Nejlepší keto diety 2023 – srovnání, zkušenosti a recenze

Jaká je nejlepší keto dieta na trhu? Jak vybrat a na co se dívat? Recenze, srovnání, test, diskuze a zkušenosti s keto dietou!

TOP  1. místo

Keto Mix

Cena za porci: 33 – 38 Kč
Výběr jídel: 10/10
Přesné dietní plány: 10/10
Chuť jídel: 9/10
Zákazn. podpora: 10/10
Doba dodání: 3 – 4 dny
Přehlednost webu: 10/10
Veganské produkty: ✅
Bonus: Magazín s recepty
Celkové hodnocení: 98%
2. místo

Keto Diet

Cena za porci: 46 – 52 kč
Výběr jídel: 10/10
Přesné dietní plány: 10/10
Chuť jídel: 10/10
Zákazn. podpora: 9/10
Doba dodání: 2-3 dny
Přehlednost webu: 9/10
Veganské produkty: ✅
Bonus:
Celkové hodnocení: 98%
3. místo

Chia Shake

Cena za porci: 35 – 45 kč
Výběr jídel: 8/10
Přesné dietní plány: 8/10
Chuť jídel: 10/10
Zákazn. podpora: 8/10
Doba dodání: 2-3 dny
Přehlednost webu: 10/10
Veganské produkty: ✅
Bonus:
Celkové hodnocení: 97%
4. místo

Keto Fit

Cena za porci: 37 – 42 kč
Výběr jídel: 8/10
Přesné dietní plány: 9/10
Chuť jídel: 9/10
Zákazn. podpora: 8/10
Doba dodání: 2-3 dny
Přehlednost webu: 8/10
Veganské produkty: ✅
Bonus:
Celkové hodnocení: 95%
5. místo

Prodietix

Cena za porci: 41 – 59 Kč
Výběr jídel: 10/10
Přesné dietní plány: 10/10
Chuť jídel: 8/10
Zákazn. podpora: 8/10
Doba dodání: 4 – 6 dní
Přehlednost webu: 7/10
Veganské produkty: ❌
Bonus:
Celkové hodnocení: 94%

Třináct nejlepších keto diet

Keto dieta je pravděpodobně jeden z nejlepších způsobů, jak zhubnout. 

Je tomu tak proto, že díky speciálnímu stavu jménem ketóza začnou naše těla spalovat mnohonásobně rychleji, než za normálních okolností.
Samozřejmě se však nemusí hodit pro každého. Pokud máte třeba problém s nějakou potravinou, s tuky, nebo bílkovinami, či pokud se stravujete nějak speciálně jako vegetariánsky, vegansky a tak dále, je dobré pořádně popřemýšlet nad tím, zda je pro vás keto to pravé. A pokud máte například zdravotní problémy, určitě se před začátkem poraďte se svým lékařem.

Ketogenní dieta je dieta, která je založená na rapidním snížení příjmu sacharidů ve vašem jídelníčku. Následně se sacharidy nahrazují jinými potravinami a cílem je dosáhnutí ketózy – efektu rychlého zhubnutí.

Mimo jiné je to jeden z nejrychlejších zdravých způsobů, jak zhubnout.

Jedná se o dietu vhodnou téměř pro každého. Je vhodná jak pro velkou i střední nadváhu, nebo dokonce pro ty, kteří chtějí zhubnout „poslendích pár kilo“. Je totiž uzpůsobená pro většinu váhových kategorií. Samozřejmě, nesmíme zapomínat – keto dieta je vhodná i pro muže.

Jak už jsme psali, rychlost hubnutí při keto stravování je až překvapivě velká a ještě ke všemu se ketodiety pyšní tím bonusem, že se nemusíte potit v posilovně.

Pokud byste se chtěli do ketodiety pustit na vlastní pěst, je velmi důležité pamatovat na to, že se i po skončení diety musíte zajímat o to, co jíte, aby nenastal jojo efekt. Zpět k původní stravě byste se tedy měli vracet pomalu a s přehledem o tom, co za potraviny přijímáte.

Při různých dietách je mnohdy problém, že kromě tuků ztrácíte často i svalovou hmotu. A to je právě něco, čeho se u ketodiety nemusíte bát. Jelikož je to dieta, při které přijímáte dostatek bílkovin – proteinů – proteinová dieta, máte díky ní dostatek aminokyselin na udržení svalů a tak jdou kila hravě dolů, ale svaly na těle vám stále zůstávají.

Ketogenní dieta může nést spousty názvů ať už ketonová, keto nebo ketodieta. Dále bývá označována jako dieta proteinová, nebo nízkosacharidová. Kdykoliv uslyšíte tyto termíny, jedná se tedy o keto dietu.

Ketodieta je tak efektivní a rychlá z velmi prostého důvodu. Při této dietě dostáváte vaše tělo do takzvaného stavu ketózy.

Ketóza je přirozený stav organismu, při kterém je pro tělo největší zdroj energie tuk (hlavně ten tělesný) a nikoliv glukóza obsažená v sacharidech.

Pokud nevíte, co je glukóza – jedná se o cukr a mimo jiné o náš největší zdroj energie. Tento cukr tělo vytváří právě ze sacharidů, no a pokud ho máme přebytek, tělo ho ukládá do zásob. Nejsou to tedy tuky, ze kterých tělo přibírá, naopak jsou to převážně sacharidy.

Právě při ketóze se stává to, že si tělo odvykne na příjem sacharidů, zjistí, že musí brát energii jinde a tak sáhne po tělesných tukových zásobách.

Stává se tak proto, že dojde k prudkému nárustu uvolňování mastných kyselin v těle a tím pádem rychlému úbytku tělesného tuku.

Tato otázka by mohla být spekulativní – každé tělo totiž funguje jinak a tak se na tuto na ni nedá naprosto přesně odpovědět.

Samozřejmě záleží na tom, jak dlouho se budete keto dietou stravovat, které plány si vyberete, jakou máte momentální váhu a na spoustě dalších faktorů. Vyberete-li si například kratší program, pravděpodobně zhubnete méně kilo a naopak, pokud budete dietu držet déle, nejspíš zhubnete více.

Pokud vás zajímá kolik zhubli ostatní, mrkněte na naše zkušenosti s keto dietou.

Zajímá vás, jaké mají s keto dietou zkušenosti ostatní? Zajímá vás názor lidí, kteří s keto dietou zhubli, nebo kteří s ní naopak mají špatnou zkušenost? Přichystali jsme pro vás velký rozcestník třinácti osobních zkušeností – 13 skvělých keto dietářů se nám svěřilo se svým keto příběhem, ať už keto drželi s pomocí instantních jídel z pytlíků, nebo jen tak po domácku. Všechny tyto zkušenosti najdete níže v článku.

Mrkněte na zkušenosti →

✅ Maso v jakékoliv podobě
✅ Vejce
✅ Mléčné výrobky
✅ Některá zelenina
✅ Ovoce s nízkým obsahem cukru
✅ Tuky
✅ Ořechy a semínka
✅ Koření

✅ Některé čokolády (bez cukru)


❌ Obiloviny
❌ Cukry
❌ Některá zelenina
❌ Ovoce s vysokým obsahem cukru

❌ Alkohol

Ketogenní dieta je vlastně docela přísná dieta. Jestliže totiž řekneme, že vysazujeme sacharidy, není to jen pečivo, nebo těstoviny. Co při ketodietě jíst můžeme a co bychom naopak při proteinové dietě jíst neměli?

Jasnou a největší výhodou je rychlost zhubnutí. Díky vysazení sacharidů se první výsledky dostavují již po pár týdnech na keto dietě.

Další naprostou výhrou, pokud ketodietu pojmete správně a budete dodržovat, je to, že díky nízkému obsahu cukru v těle a v denním příjmu po nějaké době zmizí i vaše chuť na sladké, naučíte se korigovat svůj jídelníček, jíst správně, zbavíte se závislosti na cukru a nebudou se vám honit sliny při každém pohledu na dortík. A to i po skončení diety.

Díky tomu, že vysadíte sacharidy, se také budete cítit lépe, budete zdravější a lepší bude i váš psychický stav, díky rychlému hubnutí se budete cítit více sebevědomě a budete mít méně stresu.

Výhodou keto diety je i to, že ke ketodietě nemusíte provozovat sportovní aktivity. Vaše tělo bude hubnout, ať už se budete potit v posilovně, či nikoliv. Ketóza tak zkrátka funguje.

A v neposlední řadě je skvělé, že si váhu většinou udržíte i po skončení diety, což bývá bohužel někdy problém. Pokud samozřejmě poté začnete znovu mlsat, není se čemu divit, že vaše tělo bude přibírat, ovšem klasického jojo efektu se není třeba tolik bát, jelikož při keto dietě rozhodně nehladovíte.

Nevýhodami při keto dietě může být, hlavně ze začátku, například bolest hlavy, únava, zácpa, nebo třeba akné. Tyto reakce jsou ovšem dočasné a nejsou nějak závažné, hlavně se objevují pokud jste závislí na cukru – mnohdy se jedná o abstinenční příznaky, nebo když se čerstvě dostanete do ketózy. Po několika dnech, kdy už budete ve stavu ketózy, prakticky vymizí.

Ketóza je totiž přirozený stav organismu, nikoliv uměle vyvolaný stav chemickými látkami. Můžeme tedy říct, že ketóza není nic špatného, ale pravděpodobně nebude vyhovovat naprosto každému.

Ketogenní dieta není dieta, během které musíte setrvávat ve stavu věčného hladu. Právě naopak. Jíst byste měli klasicky 5 – 6 menších porcí denně.

Při keto dietě (a i normálně) byste měli dodržovat pitný režim – alespoň 2,5 litrů vody denně.

Dále se také snažte opravdu držet jídelníčku. Pokud si keto dietu zaplatíte, neporušujte předpisy. Ketogenní dieta netrvá až tak dlouho a uvidíte, že se budete cítit skvěle i z toho důvodu, že nad sladkým vyhráváte.

Během keto diety se snažte na tento režim zvyknout. A poté, co ji úspěšně absolvujete se už držte podobného jídelníčku. Až nad mlsáním úplně vyhrajete, budete se cítit mnohem lépe a nejen to – budete vypadat úžasně.

Hodně zmiňované téma je i cena ketodiety. Ať už jste pro, či proti, lidé, kteří ketodietu úspěšně absolvovali jsou spokojení a hlavně – cena ketodiety z počátku vypadá děsivě, ovšem pokud si vše sečtete, zjistíte, že ketodieta vám vlastně nahradí jídelníček, tudíž po dobu ketodiety neutrácíte za jídlo – finance se tím vykompenzují. Jedno jídlo při keto sáčcích vás vyjde tak na 30 – 50 korun, podle výběru výrobce. Dále si nemusíte platit permanentky do fitka a složitě vymýšlet, co si uvařit k obědu. Takže je to vlastně spíš docela výhra.

Při keto dietě sportovat nemusíte. Tak byla keto dieta navržena a taky tak funguje. Pokud ovšem sportovat budete, nic tím nezkazíte. Pro vás, kteří na sport máte čas a chuť, je jistě výhodné, když si vyrazíte na procházku do parku, zajdete si zaběhat, zaplavat, nebo se projedete na kole. Ketogenní dieta vás v ničem neomezuje. To, že nebudete přijímat cukr a škrob – sacharidy, neznamená že by snad vaše tělo bylo slabší. Naopak, vaše tělo bude zdravější, silnější a možná se vám bude i do sportu více chtít. Uvidíte sami!

Ketogenní dietu si korigujete sami. Můžete k ní například konzumovat povolenou zeleninu a podobně. Jednoduše řečeno – sice si keto dietu koupíte, ovšem její dodržování už je na vás. Proto se opravdu pokuste vyvarovat tomu, že si řeknete „ale tak, pro jednou si tu housku dám“. Vaše tělo by se při takových výkyvech nemuselo neustále udržovat ve stavu ketózy a dieta by poté nemusela mít takový efekt.

Další, čemu se vyvarujte, je slazení čajů, nebo kávy – vydržte to těch pár týdnů a pokud budete mít stále chuť na cukr, dejte si ho až potom. Při keto dietě nakonec stejně pravděpodobně přijdete na to, jak je život bez přemíry cukru lepší.

Vyvarujte se i alkoholu – jsou to totiž samé sacharidy a ty jsou to, čeho se při keto dietě snažite zbavit. Znovu jako u prvního bodu, ketóza by neměla takový efekt a ještě ke všemu – alkohol ovlivňuje i váš fyzický a psychický stav.

Děláte to jen pro sebe a svou krásnou postavu. Proto se, jak jsme již zmiňovali, do standardního jídelníčku vracejte postupně. Ketogenní dieta samotná by vám v tom měla velmi pomoci. Přesto se hlídejte a nezačněte znovu mlsat. Po několika týdnech keto diety by vám měla vymizet chuť na sladké, tak se toho snažte využít a nepodlehněte znovu dobrůtkám. Na světě je mnohem více potěšení.

A co udělat, když vás začne honit mlsná? Zajděte si před zrcadlo a podívejte se na sebe. Líbíte se sami sobě? Tak to neměňte přemírou cukru a raději si dejte třeba kávu, která chuť na sladké zahání, nebo zaměstnejte myšlenky něčím, co vás baví.

Jakou ketodietu vybrat?

Ketodietu nabízí spousta firem. A pokud si nejste jistí, jakou keto dietu zvolit a která je ta nejlepší, podívali jsme se na to, které e-shopy s ketodietami jsou nejvýhodnější. Tři výherce a další místa, jejich popis, recenze a odkaz na e-shop naleznete níže.

1. místo

Keto Mix

Cena za porci: 33 – 38 Kč
Celkové hodnocení: 98%

KetoMix nabízí výborný poměr cena / výkon a to je i jeden z důvodů, proč je v našem srovnání jedničkou. Jídla jsou chutná, jednoduchá na přípravu a jejich výběr je velký. Ceny mají překvapivě nižší oproti konkurenci. Hlavní benefit diety je asi ten, že nemusíte složitě vymýšlet, co si dát k jídlu. Místo toho je vám dieta naservírována doslova pod nos. Díky tomu je poté i jednodušší dietu dodržovat a skutečně zhubnout. Do ketózy se zde dostanete během 3 dní a poté už můžete jen vesele hubnout.

Ketomix má několik dietních plánů, pro snad veškeré váhové kategorie. Plány mají moc hezky a přehledně popsané a hlavně jsou veškeré plány zdravé, jednoduché a bez hladovění. Můžete si vybrat z následujících:

 • Plán Lehká nadváha = plán pro zhubnutí „posledních pár kilo“, který trvá jen cca 3 – 4 týdny.
 • Plán Střední nadváha = plán pro střední nadváhu, trvající zhruba 6 týdnů.
 • Plán Vyšší nadváha = plán pro hubnutí ve větším, trvá delší dobu, až 10 týdnů, ale zato přináší velké váhové úbytky.
 • Plán Velmi vysoká nadváha = poslední plán, který je určený pro velice vysokou nadváhu, který trvá celých 14 týdnů = což je asi 3 a půl měsíce a pomáhá hubnout lidem s velice vysokou nadváhou.

Po objednání dostanete veškerá jídla do 3-4 pracovních dnů a vaše dieta může začít. Mimo jiné mají i online zákaznickou linku (kde jsou k dispozici výživové poradkyně), na kterou můžete zavolat s případnými dotazy, každý den v týdnu a dokonce od nich dostanete manuál s keto recepty, kterých není nikdy dost! Jídla, které KetoMix nabízí jsou: palačinky, polévky, housky, kaše, koktejly, omelety, pudinky, těstoviny a další. Jako dárek k objednávce dostanete i shaker.

Přečíst celou recenzi KetoMix →

2. místo

Keto Diet

Cena za porci: 46 – 52 Kč
Celkové hodnocení: 98%

V těsném zástupu za KetoMix se umístil asi nejznámější, nebo aslepoň jeden z nejznámějších průkopníků keto diety v Česku a to KetoDiet. Jedná se o kvalitní, ověřený a oblíbený Český e-shop s keto dietou, plný pozitivních recenzí.

KetoDiet je kvalitní dieta s chutnými jídly a rychlou přípravou. Mezi jídla patří polévky, omelety, palačinky, nápoje, chléb a další – vše bez sacharidů. Dieta je o něco dražší, než je tomu u Ketomix, ale je to záruka kvality.

KetoDiet nabízí tři základní plány pro různé nadváhy, které jen objednáte a o nic dalšího se vlastně nemusíte starat. Po začátku diety se dostanete do ketózy a následně zbývá jen hubnout. Dietní plány jsou následující:
 • Dietní plán BASIC – který trvá pouze 4 týdny a je určen pro lidi s nízkou nadváhou
 • Dietní plán MEDIUM – trvající zhruba 9 týdnů, určený pro lidi se střední nadváhou
 • Dietní plán INTENSE – který trvá dlouhých 12 týdnů a je určen pro jedince s vysokou nadváhou

V rámci diety se můžete spojit se zákaznickou podporou v rámci pracovních dní – na podpoře najdete výživové poradce, kteří jsou schopni zodpovědět veškeré vaše dotazy.

Přečíst celou recenzi KetoDiet →

3. místo

Chia Shake

Cena za porci: 35 – 45 Kč
Celkové hodnocení: 97%

Na třetím místě se umístila firma Chia Shake.

Chia Shake nabízí 4 dietní plány pro keto dietu a kromě toho můžete jejich produkty zařadit i do 5ti dalších podobných diet (Dukanova, Atkinsonova, proteinová, low-carb a anglická).

Jedná se tedy tak trochu o volnější styl diety. Máte totiž na výběr, zda chcete zhubnout s přednastavenou dietou a dietním plánem, nebo si chcete jen do jídelníčku přihodit nějaký den dietní koktejl, či pokud chcete držet trochu jinou dietu (například dukanovu) a do jídelníčku pouze přidat vhodné Chia Shake produkty.

Více méně si můžete dietu utvořit sami a Chia Shake vám k tomu pouze pomůže v takové míře, v jaké budete chtít. Nebo se samozřejmě můžete přednastavené diety chytit jako klíště a zhubnout s její pomocí.

Chia Shake má zákaznickou podporu, na kterou můžete zavolat každý všední den od 8 do 15 hodin a vyptat se na vše, co by vás o dietě zajímalo.

Chia Shake kvalitní pokrmy a na výběr máte z mnoha chutných jídel: koktejly, smoothie, palačinky, musli, kaše, muffiny, pudinky, tyčinky a další.

Přečíst celou recenzi Chia Shake →

4. místo

Keto Fit

Cena za porci: 37 – 42 Kč
Celkové hodnocení: 95%

Pokud vám z nějakého důvodu KetoMix, KetoDiet či Chia Shake nesedí, doporučujeme ketodietu od KetoFit – jedná se o další z eshopů zaměřených na keto dietu, také pro veškeré váhové kategorie.

Jídla jsou chutná, jednoduše se připravují, výsledky jsou jasně viditelné a recenze pozitivní. Zákaznická podpora je vám vždy připravena pomoct a stejně tak zodpovědět dotazy.

KetoFit vlastní několik redukčních plánů, pěkně vysvětlených a to za rozumnou cenu. 
 • Plán Soft – tento plán trvá 4 týdny a je ideální pro vylepšení postavy a mírnou redukci váhy
 • Plán Optimal – trvá 6 týdnů a hodí se pro ty, kteří chtějí středně shodit
 • Plán Maxi – plán trvající 9 týdnů, který se hodí pro velkou redukci hmotnosti.
 • Plán Maxi Plus – Plán trvá celých 15 týdnů a hodí se pro velmi velkou redukci.

Přečíst celou recenzi KetoFit →

5. místo

Prodietix

Cena za porci: 41 – 59 Kč
Celkové hodnocení: 94%

Posledním z top 5ky je firma Prodietix. Ten nabízí velmi přizpůsobivý styl francouzské keto diety – a nejen to, mají dokonce vlastní kalkulačku, do které zadáte parametry typu aktuální váka, cílová váha, pohlaví, věk atd. – a vyjde vám docela podrobný plán přizpůsobený právě na vás. Takže pro ty, kteří chtějí opravdu speciální plán je to vlastně docela výhra.

Nevýhodou soudíme lehkou nepřehlednost v eshopu a někdy těžkou orientaci v dietních plánech a také lehce vyšší cenu. U Prodietix můžete využít sekce otázek a odpovědí, což se hodí, jestliže máte nějaký problém. Mimo jiné samozřejmě disponují zákaznickou linkou.

Přečíst celou recenzi Prodietix →

6. místo

It's my life

It's my life je zároveň keto dieta a zároveň výživové poradenství. U It's my life si můžete buďto pouze zakoupit keto dietu a nebo zaplatit konzultaci s výživovým poradcem. It's my life vás změří, zváží, vysvětlí vám o co jde a navrhnou vám jídleníček. Specializují se na keto dietu, takže vás budou jídelníčkem i provázet.

„Jak It’s my life funguje? Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a současnému snížení příjmu sacharidů a jednoduchých cukrů vzniká v těle přirozený metabolický proces zvaný ketóza. Právě to je klíčem k efektivnímu úbytku tuků (nikoli svalů) a motnosti. Proteinová dieta It’s my life! zajišťuje navozením ketózy hubnutí tuků při zachování svalové hmoty a zároveň poskytuje tělu všechny nezbytné živiny, vitamíny, minerální látky a stopové prvky.“ – z webu It's my life

Přečíst celou recenzi It's my life →

7. místo

Victus

Hubnutí pomocí proteinové diety nabízí i Victus:

„Za dietou Victus jsou jednak zkušenosti, ale také unikátní vědecký program. Dieta vás nebude nudit: vybírejte z více než 300 opravdových proteinových jídel a nápojů. Deset let zkušeností, tisíce úspěšných příběhů zhubnutí, poradenská centra ve 3 městech ČR.“

Program této diety vytvořil Mgr. Martin Cvrkal, Dis., fyzioterapeut, psycholog a výzkumník na University of New York v Praze. Victus nabízí jak hubnutí pod odborným dohledem, kdy chodíte na pravidelné kontroly, tak hubnutí on-line, kdy se v případě potřeby můžete s odborníkem poradit e-mailem nebo telefonicky. Druhá možnost je však určená pro jedince, kteří potřebují zhubnout méně kilogramů.

Součástí webových stránek Victus je e-shop s širokou nabídkou proteinových potravin včetně hotových jídel, ale také nejrůznější výhodné balíčky (například na týden nebo dva týdny diety).

Pro zájemce je každý den k dispozici zákaznická linka od 9:00 do 17:00. Hlavní centrum je v Náchodě a další dvě pobočky najdete v Olomouci a v Hradci Králové.

8. místo

My Keto

My Keto je další z kvalitních prodejců keto diety na českém trhu. Mají aktivní zákaznickou podporu, na kterou se můžete obrátit v případě dotazů a emailu, telenu a nebo online chatu. 

Mají tři základní dietní plány:
Dietní plán SOFT pro mírnou nadváhu, trvá 4 týdny

„Komfortní, 4týdenní program pro regulaci hmotnosti, rozdělený do 4 fází. Každá fáze trvá jeden týden. Tento plán je vhodný při mírné nadváze.“

Dietní plán MEDIUM pro střední nadváhu, trvá 9 týdnů

„Komfortní, střední program pro regulaci hmotnosti, rozdělený do 4 fází. První tři fáze trvají 14 dní, poslední (udržovací) fáze trvá 3 týdny. Tento dietní program je vhodný při střední nadváze.“

Dietní plán MAXI pro vysokou nadváhu, trvá 12 týdnů

„Program pro maximální regulaci hmotnosti.
Regulujte hmotnost přirozeně a pohodlně. Velmi intenzivní program při vysoké nebo velmi vysoké nadváze. Je rozdělený do 4 fází s délkou trvání jednotlivých fází 2 – 4 týdny.“

Ke každému plánu si koupíte příslušný balíček, počkáte, než vám dorazí a můžete začít hubnout.

9. místo

Mix & Slim

Dalším z našeho srovnání je Mix & Slim, zdravá keto dieta pro hubnutí. E-shop má také aktivní zákaznickou podporu, se kterou se je možné spojit telefonicky, emailem, nebo po chatu. Aktivní jsou od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin.

Podobně jako Chia Shake, má Mix & Slim vícero low carb diet. Kromě Keto diety totiž nabízí i dietu Dukanovu, dietu z Cambridgeshire, nízkosacharidovou (low carb) dietu, proteinovou dietu a Atkinsonovu dietu.

Nejoblíbenější keto dieta má pak 3 základní fáze. 1. Fází rychlého hubnutí, druhou fázi stabilizace a fázi třetí – fixace. Vše mají přehledně vypsané na stránkách.

10. místo

Express Diet

Express Diet je spíš než klasická keto dieta taková pětidenní rychlovka. Jedná se totiž o keto balíček od značky Good Nature, který obsahuje keto jídla na 5 dní. 

Cenově tento balíček vychází zhruba na 1500 Kč a obsahuje 20 jídel, ze kterých budete mít čtyři jídla denně. Balíček potom obsahuje: 3 porce jablečno-skořicové kaše, 2 porce vanilkovo-malinové kaše, 3 porce čokoládovo-malinového koktejlu, 2 porce jahodového smoothie, 2 rajčatové polévky, 3 sýrové polévky, 2  žampiónové polévky a 3 kuřecí polévky.

Produkty jsou chuťově dobré, dieta má pomoct nastartovat hubnutí. Více informací si můžete přečíst na e-shopu.

11. místo

Proslim

Proslim je e-shop, který nabízí ketonovou dietu. Zakoupit zde můžete například výhodné balíčky – keto dietu na 2, 3 a 4 týdny. Dále si zde můžete koupit i samostatná jídla, jako polévky, palačinky, koktejly, omelety a další. Pokud chcete například nejprve vyzkoušet chuť, tak se to hodí. V balíčku potom vždy naleznete právě tyto jídla + dostanete šejkr zdarma. Dostanete také průvodce hubnutím, který by vám měl s hubnutím pomoct.

Recenze na Proslim jsou obecně moc pěkné, lidé si chválí úspěšné úbytky váhy a chuť jídel.

12. místo

DailyMix

DailyMix je skvělý takový onlinový supermarket, který nabízí potraviny s nízkým obsahem sacharidů. Ty se hodí pokud držíte low carb, ale i keto dietu. Můžete si zde koupit jakékoliv nízkosacharidové potraviny od snídaně přes oběd po večeři, ale také low carb suroviny ke zdravému pečení, vaření, mlsání a nechybí ani směsi k přípravě hotových jídel, jako například proteinová pizza se salsou, proteinová omeleta se sýrem, proteinová polévka s hráškem a spousty spousty dalších.

Na stránkách DailyMix najdete i nejrůznější recepty na nízkosacharidová jídla a 7 dní v týdnu je vám k dispozici zákaznická podpora.

13. místo

Slim Pasta

Slim Pasta je e-shop, který se zaměřuje na prodej příloh, které jsou vyrobeny z asijské rostliny konjak, což je výborná nízkosacharidová a nízkokalorická alternativa rýže nebo těstovin. Obsahuje spoustu přírodní vlákniny a její skvělé účinky na hubnutí jsou vědecky ověřené.

Konjakové přílohy Slim Pasta jsou pro ketodietu ideální, protože neobsahují prakticky žádné sacharidy, tuk ani sůl, mají téměř nulovou energetickou hodnotu, přičemž jejich chuť je téměř k nerozeznání od běžných příloh.

Na e-shopu Slim Pasta si můžete koupit celou řadu příloh z konjaku – například konjakovou rýži, těstoviny, nudle, lasagne, ale i nejrůznější hotová jídla. Dále jsou zde rozepsané jídelníčky pro různé dietní plány, které obsahují konkrétní produkty Slim Pasta. Nechybí ani recepty, věrnostní program a zákaznická podpora každý den v týdnu.

13 reálných zkušeností s keto dietou!

V závěru článku bychom vám chtěli ukázat nějaké zkušenosti s keto dietou, protože přečíst si osobní zkušenost někoho jiného je vždy asi ta nejlepší možnost. 

Těchto třináct statečníků se nám tedy svěřilo se svou zkušeností. Některé jsou pozitivní, některé naopak negativní. 

Abychom byli nestranní, žádný z našich třinácti rozhovorů nepropaguje žádnou konkrétní značku, jedná se o zkušenosti s ketogenní dietou jakožto stylem stravování, nikoliv s konkrétními produkty!

Renča

S keto dietou má Renča pozitivní zkušenost. Podařilo se jí s ní zhubnout a celkově změnit životní styl k lepšímu.

„Keto jsem držela max 2 měsíce v kuse. Vždy 2x do roka. Poctivě. To se nedá ošidit, hlavně když člověk vidí 1. výsledky už po týdnu, je to šílená motivace! “

Lucka

Lucka drřela keto dietu celých 7 týdnů držela. Jak zkušenost hodnotí?

„Za mě keto hodnotím určitě kladně. Ale záleží na člověku, chce to disciplínu, dodržovat pravidla. A ne, že si sem tam dám něco co bych neměla a pak se chytat za hlavu, že to nefunguje. “

Danka

Danka vám naopak může povyprávět svou ne až tak pozitivní zkušenost. Ketogení dieta na ni neměla nejlepší vliv.

„Pribrala som veľmi veľa. Nebolo to hneď, v priebehu 3 rokov. Bola som veľmi nešťastná, emocionálne na dne, trpela som depresiami a úzkosťami,…“

Michal

Michal se stravuje LCHF (Low carb high fat – v podstatě keto dieta) a to po domácku. A nemůže být více spokojený.

„LCHF je stravování s mnoha bonusy. Odstranění cukru, bílé mouky, rafinovaných olejů, margarínů a UZPP bych rozhodně doporučil všem. Vynechání slazených nápojů taktéž.“

Hanka

Hanka má zkušenost s koktejly a domácím keto stravování. Hanka zhubla i zpět přibrala a nyní začíná znovu.

„Ketodieta je za mě velmi efektivní, extra motivující, protože vidíte výsledky teméř každý den, ale velmi individuální co se týká reakce Vašeho těla. “

Peťa Z.

Po 4 měsíční keto dietě má Peťa viditelné výsledky – a nejen to, otevřelo jí to dveře ke krásné změně životního stylu.

„Doporučila bych keto na začátek jako start. Neužívat dlouhodobě. Naučit se pravidelnosti, namotivuje velkým a rychlým úbytkem, poté plynule přejít na LC.“

Peťa B.

Peťa má zkušenost s dietou po domácku – žádné pytlíčky.

„Keto bych nedoporučila. Za sebe ne. Čekala jsem více – větší váhový úbytek za kratší dobu a bez zdravotních problémů. Neskutečně mi vypadávají vlasy, vysychá pokožka a tak dál… Vím, že to mohu spojovat s keto stravováním.“

Marcela

Velmi pěknou zkušenost má Marcela. 

„Za dobu, kdy jsem na Ketogenní stravě jsem zhubla 19 kg a víceméně se se menšími odchylkami držím stále na stejné váze. Stravuji se i na dále keto, jen už nevyužívám sáčkové přípravky, ale vařím. Fungovat v ketóze mi vyhovuje.“

Barča

Barča má zkušenost s keto dietou -dostavil se ovšem jojo efekt. V keto dietě ale přesto pokračuje, jen si už nekupuje keto produkty, ale sama si vaří.

„Doporučila bych keto,  ale je třeba nedržet to tak striktně, jelikož pak hrozí jojo efekt. Je třeba přehodnotit styl stravování na zbytek života“

Honza

Honza je nyní v průběhu keto diety a zatím je velmi spokojený. Ketózu lehce pocítil, ale kromě toho nezaznamenal žádný problém.

„Mám dole k dnešnímu dni 18 kg. Jestli si váhu držím zatím nemohu posoudit, asi měsíc jsem na kombinované stravě s jídelníčkem od výživové poradkyně.“

Lenka

Lenka držela keto dietu dvakrát. V obou případech se ale váha vyšoupla lehce zpět nahoru. Keto by ale přesto doporučila.

„Do diety se nejde nutit. Člověk musi tak nějak podvědomě prostě chtit. V začátcích také doporučuji (u mě se velmi osvědčilo) neříkat si „tohle jist nesmím“ ale „tohle jist nechci“. “

Soňa

Soňa je již 12 týdnů na keto. Během toho měla i pocit, že by to snad měla vzdát. Soňa ovšem nepolevila a nyní má dole už přes 12 kg.

„Chtěla jsem to vzdát, ale hodně jsem o tom četla, tak jsem vydržela. Od té doby je mi moc fajn, mám energie jako už dlouho ne a kila jdou dolů zhruba jedno týdně. “

Renča Z.

Poslední naší keto dietářkou je Renča, která má opravdu pěkný příběh. 

„Doporučuji keto každému, kdo se ptá, jak jsem to dokázala. Jsem si však jistá, že ne každému tato strava může vyhovovat a pomáhat.“

Co si z toho odnést?

Ze zkušeností ostatních se tedy můžeme dočíst, že keto dieta funguje. Není však pravdilem že nutně vždy a u každého – a hlavně, keto dieta funguje, pokud ji dodržujete. Jestliže keto porušíte, výsledky se prostě nedostaví. 

Moc hezky to řekla Renča a tak ji teď budeme citovat:

„Po ukončení diety jsem už měla v hlavě úplně jiný životní styl, takže jsem nešla zpátky ke knedlíkům a hamburgerům – to totiž udělá jen idiot, který to nepochopil a nepochopí, co je Jojo efekt. Můj jídelníček už je 3 roky nízkosacharidový. Jojo efekt neexistuje, pokud nejsi hlupák a nevrátíš se tam, odkud jsi přišel. Jednoduché, logické. Samozřejmě, že pokud bych teď začala pít alkohol, snídat 4 krajíce chleba s marmeládou, vysočinou, nebo taveným sýrem jako kdysi, garantuju Vám, te moje tělo je zpátky na 110 kg do roka! Je to volba.“

10 tipů, které je dobré znát, než se pustíte do keto diety

Jedná se o tipy vhodné nejvíce pro ty, kteří se do diety pouští na vlastní pěst. Vás, kteří pro začátek kupujete pytlíčky od KetoMix, KetoFit a podobně, budou tyto tipy samozřejmě také zajímat, ale spoustu z nich upotřebíte až tehdy co budete přecházet zpět na normální stravu.

Při dodržování keto diety budete muset velmi omezit sacharidy. Takže se ujistěte a naučte, jako potraviny byste jíst měli a jaké naopak ne. Ujistěte se, že víte, jaké potraviny obsahují sacharidy. Nejsou totiž obsaženy pouze v chlebu, těstovinách, hranolkách, sušenkách, cukrovinkách či zmrzlině. Třeba takové fazole sice obsahují spoustu bílkovin, ale stejně tak mají vysoký obsah sacharidů. Ovoce a zelenina také často obsahují sacharidy. Jediné potraviny, které sacharidy neobsahují vůbec, jsou maso (bílkoviny) a čisté tuky, jako máslo a oleje (včetně olivového oleje  a  kokosového oleje). To samozřejmě neznamená, že byste snad měli jíst jen to, ale jezte takové potraviny, které sacharidů obsahují minimum. Zde máte seznam potravin pro a proti keto dietě.

Při začátcích keto diety jíte tuku také málo, ale později, obzvláště pokud chcete jíst bezsacharidově dlouho, se tukům prostě nevyhnete. Tuky nejsou nic špatného a lidé se jich zbytečně bojí, protože jim někdo řekl, že po nich přiberou. Pokud budete jíst zdravě, přiměřeně a nebudete přijímat nezdravé tuky, nemusíte se ničeho bát. Přesto se však tak trochu připravte. Tuky navíc nemusí vyhovovat každému, někdo je více sacharidový typ.

Jednou z nejčastějších mylných představ o keto dietě je, že můžete jíst tolik bílkovin, kolik chcete. Což ale úplně není pravda. Nejde pouze o dietu, ve které sledujete sacharidy – musíte udržovat i mírný příjem bílkovin, pokud se do diety pouštíte na vlastní pěst. Samozřejmě, že když při keto dietě nejíte sacharidy, musíte je nahradit bílkovinou či tukem, ale pozor, nenahrazujte pouze bílkovinou, nahrazujte i tím tukem.

A připravte si čerstvé jídlo, protože předem zpracované potraviny prostě nejsou ok. Podívejte se na různé keto receptáře, kuchařky, nebo knížky s recepty, kde najdete keto recepty, které si zamilujete. Najděte si alespoň 5 receptů, které budou rychlé, naučíte se je i bez kuchařky a budou vám chutnat. Třeba vajíčka se zeleninou. Když nebudete muset moc přemýšlet o tom, co si uvařit, bude keto dieta o mnoho jednodušší.

Bulletproof coffee je snad jeden z nejlepších keto friendly nápojů a na keto dietě máte tu výhodu, že si ho můžete dopřávat bez výčitek (samozřejmě v přiměřeném množství). Tento výborný nápoj, přípravený vmícháním másla do horké černé kávy, vám nejen bude velmi chutnat, ale i pomůže udržet hlad na uzdě a dá vám čas naplánovat si další jídlo. Vzhledem k tomu, že nápoj obsahuje spoustu tuku, zasytí vás na poměrně dlouhou dobu.

Řekněte jim svůj plán a zajistěte, ať s tím počítají. Většinou totiž nebudete moct jíst to, co bude jíst vaše rodina. A po pravdě, jíst něco jiného zbytek vaší domácnosti je vždy tak trochu oříšek. Obeznamte je o tom, jak se budete stravovat a třeba je i požádejte, aby vám nedělali zbytečné chutě a naopak vás v tom podporovali. 

U všech atributů ketogenní stravy (jako je hubnutí) existuje jeden velký vedlejší účinek, na který musíte být připraveni: keto chřipka. Keto chřipka označuje období po zahájení diety, kdy se vaše tělo přizpůsobuje jinému spalování tuků – dostáváte se do ketózy. Některým lidem nedělá keto chřipka žádné potíže, jiní se naopak cítí opravdu pod psa. Keto chřipka je však jen krátkodobý moment na začátku celé diety. Jakmile se úspěšně dostanete do ketózy, keto chřipka vás opustí. Většinou trvá 2 – 10 dní.

Vylepšete svou imunitu, abyste zmírnili nepříjemné vedlejší účinky keto diety. Zvyště příjem vitaminů a minerálních látek, například zeleninou a ovocem, nebo třeba doplňkami stravy a suplementy. Také zvyšte příjem vody, pitný režim je při keto dietě velmi důležité.

V dnešní době, když se keto diety rozrostly natolik, že vznikají i různé hybridní keto stravovací diety, jako třeba vegetariánské keto diety a podobně, je velmi težké říct, zda se pro vás keto hodí a zda ne. Pokud chcete zhubnout, je keto dieta dost možná tou správnou volbou, ale pamatujte na to, že pokud jste třeba vegetarián, nebo máte problém s tukem a podobně, bude pro vás keto dost těžké a je tak možná dobré zapřemýšlet nad výběrem jiné diety. Zkrátka si ujasněte, zda se pro vás keto hodí a zda ne.

Předem si připravte, jak se budete stravovat po tom, co vaše keto dieta skončí. Velká spousta lidí po skončení keto diety přechází na Low Carb. To je taková “lehčí keto dieta” – jedná se o dlouhodobý stravovací styl, při kterém jíte velmi málo sacharidů, ale nemusíte se jim zcela vyhýbat. Určitě se po skončení nevracejte zpátky k původnímu jídelníčku, který jste měli před keto. To by hrozil jojo efekt. 

Cílem celé keto diety, kromě zhubnutí, by mělo být změnit stravu na zdravější, a naučit se nemlsat, jíst méně chleba, těstovin a jíst více zeleniny. Přemýšlejte o tom, jak bude vypadat váš jídelníček, jakmile keto dieta skončí. Využijete tuto několikatýdenní dietu jakožto odrazový můstek k dlouhodobému zlepšení svého zdraví?

Závěrem

Pro vás máme 10 parádních tipů od naší čtrnácté keto dietářky Jarky. Shrnula svou zkušenost s keto dietou do perfektních deseti bodů:
 1. Berte to jako začátek změny životního stylu! Je důležité mít to v hlavě srovnané – to, že ketodietka je jen začátek!
 2. Vydržet a nepolevit! Dodržovat pokyny a pravidla keto diety. I když to může být ze začátku pro někoho těžší, budete odměněni úbytkem váhy. Jakmile uvidíte výsledky – že váha klesá, nakopne vás to k dalšímu týdnu a pak zase k dalšímu a najednou zjistíte že vám padají kalhoty. U mě to bylo tak někdy v průběhu 3. týdne… a to se dá vydržet. Začne si toho všímat i okolí a to vás požene ještě víc. Až půjdete do obchodu s oblečením bude vám sedět to, co se vám líbilo už na ramínku.
 3. Nenechejte se odradit nepřejícími známými a škarohlídy v práci.
 4. Nebojte se přiznat, že držíte keto dietu – to by znamenalo že si nevěříte. Těm škarohlídům pak vytřete zrak.
 5. Budete se cítit šťastnější plní energie, budete veselí… A to ty škarohlídy bude štvát. 
 6. Až zhubnete bude z vás jiný člověk – krásnější a sebevědomější.
 7. Teď je potřeba si uvědomit že to teprve všechno začíná a je pravý čas na tu skutečnou změnu vašeho života a životního stylu.
 8. Začněte cvičit a zdravě jezte. Vařte si své jídlo do krabiček a noste si je do práce. Žádné stravování po hospodách! Doma si uvaříte mnohem levněji a zdravěji.
 9. Přidejte sport a pohyb jinak bude váha za čas zpět.
 10. Řekla bych, že low carb jakožto váš nový stravovací styl je ideál už napořád. Na internetu je k nalezení spousta receptů, fb skupin a aplikací o jídle.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Ketogenní dieta

[2] Wikipedie (CZ): Sacharidy

[3] Wikipedie (CZ): Hubnutí

[4] Wikipedie (CZ): Dieta

[5] Diplomová práce (CZ): NEJLEPŠÍ DIETA K REDUKCI HMOTNOSTI

[6] Wikiskripta (CZ): Sacharidy v potravě

[7] Healthline (ENG): The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto

[8] Healthline (ENG): 20 Foods to Eat on the Keto Diet

[9] PubMed Central (ENG): Advantages and Disadvantages of the Ketogenic Diet: A Review Article

[10] PubMed Central (ENG): Low Carbohydrate Diet

[11] PubMed Central (ENG): Ketogenic Diet

4.9/5 (Počet hlasů: 106)

Autor článku:

Hana Terberová
Hana Terberová
Jsem Hana Terberová a zdravý životní styl ke mě přirostl natolik, že si to už ani nedokážu představit jinak. Zbožňuju přírodní kosmetiku, zdravé jídlo, pohyb a přírodu. Baví mě bořit hranice, překonávat překážky a stoupat na vrchol. Jsem digitální nomád, díky čemuž cestuju po zeměkouli a tak mě pokaždé najdete na jiným konci světa. Věřím tomu, že své zdraví - fyzické i psychické - můžeme nesmírně ovlivnit naším životním stylem, proto bychom se o sebe měli starat hezky, mít se rádi a udržovat se co nejvíc na pozitivní vlně.

Autor článku:

Hana Terberová
Hana Terberová
Jsem Hana Terberová a zdravý životní styl ke mě přirostl natolik, že si to už ani nedokážu představit jinak. Zbožňuju přírodní kosmetiku, zdravé jídlo, pohyb a přírodu. Baví mě bořit hranice, překonávat překážky a stoupat na vrchol. Jsem digitální nomád, díky čemuž cestuju po zeměkouli a tak mě pokaždé najdete na jiným konci světa. Věřím tomu, že své zdraví - fyzické i psychické - můžeme nesmírně ovlivnit naším životním stylem, proto bychom se o sebe měli starat hezky, mít se rádi a udržovat se co nejvíc na pozitivní vlně.

Kam dál?