Nejlepší keto diety 2024 – srovnání, zkušenosti a recenze

Shrnutí: Keto Dieta je opravdu účinná dieta, která i dle studií skutečně funguje.[1][2][6]

V dnešním článku jsem pro vás vybrala 13 nejlepších keto diet dostupných v Česku, otestovala je a seřadila od nejlepších.

 • Na prvním místě se umístil KetoMix. Vyhrál hlavně díky poměru cena/výkon.
 • V těsném závěsu je KetoDiet, který nabízí možná o něco málo větší výběr jídel, ale zato je dražší.
 • Na třetí místo jsem musela dát Chia Shake, protože mají opravdu výborné koktejly (přestože výběr jídel je o něco menší).

To ale není vše! V tomto článku najdete i reálné zkušenosti s keto dietou. Oslovila jsem pro vás 13 lidí, kteří mají s keto dietou vlastní zkušenost

A samozřejmě se v tomto článku dozvíte i vše potřebné, co v začátcích keto stravování budete potřebovat znát (jako co je to ketóza, jaké potraviny vlastně jíst, nebo kolik můžete zhubnout). Zajímá vás to? Čtěte dál.

TOP  1. místo

Keto Mix

Cena za porci: 33 – 38 Kč
Výběr jídel: 10/10
Přesné dietní plány: 10/10
Chuť jídel: 9/10
Zákazn. podpora: 10/10
Doba dodání: 3 – 4 dny
Přehlednost webu: 10/10
Veganské produkty: ✅
Bonus: Magazín s recepty
Celkové hodnocení: 98%
2. místo

Keto Diet

Cena za porci: 46 – 52 kč
Výběr jídel: 10/10
Přesné dietní plány: 10/10
Chuť jídel: 10/10
Zákazn. podpora: 9/10
Doba dodání: 2-3 dny
Přehlednost webu: 9/10
Veganské produkty: ✅
Bonus:
Celkové hodnocení: 98%
3. místo

Chia Shake

Cena za porci: 35 – 45 kč
Výběr jídel: 8/10
Přesné dietní plány: 8/10
Chuť jídel: 10/10
Zákazn. podpora: 8/10
Doba dodání: 2-3 dny
Přehlednost webu: 10/10
Veganské produkty: ✅
Bonus:
Celkové hodnocení: 97%
4. místo

Keto Fit

Cena za porci: 37 – 42 kč
Výběr jídel: 8/10
Přesné dietní plány: 9/10
Chuť jídel: 9/10
Zákazn. podpora: 8/10
Doba dodání: 2-3 dny
Přehlednost webu: 8/10
Veganské produkty: ✅
Bonus:
Celkové hodnocení: 95%
5. místo

Prodietix

Cena za porci: 41 – 59 Kč
Výběr jídel: 10/10
Přesné dietní plány: 10/10
Chuť jídel: 8/10
Zákazn. podpora: 8/10
Doba dodání: 4 – 6 dní
Přehlednost webu: 7/10
Veganské produkty: ❌
Bonus:
Celkové hodnocení: 94%

Třináct nejlepších keto diet

 1. Keto Mix  4500 Kč (4 týdny)
 2. Keto Diet 5800 Kč (4 týdny)
 3. Chia Shake 5400 Kč (4 týdny)
 4. Keto Fit 5200 Kč (4 týdny)
 5. Prodietix 8600 Kč (6 týdnů)
 6. It's my life 5300 Kč (3 týdny)
 7. Victus 4300 Kč (2 týdny)
 8. MyKeto 5500 Kč (4 týdny)
 9. Mix&Slim 3800 Kč (4 týdny)
 10. Express Diet 1500 Kč (5 dní)
 11. Proslim 4400 Kč (4 týdny)
 12. DailyMix nemají týdenní balíčky
 13. Slim Pasta nemají týdenní balíčky

Keto dieta je pravděpodobně jeden z nejlepších způsobů, jak zhubnout. 

To, že tento stravovací styl pomáhá hubnutí ukazuje i spousta studií.[1]

Je tomu tak proto, že díky speciálnímu stavu jménem ketóza[2] začnou naše těla spalovat mnohonásobně rychleji, než za normálních okolností.

Keto dieta může dokonce pomáhat v boji proti cukrovce[3], rakovině[4], epilepsii[5], nebo Alzheimerově chorobě.[6]

Samozřejmě se však nemusí hodit pro každého. Pokud máte třeba problém s nějakou potravinou, s tuky, nebo bílkovinami, či pokud se stravujete nějak speciálně jako vegetariánsky, vegansky a tak dále, je dobré pořádně popřemýšlet nad tím, zda je pro vás keto to pravé. A pokud máte například zdravotní problémy, určitě se před začátkem poraďte se svým lékařem.

Ketogenní dieta je dieta, která je založená na rapidním snížení příjmu sacharidů ve vašem jídelníčku. Následně se sacharidy nahrazují jinými potravinami a cílem je dosáhnutí ketózy – efektu rychlého zhubnutí.

Mimo jiné je to jeden z nejrychlejších zdravých způsobů, jak zhubnout.

Jedná se o dietu vhodnou téměř pro každého. Je vhodná jak pro velkou i střední nadváhu, nebo dokonce pro ty, kteří chtějí zhubnout „poslendích pár kilo“. Je totiž uzpůsobená pro většinu váhových kategorií. Samozřejmě, nesmíme zapomínat – keto dieta je vhodná i pro muže.

Jak už jsme psali, rychlost hubnutí při keto stravování je až překvapivě velká a ještě ke všemu se ketodiety pyšní tím bonusem, že se nemusíte potit v posilovně.

Pokud byste se chtěli do ketodiety pustit na vlastní pěst, je velmi důležité pamatovat na to, že se i po skončení diety musíte zajímat o to, co jíte, aby nenastal jojo efekt. Zpět k původní stravě byste se tedy měli vracet pomalu a s přehledem o tom, co za potraviny přijímáte.

Při různých dietách je mnohdy problém, že kromě tuků ztrácíte často i svalovou hmotu. A to je právě něco, čeho se u ketodiety nemusíte bát. Jelikož je to dieta, při které přijímáte dostatek bílkovin – proteinů – proteinová dieta, máte díky ní dostatek aminokyselin na udržení svalů a tak jdou kila hravě dolů, ale svaly na těle vám stále zůstávají.

Ketogenní dieta může nést spousty názvů ať už ketonová, keto nebo ketodieta. Dále bývá označována jako dieta proteinová, nebo nízkosacharidová. Kdykoliv uslyšíte tyto termíny, jedná se tedy o keto dietu.

Ketodieta je tak efektivní a rychlá z velmi prostého důvodu. Při této dietě dostáváte vaše tělo do takzvaného stavu ketózy.

Ketóza je přirozený stav organismu, při kterém je pro tělo největší zdroj energie tuk (hlavně ten tělesný) a nikoliv glukóza obsažená v sacharidech.

Pokud nevíte, co je glukóza – jedná se o cukr a mimo jiné o náš největší zdroj energie. Tento cukr tělo vytváří právě ze sacharidů, no a pokud ho máme přebytek, tělo ho ukládá do zásob. Nejsou to tedy tuky, ze kterých tělo přibírá, naopak jsou to převážně sacharidy.

Právě při ketóze se stává to, že si tělo odvykne na příjem sacharidů, zjistí, že musí brát energii jinde a tak sáhne po tělesných tukových zásobách.

Stává se tak proto, že dojde k prudkému nárustu uvolňování mastných kyselin v těle a tím pádem rychlému úbytku tělesného tuku.

Studie tvrdí, že lidé na ketogenní dietě mohou zpočátku zažívat váhový úbytek až 4,5 kg (10 lbs) během dvou týdnů.[6] 

Tato otázka by však mohla být spekulativní – každé tělo totiž funguje jinak, takže je potřeba počítat s tím, že se u vás může váhový úbytek lišit.

Samozřejmě záleží na tom, jak dlouho se budete keto dietou stravovat, které plány si vyberete, jakou máte momentální váhu a na spoustě dalších faktorů. Vyberete-li si například kratší program, pravděpodobně zhubnete méně kilo a naopak, pokud budete dietu držet déle, nejspíš zhubnete více.

Pokud vás zajímá kolik zhubli ostatní, mrkněte na naše zkušenosti s keto dietou.

Zajímá vás, jaké mají s keto dietou zkušenosti ostatní? Zajímá vás názor lidí, kteří s keto dietou zhubli, nebo kteří s ní naopak mají špatnou zkušenost? Přichystali jsme pro vás velký rozcestník třinácti osobních zkušeností – 13 skvělých keto dietářů se nám svěřilo se svým keto příběhem, ať už keto drželi s pomocí instantních jídel z pytlíků, nebo jen tak po domácku. Všechny tyto zkušenosti najdete níže v článku.

Mrkněte na zkušenosti →

✅ Maso v jakékoliv podobě
✅ Vejce
✅ Mléčné výrobky
✅ Některá zelenina
✅ Ovoce s nízkým obsahem cukru
✅ Tuky
✅ Ořechy a semínka
✅ Koření

✅ Některé čokolády (bez cukru)


❌ Obiloviny
❌ Cukry
❌ Některá zelenina
❌ Ovoce s vysokým obsahem cukru

❌ Alkohol

Ketogenní dieta je vlastně docela přísná dieta. Jestliže totiž řekneme, že vysazujeme sacharidy, není to jen pečivo, nebo těstoviny. Co při ketodietě jíst můžeme a co bychom naopak při proteinové dietě jíst neměli?

Jasnou a největší výhodou je rychlost zhubnutí. Díky vysazení sacharidů se první výsledky dostavují již po pár týdnech na keto dietě.[6]

Další naprostou výhrou, pokud ketodietu pojmete správně a budete dodržovat, je to, že díky nízkému obsahu cukru v těle a v denním příjmu po nějaké době zmizí i vaše chuť na sladké, naučíte se korigovat svůj jídelníček, jíst správně, zbavíte se závislosti na cukru a nebudou se vám honit sliny při každém pohledu na dortík. A to i po skončení diety.[2]

Díky tomu, že vysadíte sacharidy, se také budete cítit lépe, budete zdravější a lepší bude i váš psychický stav, díky rychlému hubnutí se budete cítit více sebevědomě a budete mít méně stresu.

Výhodou keto diety je i to, že ke ketodietě nemusíte provozovat sportovní aktivity. Vaše tělo bude hubnout, ať už se budete potit v posilovně, či nikoliv. Ketóza tak zkrátka funguje.[2]

A v neposlední řadě je skvělé, že si váhu většinou udržíte i po skončení diety, což bývá bohužel někdy problém. Pokud samozřejmě poté začnete znovu mlsat, není se čemu divit, že vaše tělo bude přibírat, ovšem klasického jojo efektu se není třeba tolik bát, jelikož při keto dietě rozhodně nehladovíte. 

Nevýhodami při keto dietě může být, hlavně ze začátku, například bolest hlavy, únava, zácpa, nebo třeba akné. Tyto reakce jsou ovšem dočasné a nejsou nějak závažné, hlavně se objevují pokud jste závislí na cukru – mnohdy se jedná o abstinenční příznaky, nebo když se čerstvě dostanete do ketózy. Po několika dnech, kdy už budete ve stavu ketózy, prakticky vymizí.

Potenciálně by si na keto dietu měli dát pozor lidé, kteří trpí na onemocnění srdce či cév.[7] Dále by se keto dietě měly pokud možno vyhnout těhotné a kojící ženy.[8]

Ketóza je totiž přirozený stav organismu, nikoliv uměle vyvolaný stav chemickými látkami. Můžeme tedy říct, že ketóza není nic špatného, ale pravděpodobně nebude vyhovovat naprosto každému.

Ketogenní dieta není dieta, během které musíte setrvávat ve stavu věčného hladu. Právě naopak. Jíst byste měli klasicky 5 – 6 menších porcí denně.

Při keto dietě (a i normálně) byste měli dodržovat pitný režim – alespoň 2,5 litrů vody denně.

Dále se také snažte opravdu držet jídelníčku. Pokud si keto dietu zaplatíte, neporušujte předpisy. Ketogenní dieta netrvá až tak dlouho a uvidíte, že se budete cítit skvěle i z toho důvodu, že nad sladkým vyhráváte.

Během keto diety se snažte na tento režim zvyknout. A poté, co ji úspěšně absolvujete se už držte podobného jídelníčku. Až nad mlsáním úplně vyhrajete, budete se cítit mnohem lépe a nejen to – budete vypadat úžasně.

Hodně zmiňované téma je i cena ketodiety. Ať už jste pro, či proti, lidé, kteří ketodietu úspěšně absolvovali jsou spokojení a hlavně – cena ketodiety z počátku vypadá děsivě, ovšem pokud si vše sečtete, zjistíte, že ketodieta vám vlastně nahradí jídelníček, tudíž po dobu ketodiety neutrácíte za jídlo – finance se tím vykompenzují. Jedno jídlo při keto sáčcích vás vyjde tak na 30 – 50 korun, podle výběru výrobce. Dále si nemusíte platit permanentky do fitka a složitě vymýšlet, co si uvařit k obědu. Takže je to vlastně spíš docela výhra.

Při keto dietě sportovat nemusíte. Tak byla keto dieta navržena a taky tak funguje. Pokud ovšem sportovat budete, nic tím nezkazíte. Pro vás, kteří na sport máte čas a chuť, je jistě výhodné, když si vyrazíte na procházku do parku, zajdete si zaběhat, zaplavat, nebo se projedete na kole. Ketogenní dieta vás v ničem neomezuje. To, že nebudete přijímat cukr a škrob – sacharidy, neznamená že by snad vaše tělo bylo slabší. Naopak, vaše tělo bude zdravější, silnější a možná se vám bude i do sportu více chtít. Uvidíte sami!

Ketogenní dietu si korigujete sami. Můžete k ní například konzumovat povolenou zeleninu a podobně. Jednoduše řečeno – sice si keto dietu koupíte, ovšem její dodržování už je na vás. Proto se opravdu pokuste vyvarovat tomu, že si řeknete „ale tak, pro jednou si tu housku dám“. Vaše tělo by se při takových výkyvech nemuselo neustále udržovat ve stavu ketózy a dieta by poté nemusela mít takový efekt.

Další, čemu se vyvarujte, je slazení čajů, nebo kávy – vydržte to těch pár týdnů a pokud budete mít stále chuť na cukr, dejte si ho až potom. Při keto dietě nakonec stejně pravděpodobně přijdete na to, jak je život bez přemíry cukru lepší.

Vyvarujte se i alkoholu – jsou to totiž samé sacharidy a ty jsou to, čeho se při keto dietě snažite zbavit. Znovu jako u prvního bodu, ketóza by neměla takový efekt a ještě ke všemu – alkohol ovlivňuje i váš fyzický a psychický stav.

Děláte to jen pro sebe a svou krásnou postavu. Proto se, jak jsme již zmiňovali, do standardního jídelníčku vracejte postupně. Ketogenní dieta samotná by vám v tom měla velmi pomoci. Přesto se hlídejte a nezačněte znovu mlsat. Po několika týdnech keto diety by vám měla vymizet chuť na sladké, tak se toho snažte využít a nepodlehněte znovu dobrůtkám. Na světě je mnohem více potěšení.

A co udělat, když vás začne honit mlsná? Zajděte si před zrcadlo a podívejte se na sebe. Líbíte se sami sobě? Tak to neměňte přemírou cukru a raději si dejte třeba kávu, která chuť na sladké zahání, nebo zaměstnejte myšlenky něčím, co vás baví.

Jakou ketodietu vybrat?

Ketodietu nabízí spousta firem. A pokud si nejste jistí, jakou keto dietu zvolit a která je ta nejlepší, můžete se inspirovat v mojem seznamu.

Na co je podle mě třeba se u keto diet nejvíce dívat?

 1. Na cenu za 1 porci – keto diety totiž kolikrát nabízí zeny za celkový balík – a tam vás může zmást cena, která se někde tváří levnější, než ve skutečnosti je. Na co se opravdu dívejte je cena za jednu porci – to je to, co určuje, kolik ve skutečnosti zaplatíte za jedno jídlo a jak výhodný vlastně keto balík skutečně je.
 2. Na variabilitu jídel – myslím si, že totiž nebudete chtít celý měsíc jenom pít koktejly. Dívejte se proto i na to, jak velký výběr jídel firma nabízí. Taky berte v potaz, že vám každé jídlo nemusí chutnat, snažte se tak vybrat tu firmu, která nabízí to, co máte rádi. Podle mě mají skvělý výběr výherci srovnání KetoMix a KetoDiet.
 3. Na kvalitu a chuť jídel – jasně, to se samozřejmě těžko zjišťuje, pokud jste dietu ještě nevyzkoušeli. Můžete se však ale podívat na složení, nebo na spoustu recenzí na internetu, nebo třeba vyzkoušet nejprve testovací keto balíček, který většina firem nabízí.
 4. Na kvalitu zákaznické podpory – já když mám po zakoupení produktu nějaký problém, ráda mám možnost napsat na zákaznickou podporu a zeptat se, zda mi s tím nepomohou. Proto je podle mě fajn vybrat takovou dietu, která má zákaznickou podporu dobrou, ochotnou a kde vám rádi pomůžou.
 5. Zvažte osobní preference – nezapomeňte hlavně zvážit to, co je pro vás důležité. Pokud jste například vegetarián/ka, nezapomeňte si vybrat takovou dietu, která nabízí váš stravovací styl. Například Chia Shake je čistě vegetariánská dieta.

1. místo

Keto Mix

Cena za porci: 33 – 38 Kč
Celkové hodnocení: 98%

Proč je Ketomix na 1. místě?

Když porovnám Ketomix s dalšími místy, hlavně s KetoDiet a Chiashake, tak bych řekla, že KetoMix opravdu vítězí. Oproti KetoDiet má totiž výrazně příjemnější ceny a u ChiaShake zase vítězí na výběru jídel. 

KetoMix hlavně nabízí výborný poměr cena / výkon a i to je jeden z důvodů, proč je v mém srovnání jedničkou. Jídla jsou chutná, jednoduchá na přípravu a jejich výběr je velký. Jak už jsem zmiňovala, ceny mají překvapivě nižší oproti konkurenci. Hlavní benefit diety je asi ten, že nemusíte složitě vymýšlet, co si dát k jídlu. Místo toho je vám dieta naservírována doslova pod nos. Díky tomu je poté i jednodušší dietu dodržovat a skutečně zhubnout. Do ketózy se zde dostanete během 3 dní a poté už můžete jen vesele hubnout.

Uživatelské recenze

Recenze na KetoMix jsou opravdu pozitivní. Ne heurece, kde je recenzí přes 6 tisíc, si lidé nejvíce chválí rychlost doručení, komunikaci, přehlednost webu, výběr jídel a spolehlivost. Dále v recenzích (třeba zde či zde) nechybí i chvála chuti, účinnosti a přístupu k zákazníkům. Takže celkově vlastně musím říct, že mě pozitivnost recenzí příjemně překvapila.

Dále o KetoMix

Ketomix má několik dietních plánů, pro snad veškeré váhové kategorie. Plány mají moc hezky a přehledně popsané a hlavně jsou veškeré plány zdravé, jednoduché a bez hladovění. Můžete si vybrat z následujících:

 • Plán Lehká nadváha = plán pro zhubnutí „posledních pár kilo“, který trvá jen cca 3 – 4 týdny.
 • Plán Střední nadváha = plán pro střední nadváhu, trvající zhruba 6 týdnů.
 • Plán Vyšší nadváha = plán pro hubnutí ve větším, trvá delší dobu, až 10 týdnů, ale zato přináší velké váhové úbytky.
 • Plán Velmi vysoká nadváha = poslední plán, který je určený pro velice vysokou nadváhu, který trvá celých 14 týdnů = což je asi 3 a půl měsíce a pomáhá hubnout lidem s velice vysokou nadváhou.

Po objednání dostanete veškerá jídla do 3-4 pracovních dnů a vaše dieta může začít. Mimo jiné mají i online zákaznickou linku (kde jsou k dispozici výživové poradkyně), na kterou můžete zavolat s případnými dotazy, každý den v týdnu a dokonce od nich dostanete manuál s keto recepty, kterých podle mě není nikdy dost! Jídla, které KetoMix nabízí jsou: palačinky, polévky, housky, kaše, koktejly, omelety, pudinky, těstoviny a další. Jako dárek k objednávce dostanete i shaker.

Přečíst celou recenzi KetoMix →

Fotografie KetoMix

2. místo

Keto Diet

Cena za porci: 46 – 52 Kč
Celkové hodnocení: 98%

Proč je Keto Diet na 2. místě?

V těsném zástupu za KetoMix se umístil asi nejznámější, nebo aslepoň jeden z nejznámějších průkopníků keto diety v Česku = Keto Diet. A to proto, že se jedná o kvalitní, ověřený a oblíbený Český e-shop s keto dietou, plný pozitivních recenzí. V podstatě rozhodovacím faktorem, který mě „přinutil” vybrat na první místo KetoMix byla cena, která je prostě u KetoMix nižší. To však neznamená, že by Keto Diet byli horší. Keto Diet nabízí spoustu kvalit. Například mají opravdu velký výběr jídel všeho druhu. Mezi ně patří třeba polévky, omelety, palačinky, nápoje, chléb a další – vše bez sacharidů. Příprava jídle je rychlá.

Uživatelské recenze

Keto Diet má na heurece ještě více recenzí než KetoMix a to přes neuvěřitelných 10 tisíc. Většina lidí vyzdvihuje komunikaci, výběr, rychlost doručení, kvalitu a když někdo zmiňuje nedostatky, tak se většinou jedná o cenu. A existuje i spousta diskuzních vláken (zde, zde), kde se porovnává například právě KetoDiet s ostatními.

Dále o Keto Diet

KetoDiet nabízí tři základní plány pro různé nadváhy, které jen objednáte a o nic dalšího se vlastně nemusíte starat. Po začátku diety se dostanete do ketózy a následně zbývá jen hubnout. Dietní plány jsou následující:
 • Dietní plán BASIC – který trvá pouze 4 týdny a je určen pro lidi s nízkou nadváhou
 • Dietní plán MEDIUM – trvající zhruba 9 týdnů, určený pro lidi se střední nadváhou
 • Dietní plán INTENSE – který trvá dlouhých 12 týdnů a je určen pro jedince s vysokou nadváhou

V rámci diety se můžete spojit se zákaznickou podporou v rámci pracovních dní – na podpoře najdete výživové poradce, kteří jsou schopni zodpovědět veškeré vaše dotazy.

Přečíst celou recenzi KetoDiet →

3. místo

Chia Shake

Cena za porci: 35 – 45 Kč
Celkové hodnocení: 97%

Proč je ChiaShake na 3. místě?

Chia Shake jsem umístila na třetí místo a to hlavně díky tomu, že mi přijdou opravdu kvalitní a vážně mi chutnaly jejich koktejly (chutnaly mi upřímně více, než u ostatních firem). Přesto je však nemůžu dát na první místo a to proto, že nenabízí tak velký výběr jídel jako předchozí dva. Taky musím zmínit, že cenově zde stále vede KetoMix. Řekla bych, že Chia Shake začínali pouze na koktejlech – proto je taky mají tak dobré. Takže pokud bych hodnotila pouze koktejly, řekla bych, že Chia Shake vítězí. Ale jak říkám (a už se opakuju), nepřijde mi to jako dostatek na první místo.

Uživatelské recenze

Chia Shake je mladší a má tak méně recenzí. Na heurece je to „pouze” přes 2 tisíce. Recenze chválí hlavně rychlost doručení, komunikaci, chuť a funkčnost diety, přehlednost webu a dokonce i ceny. O Chia Shake si můžete přečíst třeba i vlákno na emiminu.

Dále o ChiaShake

Chia Shake nabízí 4 dietní plány pro keto dietu a kromě toho můžete jejich produkty zařadit i do 5ti dalších podobných diet (Dukanova, Atkinsonova, proteinová, low-carb a anglická).

Chia Shake má zákaznickou podporu, na kterou můžete zavolat každý všední den od 8 do 15 hodin a vyptat se na vše, co by vás o dietě zajímalo.

A co tedy nabízí za jídla? Koktejly, smoothie, palačinky, musli, kaše, muffiny, pudinky, tyčinky a další.

Přečíst celou recenzi Chia Shake →

4. místo

Keto Fit

Cena za porci: 37 – 42 Kč
Celkové hodnocení: 95%

Proč je Keto Fit na 4. místě?

Pokud vám z nějakého důvodu KetoMix, KetoDiet či Chia Shake nesedí, doporučuji ketodietu od KetoFit. Jde o další z eshopů zaměřených na keto dietu, také pro veškeré váhové kategorie.

Jídla jsou chutná, jednoduše se připravují, výsledky jsou jasně viditelné a recenze pozitivní. Zákaznická podpora je vám vždy připravena pomoct a stejně tak zodpovědět dotazy.

KetoFit vlastní několik redukčních plánů, pěkně vysvětlených a to za rozumnou cenu. 
 • Plán Soft – tento plán trvá 4 týdny a je ideální pro vylepšení postavy a mírnou redukci váhy
 • Plán Optimal – trvá 6 týdnů a hodí se pro ty, kteří chtějí středně shodit
 • Plán Maxi – plán trvající 9 týdnů, který se hodí pro velkou redukci hmotnosti.
 • Plán Maxi Plus – Plán trvá celých 15 týdnů a hodí se pro velmi velkou redukci.

Přečíst celou recenzi KetoFit →

5. místo

Prodietix

Cena za porci: 41 – 59 Kč
Celkové hodnocení: 94%

Proč je Prodietix na 5. místě?

Posledním z top 5ky je firma Prodietix. Ten nabízí velmi přizpůsobivý styl francouzské keto diety – a nejen to, mají dokonce vlastní kalkulačku, do které zadáte parametry typu aktuální váka, cílová váha, pohlaví, věk atd. – a vyjde vám docela podrobný plán přizpůsobený právě na vás. Takže pro ty, kteří chtějí opravdu speciální plán přesně na míru je to vlastně docela výhra. Na druhou stranu ale musím zmínit cenu, která je podle mě u Prodietix trošku přestřelená. Když se totiž podívám na jejich nejdražší plán – dieta „L“ na 12 týdnů (420 porcí), tak vychází na 48 Kč za porci a jejich nejkratší plán – dieta „S“ na 15 dní (45 porcí) vás vyjde dokonce na 54,4 Kč na 1 porci. 

U Prodietix můžete využít sekce otázek a odpovědí, což se hodí, jestliže máte nějaký problém. Mimo jiné samozřejmě disponují zákaznickou linkou.

Přečíst celou recenzi Prodietix →

6. místo

It's my life

Proč jsem vybrala It’s my life?

It's my life je zároveň keto dieta a zároveň výživové poradenství. U It's my life si můžete buďto pouze zakoupit keto dietu a nebo zaplatit konzultaci s výživovým poradcem. It's my life vás změří, zváží, vysvětlí vám o co jde a navrhnou vám jídleníček. Specializují se na keto dietu, takže vás budou jídelníčkem i provázet.

„Jak It’s my life funguje? Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a současnému snížení příjmu sacharidů a jednoduchých cukrů vzniká v těle přirozený metabolický proces zvaný ketóza. Právě to je klíčem k efektivnímu úbytku tuků (nikoli svalů) a motnosti. Proteinová dieta It’s my life! zajišťuje navozením ketózy hubnutí tuků při zachování svalové hmoty a zároveň poskytuje tělu všechny nezbytné živiny, vitamíny, minerální látky a stopové prvky.“ – z webu It's my life

Přečíst celou recenzi It's my life →

7. místo

Victus

Proč jsem vybrala Victus?

Program této diety vytvořil Mgr. Martin Cvrkal, Dis., fyzioterapeut, psycholog a výzkumník na University of New York v Praze. Victus nabízí jak hubnutí pod odborným dohledem, kdy chodíte na pravidelné kontroly, tak hubnutí on-line, kdy se v případě potřeby můžete s odborníkem poradit e-mailem nebo telefonicky. Druhá možnost je však určená pro jedince, kteří potřebují zhubnout méně kilogramů.

Součástí webových stránek Victus je e-shop s širokou nabídkou proteinových potravin včetně hotových jídel, ale také nejrůznější výhodné balíčky (například na týden nebo dva týdny diety).

Pro zájemce je každý den k dispozici zákaznická linka od 9:00 do 17:00. Hlavní centrum je v Náchodě a další dvě pobočky najdete v Olomouci a v Hradci Králové.

8. místo

My Keto

Proč jsem vybrala MyKeto?

My Keto je další z kvalitních prodejců keto diety na českém trhu. Mají aktivní zákaznickou podporu, na kterou se můžete obrátit v případě dotazů a emailu, telenu a nebo online chatu. 

Mají tři základní dietní plány:
Dietní plán SOFT pro mírnou nadváhu, trvá 4 týdny

„Komfortní, 4týdenní program pro regulaci hmotnosti, rozdělený do 4 fází. Každá fáze trvá jeden týden. Tento plán je vhodný při mírné nadváze.“

Dietní plán MEDIUM pro střední nadváhu, trvá 9 týdnů

„Komfortní, střední program pro regulaci hmotnosti, rozdělený do 4 fází. První tři fáze trvají 14 dní, poslední (udržovací) fáze trvá 3 týdny. Tento dietní program je vhodný při střední nadváze.“

Dietní plán MAXI pro vysokou nadváhu, trvá 12 týdnů

„Program pro maximální regulaci hmotnosti.
Regulujte hmotnost přirozeně a pohodlně. Velmi intenzivní program při vysoké nebo velmi vysoké nadváze. Je rozdělený do 4 fází s délkou trvání jednotlivých fází 2 – 4 týdny.“

Ke každému plánu si koupíte příslušný balíček, počkáte, než vám dorazí a můžete začít hubnout.

9. místo

Mix & Slim

Proč jsem vybrala Mix&Slim?

Dalším z našeho srovnání je Mix & Slim, zdravá keto dieta pro hubnutí. E-shop má také aktivní zákaznickou podporu, se kterou se je možné spojit telefonicky, emailem, nebo po chatu. Aktivní jsou od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin.

Podobně jako Chia Shake, má Mix & Slim vícero low carb diet. Kromě Keto diety totiž nabízí i dietu Dukanovu, dietu z Cambridgeshire, nízkosacharidovou (low carb) dietu, proteinovou dietu a Atkinsonovu dietu.

Nejoblíbenější keto dieta má pak 3 základní fáze. 1. Fází rychlého hubnutí, druhou fázi stabilizace a fázi třetí – fixace. Vše mají přehledně vypsané na stránkách.

10. místo

Express Diet

Proč jsem vybrala Express Diet?

Express Diet je spíš než klasická keto dieta taková pětidenní rychlovka. Jedná se totiž o keto balíček od značky Good Nature, který obsahuje keto jídla na 5 dní. 

Cenově tento balíček vychází zhruba na 1500 Kč a obsahuje 20 jídel, ze kterých budete mít čtyři jídla denně. Balíček potom obsahuje: 3 porce jablečno-skořicové kaše, 2 porce vanilkovo-malinové kaše, 3 porce čokoládovo-malinového koktejlu, 2 porce jahodového smoothie, 2 rajčatové polévky, 3 sýrové polévky, 2  žampiónové polévky a 3 kuřecí polévky.

Produkty jsou chuťově dobré, dieta má pomoct nastartovat hubnutí. Více informací si můžete přečíst na e-shopu.

11. místo

Proslim

Proč jsem vybrala Proslim?

Proslim je e-shop, který nabízí ketonovou dietu. Zakoupit zde můžete například výhodné balíčky – keto dietu na 2, 3 a 4 týdny. Dále si zde můžete koupit i samostatná jídla, jako polévky, palačinky, koktejly, omelety a další. Pokud chcete například nejprve vyzkoušet chuť, tak se to hodí. V balíčku potom vždy naleznete právě tyto jídla + dostanete šejkr zdarma. Dostanete také průvodce hubnutím, který by vám měl s hubnutím pomoct.

Recenze na Proslim jsou obecně moc pěkné, lidé si chválí úspěšné úbytky váhy a chuť jídel.

12. místo

DailyMix

Proč jsem vybrala Daily Mix?

DailyMix je v podstatě takový skvělý onlinový supermarket, který nabízí potraviny s nízkým obsahem sacharidů. Ty se hodí pokud držíte low carb, ale i keto dietu. Můžete si zde koupit jakékoliv nízkosacharidové potraviny od snídaně přes oběd po večeři, ale také low carb suroviny ke zdravému pečení, vaření, mlsání a nechybí ani směsi k přípravě hotových jídel, jako například proteinová pizza se salsou, proteinová omeleta se sýrem, proteinová polévka s hráškem a spousty spousty dalších.

Na stránkách DailyMix najdete i nejrůznější recepty na nízkosacharidová jídla a 7 dní v týdnu je vám k dispozici zákaznická podpora.

13. místo

Slim Pasta

Proč jsem vybrala Slim Pastu?

Slim Pasta je e-shop, který se zaměřuje na prodej příloh, které jsou vyrobeny z asijské rostliny konjak, což je výborná nízkosacharidová a nízkokalorická alternativa rýže nebo těstovin. Obsahuje spoustu přírodní vlákniny a její skvělé účinky na hubnutí jsou vědecky ověřené.

Konjakové přílohy Slim Pasta jsou pro ketodietu ideální, protože neobsahují prakticky žádné sacharidy, tuk ani sůl, mají téměř nulovou energetickou hodnotu, přičemž jejich chuť je téměř k nerozeznání od běžných příloh.

Na e-shopu Slim Pasta si můžete koupit celou řadu příloh z konjaku – například konjakovou rýži, těstoviny, nudle, lasagne, ale i nejrůznější hotová jídla. Dále jsou zde rozepsané jídelníčky pro různé dietní plány, které obsahují konkrétní produkty Slim Pasta. Nechybí ani recepty, věrnostní program a zákaznická podpora každý den v týdnu.

13 reálných zkušeností s keto dietou!

Jak jsem říkala na začátku článku, oslovila jsem 13 lidí, kteří mají osobní zkušenost s keto dietou. Protože si myslím, že přečíst si osobní zkušenost někoho jiného je vždy asi ta nejlepší možnost. 

Těchto třináct statečníků se mi tedy svěřilo se svou zkušeností. Některé jsou pozitivní, některé naopak negativní. 

Žádný z těchto třinácti rozhovorů nepropaguje žádnou konkrétní značku, jedná se čistě o zkušenosti s ketogenní dietou jakožto stylem stravování, nikoliv s konkrétními produkty!

Renča

S keto dietou má Renča pozitivní zkušenost. Podařilo se jí s ní zhubnout a celkově změnit životní styl k lepšímu.

„Keto jsem držela max 2 měsíce v kuse. Vždy 2x do roka. Poctivě. To se nedá ošidit, hlavně když člověk vidí 1. výsledky už po týdnu, je to šílená motivace! “

Lucka

Lucka drřela keto dietu celých 7 týdnů držela. Jak zkušenost hodnotí?

„Za mě keto hodnotím určitě kladně. Ale záleží na člověku, chce to disciplínu, dodržovat pravidla. A ne, že si sem tam dám něco co bych neměla a pak se chytat za hlavu, že to nefunguje. “

Danka

Danka vám naopak může povyprávět svou ne až tak pozitivní zkušenost. Ketogení dieta na ni neměla nejlepší vliv.

„Pribrala som veľmi veľa. Nebolo to hneď, v priebehu 3 rokov. Bola som veľmi nešťastná, emocionálne na dne, trpela som depresiami a úzkosťami,…“

Michal

Michal se stravuje LCHF (Low carb high fat – v podstatě keto dieta) a to po domácku. A nemůže být více spokojený.

„LCHF je stravování s mnoha bonusy. Odstranění cukru, bílé mouky, rafinovaných olejů, margarínů a UZPP bych rozhodně doporučil všem. Vynechání slazených nápojů taktéž.“

Hanka

Hanka má zkušenost s koktejly a domácím keto stravování. Hanka zhubla i zpět přibrala a nyní začíná znovu.

„Ketodieta je za mě velmi efektivní, extra motivující, protože vidíte výsledky teméř každý den, ale velmi individuální co se týká reakce Vašeho těla. “

Peťa Z.

Po 4 měsíční keto dietě má Peťa viditelné výsledky – a nejen to, otevřelo jí to dveře ke krásné změně životního stylu.

„Doporučila bych keto na začátek jako start. Neužívat dlouhodobě. Naučit se pravidelnosti, namotivuje velkým a rychlým úbytkem, poté plynule přejít na LC.“

Peťa B.

Peťa má zkušenost s dietou po domácku – žádné pytlíčky.

„Keto bych nedoporučila. Za sebe ne. Čekala jsem více – větší váhový úbytek za kratší dobu a bez zdravotních problémů. Neskutečně mi vypadávají vlasy, vysychá pokožka a tak dál… Vím, že to mohu spojovat s keto stravováním.“

Marcela

Velmi pěknou zkušenost má Marcela. 

„Za dobu, kdy jsem na Ketogenní stravě jsem zhubla 19 kg a víceméně se se menšími odchylkami držím stále na stejné váze. Stravuji se i na dále keto, jen už nevyužívám sáčkové přípravky, ale vařím. Fungovat v ketóze mi vyhovuje.“

Barča

Barča má zkušenost s keto dietou -dostavil se ovšem jojo efekt. V keto dietě ale přesto pokračuje, jen si už nekupuje keto produkty, ale sama si vaří.

„Doporučila bych keto,  ale je třeba nedržet to tak striktně, jelikož pak hrozí jojo efekt. Je třeba přehodnotit styl stravování na zbytek života“

Honza

Honza je nyní v průběhu keto diety a zatím je velmi spokojený. Ketózu lehce pocítil, ale kromě toho nezaznamenal žádný problém.

„Mám dole k dnešnímu dni 18 kg. Jestli si váhu držím zatím nemohu posoudit, asi měsíc jsem na kombinované stravě s jídelníčkem od výživové poradkyně.“

Lenka

Lenka držela keto dietu dvakrát. V obou případech se ale váha vyšoupla lehce zpět nahoru. Keto by ale přesto doporučila.

„Do diety se nejde nutit. Člověk musi tak nějak podvědomě prostě chtit. V začátcích také doporučuji (u mě se velmi osvědčilo) neříkat si „tohle jist nesmím“ ale „tohle jist nechci“. “

Soňa

Soňa je již 12 týdnů na keto. Během toho měla i pocit, že by to snad měla vzdát. Soňa ovšem nepolevila a nyní má dole už přes 12 kg.

„Chtěla jsem to vzdát, ale hodně jsem o tom četla, tak jsem vydržela. Od té doby je mi moc fajn, mám energie jako už dlouho ne a kila jdou dolů zhruba jedno týdně. “

Renča Z.

Poslední naší keto dietářkou je Renča, která má opravdu pěkný příběh. 

„Doporučuji keto každému, kdo se ptá, jak jsem to dokázala. Jsem si však jistá, že ne každému tato strava může vyhovovat a pomáhat.“

Co si z toho odnést?

Abych nějak shrnula, co mi zkušenosti ostatních ukázaly – většina se shnodne na tom, že keto dieta funguje. Není však pravdilem že nutně vždy a u každého – a hlavně, keto dieta funguje, pokud ji dodržujete. Jestliže keto porušíte, výsledky se bohužel nedostaví. 

Moc hezky to řekla Renča a tak ji teď budu citovat:

„Po ukončení diety jsem už měla v hlavě úplně jiný životní styl, takže jsem nešla zpátky ke knedlíkům a hamburgerům – to totiž udělá jen idiot, který to nepochopil a nepochopí, co je Jojo efekt. Můj jídelníček už je 3 roky nízkosacharidový. Jojo efekt neexistuje, pokud nejsi hlupák a nevrátíš se tam, odkud jsi přišel. Jednoduché, logické. Samozřejmě, že pokud bych teď začala pít alkohol, snídat 4 krajíce chleba s marmeládou, vysočinou, nebo taveným sýrem jako kdysi, garantuju Vám, te moje tělo je zpátky na 110 kg do roka! Je to volba.“

10 tipů, které je dobré znát, než se pustíte do keto diety

Jedná se o tipy vhodné nejvíce pro ty, kteří se do diety pouští na vlastní pěst. Vás, kteří pro začátek kupujete pytlíčky od KetoMix, KetoFit a podobně, budou tyto tipy samozřejmě také zajímat, ale spoustu z nich upotřebíte až tehdy co budete přecházet zpět na normální stravu.

Při dodržování keto diety budete muset velmi omezit sacharidy. Takže se ujistěte a naučte, jako potraviny byste jíst měli a jaké naopak ne. Ujistěte se, že víte, jaké potraviny obsahují sacharidy. Nejsou totiž obsaženy pouze v chlebu, těstovinách, hranolkách, sušenkách, cukrovinkách či zmrzlině. Třeba takové fazole sice obsahují spoustu bílkovin, ale stejně tak mají vysoký obsah sacharidů. Ovoce a zelenina také často obsahují sacharidy. Jediné potraviny, které sacharidy neobsahují vůbec, jsou maso (bílkoviny) a čisté tuky, jako máslo a oleje (včetně olivového oleje  a  kokosového oleje). To samozřejmě neznamená, že byste snad měli jíst jen to, ale jezte takové potraviny, které sacharidů obsahují minimum. Zde máte seznam potravin pro a proti keto dietě.

Při začátcích keto diety jíte tuku také málo, ale později, obzvláště pokud chcete jíst bezsacharidově dlouho, se tukům prostě nevyhnete. Tuky nejsou nic špatného a lidé se jich zbytečně bojí, protože jim někdo řekl, že po nich přiberou. Pokud budete jíst zdravě, přiměřeně a nebudete přijímat nezdravé tuky, nemusíte se ničeho bát. Přesto se však tak trochu připravte. Tuky navíc nemusí vyhovovat každému, někdo je více sacharidový typ.

Jednou z nejčastějších mylných představ o keto dietě je, že můžete jíst tolik bílkovin, kolik chcete. Což ale úplně není pravda. Nejde pouze o dietu, ve které sledujete sacharidy – musíte udržovat i mírný příjem bílkovin, pokud se do diety pouštíte na vlastní pěst. Samozřejmě, že když při keto dietě nejíte sacharidy, musíte je nahradit bílkovinou či tukem, ale pozor, nenahrazujte pouze bílkovinou, nahrazujte i tím tukem.

A připravte si čerstvé jídlo, protože předem zpracované potraviny prostě nejsou ok. Podívejte se na různé keto receptáře, kuchařky, nebo knížky s recepty, kde najdete keto recepty, které si zamilujete. Najděte si alespoň 5 receptů, které budou rychlé, naučíte se je i bez kuchařky a budou vám chutnat. Třeba vajíčka se zeleninou. Když nebudete muset moc přemýšlet o tom, co si uvařit, bude keto dieta o mnoho jednodušší.

Bulletproof coffee je snad jeden z nejlepších keto friendly nápojů a na keto dietě máte tu výhodu, že si ho můžete dopřávat bez výčitek (samozřejmě v přiměřeném množství). Tento výborný nápoj, přípravený vmícháním másla do horké černé kávy, vám nejen bude velmi chutnat, ale i pomůže udržet hlad na uzdě a dá vám čas naplánovat si další jídlo. Vzhledem k tomu, že nápoj obsahuje spoustu tuku, zasytí vás na poměrně dlouhou dobu.

Řekněte jim svůj plán a zajistěte, ať s tím počítají. Většinou totiž nebudete moct jíst to, co bude jíst vaše rodina. A po pravdě, jíst něco jiného zbytek vaší domácnosti je vždy tak trochu oříšek. Obeznamte je o tom, jak se budete stravovat a třeba je i požádejte, aby vám nedělali zbytečné chutě a naopak vás v tom podporovali. 

U všech atributů ketogenní stravy (jako je hubnutí) existuje jeden velký vedlejší účinek, na který musíte být připraveni: keto chřipka. Keto chřipka označuje období po zahájení diety, kdy se vaše tělo přizpůsobuje jinému spalování tuků – dostáváte se do ketózy. Některým lidem nedělá keto chřipka žádné potíže, jiní se naopak cítí opravdu pod psa. Keto chřipka je však jen krátkodobý moment na začátku celé diety. Jakmile se úspěšně dostanete do ketózy, keto chřipka vás opustí. Většinou trvá 2 – 10 dní.

Vylepšete svou imunitu, abyste zmírnili nepříjemné vedlejší účinky keto diety. Zvyště příjem vitaminů a minerálních látek, například zeleninou a ovocem, nebo třeba doplňkami stravy a suplementy. Také zvyšte příjem vody, pitný režim je při keto dietě velmi důležité.

V dnešní době, když se keto diety rozrostly natolik, že vznikají i různé hybridní keto stravovací diety, jako třeba vegetariánské keto diety a podobně, je velmi težké říct, zda se pro vás keto hodí a zda ne. Pokud chcete zhubnout, je keto dieta dost možná tou správnou volbou, ale pamatujte na to, že pokud jste třeba vegetarián, nebo máte problém s tukem a podobně, bude pro vás keto dost těžké a je tak možná dobré zapřemýšlet nad výběrem jiné diety. Zkrátka si ujasněte, zda se pro vás keto hodí a zda ne.

Předem si připravte, jak se budete stravovat po tom, co vaše keto dieta skončí. Velká spousta lidí po skončení keto diety přechází na Low Carb. To je taková “lehčí keto dieta” – jedná se o dlouhodobý stravovací styl, při kterém jíte velmi málo sacharidů, ale nemusíte se jim zcela vyhýbat. Určitě se po skončení nevracejte zpátky k původnímu jídelníčku, který jste měli před keto. To by hrozil jojo efekt. 

Cílem celé keto diety, kromě zhubnutí, by mělo být změnit stravu na zdravější, a naučit se nemlsat, jíst méně chleba, těstovin a jíst více zeleniny. Přemýšlejte o tom, jak bude vypadat váš jídelníček, jakmile keto dieta skončí. Využijete tuto několikatýdenní dietu jakožto odrazový můstek k dlouhodobému zlepšení svého zdraví?

Závěrem

Pro vás mám 10 parádních tipů od naší čtrnácté keto dietářky Jarky. Shrnula svou zkušenost s keto dietou do perfektních deseti bodů:
 1. Berte to jako začátek změny životního stylu! Je důležité mít to v hlavě srovnané – to, že ketodietka je jen začátek!
 2. Vydržet a nepolevit! Dodržovat pokyny a pravidla keto diety. I když to může být ze začátku pro někoho těžší, budete odměněni úbytkem váhy. Jakmile uvidíte výsledky – že váha klesá, nakopne vás to k dalšímu týdnu a pak zase k dalšímu a najednou zjistíte že vám padají kalhoty. U mě to bylo tak někdy v průběhu 3. týdne… a to se dá vydržet. Začne si toho všímat i okolí a to vás požene ještě víc. Až půjdete do obchodu s oblečením bude vám sedět to, co se vám líbilo už na ramínku.
 3. Nenechejte se odradit nepřejícími známými a škarohlídy v práci.
 4. Nebojte se přiznat, že držíte keto dietu – to by znamenalo že si nevěříte. Těm škarohlídům pak vytřete zrak.
 5. Budete se cítit šťastnější plní energie, budete veselí… A to ty škarohlídy bude štvát. 
 6. Až zhubnete bude z vás jiný člověk – krásnější a sebevědomější.
 7. Teď je potřeba si uvědomit že to teprve všechno začíná a je pravý čas na tu skutečnou změnu vašeho života a životního stylu.
 8. Začněte cvičit a zdravě jezte. Vařte si své jídlo do krabiček a noste si je do práce. Žádné stravování po hospodách! Doma si uvaříte mnohem levněji a zdravěji.
 9. Přidejte sport a pohyb jinak bude váha za čas zpět.
 10. Řekla bych, že low carb jakožto váš nový stravovací styl je ideál už napořád. Na internetu je k nalezení spousta receptů, fb skupin a aplikací o jídle.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[9] Wikipedie (CZ): Ketogenní dieta

[10] Wikipedie (CZ): Sacharidy

[11] Wikipedie (CZ): Hubnutí

[12] Wikipedie (CZ): Dieta

[13] Diplomová práce (CZ): NEJLEPŠÍ DIETA K REDUKCI HMOTNOSTI

[14] Wikiskripta (CZ): Sacharidy v potravě

[15] Healthline (ENG): The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto

[16] Healthline (ENG): 20 Foods to Eat on the Keto Diet

4.8/5 (Počet hlasů: 109)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »