5 tipů na nejlepší krabičkovou dietu Most – recenze

Shrnutí: Dnes jsem si pro vás přichystala článek, ve kterém se podíváme na pět nejlepších krabičkových diet v Mostě. Ty úplně nejlepší jsou podle mě následující 3: 

 1. Zdravé Stravování – moje TOP volba, protože nabízí skvělý poměr cena/kvalita a spoustu jídelníčků.
 2. Zdraví z krabičky – pestrá a chutná krabičková dieta nejen v Mostě.
 3. Antónia Mačingová – harmonizační krabičková dieta pro zdravý životní styl

Kromě detailního popisu všech pěti krabičkových diet se v článku také dozvíte, co je krabičková dieta, jaké jsou její výhody a proč jí dát šanci.

TOP  1. místo

Zdravé stravování

Proč 1. místo?
Protože je to TOP krabičková dieta s výborným poměrem cena/výkon a širokým výběrem stravovacích programů.
2. místo

Zdraví z krabičky

Proč 2. místo?
Protože jde o nutričně vyváženou a rozmanitou krabičkovou dietu v Mostě.
3. místo

Antónia Mačingová

Proč 3. místo?
Jelikož je to harmonizační krabičková dieta pro zdravý životní styl.

Pět nejlepších krabičkových diet v Mostě

Co je to krabičková dieta?

Pojmem „krabičková dieta“ se označuje typ stravovacího programu, při kterém člověk dostává hotová jídla sestavená podle konkrétního, předem definovaného výživového plánu. Přívlastek „krabičková“ se do názvu služby dostal proto, že jednotlivá jídla zákazník dostává v krabičkách. Cílem této diety bývá zpravidla ozdravení jídelníčku nebo snížení tělesné hmotnosti, ale můžete ji vyzkoušet i tehdy, pokud se vám jednoduše nechce vařit nebo na to nemáte čas.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Jak krabičková dieta usnadňuje život?

Jak už tedy bylo řečeno, krabičková dieta vám pomůže ozdravit jídelníček, nastartovat redukční program a mimo to existují i specifické plány, které se zaměřují například na příjem bílkovin nebo na potraviny vhodné pro kojící maminky.

Pravda je, že vhodné jídlo si můžete obstarat a připravit sami. Výhodou krabičkového systému je nicméně to, že za vás „přemýšlí“. To znamená, že si nemusíte složitě propočítávat, kolik čeho musíte sníst, abyste do sebe dostali potřebné spektrum živin. Dalším bonusem je, že tato služba podstatně šetří váš čas. A pokud vás vaření vyloženě nudí, tím víc krabičkovou dietu oceníte. Ta totiž dobu strávenou u plotny podstatně zkrátí.

A jak to funguje?

Pokud jste se tedy rozhodli možnost krabičkové diety využít, čeká vás následující:

 • Nejprve si vyberete společnost, u které si službu objednáte. Sledujte recenze, doporučení. A pokud máte specifické stravovací požadavky, nezapomeňte si ověřit, zda firma nabízí možnost si stravu individuálně přizpůsobit.
 • Poté si zvolíte vhodný stravovací program. Chcete jíst vyváženě? Nebo vás láká některý z fit plánů? To už záleží na vás.
 • Dále budete muset určit adresu, na kterou vám bude společnost krabičky doručovat…
 • … a na tu vám bude vybraná společnost každý den přivážet zdravé a vyvážené jídlo.


A to je vše. Celkem snadné, ne?

1. místo

Zdravé Stravování

Proč jsem vybrala Zdravé Stravování na 1. místo?

Společnost Zdravé stravování u nás působí od roku 2008, v současné době je nicméně možné si jejich jídelníček objednat i na Slovensku. Zaměstnanci společnosti poskytují gastronomické služby pět dní v týdnu, jídla jsou čerstvě uvařená a díky týmu nutričních specialistů také kvalitně poskládaná. V repertoáru má tato firma plných 20 000 receptur, takže by nemělo hrozit, že by byl jídelníček málo pestrý nebo že byste „pořád jedli totéž“.

Nabízené programy

Zdravé stravování nabízí poměrně široké spektrum programů, z nichž si vybere každý. Plus – pokud nějakou potravinu „nemusíte“ nebo něco ze zdravotních důvodů nemůžete, není problém si výsledný plán individuálně přizpůsobit.

A z jakých programů tedy můžete vybírat? Inu – máte tady plán „pro zdraví“, jídelníček bez masa, program Pro mámy, Fit+, Protein+ (nebo Protein Extra), Detox, Keto nebo takzvaný „Kombi week“, který vám nabízí programový mix (Pro Zdraví, Protein Extra, Fit+, Bez Masa a KETO) a každý den zkrátka zkoušíte něco kapinku jiného. 

Ceny

Cena celodenního menu závisí na několika faktorech. Určuje ji jednak vybraný program a jednak velikost porcí (od 5000 do 12 000 kJ). Navíc si můžete zvolit variantu bez snídaně, bez svačin, nebo si naopak něco přiobjednat. Kombinací je skutečně dost. Pokud si ale objednáte, řekněme, menu po pěti jídlech a vyberete si průměrnou porci (7000 – 8000 kJ), vyjde vás denní strava zhruba takto:

 • Program KETO = cca 600 Kč
 • Program ZDRAVÍ = cca 500 Kč
 • Program BEZ MASA = cca 500 Kč
 • Program PRO MÁMY= cca 540 Kč
 • Program FIT+ = cca 530 Kč 
 • Program PROTEIN+ = 530 Kč
 • Program DETOX = cca 400 Kč
 • Program KOMBI WEEK = cca 550 Kč


Ceny krabiček jsou sice trošinku dražší, než kdybyste si vařili sami, v některých situacích se však přesto vyplatí do nich investovat.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Fotografie jídel

2. místo

Zdraví z krabičky

Proč je Zdraví z krabičky na 2. místě?

Do Mostu také dodává krabičkovou stravu gastronomická společnost Zdraví z krabičky, která klade důraz na čerstvé a kvalitní suroviny. Jednotlivé chody v tomto případě opět sestavují lidé s odbornou nutriční kvalifikací, takže jim můžete přenechat veškeré propočty kalorií i všeho dalšího. Díky této společnosti navíc možná ochutnáte i věci, které byste si normálně neobjednali.

Nabízené programy

I tato společnost nabízí slušný výběr specifických stravovacích programů, mezi něž patří: dieta určená na hubnutí, strava vhodná pro kojící maminky, proteinová dieta, dieta mající za cíl nabírání svalstva, dieta pro lepší sportovní výkony, vegetariánský program, plán pro seniory, keto dieta a program pro očistu organismu. Mimo to si i v tomto případě můžete jídelníček individuálně přizpůsobit (snížit počet jídel, vynechat neoblíbené potraviny a tak podobně). A navíc – také Zdraví z krabičky nabízí speciální variantu KOMBI WEEK, během níž testujete každý den jiný program. Takov příjemná směs pro zvědavé.

A kolik zaplatíte?

To opět záleží na vašem výběru programu, na objednaném množství a dalších doplňkových požadavcích. Přesto mrkněte na krátký orientační přehled (jedná se o klasickou denní dodávku stravy o pěti chodech, po cca 7500 kJ):

 • Program KOMBI WEEK = cca 530 Kč
 • Program PRO ZDRAVÍ = cca 490 Kč
 • Pro ZDRAVÍ+ = cca 520 Kč
 • Program BEZ MASA = cca 490 Kč
 • Program PRO MÁMY = cca 500 Kč
 • Program PROTEIN + = cca 510 Kč
 • Program FIT+ = cca 510 Kč
 • Program PROTEIN EXTRA = cca 635 Kč
 • Program KETO = cca 570 Kč


Jídla od firmy Zdraví z krabičky jsou nápaditá, rozmanitá i vyvážená, v jistém smyslu by se dokonce dala označit za inspirativní. Pokud jste se tedy rozhodli pro tuto společnost, nezbývá než vyplnit formulář, počkat na telefonát (během něj totiž doladíte detaily objednávky) a pak už jen čekat na dodávku prvního pokrmu.

3. místo

Antónia Mačingová

Proč je na 3. místě dieta Antónia Mačingová?

Další krabičkovou dietou, kterou je možné si objednat, nabízí autorka několika knížek o jídle Antónia Mačingová. Ta pro své zákazníky vytvořila speciální 28denní program, během něhož by mělo dojít k celkové „harmonizaci“ organismu. Kromě toho, že jsou tato jídla připravována z čerstvých potravin, Antónia zohledňuje i krevní skupiny konzumentů. Resp. skládá jídla takovým způsobem, aby v tomto směru vyhovovala všem, bez výjimky.

Jídelníčky

Na Antóniiných webových stránkách najdete dva základní stravovací programy: jednak intenzivní DVACETIOSMIDENNÍ HARMONIZAČNÍ PROGRAM (lze vybrat ve vegetariánské či bezlepkové verzi) a jednak CELOROČNÍ UDRŽOVACÍ STRAVOVÁNÍ sestavené na základě principů dělené stravy. Kromě toho existuje také testovací program nazvaný jako STRAVOVÁNÍ PRO KAŽDÉHO, jehož délka čítá jen několik dnů a je to taková „ochutnávka“ Antoniiných služeb.

Cena

Cena krabiček začíná na 11,04 € / den (= cca 270 Kč / den). To se ale počítá pouze s osekanou variantou snídaně-oběd-večeře.

Výhodou krabičkové diety Antónie Mačingové je, že je možné si objednat jídlo i na víkend – v takovém případě obdržíte stravu ve čtvrtek, na tři dny dopředu (na pátek, na sobotu a na neděli). A tak jako u jiných služeb obdobného typu, i tady si můžete vybrat, zda si nechat vozit pět jídel denně, nebo třeba jenom tři.

4. místo

Jezte s námi

Proč jsem vybrala Jezte s námi?

Společnost Jezte s námi začínala v roce 2012 s rozvozem „krabiček“, nicméně v současné době už si u ní můžete objednat kromě pravidelné dovážky jídel na míru třeba i čerstvé sushi (platí pouze pro Ústecký kraj), čerstvě zpracované ryby nebo výživové poradenství.

Každopádně zpět ke krabičkové dietě. Pokud byste si chtěli vybrat některý z programů od této firmy, máte na vybranou ze tří plánů: 

 • HUBNU (strava zaměřená na redukci hmotnosti)
 • JÍM ZDRAVĚ / SPORTUJI (strava vedoucí k ozdravení jídelníčku)
 • VEGETARIÁN (strava zahrnující pouze bezmasé pokrmy)


Ceny se odvíjejí jednak od zvolené varianty a jednak od zvoleného množství, které se pohybuje v rozmezí od 6000 do 11 000 kJ. V průměru však za denní stravu zaplatíte okolo 430 Kč.

5. místo

Fit and Health

Proč jsem zařadila Fit and Health?

Těstoviny se sušenými rajčaty, bazalkovým pestem a Gran Moraviou, panenka v sýrové krustě s teplým květákovým salátem, kuřecí nudličky s jogurtovým dipem doplněné pečenou dýní s celerem… Že to zní dobře? V tom případě by se vám mohla líbit krabičková dieta od společnosti Fit and Health. I takové lahůdky se totiž v jejich sortimentu vyskytují.

U této firmy volíte z mnoha stravovacích variant (je tu program na hubnutí, stravovací plán s nízkým obsahem cukru,„office box“ a další), přičemž máte většinou na výběr celodenní stravu, alternativu bez svačin nebo jiné redukované verze. Ve všech případech si nicméně objednáváte vyvážený jídelníček poskládaný z kvalitních a chutně zpracovaných surovin. 

Cenově počítejte s cca 520 Kč na den (při objednávce celodenní stravy), ale berte v úvahu, že jde pouze o orientační sumu. V reálu opět hodně záleží na zvoleném programu.

Závěrem

Jak jsme tedy viděli, krabičková dieta může být zajímavou alternativou k vaření. Na jednu stranu za jídlo možná zaplatíte více než běžně, ale zato získáte čas, klid a především jistotu vyváženého jídelníčku. Pokud si stále nejste jistí, kterou firmu vyzkoušet, doporučuji začít se Zdravým Stravováním – je to moje TOP volba, protože nabízí skvělý poměr cena/kvalita a spoustu jídelníčků.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »