Zkušenosti s keto dietou – Lucka​

Štíhlý a fit chce být každý a keto dieta rozhodně může být způsob, jak se k tomuto cíli dostat.

Ve zkratce: Co to keto dieta je?

Jedná se o styl stravování. Takzvaná keto dieta nese spoustu názvů, jako ketogenní dieta, ketonová dieta, low carb dieta a podobně. Je to dieta, ve které z jídelníčku vysazujeme sacharidy za účelem ketózy. Taková dieta samozřejmě nemusí sedět každému. Proto jsme pro vás přichystali rozhovory s těmi, kteří ketogenní dietu absolvovali, ať už s výživovými poradci, produkty, nebo jen tak po domácku.

Lucka nám poskytla nějaké informace o svém průběhu. Pojďme se tady podívat, jak se keto dieta vyvíjela u ní:

Jak dlouho jste ketogenní dietu držela?

Celkově to bylo sedm týdnů.Z toho jsem se dva týdny stravovala vyloženě jen výrobky keto diety, posléze pět týdnů 3x denně výrobky keto a 2x denně doplnila jídelníček stravou, která se skládala z povolených potravin. Poté jsem přešla na Low carb stravu.

Co vás nejvíce motivovalo se do diety pustit?

Vždycky jsem byla štíhlejší postavy, nikdy jsem nemusela řešit jestli sním to anebo ono 😁 jenže pak jsem přestala kouřit a kila šla pomalu, ale jistě nahoru. Co si budeme povídat, ten můj věk ( 41let ) tomu taky moc nepomohl 😉 takže když jsem se v džínách a tričku cítila jako jitrnice nacpána do střívka, bylo jasné že je to špatně a je třeba s tím začít něco dělat.

Jak těžké pro vás bylo dostat se do ketózy? Jak jste vnímala nárazový výpadek sacharidů?

Musím teda říct, že jsem asi z mála, která s tím neměla žádný problém. Po mém životním stylu, kdy jsem nuttelu zapíjela Coca colou, jsem čekala abstinenční příznaky s chutí se zabít 😁 ale….nic….ba naopak, začala jsem se cítit lépe, měla jsem víc energie a lepší náladu. Někteří píšou, že je bolí hlava, jsou unavení, mají takzvanou keto chřipku…za sebe můžu říct, že v žádném případě.

Jaké výsledky u vás dieta nesla?

Když jsem s dietou začínala, měla jsem při své výšce 164 cm 69 kilo. Hned první týden jsem přišla o 4 kila, což byla voda, kterou jsem v sobě zadržovala. Po ukončení diety jsem byla na 60 kilech. Teď se necelé dva měsíce stravuji Low carb a momentálně mám 57,5 kila.

emůžu posoudit zda si váhu držím, protože zatím mi váha jde stále pomaličku dolů, ale jsem přesvědčená, že pokud člověk nezačne prasečit a drží se pravidel, jojo efekt se nedostaví 😉

Stravujete se i nadále low carb?

Ano, ale jsou to zatím necelé dva měsíce.

Jak dietu hodnotíte, doporučila byste ji ostatním, nebo spíš ne?

Za mě hodnotím určitě kladně. Ale záleží na člověku, chce to disciplínu, dodržovat pravidla. A ne, že si sem tam dám něco co bych neměla a pak se chytat za hlavu, že to nefunguje. 

Máte nějaké tipy pro začátečníky, nebo třeba nějaké specifické zážitky týkající se ketogenní diety?

Vyhýbat se nepovoleným potravinám. Nesnažit se to ošidit. S výrobky keto jdou dělat zázraky a opravdu chutná jídla.

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »