Nejlepší keto dieta na měsíc (4 týdny) – recenze

Shrnutí: Držet keto dietu 4 týdny má smysl. Samozřejmě, pro větší váhové úbytky je vhodné dietu držet déle, ale i za 4 týdny se dá zhubnout.[2]

Pro 4týdenní keto hubnutí je pravděpodobně nejvýhodnější zakoupit nějaký keto balíček, protože v balíčku najdete vše potřebné a nemusíte tak přemýšlet, co jíst, čemu se vyhýbat a na co si dávat pozor jako je tomu pokud si keto dietu chystáte sami doma. Já jsem pro vás proklepla české keto diety a výsledek je následovný:

 • Na 1. místě je Ketomix, který vede hlavně díky nejlepšímu poměru cena/výkon.
 • Druzí jsou KetoDiet, díky vysokému výběru jídel a kvalitě.
 • A řetí je Chia Shake, jejichž shaky mají výbornou chuť, ovšem celkově mají o něco nižší výběr jídel.

Zajímá vás více? Přečtěte si celý článek.

TOP  1. místo

Keto Mix

Cena měsíční balíček: 4000 Kč
Proč 1. místo?
Hlavně proto, že mají nejlepší poměr cena/výkon = za rozumnou cenu dostanete dobrou kvalitu. Krom toho slibují rychlé váhové úbytky a mají skvělou zákaznickou podporu.
2. místo

Keto Diet

Cena za měsíční balíček: 6500 kč
Proč 2. místo?
Protože mají opravdu kvalitní jídla, výborný servis a selling point je pravděpodobně jejich velký výběr jídel. Krom toho se jedná o jednu z nejstarších keto diet v Česku.
3. místo

Chia Shake

Cena za měsíční balíček: 5500 kč
Proč 3. místo?
Protože je to skvělá mladá keto firma, která dbá na kvalitu. Mají sice relativně jednoduchá jídla, ale zato je dieta účinná, a třešničkou na dortu jsou chuťově výborné shaky.

Deset nejlepších keto diet

 1. Keto Mix 4500 Kč (4 týdny)
 2. Keto Diet 5800 Kč (4 týdny)
 3. Chia Shake 5400 Kč (4 týdny)
 4. Mix & Slim 3800 Kč (4 týdny)
 5. Keto Fit 5200 Kč (4 týdny)
 6. It’s My Life 5300 Kč (3 týdny)
 7. Prodietix 8600 Kč (6 týdnů)
 8. MyKeto 5500 Kč (4 týdny)
 9. Express Diet 1500 Kč (5 dní)
 10. Proslim 4400 Kč (4 týdny)

Co je to keto dieta

Keto dieta je stravovací režim, směr a občas i redukční dieta. Záleží na každém, jak k tomuto způsobu stravování přistoupí – zda dlouhodobě nebo krátkodobě. Jedno je však jasné, pokud je vaším cílem váhový úbytek, pak jste pravděpodobně narazili na vhodný styl stravování. Keto dieta totiž na váhový úbytek skutečně pomáhá a dokazují to i studie.[1]

Pojďme si o keto dietě říci více a obeznámit vás s jejími zásadami a principy. Jedná se o druh nízkosacharidové stravy, která zásadním způsobem redukuje příjem sacharidů z potravy. Díky tomu se hlavní složkou skladby jídelníčku stávají tuky a bílkoviny. Hlavním cílem tohoto způsobu stravování je dosáhnout ketózy, což je metabolický stav, ve kterém se děje to, že tělo nemá dostatek krevního cukru a čerpá energii z vlastních tukových zásob. Ketóza je účinný způsob jak zhubnout nechtěná kila a proto ji mnoho lidí využívá k rychlému dosažení svých cílů a nedrží ji delší dobu.[2]

Nejen že se keto dieta hodí pro váhové úbytky, má i další benefity a to například že může pomáhat v boji proti cukrovce[3], rakovině[4], epilepsii[5], nebo Alzheimerově chorobě.[6]

Ketóza je stav metabolismu, při kterém tělo získává energii z tuků a ne ze sacharidů, jak je při běžném chodu zvyklé. Tělo tedy zpracovává tuky z vlastních zásob a v důsledku toho dochází jednoduše řečeno k hubnutí. Zároveň se snižují hladiny krevního cukru.[2]

Aby se organismus do ketózy dostal, je zapotřebí dodržovat poměrně hodně striktní režim – je nutné přijímat méně než 50 gramů sacharidů za den. Občas se uvádí pouze 20 g. Díky tomu se stane to, že dochází ke snížení hladiny hormonu inzulinu v krvi a roste uvolňování mastných kyselin z tělesných tukových zásob. Valná většina z nich zpracovávají játra právě na ketolátky a ty pak pokrývají energetické potřeby organismu. 

Jak dlouho držet keto dietu?

Není možné říci, jaký časový úsek je nejlepší. Jedná se o velmi individuální záležitost. Jednoduše by se dalo říci – dokud nezhubnete, držíte ji. Což je samozřejmě velmi obecné. A také je velmi důležité pozorovat své tělo a signály, jaké vám dává. Pokud se nebudete cítit dobře, raději vše prokonzultujte se svým lékařem nebo nutričním terapeutem.

Studie tvrdí, že krátkodobé efekty keto diety (do 2 let) jsou obecně dobře příjmány. Pro efekty dlouhodobé je za potřebí více studií.[7]

Jak se říká, všechno jde. Není možné říci kolik, ale nějaký váhový úbytek pocítíte. Vše se odvíjí od celkového zdravotního stavu každého jedince. Někdo zhubne méně, jiný více. Nicméně pravděpodobně větší pokles váhy pocítíte za 8 – 12 týdnů.

Studie tvrdí, že lidé na ketogenní dietě mohou zpočátku zažívat váhový úbytek až 4,5 kg (10 lbs) během dvou týdnů.[7] To však může být z velké části způsobeno i ztrátou vody (a následnou ztrátou i tuků).

Určitě velkou změnu a to hlavně i po psychické stránce. Keto dieta je pro většinu lidí radikální řez a každé tělo se s tím může popasovat po svém. Někdo se bude cítit malátný, podrážděný a možná i unavený. Jiný pocítí pouze krátkodobé výkyvy nálad. Je to opravdu individuální, ale je to proces, který vás zřejmě nemine. 

každopádně vše bude záviset na počáteční fyzické kondici a nástup ketózy se může výrazně lišit. Někdo ji prožije po pár dnech, jiný po týdnu. V průměru se ale ketóza dostaví po cca 3-4 dnech.

1. místo

Keto Mix

Nejlepší poměr cena/výkon

Cena na měsíc: 4000 Kč

Proč je Ketomix na 1. místě?

Na první místo KetoMix patří podle mě hlavně proto, že mají nejlepší poměr cena/výkon = za rozumnou cenu dostanete dobrou kvalitu. Krom toho slibují rychlé váhové úbytky a mají skvělou zákaznickou podporu.

Keto Mix nabízí klasický keto balíček na měsíc za cca 4000 Kč.

KetoMix je založen na principu, kdy se mírně zvýší proteiny a tuky a přímo úměrně naopak sníží sacharidy. Jedná se o speciální postup, který funguje jak pro muže, tak i pro ženy. 

Je skvělé, že v Keto Mixu funguje poradna, která se snaží zodpovědět všechny vaše dotazy, na které odpovídají zkušení nutriční poradci. 

A jaké dietní plány zde můžete pořídit?
 1. Lehká nadváha
 2. Střední nadváha
 3. Vyšší nadváha
 4. Velmi vysoká nadváha

Každý plán je detailně popsán, pro koho, kdy a proč se hodí. Nemusíte se tedy bát, že byste si s výběrem nevěděli rady.

V Ketomixu můžete zakoupit jak výhodné balíčky, tak si i dle libosti poskládat jednotlivá jídla podle sebe a svého uvážení.

2. místo

Keto Diet

Velký výběr jídel, vysoká kvalita a dobrá chuť

Cena na měsíc: 6500 Kč

Proč je KetoDiet 2. místě?

Protože mají opravdu kvalitní jídla, výborný servis a selling point je pravděpodobně jejich velký výběr jídel. Krom toho se jedná o jednu z nejstarších keto diet v Česku.

Keto Diet je ryze česká značka, která je na trhu od roku 2011. Klientům nabízí jak prvotřídní proteinové nápoje, tak jídla, která vyrábí  přímo na území ČR, ale i maximální podporu v průběhu dietních plánů, společně se specializovaným výživovým poradenstvím.

A z jakých dietních plánů můžete vybírat?
 1. BASIC – délka trvání je 3 x 2 týdny, k tomu výživové poradenství zdarma a navíc přehledná brožura. Cena je něco přes 3000 korun.
 2. MEDIUM – délka trvání je 3 x 3 týdny plus výživové poradenství zdarma a opět brožura. Cena je cca 5000 korun.
 3. INTENSE – délka trvání je 3 x 4 týdny, k tomu výživové poradenství a brožura zdarma. Cena je cca 6500 korun.

3. místo

Chia Shake

Výborná chuť shaků, skvělá kvalita, jednoduchá dieta

Cena na měsíc: 5500 Kč

Proč je Chia Shake na 3. místě?

Protože je to skvělá mladá keto firma, která dbá na kvalitu. Mají sice relativně jednoduchá jídla, ale zato je dieta účinná, a třešničkou na dortu jsou chuťově výborné shaky.

Měsíční balíček u Chia Shake pořídíte za zhruba 5500 Kč.

Společnost Chia Shake se hodně zajímá o životní prostředí a o celkový stav naší planety. Můžete u nich zakoupit nejen keto dietu, ale i mnoho dalších výživových směrů, jako je například Dukanova dieta a podobě.

Můžete vybírat z různých koktejlů, shaků, jednotlivých jídel nebo i kompletních jídelníčků. Záleží na vás, co preferujete. Dietní balíčky obsahují od 35 až do 280jídel, kdy je cenové rozpětí od cca 1600 až do 10000 korun.

U společnosti Chia Shake se “vyřádí” i vegani a vegetariáni a nabídka je opravdu pestrá.

Tento eshop má i blog, kam se snaží často přispívat právě na téma stravování, hubnutí a podobně.

4. místo

Mix&Slim

Proč jsem vybrala Mix&Slim?

Mix & Slim jsou dietní jídla plná bílkovin a vlákniny, s minimální zátěží sacharidů. Jejich produkty obsahují pouze kvalitní suroviny. Každé jídlo má vyvážené množství živin, vitamínů a minerálů. 

Keto dieta se skládá ze 3 fází. Rozdíl mezi jednotlivými fázemi je v počtu proteinových jídel Mix & Slim za den. V první fázi dochází ke kompletnímu nahrazení běžné stravy speciálními jídly, kdy je příjem 5 jídel denně. Tato fáze trvá 4-8 týdnů .

Ve 2. a 3. fázi pak postupně zapojujete i běžná jídla do svého jídelníčku, aby si tělo pomalu zvyklo na příjem tuků a sacharidů a nedocházelo k vytvoření nežádoucího jo-jo efektu.

Můžete si vybírat z několika dietních plánů nebo kupovat jednotlivé produkty a jíst jak uznáte za vhodné.

5. místo

Keto Fit

Proč jsem vybrala Keto Fit?

Keto Fit je dámská nízkosacharidová dieta, která cílí na to, aby se co největší množství žen cítilo dobře ve svém těle. Keto Fit je tedy česká firma a v současnosti nabízí rozmanitost až 60jídel.

Můžete si zde pořídit jak výhodné balíčky, tak i jednotlivá jídla a produkty jako jsou například těstoviny, omelety, kaše a mnoho dalšího.

Veškerá jídla si ve společnosti vyrábí sami – žádné překupy a přeprodeje.

Balíčků je na výběr opravdu mnoho od sady proteinových koktejlů až po kompletní proteinovou dietu v různém rozsahu. Například balíček diety na tři týdny stojí necelé 4000 korun.

Na webu najdete i recepty a tipy, jaká jídla si připravovat.

6. místo

It's my life

Proč jsem vybrala It’s my life?

It’s my life je česká proteinová dieta, která je speciálně sestavená týmem odborníků tak, aby nastartovala zdravý proces hubnutí. Kromě toho firma nabízí i kompletní výživové poradenství, sestavování jídelníčků přímo namíru, analýzu těla za pomoci přístroje InBody. 

Firma nabízí různé výživové balíčky, jejichž cena se pohybuje od cca 1300 korun při množství 35 porcí jídla.

Navíc můžete na eshopu koupit i jednotlivá jídla, pochutiny, doplňky stravy a koktejly.

Dietní plány, ze kterých můžete vybírat jsou:
 • Keto dieta S
 • Keto dieta M
 • Keto dieta L
 • Keto dieta XL
 • Keto dieta XXL

7. místo

Prodietix

Proč jsem vybrala Prodietix?

Veškeré programy Prodietix fungují na principu keto diety. Jejich cílem je dostat organismus do ketózy. 

Dietní programy Prodietix jsou rozdělené do 3 fází. V první fázi probíhají nejvýraznější změny v jídelníčku, na těle i na duši. Dochází zde většinou k velmi významné váhové redukci. Ve druhé fázi se začínají pomalu přidávat do svého jídelníčku sacharidy a zdravé tuky. Tím se stabilizuje váhový úbytek. Ve třetí fázi se postupně tělo připravuje na částečný návrat k běžnému jídelníčku. Tato fáze je zásadní, protože zabraňuje vzniku jo-jo efektu.

Můžete si zakoupit jak jednotlivá jídla, tak kompletní balíčky. Můžete si balíčky dokonce tvoří namíru a operativně i spočítat výslednou cenu.

8. místo

MyKeto

Proč jsem vybrala MyKeto?

Rodinná firma GOLDIM vznikla před více než 29lety. A v čem přesně redukční plán MyKETO spočívá? Princip propracovaného dietního plánu MyKETO spočívá v intenzivním pocitu nasycení, který přetrvává díky vysokému obsahu bílkovin a přidané vláknině. Žádné hladovění a jo-jo efekt. Firma nabízí široký výběr proteinových jídel a koktejlů, které dobře chutnají a skvěle fungují. MyKETO si zakládá na kvalitních surovinách. Vyrábí se bez konzervantů, palmového oleje, syntetických barviv a dochucovadel. 

Na eshopu najdete jednotlivé produkty, tak i výhodné balíčky a jídelníček přímo namíru. Balíčky se pohybují v rozsahu od 7 do 21 dní, takže můžete zvolit co vám bude nejlépe vyhovovat.

9. místo

Express Diet

Proč jsem vybrala Express Diet?

Jedná se o pětidenní dietu, která funguje na principu ketózy. Během těchto 5 dnů je přísun sacharidů značně omezen a hlavním zdrojem energie se stává uložený tuk. Dieta Express tělo nastartuje a udržuje ho v ketóze až do vytoužené hmotnosti.

Kufřík s pětidenní ketonovou dietou Express Diet obsahuje 20 hyperproteinových jídel:
 • kuřecí polévka, 2 ks,
 • sýrová polévka, 2 ks,
 • batátová polévka 2 ks,
 • rajčatová polévka s bazalkou 2 ks,
 • žampiónová polévka 2 ks
 • jablečno-skořicová kaše, 2 ks,
 • vanilkovo-malinová kaše, 2 ks,
 • vanilkové lívance 2 ks,
 • čokoládovo-malinový koktejl, 2ks,
 • jahodový koktejl, 2 ks.

A cena? Cca 1400 korun.

10. místo

Proslim

Proč jsem vybrala Proslim?

Na tomto eshopu můžete zakoupit výhodné balíčky, proteinové nápoje, proteinové polévky, proteinové kaše, proteinové omelety, proteinové palačinky či proteinové pudinky. Výhodné balíčky jsou v rozsahu od 6 dnů až po 4 týdny. Nejdražší cena balíčku, který trvá 4 týdny je něco málo přes 4000 korun.

Produkty můžete různě kombinovat a tím si vytvořit de facto balíček namíru. Na webu je i blog, na kterém se můžete v oblasti keto diety dozvědět spousty užitečných informací, které vás mohou posunout zase o něco dál.

Benefity držení keto diety

 • Spalování tuků a hubnutí[1] – tento druh stravování vede ke spalování tuků. Cílem je, že shodíte přebytečné kilogramy a možná i docílíte vysněné postavy. 
 • Zvyšuje hladinu energie – keto dieta zvyšuje počet mitochondrií a souběžně s tím snižuje na ně vyvíjený oxidační stres.[9]
 • Má protizánětlivý efekt – jakýkoliv zánět je velký nepřítel pro zdraví člověka. Ketogenní dieta dokáže záněty regulovat a následně i velmi výrazně snižovat.[2]
 • Bojuje proti epilepsii[5] – uvádí se, že je keto dieta velmi funkční podpůrný prostředek při léčbě této nemoci.
 • Chrání mozek – ketony velmi příznivě ovlivňují správné funkce mozku a celé neurologické soustavy.  
 • Snižuje příznaky Parkinsonovy choroby.[8]
 • Snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.
 • Pomáhá s léčbou cukrovky.[3]
 • Podpora při léčbě rakoviny.[4]

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Jak si změřit, že jste v ketóze?

To, že jste v ketóze poznáte pravděpodobně pocitově velmi rychle. Zřejmě zaznamenáte úbytek na váze, minimální hlad a hodně energie. Pokud chcete ale opravdu jistotu, vyzkoušejte takzvané diagnostické proužky pro analýzu moči, které koupíte v každé dobré lékárně. Papírek detekuje ketony v moči.

Na co se připravit

Určitě na výkyvy nálad a velkou změnu. Nicméně pokud se opravdu odhodláte a vydržíte i přes počáteční nekomfort, dosáhnete chtěných výsledků.

Co jíst při keto dietě?

Při keto dietě jsou poměrně přísná pravidla, která byste měli dodržovat, pokud chcete dosáhnout kýžených výsledků.

Sem patří suroviny, které se doporučují a můžete je tak úplně v klidu konzumovat. Platí, že je lepší jíst kvalitní tuky a samozřejmě co nejvíce eliminovat sacharidy. 

 • Tučnější maso jako je vepřová plec, rib eye steak, mleté maso a podobně.
 • Tučné ryby, což je losos nebo makrela.
 • Vejce.
 • Tučné sýry.
 • Máslo.
 • Ořechy a to hlavně lískové a makadamové, jelikož obsahují hodně tuků.
 • Konopná semínka.
 • Listová zelenina.
 • Okurka.
 • Cuketa.
 • Celer.
 • Ředkvičky.
 • Zelí.

Tyto potraviny jsou přijatelné, ale nehodí se na každodenní konzumaci.

 • Bobulovité ovoce – jahody, ostružiny a borůvky.
 • Sladidla – čím méně, tím lépe.
 • Káva a čaj – ideálně bez mléka a cukru.

A potom je zde seznam potraviny, na které sice můžete pomyslet, ale určitě byste je neměli jíst.

 • Sladké nápoje jako jsou limonády, shaky, džusy a podobně.
 • Klasické cukrovinky.
 • Pečivo a to jak slané, tak sladké.
 • Cereálie.
 • Obiloviny.
 • Luštěniny.
 • Rýže.
 • Těstoviny.
 • Brambory.
 • Většina ovoce krom bobulovin.
 • Slazené jogurty.
 • Sušené maso.
 • Kukuřice,
 • Mrkev.
 • Med.

Další doporučení při keto dietě

Keto dieta je zkrátka velmi specifická a proto, aby měla takové účinky, po kterých prahnete, je třeba zapojit opravdu silnou vůli a přesvědčení, protože jak se říká, bez práce nejsou koláče. 

Stav ketózy je velmi křehká věc a k tomu, aby se zastavila, stačí opravdu málo. Dodržujte tedy ještě následující doporučení:

 • Dodržujte kvalitní a dostatečný pitný režim, což je minimálně 2–3 litry neslazených tekutin denně.
 • Dbejte na pravidelnost – pokuste se jíst každé 3 – 4 hodiny.
 • Konzumujte dostatek zeleniny kvůli vitamínům a minerálům.
 • Nehřešte.
 • Mějte dostatek přirozeného pohybu – chůze, plavání nebo třeba jízda na kole.

Rizika a nevýhody keto diety

Ruku na srdce – asi vše na světě má svá rizika a keto dieta není výjimka. Nejdůležitější je, abyste než se do keto diety pustíte, byli 100% zdraví, respektive poradili se se svým lékařem, zda je tento typ diety vhodný právě pro vás. 

 • Přechodné výkyvy nálad.
 • Přechodná slabost.
 • Tendence ke konzumaci špatných tuků a tím i potenciální možnost vzniku onemocnění srdce. Je třeba dbát na to, aby „špatné“ tuky, tedy nasycené mastné kyseliny, tvořily maximálně 7 % denního příjmu kalorií. 
 • Takřka nulová pestrost skladby jídelníčku.
 • Nedostatek vitamínů a minerálů. 

Závěrem

Keto dieta je skvělým pomocník při hubnutí. Pokud si vyberete 4 týdenní keto balíček u nějaké keto firmy, pak je podle mě nejlepší volbou Ketomix, KetoDiet, nebo Chia Shake. Vybírat můžete ale i z dalších.

Může vás napadnout otázka, zda má keto dieta na 4 týdny vůbec smysl. Odpověď je: má. Nemůžete sice očekávat tak velké váhové úbytky, jako je tomu u delší diety, ale i za 4 týdny již můžete vidět nějaké změny. Když nic jiného, tak je to rozhodně skvělý krok kupředu. Pokud se dáte do “boje”, tak opravdu “bojujte”. Pokuste se keto dietu vydržet a uvidíte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[10] Wikipedie (CZ): Ketogenní dieta

[11] Wikipedie (CZ): Hubnutí

[12] Healthline (ENG): The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto

[13] Healthline (ENG): 20 Foods to Eat on the Keto Diet

[14] PubMed Central (ENG): Advantages and Disadvantages of the Ketogenic Diet: A Review Article

[15] PubMed Central (ENG): Low Carbohydrate Diet

4.7/5 (Počet hlasů: 8)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »