10 tipů na nejlepší krabičkovou dietu Zlín – recenze

Shrnutí: V dnešním článku jsem se podívala na krabičkové diety, které rozváží do Zlína. Vytvořila jsem seznam deseti tipů na nejlepší krabičkovou dietu ve Zlíně a následující 3 firmy zvítěžily:

 1. Zdravé Stravování – moje TOP volba, protože nabízí velký výběr jídelníčků a nejlepší poměr cena/výkon.
 2. Diet Fresh Menu – jelikož jde o domácí dietu, která rozváží po jižní moravě.
 3. Zdraví z krabičky – protože mají v nabídce několik jídelníčků a chutné jídla.

Krom toho, že vám v článku detailně popíšu všech 10 krabičkových diet, se také dozvíte co je to krabičková dieta, v čem jsou její benefity a proč ji vyzkoušet.

TOP  1. místo

Zdravé Stravování

Proč 1. místo?

Protože jde o nejlepší krabičkovou dietu ve Zlíně se skvělým poměrem cena/kvalita. Dieta nabízí veliký výběr programů a tak si zde vybere úplně každý.

2. místo

Diet Fresh Menu

Proč 2. místo?

Jelikož jde o domácí krabičkovou dietu, která dováží do spousty koutů Česka, hlavně jižní Moravy. 

3. místo

Zdraví z Krabičky

Proč 3. místo?
Protože jde o chutnou krabičkovou dietu ve Zlíně. Zdraví z Krabičky má na výběr několik programů a typů jídelníčků.

Deset nejlepších krabičkových diet ve Zlíně

Krabičkové diety ve Zlíně

Zlín, to je statutární město na východě Moravy a i tady je velká poptávka po krabičkách a tomto stravovacím režimu. Obyvatelé v údolí řeky Dřevnice a jejího okolí mají také možnost tento režim krásně vyzkoušet.

A jaké společnosti produkují krabičkovou dietu pro Zlínsko? Zdravé Stravování, Diet Fresh Menu, Zdraví z Krabičky, Zdravé Krabičky či Krabičky Pro Zdraví.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co je to krabičková dieta?

Jak jsme si již řekli v úvodu výše, jedná se o druh stravovacího režimu, nikoliv o dietu, i když je toto slovo v názvu. Krabičková dieta dbá na to, aby byl přísun pokrmů pravidelný a kaloricky i živinově vyvážený a dodával tak vašemu tělu jen to, co opravdu potřebuje a v té nejlepší kvalitě.

Cílem bývá pokrýt denní výživový příjem ve správném poměru. Díky krabičkám si v podstatě usnadníte život, protože nemusíte myslet na to, co si kde dáte k jídlu nebo co by měla být vaše svačina. Krabičky jen přeberete od kurýra, ohřejete a konzumujete. Ideální stav pro vytížené jedince, jako jsou například maminky na mateřské dovolené, podnikatelé či sportovci nebo zkrátka kdokoliv, kdo má málo času a hodně povinností.

Při nedostatku času do sebe bohužel většinou „soukáme“ cokoliv, co nám přijde do cesty a mnohdy sníme mnohem více špatných kalorií, než je zdrávo a v podstatě si toho ani nevšimneme. Naopak si myslíme, že nejíme. Jedná se o takové nevědomé přejídání. Na jídlo není čas, jíme ve stresu a spěchu, což může být základ pro žaludeční vředy nebo i další nemoci.

Většina firem, které zajišťují krabičkové diety, nabízí zdravé jídelníčky, které konzultují s nutričními terapeuty a jsou mnohdy doslova šité na míru. Existují varianty pro vegetariány, low carb, paleo i specifické jídelníčky jako třeba bezlepková dieta. Je skvělé, že si tento styl stravování může dopřát opravdu každý. Všechny mají společné to, že dbají na pravidelnost a vyvážené složení.

Základ úspěchu je pravidelnost a vyvážené složení. Po určité časové odmlce, kdy tělo tráví, konzumujete předem připravené pokrmy, které jsou sestavené tak, aby daly vašemu tělu to, co zrovna potřebuje. Zpravidla se denní režim skládá z pěti až šesti jídel, jejichž konzumací byste měli dosáhnout toho, že nepociťujete hlad, protože jíte dříve, než ho dostanete. 

Krabičky velmi často nastartují metabolismus, zrychlí trávení a tím i započnou hubnutí, což je takový vedlejší a jistě příjemný efekt. To nejdůležitější ale je, že se velmi brzy začnete cítit jako znovuzrození. Budete mít více energie, budete méně unavení a střídání nepříjemných nálad naprosto utichne. 

Krabičky si většinou objednáváte den nebo týden předem a potom už se staráte jen o to, abyste danou porci snědli. Nemusíte nic plánovat ani nakupovat. To za vás vyřeší jiní. 

Často se stává, že tedy díky krabičkové dietě shodíte i pár nadbytečných kilogramů. Je ale důležité myslet na to, že proces hubnutí je velmi individuální. U někoho může být velmi znatelný, u jiného nikoliv. Každý jsme jiný a stejně tak i naše těla. Říká se, že každé tělo nejlépe ví, jaká hmotnost je pro něj ta ideální. A to i tehdy, pokud s tím my sami nesouhlasíme. Nezapomeňte, že váha je pouze číslo a nejdůležitější je jak se cítíte. 

U krabičkové diety je nejdůležitější, aby byl jídelníček šitý opravdu na vaše tělo a pro vaše tělo. Nemůže platit jeden základní mustr pro všechny. Na to si dejte pozor, až si budete vybírat dodavatele, protože kvalita a nabídka se může hodně lišit.

Tou hlavní je bezesporu úspora času. Nemusíte ráno vstávat o hodinu dříve, abyste si nachystali svačiny či oběd. To za vás vyřeší jiní. Ušetřený čas můžete věnovat příjemnějším aktivitám, než je například krájení zeleniny.

Další, neméně důležitá výhoda je, že tělo dostane potřebné množství živin, vitamínů i minerálů. Bohužel často díky samého spěchu a shonu nemáme čas přemýšlet nad tím, jestli naše strava obsahuje opravdu to, co tělo potřebuje. Tedy vyvážený poměr tuků, cukrů i bílkovin a dostatečné množství stopových a dalších prvků, které jsou pro tělo nepostradatelné.

Předposlední benefit je zmíněné hubnutí. Vlastně nemusí jít ani tak o hubnutí, jako spíše o zdravé a spokojené tělo. Možná ani nemusí klesat ručička na váze, ale změní se poměr svalů a tuků, tím pádem bude vaše postava vypadat lépe, i když budete vážit stejně.

Psychická pohoda je určitě důvod, proč s krabičkovou dietou začít, nebo ji alespoň zkusit. Asi si dokážete sami vybavit situaci, kdy jste hladoví a někdo po vás požaduje nějakou akci. Zkrátka to nejde a nebo hodně špatně. Jste nervózní a mozek nedokáže mít tak ostré reflexy jako je má tehdy, když je kompletně vyživen. Dobrý nálada je zkrátka základ spokojeného života.

Může to být cena. I když na druhou stranu, pokud si zkusíte propočítat, kolik peněz utratíte a vlastně ani mnohdy nevíte za co, ještě s krabičkami ve výsledku ušetříte.

Někomu může vadit jakýsi stereotyp, protože jídla se občas opakují a vy na ně zrovna nemáte chuť. Stereotyp můžete zpestřit například několikadenní pauzou a zkusit si krabičky připravovat podle svého gusta.

Někdy se může stát, že vám výrobce naservíruje něco, co vám nechutná a vy jste bez oběda. Ale ruku na srdce, to se občas přihodí, i když si jídlo vaříme doma sami. Před zakoupením stravovacího režimu zkuste dodavatele informovat o tom, jaké potraviny vám nechutnají a poprosit ho, zda by bylo možné je vynechat. Nakonec tak budou spokojené obě strany – vy, protože si pochutnáte, a výrobce, protože vám jeho jídlo šmakuje.

3. místo

Zdravé Stravování

TOP volba a nejlepší poměr cena/kvalita. Dlouholetá dieta, která a nabízí opravdu velký výběr plánů a kvalitních jídelníčků.

Proč jsem na 1. místo vybrala Zdraví Stravování?

Na první místo mezi krabičkovými dietami ve Zlíně jsem vybrala dietu Zdravé Stravování a to hlavně proto, že podle mě nabízí nejlepší poměr cena/výkon. V první řadě Zdravé Stravování nabízí obrovský výběr stravovacích programů a jídelníčků. Proto věřím tomu, že si zde vybere úplně každý – sportovec, vegetarián, maminka na mateřské, nebo třeba celá rodina. Navíc má dieta v Česku opravdu dlouholetou tradici – začali už před více než 10ti lety. Jídelníčky sestavuje výživová poradkyně, jsou nutričně vyvážené, zdravé a chutné a mají i zákaznickou podporu, která vám se vším ochotně pomůže. Pojďme se podívat na nějaké parametry:

 • Vyvážená a zdravá jídla: Veškerá jídla sestavuje tým nutričních specialistů a to tak, aby byla celodenní strava kvalitní a nutričně vyvážená.
 • Dovoz domů kamkoliv po ČR: Velikánskou výhodou této diety je podle mě to, že vám krabičky dovezou opravdu téměř kamkoliv. To ocení obzvláště menší města, kde není takový výběr diet.
 • Veliký výběr programů: Čeho si na Zdravém Stravování hodně cením je právě veliký výběr programů, typů jídelníčků a jídel – vybere si zde podle mě opravdu každý s jakýmkoliv stravovacím stylem a to ať už chcete hubnout, udržovat, nebo nabírat. Programy popisuji o něco níže.
 • Ekologický aspekt: Zdravé Stravování je i EKO a to díky tomu, že se společnost snaží neplýtvat plastem. Krabičky sice jsou jednorázové a plastové, ale máte zde možnost krabičky každý den vracet kurýrovi. Ten je poté zaveze do sběru, kde se plasty třídí, zpracují a znovu využívají pro průmyslovou výrobu, což mi přijde jako hezký krok vzhledem k množství odpadu při tvorbě jídel s sebou.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Zdravé Stravování nabízí spoustu jídelníčků, ze kterých můžete vybírat. Jídelníčky jsou sestavovány tak, aby byly nutričně vyvážené a kvalitní a to za dohledu výživové poradkyně. Výběr jídelníčku má Zdravé Stravování opravdu veliký, proto si myslím, že si zde vybere ale úplně každý s jakýmkoliv stravovacím stylem.

 • Najdete zde program rodina +, který je pro celou rodinu,
 • program vegan pro vegany,
 • protein extra pro hubnutí,
 • pro zdraví +,
 • salát +,
 • bez masa,
 • pro maminky,
 • lakto –,
 • protein +,
 • fit +,
 • detox pro,
 • senior +,
 • nebo bez cukru.
 • A novinkou je třeba program keto, který vám nabízí krabičky s jídly připravenými podle zásad keto diety.

Všechny programy mají mimochodem i přehledně popsány na webových stránkách.

Cena diety se odvíjí od různých aspektů, jako na jak dlouho si dietu objednáte, jaký program si vyberete a podobně. Celodenní menu vychází od 429 do 538 Kč na osobu.

Objednat si můžete i různé varianty jako pouze oběd, pouze snídaně, oběd a večeře a různé další kombinace, které vás napadnou. Ceny jsou poté samozřejmě nižší.

Fotografie jídel Zdravé Stravování

2. místo

Diet Fresh Menu

Proč je Diet Fresh Menu na 2. místě?

Diet Fresh Menu si zakládá na čerstvosti surovin a podílí se i na jejich výrobě. Do úst se vám tak dostanou pochoutky jako jsou domácí krupicové a bramborové noky, pribináčky, pudinky, termixy nebo například jogurty. 

K dispozici vám bude během tohoto programu 5 výživově propracovaných jídel, které si jen v pohodlí domova nebo zaměstnání ohřejete a hned můžete konzumovat. 

Naleznete zde programy jako je Hubnutí či udržení váhy a cena se pohybuje okolo 400 korun za den.

Jídla jsou bez umělých dochucovadel, naopak obsahují hojné množství čerstvých bylinek a zeleniny.

Menu rozváží většinou od 14. hodin a vždy den předem. Po obdržení objednávky vás kontaktují zaměstnanci logistiky, kteří vám sdělí přibližný čas dodání.

Na Zlínsku rozváží v lokalitách – Malenovice, Tečovice, Sazovice, Otrokovice, Napajedla, Želechovice, Lípa, Zádveřice, Vizovice, Slušovice, Štípa, Kostelec, Fryšták, Štípa, Velíková, Lukov. Jiné blízké lokality po dohodě.

3. místo

Zdraví z Krabičky

Proč jsem vybrala Zdraví z Krabičky na 3. místo?

Zdraví z Krabičky působí v mnoha oblastech Česka, i ve Zlíně. Jak to funguje? Vyplníte kontaktní formulář a v co nejkratší době vám zavolají, aby zodpověděli jakékoli dotazy a domluvili se na všech podmínkách.

Dalším krokem je, že společně vyberete program, který bude splňovat vaše očekávání a případná výživová omezení.

Můžete vybírat z těchto stravovacích programů:

Programy pro každý den, programy pro hubnutí, programy s upraveným jídelníčkem (bez masa, bez cukru, pro kojící maminky, pro seniory, se sníženým obsahem laktózy, atd.), programy pro sport (pro nárůst svalů, pro lepší fyzičku) a speciální programy (detoxikační program, saláty).

U většiny programů si můžete zvolit počet chodů a počet kalorií. 

Den tohoto stravování stojí okolo 400 korun.

4. místo

Zdravé Krabičky

Proč jsem zařadila Zdravé Krabičky?

Zdravé Krabičky si zakládají na komplexním zdraví a chtějí, aby byli jejich klienti v té nejlepší kondici. A právě proto připravují pokrmy podle těch nejvyšších standardů a za asistence nutričních specialistů.

Nabízí programy v šesti energetických hodnotách 5000KJ, 6000 KJ, 7000 KJ, 8000 KJ, 9000 KJ a 10000 KJ. 

Celodenní strava je se také pohybuje okolo 400 korun.

5. místo

Krabičky Pro Zdraví

Proč jsou zde Krabičky Pro Zdraví?

Zlínské Krabičky Pro Zdraví vám připraví na každý den kompletní zdravé a výživné menu pěti porcí jídla. Do svého těla tak zaručeně dostanete nutričně bohaté a vyvážené pokrmy, v pravidelných intervalech a v přiměřeném množství. Každý den obdržíte krabičky z čerstvých a sezónních surovin. To vše pro vás připraví tým zkušených kuchařů restaurace Prašád. 

Můžete vybírat buď klasické menu nebo zvolit bezlepkovou variantu.

Celodenní strava je za cca 360 korun.

6. místo

Popapat

Proč jsem vybrala dietu Popapat?

Firma Popapat je, jak sama říká, mladý tým nadšenců, pro které se stal jejich koníček i stabilní prací. Připravují 6 jídel denně, krabičky zavezou kamkoliv si přejete a zakládají si na domácí stravě, kterou sami připravují.

Jídlo je baleno v plastových miskách, které jsou hermeticky uzavřeny a nehrozí tak jejich vylití. I u této firmy si můžete režim uzpůsobit podle pohlaví a přijímaných kalorií.

Rozvozy jsou plánované na trasy ve více místech ČR. Přesně je můžete dohledat na webových stránkách firmy.

Celodenní strava zde stojí okolo 360 korun v závislosti na programu.

7. místo

Antónia Mačingová

Proč jsem zařadila i dietu Antónia Mačingová?

Antónia Mačingová razí to heslo, že pořádek dělá přátele a že ten nejdůležitější je právě na talíři, protože znamená pořádek v těle. 

Upozorňuje na to, že není dobré neustále střídat různé diety a brát je jako přechodné etapy, ale mít změnu jídelníčku jako nový životní styl, který je udržitelný.

Antónia propaguje takzvanou „Dvacetosmičku“. Jedná se dvacetiosmidenní stravovací program, který ukazuje jaké nutrienty v organické formě v jednotlivých pokrmech najdete.  V prvním týdnu se opakují snídaně, které mají za úkol doplnit  hlavní antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály. Stejný princip funguje i u dalších pokrmů. Každé jedno jídlo má svůj význam a hodnotu. Jedná se o funkční stravování. 

Toto stravování stojí cca 350 korun na den.

8. místo

Prašád

Co zde dělá Prašád?

Krabičková dieta ve zlíně. Nejprve vznikla restaurace Prašád a následně časem přibyla i možnost rozvozu krabičkových jídel. 

„Naše jídlo připravujeme výhradně z čerstvých potravin v závislosti na ročním období. Základ našich pokrmů tvoří zejména zelenina, dále pak luštěniny, obiloviny, ořechy, semena a ovoce. V co největší míře se vyhýbáme polotovarům. Výjimku tvoří náhražky masa jako např. robi, seitan, tofu, tempeh a vegetariánské párky. Podle možností zařazujeme biopotraviny, naše koření neobsahuje glutamát sodný. Prašád je vegetariánská restaurace, tudíž naše jídlo neobsahuje maso, ryby ani vajíčka. Každý den nabízíme nejméně jedno jídlo veganské a jedno bezlepkové.“ – z webu Prašád

9. místo

FitEat (připravuje se)

Proč jsem vybrala FitEat?

Franchisová společnost FitEat (dříve DietaFit) je výborná krabičková dieta, která má své pobočky ve všech krajích České republiky, nebo je alespoň ve všech krajích připravuje. Na výběr je velké množstvé stravovacích programů:

 1. Fit menu
 2. Fit office menu
 3. Vegetarian menu
 4. Low carb HF menu
 5. Keto menu

Tato firma má třicetiletou tradici, vyrábí si vlastní koření a přídatné suroviny, takže žádné zmrazené polotovary. Celodenní menu můžete pořídit již od 250 korun.

10. místo

TIP: Keto dieta od KetoMix

Proč seznam zakončuji KetoMix?

Na závěr vám chci dát skvělý tip a to vyzkoušet keto dietu od KetoMix. KetoMix sice není krabičková dieta jako taková, ale také si u nich můžete koupit balíček jídla na stanovený čas dopředu (třeba na týden, na měsíc, nebo na dva. Je to navíc dieta určená přímo na hubnutí. Můžete si ji objednat domů a mít tím vyřešený jídelníček například na měsíc dopředu. Plní tedy podobný účel jako krabičková dieta. 

Keto dieta je účinný způsob hubnutí. Při keto dietě omezujete sacharidy téměř na minimum a tím dostáváte své tělo do ketózy, což je stav, ve kterém vaše tělo používá jako zdroj energie tuky namísto klasických sacharidů a tím je zapříčiněn efekt rychlého hubnutí.

Keto dieta je svělý způsob jak zhubnout a zároveň se naučit nějakým způsobem korigovat svůj jídelníček.

Závěrem

Pokud bydlíte ve Zlíně a okolí a láká vás vzrůstající trend krabičkových diet, zkuste si objednat jídlo na zkoušku a uvidíte, zda je to vaše cesta či nikoliv. Přece jen, krabičková dieta v širším horizontu šetří jak čas, tak i peníze. A pokud stále váháte, kterou firmu vyzkoušet, já vám doporučuji Zdravé Stravování, což je moje TOP volba, protože nabízí velký výběr jídelníčků a nejlepší poměr cena/výkon. Tak si nechte chutnat!

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »