Zkušenosti s keto dietou – Petra B.

Štíhlý a fit chce být každý a keto dieta rozhodně může být způsob, jak se k tomuto cíli dostat.

Ve zkratce: Co to keto dieta je?

Jedná se o styl stravování. Takzvaná keto dieta nese spoustu názvů, jako ketogenní dieta, ketonová dieta, low carb dieta a podobně. Je to dieta, ve které z jídelníčku vysazujeme sacharidy za účelem ketózy. Taková dieta samozřejmě nemusí sedět každému. Proto jsme pro vás přichystali rozhovory s těmi, kteří ketogenní dietu absolvovali, ať už s výživovými poradci, produkty, nebo jen tak po domácku.

Peťa nám poskytla nějaké informace o svém průběhu. Pojďme se tady podívat, jak se keto dieta vyvíjela u ní:

Jak dlouho jste ketogenní dietu držela?

Ještě držím, začala jsem před 6 týdny.

Co vás nejvíce motivovalo se do diety pustit?

Potřeba zhubnout

Jak těžké pro vás bylo dostat se do ketózy? Jak jste vnímala nárazový výpadek sacharidů?

Přišlo to celkem samo, bez zvláštních příznaků. Poznala jsem to podle kovové chuti a sucha v ústech, začala jsem trpět zácpou. Což jsou příznaky, o kterých jsem četla. Koupila jsem si keto pásky a tím si ketózu potvrdila.  

Jaké výsledky u vás dieta nesla?

Vzhledem k úpravě jídelníčku jsem během 6 týdnů zhubla 6,5 kg

Budete se i nadále stravovat low carb?

Ještě se stravuji keto, vidím to tak do 17. května, takže dohromady cca 8 týdnů, pak už bych chtěla přejít na low carb. Pokud mě k tomu zdravotní důvody nedovedou dříve.

Jak dietu hodnotíte, doporučila byste ji ostatním, nebo spíš ne?

Nedoporučila. Za sebe ne. Čekala jsem více – větší váhový úbytek za kratší dobu a bez zdravotních problémů. Neskutečně mi vypadávají vlasy, vysychá pokožka a drží se mě kvasinky, píšu to na rovinu. Jinak jsem zdravá ženská a vím, že to mohu spojovat s keto stravováním.

Máte nějaké tipy pro začátečníky, nebo třeba nějaké specifické zážitky týkající se ketogenní diety?

Nezačínejte bez konzultace s výživovým poradcem, nechte si stravu doporučit. Keto je dost drastické a nesedí každému. Je to risk.

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »