10 nejlepších vegetariánských krabičkových diet v ČR – srovnání

Shrnutí: Krabičková dieta je výborným způsobem, jak ušetřit čas strávený v kuchyni, přesto jíst zdravě, vyváženě a případně i shodit nadbytečná kila. Jakožto vegetariáni si navíc můžete být jisti, že vámi vybrané menu neobsahuje živočišné přísady a nebudete se o tom muset neustále ujišťovat. Já jsem prošla, co se v tomto směru u nás nabízí, a zvítězily u mě následující krabičkové diety:

  • První místo u mě patří krabičkové dietě Nutrition Pro, protože u této společnosti najdete chutná vegetariánská jídla sestavená z kvalitních surovin. 
  • 2. místo jsem věnovala krabičkové dietě Zdravé stravování, kde také nabízejí skvělý vegetariánský plán, a kromě toho jídlo rozvážejí jak po celé ČR, tak i na Slovensko.
  • A na 3. příčku jsem umístila společnost My Chef Kitchen, která krabičky rozváží po Praze. Na webových stránkách značky, které jsou navíc přehledné, naleznete zajímavá menu s plnohodnotnými vegetariánskými jídly.

Všechny tyto diety (a sedm dalších) vám postupně představím v dnešním článku. Pokud se tedy poohlížíte po vhodné firmě nabízející vegetariánské krabičky, čtěte dále!

TOP  1. místo

Nutrition Pro

Orientační cena: 350 – 600 Kč
Proč 1. místo?

Nutrition Pro totiž nabízí výborně sestavená menu, která jsou kvalitní a chutná. Jednou z jejich možností je právě vegetariánská verze stravovacího plánu. Bonusem této krabičkové diety jsou také přehledné webové stránky, na kterých se rychle zorientujete.

2. místo

Zdravé Stravování

Orientační cena: 500 Kč
Proč 2. místo?

Protože Zdravé stravování je společnost, která rozváží kvalitné krabičkovou dietu nejen po České republice, ale i na Slovensko. Mimo to v jejich širokém spektru programů najdete právě i výborný vegetariánský plán plný chutných pokrmů bez masa.

3. místo

MyChef Kitchen

Orientační cena: 800 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o skvělou vegetariánskou krabičkovou dietu, na které si také moc pochutnáte. Jídla jsou z kvalitních surovin, často pocházejících z lokálních zdrojů. Značka My Chef dbá i na ekologický aspekt a jejich krabičky jsou maximálně recyklovatelné.

Deset nejlepších vegetariánských krabičkových diet v České republice

Co je krabičková dieta?

Krabičkovou dietou se rozumí stravovací program, při němž se zákazníkům doručují jídla, která jsou předem připravená a často přizpůsobená na míru. Přívlastek „krabičková“ pak odkazuje ke skutečnosti, že pokrmy vždy obdržíte právě v krabičce. Tyto programy mívají různé cíle – často se jedná o ozdravení jídelníčku nebo o redukční dietu. Je to totiž skvělý způsob, jak se elegantně vyhýbat instantním řešením a nezdravým potravinám.

Krabičková dieta určitě pomůže všem těm, kteří si neudělali z vaření koníčka, a představa času stráveného v kuchyni je nikterak neláká. Zajímavou alternativou pak může být i pro vytížené osoby. Pro ty, kteří by třeba i rádi vařili, leč nemají na to čas. A kromě toho jde o super řešení, pokud máte v plánu začít se stravovat zdravěji, ale brání vám v tom slabá vůle nebo nedostatečná orientace v nutričním prostředí.

Jestliže zvažujete krabičkovou dietu, čeká vás několik kroků. Ale žádný strach – nejsou nijak složité. Nejprve vám vybraná společnost sestaví nutričně vyvážený jídelníček – tady si většinou vyberete z několika programů ten, který nejvíc koresponduje s vašimi představami, popřípadě si jej dále přizpůsobíte podle individuálních potřeb (zvláště, pokud jste na něco alergičtí). A pak už vám kurýr doručuje na zvolenou adresu jídla dle stanoveného plánu, typicky se jedná o pět chodů za den.

Jsou k dispozici i vegetariánské krabičky?

Ano, i vy, kdo se hlásíte k vegetariánství, si přijedete na své! Ne každá společnost je sice nabízí vegetariánské krabičky, ale jsou takové a já vám je za chvíli představím. Když je člověk vegetarián, bývá leckdy náročné objednat si v restauraci jídlo neobsahující živočišné suroviny, a někdy může být únavné neustále se přeptávat na detailní složení pokrmů z jídelníčku. I v tomto ohledu vám tedy krabičková dieta obsahující čistě vegetariánskou stravu podstatně usnadní život a není od věci ji zvážit.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

A na co si dát pozor?

Pokud si objednáváte vegetariánskou krabičkovou dietu, vždycky se zajímejte o kvalitu potravin, ze kterých daná společnost jídla připravuje. Dále pak nezapomeňte posoudit, zda množství jídla v krabičkách odpovídá vaší individuální potřebě. Volte tak, aby bylo jídla tak akorát – ani málo, ani moc. A nakonec zvažte, zda cena krabičky odpovídá její kvalitě a množství.

1. místo

Nutrition Pro

Kvalitní a chutná krabičková dieta s nutričně vyváženým menu, který navrhuje kvalifikovaná nutriční specialistka.

Orientační cena: 350 – 600 Kč

Proč je vegetariánská krabičková dieta od Nutrition Pro na 1. místě?

Na první místo jsem se rozhodla umístit dietu od společnosti Nutrition Pro, která nabízí lahodné vegetariánské verze krabiček. Tato značka si zakládá na kvalitě jídel i na jejich chuti. Výhodou také je, že dováží krabičky do mnoha míst v České republice – najdete je v Brně, Praze, Plzni, Hradci Králové, v Liberci a v dalších městech.

Jídla od této společnosti mají výbornou chuť, jsou kvalitní, a protože je sestavuje výživová specialistka, můžete se spolehnout na jejich vyvážené nutriční složení.

Uživatelské recenze

Krabičková dieta od značky Nutrition Pro si získala skvělá hodnocení přímo na stránkách prodejce (nutritionpro.cz), kde zákazníci chválí poměr ceny a kvality, nebo třeba to, že tahle strava chutná, „jako by byla uvařena v teple domova“. Hodně zákazníků tady tvrdí, že servis předčil jejich očekávání.

Výborné skóre pak tato dieta získala v recenzích na Googlu. Také tam spoustu lidí chválí kvalitu a chuť jídel, jejich kvalitu a kromě toho zde víckrát zaznívá, že jde o nejlepší krabičkovou dietu vůbec. Podle jednoho ze zákazníků, kteří si službu objednali, je jídlo z těchto krabiček pestré, vyvážené a zdravé. Každé pondělí je prý k večeři ryba nebo mořské plody, k dopolední svačince bývá i něco sladkého. Kromě toho jsem se tady dočetla, že služba ušetří spoustu času s nakupováním, vymýšlením jídel, vařením a následným umýváním nádobí.

Další informace a recenze krabičkové diety od Nutrition Pro najdete i na jejich Instagramu nebo na facebookovém profilu.

Více o krabičkové dietě Nutrition Pro

Za bonus v tomto případě považuju i fakt, že se na stránkách Nutritionu snadno zorientujete. Jejich web je totiž nejen hezký, ale i přehledný. Firma navíc nabízí telefonickou podporu od pondělí do pátku a můžete je kontaktovat i prostřednictvím e-mailu nebo chatového okna.

Cena jídel za den se tady pohybuje od 350 do 600 Kč (podle zvoleného množství chodů).

2. místo

Zdravé Stravování

Chuťově i nutričně vyvážený vegetariánský stravovací plán od společnosti, která dováží jak po ČR, tak i na Slovensku.

Orientační cena: 500 Kč

Proč je vegetariánská krabičková dieta od společnosti Zdravé Stravování na 2. místě?

Zdravé stravování je společností, která v současné době rozváží jídlo nejen do mnoha měst v České republice, ale dokonce i na Slovensko. Na druhé místo jsem nicméně tuto dietu umístila hlavně z toho důvodu, že je zajímavá jak nutričně, tak i chuťově. Menu jsou v tomto případě sestavena odborně, a protože se v repertoáru značky objevuje zhruba dvacet tisíc receptů, nemělo by vás žádné z jídel hned tak omrzet. A právě i vegetariánských variant je tu víc než dost.

Uživatelské recenze

Recenze na krabičkovou dietu od společnosti Zdravé stravování jsem našla například na Googlu, na stránkách mapy.cz nebo kurzy.cz. Podle komentářů lidem tato dieta většinou chutná, jsou spokojení a mnoho z nich si tu krabičky objednává dlouhodobě. Sice jsem narazila i na pár negativních recenzí, protože ne každému zachutnaly všechny pokrmy, které v krabičkách kdy dostali. Klady nicméně převažují. Lidé pozitivně hodnotí konzultace, online objednávání, zajímavé chuťové kombinace i výběr programů.

Více informací

Tato dieta nabízí velké množství stravovacích programů, mezi nimiž figuruje také výborný program „BEZ MASA“. Ten vypadá na první pohled k nakousnutí. Dali byste si třeba těstoviny se špenátem, parmazánem a mandlemi? Nebo černou rýži s brokolicí a sýrem panýr? Podívejte se na webové stránky téhle společnosti a nechte se přivábit kreativním menu!

Za celodenní stravu u této společnosti orientačně zaplatíte cca 500 Kč (= zprůměrovaná cena za cca 7500 kJ, menu v základní sestavě). Ale samozřejmě záleží na tom, jaké množství zvolíte a jak si vše doladíte.

3. místo

My Chef Kitchen

Krabičková dieta s plánem „Vege“ rozvážená po Praze. Stojí za ní značka, která připravuje jídla z poctivých surovin.

Orientační cena: 800 Kč

Proč je vegetariánská krabičková dieta od společnosti My Chef na 3. místě?

Na třetí příčku jsem umístila společnost My Chef Kitchen, která kromě čtyř dalších programů nabízí i plán s názvem „Vege“. Také tady si na jednotlivých chodech pochutnáte. V obědové krabičce se může objevit například chřest s bramborovým salátem, červenou řepou a sýrem Feta, jako dezert pak dostanete třeba avokádovo-čokoládový muffin s borůvkovou omáčkou. Podle mě to zní fakt dobře.

My Chef kitchen je navíc krabičková dieta prémiové kvality, která používá poctivé suroviny z lokálních zdrojů. Nevýhodou však je, že tato společnost rozváží pouze po Praze.

Uživatelské recenze

My Chef Kitchen je krabičková dieta, o níž se na stránkách mapy.cz píše, že jde o tzv. „Fine Dining v krabičkách“, což odkazuje na její prémivou kvalitu, a její hodnocení se tady prozatím drží na pětce, což je plný počet. Perfektního skóre se pak společnost dočkala také v recenzích na Googlu, kde ji lidé chválí pro kvalitu surovin a výbornou chuť. V jednom případě dokonce uživatelka přiznává, že „potraviny, které si normálně doma neuvaří, tady přenesou do takové chuťové bomby, že jsou její pohárky 100% spokojené“. Hodně lidí také tvrdí, že je tahle krabičková dieta velmi mile překvapila. A to mi přijde super.

Další informace

Tato společnost mimo jiné dbá i na udržitelnost a snaží se šetřit planetu. Jejich krabičky jsou proto maximálně recyklovatelné, do jídelníčku zařazují lokální suroviny a doručují bez emisí.

Za stravu této společnosti zaplatíte podle toho, jaký počet chodů si objednáte a v jak moc velkých porcích. Za snídani, oběd, večeři a svačinu s dezertem ve středním množství například zaplatíte okolo 800 Kč za den.

4. místo

ABC dieta

Proč jsem do srovnání zařadila ABC dietu?

Protože další možností vegetariánského stravování je právě ABC dieta, která rozváží ve Středočeském, Libereckém i Jihočeském kraji a dále pak také na Vysočině. Stravovacích plánů je zde samozřejmě víc a vedle vegetariánského programu tady najdete třeba i variantu bez lepku, bez laktózy nebo keto dietu, která pomáhá jak s hubnutím, tak i s nabíráním svalové hmoty. Super je, že i v tomto případě je jídelníček sestavován nutričním odborníkem a můžete se tedy spolehnout na to, že bude vymyšlen vyváženě a kvalitně.

Cena jídel se odráží od zvoleného množství (porce si konkrétně vybíráte od 5000 kJ do 8500 kJ).

5. místo

Zdraví z krabičky

Proč jsem vybrala Zdraví z krabičky?

V rámci krabičkových diet mě zaujala také sympatická společnost Zdraví z krabičky, která nabízí odborně seskládaná menu, která zároveň dobře chutnají. V nabídce značky najdete různé stravovací plány (například KETO program, ozdravný plán nebo stravu vhodnou pro maminky) a nechybí ani vegetariánská alternativa.

Ke všem plánům najdete detailní popisky na webu dodavatele, takže si je neváhejte pročíst. Konkrétně vegetariánské menu je zde prezentováno jako nutričně vyvážené, přičemž je velký důraz kladen především na bílkoviny, které by mohly lidem nekonzumujícím maso potenciálně chybět.

Za denní stravu o pěti chodech (7500 kJ) v tomto případě zaplatíte cca 540 Kč.

6. místo

FITeat

Čím mě zaujalo FITeat?

FITeat mě velmi zaujali tím, že v alternativním menu pro vegetariány pečlivě nahrazuje maso jinými zdroji bílkovin. Mezi těmi figuruje například šmakoun, robi maso, tempeh, seitan, tofu a sója. Tým značky FITeat navíc tvoří profesionálové, do jejichž rukou se můžete bez obav svěřit.

Skvělé také je, že na stránkách vždy najdete podrobná menu na každý týden v pdfku a vy tudíž víte, na co se můžete těšit. Já jsem třeba namátkou jeden ze souborů rozklikla a hned se mi začaly sbíhat sliny při představě čokoládového proteinového smoothie s banánem a kokosovým cukrem nebo sójových kostek se zeleninou a pažitkovým bulgurem.

Cena pětichodového menu za jeden den se v tomto případě pohybuje okolo 450 Kč.

7. místo

Popapej

Z jakých důvodů jsem zvolila Popapej?

Společnost, která nás už svým názvem vybízí, abychom s ní „popapali“, je také výbornou volbou, co se krabičkové diety týče. Menu totiž v tomto případě připraví odborný gastronomický personál, díky němuž bude váš oběd i večeře „jako od maminky“. Pozor ale – firma Popapej sice jídlo rozváží do mnoha měst v ČR, ale zaměřuje se na oblasti východně od Prahy. 

Vybírat můžete z klasického a vegetariánského programu, přičemž je dále nutné si navolit také velikost porcí, konkrétně od 5000 kJ do 10000 kJ na den. Celková částka, kterou ve finále zaplatíte, se pak odvíjí od vaší volby. Celodenní vegetariánské „papání“ vás nicméně může v průměru vyjít na cca 370 Kč.

8. místo

Antónia Mačingová

Čím mě zaujala krabičková dieta od Antónie Mačingové?

Antónia Mačingová je Slovenka, která se dlouhodobě zabývá stravou, a na kontě má už několik knížek na toto téma. Pro své klienty nicméně sestavila speciální 28DENNÍ HARMONIZAČNÍ PROGRAM, jehož cílem je dostat vaše tělo do formy, a to za necelý měsíc. V nabídce pak najdete i program „udržovací“, který je postaven na principech dělené stravy. 

Samozřejmostí je pak i bezlepková nebo – pro nás v tomto článku klíčová – vegetariánská alternativa. A jednou z velkých výhod této krabičkové diety je i to, že službu můžete využít i o víkendu. To u konkurenčních společností nebývá vždy standardem. 

Cena služby začíná na 11,04 € na den (to odpovídá 270 Kč). V tomto případě si objednáváte nejlevnější variantu se třemi chody denně.

9. místo

Easy Diet

Proč tu je také Easy Diet?

Do svého výběru jsem dále zahrnula značku Easy Diet, která mě zaujala už svými decentními webovými stránkami, a ještě více si cením toho, že vegetariánské menu, které společnost nabízí, sestavují specialisté. Základem všech připravovaných jídel jsou navíc v tomto případě kvalitní suroviny.

Také zde se můžete pustit do různých typů diet, protože vedle vegetariánské alternativy je tu třeba program pro kojící maminky, pro diabetiky a spoustu dalších. Tato společnost prozatím dováží pouze do Prahy a okolí a do oblastí kolem Brna, ale usilovně pracují na tom, aby své působení dále rozšiřovali.

Cena denního menu se zde pohybuje okolo 450 Kč a i tady samozřejmě záleží na tom, na jak moc velké porce máte zálusk.

10. místo

Jsme fitness food menu

Proč jsem vybrala Jsme fitness food menu?

Na desátou příčku jsem umístila krabičkovou dietu od značky Fitness Food Menu, která působí na první pohled rozverně, svěže, skoro až hipstersky. Stránky této značky září zelenou barvou, ze které dostanete chuť na něco zdravého.

Kromě stravovacích programů „Muscle“, „Racio“ nebo „Lowcarb“ tady najdete i bezmasou variantu označenou jako „Veget“, ze které se vám bude chtít okamžitě něco sezobnout. Co třeba ovoce s datlovo kokosovým krémem na snídani? Indický hummus s čerstvou okurkou? Nebo byste si dali šnek z listového těsta se sójovým salámem? Já celkem jo!

Cena tohoto vegetariánského menu začíná na 440 Kč, ale konečná částka opět závisí na vámi zvoleném množství.

Na závěr

Pokud vyznáváte vegetariánskou dietu, určitě se nebojte krabičkovou dietu vyzkoušet. Je to jednoduché, chutné a nemusíte přemýšlet nad tím, jestli jste náhodou do svého jídelníčku nezahrnuli málo bílkovin, vitamínů nebo vlákniny.

Zvolit můžete třeba právě kvalitní krabičkovou dietu Nutrition Pro nebo Zdravé stravování (u těch mimo jiné oceníte, že dovážejí po celé České republice. A pokud bydlíte v Praze, zkuste se podívat po zákazníky mimořádné chválené krabičkové dietě My Chef Kitchen, která zaujme zajímavou skladbou jídel a vynikajícími chutěmi.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

4.9/5 (Počet hlasů: 11)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »