Zkušenosti s keto dietou - Hanka

Tak upřímně, štíhlý a fit chce být každý. A keto dieta je rozhodně z těch efektivnějších způsobů, jak se k tomu cíli došplhat – pomohla už mnoha lidem – samozřejmě ale, nemusí sedět každému. Všude kolem nás v poslední době koluje spousta keto eshopů, produktů a tak dále. A hodně z nich je třeba i dobrých. Co si ale o keto dietě myslí ti, kteří ji skutečně absolvovali, ať už s výživovými poradci, produkty, nebo jen tak po domácku? Která z těchto možností se jim zdala nejlepší?

Hanka nám poskytla nějaké informace o svém průběhu. Pojďme se tady podívat, jak se keto dieta vyvíjela u ní:

Jak dlouho jste keto dietu držela?

Keto dietu jsem držela 12 týdnů – přesně dle návodu firmy, kde jsem produkty kupovala.

Co vás nejvíce motivovalo se do keto diety pustit?

Kamarádka mi doporučila zakoupení produktů, se kterými měla zkušenosti. Podrobně mi vše popsala, viděla jsem výsledky. Proto jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Vybrala jsem si produkty, které pro mě byly vhodnější a zakoupila je. Z dřívějška jsem měla zkušenosti s různými dietami, ale buď jsem vydržela jen pár dní a nebo to bylo bez dlouhodobějšího efektu.

Používala jste nějaké zakoupené diety? (Tj. Ketomix, Ketofit, Ketodiet, atd.)

Zakoupila jsem si koktejly od Ketodiet a zvolila ten nejdelší a nejefektivnější program na 12 týdnů.

Jak těžké pro vás bylo dostat se do ketózy? Jak jste vnímala nárazový výpadek sacharidů?

Dostat se do ketózy u mě nebylo nic těžkého. První 4 týdny jsem pouze pila 5 koktejlů denně, jedla 50g povolených tuků a až 0,5kg povolené zeleniny. Průběh ketózy je velmi individuální. V mém případě, jsem neměla žádnou sacharidovou chřipku ( ač jsem byla na sacharidech doslova závislá ), ani jsem necítila žádný zápach z úst. Bohužel moje tělo reagovalo na ketózu tak, že jsem měla 2x v měsíci menstruaci i přesto, že užívám hormonální antikoncepci. Můj cyklus se srovnal až po pár měsících, kdy jsem navýšila denní příjem sacharidů. Další celkem velké obtíže jsem měla s pletí. Na začátku se mi pleť krásně vyčistila a byla snad v nejlepším stavu, co jsem kdy měla. Po pár měsících jsem začala pozorovat velmi suchý obličej. Začala se mi jakoby loupat kůže, čelo samá šupinka a nešlo to ani zakrýt mastným krémem či makeupem. Nic nepomáhalo. Musela jsem k dermatoložce a ta mi řekla, že nejpravděpodobněji je to způsobeno rychlým úbytkem váhy. Pleť dávám pomalu dohromady ještě nyní.

Zhubla jste? Popřípadě kolik.

Na koktejlech jsem zhubla 13 kilo za 12 týdnů, dále jsem pokračovala low carb stravou a podařilo se mi dát dolů ještě dalších 6 kg. Celkem 19kg za cca 5 měsíců.

Váhu si držíte? Vyhla jste se jojo efektu?

Váhu bych si pravděpodobně i držela, ale jak jsem říkala na začátku, byla jsem závislá na sladkém. Letos v prosinci jsem se stravováním polevila, pak přišlo občas něco sladkého. Možná by to u spousty lidí nevadilo, ale já pak jím sladké k snídani, obědu i večeři. Nemusím nic jiného. Je to opravdu závislost. Do dubna jsem nabrala 8kg a nyní začínám znovu. Naštěstí mám celkem pevnou vůli a když jsem si konečně přiznala, že sladké už je závislost a že se nechci dostat tam, kde jsem byla, věřím, že to opět zvládnu. Tentokrát už ale bez koktejů.

Stravujete se i nadále low carb?

Aktuálně ano. Low carb mi velmi vyhovuje v tom, že mohu jíst například pouze 2 jídla denně, netrávím hodiny vařením, nepřemýšlím, co si dám k 1. , 2., svačině a na dlouho zasytí. Navíc je to velmi chutné stravování.

Jak hodnotíte keto dietu, doporučila byste ji ostatním, nebo spíš ne?

Ketodieta je za mě velmi efektivní, extra motivující, protože vidíte výsledky teméř každý den, ale velmi individuální co se týká reakce Vašeho těla. 

Já jsem velmi ráda, že jsem tím prošla a zhubla. Konkrétně já už ale do ketózy nepůjdu, ale budu se spíše držet low carb či cukrfree.

Další zkušenosti:

Peťa B.

Peťa má zkušenost s dietou po domácku – žádné pytlíčky.

„Keto bych nedoporučila. Za sebe ne. Čekala jsem více – větší váhový úbytek za kratší dobu a bez zdravotních problémů. Neskutečně mi vypadávají vlasy, vysychá pokožka a tak dál… Vím, že to mohu spojovat s keto stravováním.“

Marcela

Velmi pěknou zkušenost má Marcela. 

„Za dobu, kdy jsem na Ketogenní stravě jsem zhubla 19 kg a víceméně se se menšími odchylkami držím stále na stejné váze. Stravuji se i na dále keto, jen už nevyužívám sáčkové přípravky, ale vařím. Fungovat v ketóze mi vyhovuje.“

Barča

Barča má zkušenost s KetoDiet a Prodietix. Dostavil se ovšem jojo efekt. V keto dietě ale přesto pokračuje, jen si už nekupuje keto produkty, ale sama si vaří.

„Doporučila bych keto,  ale je třeba nedržet to tak striktně, jelikož pak hrozí jojo efekt. Je třeba přehodnotit styl stravování na zbytek života“