[RECENZE] Primulus – nejlepší doplněk stravy pro muže

Stručné shrnutí

Trápí vás stres, ztráta energie, libida, nebo třeba úbytek svalové hmoty? Přičinou může být úbytek testosteronu.

Primulus pro vás tak může být řešení.

Co je to primulus?

Primulus, jak už možná víte je označován za “Multivitamin moderního muže”. A jak tedy claim napovídá, jedná se o multivitamín.

Obecně tedy, primulus je určený pro zvýšení hladiny testosteronu a celkově zlepšení energie, vitality a libida u mužů. Přípravek je vytvořen speciálně pro muže, což je supr, protože naše pohlaví se liší i ve svých doplňkových potřebách.

Plusy a mínusy

✅ přírodní produkt
✅ žádná chemie
✅ na míru pro muže
✅ jednoduché užívání
✅ zvýšení hladiny testosteronu
✅ zlepšení energie, vitality a libida

pro někoho se může zdát vyšší cena

❌ pouze jedna forma balení = nelze zakoupit v jiné formě než v balíčku na měsíc.

Pro koho se hodí?

Upřímně, doplňky stravy podporující testosteron pravděpodobně nepotřebuje kluk ve svých dvacetinách, protože v takových letech ho mají muži přirozeně až až. Hodí se tedy spíše pro muže nad 30 let a starší. Hladina testosteronu v mužském těle se totiž okolo 30 let začíná pomalu zmenšovat. To může postupem času vést ke ztrátě chutě na sex, únavě, úbytku energie či svalové hmoty až po neplodnost a další. Jednoduše, testosteron potřebujeme.

Primulus se tedy hodí spíše pro starší jedince. Ne, že by mladším uškodil, jen je to pro ně možná málo účinku za více peněz. Primulus obsahuje i spoustu vitaminů, které pomáhají celkově vitalitě a zdraví, ovšem pokud máte testosteronu dost, není zas tak moc důvod tento doplněk zatím užívat.

Testosteron je hormon, který se vyskytuje převážně v mužském, ale lehce i v ženském těle. Je to takzvaný “mužský” hormon a je zodpovědný za mužské ochlupení, tvorbu spermií a s ní spojenou plodnost. Mimo jiné má i vliv na spalování podkožního tuku, tvorbu svalové hmoty, sílu kostí, zdravé srdce, dobré psychické rozpoložení, nebo třeba na chuť k sexu a libido. Obecně je tedy pro muže velice důležitý. Ovšem stejně tak, jako se u mužů v malém množství vyskytuje ženský estrogen, u žen se vyskytuje trochu mužského testosteronu. A přemíra u žen naopak působí neplechu. U žen může vést dokonce až k neplodnosti.

Při nedostatku testosteronu u mužů mohou nastávat nepříjemné zdravotní komplikace. Počínaje poruchami erekce, snížením libida a sníženou schopností oplodnění. Dalšími negativními dopady nedostatku tohoto hormonu je třeba úbytek svalové hmoty a energie, pomalejší regenerace organismu, nadbytek tělesného tuku, nadměrné pocení a návaly horka, podrážděnost a depresivní stavy, nespavost a další.

Na míru testosteronu má velký vliv věk. Mimo jiné jde ale o řadu dalších aspektů, díky kterým jde hladina i zpětně zvýšit. Jsou jimi třeba zdravý životní styl, jídelníček, sport, dostatečný spánek, vyvarování se kouření a alkoholu a dostatek vitamínů a látek podporujících testosteron.

Účinky Primulusu

Pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu v mužském těle
Zlepšuje energii, vitalitu a náladu
Pomáhá navrátit chuť k sexu a libido
Pomáhá k lepší tvorbě svalové hmoty
Pomáhá k lepšímu spalování tuků a udržení svalů
Obecně zlepšuje imunitu, zdraví a pomáhá k lepšímu životu a pohodě

Užívání

Užívání Primulusu je velmi snadné, jedná se pouze o dvě tabletky denně, ráno a večer.

Složení

Zinek patří k minerálním prvkům, kterých je v našem těle relativně malé množství, ale o to větší význam mají. Zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi a to je to, proč je pro muže tak důležitý. Ale je toho mnohem více. Dále zinek přispívá k normální plodnosti a reprodukci, k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Zinek také přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů. V doplňku stravy PRIMULUS je zinek zastoupen ve formě citronanu zinečnatého, který je organickou a pro tělo jednou z nejlépe vstřebatelnou formou. Obsah zinku v denní dávce je 15,4 mg – což odpovídá 156,3 % RHP

Vitamín D3 patří k  nejdůležitějším a zároveň k nejvíce podceňovaným vitamínům vůbec. Spadá do skupiny kalciferolů a je strukturálně podobný steroidům jako testosteron, cholesterol nebo kortizol. Říká se mu také sluneční vitamín, jelikož se tvoří v kůži působením slunečního záření. Vitamín D3 podporuje správnou funkci imunitního systému, přispívá k normální činnosti svalů, k udržení normálního stavu kostí, a také se podílí na procesu dělení buněk. Odborníci se shodují, že téměř 70 % populace trpí nedostatkem vitamínu D3, z důvodu menšího pobytu na slunci a nošení oblečení, chránícího před slunečním svitem. V denní dávce produktu PRIMULUS je obsah vitamínu D3 2000 jednotek Ul – což odpovídá 1000 % RHP.

Hořčík je velmi významným biogenním prvkem. Vyskytuje se převážně uvnitř buněk. Hořčík se zúčastňuje okolo 350 metabolických reakcí v těle. Je nepostradatelný pro metabolismus vápníku a draslíku. Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální činnosti svalů a také nervové soustavy. Dále hořčík přispívá k normální syntéze bílkovin. V multivitaminu PRIMULUS je hořčík zastoupen v unikátní formě tzv. Aquamin Marine Magnesium, což je přírodní produkt s bohatým přírodním zdrojem minerálů pro obohacování potravin, který je získáván z mořské vody a upravován z formy MgO na hydroxid hořečnatý. Obsah hořčíku v denní dávce produktu je 245mg – což odpovídá 65,4 % RHP.

Vitamín B6 neboli pyridoxin je vitamín rozpustný ve vodě. Účinkuje jako tzv. koenzym, čímž urychluje chemické reakce v buňkách. Vitamin B6 je velice důležitý vitamin pro muže, jelikož  přispívá k regulaci hormonální aktivity, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, a také k normální funkci imunitního systému. Vitamín B6 hraje také významnou roli při vstřebávání dalších dvou významných složek produktu PRIMULUS— zinku a hořčíku. V produktu PRIMULUS je zastoupen ve formě hydrochloridu, což přispívá k jeho optimálnímu vstřebávání do krevního řečiště. Vitamín B6 je v denní dávce v produktu obsažen ve 2 mg – což odpovídá 142,8 % RHP.

Vitamin C je ve vodě rozpustný vitamin, který v lidském těle hraje řadu velmi důležitých rolí. Vitamin C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm, k normálnímu energetickému metabolismu a k normální činnosti nervové soustavy. Vitamin C dále připívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a ke snížení míry únavy a vyčerpání. V denní dávce produktu PRIMULUS je vitamin C zastoupen 100 mg kyseliny L- askorbové – což odpovídá 125 % RHP.

Selen funguje v lidském těle jako antioxidant a hraje důležitou roli v boji proti volným radikálům. Selen přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální činnosti štítné žlázy a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Dále selen přispívá k normální spermatogenezi. Denní dávka produktu PRIMULUS obsahuje 5,5 μg selenu ve formě seleničitanu sodného.

Pískavice řecké seno, Trigonella foenum-graecum nebo také zkráceně Fenugreek jsou názvy pro jednu z nejstarších kulturních rostlin. Její semena se používají jako koření a je hojně pěstována ve středomoří. Obsahuje velké množství hodnotných bílkovin, olejů, ale také menší množství alkaloidu trigonellinu, cholinu a triterpenové steroidní saponiny. Nověji objevenou látkou je také steroidní sapogenin – diosgenin. Fenugreek podporuje imunitní systém a působí jako antioxidant. V denní dávce produktu PRIMULUS je obsažen extrakt ze semen této rostliny v obsahu 350,6 mg. 

Kotvičník zemní nebo také Tribulus Terrestris je poléhavá bylina z čeledi kacibovitých. Obsahuje velké množství steroidních saponinů, rostlinných sterolů (fytosterolů), flavonoidů a alkaloidů. Kotvičník ovlivňuje pohlavní orgány a hormonální aktivitu. Kotvičník také podporuje přirozenou obranyschopnost – imunitní systém. Dále kotvičník přispívá k normální funkci močové a reprodukční soustavy. V denní dávce produktu PRIMULUS je obsažen 300 mg extraktu z kotvičníku zemního s celkovým obsahem 60 % steroidních saponinů.

Černý pepř je často je medicíně používán jako antioxidant a aditivum, které urychluje vstřebávání dalších účinných látek v produktu PRIMULUS. Černý pepř také přispívá k normálnímu stavu pokožky a podporuje oběh v jemných krevních cévách a kapilárách. V produktu PRIMULUS je obsaženo 5 mg extraktu z černého pepře.

Tyto informace týkající se složení a účinků jednotlivých látek jsou doslovně převzaty přímo z oficiálního eshopu zde.

Funguje skutečně?

Tato otázka je naprosto na místě. Primulus funguje, o tom žádná, ale pravděpodobně na každého jedince jinak – na někoho víc, na někoho míň. Přece jen se stále jedná o volně prodejný multivitamín a nikoliv prášky na předpis. Ovšem na základě složení Primulusu a zkušeností ostatních mužů určitě můžeme říct, že pokud trpíte některými z problémů, které má Primulus řešit, rozhodně to stojí za to ho vyzkoušet!

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »