fbpx

TOP 8 nejlepších výživových poradenství v Praze

Nevíte, jak začít hubnout a rádi byste tak navštívili výživového poradce? Jaké výživoé poradneství je v Praze to nejlepší? Které má nejlepší výsledky?

TOP  1. místo

It's my life

Hubnutí: pomocí keto diety

Výborné poradenství, pomáhající hubnout s pomocí keto diety. Můžete nejprve navštívit poradce, nebo rovnou objednat dietu a začít hubnout.
2. místo

Naturhouse

Hubnutí: pomocí jídelníčku, doplňků stravy a pohybu

Skvělé poradenství, specializující se na hubnutí s pomocí zlepšení jídelníčku, přidání doplňků stravy a lehkého pohybu typu chůze.
3. místo

Nutriadapt

Hubnutí: pomocí změny v jídelníčku

Výživové poradenství, které vám vytvoří jídelníček na míru. Základní program je na zastavení nabírání tuků a jejich spalování.

Kdo jsou to výživoví poradci?

Jak už název napovídá, výživoví poradci, neboli nutriční specialisté jsou lidé, kteří radí ostatním v oblasti stravy. Většinou nám sestavují jídelníčky, vysvětlují jaké látky je dobré přijímat a nebo vám dávají různé tipy. Navštívit výživového poradce je vhodné pro někoho, kdo se třeba už dlouho snaží zhubnout, ale stále není schopný najít ten správný způsob. Máte třeba pocit, že se vůbec nevyznáte ve výživě, nevíte, co je vlastně zdravé a co zdravé není, jaké potraviny jíst, jakým se vyhnout, jak moc cvičit a tak dále? Tak to můžete být právě ideálním kandidátem na návštěvu poradny. V dnešní době je velice těžké zorientovat se v tom, co je vlastně správně, co je zdravé a co naopak není. A právě v tom by vám výživoví poradci měli být schopní pomoct.
Chcete začít hubnout? Slyšeli jste o keto dietě? Srovnání, zkušenosti a jakou vybrat? | PŘEČÍST →

Proč za výživovým poradcem vlastně jít?

Taková návštěva poradce může mít mnoho důvodů
Potřebujete zhubnout
Chcete přibrat / nabrat svalovou hmotu
Cítíte se nezdravě z důvodu stravování a nevíte kde začít
Chcete změnu, ale nevyznáte se v termínech a látkách
Máte problémy se stravováním
Jednoduše chcete změnit své stravovací návyky
K návštěvě poradce je mnoho důvodů – všechny se však dají shrnout následovně: Jednoduše je vaším cílem změnit své stravovací návyky ať už jakýmkoliv způsobem a z jakéhokoliv důvodu.
Nutriční specialisté vám pomohou začít, zorientovat se v jídelníčku a v tom, co je pro vás správné.

Co by vám měl výživový poradce říct?

Nutriční specialisté by se vás v první řadě měli pořádně vyptat na vaše veškeré stravovací návyky. Měli by vás vyzpovídat ze všeho co jíte, pijete a celkově přijímáte. Na základě těchto podrobných informací by vám měli vytvořit jídelníček přesně na míru tak, aby vám seděl. Jídelníček by se neměl nijak extrémně a zásadně lišit od toho, na který jste zvyklí.
Správně by vám měl výživový poradce z jídelníčku vytáhnout ty nejnezdravější látky, Nejhorší sacharidy a tuky a nahradit je vhodnějšími potravinami.

Na co si dát pozor?

Pokud se rozhodnete k výživovému poradci zajít, dejte si pozor, aby jednal následovně:
Jídelníček vám sestaví skutečně z informací, které mu podáte – pokud vám prostě strčí předpřipravený jídelníček pro 30. letou ženu o váze 75 kg a více vám k tomu neřekne, je to špatně. Jestliže jste zvyklí jíst například hodně masa a pečiva a jídelníček by se skládal ze samých luštěnin a zeleniny, stejně u toho nevydržíte, nebudete se cítit lépe a zbytečně vyhodíte peníze za něco, co stejně nebudete dodržovat.
Dále se také zaměřte na to, aby vám výživový poradce skutečně vysvětlil proč se něco nějak má a proč právě tuto potravinu, kterou jste doteď nejedli zařadil do vašeho jídelníčku.
Díky těmto krůčkům za nějakou dobu nutričního specialistu potřebovat nebudete, protože se sami naučíte jak si jídlo ohlídat.

Jak se připravit?

Pokud jste se tedy rozhodli k výživovému poradci zajít, rozhodně a zásadně nezapírejte, co denně sníte a kolik toho je. Správný specialista vám totiž stravu tvoří na základě těchto informací. A pokud mu je nepodáte, vytvoří vám zbytečně jídelníček, který vám vyhovovat nebude a s největší pravděpodobností ho nebudete schopni dodržet.
Tito lidé zde nejsou od toho, aby vám zakazovali jíst, naopak jsou zde od toho, aby vám pomohli. Pokud jste zvyklí, že si každé odpoledne dáte dortík a po večeři balíček chipsů, řekněte to. Specialista vám třeba ze začátku nechá jeden den dortík, druhý den chipsy a postupně budete vysazovat další a další – pokud budete chtít. Jsou to poradci – samotné stravování už je potom jen na vás!

1. místo

It's my life

Hubnutí: pomocí keto diety

Výborné poradenství, pomáhající hubnout s pomocí keto diety. Můžete nejprve navštívit poradce, nebo rovnou objednat dietu a začít hubnout.

It’s my life je síť českých výživových poradenství, kteří se specializují na pomoc s hubnutím pomocí účinné ketonové diety. Hubnout s nimi můžete buď za pomoci výživových poradců, nebo i jen tak objednáním keto diety. Můžete tedy navštívit kliniku a setkat se s poradci, nebo objednat produkty a rovnou začít hubnout. Navštívit poradce je vhodné, pokud nevíte, co to keto dieta je a jak s ní zhubnout. Pokud se tedy rozhodnete navštívit pobočku, poradci vám ochotně vysvětlí, o co se jedná. Na začátku se s poradcem setkáte, ten vás přeměří a převáží, vše s vámi probere a vysvětlí vám, jak se s keto dietou vlastně hubne. Poradí vám i, jak dlouho máte jídelníček dodržovat, čemu se vyvarovat a podobně. It’s my life je jedna z nejlepších voleb, hlavně když chcete hubnout. Přesně na to se totiž specializují a mají v tom hodně zkušeností. Skvělé je, že vás poradce do diety namotivuje – to, že vám na začátk hubnutí někdo pomůže je prostě obrovský benefit. A keto dieta je ověřený způsob, jak zhubnout. Tady se tedy kombinují dvě kladné složky najednou. Jinak je It’s my life samozřejmě i normální výživové poradenství, takže vám bez problémů vytvoří i jídelníček na míru dle libovolných specifických požadavků.

Průběh hubnutí je následující: na začátku se telefonicky objednáte se na úvodní konzultaci, v konkrétní poradně ve vašem městě, která stojí 300 Kč. Na konzultaci vám poradce vše vysvětlí, jak funguje hubnutí s It’s my life a tak dále. Potom by mělo následovat vážení na InBody, kde se zjistí Vaše hodnoty (tuk v těle, svaly atd.). Dle toho se pak nastaví, kolik je dobré zhubnout a další detaily. V případě, že se pak pustíte do hubnutí, objednávat dietu lze online na eshopu a vyzvedávat třeba na dané poradně, případně pokud daná poradna bude mít skladem Vámi požadované produkty, je možné je zakoupit ihned tam. Konzultace není nijak závazná, pokud po konzultaci nebudete chtít pokračovat, to je čistě na vás. Po konzultaci se tedy také můžete můžete rozhodnout, zda si produkty objednáte, či nikoliv. Pokud s It’s my life začnete hubnout, následující konzultace a vážení již neplatíte a odebíráte pouze produkty.

It’s my life mají také úžasnou zákaznickou podporu, která reaguje okamžitě a je ochotná vám odpovědět na veškeré dotazy.

2. místo

Naturhouse

Hubnutí: pomocí jídelníčku, doplňků stravy a pohybu

Skvělé poradenství, specializující se na hubnutí s pomocí zlepšení jídelníčku, přidání doplňků stravy a lehkého pohybu typu chůze.

Naturhouse je celosvětová síť kvalitních výživových poradenství, založená již v roce 1992 ve Španělsku. Poradenství je zaměřené na hubnutí, ale i na speciální jídelníčky. Systém hubnutí je založený na vyváženém a zdravém jídelníčku, doplňcích stravy na přírodní bázi od Naturhouse podporující hubnutí a na lehkém pohybu, jako je třeba chůze. Platíte pouze za doplňky, které si zakoupíte, a vše ostatní Naturhouse poskytuje zdarma. Objednáním se na první schůzku se k ničemu nezavazujete a nic vás to nestojí, navíc poskytují poradenství i online.

Co můžete čekat: dietetické a výživové poradenství zdarma, pestré jídelníčky

na míru, exkluzivní produkty na bázi bylin, profesionální a motivující přístup, nebo třeba změření a zvážení na speciálních váhách.

Naturhouse nyní provozuje přes 2000 výživových center po celém světě a funguje v neuvěřitelných 32 zemích. Naturhouse účinně pomohlo již více než šesti milionům svých klientů. Do České Republiky se naturhouse dostal v roce 2008 a od té doby zde úspěšně pomáhá i českým klientům. V ČR se nachází okolo stovky poboček rozmístěných po celé České Republice, tudíž je dostupné téměř každému.

3. místo

Nutriadapt

Hubnutí: pomocí změny v jídelníčku

Výživové poradenství, které vám vytvoří jídelníček na míru. Základní program je na zastavení nabírání tuků a jejich spalování.

Nutriadapt, dříve fungující jakožto Svět Zdraví je česká síť výživových poradenství, která u nás funguje již od roku 2010. Před nedávnem rebrandovali na Nutriadapt. Nabízí spoustu jídelníčků a plánů, jak na hubnutí, tak na sport, fitness, běžný život a mnoho dalších. Veškeré jídelníčky a plány jsou samozřejmě uzpůsobeny speciálně pro vás. Poradce vám tedy vytváří jídelníček a plán přesně podle vašich představ.

Pokud chcete Nutriadapt vyzkoušet, stačí vyplnit rezervační formulář na webu a do dvou pracovních dnů se vám ozve asistentka. S tou se domluvíte, co a jak vás nyní čeká, jaké jsou možnosti a můžete se jí zeptat na vše, co by vás před první návštěvou zajímalo. Poté můžete přijít na nezávaznou konzultaci, kde vám provedou základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací. Poté si pohovoříte s výživovým specialistou, sdělíte mu, jaká je vaše vysněná váha, vaše cíle a poradce vám vysvětlí, jak se dostat na ideální hmotnost s a co je třeba udělat, abyste si váhu udrželi.

4. místo

MyDiet

MyDiet je výživový poradenství a koučing od Mgr. Lady Noskové – výživové specialistky, která se hubnutím zabývá už více než 20 let. “Přesně vím, kde většina lidí dělá chyby. Můj systém hubnutí vždy funguje, prověřila jsem ho na mnoha klientech. Nemusíte se trápit nesmyslnými dietami na to, abyste byli štíhlí a cítili se dobře. Není těžké se mým plánem řídit, jen musíte pochopit základní principy. S mým týmem vás to naučíme.” – říká Lada

MyDiet disponuje online webovou aplikací, ve které si zaznamenáváte vaše výsledky, pokroky, jídelníček a další. Základní registrace je zdarma a pokud chcete výživové poradenství, můžete si vybrat ze tří plánů, které MyDiet nabízí. Nejlevnější plán Selfie stojí 200 Kč měsíčně dostanete v něm recepty spočítané na míru a vzdělávací lekce. V dalším plánu Basic za 450 Kč měsíčně, dostanete navíc 1x týdně hodnocení terapeuta. Pokud nad sebou navíc chcete opravdu pevnou ruku, můžete si za 750 Kč měsíčně pořídit plán Advanced, kdy vás bude poradce 2x týdně kontaktovat a 2x týdně vám i posílat recepty.

Pokud byste chtěli osobní konzultaci přímo s Ladou Noskovou, stojí 1500 Kč za 60 – 90 minut. A pokud chcete od Lady i jídelníček na míru, můžete ho mít za 3000 za měsíc.

5. místo

FitBee

FitBee je dalším ze skvělých výživových poradenství v Praze a po zbytku ČR. Disponuje vyškolenými profesionálními výživovými poradci s hromadou zkušeností a také spoustu profi lékařských přístrojů na vážení a měření. Odborným garantem a spoluzakladatelem nutriční poradny FitBee je RNDr. Pavel Suchánek, výzkumný a vývojový pracovník IKEM.

Komplexní vstupní konzultace je za 1300 Kč. Kompletní ceník mají na svých stránkách. Pro objednání je vhodné zavolat a telefonicky se domluvit, nebo napsat přes email či kontaktní formulář.

FitBee nabízí spousty služeb, přes výživové poradenství zahrnující konzultace, jídelníčky na míru, hubnutí, uržování, výživu dětí či těhotných a kojících žen a další. Dále nabízí měření a vážení na přístrojích InBody, analýzu těla a mnohé další. Mimo jiné je zde možnost i kurzu výživového poradce, seminářů či přednášek na míru.

6. místo

Nutricentrum

Nutricentrum je malé, příjemné a diskrétní centrum, které je téměř rodinné a přesto zahrnuje komplexní služby v oblasti výživy, pohybu a relaxace. Služny Nutricentra jsou určeny hlavně ženám a dívkám, pro muže je zde možnost pouze diagnostiky těla a poradny výživy. Nutricentum se specializuje na pomoc ženám při hubnutí.

Majitelkou a hlavní výživovou poradkyní centra je Pavlína Dostalíková. ”Jsem normální ženská, která řeší stejné problémy spojené s hubnutím, jako většina mých klientů. Proto se dokážu přesně vcítit do kůže každého z Vás. Mám 3 děti (2 dospěláky a jedno malinké) a nyní jsem na mateřské dovolené. 5 let se věnuji lektorské činnosti v kurzech pro poradce výživy. Specializuji se na diagnostiku klienta, praktickou tvorbu jídelníčků a práci s klientem v praxi. Novinkou je také koučování a koučink v oblasti zdravého životního stylu. Aktivně se podílím na vzdělávání nových odborníků, takže v našem vzdělávacím středisku nabízíme řadu kurzů, seminářů a vzdělávacích programů.” – Pavlína

Pro domluvení schůzky je vhodné na centum buď zavolat, nebo využít webového kontaktního formuláře.

7. místo

Atoda Medical

Atoda Medical je soukromé komplexní zdravotnické zařízení v Praze, které má mnoho lékařských zaměření, včetně výživového poradenství. 

“V ATODA Medical získáte tu nejlepší rodinnou, individuální i firemní péči. Naší předností je komplexní lékařská péče pod jednou střechou, v krásně zrenovovaném historickém objektu, který je dobře dostupný vozem i MHD. Jako naši pacienti oceníte krátkou čekací dobu a objednání na přesný čas, díky čemuž nebudete ztrácet čas čekáním. Naše ordinace jsou otevřeny každý všední den, mezi 7:30 – 19:00, ale lze se i individuálně domluvit. Nabízíme tým vynikajících specialistů a kapacit v oboru, kteří nabídnou tu nejlepší možnou péči. Ta je spojena i s dostatkem času na každého pacienta.” – z webu Atoda Medical

Vstupní vyšetření výživové poradny stojí 500 – 600 Kč, pokud jste klientem kliniky, máte slevu. Poradenství vám zvládne pomoct s redukcí a snižováním hmotnosti, dále nabízí jednorázové konzultace, konzultace a vedení při léčebných dietách/léčebné výživě, konzultace výživy v těhotenství a kojení, konzultace výživy dětí, důchodců, sportovců a další.

8. místo

Výživový Institut

Výživový Institut je výživové poradenství dvou kamarádek, Veroniky a Báry. Obě jsou akreditované výživové poradkyně a nabízí komplexní služby.

“Jsme výživové poradkyně, členky Aliance výživových poradců ČR. Jsme kamarádky, kolegyně, mámy, milovnice dobrého jídla, rekreační sportovkyně, věčně studující….

Prostě stejné jako VY.” – z webu Veroniky a Báry

Výživový Institut nabízí individuální poradenství, pomoc s hubnutím či změnou stravovacích návyků a to jak u dospělých tak u dětí. Dále nabízí diagnostiku na přístroji InBody, nebo třeba odborné přednášky a workshopy o výživě a zdravém životním stylu. Ceník mají na stránkách, poradenství se pohybuje okolo 1800 Kč.