TOP 6: nejlepší krabičková dieta Plzeň – recenze

Jaká je nejlepší krabičková dieta v Plzni? Co to krabičková dieta je a hodí se právě pro vás? Proč s takovou dietou vůbec začínat?

Šest nejlepších krabičkových diet v Plzni

Jaký stravovací režim je ideální?

Říká se, že každý člověk má jiné biorytmy. A z toho důvodu se velmi špatně určuje, jaké stravovací návyky jsou nejideálnější. Jednomu vyhovuje jíst každé 2-3 hodiny a další zase volí přerušovaný půst. Je ale jedna věc, která by měla všechny spojovat – kvalitní jídlo. Doporučuje se konzumovat co nejvíce čerstvé pokrmy, připravené z lokálních, farmářských surovin, vyhnout se polotovarům a omezit sacharidy, nebo je alespoň nahradit těmi přirozenými. Důležité je nehladovět a dopřát tělu jídlo vždy, když se o něj přihlásí. S tím zároveň souvisí přejídání, které je stejně škodlivé jako nejedení.

Je důležité si také uvědomit, že je důležitý poměr mezi výdejem a příjmem. Například jídelníček vrcholového sportovce je naprosto rozdílný, než jídelníček pasivního muže ve středním věku a podobně.

Doporučený poměr živin pro průměrného dospělého jedince tvoří 15 % bílkovin, 55 % sacharidů a 30 % tuků.

Co je to krabičková dieta?

Možná se tomuto stravovacímu režimu říká neprávem dieta, protože mnoho konzumentů ani zhubnout nechce. Cílem bývá pokrýt denní příjem živin a kalorií a to především u časově vytížených jedinců jako jsou podnikatelé, sportovci, ale i maminky na mateřské dovolené. Při nedostatku času do sebe zpravidla “soukáme” cokoliv, co nám přijde do cesty a mnohdy sníme mnohem více špatných kalorií, než je zdrávo a v podstatě si toho ani nevšimneme. Naopak si myslíme, že nejíme.

Pokud se ale na krabičkové diety podíváme více zeširoka a globálně, tak většina z nich nabízí zdravé jídelníčky. Existují varianty pro vegetariány, low carb, paleo a i specifické jídelníčky jako třeba bezlepková dieta. Je skvělé, že si tento styl stravování může dopřát opravdu každý. Všechny mají společné to, že dbají na pravidelnost a vyvážené složení.

Jak taková dieta funguje?

Na pravidelných biorytmech. Krabičková dieta učí tělo jakýsi řád, který je třeba dodržovat. Vy například vždy víte, v kolik hodin přijde další jídlo a můžete si na něj vyčlenit čas a prostor. Mnohdy doslova nastartují metabolismus, zrychlí trávení a tím i hubnutí. Co je ale hlavní, že se velmi brzy začnete cítit jako znovuzrození. Budet plni energie, bez únavy a střídání nepříjemných nálad naprosto utichne. 

Krabičky si vždy objednáváte předem a potom už se staráte jen o to, abyste danou porci snědli. Nemusíte nic plánovat ani nakupovat. To za vás vyřeší jiní.

Hubne se s krabičkovou dietou?

Ano i ne. Záleží na jedinci. Vše je velmi individuální. Říká se, že každé tělo nejlépe ví, jaká hmotnost je pro něj ta ideální. A to i tehdy, pokud s tím my sami nesouhlasíme. Někdo tedy může zhubnout a dokonce i velmi rychle. A někomu váha sice stagnuje, ale tělo se mění. Tuk se přeměňuje na svaly a tam, kde byly nevzhledné polštáře je najednou “plochá cesta”. Váha je sice stejná, ale tělo je naprosto jiné. Nezapomeňte, že váha je pouze číslo a nejdůležitější je jak se cítíte. 

U krabičkové diety je nejdůležitější, aby byl jídelníček šitý opravdu na tělo a pro tělo. Nemůže platit jeden základní mustr pro všechny. Na to si dejte pozor, až si budete vybírat dodavatele, protože kvalita a nabídka se může hodně lišit.

Jaké jsou výhody krabičkové diety?

Krabičková dieta se snaží problém obezity a problémů se stravováním pomalu ale jistě zastavit. Jak? Sázkou na pravidelnost, nepřejídání se a kvalitu. Dostanete přesně odvážené množství jídla, který by mělo vašemu typu postavy stačit. Žádné přejídání a dojídání se.

Firma, kterou si vyberete vám krabičky zaveze na místo, které si určíte. Nemusíte se starat o to, abyste si doma navařili nebo připravili nějakou vydatnou svačinku. Vše se vám dostane takzvaně až pod nos.

Bylo dokázáno, že psychika přímo úměrně souvisí se stravou, kterou konzumujeme.

Aby naše psychika správně fungovala a nálady nebyly jako na houpačce, potřebuje tělo kvalitní a čerstvou stravu. Pro správné fungování psychiky potřebuje náš mozek stabilní hladinu glukózy v krvi, což mají za úkol komplexní sacharidy. Zdroje těchto sacharidů jsou především obiloviny, luštěniny, brambory a zelenina.

Někdy nejíme celý den a večer se snažíme nenápadně vplížit do lednice a tam ulovit co se dá. Nárazové přejídání je velká hrozba a nejen kvůli obezitě, ale také proto, že do těla nahážeme, stejně jako do popelnice, i hodně odpadu. A právě tomuto by měla krabičková dieta zabránit. Díky pravidelnosti se nám “hladové ataky” vyhnou. Každá porce obsahuje vyvážený poměr bílkovin, tuků i sacharidů, čímž se budete cítit sytí a vyhnout se vám nezvladatelné chutě.

Nevýhody krabičkové diety

Za každé jídlo musíte po dodání zaplatit danou částku, kterou najdete v jídelníčku určité firmy. jídlo, které si připravíte sami samozřejmě také platíte, jen si běžně nepočítáte kolik. Můžeme vás uklidnit, protože doma si jídlo připravíte za srovnatelné nebo i vyšší částky.

Jídla se mohou postupem času opakovat, což nemusí každému vyhovovat. Stereotyp můžete zpestřit například několikadenní pauzou a zkusit si krabičky připravovat podle svého gusta.

Občas se může stát, že i přes údaje, které jste na počátku vyplnili, se do vaší krabičky dostane potravina, kterou nemáte rádi, a jídlo vám pak nechutná. Tomuto problému se hravě vyhnete pouze tak, že si ji připravíte doma a nebo to zkusíte alespoň ochutnat. Třeba zjistíte, že vám zrovna tato úprava nevadí.

Pro koho se krabičková dieta hodí

Krabičkové diety využívají především ti, kteří chtějí hubnout nebo zlepšit svůj zdravotní stav a nemají čas vymýšlet a sestavovat svůj jídelníček. Při krabičkách vám tato starost odpadne, jídlo máte vždy “pod nosem” a váš jediný úkol je ho sníst.

1. místo

Zdravé Stravování

Tato firma si zakládá na férové komunikaci a na individuálním přístupu. Velkým benefitem je, že mají k dispozici vlastního výživového specialistu, který konzultuje všechny jídelníčky osobně. Další plus je, že se jídelníček mění a téměř se neopakuje.

K dispozici je několik programů, které se připravují ve variantách cca 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 kJ na den.

Najdete zde opravdu různorodý sortiment. od stravy pro sportovce, maminky či seniory, přes low carb či detox, až po vegetariánskou nebo bezlaktózovou stravu.

Celodenní menu můžete pořídit za cca 380 korun, ale záleží na druhu programu a četnosti jídel. Firma rozváží do všech větších měst v České republice a i na Slovensko.

2. místo

Fit Krabičky

Fit krabičky zaručují nutričně i kaloricky vyvážená jídla, které se dělí do 5denních porcí. Jídelníčky jsou vytvářené v kooperaci s nutričními specialisty tak, aby tělu dodávaly veškeré potřebné živiny a nutrienty.

U této firmy můžete vybírat celkem ze 4 stravovacích programů – ženy slim, ženy fit, muži slim, muži fit.

Celodenní program můžete pořídit od 309 korun.

3. místo

Fit Strava

Plzeňská firma Fit Strava vám dokáže v několika programech nabídnout pět kompletních denních jídel, o jejichž skladbu se starají nutriční specialisté. Můžete vybírat z 5 programů, které jsou odstupňované podle plánovaného příjmu KJ. 

Celodenní stravování se pohybuje okolo 320 korun v závislosti na programu a délce.

Rozvoz pokrmů je možný v Praze a Plzni.

4. místo

Antónia Mačingová

Harmonické stravování Antónie Mačingové si zakládá na specifickém 28denním programu. Tento režim se skládá ze speciálních jídel, hodně ovoce a zeleniny a doporučeném pitném režimu, který neutralizuje kyseliny vytvořené při procesu trávení.

Hlavní zásadou je neustálé doplňování živin, které si tělo žádá. Uvádí se, že se během  28dní očistíte od toxinů, vyrovná se kyselost a zároveň se prostřednictvím jednoduchých a chutných jídel doplní sklad potřebných živin. První a druhý týden vám pomocí tuhé stravy doplní do organismu důležité látky a v následujících dvou týdnech se to rozšíří i o bílkoviny nebo sacharidy.

Můžete si vybrat ze čtyř stravovacích programů od cca 307 korun za den.

5. místo

Krabičky Plzeň

Krabičková dieta od této firmy obsahuje ideální množství bílkovin, tuků a sacharidů rozložených do pěti denních dávek. Při sestavování jídelníčku kladou důraz i na glykemický index potravin.

Společnost disponuje zcela novou výrobnou, která je vybavena nejmodernější technikou a je určena výhradně pro přípravu krabičkové diety. Dietu připravuje zkušený kuchař vzdělaný v oboru nutriční terapie. 

Můžete vybírat z pěti programů plus je k dispozici i bezlepkové stravování za příplatek.

Cena za den se pohybuje okolo cca 300 korun.

6. místo

AdiFit

AdiFit si zakládá na komplexním obsahu všech živin v pokrmech. Základem jsou celozrnné obiloviny a výrobky z nich, různé druhy luštěnin, vždy čerstvá zelenina a ovoce a kvalitní mléčné a masné produkty či ryby. Pravidelně zařazují i biopotraviny od místních dodavatelů. K přípravě stravy používají výhradně mořskou sůl, kvalitní olivové oleje a čerstvé bylinky, semínka a ořechy. 

Firma balí jídla do jednorázových plastových krabiček o různých velikostech. Tyto krabičky jsou následně uzavřeny tenkou fólií pomocí speciálního stroje. 

Vybírat můžete ze čtyř programů za cca 300 korun na den.

Závěrem

Pokud víte, že není ve vašich silách jíst pravidelně a hlavně kvalitně, nebo třeba máte málo času či si chcete dopřát většího pohodlí co se týče jídla, je krabičková dieta určitě skvělý způsob, jak toho docílit.

Kam dál?