[RECENZE] Kloubus – účinný doplněk stravy na klouby

Klouby jsou spojnice mezi kostmi a pomáhají nám v pohybu. Jakékoliv poškození kloubů z důvodu zátěže, nemoci či poranění může narušovat každodenní pohyby a způsobovat velkou bolest.

Klouby je třeba chránit a vyživovat. Ať už máte nějaký problém, nebo chcete brát kloubní výživu jen jako prevenci, pojďte zjistit, zda může být Kloubus řešení.

Co je to kloubus?

Kloubus, jak už název napovídá, je doplněk stravy určený pro výživu kloubů. Trápí vás problémy jako bolesti ramen, kolen, kyčlí, nebo třeba tzn. “tenisový loket”? Pokud netrpíte vážným onemocněním kloubů, pak je možné že postačí přidat do jídelníčku kloubní výživu.

Takových přípravkůexistuje nezměrné množství. A mnoho z nich je opravdu účinných. Proč si tedy vybrat či nevybrat právě kloubus?

Plusy a mínusy

✅ úleva od bolesti kloubů
✅ velmi jednoduchá příprava
✅ chuť, která vám bude příjemná
✅ nemusíte polykat několik tablet denně, narozdíl od většiny konkurenčních produktů
✅ dávka je v jednoduchém sáčku, vhodném pro zabalení na cesty či do práce

❌ pro někoho se může zdát vyšší cena, obzvláště v porovnání s konkurencí

Klouby jsou spojnice mezi kostmi a pomáhají nám v pohybu. Jakékoliv poškození kloubů z důvodu zátěže, nemoci či poranění může narušovat každodenní pohyby a způsobovat velkou bolest.

K bolestivým kloubům může vést mnoho příčin, včetně osteoartrózy, revmatoidní artritidy, bursitidy, dny, kmenů, podvrtnutí a jiných nemocí či zranění. Bolesti kloubů jsou velice časté. V jednom národním průzkumu uvedla celá jedna třetina dotazovaných, že v průběhu minulých 30 dnů pocítila bolest kloubů. To je hodně! Nejčastější stížnost padala na bolest kolen, dále také bolest ramen a kyčlí. Bolesti kloubů ovšem můžou postihnout jakoukoliv část vašeho těla. Navíc, čím starší jsme, tím větší máme s klouby problémy.

Bolesti mohou být od nepatrných a pouze mírně nepříjemných až po velice oslabující a problémové. Mohou třeba během pár týdnů zmizet a nebo mohou trvat několik měsíců. Bolest kloubů, klidně i krátkodobá, může ovlivnit kvalitu vašeho života. A ať už je příčina jakákoliv, obvykle se dá vyřešit zlepšením životního stylu, jídelníčku a v případě onemocnění léčbou.

  1. Namáhání kloubů při sportu může být jednou z častých příčin bolestí.
  2. Stáří je tak nějak dalším důvodem. S přibývajícím věkem klouby slábnou a tak se o ně musíme lépe starat.
  3. Další z příčin může být nadváha. Pokud je vaše hmotnost větší, vaše klouby mohou dostávat zabrat.
  4. Bolesti mohou chvilkově způsobit i chřipka či nachlazení.
  5. Dalším důvodem bolesti bývají i onemocnění jako dna, artróza a podobně.
  6. V neposlední řadě nás klouby mohou bolet v důsledku zranění, podvrtnutí, naražení a podobně.
V jednom národním průzkumu uvedla celá jedna třetina dotazovaných, že v průběhu minulých 30 dnů pocítila bolest kloubů. To je hodně! Nejčastější stížnost padala na bolest kolen, dále také bolest ramen a kyčlí.

Jak vypadá produkt?

Pro koho se hodí?

Kloubus se rozhodně hodí pro všechny, kteří se potýkají s bolestmi kloubů, protože ruku na srdce, bolest kloubů je nepříjemná, omezující a hlavně – zabraňuje nám v různých každodenních aktivitách.

Kloubus je tedy vhodný jak pro muže tak pro ženy téměř jakéhokoliv věku. Vzhledem k jeho jednoduché přípravě a dobré chuti ho zvládne konzumovat každý.

Příprava

Příprava Kloubusu je jednou z jeho předností, jelikož je opravdu jednoduchá. V krabičce Kloubusu najdete 30 sáčků s produktem, na každý den jeden. Sáček jednoduše vysypete do skleničky, zalijete vodou, zamícháte a můžete vypít. Kloubus se nijak nelepí, ani nehrudkuje, k přípravě ani nepotřebujete shaker či mixér, takže nešpiníte žádné nádobí navíc. Prostě jednoduchost.

Chuť

Ve srovnání s konkurenčními přípravky má Kloubus mimo jiné jednu obrovskou výhodu a tou je chuť a jednoduchost.

U většiny jiných produktů potýkáme s problémem, že musíme polykat například 8 velkých tablet za sebou, nebo naopak polykáme přímo prášek opravdu odporné chuti. A ani jedno není dlouhodobě příjemné, obzvláště když to máte konzumovat každý den. U Kloubusu se s tímto problémem naštěstí potýkat nemusíme, protože grepová chuť Kloubusu je velmi příjemná. Je sice pravda, že u doplňků stravy, které nám mají pomáhat bychom na chuť jednoduše koukat moc neměli, ale když je tady ta možnost..

Složení

Kolagen je jedním z nejdůležitějších stavebních „kamenů“ lidského těla a tvoří převážně 30 % celkového množství bílkovin v našem těle. Kolagen je strukturální protein, který v těle zajišťuje soudržnost, elasticitu všech pojivových tkání, včetně kůže, šlach, vazů, chrupavek a kostí. Kolagenní peptidy jsou malé bioaktivní molekuly, které se získávají enzymatickou hydrolýzou kolagenu. Hydrolýza snižuje velikost proteinových fibrilů kolagenu na menší peptidy. Kolagenní peptidy mají vysokou biodostupnost, což zajišťuje jejich lepší vstřebatelnost do organismu. V našem produktu KLOUBUS je kolagen zastoupen ve formě kolagenních peptidů s molekulovou hmotností 5000 Da v denní dávce 2730 mg.

Glukosamin je látka tělu vlastní, nachází se v něm tedy v relativně vysokém množství. Tvoří jej řetězce propojených cukrů a proteinů. Je hlavní složkou chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze základní stavební složky chrupavky. Bez glukosaminu v těle by byl každodenní pohyb a běžné aktivity velmi obtížné a namáhavé. Proto hraje důležitou roli ve stavbě kloubů, vazů a šlach. Velice vhodná je jeho kombinace s chondroitinem.  V přípravku KLOUBUS se glukosamin vyskytuje ve formě glukosamin sulfátu 2 KCl a v denní dávce 1760 mg.

Metylsulfonylmetan je ve vodě rozpustná, bílá krystalická sloučenina síry. Nachází se v každé buňce lidského těla. Je zvláště koncentrovaná v nervové tkáni, pokožce, vlasech a kloubech. Biologicky aktivní síra je jednou z nejdůležitějších živin pro naše tělo. Jde o čtvrtou nejpočetnější minerální látku v těle, zodpovědnou za mnoho tělesných funkcí. V našem těle působí tak, že zvláčňuje vnitřní vazivové a chrupavkové tkáně. Účinná je jeho kombinace s vitamínem C. V denní dávce produktu KLOUBUS najdete 500 mg MSM.

Chondroitin sulfát je molekula, přirozeně se vyskytující v našem těle a patřící mezi muko-polysacharidy tzv. glykosaminoglykany. Glykosaminoglykany se váží na proteoglykany, které jsou důležitou stavební součástí mezibuněčné hmoty chrupavek.  Jsou přítomny jak v kostech, tak v pojivových tkáních. V přípravku KLOUBUS se chondroitin vyskytuje ve formě chondroitin sulfátu v denní dávce 320 mg.

Vitamin C (Kyselina L-askorbová) patří k ve vodě rozpustným vitamínům, které si lidské tělo nedokáže samo syntetizovat, a proto je nutné vitamin C pravidelně doplňovat. V souvislosti se zdravým pohybovým aparátem, Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí a pro normální funkci chrupavek. Denní dávka produktu KLOUBUS obsahuje 250 mg vitamínu C.

Hořčík je jedním ze sedmi esenciálních makroprvků a také je často přezdíván „prvkem života“. Toto pojmenování si získal díky své nepostradatelnosti pro život většiny tvorů na zemi. Hořčík je důležitým minerálem, který přispívá l normální činnosti nervové soustavy, přispívá k normální činnosti svalů, k udržení normálního stavu zubů, pozitivně působí proti únavě a vyčerpání. V přípravku KLOUBUS se hořčík vyskytuje ve formě mléčnanu hořečnatého v denní dávce 70 mg.

Bromelain nebo také bromelin je proteolytický enzym, který se vyskytuje zejména v rostlinách. Nejvíce ho nalezneme v čerstvém ananasu – převážně tedy v jeho stopce. Člověk je schopen si bromelain vytvářet v malém množství. Tím, jak tělo stárne, si však vytváří stále méně a méně tohoto enzymu. Denní dávka produktu KLOUBUS obsahuje 50 mg tohoto enzymu.

L-Leucin je esenciální aminokyselina s rozvětveným řetězcem, kterou si tělo není schopno vytvářet samo. L-Leucin je klíčovou aminokyselinou pro fungování organismu, a proto musí být přijímán v potravě. V produktu KLOUBUS se L-Leucin nachází v denní dávce 50 mg.

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla. Nachází se v mezibuněčné hmotě a ve zvýšené koncentraci ji najdeme v očích, v kloubní tekutině či v pokožce. V závislosti na své molekulové hmotnosti poskytuje různé biologické účinky, které nacházejí široké uplatnění v medicíně, farmacii a kosmetice. V přípravku KLOUBUS je hyaluronan sodný obsažen v denní dávce 10 mg.

Zinek je esenciální stopový prvek. Zinek přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, k normální funkci imunitního systému a v přímé souvislosti s pohybovým aparátem zinek přispívá k normálnímu stavu kostí.  Nedostatek zinku se projevuje celou řadou možných příznaků jako vypadávání vlasů, lámavost nehtů, výskyt kožních problémů, zpomalený růst, náchylnost ke zlomeninám kostí. V přípravku KLOUBUS se zinek vyskytuje ve formě citronanu zinečnatého v denní dávce 5 mg.

Biotin neboli vitamin H se podílí na metabolismu téměř všech buněk v těle a účastní se procesů při tvorbě mastných kyselin. Biotin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k normální činnosti nervové soustavy. Produkt KLOUBUS obsahuje 100 µg biotinu v denní dávce.

Vitamín D3 (cholekalciferol) je společně s vápníkem důležitý pro správnou stavbu kostí, zubů a funkci kloubů. Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku. Dále Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí a k udržení normální činnosti svalů. V denní dávce produktu KLOUBUS je obsaženo 5 µg vitamínu D3.

Tyto informace týkající se složení a účinků jednotlivých látek jsou doslovně převzaty přímo z oficiálního eshopu zde.

Stojí kloubus za vyzkoušení?

Určitě stojí. Kloubní výživa je důležitá téměř v jakémkoliv věku. Pokud máte potíže s klouby, nebo se chcete jen preventivně chránit, s Kloubusem nesáhnete vedlo – je to jedna z nejlepších kloubních výživ u nás, je přírodní a tím pádem je i bezpečný.

Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo si nejste jistí, zda je pro vás kloubní výživa vhodná, zeptejte se svého lékaře.

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »