Ketodieta od Chia Shake – recenze, zkušenosti a popis

Stručné shrnutí

Chia Shake je kvalitní eshop s mnoha dietami na výběr. Nejefektivnější z nich je Keto dieta.

V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět, než u Chia Shake nakoupíte!

Co je to Chia Shake a proč si zvolit jejich dietu?

Chia Shake je značka dietních shaků a jídel jako náhrada běžné stravy. Veškeré produkty jsou vytvořeny pro jednoduché a efektivní hubnutí no a taky nesou výsledky!

Mezi produkty Chia Shake se řadí i diety, se kterými vám Chia Shake pěkně poradí.

Jedná se hlavně o dietu ketonovou – keto dietu, proteinovou, dukanovu, aktinsonovu a další. Mimo jiné mají i spoustu vysoko proteinových produktů pro sportovce, nebo třeba veganské produkty pro vegany.

Keto dieta s Chia Shake

Keto dietu už pravděpodobně všichni známe. Kdo ale ne, tady je jednoduché shrnutí: Keto dieta je jednou z nejefektivnějších diet na trhu. Není tedy divu, že je o ni takový zájem. S ketu dietou se skutečně velmi rychle zhubne a váha se potom udrží. Chia Shake tak nejsou jediní, kdo keto dietu vyrábí (mrkněte na srovnání).

Jak dieta funguje? Co to Keto dieta je?

Keto dieta je dieta, při které z jídelníčku vysazujete sacharidy a nahrazujete je tuky a bílkovinami. A to až v poměru 70 – 80 % tuků, 20 – 30 % bílkovin a pouze asi 5 % sacharidů.

Proč se to tak dělá?

Aby se vaše tělo dostalo do takzvaného stavu ketózy. Ketóza je stav, ve kterém vaše tělo používá tuky, jako hlavní zdroj energie (normálně to jsou sacharidy). Tím, že tedy sacharidy vysadíte, vaše tělo bude nuceno vybrat si jiný zdroj příjmů energie. A to budou právě tuky (i ty tělesné)!

Další diety s Chia Shake

Na Chia Shake je super, že si nemusíte vybrat pouze Keto dietu, ale i spoustu jiných. Například Dukanova dieta, Atkinsonova dieta, Cambridgská dieta a podobně. U všech těchto diet máte krásně rozepsáno, co vlastně znamenají, jak byste s nimi měli jíst, povolené a zakázané potraviny, jak se s nimi hubne a tak dál.

Plusy a mínusy Chia Shake diet

✅ Můžete si vybrat snad ze všech známých diet na hubnutí
✅ Cena je velmi přívětivá (když si ji rozpočítáte na jedno jídlo)
✅ Není potřeba sportovat
✅ Ověřený a kvalitní eshop se spoustou kladných recenzí
✅ Jídla jsou zdravá a chutná
✅ Diety pro všechny váhové kategorie
✅ Krásné a přehledné stránky se všemi informacemi, které k dietám potřebujete
✅ Zákaznická linka
✅ Velmi spokojení zákazníci
✅ Jídla jsou rychle připravená
✅ Rychlá doba dodání (2 – 3 dny)
❌ Není vhodná pro děti, diabetiky nebo jedince s vysokým cholesterolem
❌ Ne každý může dobře snášet nedostatek sacharidů
❌ U některých diet jsou specifika (například aktinsonova dieta není vhodná z dlouhodobého hlediska (max. 8 týdnů), cambridgská dieta může odvodňovat a zatěžovat ledviny, atd. více najdete u každé diety)
❌ Na pár příchutí jsme našli negativní recenze 
❌ Některé stížnosti byly i na moc velké balení u koktejlů

Jak dieta funguje?

Keto dieta (ať už ji absolvujete s Chia Shake, nebo ne) má vždy tři fáze:

  1. V první fázi, byste měli jíst převážně zakoupená jídla od Chia Shake a dodržovat navržený jídelníček. Tím dáte tělu prostor dostat se do stavu ketózy a rychle zhubnout
  2. fáze by měla trvat minimálně týden a maximálně 1 – 8 týdnů (na základě toho, kolik chcete zhubnout). 
  1. Druhá fáze už je mírnější, a taky kratší  oproti fázi jedna. K Chia Shake jídlům postupně přidáváte i vlastní keto recepty (parádní tipy jsou například na facebooku). Během druhé fáze se dostanete na svou vysněnou váhu a vyhnete se jojo efektu.
  2. Následuje třetí a poslední fáze. Během prvních dvou fází jíte Chia Shake jídla a dostáváte se na svou vysvěnou váhu. A třetí fáze je fáze, ve které byste již měli setrvat. Vrátíte se zpět ke klasickému (ovšem zdravému!) jídelníčku, a svou váhu už jen udržujete.

Uživatelské recenze:

Zdroj recenzí: heureka.cz a emimino.cz

Shrnutí: Jaké diety jsou v nabídce Chia Shake?

Keto dieta

Dieta založená na vyřazení sacharidů, pravěpodobně nejefektivnější a nejoblíbenější dieta.

Dukanova dieta

V Dukanově dietě jíte bílkovinová jídla a přijmáte větší množství vody a tekutin. Také efektivní cesta!

Atkinsonova dieta

Atkinsonova dieta funguje na vysokém příjmu bílkovin.

Cambridgská dieta

Koncept této diety pochází z Anglie. V této dietě jíte instantní nízkokalorická jídla, nejčastěji 5x denně.

Proteinová Dieta

Jídla s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sacharidů. Dieta je velmi podobná jako Keto, ovšem mírnější.

Low carb dieta

V podstatě další velmi podobná obdoba Keto diety, podobně jako Proteinová dieta.

Jak vypadá nákup u Chia Shake?

Tohohle je potřeba si u Chia Shake cenit: Můžete si zakoupit jak celé balíčky na zkubnutí, například na dva týdny, na čtyři týdny, atd. podle toho, jak moc chcete zhubnout, nebo si můžete zakoupit pouze nějaké produkty a nakombinovat si dietu komplet podle sebe. Chia Shake jsou v tomto jednička.

Jak vypadají dietní balíčky?

Balíčky obsahují následující jídla v různých počtech, například balíček na 8 týdnů to vše obsahuje vícekrát. U všech jídel si volíte příchutě podle vašich preferencí:

Velký Dietní koktejl Chia Shake (40 jídel)
Chia pudink (10 jídel)
Dietní polévka (10 jídel)
Dietní palačinky (10 jídel)
Dietní omeleta (10 jídel)
Dietní kaše (10 jídel)
Chia Muffin (10 jídel)

Dietní tyčinka (1 jídlo)

K balíčkům vždy dostanete jako dárek:
Vždy Smart Shaker, který se perfektně hodí na přípravu jídel
Dietní plán (jídelníček), abyste se v dietě neztratili
Dáreček navíc

Jak je to s cenou diet Chia Chake?

Jak už jsme psali v plusech, cena Chia Shake diet je velmi přívětivá a dobrá. Možná se o tak nezdá, ale když si vlastně přepočítáte cenu na jedno jídlo, vyjde vás to na necelých 35 kč za jídlo! Což je opravdu málo.

Například balíček na dva týdny stojí zhruba 2500 a je v něm 80 jídel. 2500 děleno 80 je 31,25 kč za jídlo!

Jak začít? 4 základní balíčky, nebo samostatná jídla?

U Chia Shake si můžete koupit buďto balíček na celý průběh diety, nebo si můžete zakoupit produkty samostatně. Pokud plánujete hubnout ve velkém, vyplatí se pořídit dietní balík a naopak, pokud si chcete jen pošmáknout na dobrém koktejlu, doporučujeme pořídit jen jedno jídlo, třeba na zkoušku chuti.

Dietní plány:

Balíček na týden

Pro malý úbytek na váze

Jedná se o balíček, který konzumujete jen jeden týden. Hodí se na vyzkoušení diety.

Cena za celý plán je zhruba 1200,–

35 jídel (každý den 5 jídel)

Balíček na dva týdny

Pro střední úbytek na váze

Jedná se o balíček, který konzumujete dvy týdny. Hodí se pro lehké zhubnutí.

Cena za celý balíček s plánem je zhruba 2500,–

Balíček obsahuje 80 jídel (každý den 5 jídel + 10 navíc)
TOP

Balíček na 4 týdny

Pro velký úbytek na váze

Jedná se o balíček, který konzumujete čtyři týdny. Hodí se na větší váhový úbytek. Jedná se pravděpodobně o nejoblíbenější plán.

Cena za celý plán je zhruba 4800,–

Obsahuje 160 jídel (na každý den 5 jídel + 20 navíc)

Balíček na 8 týdnů

Pro velmi velký úbytek na váze

Jedná se o balíček, který konzumujete celých osm týdnů. Hodí se, pokud chcete zhubnout opravdu hodně.

Cena za celý plán je zhruba 9000,–

Obsahuje 308 jídel (každý den 5 jídel + 28 navíc)

Samotný průběh diety - co vás čeká?

Fáze 1

Na začátku vás čeká pravděpodobně nejtěžší část a to je odhodlat se. Jakmile s dietou začnete, následují důležité první dny. Během těchto dnů (většinou cca 1 – 6 dnů) se tělo dostává do stavu ketózy. Pravděpodobně budete mít chuť na sladké, na pečivo, nebo celkově na to, co jste normálně zvyklí jíst. Jakmile tuto fázi ovšem překonáte, zjistíte, že vlastně na pochutinky a důbrůtky ani chuť nemáte.

Po této první části se tělo tedy dostane do ketózy. Výše jsme již ketózu popsali, v tomto stavu vaše tělo rapidně a rychle hubne – zdrojem energie se stane tuk. No a právě v této části je důležité stravovat se výhradně keto / lowacarb. Takže v tomto případě Chia Shake balíčky + sem tam zeleninka, nebo oříšky. Ale nebojte se. Takový jídelníček je pestrý až až.

Nyní se tedy nacházíte ve fázi 1. Dejme tomu, že jste v 4 týdenní keto dietě. První fáze by u vás měla trvat zhruba 2 – 3 týdny. Tuto dobu se tedy krmíte 5 x denně Chia Shake připravenými jídly + můžete přidat zeleninu.

Následuje fáze 2

Ve druhé fázi se už pomalu začínáte dostávat zpět k původnímu stravování. Pokračujete v přijímání Chia Shake jídel a k tomu si občas ukuchtíte nějaký ten low carb receptík. Super je, že inspirace je hrozně moc ať už na webech, nebo třeba z facebookové skupiny. Samozřejmě, pokud byste měli jakýkoliv problém, mají i zákaznickou podporu, která vám vždy ráda poradí.

Jak to je s ukončením diety?

Po době, kdy dieta skončí nastává návrat do klasického jídelníčku. Pozor ale, abyste se po skončení diety nevrhli do cukráren jako hladový vlk. To byste kilíčka mohli ihned nabrat nazpět a navždy nad keto dietou a možná celým hubnutím zanevřít. Přece jste se dobrůtky neodpírali tak dlouho, aby z toho nakonec nic nebylo. Raději tomu dejte nějaký ten řád, udělejte si z mlsání tradici. Například, každou neděli si po obědě ke kávě dáte zákusek. Uvidíte, že vám možná po takové době mlsání ani zas tak moc chybět nebude.


 

Časté dotazy ohledně diety:

Chia Shake má několik těch diet, kterou si mám zvolit?

Diety od Chia Shake jsou všechny účinné a všechny na proteinové a nízkosacharidové bázi. Za nás doporučujeme keto dietu, protože je nejefektivnější. Někomu ale může trochu víc sedět třeba dukanova. Přečtěte si více o těchto dietách a uvidíte sami, která se vám zamlouvá nejvíce.


 

Z jakých potravin můžu ve druhé fázi vařit, jaké jsou low carb potraviny?

Maso, drůbež (kuřecí, kachní..), vepřové, hovězí, jehněčí, zvěřina (králík, divočák..), ryby (tuňák, kapr, losos, pstruh, makrela..), mořské plody (krevety, ústřice, krabí maso…), vejce, mléčné výrobky (mléko (polotučné a plnotučné), smetana, sýry, mascarpone, jogurty (neslazené), tvaroh, zakysaná smetana), zelenina s nízkým obsahem sacharidů (zelenina, která neroste v zemi, zelená zelenina – salát (listový, ledový), avokádo, kedlubna, květák, brokolice, lilek, špenát, okurky, ředkve, zelí, polníček, kapusta, rukola,..), tuky (máslo, olej, kokosový tuk, olivový olej, sádlo, avokádo, ořechové tuky), ořechy a semínka (mandle, vlašské, lískové, para, makadamiové, chia, slunečnícové, pistácie, kokos, kešu), koření (sůl, pepř, bazalka, kardamon a spoustu dalších, neobsahující cukr)

Tip pro mlsavé: některé čokolády s vysokým obsahem kakaa obsahují velmi málo sacharidů


 

Kterým potravinám bych se naopak měl vyhnout?

V podstatě veškeré přílohy: obiloviny – pečivo, rýže – až 90 % rýže je tvořena sacharidy, brambory – hlavní zdroj škrobu, těstoviny, ovesné vločky
Cukr a sladkosti (tyčinky, čokolády, tatranky, sušenky, zákusky..)
Slané pochutinky (chipsy, tyčinky..)
Luštěniny (ne ve velkém, okolo 20 %)
Ovoce,  některá zelenina (ne ve velkém, obsahuje hlavně vlákninu)
Coly, limonády, minerálky, ochucené vody, energetické nápoje

Alkohol


Jakto, že je ta dieta tak účinná? Nechce se mi tomu věřit!

Dieta je tak účinná proto, že tělo přestane přijímat sacharidy. Tím pádem se nám změní hlavní příjem energie ze sacharidů na tuky. A jak sami víme, tuky máme i na těle. Tyto tuky se tedy stanou hlavním příjmem energie pro tělo a tak se nám mnohem jednodušeji spalují. Pozor ale! Musíme se opravdu vyhýbat sacharidům! Vážně nestačí je jen omezit! Ketóza by nefungovala.


 

Jak často mám jídla jíst?

Zhruba co 3 hodiny. Nemá to žádný speciální důvod, spíš logický – pokud budou pauzy mezi jídly menší, sníte jídla příliš brzy a budete mít potřebu se večer něčím dojíst. Pokud budete dělat pauzy moc velké, budete mít hlad. Proto je doporučeno načasování po 3 hodinách dodržovat.


 

Dosud žádná dieta nefungovala, Chia Shake bude?

V této dietě nahrazujete všechno jídlo potravinami od Chia Shake. Tím pádem se vyvarujete jakýmkoliv problémům typu “co mám dnes uvařit”? Nebo “tak já si jen rychle koupím nějaké pečivo sebou” a podobně. Díky tomu, že vám Chia Shake v podstatě zadá jídelníček, nemusíte se starat o to, co si uvařit, a celkově máte daný řád. Za takových podmínek je o mnoho jednodušší dietu dodržet. A jestli pak bude fungovat? To si pište! Keto dieta je jedna z mála diet, které jsou skutečně ověřené, fungují + mají snad nejvíc kladných uživatelských recenzí.


 

Musím při keto dietě sportovat?

Ne! Při keto dietě se sportovat nemusí! Jídelníček jednoduše tvoří hubnutí. Samozřejmě, sportovat můžete, na tom není nic špatného a naopak vám to může pomoct postavičku vytvarovat. Ale pro hubnutí sport nutný není.


 

Můžu si dát někdy cheat day?

Tak zde máme jasné ne. Keto dieta funguje na principu ketózy a ve chvíli kdy zamlsáte – a tím jsou myšleno veškeré sacharidy, tělo se z ketózy dostane pryč a už nehubnete. Proto si zamlsání po dobu diety skutečně zkuste odpustit.

Pro koho jsou Chia Shake diety vhodné?

V podstatě pro všechny, které trápí nadváha, chtějí zhubnout, nebo vytvarovat postavu.

Pro koho se dieta nehodí?

Pro ty, kteří mají zdravotní potíže ať už s konkrétními potravinami, nebo třeba problémy typu bulimie, anorexie, apod. Dieta není vhodná ani pro těhotné ženy. Pokud máte zdravotní problémy, určitě se nejdříve poraďte s lékařem.

Na co si dát při dietě pozor

  • na skutečné dodržování diety
  • na příjmy sacharidů (těm se skutečně vyhněte)
  • na pravidelný a dostatečný přísun tekutin
  • na návrat zpět do původního jídelníčku a jojo efekt (při skutečném dodržování diety se nemáte čeho bát, ale kdybyste po zkunčení zamířili do cukráren, vše by to bylo k ničemu)
4.3/5 (Počet hlasů: 9)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »