Nejlepší keto dieta pro muže – recenze

Co je to keto dieta a která je ta nejlepší pro muže? Funguje na muže keto dieta stejně jako na ženy? Zkušenosti a recenze.

TOP  1. místo

Keto Mix

Cena za porci: 33 – 38 Kč
Výborná keto dieta, nejlepší poměr cena / výkon, rychlé váhové úbytky a skvělá zákaznická podpora.
2. místo

Keto Diet

Cena za porci: 46 – 52 kč
Nejstarší keto dieta v česku, výborné jídla, výborný servis, rychlé hubnutí a vysoká kvalita diety.
3. místo

Chia Shake

Cena za porci: 35 – 45 kč
Skvělá keto dieta, relativně jednoduchá jídla, ale účinná dieta, chuťově výborné shaky.

Deset nejlepších keto diet

Co je to keto dieta

Keto dieta je směr stravování a hodně se využívá při cílené redukci váhy – například i u sportovců před důležitým zápasem. 

A v čem tedy tkví kouzlo keto diety? Jedná se o radikální eliminaci sacharidů a to občas až na 20 g za den. Díky této redukci se hlavní složkou jídelníčku stávají tuky a následně i bílkoviny. Primárním cílem je dosažení ketózy, což je metabolický stav, ve kterém se děje to, že tělo nemá dostatek krevního cukru a čerpá energii z vlastních tukových zásob. Ketóza je ale velmi ”křehká” a i zdánlivě nevinným zhřešením ji můžete velmi rychle přerušit.

Jedná se o stav metabolismu, při kterém tělo nezískává enegrii ze sacharidů, jak za normálních okolností, ale naopak převážně z tuků. V rámci ketózy tělo zpracovává tuky z vlastních zásob a v důsledku toho dochází redukci nechtěných kil. Zároveň se přímo úměrně snižují hladiny krevního cukru. 

Aby se ketóza opravdu stala, je třeba důrazně snížit příjem sacharidů. Uvádí se, že by jejich množství nemělo přesáhnout 50 g za den. A jak bylo již řečeno, není výjimkou, že někteří jedince jedí i 20 g a méně. Díky tomu se sníží hladina inzulinu v krvi a roste uvolňování mastných kyselin z tělesných tukových zásob. Valná většina z nich zpracovávají játra právě na ketolátky a ty pak pokrývají energetické potřeby organismu. 

Funguje keto dieta u mužů stejně jako u žen?

Keto dietu mohou zařadit do svého života jak muži tak ženy, ale u každého pohlaví může fungovat trošku jinak. Je to dané rozlišným hormonálním složením v mužském a ženském těle. Muži mají díky testosteronu oproti ženám jakousi výhodu – rychleji spalují tuky, tím pádem rychleji hubnou a i rychleji regenerují. Ženy potřebují většinou více času, aby dosáhly výsledků, které si přejí. Zároveň i testosteron působí na rychlejší nárůst svalové hmoty, tudíž když muži přidají k dietě i pohyb, budou výsledky opravdu značně viditelné.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě – a krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Jak vybrat nejlepší keto dietu pro muže

Mužům bude určitě vyhovovat to, že keto dieta není pestrá. Ano, může se to zdát naopak jako nevýhoda, ale ruku na srdce – muži nemívají rádi složitosti a proto zřejmě ocení jednoduché přípravy jídel a menší rozmanitost surovin, díky čemuž si rychleji zapamatují, co je povolené a co ne.

Jídla jsou hotová za několik málo minut a to beze sporu výhoda je. Existují vlastně dvě možnosti – můžete jet takzvaně po své ose a jídla si připravovat kompletně ve své režii, nebo si můžete objednat už nějaké připravené balíčky keto diety, které vyřeší vše za vás.

A jak takový zakoupený “režim” může vypadat?

 • Snídaně: kaše / palačinka
 • Svačina: koktejl
 • Oběd: polévka / libové maso + salát
 • Svačina: koktejl
 • Večeře: omeleta / polévka / palačinka / salát s vajíčkem

1. místo

Keto Mix

KetoMix nabízí balíčky speciálně pro muže. Můžete si vybrat ze 4 balíčků (na 1, 2, 3 nebo 4 týdny) speciálně pro muže, nebo si seskládat balíček vlastní.

KetoMix je založen na principu, kdy se mírně zvýší proteiny a tuky a přímo úměrně naopak sníží sacharidy. Jedná se o speciální postup, který funguje jak pro muže, tak i pro ženy. 

Je skvělé, že v Keto Mixu funguje poradna, která se snaží zodpovědět všechny vaše dotazy, na které odpovídají zkušení nutriční poradci. 

A jaké dietní plány zde můžete pořídit?
 1. Lehká nadváha
 2. Střední nadváha
 3. Vyšší nadváha
 4. Velmi vysoká nadváha

Každý plán je detailně popsán, pro koho, kdy a proč se hodí. Nemusíte se tedy bát, že byste si s výběrem nevěděli rady.

V Ketomixu můžete zakoupit jak výhodné balíčky, tak si i dle libosti poskládat jednotlivá jídla podle sebe a svého uvážení.

2. místo

Keto Diet

KetoDiet se specializuje na hubnutí jak pro ženy, tak i pro muže. Je to ryze česká značka, která je na trhu od roku 2011. Klientům nabízí jak prvotřídní proteinové nápoje, tak jídla, která vyrábí  přímo na území ČR, ale i maximální podporu v průběhu dietních plánů, společně se specializovaným výživovým poradenstvím.

A z jakých dietních plánů můžete vybírat?
 1. BASIC – délka trvání je 3 x 2 týdny, k tomu výživové poradenství zdarma a navíc přehledná brožura. Cena je něco přes 3000 korun.
 2. MEDIUM – délka trvání je 3 x 3 týdny plus výživové poradenství zdarma a opět brožura. Cena je cca 5000 korun.
 3. INTENSE – délka trvání je 3 x 4 týdny, k tomu výživové poradenství a brožura zdarma. Cena je cca 6500 korun.

3. místo

Chia Shake

S dietou od Chia Shake zhubnout jak ženy, tak i muži. Společnost se hodně zajímá o životní prostředí a o celkový stav naší planety. Můžete u nich zakoupit nejen keto dietu, ale i mnoho dalších výživových směrů, jako je například Dukanova dieta a podobě.

Můžete vybírat z různých koktejlů, shaků, jednotlivých jídel nebo i kompletních jídelníčků. Záleží na vás, co preferujete. Dietní balíčky obsahují od 35 až do 280jídel, kdy je cenové rozpětí od cca 1600 až do 10000 korun.

U společnosti Chia Shake se “vyřádí” i vegani a vegetariáni a nabídka je opravdu pestrá.

Tento eshop má i blog, kam se snaží často přispívat právě na téma stravování, hubnutí a podobně.

4. místo

Mix&Slim

Mix & Slim jsou dietní jídla plná bílkovin a vlákniny, s minimální zátěží sacharidů. Jejich produkty obsahují pouze kvalitní suroviny. Každé jídlo má vyvážené množství živin, vitamínů a minerálů. 

Keto dieta se skládá ze 3 fází. Rozdíl mezi jednotlivými fázemi je v počtu proteinových jídel Mix & Slim za den. V první fázi dochází ke kompletnímu nahrazení běžné stravy speciálními jídly, kdy je příjem 5 jídel denně. Tato fáze trvá 4-8 týdnů .

Ve 2. a 3. fázi pak postupně zapojujete i běžná jídla do svého jídelníčku, aby si tělo pomalu zvyklo na příjem tuků a sacharidů a nedocházelo k vytvoření nežádoucího jo-jo efektu.

Můžete si vybírat z několika dietních plánů nebo kupovat jednotlivé produkty a jíst jak uznáte za vhodné.

5. místo

Keto Fit

Keto Fit je dámská nízkosacharidová dieta, která cílí na to, aby se co největší množství žen cítilo dobře ve svém těle. Keto Fit je tedy česká firma a v současnosti nabízí rozmanitost až 60jídel.

Můžete si zde pořídit jak výhodné balíčky, tak i jednotlivá jídla a produkty jako jsou například těstoviny, omelety, kaše a mnoho dalšího.

Veškerá jídla si ve společnosti vyrábí sami – žádné překupy a přeprodeje.

Balíčků je na výběr opravdu mnoho od sady proteinových koktejlů až po kompletní proteinovou dietu v různém rozsahu. Například balíček diety na tři týdny stojí necelé 4000 korun.

Na webu najdete i recepty a tipy, jaká jídla si připravovat.

6. místo

It's my life

It’s my life je česká proteinová dieta, která je speciálně sestavená týmem odborníků tak, aby nastartovala zdravý proces hubnutí. Kromě toho firma nabízí i kompletní výživové poradenství, sestavování jídelníčků přímo namíru, analýzu těla za pomoci přístroje InBody. 

Firma nabízí různé výživové balíčky, jejichž cena se pohybuje od cca 1300 korun při množství 35 porcí jídla.

Navíc můžete na eshopu koupit i jednotlivá jídla, pochutiny, doplňky stravy a koktejly.

Dietní plány, ze kterých můžete vybírat jsou:
 • Keto dieta S
 • Keto dieta M
 • Keto dieta L
 • Keto dieta XL
 • Keto dieta XXL

7. místo

Prodietix

Veškeré programy Prodietix fungují na principu keto diety. Jejich cílem je dostat organismus do ketózy. 

Dietní programy Prodietix jsou rozdělené do 3 fází. V první fázi probíhají nejvýraznější změny v jídelníčku, na těle i na duši. Dochází zde většinou k velmi významné váhové redukci. Ve druhé fázi se začínají pomalu přidávat do svého jídelníčku sacharidy a zdravé tuky. Tím se stabilizuje váhový úbytek. Ve třetí fázi se postupně tělo připravuje na částečný návrat k běžnému jídelníčku. Tato fáze je zásadní, protože zabraňuje vzniku jo-jo efektu.

Můžete si zakoupit jak jednotlivá jídla, tak kompletní balíčky. Můžete si balíčky dokonce tvoří namíru a operativně i spočítat výslednou cenu.

8. místo

MyKeto

Rodinná firma GOLDIM vznikla před více než 29lety. A v čem přesně redukční plán MyKETO spočívá? Princip propracovaného dietního plánu MyKETO spočívá v intenzivním pocitu nasycení, který přetrvává díky vysokému obsahu bílkovin a přidané vláknině. Žádné hladovění a jo-jo efekt. Firma nabízí široký výběr proteinových jídel a koktejlů, které dobře chutnají a skvěle fungují. MyKETO si zakládá na kvalitních surovinách. Vyrábí se bez konzervantů, palmového oleje, syntetických barviv a dochucovadel. 

Na eshopu najdete jednotlivé produkty, tak i výhodné balíčky a jídelníček přímo namíru. Balíčky se pohybují v rozsahu od 7 do 21 dní, takže můžete zvolit co vám bude nejlépe vyhovovat.

9. místo

Express Diet

Jedná se o pětidenní dietu, která funguje na principu ketózy. Během těchto 5 dnů je přísun sacharidů značně omezen a hlavním zdrojem energie se stává uložený tuk. Dieta Express tělo nastartuje a udržuje ho v ketóze až do vytoužené hmotnosti.

Kufřík s pětidenní ketonovou dietou Express Diet obsahuje 20 hyperproteinových jídel:
 • kuřecí polévka, 2 ks,
 • sýrová polévka, 2 ks,
 • batátová polévka 2 ks,
 • rajčatová polévka s bazalkou 2 ks,
 • žampiónová polévka 2 ks
 • jablečno-skořicová kaše, 2 ks,
 • vanilkovo-malinová kaše, 2 ks,
 • vanilkové lívance 2 ks,
 • čokoládovo-malinový koktejl, 2ks,
 • jahodový koktejl, 2 ks.

A cena? Cca 1400 korun.

10. místo

Proslim

Na tomto eshopu můžete zakoupit výhodné balíčky, proteinové nápoje, proteinové polévky, proteinové kaše, proteinové omelety, proteinové palačinky či proteinové pudinky. Výhodné balíčky jsou v rozsahu od 6 dnů až po 4 týdny. Nejdražší cena balíčku, který trvá 4 týdny je něco málo přes 4000 korun.

Produkty můžete různě kombinovat a tím si vytvořit de facto balíček namíru. Na webu je i blog, na kterém se můžete v oblasti keto diety dozvědět spousty užitečných informací, které vás mohou posunout zase o něco dál.

Benefity držení keto diety

 • Spalování tuků a hubnutí – tento druh stravování vede ke spalování tuků. Cílem je, že shodíte přebytečné kilogramy a možná i docílíte vysněné postavy. 
 • Zvyšuje hladinu energie – keto dieta zvyšuje počet mitochondrií a souběžně s tím snižuje na ně vyvíjený oxidační stres 
 • Má protizánětlivý efekt – jakýkoliv zánět je velký nepřítel pro zdraví člověka. Ketogenní dieta dokáže záněty regulovat a následně i velmi výrazně snižovat
 • Bojuje proti epilepsii – uvádí se, že je keto dieta velmi funkční podpůrný prostředek při léčbě této nemoci.
 • Chrání mozek – ketony velmi příznivě ovlivňují správné funkce mozku a celé neurologické soustavy.  
 • Snižuje příznaky Parkinsonovy choroby.
 • Snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.
 • Pomáhá s léčbou cukrovky.
 • Podpora při léčbě rakoviny.

Rizika a nevýhody

Vždy, než se pustíte do nějaké změny ve stravování, je důležité poradit se se svým lékařem nebo nutričním terapeutem, zda je tento krok právě pro vás vhodný. Ne všechno se hodí pro každého a proto je dobré se ujistit, že jdete správným směrem. 

 • Přechodné výkyvy nálad.
 • Přechodná slabost.
 • Tendence ke konzumaci špatných tuků a tím i potenciální možnost vzniku onemocnění srdce. Je třeba dbát na to, aby „špatné“ tuky, tedy nasycené mastné kyseliny, tvořily maximálně 7 % denního příjmu kalorií. 
 • Takřka nulová pestrost skladby jídelníčku.
 • Nedostatek vitamínů a minerálů. 

Co jíst při keto dietě?

Keto dieta má daný scénář. Je důležité ho dodržovat, protože i malý úskok vedle může zmařit celé snažení “v cuku letu”.

Tyto potraviny obsahují minimum sacharidů a naopak doporučené množství kvalitních tuků a bílkovin.

 • Tučnější maso.
 • Tučné ryby jako je například losos nebo makrela.
 • Vejce.
 • Tučné sýry.
 • Máslo.
 • Ořechy – lískové a makadamové a naopak se vyhněte kešu a pistáciím. 
 • Konopná a dýňová semínka.
 • Listová zelenina.
 • Okurka.
 • Cuketa.
 • Celer.
 • Ředkvičky.
 • Zelí.

Tyto potraviny jsou přijatelné, ale nehodí se na každodenní konzumaci.

 • Bobulovité ovoce – jahody, ostružiny a borůvky.
 • Sladidla – čím méně, tím lépe.
 • Káva a čaj – ideálně bez mléka a cukru.

Na tyto potraviny v průběhu keto diety raději zapomeňte

 • Sladké nápoje jako jsou limonády a podobně.
 • Cukrovinky.
 • Pečivo – slané i sladké.
 • Cereálie.
 • Obiloviny.
 • Luštěniny.
 • Rýže.
 • Těstoviny.
 • Brambory.
 • Většina ovoce krom bobulovin.
 • Slazené jogurty.
 • Sušené maso.
 • Kukuřice,
 • Mrkev.
 • Med.

Další doporučení při keto dietě

Keto dieta má svá pravidla. Dalo by se říci, že je určená pro jedince se silnou vůli a disciplínou. Kolem nás je mnoho lákadel, která vás budou pokoušet. A proto se nejdříve opravdu jistojistě rozhodněte a potom až do toho jděte. 

Aby vše fungovalo jak má, dodržujte ještě následující doporučení:

 • Dodržujte kvalitní a dostatečný pitný režim, což je minimálně 2–3 litry neslazených tekutin denně.
 • Dbejte na pravidelnost – pokuste se jíst každé 3 – 4 hodiny.
 • Konzumujte dostatek zeleniny kvůli vitamínům a minerálům.
 • Nehřešte.
 • Mějte dostatek přirozeného pohybu – chůze, plavání nebo třeba jízda na kole.

Závěrem

Keto dieta je pro muže úplně stejně účinná, jaku u žen. Proto, pokud jste muž a chystáte se zhubnout, je určitě dobrý nápad keto dietu zvážit. Pořádně si o ní pozjišťujte a případně si prozačátek můžete pořídit keto balíčky, které vám ulehčí přechod do keto stravování.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Ketogenní dieta

[3] Wikipedie (CZ): Hubnutí

[7] Healthline (ENG): The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto

[8] Healthline (ENG): 20 Foods to Eat on the Keto Diet

[9] PubMed Central (ENG): Advantages and Disadvantages of the Ketogenic Diet: A Review Article

[10] PubMed Central (ENG): Low Carbohydrate Diet

[11] PubMed Central (ENG): Ketogenic Diet

4.2/5 (Počet hlasů: 8)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?