Zkušenosti s keto dietou – Hanka

Štíhlý a fit chce být každý a keto dieta rozhodně může být způsob, jak se k tomuto cíli dostat.

Ve zkratce: Co to keto dieta je?

Jedná se o styl stravování. Takzvaná keto dieta nese spoustu názvů, jako ketogenní dieta, ketonová dieta, low carb dieta a podobně. Je to dieta, ve které z jídelníčku vysazujeme sacharidy za účelem ketózy. Taková dieta samozřejmě nemusí sedět každému. Proto jsme pro vás přichystali rozhovory s těmi, kteří ketogenní dietu absolvovali, ať už s výživovými poradci, produkty, nebo jen tak po domácku.

Hanka nám poskytla nějaké informace o svém průběhu. Pojďme se tady podívat, jak se keto dieta vyvíjela u ní:

Jak dlouho jste ketogenní dietu držela?

Keto dietu jsem držela 12 týdnů.

Co vás nejvíce motivovalo se do diety pustit?

Kamarádka mi doporučila zakoupení produktů, se kterými měla zkušenosti. Podrobně mi vše popsala, viděla jsem výsledky. Proto jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Vybrala jsem si produkty, které pro mě byly vhodnější a zakoupila je. Z dřívějška jsem měla zkušenosti s různými dietami, ale buď jsem vydržela jen pár dní a nebo to bylo bez dlouhodobějšího efektu.

Jak těžké pro vás bylo dostat se do ketózy? Jak jste vnímala nárazový výpadek sacharidů?

Dostat se do ketózy u mě nebylo nic těžkého. První 4 týdny jsem pouze pila 5 koktejlů denně, jedla 50g povolených tuků a až 0,5kg povolené zeleniny. Průběh ketózy je velmi individuální. V mém případě, jsem neměla žádnou sacharidovou chřipku ( ač jsem byla na sacharidech doslova závislá ), ani jsem necítila žádný zápach z úst. Bohužel moje tělo reagovalo na ketózu tak, že jsem měla 2x v měsíci menstruaci i přesto, že užívám hormonální antikoncepci. Můj cyklus se srovnal až po pár měsících, kdy jsem navýšila denní příjem sacharidů. Další celkem velké obtíže jsem měla s pletí. Na začátku se mi pleť krásně vyčistila a byla snad v nejlepším stavu, co jsem kdy měla. Po pár měsících jsem začala pozorovat velmi suchý obličej. Začala se mi jakoby loupat kůže, čelo samá šupinka a nešlo to ani zakrýt mastným krémem či makeupem. Nic nepomáhalo. Musela jsem k dermatoložce a ta mi řekla, že nejpravděpodobněji je to způsobeno rychlým úbytkem váhy. Pleť dávám pomalu dohromady ještě nyní.

Jaké výsledky u vás dieta nesla?

Na striktní dietě jsem zhubla 13 kilo za 12 týdnů, dále jsem pokračovala low carb stravou a podařilo se mi dát dolů ještě dalších 6 kg. Celkem 19kg za cca 5 měsíců.

Váhu si držíte? Vyhla jste se jojo efektu?

Váhu bych si pravděpodobně i držela, ale jak jsem říkala na začátku, byla jsem závislá na sladkém. Letos v prosinci jsem se stravováním polevila, pak přišlo občas něco sladkého. Možná by to u spousty lidí nevadilo, ale já pak jím sladké k snídani, obědu i večeři. Nemusím nic jiného. Je to opravdu závislost. Do dubna jsem nabrala 8kg a nyní začínám znovu. Naštěstí mám celkem pevnou vůli a když jsem si konečně přiznala, že sladké už je závislost a že se nechci dostat tam, kde jsem byla, věřím, že to opět zvládnu. Tentokrát už ale bez koktejů.

Stravujete se i nadále low carb?

Aktuálně ano. Low carb mi velmi vyhovuje v tom, že mohu jíst například pouze 2 jídla denně, netrávím hodiny vařením, nepřemýšlím, co si dám k 1. , 2., svačině a na dlouho zasytí. Navíc je to velmi chutné stravování.

Jak dietu hodnotíte, doporučila byste ji ostatním, nebo spíš ne?

Ketodieta je za mě velmi efektivní, extra motivující, protože vidíte výsledky teméř každý den, ale velmi individuální co se týká reakce Vašeho těla. 

Já jsem velmi ráda, že jsem tím prošla a zhubla. Konkrétně já už ale do ketózy nepůjdu, ale budu se spíše držet low carb či cukrfree.

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »