TOP 5: nejlepší krabičková dieta Zlín – recenze

Co je to krabičková dieta a v čem jsou její benefity? Jak je to s krabičkovou dietou ve Zlíně a která je zde ta nejlepší?

Pět nejlepších krabičkových diet ve Zlíně

Krabičkové diety ve Zlíně

Zlín, to je statutární město na východě Moravy a i zde je velká poptávka po krabičkách a tomto stravovacím režimu. Obyvatelé v údolí řeky Dřevnice a jejího okolí mají tedy možnost tento režim krásně vyzkoušet.

A jaké společnosti produkují krabičkovou dietu pro Zlínsko? Zdravé Stravování, Diet Fresh Menu, Zdraví z Krabičky, Zdravé Krabičky či Krabičky Pro Zdraví.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě – a krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co je to krabičková dieta?

Jak jsme si již řekli v úvodu výše, jedná se o druh stravovacího režimu, nikoliv o dietu, i když je toto slovo v názvu. Krabičková dieta dbá na to, aby byl přísun pokrmů pravidelný a kaloricky i živinově vyvážený a dodával tak vašemu tělu jen to nejlepší. 

Cílem bývá pokrýt denní výživový příjem ve správném poměru. Díky krabičkám si v podstatě usnadníte život, protože nemusíte myslet na to, co si kde dáte k jídlu, nebo co by měla být vaše svačina. Krabičky jen přeberete, ohřejete a konzumujete. Ideální stav pro vytížené jedince, jako jsou například maminky na mateřské dovolené, podnikatelé či sportovci nebo zkrátka kdokoliv, kdo má málo času a hodně povinností.

Bohužel při nedostatku času do sebe zpravidla “soukáme” cokoliv, co nám přijde do cesty a mnohdy sníme mnohem více špatných kalorií, než je zdrávo a v podstatě si toho ani nevšimneme. Naopak si myslíme, že nejíme. Jedná se o takové nevědomé přejídání. Na jídlo není čas, jíme ve stresu a spěchu, což může být základ pro žaludeční vředy nebo i další nemoci.

Většina firem, nabízející krabičkové diety, nabízí zdravé jídelníčky, které konzultují s nutričními terapeuty a jsou mnohdy doslova šité na míru. Existují varianty pro vegetariány, low carb, paleo a i specifické jídelníčky jako třeba bezlepková dieta. Je skvělé, že si tento styl stravování může dopřát opravdu každý. Všechny mají společné to, že dbají na pravidelnost a vyvážené složení.

Jak krabičková dieta funguje?

Základ úspěchu je pravidelnost a vyvážení složení. Po určité časové odmlce, kdy tělo tráví, konzumujete předem připravené pokrmy, které jsou sestavené tak, aby daly vašemu tělu to, co zrovna potřebuje. Zpravidla se denní režim skládá z pěti až šesti jídel, které by měla zařídit to, že nepociťujete hlad, protože jíte dříve, než ho dostanete. 

Krabičky velmi často nastartují metabolismus, zrychlí trávení a tím i započnou hubnutí, což je takový vedlejší příjemný efekt. To nejdůležitější ale je, že se velmi brzy začnete cítit jako znovuzrození. Více energie, méně únavy  nebo vůbec žádná a střídání nepříjemných nálad naprosto utichne. 

Krabičky si většinou objednáváte den nebo týden předem a potom už se staráte jen o to, abyste danou porci snědli. Nemusíte nic plánovat ani nakupovat. To za vás vyřeší jiní. 

Často se stává, že tedy díky krabičkové dietě shodíte i pár nadbytečných kilogramů. Je ale důležité myslet na to, že proces hubnutí je velmi individuální. U někoho může být velmi znatelný, u jiného nikoliv. Každý jsme jiný a stejně tak i naše těla. Říká se, že každé tělo nejlépe ví, jaká hmotnost je pro něj ta ideální. A to i tehdy, pokud s tím my sami nesouhlasíme. Nezapomeňte, že váha je pouze číslo a nejdůležitější je jak se cítíte. 

U krabičkové diety je nejdůležitější, aby byl jídelníček šitý opravdu na tělo a pro tělo. Nemůže platit jeden základní mustr pro všechny. Na to si dejte pozor, až si budete vybírat dodavatele, protože kvalita a nabídka se může hodně lišit.

Jaké má krabičková dieta výhody?

Tou hlavní je bezesporu úspora času. Nemusíte ráno vstávat o hodinu dříve, abyste si nachystali svačiny či oběd. To za vás vyřeší jiní. Ušetřený čas můžete věnovat příjemnějším aktivitám, než je například krájení zeleniny.

Další, neméně důležitá výhoda je, že tělo dostane potřebné množství živin, vitamínů i minerálů. Bohužel často díky samého spěchu a shonu nemáme čas přemýšlet nad tím, jestli naše strava obsahuje opravdu to, co tělo potřebuje. Tedy vyvážený poměr tuků, cukrů i bílkovin a dostatečné množství stopových a dalších prvků, které jsou pro tělo nepostradatelné.

Předposlední benefit je zmíněné hubnutí. Vlastně nemusí jít ani tak o hubnutí, jako spíše o zdravé a spokojené tělo. Možná ani nemusí klesat ručička na váze, ale změní se poměr svalů a tuků, tím pádem bude vaše postava vypadat lépe, i když budete vážit stejně.

Psychická pohoda je určitě důvod, proč s krabičkovou dietou začít, nebo ji alespoň zkusit. Asi si dokážete sami vybavit situaci, kdy jste hladoví a někdo po vás požaduje nějakou akci. Zkrátka to nejde a nebo hodně špatně. Jste nervózní a mozek nedokáže mít tak ostré reflexy jako je má tehdy, když je kompletně vyživen. Dobrý nálada je zkrátka základ spokojeného života.

Jaké má krabičková dieta nevýhody?

Může to být cena. I když na druhou stranu, pokud si zkusíte propočítat, kolik peněz utratíte a vlastně ani mnohdy nevíte za co, ještě s krabičkami ve výsledku ušetříte.

Někomu může vadit jakýsi stereotyp, protože se občas jídla opakují a vy na ně zrovna nemáte chuť. Stereotyp můžete zpestřit například několikadenní pauzou a zkusit si krabičky připravovat podle svého gusta.

Někdy se může stát, že vám výrobce naservíruje něco, co vám nechutná a vy jste bez oběda. Ale ruku na srdce, to se občas přihodí i když si jídlo vaříme doma sami. Před zakoupením stravovacího režimu zkuste dodavatele informovat o tom, jaké potraviny vám nechutnají a poprosit ho, zda by bylo možné je vynechat. nakonec tak budou spokojené obě strany – vy, protože si pochutnáte a výrobce, protože vám jeho jídlo šmakuje.

1. místo

Zdravé Stravování

Společnost Zdravé Stravování, která působí i ve Zlíně a v prvé řadě ctí hodnoty jako jsou: upřímný vztah ke klientovi, individualita, čerstvost a kvalita potravin.  

Když se rozhodnete právě pro tuto firmu, budete mít vždy po ruce výživového poradce, který s vámi zkonzultuje skladbu pokrmů a můžete s ním probrat, které potraviny, které vám nesedí a naopak, jaké si dáte s chutí. Velké plus také je, že se jídelníček mění a téměř neopakuje. 

K dispozici je několik programů, které se připravují ve variantách cca 5 000, 6 000, 7 000,    8 000 a 10 000 kJ  na den.

Můžete vybírat z mnoha variant jako je strava pro sportovce, maminky či seniory, low carb či detox nebo vegetariánskou nebo bezlaktózovou stravu. 

Celodenní menu můžete pořídit za cca 380 korun.

Společnost vám doveze hotová jídla na vaši adresu, nebo do práce. Stačí zavolat, nebo si objednat prostřednictvím webového formuláře. Nabízí rozvoz v rámci celého Zlína i v okolí.

2. místo

Diet Fresh Menu

Diet Fresh Menu si zakládá na čerstvosti surovin a podílí se i na jejich výrobě. Do úst se vám tak dostanou pochoutky jako jsou domácí krupicové a bramborové noky, pribináčky, pudinky, termixy nebo například jogurty. 

K dispozici vám bude během tohoto programu 5 výživově propracovaných jídel, které si jen v pohodlí domova nebo zaměstnání ohřejete a hned můžete konzumovat. 

Naleznete zde programy jako je Hubnutí či udržení váhy a cena se pohybuje okolo 400 korun za den.

Jídla jsou bez umělých dochucovadel, naopak, obsahují hojné množství čerstvých bylinek a zeleniny.

Menu rozváží většinou od 14. hodin a vždy den předem. Po obdržení objednávky vás kontaktují zaměstnanci logistiky, kteří vám sdělí přibližný čas dodání.

Na Zlínsku rozváží v lokalitách – Malenovice, Tečovice, Sazovice, Otrokovice, Napajedla, Želechovice, Lípa, Zádveřice, Vizovice, Slušovice, Štípa, Kostelec, Fryšták, Štípa, Velíková, Lukov. Jiné blízké lokality po dohodě.

3. místo

Zdraví z Krabičky

Zdraví z Krabičky působí v mnoha oblastech Česka, i ve Zlíně. Jak to funguje? Vyplníte kontaktní formulář a v co nejkratší době vám zavolají, abych zodpověděli dotazy a domluvili se na všech podmínkách.

Dalším krokem je, že společně vyberete program, který bude splňovat vaše očekávání a případná výživová omezení.

Můžete vybírat z těchto stravovacích programů:

Programy pro každý den, programy pro hubnutí, programy s upraveným jídelníčkem (bez masa, bez cukru, pro kojící maminky, pro seniory, se sníženým obsahem laktózy, atd.), programy pro sport (pro nárůst svalů, pro lepší fyzičku) a speciální programy (detoxikační program, saláty).

U většiny programů si můžete zvolit počet chodů a počet kalorií. 

Den tohoto stravování stojí cca 300 korun.

4. místo

Zdravé Krabičky

Zdravé Krabičky si zakládají na komplexním zdraví a chtějí, aby byli jejich klienti v té nejlepší kondici. A právě proto připravují pokrmy podle těch nejvyšších standardů a za asistence nutričních specialistů.

Nabízí programy v šesti energetických hodnotách 5000KJ, 6000 KJ, 7000 KJ, 8000 KJ, 9000 KJ a 10000 KJ. 

Celodenní strava je za necelých 300 korun.

5. místo

Krabičky Pro Zdraví

Zlínské Krabičky Pro Zdraví vám připraví na každý den kompletní zdravé a výživné menu pěti porcí jídla. Do svého těla tak zaručeně dostanete nutričně bohaté a vyvážené pokrmy, v pravidelných intervalech a v přiměřeném množství. Každý den pro obdržíte krabičky z čerstvých a sezónních surovin. To vše pro vás připraví tým zkušených kuchařů restaurace Prašád. 

Můžete vybírat buď klasické menu nebo zvolit bezlepkovou variantu.

Celodenní strava je za cca 300 korun.

Závěr

Pokud bydlíte ve Zlíně a okolí a láká vás vzrůstající trend krabičkových diet, zkuste si objednat jídlo na zkoušku a uvidíte, zda je to vaše cesta či nikoliv.

Kam dál?

Rate this post