fbpx

Zkušenosti s keto dietou - Petra B.

Štíhlý a fit chce být každý a keto dieta rozhodně může být způsob, jak se k tomuto cíli dostat.

Ve zkratce: Co to keto dieta je?

Jedná se o styl stravování. Takzvaná keto dieta nese spoustu názvů, jako ketogenní dieta, ketonová dieta, low carb dieta a podobně. Je to dieta, ve které z jídelníčku vysazujeme sacharidy za účelem ketózy. Taková dieta samozřejmě nemusí sedět každému. Proto jsme pro vás přichystali rozhovory s těmi, kteří ketogenní dietu absolvovali, ať už s výživovými poradci, produkty, nebo jen tak po domácku.

Peťa nám poskytla nějaké informace o svém průběhu. Pojďme se tady podívat, jak se keto dieta vyvíjela u ní:

Jak dlouho jste ketogenní dietu držela?

Ještě držím, začala jsem před 6 týdny.

Co vás nejvíce motivovalo se do diety pustit?

Potřeba zhubnout

Jak těžké pro vás bylo dostat se do ketózy? Jak jste vnímala nárazový výpadek sacharidů?

Přišlo to celkem samo, bez zvláštních příznaků. Poznala jsem to podle kovové chuti a sucha v ústech, začala jsem trpět zácpou. Což jsou příznaky, o kterých jsem četla. Koupila jsem si keto pásky a tím si ketózu potvrdila.  

Jaké výsledky u vás dieta nesla?

Vzhledem k úpravě jídelníčku jsem během 6 týdnů zhubla 6,5 kg

Budete se i nadále stravovat low carb?

Ještě se stravuji keto, vidím to tak do 17. května, takže dohromady cca 8 týdnů, pak už bych chtěla přejít na low carb. Pokud mě k tomu zdravotní důvody nedovedou dříve.

Jak dietu hodnotíte, doporučila byste ji ostatním, nebo spíš ne?

Nedoporučila. Za sebe ne. Čekala jsem více – větší váhový úbytek za kratší dobu a bez zdravotních problémů. Neskutečně mi vypadávají vlasy, vysychá pokožka a drží se mě kvasinky, píšu to na rovinu. Jinak jsem zdravá ženská a vím, že to mohu spojovat s keto stravováním.

Máte nějaké tipy pro začátečníky, nebo třeba nějaké specifické zážitky týkající se ketogenní diety?

Nezačínejte bez konzultace s výživovým poradcem, nechte si stravu doporučit. Keto je dost drastické a nesedí každému. Je to risk.

Další zkušenosti:

Honza

Honza je nyní v průběhu keto diety a zatím je velmi spokojený. Ketózu lehce pocítil, ale kromě toho nezaznamenal žádný problém.

„Mám dole k dnešnímu dni 18 kg. Jestli si váhu držím zatím nemohu posoudit, asi měsíc jsem na kombinované stravě s jídelníčkem od výživové poradkyně.“

Lenka

Lenka držela keto dietu dvakrát. V obou případech se ale váha vyšoupla lehce zpět nahoru. Keto by ale přesto doporučila.

„Do diety se nejde nutit. Člověk musi tak nějak podvědomě prostě chtit. V začátcích také doporučuji (u mě se velmi osvědčilo) neříkat si „tohle jist nesmím“ ale „tohle jist nechci“. “

Soňa

Soňa je již 12 týdnů na keto. Během toho měla i pocit, že by to snad měla vzdát. Soňa ovšem nepolevila a nyní má dole už přes 12 kg.

„Chtěla jsem to vzdát, ale hodně jsem o tom četla, tak jsem vydržela. Od té doby je mi moc fajn, mám energie jako už dlouho ne a kila jdou dolů zhruba jedno týdně. “