8 nejlepších krabičkových diet Opava – recenze

Shrnutí: V dnešním článku jsem si pro vás připravila seznam osmi nejlepších krabičkových diet v Opavě. Ty úplně nejlepší jsou podle mě následující 3:

 1. Zdravé Stravování – moje TOP volba, protože nabízí skvělý poměr cena/kvalita a spoustu jídelníčků.
 2. Zdraví z krabičky – skvělá krabičková dieta z čerstvých a kvalitních surovin.
 3. FitEat – nutričně vyvážená a chutná krabičková dieta nejen v Opavě.

Kromě popisu všech osmi diet se dnes dozvíte, co si pod pojmem krabičková dieta představit a proč s takovým stravovacím režimem vůbec začínat.

TOP  1. místo

Zdravé stravování

Proč 1. místo?
Protože je to TOP krabičková dieta s výborným poměrem cena/výkon a širokým výběrem stravovacích programů.
2. místo

Zdraví z krabičky

Proč 2. místo?
Jelikož jde o skvělou krabičkovou dietu z čerstvých a kvalitních surovin.
3. místo

FitEat

Proč 3. místo?
Protože je to nutričně vyvážená a chutná krabičková dieta nejen v Opavě.

Osm nejlepších krabičkových diet v Opavě

Co je to krabičková dieta?

Krabičková dieta je druhem stravovacího programu, při kterém se konzumentovi doručují předem připravená (a často na míru přizpůsobená jídla) v krabičkách. Odtud tedy pojem „krabičková“ dieta. Cílem takového programu obvykle bývá snížení váhy nebo celkové ozdravení jídelníčku. Pokud se totiž držíte předem stanoveného plánu, je pro vás podstatně snazší vyhýbat se instantním či jiným způsobem nezdravým potravinám.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Pro koho je krabičková dieta vhodná?

Princip krabičkové diety rozhodně ocení lidé, kteří nemají čas nebo chuť vařit, případně obojí zároveň. Díky této službě zkrátka veškerou práci spojenou s přípravou jídla přenecháte jiným, aniž byste museli přemýšlet nad složením svého jídelníčku. Kromě toho může program dobře posloužit osobám, pro něž je náročné začít se stravovat zdravě (ať už je důvodem slabá vůle, nedostatečná orientace v nutričním prostředí anebo třeba lenost – ano, i tou občas všichni více či méně trpíme). 

Krabičková dieta dále může být dobrým startovacím můstkem ke snížení hmotnosti a v neposlední řadě se zdá být zajímavým řešením pro lidi se specifickými stravovacími potřebami (i když pozor – v takovém případě je extrémně důležité zvolit si jak důvěryhodnou společnost, tak i konkrétní stravovací program.)

Jak to funguje?

Krabičková dieta funguje jednoduše tak, že vám daná firma předem sestaví nutričně vyvážený jídelníček. V tomto bodě si zpravidla vybíráte z vícera programů, mezi nimiž obvykle figuruje stravovací plán zaměřený na snížení hmotnosti nebo na celkové ozdravení stravy.

To ale zdaleka není všechno; můžete si objednat menu bohaté na proteiny, jídla vhodná pro novopečené maminky a mnoho dalších. Také většinou není problém si stravovací plán přizpůsobit dle individuálních potřeb – vynechat suroviny, na které jste alergičtí (nebo vám fakt nejedou). A často si lze objednat bezlepkovou variantu nebo třeba alternativu bez cukru.

Společnost vám následně připraví jídla podle stanoveného plánu (typicky pět chodů denně) a doručí je v krabičkách na vámi určenou adresu. A to je vcelku pohodlné, no ne?

1. místo

Zdravé stravování

Proč jsem na 1. místo vybrala právě Zdravé Stravování?

Zdravé stravování je společnost, která v současné době rozváží jídlo do mnoha měst České republiky, a dokonce i na Slovensko (pro tuto oblast nicméně existují samostatné internetové stránky, to jen tak bokem). Denní stravu si zde můžete objednat na pět dní v týdnu, přičemž se jedná o odborně sestavená menu. Ta jsou mimochodem zajímavá jak nutričně, tak chuťově. V repertoáru společnosti navíc figuruje cca 20 000 receptur, takže by se nemělo stát, že by se vám některé z jídel takzvaně „přejedlo“.

Nabízené programy

Pokud se podíváte na stránky společnosti Zdravé stravování, najdete na nich vícero programů, ze kterých si můžete vybrat ten, který nejlépe sedí právě vám. Ale kdybyste přece jen měli problém se rozhodnout, nebojte se využít nutričního poradenství. Firma ho totiž nabízí v ceně produktu.

Každopádně k věci: Zdravé stravování nabízí následující programy: PRO ZDRAVÍ, BEZ MASA, KETO, MENÍČKO, DETOX, FIT+, PROTEIN+, PROTEIN EXTRA, PRO MÁMY nebo kreativní programový mix KOMBI WEEK. Tak co? Který vás láká nejvíc?

Ceny

Za celodenní stravu u této společnosti orientačně zaplatíte cca 500 Kč (= zprůměrovaná cena za cca 7500 kJ, menu v základní sestavě). Ale samozřejmě záleží na tom, který program si vyberete, v jakém množství a jak si ho přizpůsobíte. Třeba budete chtít jen snídani, oběd a večeři (v tom případě ušetříte za svačinky), nebo si naopak zatoužíte přikoupit smoothie (a pak se vám objednávka prodraží).

Krabičková dieta z kuchyně společnosti Zdravé stravování tedy stojí za zvážení, zvláště pokud vás některý z jejich stravovacích plánů oslovil.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Fotografie jídel

2. místo

Zdraví z krabičky

Proč je na 2. místě Zdraví z krabičky?

V Opavě si krabičkovou dietu můžete také objednat u sympatické společnosti Zdraví z krabičky. Také v tomto případě jsou jednotlivá menu odborně seskládána a nutno říct, že vůbec nevypadají nudně. Jídla, která firma zákazníkům dodává, jsou tedy nejen nutričně vyvážená, ale také vás možná budou inspirovat a dostanete chuť uvařit si něco z jejich repertoáru i sami.

Programů, které Zdraví z krabičky nabízí, je celá řada. Najdete mezi nimi kupříkladu KETO program, vegetariánský plán, ozdravný plán zajišťující vyvážený jídelníček plný vitamínů, program pro čerstvé maminky… Také můžete zvolit některý ze sportovních programů (FIT+ či PROTEIN+). Anebo program KOMBI WEEK, který – jak už název napovídá – kombinuje několik programů „v jednom“.

Za denní stravu (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) o 7500 kJ zaplatíte cca 540 Kč, ale jde pouze o orientační sumu, protože i tady dost záleží na tom, jak moc si výslednou objednávku přizpůsobíte.

Pokud vás zaujala právě tato společnost, mrkněte na její stránky – tam najdete nejen jejich objednávkový formulář, ale i detailní popisky ke všem jejich stravovacím programům.

3. místo

FitEat

Proč jsem na 3. místo vybrala FitEat?

Třetí zajímavou společností zabývající se krabičkovou dietou, je NUVYS NUTRITION, pod níž funguje gastronomická služba FitEat (dříve DietaFit). Dobré je, že si na webových stránkách můžete dopředu stáhnout aktuální jídelníček. Pokud byste tedy uvažovali o krabičkách od FitEat, zamiřte nejprve tam, ať víte, zda by vám podobné pokrmy vyhovovaly.

U FitEat si můžete vybrat ze šesti různě řešených programů. Jsou jimi:

 • Fit menu = pestré, rozmanité a střídmé menu o pěti chodech.
 • Fit office menu = barevné a vyvážené menu o třech chodech.
 • Vegetarian menu = plnohodnotné vegetariánské menu s dostatečným množstvím potravin bohatých na proteiny (robi maso, šmakoun, tempeh, seitan, tofu, sója).
 • Low Carb HF menu = menu s nízkým obsahem sacharidů a navýšeným množstvím tuků.
 • Slow carb menu = méně radikální varianta výše uvedeného „low carb“ menu.
 • Keto menu = redukční program o pěti chodech.

Cenově vás tato strava vyjde v průměru na cca 440 Kč/den (ale záleží, který program zvolíte a v jakém množství).

4. místo

Popapej

Proč jsem se rozhodla zařadit Popapej?

Název krabičkové diety „Popapej“ evokuje mateřskou péči, na kterou jsme byli zvyklí v raném dětství. A vlastně si ji můžeme prostřednictvím této stravovací služby vzdáleně připomenout. Jen nám tentokrát nebude vařit maminka, nýbrž odborný gastronomický  personál.

Na výběr máte v tomto případě ze dvou základních verzí. Je tady program klasický a program vegetariánský, přičemž je třeba si dále navolit velikost porcí (od 5000 do 10000 kJ na den). A podle toho se pak odvíjí celková částka, kterou za službu zaplatíte. 

Nelze jednoznačně říct, na kolik přesně vás celodenní „papání“ vyjde, pokud ale upřednostníte, řekněme, střední variantu o 8000 kJ, připravte se na cenu okolo 430 Kč za denní stravu.

5. místo

Zdravé krabičky

Proč jsem vybrala Zdravé krabičky?

V Opavě si také můžete objednat Zdravé krabičky – službu, která vám zajistí až šest jídel denně, na jejichž přípravu se používají čerstvé a kvalitní suroviny. Výhodou je, že u této společnosti můžete využít možnost konzultací u nutričního specialisty (při minimální objednávce dvaceti krabiček) a kromě toho je možné za jídlo platit stravenkami, pokud je náhodou máte k dispozici.

I tady si lze jídlo částečně přizpůsobit. Na výběr máte různé množství chodů, vegetariánskou nebo klasickou verzi pokrmů, případně není problém vynechat některou z potravin. Také si sami volíte velikost porcí.

Průměrné celodenní menu vás orientačně vyjde na 430 Kč/den (= 8000 kJ).

6. místo

Antónia Mačingová

Proč je zde dieta Antónia Mačingová?

Krabičkovou dietu lze rovněž objednat ze Slovenska, a to od autorky několika knížek o hubnutí Antónie Mačingové. Tato žena se stravou zabývá do hloubky a pro své klienty sestavila speciální 28DENNÍ HARMONIZAČNÍ PROGRAM, který by vám měl za necelý měsíc pomoct dostat tělo do formy.

Kromě tohoto intenzivního plánu paní Mačingová rovněž nabízí tzv. UDRŽOVACÍ STRAVOVÁNÍ (to se zakládá na principech dělené stravy) a taktéž několikadenní balíček, který dobře poslouží jako testovací varianta. Samozřejmostí jsou i některé alternativy (bezlepková / bezmasá). Dobré je, že si službu můžete objednat i na soboty a neděle, což není v případě konkurence vždy standardem.

A cena? Ta začíná na 11,04 € na den (= což je cca 270 Kč) – v takovém případě jde ale o nejlevnější variantu zahrnující pouze tři jídla denně.

7. místo

Harmonické krabičky

Proč jsem vybrala Harmonické krabičky?

Harmonické krabičky. Takový název zní skutečně hezky – evokuje zdraví, pohodu a čerstvé chutě. Společnost Harmonické krabičky každopádně rozváží během pracovního týdne pět jídel sestavených výživovým poradcem tak, aby byla vyvážená a pomáhala zákazníkům ozdravit celkový jídelníček.

U Harmonických krabiček si můžete vybrat z následujících programů:

 • Harmonické hubnutí = menu s potenciálem redukce váhy o 3-5 kg za měsíc (5 chodů).
 • Harmonické minimum = pestrá strava o třech chodech.
 • Individuální harmonie = varianta, kdy si sami volíte počet chodů za den.
 • 5denní detox = intenzivní program zaměření na detoxikaci organismu.


A kolik taková celodenní „harmonická strava“ stojí? To je různé, ale v průměru můžete počítat s cenou okolo 370 Kč/den.

8. místo

Dieta Health and life

Proč jsem zařadila Dietu Health and life?

A nakonec se podívejme na krabičkovou dietu Health and life. Jídelníček nabízený touto společností zahrnuje mnohé potraviny, které lidský organismus ocení; čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvé bylinky, mořskou sůl olivový olej a další. Naopak se kuchaři snaží vyhýbat laciným polotovarům, glutamátu, chemickým látkám a smaženým pokrmům. A to je rozhodně chvályhodné.

Základní krabičkové menu vás vyjde na cca 320 Kč/den, ale můžete si zvolit i některou ze specializovaných variant, které se cenově malinko liší (Vegetarián, Vegan, Bezlepek, Diabetes, Sport+ a další).

Závěrem

Začít zdravě jíst může být občas náročným krokem. Ne vždycky máme dostatek vůle. A ne vždy máme dostatek informací o tom, co to vlastně znamená. Krabičková dieta je nicméně skvělým vykročením ke zdravému životnímu stylu, protože nám pomůže ukázat, jak na to, a dodá nám inspiraci. A hlavně díky ní „nesejdeme“ z cesty třeba proto, že jsme nestihli včas nakoupit.

Pokud vybíráte krabičkovou dietu a nejste si jístí, kterou začít, doporučuji se podívat na Zdravé Stravování. Je to moje TOP volba i proto, že nabízí spoustu programů a celkově skvělý poměr cena/kvalita.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »