10 nejlepších krabičkových diet Liberec – recenze

Shrnutí: Dnes jsem si pro vás nachystala seznam deseti nejlepších krabičkových diet v Liberci. Prozkoumala jsem možnosti a ty nejlepší krabičky jsem vám pořádně popsala, aby pro vás byl výběr co nejjednodušší. Ty úplně nejlepší jsou podle mě:

 1. Nutrition Pro, protože mají výborné jídla, používají kvalitní suroviny a jsou s nimi spokojené stovky zákazníků.
 2. Zdravé Stravování, kteří nabízí opravdu veliký výběr jídelníčků, tím pádem si zde vybere opravdu každý.
 3. FitMeal, jejichž cílem je naučit své klienty dlouhodobě udržitelnému zdravému životnímu stylu.

Kromě detailních popisů krabičkových diet se v dnešním článku také dozvíte, co to krabičková dieta je, jaké jsou její benefity a proč ji vyzkoušet. Tak pojďme na to.

TOP  1. místo

Nutrition Pro

Proč 1. místo?
Protože Nutrition Pro nabízí opravdu skvělý poměr ceny a kvality. Jejich jídla jsou vyvážená, kvalitní a chuťově výborná – to vám potvrdí i nejedna recenze zákazníků. Nabízí i výběr jídelníčků a dovoz až domů.
2. místo

Zdravé stravování

Proč 2. místo?
Protože Zdravé Stravování nabízí veliký výběr jídelníčků a stravovacích programů – a to natolik, že si zde vybere opravdu každý, ať už vegetarián, sportovec, maminka na mateřské, nebo celá rodina.
3. místo

FitMeal

Proč 3. místo?
Protože je to pestrá a kreativní krabičková dieta v Liberci, jejímž cílem je naučit své klienty dlouhodobě udržitelnému zdravému životnímu stylu. 

Deset nejlepších krabičkových diet v Liberci

Krabičková dieta je čím dál tím více oblíbený způsob stravování. V čem spočívá? Zákazník si předem objedná připravené porce jídla, která pravidelně dostává po určitou dobu – nejčastěji se jedná o týdenní intervaly. Všechna jídla jsou pro něj připravena tak, aby odpovídala zvolenému stravovacímu režimu (redukční dietě, veganské, vegetariánské nebo bezlepkové stravě atd.) a obsahovala samozřejmě odpovídající množství živin. Krabičková dieta se tak hodí pro všechny, kdo nemají čas nebo chuť vařit, stejně jako pro ty, kdo potřebují pomoct dodržet přesně stanovený stravovací režim či speciální jídelníček. 

Jestli chcete krabičkovou dietu vyzkoušet, pečlivě si vyberte společnost, se kterou do ní půjdete. Předem zvažte několik důležitých faktorů jako je například kvalita jídla, zdroje jednotlivých surovin, pestrost nabídky, cena, možnosti přizpůsobení stravovacího režimu a také podmínky pro vrácení nebo výměnu jídla.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Dobré je i podívat se na to, v jakých obalech společnost svá jídla rozváží. Zda v jednorázových obalech, které po dojedení skončí v koši, či v ekologické variantě jako jsou například recyklovatelné nebo odolné vratné obaly. Protože kromě našeho zdravého životního stylu bychom měli myslet i na to, aby za námi nezůstávaly zbytečné stohy odpadu.

Všechny tyto informace obvykle najdete na webových stránkách společnosti, kde si také vyberete požadovaný stravovací režim, zvolíte počet dní, během nichž chcete krabičky dostávat a odešlete objednávku.

1. místo

Nutrition Pro

Kvalitní krabičková dieta s dovozem domů, nebo možností odběru, s chutnými a nutričně vyváženými jídly za dobrou cenu.

Proč je Nutrition Pro na 1. místě?

Na první místo jsem vybrala Nutrition Pro a to proto, že je to podle mě totiž nejlepší krabičková dieta v Liberci. Vaří výborná jídla, což potvrzuje i mnoho recenzí na internetu, používají kvalitní suroviny, zakládají si na kvalitě a je s nimi spokojená spousta zákazníků. Ceny mají přívětivé, můžete si nastavit jaký chcete jídelníček a jídlo dováží přímo domů. Mezi nejlepší parametry Nutrition Pro patří:
 • Dovoz domů: Společnost nabízí krabičkovou dietu s rozvozem v Liberci, ale také v Praze, Brně, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Kladně, Jablonci a Mladé Boleslavi.
 • Chutná a kvalitní jídla: Jídla mají opravdu chutná, vyvážená a jídelníčky sestavují za dohledu výživové poradkyně a z kvalitních surovin.
 • Jednoduché objednání: Co hodně cením je i moc hezký a přehledný web, ve kterém se jednoduše zorientujete, čímž se hodně ulehčuje objednávka.
 • Výběr jídel a plánů: Na výběr máte z několika plánů (například hubnoucí, nabírací, nebo udržovací) a nabízí dokonce i vegetariánskou verzi krabiček. Navíc si můžete navolit i počet jídel denně.
 • Přívětivé ceny: Cena jídel za den se pohybuje od 350 do 600 Kč, podle toho jaký zvolíte program a kolik jídel denně si navolíte.
 • Podpora a komunikace: Je vám také k dispozici zákaznická linka od pondělí do pátku od 10:00 do 18:00. Krom toho firmě můžete napsat na email, nebo přes chatové okno na webu.

Uživatelské recenze

To, že je krabičková dieta od Nutrition Pro skvělá dokazují i recenze na internetu. Můžete se podívat například na recenze Google, kde lidé popisují vlastní zkušenosti. Mnoho lidí si chválí chuť a kvalitu jídel, zákazníci často zmiňují, že si dietu objednávají již vícero měsíců a několikrát i zaznělo, že se jedná o nejlepší krabičkovou dietu. Hodnocení na Google mají 4.5 hvězdiček z pěti a to ze stovek recenzí – což mi přijde dostatečně potvrzující. Nutrition Pro jsou aktivní i na Instagramu a další recenze najdete třeba i na Facebookové stránce.

Co na Nutrition Pro velice cením, je, že na recenze aktivně odpovídají a to ať už se jedná o recenzi pozitivní, nebo negativní. Veškeré problémy řeší a snaží se vždy vyjít vstříc.

Nutrition Pro nabízí 4 základní programy:
 • Hubnoucí program
 • Nabírací program
 • Udržovací program
 • Office Pack (tedy oběd a večeře)

Každý program můžete ještě upravit následovně:

 • Klasický jídelníček
 • Vegetariánský jídelníček
 • Jídla bez ryb

Kromě programů a jídelníčků si můžete vybrat i kolik jídel denně chcete a pro kolik osob objednáváte. Můžete tak objednat třeba jen pro sebe, nebo pro celou rodinu.

Jak jsem již zmínila, ceny se pohybují od 350 do cca 600 Kč. Cena závisí na tom, jaký si vyberete plán. Pokud si například vyberete hubnoucí plán na dva měsíce se třemi jídly denně, vyjde vás cena na den na cca 350 Kč. Jestliže si vyberete plán udržovací, na měsíc, s pěti jídly denně, pak bude cena 550 Kč na den.

Cena se samozřejmě odvíjí od počtu jídel, takže čím více jídel, tím vyšší cena, ale tím také levnější jedna porce. Většinou vás jedno jídlo vyjde na něco okolo 90 – 130 Kč.

Fotografie jídel Nutrition Pro

2. místo

Zdravé Stravování

Dlouholetá dieta, která rozváží po celé ČR a nabízí opravdu velký výběr plánů a jídelníčků.

Proč patří Zdravé Stravování na 2. místo?

Zdravé stravování je totiž asi nejrozšířenější krabičková dieta, která jako jedna z mála rozváží krabičky opravdu po celé České republice. A krom toho, že rozváží téměř všude, je i velmi oblíbená a kvalitní. I proto jsem je zvolila na třetí místo mezi nejlepšími krabičkovými dietami v Praze.

 • Vyvážená a zdravá jídla: Veškerá jídla sestavuje tým nutričních specialistů a to tak, aby byla celodenní strava kvalitní a nutričně vyvážená.
 • Dovoz domů kamkoliv po ČR: Velikánskou výhodou této diety je podle mě to, že vám krabičky dovezou opravdu téměř kamkoliv. To ocení obzvláště menší města, kde není takový výběr diet.
 • Veliký výběr programů: Čeho si na Zdravém Stravování hodně cením je právě veliký výběr programů, typů jídelníčků a jídel – vybere si zde podle mě opravdu každý s jakýmkoliv stravovacím stylem a to ať už chcete hubnout, udržovat, nebo nabírat. Programy popisuji o něco níže.
 • Ekologický aspekt: Zdravé Stravování je i EKO a to díky tomu, že se společnost snaží neplýtvat plastem. Krabičky sice jsou jednorázové a plastové, ale máte zde možnost krabičky každý den vracet kurýrovi. Ten je poté zaveze do sběru, kde se plasty třídí, zpracují a znovu využívají pro průmyslovou výrobu, což mi přijde jako hezký krok vzhledem k množství odpadu při tvorbě jídel s sebou.

 

Na druhé místo podle mě patří Zdravé stravování a to proto, že jsou také kvalitní, ale hlavně nabízí opravdu obrovský výběr jídelníčků a stravovacích programů – tím pádem jako velikou výhodu Zdravého stravování vidím, že si zde vybere opravdu každý. Sportovec, vegetarián, maminka na mateřské, nebo třeba celá rodina. Firma nabízí krabičkou dietu z moderního gastronomického provozu, jehož služby využívá celá řada spokojených klientů ze všech koutů České republiky i části Slovenska – dováží do většiny středně velkých měst v Česku.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Zdravé stravování ma velkou spoustu jídelníčků, ze kterých si můžete vybrat. V nabídce si můžete vybrat například krabičkové diety určené pro ty, kdo jednoduše nemají čas na vaření a zároveň jim záleží na tom, aby jedli chutnou a vyváženou stravu, i speciální jídelníčky pro kojící matky, vegetariány, dietu Pro zdraví+ s extra porcí ovoce a zeleniny, Fit+ pro všechny, kdo chtějí zhubnout a zlepšit svou kondici, Detox pro krátkodobé odlehčení jídelníčku a získání energie a celou řadu dalších variant. Pro příklad, zde jsou oblíbené programy:

 • Najdete zde program rodina +, který je pro celou rodinu,
 • program vegan pro vegany,
 • protein extra pro hubnutí,
 • pro zdraví +,
 • salát +,
 • bez masa,
 • pro maminky,
 • lakto –,
 • protein +,
 • fit +,
 • detox pro,
 • senior +,
 • nebo bez cukru.
 • A novinkou je třeba program keto, který vám nabízí krabičky s jídly připravenými podle zásad keto diety.

Díky takovému výběru mám pocit, že si zde vybere opravdu každý. Všechny programy mají mimochodem i přehledně popsány na webových stránkách.

Na webových stránkách najdete přehledný ceník pro jednotlivé programy, rozdělený podle počtu kilojoulů, celodenních porcí nebo určitého počtu jídel a jejich kombinací.

Cena diety se odvíjí od různých aspektů, jako na jak dlouho si dietu objednáte, jaký program si vyberete a podobně. Celodenní menu vychází od 429 do 538 Kč na osobu.

Objednat si můžete i různé varianty jako pouze oběd, pouze snídaně, oběd a večeře a různé další kombinace, které vás napadnou. Ceny jsou poté samozřejmě nižší.

Fotografie jídel Zdravé Stravování

3. místo

FitMeal

Proč jsem vybrala FitMeal na 3. místo?

Cílem FitMealu je naučit své klienty dlouhodobě udržitelnému zdravému životnímu stylu. Jídelníček je sestaven pouze z vysoce kvalitních surovin – jednoduše tak, aby tělo dostalo všechny odpovídající živiny. Nebojte se také žádných nudných pokrmů. Naopak se můžete těšit na pestrou a rozmanitou nabídku, do které jsou několikrát ročně zapojeny i sezónní potraviny. Velkým lákadlem je také to, v jídelníčku FitMealu najdete jak tradiční česká jídla, tak pokrmy z mexické, italské, asijské i indické kuchyně.

Vybrat si pak můžete z několika variant jídelníčku, a to podle obsahu kalorií. Například program Slim (1 200 kCal), Basic (1 400 kCal), až po program Giant s 2 500 kCal. S výběrem toho nejvhodnějšího vám pomůže online kalkulačka, do které stačí zadat vaše pohlaví, věk, výšku, váhu a požadovaný cíl (hubnutí, být fit, nabrání atd.). Po kliknutí na tlačítko „Objednat” uvidíte cenovou kalkulaci na míru požadavkům, kterou si můžete dále upravovat. Cenová nabídka se pohybuje podle zvoleného programu od 410 Kč po 730 Kč za den.

FitMeal je zkrátka vhodnou volbou pro všechny, kdo mají rádi kvalitní, kreativní a pestrou kuchyni, která podpoří zdraví celého těla.

4. místo

DietBox

Proč je zde DietBox?

U DietBoxu si pochutnáte na zdravých jídlech, připravených vždy pouze z čerstvých surovin. Stačí si vybrat denní program, který vám bude vyhovovat nejvíce, a těšit se na doručení krabiček až přímo před váš práh. Jedná se tedy o skvělou variantu pro všechny, kdo chtějí zhubnout, zlepšit svůj zdravotní stav, předcházet vzniku nejrůznějších nemocí, zlepšit svůj fyzický i duševní stav a celkově se vydat cestou zdravého životního stylu – to vše bez nežádoucího jojo efektu. 

Na výběr je u DietBoxu celkem pět programů – Start, Gurmán, Klasik, Komplet a Individual, které se liší počty denních jídel a svou cenou. Ta se pak pohybuje od 139 Kč na den, až po individuální cenu, která se odvíjí od vašeho výběru hlavních a malých denních jídel. Obdržet tak můžete snídani, oběd, večeři a dvě svačiny. 

Jestli tedy hledáte krabičkovou dietu nabízející zdravá jídla, ať už jen ve formě obědu nebo po celý den, u DietBoxu si určitě vyberete.

5. místo

Zdraví z krabičky

Proč jsem zařadila Zdraví z krabičky?

Díky Zdraví z krabičky si už nebudete muset dělat starosti s vaším jídlem. Proč? Vymyslí za vás a pro vás zdravý jídelníček, spočítá kalorie a připraví chutné a skvěle vypadající pokrmy z čerstvých surovin. 

V týmu společnosti najdete i nutriční specialisty, kteří se starají o pravidelnou výměnu jídelníčků, abyste si vždy mohli pochutnat na nápaditých a pestrých pokrmech s potřebným obsahem živin.

V nabídce Zdraví z krabičky je hned několik programů. Například Keto, testovací program Kombi Week, program pro vegetariány, kojící maminky, hubnoucí program i programy pro sportovce. Na webu se také můžete podívat na přehledný ceník, který se odvíjí od počtu kilojoulů a chodů. Nejlevnější jídlo si můžete například dopřát od 121 Kč za porci a nejvýživnější celodenní program pak vyjde na 538 Kč za den. Přesné cenové napětí ovšem vždy záleží na programu, který si zvolíte podle vašich potřeb a preferencí.

Se Zdravím v krabičce si jednoduše vyberete program zaměřený přesně na vaše potřeby i tělesnou stavbu.

6. místo

Antónia Mačingová

Proč jsem vybrala dietu Antónia Mačingová?

Andragogička Antónia Mačingová vytváří vlastní stravovací programy, které vám pomohou změnit vaše jídelní návyky a začít se cítit i vypadat mnohem zdravěji a lépe. Stejně tak se můžete těšit na posílení vitality a podporu imunitního systému. 

Vybrat si můžete ze dvou jídelníčků, a to z 28 denního harmonizačního programu (pro detoxikaci a harmonizaci těla i mysli) a Celoročního zdravého stravování (vycházejícího ze systému dělené stravy přímo do Antónie Mačingové). V rámci obou programů pak budete dostávat lahodná jídla na každý den, vyrobená pouze z čerstvých a vysoce kvalitních surovin.

Kromě zdravého stravování můžete u Antónie Mačingové absolvovat také osobní konzultace a poradenství nebo se inspirovat celou řadou zdravých receptů.

7. místo

Jsme Fitness Food menu

Proč jsem se rozhodla zařadit Jsme Fitness Food menu?

Jsme Fitness Food menu se zaměřuje na komplexní a moderní způsob zdravého stravování. Najdete u něj tedy jídelníčky zaměřené na snížení tělesného tuku, snížení váhy, stejně jako pro zlepšení fyzického a psychického výkonu, které jsou právě v dnešní době tolik důležité.

NA výběr máte hned z několika programů, jako je Racio, Veget, Low Carb nebo Muscle. Všechny se pohybují v cenové hladině přibližně od 400 Kč za den. Pokud si nebudete jistí, co je pro vás to pravé, můžete u Fitness Food menu otestovat jejich zkušební týden. A navíc vám pomohou i s výběrem správného menu přímo vám na míru.

Fitness Food menu je tedy odpovídající volbou pro ty, kdo se chtějí zhubnout, nabrat svalovou hmotu nebo se celkově cítit zdravě a ve formě.

8. místo

Vitalbox

Proč jsem vybrala Vitalbox?

U Vitalboxu se setkáte se skvěle chutnajícím jídlem, který tým společnosti připravuje svým klientům přesně na mírů jejich cílům a preferencím. V e-shopu na webu si můžete vybrat z celé řady jídelníčků zaměřené na muže a ženy. Například Muscle Gain, Mama program, Keep Fit nebo Fit obědy, svačiny i večeře. Cena se pak u jednotlivých jídel pohybuje přibližně od 65 Kč do 160 Kč za porci, u jednotlivých programů pak od 410 Kč do 825 Kč za den.

Za celým projektem stojí dvojice osobních fitness trenérů s dlouholetými zkušenostmi, takže s Vitalboxem se těšte na kvalitní stravovací program přímo na míru, díky kterému se budete cítit den ode dne cítit mnohem lépe a lépe.

9. místo

Dieta pro Tebe

Proč je zde Dieta pro tebe?

Je vaším primárním cílem hubnutí? Pak si vyberte krabičkovou Dietu pro tebe. Čeká na vás 5 skvělých, zdravých a nutričně vyvážených jídel na den, které vám pomohou shodit několik kilogramů za měsíc, a to bez nežádoucího jojo efektu. Stejně tak se ale do této krabičkové diety můžete pustit i v případě, kdy chcete „jen” začít jíst zdravě a ušetřit čas nakupováním surovin a vařením. Krabičky s jídlem vám pak budou doručeny na vybrané místo, ať už domů nebo do práce, takže vše budete mít opravdu bez starostí.

U Diety pro Tebe si hravě vyberou ženy i muži, kterým jídelníček sestaví výživová poradkyně a sportovní dietoložka Renata Zápotocká. Jeho cena se pak pohybuje u žen (s nižším počtem kj) od 370 Kč za den, a u mužů (s vyšším počtem kj) od 410 Kč za den.

10. místo

FITeat (připravuje se)

Proč jsem zařadila FITeat?

S FITeat (dříve DietaFit) si můžete snadno dopřát kvalitní a vyvážené stravování pro každý den. Mezi jeho hlavní benefity je pak nejen redukce váhy, ale také získání více energie a skvělý pocit na těle i na duši. A ještě si krásně pochutnáte.

Na výběr máte hned z několika programů – Fit, Fit Office, Vegetarian, Low Carb, Slow Carb a Keto, které se od sebe liší svým zaměřením a počtem denních jídel. Jejich cena se pak pohybuje od 290 Kč do 410 Kč za den. Zvolit můžete také různě dlouhé časové úseky, po které chcete krabičkovou dietu od DietaFit využívat. V tomto případě platí jednoduché pravidlo – čím delší úsek, tím nižší cena za den.

FITeat vám tedy nabídne nejen svěží a zdravá jídla, ale také zajímavou finanční nabídku u všech svých programů. Pro Liberec okolí se však stále teprve připravuje, takže doporučuji sledovat jejich stránky.

Závěrem

Pokud nad krabičkovou dietou přemýšlíte, myslím si, že rozhodně stojí za to ji vyzkoušet. Využití služeb společností, které krabičkové diety nabízí totiž hodně šetří čas, starosti s příravou či vymýšlením jídla a ještě ke všemu vám pomůže cítit se lépe či dokonce zhubnout. 

Pokud chcete tipy na nejlepší krabičkové diety v Liberci, doporučila bych vám vyzkoušet Nutrition Pro, kterou považuji za nejlepší volbu jak z hlediska kvality, tak z hlediska chutě jídel, Zdravé Stravování, které nabízí obrovský výběr programů, takže si zde vybere každý, nebo třeba FitMeal, kteří cílí na udržitelnost zdravého životního stylu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

4.8/5 (Počet hlasů: 19)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »