. Součástí balení je i odměrka, takže se vám nápoj bude snadno připravovat.

Balení o velikosti 500 g, které vám vystačí na 15 porcí, stojí okolo 500 korun.

10. místo

Natural Protein - proteinová dieta

Orientační cena za 1 koktejl: 35 Kč

Natural Protein je mladá česká značka funkčních produktů, které spojují vysoce kvalitní suroviny, úžasná chuť, hravé designové obaly, a jejich proteinový nápoj není výjimkou. Jedná se o proteinový nápoj ideální k hubnutí, protože obsahuje kvalitní syrovátkový protein, který zasytí na dlouhou dobu, a místo cukru je zde využitá stévie, takže se nemusíte bát zbytečných sacharidů. Tento produkt je výborný, pokud hubnutí podporujete i fyzickou aktivitou, protože podporuje růst svalové hmoty a také pomáhá svaly regenerovat.

Navíc máte k dispozici spoustu skvělých příchutí, jako je jahoda, maracuja a banán, kakao, červené ovoce, banán, mango, malina, kosos, káva, vanilka nebo arašídy.

Doporučuje se pít jednou až dvakrát denně a jedna porce představuje 35 g prášku rozmíchaného ve studené vodě nebo v mléce.

Balení, které obsahuje 350 g proteinového nápoje, pořídíte za cca 350 korun, a balení se 700 g vás bude stát cca 650 korun.

Závěrem

Pokud chcete nastolit vašemu tělu pravidelný režim a přijímat vyvážené množství živin, určitě koktejly zkuste. Jak se říká, za zkoušku nic nedáte a následně se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat, či nikoliv.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Hubnutí

[2] Wikiskripta (CZ): Redukční dieta

[3] Healthline (ENG): 10 Low-Carb Smoothies You Can Make at Home

[4] PubMed Central (ENG): What Matters in Weight Loss? An In-Depth Analysis of Self-Monitoring

[5] PubMed Central (ENG): Effectiveness of a Total Meal Replacement Program (OPTIFAST Program) on Weight Loss: Results from the OPTIWIN Study

4.4/5 (Počet hlasů: 36)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?