10 nejlepších krabičkových diet Olomouc – recenze

Shrnutí: Zaujala vás možnost krabičkové diety a jste z Olomouce či okolí? Nedivím se, krabičkové stravování vám může pomoci jíst více zdravě, pravidelně, ale i zhubnout, pokud je to váš cíl. A právě v tomto článku jsem pro vás srovnala 10 krabičkových diet, které v okolí vašeho bydliště najdete. Které to vyhrály?

 1. Zdravé Stravování, moje TOP volba, protože jde o nejlepší poměr cena/kvalita. Nabízí velké množství programů s chutným jídelm.
 2. Dieta Fresh Menu, jejichž jídla jsou připravována z maximálně čerstvých ingrediencí.
 3. FitEat, krabičková dieta je sestavená tak, aby vám dodala maximum živin.

V článku se dále dozvíte co je to krabičková dieta, proč si krabičkovou dietu pořídit, nebo třeba jaké jsou její největší výhody a má i nějaké nevýhody. A samozřejmě nechybí i detailní popis všech deseti krabičkových diet v Olomouci.

TOP  1. místo

Zdravé Stravování

Proč 1. místo?

Protože jde o výbornou krabičkovou dietu s obrovským výběrem plánů: Hubnutí, Pro rodinu, Vegan a mnoho dalších.

2. místo

Dieta Fresh Menu

Proč 2. místo?

Jelikož je to krabičková dieta se třemi programy: hubnutí, „něco mezi“ a udržování (zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy).

3. místo

FitEat

Proč 3. místo?

Jde totiž o krabičkovou dietu, která nabízí vícero programů, jako například FIT, Vegetarián, Keto a několik dalších.

Deset nejlepších krabičkových diet v Olomouci

 1. Zdravé Stravování od 95 Kč / porce
 2. Diet Fresh Menu od 120 Kč / porce
 3. FitEat od 70 Kč / porce
 4. Zdraví z Krabičky od 120 Kč / porce
 5. Zdravé Krabičky od 75 Kč / porce
 6. Krabky od 65 Kč / porce
 7. Popapej od 90 Kč / porce
 8. Antonia Mačingová od 90 Kč / porce
 9. TIP: KetoMix 2900 Kč / keto balíček na 2 týdny
Ceny jsou pouze orientační, jelikož cena za 1 porci závisí na velikosti porce, počtu objednaných jídel a spoustě dalších parametrů.

Krabičkové diety v Olomouci

Stravování pomocí krabiček, respektive pravidelných porcí jídla, které je připravené v krabičkách, je fenomén, který si můžete objednat a zkusit i v Olomouci a okolí. Lidé z oblasti okolo Hané tedy zaplesají.

Zdravé Stravování, Diet Fresh Menu, Dieta Fit, Zdraví z Krabičky, Zdravé krabičky nebo Krabky? To zde vše najdete. Níže vám představíme všechny společnosti, abyste si mohli vybrat tu, která vám nejlépe sedne.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co je to krabičková dieta?

Jak jsme si již řekli v úvodu výše, jedná se o druh stravovacího režimu, nikoliv o dietu, i když je toto slovo v názvu. Krabičková dieta dbá na to, aby byl přísun pokrmů pravidelný a kaloricky i živinově vyvážený a dodával tak vašemu tělu jen to nejlepší. 

 • Cílem bývá pokrýt denní výživový příjem ve správném poměru. Díky krabičkám si v podstatě usnadníte život, protože nemusíte myslet na to, co si kde dáte k jídlu, nebo co by měla být vaše svačina. Krabičky jen přeberete od kurýra, ohřejete a konzumujete – což je ideální pro ty, kteřé nemají čas vařit jako jsou například maminky na mateřské dovolené, podnikatelé či sportovci nebo zkrátka kdokoliv, kdo má málo času a hodně povinností.
 • Při nedostatku času bohužel často sníme cokoliv, co nám přijde do cesty a mnohdy sníme mnohem více kalorií, než je zdrávo a v podstatě si toho ani nevšimneme. Naopak si myslíme, že nejíme. Jedná se o takové nevědomé přejídání. Na jídlo není čas, jíme ve stresu a spěchu, což může být základ pro žaludeční vředy nebo i další nemoci.
 • Většina firem, nabízející krabičkové diety, nabízí zdravé jídelníčky, které konzultují s nutričními terapeuty a jsou mnohdy doslova šité na míru. Existují varianty pro vegetariány, low carb, paleo a i specifické jídelníčky jako třeba bezlepková dieta. Je skvělé, že si tento styl stravování může dopřát opravdu každý. Všechny mají společné to, že dbají na pravidelnost a vyvážené složení.

Základ úspěchu je pravidelnost a vyvážení složení. Po určité časové odmlce, kdy tělo tráví, konzumujete předem připravené pokrmy, které jsou sestavené tak, aby daly vašemu tělu to, co zrovna potřebuje. Zpravidla se denní režim skládá z pěti až šesti jídel, která by měla zařídit to, že nepociťujete hlad, protože jíte dříve, než se dostaví.

 • Krabičky velmi často nastartují metabolismus, zrychlí trávení a tím i započnou hubnutí, což je takový vedlejší příjemný efekt. To nejdůležitější ale je, že se velmi brzy začnete cítit jako znovuzrození. Více energie, méně únavy nebo vůbec žádná a střídání nepříjemných nálad naprosto utichne. 
 • Krabičky si většinou objednáváte den nebo týden předem a potom už se staráte jen o to, abyste danou porci snědli. Nemusíte nic plánovat ani nakupovat. To za vás vyřeší jiní. 
 • Často se stává, že tedy díky krabičkové dietě shodíte i pár nadbytečných kilogramů. Je ale důležité myslet na to, že proces hubnutí je velmi individuální. U někoho může být velmi znatelný, u jiného nikoliv. Každý jsme jiný a stejně tak i naše těla. Říká se, že každé tělo nejlépe ví, jaká hmotnost je pro něj ta ideální. A to i tehdy, pokud s tím my sami nesouhlasíme. Nezapomeňte, že váha je pouze číslo a nejdůležitější je jak se cítíte. 
 • U krabičkové diety je nejdůležitější, aby vám byl jídelníček šitý opravdu na tělo. Nemůže platit jeden základní mustr pro všechny. Na to si dejte pozor, až si budete vybírat dodavatele, protože kvalita a nabídka se může hodně lišit.

Tou hlavní je určitě úspora času. Nemusíte ráno vstávat o hodinu dříve, abyste si nachystali svačiny či oběd. To za vás vyřeší jiní. Ušetřený čas můžete věnovat příjemnějším aktivitám, než je například krájení zeleniny.

 • Další, neméně důležitá výhoda je, že tělo dostane potřebné množství živin, vitamínů i minerálů. Bohužel často díky samého spěchu a shonu nemáme čas přemýšlet nad tím, jestli naše strava obsahuje opravdu to, co tělo potřebuje. Tedy vyvážený poměr tuků, cukrů i bílkovin a dostatečné množství stopových a dalších prvků, které jsou pro tělo nepostradatelné.
 • Předposlední benefit je zmíněné hubnutí. Vlastně nemusí jít ani tak o hubnutí, jako spíše o zdravé a spokojené tělo. Možná ani nemusí klesat ručička na váze, ale změní se poměr svalů a tuků, tím pádem bude vaše postava vypadat lépe, i když budete vážit stejně.
 • Psychická pohoda je určitě důvod, proč s krabičkovou dietou začít, nebo ji alespoň zkusit. Asi si dokážete sami vybavit situaci, kdy jste hladoví a někdo po vás požaduje nějakou akci. Zkrátka to nejde a nebo hodně špatně. Jste nervózní a mozek nedokáže mít tak ostré reflexy jako je má tehdy, když je kompletně vyživen. Dobrý nálada je zkrátka základ spokojeného života.

Může to být cena. I když na druhou stranu, pokud si zkusíte propočítat, kolik peněz utratíte a vlastně ani mnohdy nevíte za co, ještě s krabičkami ve výsledku ušetříte.

 • Někomu může vadit jakýsi stereotyp, protože jídla se občas opakují a vy na ně zrovna třeba nemáte chuť. Stereotyp si můžete zpestřit například několikadenní pauzou a zkusit si krabičky připravovat podle svého gusta.
 • Někdy se může stát, že vám výrobce naservíruje něco, co vám nechutná a vy jste bez oběda. Ale ruku na srdce, to se občas přihodí, i když si jídlo vaříme doma sami. Před zakoupením stravovacího režimu zkuste dodavatele informovat o tom, jaké potraviny vám nechutnají a poprosit ho, zda by bylo možné je vynechat. nakonec tak budou spokojené obě strany – vy, protože si pochutnáte a výrobce, protože vám jeho jídlo šmakuje.

1. místo

Zdravé Stravování

Kvalitní krabičková dieta za rozumnou cenu, která poskytuje i nutriční poradenství. Navíc rozváží po celé ČR i na Slovensku.

Proč jsem na 1. místo vybrala krabičkovou dietu Zdravé Stravování?

V prvé řadě proto, že je společnost Zdravé Stravování firma, která si zakládá na časté komunikaci s klientem a individuálním přístupu, což je podle mě pro zdravé tělo i mysl to nejdůležitější. 

Zdravé stravování nabízí veliký výběr stravovacích programů – vybere si zde podle mě každý: sportovec, maminka na mateřské, vegetarián, nebo celá rodina. Pokud si objednáte stravovací program, bude vám k dispozici nutriční terapeut, se kterým můžete konzultovat váš jídelníček osobně. Velké plus také je, že se jídelníček mění a téměř neopakuje. Velmi zřídka tak dojde ke stereotypu.

K dispozici jsou navíc i programy podle toho, zda chcete hubnout, nabírat, nebo váhu udržovat = tedy varianty cca 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 kJ na den.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Ceny

Cena diety se odvíjí od různých aspektů, jako na jak dlouho si dietu objednáte, jaký program si vyberete a podobně. Celodenní menu vychází od 429 do 538 Kč na osobu.

Objednat si můžete i různé varianty jako pouze oběd, pouze snídaně, oběd a večeře a různé další kombinace, které vás napadnou. Ceny jsou poté samozřejmě nižší.

Fotografie jídel

2. místo

Diet Fresh Menu

Solidní krabičková dieta, která vám poskytne jídla z nejčerstvějších surovin, ale také poradenství od výživových poradců.

Proč je na 2. místě Diet Fresh Menu?

Jelikož filozofie Diet Fresh Menu spočívá v čerstvosti ingrediencí, což mi připadá velmi důležité. Zakládají si na tom, aby se hojně využívaly nezpracované a lokální suroviny.

Firma zajišťuje 5 energeticky vyvážených jídlem během dne. Sami si vyrábí vyhlášené těstoviny, občas pro vás připraví i domácí vysokoprocentní masovou šunku, špaldové a bramborové knedlíky a mnoho dalších.

Naleznete zde programy jako je Hubnutí či Udržení váhy a cena se pohybuje okolo 400 korun za den.

Jídla jsou bez umělých dochucovadel, naopak, obsahují hojné množství čerstvých bylinek a zeleniny.

Pro Olomouc a okolí zajišťuje firma dvě rozvozové zóny a uvádí časy, kdy k vám pokrm dorazí.

Zóna 1 – rozvoz zdarma: Olomouc město, Holice, Nemilany, Slavonín, Nové Sady, Nová Ulice, Povel, Neředín, Hejčín, Řepčín, Hodolany, Pavlovičky, Chválkovice, Týneček, Bělidla, Černovír, Křelov, Bruchotín, Bystrovany, Vsisko, Rokytnice, Brodek u Přerova, Dub nad Moravou, Věrovany, Charváty, Kožušany-Tážaly.

 Zóna 2 – příplatek 20 Kč/den: Blatec, Bystročice, Topolany, Hněvotín, Ústín, Nedvězí, Grygov, Velký Týnec, Krčmaň, Velká Bystřice, Bukovany, Droždín, Svatý Kopeček, Lošov, Toveř, Dolany, Samotišky, Hlušovice, Bohuňovice, Chomoutov, Horka nad Moravou, Skrbeň, Příkazy, Těšetice, Luběnice, Olšany u Prostějova, Vrbátky, Přáslavice, Mrsklesy, Svésedlice.

3. místo

FitEat

Nutričně vyvážená krabičková dieta s nabídkou šesti různých stravovacích plánů s pěti nebo třemi jídly denně. Jídla připravuje kvalifikovaný a odborně vyškolený personál.

Proč se FitEat umístili na 3. místě?

Jelikož se jedná se o franchisovou společnost, která má své pobočky ve všech krajích České republiky, tudíž i v Olomouci a okolí, a má na výběr je velké množství stravovacích programů:

 1. Fit menu
 2. Fit office menu
 3. Vegetarian menu
 4. Low carb HF menu
 5. Slow carb menu
 6. Keto menu

Tato firma má třicetiletou tradici a dříve nesli název DietaFit. Vyrábí si vlastní koření a přídatné suroviny, takže od rozhodně nedostanete žádné zmrazené polotovary. Celodenní menu můžete pořídit od 290 korun.

4. místo

Zdraví z Krabičky

Proč jsem vybrala krabičkovou dietu Zdraví z Krabičky?

Firma Zdraví z Krabičky si nevaří do zásoby. Co to znamená? Jediné, že dostanete vždy nálož čerstvých surovin na jednom talíři v pěti porcích. Jídelníčky se pravidelně mění – základem je pestrost a kvalita. 

Vybírat můžete z opravdu velkého množství programů jako jsou:

 1. Programy pro každý den – pro seniory, rodiny, hubnutí a další.
 2. Programy pro každý den s upraveným jídelníčkem – pro vegetariány, vegany či kojící maminky.
 3. Pro sportovce
 4. Speciální programy – pro nastartování metabolismu či například pro očistu těla.

Den tohoto stravování stojí cca 400 korun.

5. místo

Zdravé Krabičky

Z jakých důvodů jsem zvolila Zdravé Krabičky?

Zdravé Krabičky z Olomouce nabízí (jak jinak než) zdravé krabičky přímo na míru. Těšit se můžete na nutričně vyváženou stravu, která se skládá z šesti chodů, kterou firma doveze až k vašim dveří nebo kamkoliv si přejete.  Nabízí programy v šesti energetických hodnotách 5000 Kj, 6000 Kj, 7000 Kj, 8000 Kj, 9000 Kj a 10000 Kj. 

Co program obsahuje?

 • Vstupní konzultaci u výživového poradce 
 • Kaloricky vyvážený jídelníček
 • 6 jídel denně – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a pozdní večeře 
 • Možnost přizpůsobit jídelníček individuálním potřebám
 • Dopravu

Celodenní strava je za necelých 400 korun.

6. místo

Krabky

Proč jsem vybrala krabičkovou dietu od Krabky?

Olomoucké Krabky nabízí celkem tři stravovací programy:

Stravovací programy KLASIK 5 000 – 10 000 kJ (snídaně, svačina 1, oběd, svačina 2, večeře)

Stravovací programy jsou určené pro všechny, kteří chtějí mít dostatek vyvážené stravy po celý den. Z celkového denního příjmu tvoří snídaně cca 20 %, svačina 1 cca 15 %, oběd cca 30 %, svačina 2 cca 15 % a večeře cca 20 %. Rozložení sacharidů, bílkovin a tuků je v poměru cca sacharidy 45-50 %, bílkoviny 20-25 %, tuky 30 %.

OFFICE menu

Jedná se o menu do práce. OFFICE menu je možné odebírat i ve variantě: snídaně, svačina 1, svačina 2 , večeře.

Menu SOV – snídaně, oběd, večeře

Jedná se o přípravu hlavních jídel dne. Výběr je možný z programu 5 000 – 10 000 KJ. 

Cena za celodenní menu je cca 330 korun.

7. místo

Popapej

Čím mě zaujala krabičková dieta od Popapej?

Firma Popapej je, jak sama říká, mladý tým nadšenců, pro které se stal jejich koníček i stabilní prací. Připravují 6 jídel denně, krabičky zavezou kamkoliv si přejete a zakládají si na domácí stravě, kterou sami připravují.

Jídlo je baleno v plastových miskách, které jsou hermeticky uzavřeny a nehrozí tak jejich vylití. I u této firmy si můžete režim uzpůsobit podle pohlaví a přijímaných kalorií.

Rozvozy jsou plánované na trasy ve více místech ČR. Přesně je můžete dohledat na webových stránkách firmy.

Celodenní strava zde stojí okolo 400 korun v závislosti na programu.

8. místo

Antónia Mačingová

Proč jsem sem zařadila krabičkovou dietu od Antónie Mačingové?

Antónia Mačingová razí heslo, že pořádek dělá přátele a že ten nejdůležitější je právě na talíři, protože znamená pořádek v těle. 

Upozorňuje na fakt, že není dobré neustále střídat různé diety a brát je jako přechodné etapy, ale považovat změnu jídelníčku za nový životní styl, který je udržitelný.

Antónia propaguje takzvanou „Dvacetosmičku“. Jedná se dvacetiosmidenní stravovací program, který ukazuje jaké nutrienty v organické formě v jednotlivých pokrmech najdete. V prvním týdnu se opakují snídaně, které mají za úkol doplnit hlavní antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály. Stejný princip funguje i u dalších pokrmů. Každé jedno jídlo má svůj význam a hodnotu. Jedná se o funkční stravování. 

Toto stravování stojí cca 370 korun na den.

9. místo

TIP: Keto dieta od KetoMix

Proč jsem vybrala také Ketomix (i když to není krabičkové stravování)?

KeotMix není krabičková dieta, ale keto dieta určená na hubnutí. Můžete si ji však objednat domů a mít tím vyřešený jídelníček například na měsíc dopředu. Plní tedy podobný účel jako krabičková dieta.

Keto dieta je účinný způsob hubnutí. Při keto dietě omezujete sacharidy téměř na minimum a tím dostáváte své tělo do ketózy, což je stav, ve kterém vaše tělo používá jako zdroj energie tuky namísto klasických sacharidů a tím je zapříčiněn efekt rychlého hubnutí.

Keto Dieta je svělý způsob jak zhubnout a zároveň se naučit nějakým způsobem korugovat svůj jídelníček.

Závěrem

Pokud víte, že je váš životní styl jeden velký chaos, nebo potřebujete shodit přebytečné kilogramy a nevíte jak na to, mohou být krabičkové diety ta správná volba. Pokud si nejste jisti, dejte si zkušební den či týden a poté se rozhodněte, zda do toho půjdete či nikoliv.

A navíc v okolí Olomouce najdete spoustu krabičkových diet, z nichž mi úplně nejlepší přijde ta od společnosti Zdravé Stravování, která nabízí velmi rozmanité druhy stravovacích plánů. Za zkoušku ale určitě stojí i Diet Fresh Menu, kteří vaří z těch nejčerstvějších surovin, nebo Dieta Fit, která poskytuje spoustu cenově výhodných programů.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »