[RECENZE] Nutric Bistro – vše, co potřebujete vědět

Nutric Bistro je jednoduše krabičková dieta. Jde o společnost, která vám každý den doveze krabičky s jídlem na další den.

Taková služba je rozhodně skvělý nápad, mezi její největší benefity patří například to, že nemusíte vymýšlet jídelníček, nakupovat potraviny, nebo řešit, jaké jídlo uvařit. Nutric Bistro to vše vymyslí za vás.

Pojďme se společně podívat na to, zda může být vhodná i pro vás a zda to stojí za to!

Co je to Nutric Bistro?

Nutric Bistro je v podstatě krabičková dieta, která již od roku 2015 rozváží po Praze a okolí. Jedná se o zdravé bistro, které připravuje několik typů jídelníčků.

Jasnou výhodou je to, že se nemusíte starat o to, co připravovat k snídani, obědu, či večeři. Dále se také nemusíte starat o nákup surovin, nebo třeba vaření. Veškerá jídla jsou vám dovezena už hotová, takže vám už zbývá je jen zbaštit. Výhodou je i to, že tím šetříte hodně času. Pokud jste tedy zaneprázdnění, je to pro vás určitě parádní volba. Nevýhodou by se mohla zdát větši počáteční investice, jelikož když si Nutric Bistro zaplatíte, musíte najednou vyplácnout x tisíc korun. Ty se vám ale samozřejmě vrátí, protože v průběhu následujícího měsíce či více za jídlo neutratíte skoro ani kačku. Nejsou to tedy vyhozené peníze. Další nevýhodou je to, že tento podnik působí pouze v Praze a středočeském kraji.

Jak to funguje?

  1. Jako první si z nabídky vyberete vhodný stravovací program – tedy typ jídelníčku. Na výběr je nízkosacharidový pro hubnutí, whole30 pro ty se zdravotními potížemi, FIT pro udržení zdravé postavy a vegetariánský pro ty, co nejí maso.
  2. Ve druhém kroku si zvolíte velikosti porcí, počet porcí denně a délku programu – jak dlouho budete krabičky dostávat a které denní chody vám budou dovezeny (snídaně, oběd, večeře). Od těchto tří se samozřejmě odvíjí cena. Čím menší porce potřebujete, tím je cena menší a čím delší dobu si vyberete, tím je denní cena také levnější.
  3. Dále si vyberete dny v týdnu, ve kterých chcete krabičky dostávat. Můžete si vybrat buďto pondělí – pátek, pondělí – sobotu, nebo každý den. Také si vyberete, zda chcete jídla dovážet kurýrem, nebo si je vyzvedávat osobně, odvěrných míst mají více než 10 po celé Praze.
  4. Pokud si nejste jistí, jaký jídelníček si vybrat, nebo jakou velikost porcí zvolit, výživoví specialisté z Nutric Bistra vám pomůžou vybrat a vytvoří vám objednávku na míru.
  5. Poté, co objednávku dokončíte a zaplatíte, dojde vám email o potvrzení prvního dne doručení a to většinou do 3 pracovních dnů. Dále se s vámi bistro telefonicky spojí a potvrdíte si tak první čas a místo doručení.
  6. Poté vám začnou chodit krabičky. Na každý objednaný den vám den předem bistro doveze krabičky. Například v pátek vám dovezou krabičky na sobotu. A tak je to každý den. V bistru není moc možné dostávat krabičky na více dní dopředu, aby bylo jídlo neustále čerstvé. Pokud je to ale vás velký požadavek, dá se s bistrem domluvit. Jídla jsou doručována většinou do 14. hodiny dne předem, nejpozději však do 17 h. Na čase je možné se domluvit.

Kde a jak Nutric Bistro rozváží?

Nutric Bistro rozváží po celé Praze, kde rozváží zdarma –  cena je zahrnuta do ceny krabiček.

Poté rozváží i po celém středočeském kraji, to je za doplatek 39 Kč na den. Pokud si objednáváte více jídelníčků, například pro sebe a partnera, pak se doprava účtuje jen jednou.

Je zde i možnost osobního odběru na více než 10 místech v Praze.

Jaké jídelníčky nabízí?

Nutric Bistro má 4 pány, tedy 4 různé jídelníčky.

Tento jídelníček je, jak tvrdí: “pro zlepšení zdravotního stavu, zbavení se zánětů, ekzémů, alergií, zažívacích problémů a únavy. Žádné přejídání, hladovění, závislost na sladkém a stop nočním nájezdům na ledničku.”

Neboli nízkosacharidový jídelníček, který se hodí na hubnutí. V tomto jídelníčku jsou velmi omezené sacharidy, téměř na minimum a tím pádem často příchází velice rychlé a zdravé hubnutí.

Jak název vypovídá, jedná se o vegetariánskou stravu. V tomto jídelníčku dle Nutric Bistro naleznete: “Optimální poměr makroživin pro vegetariánské stravování. Obsahuje všechny důležité vitamíny, minerály a naopak vynechává cukr jakožto tradiční vege nešvar.”

Posledním jídelníčkem je jídelníček Fit, který se hodí pro zdravé udržování váhy. Dle Nutric Bistro: “Zdravé stravování BEZ LEPKU pro aktivní lidi a sportovce, kterým vyhovuje jídlo s vyváženým poměrem makroživin a vyšším obsahem komplexních sacharidů. Pro zdravé stravování bez omezování.”

Pro koho se hodí?

Nutric Bistro systém se rozhodně hodí pro každého, kdo má málo času, nepravidelný režim, nebo třeba prostě nestíhá nakupovat, vařit a vymýšlet, co uvařit k obědu. Pokud máte třeba časově náročnou práci, nebo vás jen nebaví vymýšlet recepty, či se s nimi vyvařovat, je pro vás taková krabičková strava dost možná dobrou volbou.

Pro koho se Nutric Bistro nehodí jsou asi lidé, kteří třeba hodně cestují a nemají tak možnost každý den krabičky vyzvedávat.

Ceník

Ceny se pohybují od 189 Kč na den po 528 Kč na den. Všechny 4 plány mají stejný ceník. Ceny jsou hodně různorodé, protože je zde hodně faktorů, jako třeba na jak dlouho si jídelníček objednáte, jak velké porce si vyberete a kolik jídel denně si navolíte. Celý ceník najdete zde.

Ale pro představu vám zde ukážeme nějaké příklady:

Plán na 4 týdny a 1 jídlo denně (oběd) od pondělí do pátku, se střední velikostí porcí (1900 Kcal) stojí 5 628 Kč. Na jeden den tak jídlo vychází na 281 Kč. 

Stejný plán se třemi jídly denně (4 týdny, pondělí – pátek, střední velikost porcí) vyjde na 10 460 Kč – na jeden den to vychází okolo 520 Kč, což za celodenní jídelníček komplet naplánovaný není vůbec špatné.

Takto se můžete podívat na vaši variantu a podívat se tak, na kolik by vás to vyšlo.

Celkově k cenám je dobré říct, že sice nejsou nejmenší, ale na druhou stranu vás komplet zbaví starostí s nákupy, vařením a vymýšlením jídel. 520 Kč za 3 denní jídla není vlastně zase tak moc.

Kvalita a chuť jídel

Co se týče kvality, tak na tom si Nutric Bistro zakládá. Zde vám vložíme, co píšou na svých stránkách: 

„Maso v BIO kvalitě
U masa to znamená bio nebo farmářskou kvalitu. V případě hovězího používáme pouze to nejlepší 4 týdny vyzrálé maso.
Žádné polotovary
Nepoužíváme žádné polotovary ani ultrazpracované průmyslové produkty.
Výživné a vyvážené
Jídla připravujeme jako výživově vyvážené, aby Vám nechyběly žádné vitamíny, minerály a stopové prvky.
Nedoslazujeme
Jídlo nedoslazujeme cukrem ani umělými sladidly, nedochucujeme glutamáty.
Zdravé tuky
Při přípravě používáme pouze kvalitní zdravé tuky. Vaříme na olivovém, kokosovém oleji nebo přepuštěném másle.
Nezahušťujeme moukou

​Nezahušťujeme jídlo pšeničnou moukou ani mléčnými produkty. Místo toho raději zahušťujeme rozvařenou zeleninou nebo kokosovým mlékem.“

A co se týče chuti, kvalita se v ní odráží. Na chuť Nutric Bistra jsou velice pozitivní ohlasy a recenze. Vzhledem k tomu, že svá jídla připravují ze skutečně čerstvých a kvalitních surovin, je chuť jídel opravdu výborná.

Uživatelské recenze

Zdroj recenzí: facebook

Často kladené dotazy

Co se týče častých otázek, Nutric Bistro má celou sekci s otázky a odpověďmi. Některé důležité vám sem vložíme, pro ostatní se podivejte na jejich stránku.

Jak si mám vybrat nejvhodnější dietu/program pro mě?

​Nejvhodnějším začátkem pro každého je program Whole-30. Ten krátkodobě eliminuje většinu potenciálně problematických potravin a může vám pomoci odhalit příčinu únavy, alergií nebo intolerancí. Většině lidí například umožní identifikovat kravské mléko jako zdroj zdravotních komplikací. Porovnat vhodnost různých stravovacích směrů můžete ve srovnávací tabulce Lowcarb vs Paleo, Whole30, AIP. Nejlépe vám však poradí naši výživoví specialisté na základě vaší objednávky na míru. 

Mohu si vybírat čas doručení? / Kdy probíhají rozvozy?

Ano, je možnost zvolit doručení kurýrem v čase 9h-17h nebo 18h-21h pro Zónu 1 (PSČ začínající na 1) a v čase 9h-17h pro Zónu 2 (PSČ začínající na 2). Předpokládané dvouhodinové okno pro doručení vám pošleme v SMS den předem. Pokud potřebujete čas nebo místo doručení změnit, můžete kontaktovat zákaznickou linku naší rozvozové služby na čísle +420-721-060-530 nebo emailu info@gibondelivery.cz. Změna je zdarma. Nejpozdější čas změny je 12:00 hodin pro večerní rozvoz a den předem pro denní rozvoz. Osobní odběr je možný na našich odběrných místech kdykoli během otevírací doby v den vaření nebo následující den.

Jak a kdy mi krabičky dovezete?

Krabičky vám poprvé doručíme 3. pracovní den po obdržení platby nebo dle vašeho přání. Je to kvůli nutnosti objednat čerstvé suroviny, mraženou zeleninu nepoužíváme.
Na výběr jou každý den dvě časová okna pro doručení. Den předem potvrdíme čas pomocí SMS.
Po-Pá – Doručení kurýrem v 2 hodinovém časovém okně mezi 9:00–17:00h nebo 18:00–21:00h.
So – V sobotu nerozvážíme.
Ne – Doručení kurýrem v 2 hodinovém časovém okně mezi 9:00–17:00h nebo 18:00–21:00h.
V případě potřeby je možné bez příplatku vozit na dvě adresy, pokud je to pravidelné. Například při nedělním rozvozu doručit jídlo na jinou adresu (například domů). Tu prosím uveďte do poznámky v objednávce.

Více o možnostech osobního odběru a doručení kurýrem.

Je možné odebírat krabičky na více dní dopředu?

Ne, podle standardního jídelníčku, vaříme a rozvážíme každý den čerstvé jídlo. Pokud potřebujete jídlo na dva dny dopředu, je řešením objednání dvou programů s poznámkou, že doručovat chcete pouze například v pondělí, středu a pátek. V takovém případě v pondělí dostanete 2x stejné jídlo na oba dny, pokud zvolíte dva rozdílné jídelníčky.

Je možný individuální rozvoz pouze ve vybrané dny?

Ano, vytvořte si objednávku na libovolný počet dnů a do poznámky uveďte, které dny si přejete dovoz krabiček a délku předplatného vám úměrně tomu připočteme.

Je možné odběr krabiček přerušit?

​Ano, přerušit můžete pomocí formuláře žádost o přerušení nebo emailu kdykoliv potřebujete zcela ZDARMA, minimálně však 3 pracovní dny dopředu do 10:00h.
Napište datum od-do, kdy nechcete dostat krabičky. To jestli jste je chtěli sníst ten samý den nebo následující nehraje roli.

Př. Středa-čtvrtek jsem na služebce mimo město. Přerušuji tedy na úterý-středa, protože krabičky mám vždy na následující den.

Stojí to za to?

Takže k tomuto dotazu, zda to za to stojí musíme určitě říct, že ano. Jediné, c vás snad může odradit je cena. Platíte si však za kvalitu, výbornou chuť a hlavně za pohodlí a ušetřený čas i energii. Můžete si vyzkoušet objednat třeba jen jedno jídlo, nebo na kratší dobu a uvidíte, zda vám takový styl stravování bude sedět.

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »