Ketodieta od Prodietix – recenze, zkušenosti a popis

Stručné shrnutí

Prodietix nabízí účinnou cestu k rychlému zhubnutí s pomocí ketodiety známé také jako ketonová, proteinová či bílkovinová. Tato dieta získala na své popularitě hlavně díky viditelným výsledkům už za několik týdnů. 

Jak funguje stravovací plán právě od Prodietix a co nabízí, to naleznete níže.  

Co je to Prodietix a proč si zvolit jejich dietu?

Prodietix se se svými plány, které nabízí zákazníkům, drží pravidel ketonové diety. 

S její pomocí se dá za poměrně krátkou dobu efektivně zhubnout a dodržuje-li člověk všechny zásady přechodu z diety na racionální a vyváženou stravu, bývají výsledky bez problémů udržitelné. 

Přestože mnoho z vás již o dietě jistě slyšelo, pojďme si jen stručně shrnout zásady ketodiety.

Její podstatou je takzvaná ketóza, tedy fyziologický stav, kdy tělo kompenzuje nedostatek sacharidů štěpením vlastního tuku – a proto dochází k hubnutí. Abychom takového stavu dosáhli, je třeba z jídelníčku vyřadit již zmíněné sacharidy a naopak je nahradit tuky a bílkovinami. 

Konkrétní poměr se samozřejmě trochu liší, sacharidů by však obecně nemělo být více jak 50 g za den. 

Plusy a mínusy

✅ Výběr ze tří dietních balíčků dle množství kg, které chcete zhubnout
✅ Přehledné webové stránky
✅ Výpočetní kalkulačka, která vám doporučí balíček na míru
✅ Dieta má tři fáze, redukuje se tak riziko jo-jo efektu
✅ Rychlé a efektivní hubnutí
✅ Eshop s velkým výběrem produktů vhodných také pro vegetariány
✅ K dispozici jsou výživoví poradci ochotní pomoci

Ketodieta není vhodná pro těhotné 

❌ Trpíte-li některými závažnějšími nemocemi, PPP nebo jste alergik, pak se dieta nedoporučuje. Poraďte se se svým lékařem.

Prodietix nemá tolik zákaznických recenzí jako jiné podobné eshopy

❌Některé recenze zmiňovaly dražší produkty a špatnou chuť

Jak dieta funguje?

U Prodietix diety máte vždy 3 fáze:

1. Fáze – Váhová redukce:

V této fázi se postupně dostanete do ketózy a zhubnete také nejvíce kilogramů. Na základě toho, jakou dietu si vyberet, jíte buďto 4x / 5x nebo 6x denně Prodietix jídla a k tomu můžete zakousnout povolenou zeleninu. Jídla Prodietix jsou jednoduchá na přípravu, chutná a plnohodnotně nahradí klasický příjem.

2. Fáze – Stabilizace

Jak název vypovídá, v této fázi se snažíte váhu stabilizovat a vyhnout se jojo efektu. Stále se nacházíte v ketóze a pomalu začínáte lehce začleńovat sacharidy do jídelníčku. Fáze vypadá tak, že na základě toho, jakou dietu jste si vybrali jíte buďto 3x / 4x nebo 5x denně Prodietix jídla a vždy 1x denně “normální” jídlo.

3. Fáze – Fixace

Neboli vylazení detailů a výhra nad jojo efektem. Na základě výběru diety konzumujete buď 2x / 3x nebo 4x denně Prodietix jídlo a 2x denně si dopřejete jídlo “normální”. Tato fáze je poslední a po ní byste měli být schopni vrátit se do původního jídelníčku.

Uživatelské recenze:

Zdroj recenzí: heureka.cz.

Jak vypadá nákup u Prodietix?

Na stránkách Prodietix si můžete zakoupit jen jednotlivé produkty, anebo sáhnout rovnou po celém balíčku, který kompletně pokryje váš hubnoucí plán. 

Na výběr je balíčků opravdu hodně, liší se dle intenzity hubnutí i délky držení diety a mohlo by být poměrně snadné se v nabídce ztratit. I proto má Prodietix na svých stránkách základní kalkulačku, s jejíž pomocí můžete zjistit, který balíček se hodí přímo pro vás a jinými se nezabývat. Pokud byste si i tak nebyli jisti, jejich výživoví poradci mohou také pomoci. 

Prodietix bohužel u balíčků neuvádí konkrétní obsah a seznam jídel, například v první fázi však můžete počítat se “sladkými” jídly jako krémy, teplými nápoji, palačinkami s příchutí ovoce, vanilky či čokolády a slanými omeletami, polévkami či proteinovými těstovinami. 

Jak je to s cenou?

Balíčky u Prodietix jsou velkou nárazovou investicí a konkrétní částka se hodně liší v závislosti na balíčku, který si vyberete. Balíček pro malou váhovou redukci jen na 15 dnů vás vyjde na 2 340 Kč, dieta pro osoby s velkou tělesnou konstitucí nabízející vysokou váhovou redukci a trvající 12 týdnů vyjde na 15 960 Kč.

Vše se ale odvíjí od množství jídel v balíčku a rozpočítáme-li cenu na jednu porci, vychází jedno jídlo na zhruba 50 Kč.

Jak začít? Dietní plány!

Jak už jsme zmínili, Prodietix má oproti jiným eshopům hodně pestrý výběr jednotlivých balíčků. Základní rozdělení vychází z tělesné konstituce zákazníka, délka programu pak podle toho, kolik chcete zhubnout. 

Diety jsou v základu 3, ale dělí se na další „pod diety“. Pojďme se na to podívat

Dieta “S”

Délka trvání se může lišit. Prodietix nabízí hned 6 různých diet „S“, na základě toho, kolik chcete zhubnout:

Dieta „S“ je vhodné pro osoby s menší tělesnou konstitucí – to znamená že v podstatě celkově jíte méně – při dietě „S“ totiž jíte po celou dobu 4 jídla za den.

Dieta je rozděleno do tří stejně dlouhých fází dle intenzity hubnutí, popisujeme je výše!

15 dní2 340 Kč (52 Kč na porci)
3 týdny3 150 Kč (50 Kč na porci)
30 dní 4 320 Kč (48 Kč na porci)
6 týdnů – 5 796 Kč (46 Kč na porci)
9 týdnů – 8 127 Kč (43 Kč na porci)
12 týdnů – 10 332 Kč (41 Kč na porci)
1. fáze: Jíte 4x denně jídla Prodietix
2. Fáze: Jíte 3x denně jídla Prodietix a 1x denně jídlo vlastní

3. Fáze: Jíte 2x denně jídla Prodietix a 2x denně jídlo vlastní

Dieta “M”

Délka trvání se může lišit. Prodietix nabízí hned 6 různých diet „M“, na základě toho, kolik chcete zhubnout:

Dieta „M“ je vhodná pro osoby s menší tělesnou konstitucí – to znamená že v podstatě celkově jíte méně – při dietě „M“ totiž jíte po celou dobu 5 jídel za den.

Dieta je rozdělena do tří stejně dlouhých fází dle intenzity hubnutí, popisujeme je výše!

15 dní – 3 060 Kč (51 Kč na porci)
3 týdny – 4 032 Kč (48 Kč na porci)
30 dní – 5 520 Kč (46 Kč na porci)
6 týdnů – 7 392 Kč (44 Kč na porci)
9 týdnů – 10 332 Kč (41 Kč na porci)
12 týdnů – 13 104 Kč (39 Kč na porci)

1. fáze: Jíte 5x denně jídla Prodietix
2. Fáze: Jíte 4x denně jídla Prodietix a 1x denně jídlo vlastní

3. Fáze: Jíte 3x denně jídla Prodietix a 2x denně jídlo vlastní

Dieta “L”

Délka trvání se může lišit. Prodietix nabízí hned 6 různých diet „L“, na základě toho, kolik chcete zhubnout:

Dieta „L“ je vhodná pro osoby s větší tělesnou konstitucí – to znamená že v podstatě celkově jíte více – při dietě „L“ totiž jíte po celou dobu 6 jídel za den.

Dieta je rozdělena do tří stejně dlouhých fází dle intenzity hubnutí, popisujeme je výše!

15 dní – 3 675 Kč (49 Kč na porci)
3 týdny – 4 935 Kč (47 Kč na porci)
30 dní – 6 750 Kč (45 Kč na porci)
6 týdnů – 8 820 Kč (42 Kč na porci)
9 týdnů – 12 600 Kč (40 Kč na porci)
12 týdnů – 15 960 Kč (38 Kč na porci

1. fáze: Jíte 6x denně jídla Prodietix
2. Fáze: Jíte 5x denně jídla Prodietix a 1x denně jídlo vlastní

3. Fáze: Jíte 4x denně jídla Prodietix a 2x denně jídlo vlastní

Nevíte, jakou dietu si vybrat? Doporučujeme vyzkoušet Prodietix kalkulačku

Samotný průběh diety - co vás čeká?

Fáze 1

Na začátku vás čeká pravděpodobně nejtěžší část a to je odhodlat se. Jakmile s dietou začnete, následují důležité první dny. Během těchto dnů se tělo dostává do stavu ketózy. Pravděpodobně budete mít chuť na sladké, na pečivo, nebo celkově na to, co jste normálně zvyklí jíst. Jakmile tuto fázi ovšem překonáte, zjistíte, že vlastně na pochutinky a důbrůtky ani chuť nemáte.

Po této první části se tělo tedy dostane do ketózy. Výše jsme již ketózu popsali, v tomto stavu vaše tělo rapidně a rychle hubne – zdrojem energie se stane tuk. No a právě v této části je důležité stravovat se výhradně keto / lowacarb. Takže v tomto případě Prodietix balíčky + zeleninka, nebo oříšky. Ale nebojte se. Takový jídelníček je pestrý až až.

Nyní se tedy nacházíte ve fázi 1. Dejme tomu, že jste v 6 týdenní keto dietě od Protiedix. První fáze by u vás měla trvat 2 týdny. Těchto 14 dní se tedy krmíte 5 x denně Prodietix připravenými jídly + zeleninou.

Následuje fáze 2

Ve druhé fázi se už pomalu začínáte dostávat zpět k původnímu stravování. Pokračujete v přijímání Prodietix jídel a k tomu si občas ukuchtíte nějaký ten low carb receptík – konkrétně tedy 4 jídla od Prodietix a 1 jídlo vlastní. Pokud jste v 6 týdenním programu, tato fáze by u vás měla trvat další 2 týdny. Samozřejmě, pokud byste měli jakýkoliv problém, mají i online zákaznickou podporu, která vám vždy ráda poradí.

Fáze 3

Třetí fáze je už taková volnější, jíte Prodietix jídla pouze 3x denně a 2x si vaříte. Tím se vyhýbáte jojo efektu a zvykáte si na původní jídelníček.

Jak to je s ukončením diety?

Po době, kdy dieta skončí nastává návrat do klasického jídelníčku. Pozor ale, abyste se po skončení diety nevrhli do cukráren jako hladový vlk. To byste kilíčka mohli ihned nabrat nazpět a navždy nad keto dietou a možná celým hubnutím zanevřít. Přece jste se dobrůtky neodpírali tak dlouho, aby z toho nakonec nic nebylo. Raději tomu dejte nějaký ten řád, udělejte si z mlsání tradici. Například, každou neděli si po obědě ke kávě dáte zákusek. Uvidíte, že vám možná po takové době mlsání ani zas tak moc chybět nebude.

Časté dotazy ohledně diety:

Z jakých potravin můžu ve druhé fázi vařit, jaké jsou low carb potraviny?

Maso, drůbež (kuřecí, kachní..), vepřové, hovězí, jehněčí, zvěřina (králík, divočák..), ryby (tuňák, kapr, losos, pstruh, makrela..), mořské plody (krevety, ústřice, krabí maso…), vejce, mléčné výrobky (mléko (polotučné a plnotučné), smetana, sýry, mascarpone, jogurty (neslazené), tvaroh, zakysaná smetana), zelenina s nízkým obsahem sacharidů (zelenina, která neroste v zemi, zelená zelenina – salát (listový, ledový), avokádo, kedlubna, květák, brokolice, lilek, špenát, okurky, ředkve, zelí, polníček, kapusta, rukola,..), tuky (máslo, olej, kokosový tuk, olivový olej, sádlo, avokádo, ořechové tuky), ořechy a semínka (mandle, vlašské, lískové, para, makadamiové, chia, slunečnícové, pistácie, kokos, kešu), koření (sůl, pepř, bazalka, kardamon a spoustu dalších, neobsahující cukr)

Tip pro mlsavé: některé čokolády s vysokým obsahem kakaa obsahují velmi málo sacharidů


 

Kterým potravinám bych se naopak měl vyhnout?

V podstatě veškeré přílohy: obiloviny – pečivo, rýže – až 90 % rýže je tvořena sacharidy, brambory – hlavní zdroj škrobu, těstoviny, ovesné vločky
Cukr a sladkosti (tyčinky, čokolády, tatranky, sušenky, zákusky..)
Slané pochutinky (chipsy, tyčinky..)
Luštěniny (ne ve velkém, okolo 20 %)
Ovoce,  některá zelenina (ne ve velkém, obsahuje hlavně vlákninu)
Coly, limonády, minerálky, ochucené vody, energetické nápoje

Alkohol


Jakto, že je ta dieta tak účinná? Nechce se mi tomu věřit!

Dieta je tak účinná proto, že tělo přestane přijímat sacharidy. Tím pádem se nám změní hlavní příjem energie ze sacharidů na tuky. A jak sami víme, tuky máme i na těle. Tyto tuky se tedy stanou hlavním příjmem energie pro tělo a tak se nám mnohem jednodušeji spalují. Pozor ale! Musíme se opravdu vyhýbat sacharidům! Vážně nestačí je jen omezit! Ketóza by nefungovala.


 

Jak často mám jídla jíst?

Zhruba co 3 hodiny. Nemá to žádný speciální důvod, spíš logický – pokud budou pauzy mezi jídly menší, sníte jídla příliš brzy a budete mít potřebu se večer něčím dojíst. Pokud budete dělat pauzy moc velké, budete mít hlad. Proto je doporučeno načasování po 3 hodinách dodržovat.


 

Dosud žádná dieta nefungovala, tahle bude?

V této dietě nahrazujete všechno jídlo potravinami od Prodietix. Tím pádem se vyvarujete jakýmkoliv problémům typu “co mám dnes uvařit”? Nebo “tak já si jen rychle koupím nějaké pečivo sebou” a podobně. Díky tomu, že vám Prodietix v podstatě zadá jídelníček, nemusíte se starat o to, co si uvařit, a celkově máte daný řád. Za takových podmínek je o mnoho jednodušší dietu dodržet. A jestli pak bude fungovat? To si pište! Keto dieta je jedna z mála diet, které jsou skutečně ověřené, fungují + mají snad nejvíc kladných uživatelských recenzí.


 

Musím při keto dietě sportovat?

Ne! Při keto dietě se sportovat nemusí! Jídelníček jednoduše tvoří hubnutí. Samozřejmě, sportovat můžete, na tom není nic špatného a naopak vám to může pomoct postavičku vytvarovat. Ale pro hubnutí sport nutný není.


 

Můžu si dát někdy cheat day?

Tak zde máme jasné ne. Keto dieta funguje na principu ketózy a ve chvíli kdy zamlsáte – a tím jsou myšleno veškeré sacharidy, tělo se z ketózy dostane pryč a už nehubnete. Proto si zamlsání po dobu diety skutečně zkuste odpustit.

Pro koho je dieta vhodná?

V podstatě pro všechny, které trápí nadváha, chtějí zhubnout, nebo vytvarovat postavu.

Pro koho se dieta nehodí?

Pro ty, kteří mají zdravotní potíže ať už s konkrétními potravinami, nebo třeba problémy typu bulimie, anorexie, apod. Dieta není vhodná ani pro těhotné ženy. Pokud máte zdravotní problémy, určitě se nejdříve poraďte s lékařem.

Na co si dát při dietě pozor

  • na skutečné dodržování diety
  • na příjmy sacharidů (těm se skutečně vyhněte)
  • na pravidelný a dostatečný přísun tekutin
  • na návrat zpět do původního jídelníčku a jojo efekt (při skutečném dodržování diety se nemáte čeho bát, ale kdybyste po zkunčení zamířili do cukráren, vše by to bylo k ničemu)
4.2/5 (Počet hlasů: 112)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »