TOP 7: nejlepší proteinové koktejly na hubnutí [RECENZE]

Jaké jsou nejlepší koktejly na hubnutí? Co jsou to proteinové koktejly + jak a proč je užívat? Jaké koktejly vybrat?

TOP  1. místo

KetoMix

Nejlepší proteinové koktejly
Orientační cena 1 koktejl: 35 Kč
2. místo

Chia Shake

Výborný poměr cena/kvalita
Orientační cena 1 koktejl: 26 Kč
3. místo

KetoDiet

Dlouholetá kvalitní společnost
Orientační cena 1 koktejl: 37 Kč

7 nejlepších koktejlů na hubnutí

Co jsou to koktejly na hubnutí

Koktejly na hubnutí jsou nápoje, které vás zasytí a dodají potřebné živiny bez přebytečných kalorií. Ten vhodný by měl obsahovat zvýšené množství bílkovin, aby hojně zasytil a méně sacharidů. Dále by zde měla být obsažená vláknina kvůli zdravému trávení. Pokud ještě navíc obsahují vitamíny a minerály, máte vyhráno.

Doporučené výživové hodnoty hubnoucích koktejlů jsou 200 – 400 kcal s apelem na dostatečné množství všech zmíněných živin.

Co je ideální váha

S lehkou nadsázkou lze říci, že ideální váha v podstatě neexistuje. Každý člověk je jedinečný a stejně tak i skladba jeho těla. A tak, i když dva jedinci váží a měří stejně, mohou jejich postavy vypadat zcela odlišně.

Další důležitý fakt je, že lidské tělo se neustále mění a s rostoucím věkem se váha o něco
zvyšuje. Proč? Protože se zcela fyziologicky mění poměr svalové a tukové hmoty.

Často se ideální váha měří podle takzvaného Brockova indexu, což je metoda velmi známá, ale v dnešní době už poměrně zastaralá a ne úplně optimální. Podle tohoto měřítka bychom měli vážit tolik, kolik měříme, minus 100. Ženy by si měly od tohoto výsledku odečíst asi 10 procent, muži mohou naopak 10 procent přičíst. Žena měřící 1,70 m by tak měla vážit 63 kilo, stejně vysoký muž 77 kilo. Je ale jasné, že tento index vůbec nebere v potaz typ postavy, a je proto hodně orientační.

O něco přesnější je BMI (body mass index), který také vychází z tělesné výšky a celkové hmotnosti (BMI = kg/m2). Optimální rozmezí BMI pro ženy leží mezi hodnotami 18,5 až 24, u mužů 20 až 25. Samozřejmě že ani tato metoda vám neřekne zcela konkrétní údaje, protože nezná poměr svalové a tukové hmoty ve vašem těle. Je známé, že sval je těžší než tuk, a proto je normální, že aktivní lidi mají více kilogramů než pasivnější jedinci, i když mnohdy vypadají lépe.

Ideální váha se vlastně odvíjí od věku. Jak to funguje? Pokuste se zjistit, jaký je ve vašem těle poměr svalů a tuků a zároveň to aplikovat na váš typ postavy. Existují velmi chytré váhy, které si můžete zakoupit za dostupné peníze domů a parametry si zde přednastavit. Další možností je navštívit nutričního specialistu, který vám vše podrobně objasní. Ženy by v těle měly mít 15 až 28 procent tuku a muži 10 až 20 procent.

Co by měla obsahovat porce kvalitního koktejlu na hubnutí?

  • 15–20 g bílkovin
  • méně než 10 g cukru
  • minimálně 3 g vlákniny
  • žádný nasycený tuk, kukuřičný sirup nebo hydrogenované rostlinné oleje
  • nejméně 30 % denní dávky základních vitamínů a minerálů

Výhody koktejlů na hubnutí

Hlavní výhoda koktejlů na hubnutí je rychlost přípravy. Během malé chvilky rozmícháte koktejlovou směs ve vodě a můžete ho hned pít. Nepotřebujete k tomu žádné speciální vybavení a můžete ho připravit kdekoliv.

Koktejly jsou velmi chutné a prodávají se v mnoha příchutích, které můžete střídat dle libosti. Navíc tím, že jsou sladké (vanilka, banán, čokoláda apod.) zaženou nevyžádané chutě.

Při správném užívání vám koktejly pomohou jednoduše zhubnout. To se za výhodu rozhodně považuje.

Pytlíčky se směsí na přípravu koktejlu můžete mít kdekoliv kabelce či batohu a připravit si je kdykoliv během dne. 

Díky popíjení koktejlů lépe odoláte pokušení dopřát si nezdravě zpracované potraviny. Je to tím, že jsou pocitově sladké a navíc velmi rychle zasytí. Když jste ve spěchu, je mnohem snazší sáhnout po nezdravém jídle, čemuž koktejl velmi dobře zabrání.

Díky vyváženému složení mohou nápoje nahradit i hlavní jídlo. V nápoji je naprosto optimální poměr makroživin, vitamínů a minerálů. 

Sytost způsobuje zvýšený obsah bílkovin, jejichž příjem v běžném životě velmi často šidíme. A někdy může být právě tohle důvod, proč nejde shodit přebytečná kila.

Neýhody koktejlů na hubnutí

Pokud plánujete tyto produkty zkusit, bude to něco stát. Cena se liší od výrobce, složení a množství dávek.

Tyto nápoje nejsou určené na celoživotní užívání. Mají sloužit jako taková berlička pro přechod mezi nezdravým a zdravým životním stylem.

Není dobré pít jen a jen koktejly. Ideální je je kombinovat se zdravým a vyváženým jídlem. Koktejl je ideální například jako snídaně.

Na co si dát při výběru pozor

Čtěte etikety a důkladně prozkoumejte složení, protože se může u jednotlivých produktů diametrálně lišit.

Zkuste se vyhnout názvům jako “dietní nápoje”, jelikož ty mohou být velmi skoupé na složení a zároveň často obsahují vysoké množství skrytých sacharidů.

Nejdůležitější je obsah bílkovin a sacharidů. Množství bílkovin by mělo být vždy vyšší než množství sacharidů. Dále sledujte množství vlákniny a zda nápoj obsahuje vitamíny a minerály. Někteří výrobci přidávají do koktejlů ještě bonusové přísady, jako jsou například spirulina nebo jiná superpotravina jako karnitin, synefrin, bioaktivní chrom apod.

Nápoje by měly být dobrým zdrojem vápníku, draslíku, železa a vitaminu D, což jsou látky, které lidem velmi často chybí. Kvalitní koktejly na hubnutí mohou být pohodlným způsobem, jak získat zdravou a nízkokalorickou svačinu na doma i na cesty.

Čemu se při užívání koktejlů vyvarovat

Pokud jste se rozhodli změnit svůj životní styl a postoj k jídlu obecně, měl by s příchodem koktejlů přijít i nový režim. Ani koktejly nejsou všemocné. Pokud je pijete a v mezidobí mlsáte průmyslové sacharidy, fast food a podobně, kila shazovat nebudete. Když vás bude mezi jídly a koktejly honit mlsná, dejte si pár nepražených oříšků, kousek sýra nebo zeleninu.

Pokud běžné jídlo zcela nahradíte jen nápoji a doplňky stravy, vašemu organismu budou brzy chybět důležité látky. Myslete na to, že nápojem nahrazujte pouze jedno či několik jídel denně. Vždy by v jídelníčku mělo zůstat nějaké normální jídlo.

Je důležité neztratit selský rozum a myslet na to, že ani koktejly nejsou všemocné a vše záleží na vás samotných. Inu jak se říká, bez práce nejsou koláče. Bez celkové úpravy jídelníčku a změny životního stylu není hubnutí ani zdravé ani trvalé. Proto se snažte třeba i lehce sportovat a dlouhodobě si upravit jídelníček tak, abyste tělu dodávali veškeré potřebné živiny a nehladověli.

1. místo

Koktejly Ketomix

Orientační cena za 1 koktejl: 35 Kč

Celý princip Ketomixu je založený na optimálním nebo mírně zvýšeném příjmu bílkovin a naopak sníženém příjmu sacharidů. Tento model funguje na muže i ženy, bez rozdílu věku. Výrobce uvádí, že vlastně není možné, aby u někoho dieta „nefungovala“. Stačí dodržovat pokyny a uvidíte výsledky. Tělo by mělo začít spotřebovávat tukové zásoby již třetí den od začátku diety.

Proteinové koktejly mají velmi jemnou chuť. Můžete si koupit buď ochucené, a nebo zcela bez příchutí a doma obohatit například lesními plody. Vybírat můžete ze sedmi druhů příchutí.

Skvělé je, že v nabídce proteinových koktejlů KetoMix najdete i veganský a bezlaktózový koktejl s příchutí čokolády vhodný pro ty, kterým nedělá dobře mléko a mléčné produkty.
Na webu Heureka.cz doporučuje tuto značku téměř 800 uživatelů. Proteinové koktejly můžete mít od 3690 Kč na tři týdny.

2. místo

Koktejly Chia Shake

Orientační cena za 1 koktejl: 26 Kč

Společnost klade na prvním místě důraz na udržitelnost naší planety. Kombinují tedy cíle zdravého těla a zdravé planety. Je uživatelsky i lidsky velmi sympatické,že 1% z ceny vašeho nákupu darují neziskovým organizacím podporující naší planetu.

Chia Shake obsahuje veškeré živiny, které tělo potřebuje. Koktejly jsou navrženy tak, aby optimálně nahradily jídlo. Jeden nápoj zažene hlad na 3 až 5 hodin.

Koktejl obsahuje kvalitní syrovátkový WPC protein, pomalé sacharidy z rýže a pohanky, zdravé omega 3 z Chia semínek, vitamíny a minerály. Chia Shake si můžete dopřát v příchutích: banán, jahoda a čokoláda.

40 koktejlových jídel vyjde na 999 Kč. Na Heureka.cz doporučuje tyto koktejly bezmála 1400 uživatelů.

3. místo

Koktejly KetoDiet

Orientační cena za 1 koktejl: 37 Kč při malých balíčcích, 28 Kč při velkém balíčku

KetoDiet je česká značka, která vznikla v roce 2011. Klientům nabízí prvotřídní proteinové nápoje a jídla české výroby z vysoce kvalitních surovin a zároveň i poskytují podporu v průběhu dietních plánů, společně se specializovaným výživovým poradenstvím.

Proteinová jídla KetoDiet mají snížený obsah cukrů a zároveň zvýšený obsah bílkovin. Díky tomu v těle dochází ke změně metabolismu a k zcela přirozenému spalování uložených tuků.

97 % všech zákazníků KetoDiet doporučuje. Dvoutýdenní balíček můžete zakoupit od 2580 Kč.

4. místo

DailyMix

Orientační cena za 1 koktejl: 38-44 Kč

Tyto koktejly jsou chuťově neutrální. Stačí je pouze smíchat s vodou a s některou ze sedmi příchutí podle toho, na co zrovna máte chuť. DailyMix neobsahuje škodlivé chemické látky, geneticky upravovanou sóju ani přidané glutamáty a vzhledem ke svému složení snadno a rychle doplní tělu všechny živiny. Obsahuje čekankovou vlákninu, která se postará o správnou funkci trávení. DailyMix je perfektní pro vegetariány, sportovce i starší osoby, kteří potřebují dbát na dostatečný přísun bílkovin a ostatních živin.

5. místo

KetoFit

Orientační cena za 1 koktejl: 25-30 Kč

KetoFit je český výrobek schválený pro celou EU a vytvořili ji odborníci na produkty pro vrcholové sportovce. Koktejly od této firmy obsahují 3 typy kvalitních proteinů, 4 druhy vlákniny, 26 vitamínů a minerálů, nízký podíl sacharidů a další tělu prospěšné látky. Můžete vybírat až z 18ti druhů příchutí.

6. místo

It’s My Life

Orientační cena za 1 koktejl: 48 Kč

It’s my life je česká proteinová dieta speciálně sestavená týmem odborníků tak, aby nastartovala zdravý proces hubnutí ve vašem těle.

Funguje opět na principu navýšení příjmu kvalitních bílkovin a současnému snížení příjmu sacharidů.

5 porcí těchto drinků můžete mít za 239 Kč.

7. místo

Mix&Slim

Orientační cena za 1 koktejl: 33 Kč

Mix & Slim dietní jídla jsou plná bílkovin a vlákniny a naopak obsahují minimální množství sacharidů, cukrů a tuků.

Můžete si vybrat z pěti oblíbených příchutí a pokaždé si tak vychutnat novou chuť koktejlu. Nápoj vám poskytne zasycení na dlouhou dobu.

15 koktejlů je dostupných za 599 Kč.

Závěrem

Pokud chcete nastolit vašemu tělu pravidelný režim a přijímat vyvážené množství živin, určitě koktejly zkuste. Jak se říká, za zkoušku nic nedáte a následně se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat, či nikoliv.

Kam dál?