TOP 6: nejlepší krabičková dieta Olomouc – recenze

Co je to krabičková dieta? Jak je to s krabičkovými dietami v Olomouci – která je nejlepší? Proč si krabičkovou dietu pořídit?

TOP  1. místo

Zdravé Stravování

Výborná krabičková dieta s obrovským výběrem plánů: Hubnutí, Pro rodinu, Vegan a mnoho dalších.
2. místo

Dieta Fresh Menu

Skvělá krabičková dieta se třemi programy: hubnutí, „něco mezi“ a udržování (zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy)
3. místo

Dieta Fit

Krabičková dieta, která nabízí vícero programů, jako například FIT, Vegetarián, Keto a několik dalších.

Šest nejlepších krabičkových diet v Olomouci

Krabičkové diety v Olomouci

Stravování pomocí krabiček, respektive pravidelné stravy, které je připravená v krabičkách, je fenomén, který si můžete objednat a zkusit i v Olomouci a okolí. Oblasti okolo Hané tedy zaplesají.

Zdravé Stravování, Diet Fresh Menu, Dieta Fit, Zdraví z Krabičky, Zdravé krabičky nebo Krabky? To zde vše najdete. Níže vám představíme všechny společnosti, abyste si mohli vybrat tu, která vám nejlépe sedne.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě – a krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co je to krabičková dieta?

Jak jsme si již řekli v úvodu výše, jedná se o druh stravovacího režimu, nikoliv o dietu, i když je toto slovo v názvu. Krabičková dieta dbá na to, aby byl přísun pokrmů pravidelný a kaloricky i živinově vyvážený a dodával tak vašemu tělu jen to nejlepší. 

Cílem bývá pokrýt denní výživový příjem ve správném poměru. Díky krabičkám si v podstatě usnadníte život, protože nemusíte myslet na to, co si kde dáte k jídlu, nebo co by měla být vaše svačina. Krabičky jen přeberete, ohřejete a konzumujete. Ideální stav pro vytížené jedince, jako jsou například maminky na mateřské dovolené, podnikatelé či sportovci nebo zkrátka kdokoliv, kdo má málo času a hodně povinností.

Bohužel při nedostatku času do sebe zpravidla “soukáme” cokoliv, co nám přijde do cesty a mnohdy sníme mnohem více špatných kalorií, než je zdrávo a v podstatě si toho ani nevšimneme. Naopak si myslíme, že nejíme. Jedná se o takové nevědomé přejídání. Na jídlo není čas, jíme ve stresu a spěchu, což může být základ pro žaludeční vředy nebo i další nemoci.

Většina firem, nabízející krabičkové diety, nabízí zdravé jídelníčky, které konzultují s nutričními terapeuty a jsou mnohdy doslova šité na míru. Existují varianty pro vegetariány, low carb, paleo a i specifické jídelníčky jako třeba bezlepková dieta. Je skvělé, že si tento styl stravování může dopřát opravdu každý. Všechny mají společné to, že dbají na pravidelnost a vyvážené složení.

Jak krabičková dieta funguje?

Základ úspěchu je pravidelnost a vyvážení složení. Po určité časové odmlce, kdy tělo tráví, konzumujete předem připravené pokrmy, které jsou sestavené tak, aby daly vašemu tělu to, co zrovna potřebuje. Zpravidla se denní režim skládá z pěti až šesti jídel, které by měla zařídit to, že nepociťujete hlad, protože jíte dříve, než ho dostanete. 

Krabičky velmi často nastartují metabolismus, zrychlí trávení a tím i započnou hubnutí, což je takový vedlejší příjemný efekt. To nejdůležitější ale je, že se velmi brzy začnete cítit jako znovuzrození. Více energie, méně únavy  nebo vůbec žádná a střídání nepříjemných nálad naprosto utichne. 

Krabičky si většinou objednáváte den nebo týden předem a potom už se staráte jen o to, abyste danou porci snědli. Nemusíte nic plánovat ani nakupovat. To za vás vyřeší jiní. 

Často se stává, že tedy díky krabičkové dietě shodíte i pár nadbytečných kilogramů. Je ale důležité myslet na to, že proces hubnutí je velmi individuální. U někoho může být velmi znatelný, u jiného nikoliv. Každý jsme jiný a stejně tak i naše těla. Říká se, že každé tělo nejlépe ví, jaká hmotnost je pro něj ta ideální. A to i tehdy, pokud s tím my sami nesouhlasíme. Nezapomeňte, že váha je pouze číslo a nejdůležitější je jak se cítíte. 

U krabičkové diety je nejdůležitější, aby byl jídelníček šitý opravdu na tělo a pro tělo. Nemůže platit jeden základní mustr pro všechny. Na to si dejte pozor, až si budete vybírat dodavatele, protože kvalita a nabídka se může hodně lišit.

Jaké má krabičková dieta výhody?

Tou hlavní je bezesporu úspora času. Nemusíte ráno vstávat o hodinu dříve, abyste si nachystali svačiny či oběd. To za vás vyřeší jiní. Ušetřený čas můžete věnovat příjemnějším aktivitám, než je například krájení zeleniny.

Další, neméně důležitá výhoda je, že tělo dostane potřebné množství živin, vitamínů i minerálů. Bohužel často díky samého spěchu a shonu nemáme čas přemýšlet nad tím, jestli naše strava obsahuje opravdu to, co tělo potřebuje. Tedy vyvážený poměr tuků, cukrů i bílkovin a dostatečné množství stopových a dalších prvků, které jsou pro tělo nepostradatelné.

Předposlední benefit je zmíněné hubnutí. Vlastně nemusí jít ani tak o hubnutí, jako spíše o zdravé a spokojené tělo. Možná ani nemusí klesat ručička na váze, ale změní se poměr svalů a tuků, tím pádem bude vaše postava vypadat lépe, i když budete vážit stejně.

Psychická pohoda je určitě důvod, proč s krabičkovou dietou začít, nebo ji alespoň zkusit. Asi si dokážete sami vybavit situaci, kdy jste hladoví a někdo po vás požaduje nějakou akci. Zkrátka to nejde a nebo hodně špatně. Jste nervózní a mozek nedokáže mít tak ostré reflexy jako je má tehdy, když je kompletně vyživen. Dobrý nálada je zkrátka základ spokojeného života.

Jaké má krabičková dieta nevýhody?

Může to být cena. I když na druhou stranu, pokud si zkusíte propočítat, kolik peněz utratíte a vlastně ani mnohdy nevíte za co, ještě s krabičkami ve výsledku ušetříte.

Někomu může vadit jakýsi stereotyp, protože se občas jídla opakují a vy na ně zrovna nemáte chuť. Stereotyp můžete zpestřit například několikadenní pauzou a zkusit si krabičky připravovat podle svého gusta.

Někdy se může stát, že vám výrobce naservíruje něco, co vám nechutná a vy jste bez oběda. Ale ruku na srdce, to se občas přihodí i když si jídlo vaříme doma sami. Před zakoupením stravovacího režimu zkuste dodavatele informovat o tom, jaké potraviny vám nechutnají a poprosit ho, zda by bylo možné je vynechat. nakonec tak budou spokojené obě strany – vy, protože si pochutnáte a výrobce, protože vám jeho jídlo šmakuje.

1. místo

Zdravé Stravování

Společnost Zdravé Stravování je v prvé řadě firma, která si zakládá na časté komunikaci s klientem a individuálním přístupu, což je pro zdravé tělo i mysl to nejdůležitější. 

Pokud si objednáte stravovací program, bude vám k dispozici nutriční terapeut, se kterým můžete konzultovat váš jídelníček osobně. Velké plus také je, že se jídelníček mění a téměř neopakuje. Velmi zřídka tak dojde ke stereotypu.

K dispozici je několik programů, které se připravují ve variantách cca 5 000, 6 000, 7 000,    8 000 a 10 000 kJ  na den.

Najdete zde velmi různorodý sortiment. Od stravy pro sportovce, maminky či seniory, přes low carb či detox, až po vegetariánskou nebo bezlaktózovou stravu. 

Celodenní menu můžete pořídit za cca 380 korun, ale záleží na druhu programu a četnosti jídel. Firma rozváží do všech větších měst v České republice včetně Olomouc a i na Slovensko.a

2. místo

Diet Fresh Menu

Filozofie Diet Fresh Menu spočívá v čerstvosti ingrediencí. Zakládá si na tom, aby se hojně využívaly nezpracované a lokální suroviny.

Firma zajišťuje 5 energeticky vyvážených jídlem během dne. Sami si vyrábí vyhlášené těstoviny, občas pro vás připraví i domácí vysokoprocentní masovou šunku, špaldové a bramborové knedlíky a mnoho dalších.

Naleznete zde programy jako je Hubnutí či udržení váhy a cena se pohybuje okolo 400 korun za den.

Jídla jsou bez umělých dochucovadel, naopak, obsahují hojné množství čerstvých bylinek a zeleniny.

Pro Olomouc a okolí zajišťuje firma dvě rozvozové zóny a uvádí časy, kdy k vám pokrm dorazí.

Zóna 1 – rozvoz zdarma: Olomouc město, Holice, Nemilany, Slavonín, Nové Sady, Nová Ulice, Povel, Neředín, Hejčín, Řepčín, Hodolany, Pavlovičky, Chválkovice, Týneček, Bělidla, Černovír, Křelov, Bruchotín, Bystrovany, Vsisko, Rokytnice, Brodek u Přerova, Dub nad Moravou, Věrovany, Charváty, Kožušany-Tážaly

 Zóna 2 – příplatek 20 Kč/den: Blatec, Bystročice, Topolany, Hněvotín, Ústín, Nedvězí, Grygov, Velký Týnec, Krčmaň, Velká Bystřice, Bukovany, Droždín, Svatý Kopeček, Lošov, Toveř, Dolany, Samotišky, Hlušovice, Bohuňovice, Chomoutov, Horka nad Moravou, Skrbeň, Příkazy, Těšetice, Luběnice, Olšany u Prostějova, Vrbátky, Přáslavice, Mrsklesy, Svésedlice.

3. místo

Dieta Fit

Jedná se o franchisingová společnost, která má své pobočky ve všech krajích České republiky. Tudíž i v Olomouci a okolí. Na výběr je velké množstvé stravovacích programů:

 1. Fit menu
 2. Fit office menu
 3. Vegetarian menu
 4. Low carb HF menu
 5. Keto menu

Tato firma má 30letou tradici, vyrábí si vlastní koření a přídatné suroviny, takže žádné zmrazené polotovary. Celodenní menu můžete pořídit od 250 korun.

4. místo

Zdraví z Krabičky

Firma Zdraví z Krabičky si nevaří do zásoby. Co to znamená? Jediné, že dostanete vždy nálož čerstvých surovin na jednom talíři v pěti porcích. Jídelníčky se pravidelně mění – základem je pestrost a kvalita. 

Vybírat můžete z opravdu velkého množství programů jako jsou:

 1. Programy pro každý den – pro seniory, rodiny, hubnutí a další.
 2. Programy pro každý den s upraveným jídelníčkem – pro vegetariány, vegany či kojící maminky.
 3. Pro sportovce
 4. Speciální programy – pro nastartování metabolismu či například pro očistu těla.

Den tohoto stravování stojí cca 300 korun.

5. místo

Zdravé Krabičky

Zdravé Krabičky z olomouce nabízí jak jinak než, zdravé krabičky přímo na míru. Těšit se můžete na nutričně vyváženou stravu, která se skládá z šesti chodů, kterou firma doveze až k vašim dveří nebo kamkoliv si přejete.  Nabízí programy v šesti energetických hodnotách 5000KJ, 6000 KJ, 7000 KJ, 8000 KJ, 9000 KJ a 10000 KJ. 

Co program obsahuje?

 • Vstupní konzultaci u výživového poradce 
 • Kaloricky vyvážený jídelníček
 • 6 jídel denně – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a pozdní večeře 
 • Možnost přizpůsobit jídelníček individuálním potřebám
 • Dopravu 

Celodenní strava je za necelých 300 korun.

6. místo

Krabky

Olomoucké Krabky nabízí celkem tři stravovací programy:

Stravovací programy  KLASIK 5 000 – 10 000 kJ ( snídaně, svačina 1, oběd, svačina 2, večeře)

Stravovací programy jsou určené pro všechny, kteří chtějí mít dostatek vyvážené stravy po celý den. Z celkového denního příjmu tvoří snídaně cca 20 % , svačina 1 cca 15 %, oběd cca 30 %, svačina 2 cca 15 % a večeře cca 20 %. Rozložení sacharidů, bílkovin a tuků je v poměru cca sacharidy 45-50 %, bílkoviny 20-25 %, tuky 30 %.

OFFICE menu

Jedná se o menu do práce. OFFICE menu je možné odebírat i ve variantě : snídaně, svačina 1, svačina 2 , večeře.

Menu SOV – snídaně, oběd, večeře

Jedná se o přípravu hlavních jídel dne. Výběr je možný z programu 5 000 – 10 000 KJ. 

Cena za celodenní menu je cca 300 korun.

Závěr

Pokud víte, že je váš životní styl jeden velký chaos, nebo potřebujete shodit přebytečné kilogramy a nevíte jak na to, mohou být krabičkové diety ta správná volba. Pokud si nejste jisti, dejte si zkušební den či týden a poté se rozhodněte zda do toho půjdete či nikoliv.

Kam dál?

Rate this post