10 nejlepších krabičkových diet Plzeň – recenze

Shrnutí: Bydlíte v Plzni nebo okolí a chcete zhubnout nebo jíst zdravě a pravidelně? Pokud vám to dělá potíže, doporučuji vám zkusit krabičkovou dietu, která vám s těmito problémy pomůže. Srovnala jsem 10 nejlepších krabičkových diet a tady jsou tři vítězové:

 • Na 1. příčce se umístilo Zdravé Stravování. Kvalitní, cenově rozumná krabičková dieta, která funguje po celé ČR i na Slovensku.
 • 2. místo si zasloužily Fit Krabičky, jejichž jídla vychází z českých klasik, ale na uvařených zdravě a vyváženě.
 • No a 3. místo jdem udělila společnosti Fit Strava, která nabízí programy pro hubnutí i udržování váhy. Pro muže i ženy.

Navíc jsem v článku sespala:

Co to krabičková dieta je a hodí se právě pro vás? Proč se vyplátí s takovou dietou začínat? A jaké jsou její výhody i nevýhody.

TOP  1. místo

Zdravé Stravování

Proč 1. místo?

Protože nabízí pestrá a chutná jídla z kvalitních surovin. Jídelníčky sestavuje tým zkušených nutričních specialistů. V ceně diety je zahrnuto i nutriční poradenství.

2. místo

Fit Krabičky

Proč 2. místo?

Jelikož tahle krabičková dieta pro Plzeň a okolí dodává 5 jídel denně inspirovaných českou kuchyní, ale na zdravější způsob. Možnost vegetariánského, bezlaktózového i bezlepkového menu.

3. místo

Fit Strava

Proč 3. místo?

Jde totiž o krabičkovou dietu, která obsahuje nutričně vyvážená jídla, rozložená do pěti denních porcí pro co nejefektivnější hubnutí či udržování váhy. Nabídka programů od 5 000 kJ do 10 000 kJ.

Deset nejlepších krabičkových diet v Plzni

 1. Zdravé Stravování od 95 Kč / porce
 2. Fit Krabičky od 90 Kč / porce
 3. Fit Strava od 90 Kč / porce
 4. Antónia Mačingová od 90 Kč / porce
 5. Krabičky Plzeň od 85 Kč / porce
 6. AdiFit od 80 Kč / porce
 7. Zdraví Z Krabičky od 120 Kč / porce
 8. Fit Meal od 80 Kč / porce
 9. Dieta Fit od 70 Kč / porce
 10. TIP: KetoMix 3 500 Kč / keto balíček na 3 týdny
Ceny jsou pouze přibližné, protože cena za jedné porce závisí na celé řadě faktorů (velikost porce, počet jídel denně, atd.)

Jaký stravovací režim je ideální?

Říká se, že každý člověk má jiné biorytmy. A z toho důvodu se velmi špatně určuje, jaké stravovací návyky jsou nejideálnější. Jednomu vyhovuje jíst každé 2 – 3 hodiny a další zase volí přerušovaný půst. Je ale jedna věc, která by měla všechny spojovat – kvalitní jídlo. Doporučuje se konzumovat co nejvíce čerstvých pokrmů, připravených z lokálních, farmářských surovin, vyhnout se polotovarům a omezit sacharidy, nebo je alespoň nahradit těmi přirozenými. Důležité je nehladovět a dopřát tělu jídlo vždy, když se o něj přihlásí. S tím zároveň souvisí přejídání, které je stejně škodlivé jako nejedení.

Je potřeba si také uvědomit, že důležitý je poměr mezi výdejem a příjmem. Například jídelníček vrcholového sportovce je naprosto rozdílný, než jídelníček pasivního muže ve středním věku a podobně.

Doporučený poměr živin pro průměrného dospělého jedince tvoří 15 % bílkovin, 55 % sacharidů a 30 % tuků.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co je to krabičková dieta?

Možná se tomuto stravovacímu režimu říká neprávem dieta, protože mnoho konzumentů ani zhubnout nechce. Cílem bývá pokrýt denní příjem živin a kalorií a to především u časově vytížených jedinců jako jsou podnikatelé, sportovci, ale i maminky na mateřské dovolené. Při nedostatku času často sníme cokoliv, co nám přijde do cesty a mnohdy přijmeme mnohem více špatných kalorií, než je zdrávo a v podstatě si toho ani nevšimneme. Naopak si myslíme, že nejíme.

Pokud se ale na krabičkové diety podíváme více zeširoka a globálně, tak většina z nich nabízí zdravé jídelníčky. Existují varianty pro vegetariány, low carb, paleo a i specifické jídelníčky jako třeba bezlepková dieta. Je skvělé, že si tento styl stravování může dopřát opravdu každý. Všechny mají společné to, že dbají na pravidelnost a vyvážené složení.

Jak taková dieta funguje?

Na pravidelných biorytmech. Krabičková dieta učí tělo určitému řádu, který je třeba dodržovat. Vy například vždy víte, v kolik hodin přijde další jídlo a můžete si na něj vyčlenit čas a prostor. Mnohdy doslova nastartují metabolismus, zrychlí trávení a tím i hubnutí. Co je ale hlavní, že se velmi brzy začnete cítit jako znovuzrození. Budet plni energie, bez únavy a střídání nepříjemných nálad naprosto utichne. 

Krabičky si vždy objednáváte předem a potom už se staráte jen o to, abyste danou porci snědli. Nemusíte nic plánovat ani nakupovat. To za vás vyřeší jiní.

Hubne se s krabičkovou dietou?

Ano i ne. Záleží na jedinci. Vše je velmi individuální. Říká se, že každé tělo nejlépe ví, jaká hmotnost je pro něj ta ideální. A to i tehdy, pokud s tím my sami nesouhlasíme. Někdo tedy může zhubnout a dokonce i velmi rychle. A někomu váha sice stagnuje, ale tělo se mění. Tuk se přeměňuje na svaly a tam, kde byly nevzhledné polštáře je najednou „plochá cesta“. Váha je sice stejná, ale tělo je naprosto jiné. Nezapomeňte, že váha je pouze číslo a nejdůležitější je jak se cítíte. 

U krabičkové diety je nejdůležitější, aby byl jídelníček šitý opravdu na tělo a pro tělo. Nemůže platit jeden základní mustr pro všechny. Na to si dejte pozor, až si budete vybírat dodavatele, protože kvalita a nabídka se může hodně lišit.

Jaké jsou výhody krabičkové diety?

Krabičková dieta se snaží problém obezity a problémů se stravováním pomalu ale jistě zastavit. Jak? Sázkou na pravidelnost, nepřejídání se a kvalitu. Dostanete přesně odvážené množství jídla, který by mělo vašemu typu postavy stačit. Žádné přejídání a dojídání se.

Firma, kterou si vyberete vám krabičky zaveze na místo, které si určíte. Nemusíte se starat o to, abyste si doma navařili nebo připravili nějakou vydatnou svačinku. Vše se vám dostane takzvaně až pod nos.

Bylo dokázáno, že psychika přímo úměrně souvisí se stravou, kterou konzumujeme.

Aby naše psychika správně fungovala a nálady nebyly jako na houpačce, potřebuje tělo kvalitní a čerstvou stravu. Pro správné fungování psychiky potřebuje náš mozek stabilní hladinu glukózy v krvi, což mají za úkol komplexní sacharidy. Zdroje těchto sacharidů jsou především obiloviny, luštěniny, brambory a zelenina.

Někdy nejíme celý den a večer se snažíme nenápadně vplížit do lednice a tam ulovit, co se dá. Nárazové přejídání je velká hrozba a nejen kvůli obezitě, ale také proto, že do těla nahážeme, stejně jako do popelnice, i hodně odpadu. A právě tomuto by měla krabičková dieta zabránit. Díky pravidelnosti se nám „hladové ataky“ vyhnou. Každá porce obsahuje vyvážený poměr bílkovin, tuků i sacharidů, takže se budete cítit sytí a vyhnout se vám nezvladatelné chutě.

Nevýhody krabičkové diety

Za každé jídlo musíte po dodání zaplatit danou částku, kterou najdete v jídelníčku určité firmy. Jídlo, které si připravíte sami, samozřejmě také platíte, jen si běžně nepočítáte kolik. Můžeme vás uklidnit, protože doma si jídlo připravíte za srovnatelné nebo i vyšší částky.

Jídla se mohou postupem času opakovat, což nemusí každému vyhovovat. Stereotyp můžete zpestřit například několikadenní pauzou a zkusit si krabičky připravovat podle svého gusta.

Občas se může stát, že i přes údaje, které jste na počátku vyplnili, se do vaší krabičky dostane potravina, kterou nemáte rádi, a jídlo vám pak nechutná. Tomuto problému se hravě vyhnete pouze tak, že si ji připravíte doma a nebo to zkusíte alespoň ochutnat. Třeba zjistíte, že vám zrovna tato úprava nevadí.

Pro koho se krabičková dieta hodí?

Krabičkové diety využívají především ti, kteří chtějí hubnout nebo zlepšit svůj zdravotní stav a nemají čas vymýšlet a sestavovat svůj jídelníček. Při krabičkách vám tato starost odpadne, jídlo máte vždy „pod nosem“ a váš jediný úkol je ho sníst.

1. místo

Zdravé Stravování

Kvalitní krabičková dieta za přijatelnou cenu, kterou společnost rozváží po celé ČR i na Slovensku. Nutriční poradenství v ceně.

Proč jsem na 1. místo vybrala Zdravé Stravování?

Tato firma si zakládá na férové komunikaci a na individuálním přístupu. Velkým benefitem je, že mají k dispozici vlastního výživového specialistu, který konzultuje všechny jídelníčky osobně. Další plus je, že se jídelníček mění a téměř se neopakuje.

K dispozici je několik programů, které se připravují ve variantách cca 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 kJ na den.

Najdete zde opravdu různorodý sortiment. Od stravy pro sportovce, maminky či seniory, přes low carb či detox, až po vegetariánskou nebo bezlaktózovou stravu.

Celodenní menu můžete pořídit za cca 380 korun, ale záleží na druhu programu a četnosti jídel. Firma rozváží do všech větších měst v České republice a i na Slovensko.

2. místo

Fit Krabičky

Krabičková dieta, co dodává 5 jídel denně inspirovaných českou kuchyní, ale na zdravější způsob. Možnost vegetariánského, bezlaktózového i bezlepkového menu.

Proč jsou na 2. místě Fit Krabičky?

Fit krabičky zaručují nutričně i kaloricky vyvážená jídla, které se dělí do 5 denních porcí. Jídelníčky jsou vytvářené v kooperaci s nutričními specialisty tak, aby tělu dodávaly veškeré potřebné živiny a nutrienty.

U této firmy můžete vybírat celkem ze 4 stravovacích programů – ženy slim, ženy fit, muži slim, muži fit.

Celodenní program můžete pořídit od 370 korun.

3. místo

Fit Strava

Nutričně vyvážená krabičková dieta, rozložená do pěti denních porcí pro co nejefektivnější hubnutí či udržování váhy. Programy od 5 000 do 10 000 kJ.

Proč se Fit Strava umístila na 3. místě?

Plzeňská firma Fit Strava vám dokáže v několika programech nabídnout pět kompletních denních jídel, o jejichž skladbu se starají nutriční specialisté. Můžete vybírat z 5 programů, které jsou odstupňované podle plánovaného příjmu kJ. 

Celodenní stravování se pohybuje okolo 350 korun v závislosti na programu a délce.

Rozvoz pokrmů je možný v Praze a Plzni.

4. místo

Antónia Mačingová

Proč je tu krabičková dieta od Antónie Mačingové?

Harmonické stravování Antónie Mačingové si zakládá na specifickém 28denním programu. Tento režim se skládá ze speciálních jídel, hodně ovoce a zeleniny a doporučeném pitném režimu, který neutralizuje kyseliny vytvořené při procesu trávení.

Hlavní zásadou je neustálé doplňování živin, které si tělo žádá. Uvádí se, že se během 28 dní očistíte od toxinů, vyrovná se kyselost ve vašem těle a zároveň si prostřednictvím jednoduchých a chutných jídel doplníte důležité a potřebné živiny. První a druhý týden vám pomocí tuhé stravy doplní do organismu důležité látky a v následujících dvou týdnech se to rozšíří i o bílkoviny nebo sacharidy.

Můžete si vybrat ze čtyř stravovacích programů od cca 370 korun za den.

5. místo

Krabičky Plzeň

Proč se tu umístily Krabičky Plzeň?

Krabičková dieta od této firmy obsahuje ideální množství bílkovin, tuků a sacharidů rozložených do pěti denních dávek. Při sestavování jídelníčku kladou důraz i na glykemický index potravin.

Společnost disponuje zcela novou výrobnou, která je vybavena nejmodernější technikou a je určena výhradně pro přípravu krabičkové diety. Dietu připravuje zkušený kuchař vzdělaný v oboru nutriční terapie. 

Můžete vybírat z pěti programů plus je k dispozici i bezlepkové stravování za příplatek.

Cena za den začíná na cca 320 korunách.

6. místo

AdiFit

Z jakého důvodu jsem vybrala AdiFit?

AdiFit si zakládá na komplexním obsahu všech živin v pokrmech. Základem jsou celozrnné obiloviny a výrobky z nich, různé druhy luštěnin, vždy čerstvá zelenina a ovoce a kvalitní mléčné a masné produkty či ryby. Pravidelně zařazují i biopotraviny od místních dodavatelů. K přípravě stravy používají výhradně mořskou sůl, kvalitní olivové oleje a čerstvé bylinky, semínka a ořechy. 

Firma balí jídla do jednorázových plastových krabiček o různých velikostech. Tyto krabičky jsou následně uzavřeny tenkou fólií pomocí speciálního stroje. 

Vybírat můžete ze čtyř programů za cca 300 – 400 korun na den.

7. místo

Zdraví z Krabičky

Proč jsem vybrala Zdraví z Krabičky?

Zdraví z Krabičky působí v mnoha oblastech Česka, i v Plzni. Jak to funguje? Vyplníte kontaktní formulář a v co nejkratší době vám zavolají, aby se s vámi domluvili na všech podmínkách a zodpověděli případné dotazy.

Dalším krokem je, že společně vyberete program, který bude splňovat vaše očekávání a případná výživová omezení.

Můžete vybírat z těchto stravovacích programů:

Programy pro každý den, programy pro hubnutí, programy s upraveným jídelníčkem (bez masa, bez cukru, pro kojící maminky, pro seniory, se sníženým obsahem laktózy, atd.), programy pro sport (pro nárůst svalů, pro lepší fyzičku) a speciální programy (detoxikační program, saláty).

U většiny programů si můžete zvolit počet chodů a počet kalorií. 

Den tohoto stravování stojí se pohybuje okolo 450 Kč.

8. místo

Fit Meal

Proč se ve srovnání umístily krabičkové diety od FitMeal?

Fit Meal je společnost, která nabízí krabičkovou dietu v Plzni. 

Nabízejí 5 dietních programů:
 • Slim – program pro všechny, kteří se snaží zhubnout = 3 jídla denně v 1200 Kcal
 • Basic – ideální pro ty, kteří zdravě hubnout nebo držet váhu = 3 jídla denně a 1400 Kcal
 • Standard – vyvážený program pro chutné a zdravé stravování = 4 jídla denně a 1700 Kcal
 • Fit – pro ty co chtějí být fit a mít pravidelnou stravu = 5 jídel denně a 2000 Kcal
 • Giant – bohatá zdravá strava pro vyšší kalorický výdej = 5 jídel denně a 2500 Kcal

9. místo

Dieta Fit (připravuje se)

Proč tu je Dieta Fit?

Franchisingová společnost Dieta Fit je výborná krbaičková dieta, která má své pobočky ve všech krajích České republiky, nebo je alespoň ve všech krajích připravuje. Na výběr je velké množstvé stravovacích programů:

 1. Fit menu
 2. Fit office menu
 3. Vegetarian menu
 4. Low carb HF menu
 5. Keto menu

Tato firma má třicetiletou tradici, vyrábí si vlastní koření a přídatné suroviny, takže žádné zmrazené polotovary. Celodenní menu můžete pořídit již od 250 korun.

10. místo

TIP: Keto dieta od KetoMix

Z jakého důvodu zmiňuji Ketomix (ačkoliv se nejedná o krabičkové stravování)?

KeotMix není krabičková dieta, ale keto dieta určená na hubnutí. Můžete si ji však objednat domů a mít tím vyřešený jídelníček například na měsíc dopředu. Plní tedy podobný účel jako krabičková dieta.

Keto dieta je účinný způsob hubnutí. Při keto dietě omezujete sacharidy téměř na minimum a tím dostáváte své tělo do ketózy, což je stav, ve kterém vaše tělo používá jako zdroj energie tuky namísto klasických sacharidů a tím je zapříčiněn efekt rychlého hubnutí.

Keto Dieta je svělý způsob jak zhubnout a zároveň se naučit nějakým způsobem sestavit jídelníček.

Závěrem

Pokud cítíte, že nezvládáte jíst pravidelně a kvalitně, nebo chcete zhubnout či začít jíst zdravěji, s krabičkovou dietou se vám to pravděpodobně podaří. Stačí si jen vybrat tu, která se pro vás nejlépe hodí a dodržovat ji.

Pro všechny, kdo jsou z Plzně a okolí, jsem sepsala tento článek a shrnula 10 + jeden bonusový tip na krabičkovou dietu, které u vás fungují. Doporučuji zejména Zdravé Stravování, které dováží všude po ČR, cenově sympatické Fit Krabičky nebo krabičkovou dietu Fit Strava s programem pro hubnutí i udržování zdravé váhy.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.