7 nejlepších krabičkových diet Pardubice – recenze

Shrnutí: Dnes mám pro vás článek o krabičkových dietách. Prozkoumala jsem krabičkové diety v Pardubicích a vybrala pro vás sedm nejlepších. Ty úplně TOP jsou podle mě následující 3:

 1. Nutrition Pro, které považuji za TOP volbu, protože nabízí chutné, zdravé a nutričně vyvážené jídla z kvalitních surovin.
 2. Zdravé Stravování, jelikož mají opravdu veliký výběr jídelníčků a rozváží po celém Česku.
 3. Zdraví z krabičky, kteří mají v nabídce vícero jídelníčků a chutné jídla.

Kromě toho, že vám detailně popíšu jednotlivé krabičkové diety v Pardubicích se v dnešním článku také dozvíte co to krabičková dieta je, zda se pro vás hodí a proč ji vyzkoušet.

TOP  1. místo

Nutrition Pro

Proč 1. místo?
Protože jde o výbornou krabičkovou dietu s chutným a nutričně vyváženým jídlem a skvělým poměrem cena/kvalita. Používají kvalitní a čerstvé suroviny a spokojenost potvrzuje i spousta pozitivních recenzí.
TOP  1. místo

Zdravé stravování

Proč 2. místo?
Zdravé Stravování je 2., protože nabízí skvělou krabičkovou dietu s vyváženými jídly a velkým výběrem stravovacích plánů a jídelníčků – vybere si zde opravdu každý. Krom toho rozváží po celém Česku a i částech Slovenska.
2. místo

Zdraví z krabičky

Proč 3. místo?
Protože jde o chutnou, pestrá a vyvážená krabičkovou dietu z čerstvých surovin v Pardubicích a okolí. Zdraví z Krabičky má na výběr několik programů a typů jídelníčků.

Sedm nejlepších krabičkových diet v Pardubicích

Proč se krabičková dieta jmenuje krabičková, je asi jasné. Ale jaké jsou vlastně její ambice a proč si ji pochvaluje tolik klientů?

Jde o službu, která přebírá veškeré starosti klienta o stravování. Doručí vám každý den (nebo jak si to sami navolíte) až k domu jídlo na celý den. Vždy bude čerstvé a pečlivě zabalené.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě – a krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Nejčastějšími požadavky klientů je redukce hmotnosti. Díky krabičkám klient přesně ví, kolik kilokalorií daný den snědl. Jídla bývají nutričně vyvážená, což znamená, že je v denní porci vyrovnaný poměr makroživin – tuků, sacharidů a bílkovin. Existují různé programy podle toho, co je cílem zákazníka. Pokud například potřebuje nabrat svalovou hmotu a má pravidelný pohyb, bude pro něj vhodnější jiný jídelníček než u zákazníka, který má sedavé zaměstnání a chce primárně zhubnout. Na trhu existuje velké množství nabídek, ze kterých si můžete vybrat.

Další výhodou krabičkové diety je ušetření času, který byste jinak strávili v kuchyni. Díky této službě budete mít víc času na sebe a svou rodinu.

1. místo

Nutrition Pro

Výborná krabičková dieta z čerstvých a kvalitních surovin za dobrou cenu s chutnými a nutričně vyváženými jídly.

Proč je na 1. místě Nutrition Pro?

Na první místo jsem vybrala Nutrition Pro – a to hlavně proto, že nabízí výborná jídla, které vaří z kvalitních a čerstvých surovin. Jídla jsou i zdravá a nejedna recenze potvrzuje spokojenost s chutí. Nutrition Pro nabízí super poměr cena/výkon a můžete si vybrat i z vícero stravovacích programů. Teď si pojďme projít nějaké parametry:
 • Dovoz domů: Společnost nabízí krabičkovou dietu s rozvozem v Pardubicích a krom toho i v Praze, Brně, Liberci, Plzni, Hradci Králové, Kladně, Jablonci a Mladé Boleslavi.
 • Chutná a kvalitní jídla: Jídla mají opravdu chutná, vyvážená a jídelníčky sestavují za dohledu výživové poradkyně a z kvalitních surovin.
 • Jednoduché objednání: Co hodně cením je i moc hezký a přehledný web, ve kterém se jednoduše zorientujete, čímž se hodně ulehčuje objednávka.
 • Výběr jídel a plánů: Na výběr máte z několika plánů (například hubnoucí, nabírací, nebo udržovací) a nabízí dokonce i vegetariánskou verzi krabiček. Navíc si můžete navolit i počet jídel denně.
 • Přívětivé ceny: Cena jídel za den se pohybuje od 350 do 600 Kč, podle toho jaký zvolíte program a kolik jídel denně si navolíte.
 • Podpora a komunikace: Je vám také k dispozici zákaznická linka od pondělí do pátku od 10:00 do 18:00. Krom toho firmě můžete napsat na email, nebo přes chatové okno na webu.

Rozváží po celých Pardubicích a můžete si vybrat dvouhodinové okno, ve kterém vám krabičky budou vozit a také je zde možnost změny místa doručení. Kromě toho mají i odběrová místa, kam můžete pro krabičky sami chodit.

Uživatelské recenze

To, že je krabičková dieta od Nutrition Pro skvělá dokazují i recenze na internetu. Můžete se podívat například na recenze Google, kde lidé popisují vlastní zkušenosti. Mnoho lidí si chválí chuť a kvalitu jídel, zákazníci často zmiňují, že si dietu objednávají již vícero měsíců a několikrát i zaznělo, že se jedná o nejlepší krabičkovou dietu. Hodnocení na Google mají 4.5 hvězdiček z pěti a to ze stovek recenzí – což mi přijde dostatečně potvrzující. Nutrition Pro jsou aktivní i na Instagramu a další recenze najdete třeba i na Facebookové stránce.

Co na Nutrition Pro velice cením, je, že na recenze aktivně odpovídají a to ať už se jedná o recenzi pozitivní, nebo negativní. Veškeré problémy řeší a snaží se vždy vyjít vstříc.

Nutrition Pro nabízí 4 základní programy:
 • Hubnoucí program
 • Nabírací program
 • Udržovací program
 • Office Pack (tedy oběd a večeře)

Každý program můžete ještě upravit následovně:

 • Klasický jídelníček
 • Vegetariánský jídelníček
 • Jídla bez ryb

Kromě programů a jídelníčků si můžete vybrat i kolik jídel denně chcete a pro kolik osob objednáváte. Můžete tak objednat třeba jen pro sebe, nebo pro celou rodinu.

Jak jsem již zmínila, ceny se pohybují od 350 do cca 600 Kč. Cena závisí na tom, jaký si vyberete plán. Pokud si například vyberete hubnoucí plán na dva měsíce se třemi jídly denně, vyjde vás cena na den na cca 350 Kč. Jestliže si vyberete plán udržovací, na měsíc, s pěti jídly denně, pak bude cena 550 Kč na den.

Cena se samozřejmě odvíjí od počtu jídel, takže čím více jídel, tím vyšší cena, ale tím také levnější jedna porce. Většinou vás jedno jídlo vyjde na něco okolo 90 – 130 Kč.

Fotografie jídel Nutrition Pro

2. místo

Zdravé Stravování

Skvělá krabičková dieta, která vám jídlo doveze kamkoliv po česku a nabízí opravdu veliký výběr jídelníčků.

Proč jsem na 2. místo vybrala Zdravé Stravování?

Na druhé místo jsem vybrala krabičkovou dietu Zdravé Stravování, protože nabízí široké spektrum programů, ze kterých si, věřím, vyberou všichni. Tím nejoblíbenějším je Pro zdraví – zaměřen je na redukci a sestaven je nutriční terapeutkou Kateřinou Šimkovou. Kromě Pro zdraví však u Zdravého Stravování najdete celou řadu dalších programů, ze kterých si můžete vybírat. Firma rozváží krabičky v podstatě po celém Česku a dokonce i po částech Slovenska. Zákazníci pozitivně hodnotí široký výběr programů a také to, že Zdravé stravování rádo vaří s méně tradičními surovinami.
 • Vyvážená a zdravá jídla: Veškerá jídla sestavuje tým nutričních specialistů a to tak, aby byla celodenní strava kvalitní a nutričně vyvážená.
 • Dovoz domů kamkoliv po ČR: Velikánskou výhodou této diety je podle mě to, že vám krabičky dovezou opravdu téměř kamkoliv. To ocení obzvláště menší města, kde není takový výběr diet.
 • Veliký výběr programů: Čeho si na Zdravém Stravování hodně cením je právě veliký výběr programů, typů jídelníčků a jídel – vybere si zde podle mě opravdu každý s jakýmkoliv stravovacím stylem a to ať už chcete hubnout, udržovat, nebo nabírat. Programy popisuji o něco níže.
 • Ekologický aspekt: Zdravé Stravování je i EKO a to díky tomu, že se společnost snaží neplýtvat plastem. Krabičky sice jsou jednorázové a plastové, ale máte zde možnost krabičky každý den vracet kurýrovi. Ten je poté zaveze do sběru, kde se plasty třídí, zpracují a znovu využívají pro průmyslovou výrobu, což mi přijde jako hezký krok vzhledem k množství odpadu při tvorbě jídel s sebou.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Zdravé stravování ma velkou spoustu jídelníčků, ze kterých si můžete vybrat. Nejoblíbenější je Pro zdraví. Obsahuje vitamíny, minerály a vyvážený poměr makroživin. Je chutný a nejuniverzálnější. Kromě toho je také k dispozici program pro mámy, který pečuje o zdraví a pohodu maminky i dítěte, dodává potřebnou energii i živiny, které jsou zvolené tak, aby je dítě bez potíží strávilo. Dalším je třeba program bez masa pro všechny vegetariány nebo ty, kteří chtějí odlehčit jídelníček od masa. Několik jídelníčků je pro sportovce – pokud máte vyšší fyzickou aktivitu, budete potřebovat vyšší kalorický příjem a jinak poskládaný poměr makroživin. Tři programy keto, detox a protein extra jsou pro klienty se speciálními požadavky. Celkově tedy můžu říct, že výběr je opravdu hojný.

A kdo se stará o sestavování jídel? Vlastní vysokoškolsky vzdělaný nutriční tým, který dbá do posledního detailu na tu nejvyšší kvalitu. A spolu s kreativními kuchaři a kuchařkami sestavil navíc databázi s více než 20 000 recepty na zdravá a chutná jídla.

 • Najdete zde program rodina +, který je pro celou rodinu,
 • program vegan pro vegany,
 • protein extra pro hubnutí,
 • pro zdraví +,
 • salát +,
 • bez masa,
 • pro maminky,
 • lakto –,
 • protein +,
 • fit +,
 • detox pro,
 • senior +,
 • nebo bez cukru.
 • A novinkou je třeba program keto, který vám nabízí krabičky s jídly připravenými podle zásad keto diety.

Díky takovému výběru mám pocit, že si zde vybere opravdu každý. Všechny programy mají mimochodem i přehledně popsány na webových stránkách.

Cena diety se odvíjí od různých aspektů, jako na jak dlouho si dietu objednáte, jaký program si vyberete a podobně. Celodenní menu vychází od 429 do 538 Kč na osobu.

Objednat si můžete i různé varianty jako pouze oběd, pouze snídaně, oběd a večeře a různé další kombinace, které vás napadnou. Ceny jsou poté samozřejmě nižší.

Fotografie jídel Zdravé Stravování

3. místo

Zdraví z krabičky

Proč je na 3. místě Zdraví z krabičky?

Zdraví z krabičky znáte možná z médií. Jejich krásně nafocená jídla vybízí k ochutnání. Jak to celé funguje? Prvně vyplníte formulář s vašimi požadavky, a pak individuálně po telefonu doladíte nejvhodnější program na míru. Nabízí se několik programů pro různé cílové skupiny, např. pro vegetariány, pro kojící maminky, seniory, pro ty, kteří potřebují snížit přísun laktózy, apod. Zdraví z krabičky nabízí také programy pro sportovce –  pro růst svalové hmoty a pro větší energii při aerobním cvičení, a také speciální programy pro ty, kteří chtějí začít od začátku: Protein Extra pro rychlejší nastartování metabolismu, nebo Detox Pro, který se zaměřuje na očistu těla. Jídelníček je sestaven ze zeleniny, ovoce, vajec a spoustou oříšků a semínek. 

Cena se samozřejmě různí podle toho, jaký program si vyberete. Základní program pro redukci váhy stojí od 429 korun po 539 korun.

Zdraví z krabičky je profesionální, zaběhnutá firma s řadami spokojených zákazníků.

4. místo

Ježkovy krabičky

Proč jsem vybrala Ježkovy krabičky?

Ježkovy krabičky zajišťují zdravé jídlo na celý den. Zabalené krabičky vám kurýr doveze ve večerních hodinách před dům, do práce nebo si je můžete sami vyzvednout na odběrném místě. Nabízejí dvě varianty jídelníčku – standardní nebo pro vegetariány. Pro toho, kdo nemá rád ryby, je možné objednat si jídelníček bez ryb. Na ukázku pokrmů se můžete podívat do sekce Jídelníček nebo do fotogalerie. Sympatické je to, že si můžete vybrat set jídel, který vám bude vyhovovat: buď celodenní (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře), nebo jen některá jídla.

Cena celodenního setu je pro menší porce 340 nebo 400 korun (záleží, zda-li si krabičky vyzvednete, nebo vám je kurýr doveze), pro větší porce 370 nebo 430 korun. U vegetariánské verze ceny zůstávají stejné.

Výhodou je, že můžete platit online, bankovním převodem, při osobním vyzvednutí pak můžete platit i hotově anebo stravenkami. 

Zákazníci si pochvalují výbornou chuť a efektivní pomoc při shazování kil.

5. místo

Antónia Mačingová

Proč je zde dieta Antónia Mačingová?

Antónia Mačingová je andragogička, která přistupuje k pomoci dospělým lidem celostně. Věří, že když jim pomůže upravit jídelníček, dojde ke zlepšení kvality života i v jiných oblastech – třebaže nejsou na první pohled jasné přímé spojitosti. 

Můžete si objednat například 28denní harmonizační program, který nastartuje a detoxikuje vaše tělo a mysl. Po této „kúře“ se budete cítit fyzicky i psychicky více v pohodě a vyrobíte si nový návyk na lepší stravování. Můžete si vybrat i jídelníček bez masa. Kromě 28denního plánu nabízí i celoroční program zdravého stravování.

Cena denního jídelníčku se pohybuje od 370 do 465.

Líbí se nám, že Antónia Mačingová nabízí i osobní konzultace a poradenství, vede blog o jídle a vydala i několik e-knih.

6. místo

Jsme Fitness Food menu

Proč jsem vybrala Jsme Fitness Food menu?

Fitness Food menu je tu jak pro ty, kteří nemají čas na vaření, tak pro nadšence a sportovce, kteří tělu potřebují dodat extra živiny. Z bohatých programů si vybere každý. Stačí si na webových stránkách vybrat cíl, kterého chcete dosáhnout – chcete zhubnout, chcete svaly, chcete jíst vyváženě, ale bez masa? Nebo potřebujete nízkosacharidovou dietu? Na všechny případy je tu odpověď i řešení. Jídelníček je moderní, pestrý a nebojí se nezvyklých kombinací a surovin.Vhodné pro všechny, kteří jsou otevřeni výzvám. Za klasický program racio s poměrem živin 45 % sacharidů, 30 % tuků a 25 % bílkovin zaplatíte kolem 400 korun za pět jídel denně.

7. místo

Vitalbox

Proč jsem zařadila Vitalbox?

Vitalbox založili v roce 2014 Eva a Jakub Krausovi, fitness trenéři a zároveň vítězové rozličných fitness soutěží. Protože je správná výživa pro sportovce klíčovou součástí životního stylu, a zároveň také vášní, rozhodli se v tomto odvětví podnikat. Jejich programy jsou šité na míru, díky individuálním konzultacím poskytnou zákazníkovi přesně to, co potřebuje. Program jsou rozděleny na hubnoucí, udržovací, nabírací a kromě toho těchto základních Vitalbox nabízí také jídelníčky pro mámy, prémiový jídelníček, bohatý na exotické ovoce, ořechová másla a jiné dobroty, a rovněž fit pokrmy, které si lze objednat zvlášť. Základní hubnoucí program vyjde ženu na 460 korun za den, muže 510 korun (liší se velikostí porcí).

Závěrem

Jestliže zvažujete krabičkovou dietu a bydlíte v Pardubicích či okolí, doporučuji se podívat na Nutrition Pro, které považuji za TOP volbu, Zdravé Stravování, kteří nabízí opravdu veliký výběr jídelníčků  a nebo třeba Zdraví z krabičky.

Kromě zlepšení po fyzické stránce, které může zdravé stravování pomocí krabičkové diety nastartovat, můžete pocítit také větší psychickou pohodu. Ne nadarmo se totiž říká, že střeva jsou druhý mozek. Pokud zpravidelníte vaše stravování a nahradíte nezdravé potraviny čerstvými, zdravými surovinami, věřte, že vám bude lépe. 

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

4.8/5 (Počet hlasů: 6)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »