9 nejlepších krabičkových diet Teplice – recenze

Shrnutí: Dnes mám pro vás článek o krabičkových dietách v Teplicích. Prošla jsem dostupné firmy a vybrala devět nejlepších, kteří vám dovezou krabičkovou dietu až domů. Výherci jsou následující:

 1. Zdravé Stravování – moje TOP volba, protože nabízí skvělý poměr cena/kvalita a spoustu jídelníčků.
 2. Zdraví z krabičky – pestrá a chutná krabičková dieta nejen v Teplicích.
 3. Antónia Mačingová – krabičková dieta založená na harmonickém stravování.

A co se v článku dozvíte dál? Kromě popisu všech devíti firem vám povím, co to krabičková dieta je, zda se hodí právě pro vás a proč s takovou dietou vůbec začínat.

TOP  1. místo

Zdravé stravování

Proč 1. místo?
Protože je to TOP krabičková dieta s výborným poměrem cena/výkon a širokým výběrem stravovacích programů.
2. místo

Zdraví z krabičky

Proč 2. místo?
Jelikož je to pestrá a chutná krabičková dieta nejen v Teplicích.
3. místo

Antónia Mačingová

Proč 3. místo?
Protože jde o skvělou krabičkovou dietu založenou na harmonickém stravování.

Devět nejlepších krabičkových diet v Teplicích

Co je to krabičková dieta?

Krabičková dieta je druhem stravovací služby, která člověku usnadňuje začít jíst zdravěji a vyváženěji. Funguje to tak, že vám společnost, kterou si pro tento účel vyberete, denně dodává jídla připravovaná podle předem stanoveného plánu. Většinou si vybíráte z programů zaměřených na konkrétní cíle. Těmi může být kupříkladu ozdravení jídelníčku, redukce váhy, proteinová vzpruha a mnoho dalších. A ještě jedna dodatečná informace: této dietě se říká „krabičková“, protože svou stravu dostáváte v krabičkách.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Co pro vás krabičková dieta může znamenat?

Jíst zdravě nemusí být problém, ani když se krabičkové dietě neupíšete. To samozřejmě ano. Zdravou a vyváženou stravu si můžete připravovat i sami doma. Jsou ale chvíle, kdy je přece jen právě krabičková dieta příjemnější alternativou, a proto si uveďme několik takových případů. Kdy podobná služba stojí za zvážení? 

Inu – krabičková dieta pro vás může znamenat:

Pokud se stravujete příliš instantně a nevyváženě, protože z jakéhokoli důvodu nestíháte, krabičková dieta by mohla být vhodným řešením. Díky ní totiž budete jíst zdravě, aniž byste museli myslet na to, co ještě musíte nakoupit, abyste měli dostatek bílkovin, vitamínů, minerálů, vlákniny, živých kultur… a tak dále.

Krabičkovou dietu také oceníte, pokud vás prostě vařit nebaví. Vyhnete se tak něčemu, co vám nepřináší radost, a nebudete přitom riskovat, že se kvůli nechuti k vaření spokojíte s nezdravými instantními pokrmy.

No a pak jsou lidé, které sice vařit baví a dokonce by na to měli i čas, ale je pro ně těžké se zorientovat v tom, co zdravé je a co není. Kolik by měli čeho sníst, aby si zajistili dostatečný přísun všech vitamínů, minerálů, tuků, bílkovin a cukrů, navíc ve správných poměrech. Ona je to na jednu stranu věda. I v takovém případě tedy může být krabičková dieta dobrým pomocníkem. Jednoduše z toho důvodu, že to všechno „propočítá“ za vás.

Jak to funguje?

Pokud se rozhodnete krabičkovou dietu vyzkoušet, tak si nejprve pečlivě vyberte společnost, u které se chystáte službu objednat. A pak (když už v tom máte jasno) se zaměřte na plán, který by vám nejvíce vyhovoval. Některé z firem totiž nabízejí různé nutriční programy (ozdravný, redukční, proteinový…), u jiných volíte pouze denní příjem. V každém případě si ale budete muset jídelníček předem navolit. Kromě toho si v mnoha případech můžete stravu individuálně přizpůsobit (pokud se třeba chcete vyhnout cukru nebo některé z potravin).

V závislosti na vybraném stravovacím plánu vám pak společnost každý den dováží krabičky s připraveným jídlem (většinou jich bývá pět), a to až před dveře vašeho domu.

1. místo

Zdravé stravování

Proč jsem na 1. místo vybrala Zdravé Stravování?

Na první místo podle mě nepatří nic jiného než Zdravé stravování. Tato společnost u nás začala fungovat v roce 2008 a postupně rozšířila své služby nejen po České republice, ale také po sousedním Slovensku. Od této firmy lze objednat celodenní stravu na pět dní v týdnu. Předem připravená (a hlavně čerstvá) menu jsou sestavena z kvalitních surovin tak, aby byl celkový příjem živin v rovnováze. Za jejich skladbou ostatně stojí tým erudovaných odborníků. Mimochodem – pokud byste měli zájem, nutriční poradenství by mělo být v ceně, takže tohoto bonusu nezapomeňte využít.

Nabízené programy

Jestliže byste se rozhodli využít služeb Zdravého stravování, čeká na vás hned několik zajímavých stravovacích programů. Mezi ně patří například zákaznicky nejoblíbenější program PRO ZDRAVÍ nebo také plány PRO MÁMY, KETO dieta, DETOX, FIT+ nebo PROTEIN+. Také máte k dispozici variantu KOMBI WEEK, která je směsí pěti různých programů (každý den zkoušíte jeden z nich) a je to vlastně takové příjemné prozkoumávání potenciálních možností.

Ceny

Ceny menu se odvíjejí od vaší individuální volby, a tedy na tom, který z programů si vyberete, na množství (5000 kJ – 12 000 kJ) a mimo jiné existují další možnosti (jídla bez snídaní, bez svačin… nebo naopak s něčím navíc). Nicméně orientačně se dá říct, že v průměru zaplatíte cca 500 Kč za denní stravu (v základním výběru, při denním příjmu 7000 / 8000 kJ). 

Tahle společnost má dlouhou tradici, objemný seznam receptur a za úvahu tedy stojí.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Fotografie jídel

2. místo

Zdraví z krabičky

Proč je na 2. místě Zdraví z krabičky?

Dalším možným řešením je služba od společnosti Zdraví z krabičky, která vaří z kvalitních čerstvých potravin a výsledná menu jsou nejen zdravá a vyvážená, ale také rozmanitá, nápaditá a svým způsobem i zábavná. Menu i v tomto případě dávají dohromady (resp. vymýšlejí) nutriční specialisté, díky nimž se můžete spolehnout na to, že bude váš denní příjem živin doslova ukázkový.

Když se podíváte na stránky společnosti Zdraví z krabičky, naleznete tam slušnou nabídku stravovacích plánů. Konkrétně tyhle:

 • Program KOMBI WEEK (pět různých programů v jednom)
 • Program PRO ZDRAVÍ
 • Program BEZ MASA (vegetariánská alternativa)
 • Program PRO MÁMY (přizpůsobený kojícím maminkám)
 • Program PROTEIN + (zaměřený na zvýšený příjem bílkovin)
 • Program FIT + 
 • Program PROTEIN EXTRA
 • Program KETO


Cenově se jednotlivé stravovací alternativy pochopitelně odlišují, nicméně vezmeme-li v úvahu středně velkou variantu (= cca 7500 kJ) bez dalších obměn (které jsou i tady možné), pohybujete se v rozmezí od cca 490 Kč do cca 640 Kč.

3. místo

Antónia Mačingová

Proč je Antónia Mačingová na 3. místě?

Sympatická je také nabídka krabičkové stravy, za níž stojí Antónia Mačingová ze Slovenska. Tato žena je mimochodem autorkou několika knih o hubnutí a stravování je vůbec její vášní. Dle své ověřené filozofie vytvořila tzv. 28denní stravovací program, který si klade za cíl dostat tělo do formy. Nabízená jídla autorka diety volí mimo jiné tak, aby byla vhodná pro všechny krevní skupiny. Plus – vše pochází z kvalitních čerstvých surovin.

Programy

V případě této krabičkové diety volíte ze dvou základních variant (harmonizační / udržovací) a také si vybíráte, zda chcete jen tři jídla denně, anebo všech pět (i se svačinami). Kromě toho Antónia Mačingová nabízí bezlepkovou a vegetariánskou verzi. Konkrétně tedy najdete na stránkách následující programy:

 • 28DENNÍ HARMONIZAČNÍ PROGRAM = program, během něhož se tělo dostává do formy. Asi bude dobré upozornit na to, že zezačátku dostáváte stále stejnou snídani (mrkev, jablko, ořechy, rozinky, med), což má podle Antónie Mačingové podobný účinek jako když třeba pravidelně berete vitaminové doplňky (to znamená, že pravidelná konzumace téhož má svůj důvod).
 • CELOROČNÍ UDRŽOVACÍ STRAVOVÁNÍ = zdravé stravování založené na systému dělené stravy.
 • STRAVOVÁNÍ PRO KAŽDÉHO = vícedenní testovací program, během něhož si můžete službu otestovat.

Cena

Jednodenní stravu (snídaně, oběd, večeře) si můžete objednat od 11,04 € (= cca 270 Kč).

Tato dieta je vhodná hlavně pro ty, kteří se rozhodli něco aktivně udělat se svou životosprávou a v neposlední řadě je jim filozofie Antónie Mačingové blízká.

4. místo

Jezte s námi

Proč jsem do výběru přidala Jezte s námi?

Jezte s námi je firma, která nabízí krabičkovou dietu od roku 2012 a i dnes si u ní můžete objednat kvalitní stravovací plán plný čerstvých a kvalitních jídel, speciálně navržených nutriční specialistkou. Konkrétně společnost nabízí program „HUBNU“ (na snížení tělesné váhy), „JÍM ZDRAVĚ / SPORTUJI“ a bezmasou alternativu „VEGETARIÁN“.

A co se ceny týče, ta se v průměru pohybuje okolo 430 Kč za den. Ale pochopitelně záleží na tom, který program si zvolíte, a na tom, jak moc velké porce upřednostňujete. (V tomto ohledu si vybíráte množství od 6000 kJ do 11 000 kJ).

5. místo

Fit and Health

Proč jsem vybrala i Fit and Health?

Sladkokyselé nudle s kuřecím masem a zeleninou, hráškový krém s kuřecím masem a krutony, kokosové lívance s pomerančovým jogurtem a mátou… no nezní to lákavě? V tom případě by vašemu hledáčku neměla uniknout společnost Fit and Health. Přesně tyhle pochoutky (a mnoho dalších) totiž v jejich sortimentu nechybí.

Fit and Health nabízí několik stravovacích programů, mezi nimiž najdete například „Diet plan“, „Slim plan“, „Low carb“ nebo „Office box“, přičemž každý z nich má předem určený počet jídel denně. Jinak řečeno – v některých případech objednáváte jen oběd se snídaní, jindy všech pět jídel, někdy jen tři… záleží zkrátka na vybrané variantě.

Tato hezky vypadající a zároveň zdravá jídla vás orientačně vyjdou na 520 Kč / den (= celodenní strava). Nicméně opět je třeba připomenout, že finální částka závisí na vybraném programu.

6. místo

Teplické krabičky

Proč jsem zařadila Teplické krabičky?

Pokud byste se rádi obrátili na lokálního dodejce, můžete vyzkoušet Teplické krabičky. V nabídce této společnosti najdete tzv. Fit krabičkové menu a Vegetariánské krabičkové menu, přičemž pokaždé volíte mezi „redukční“ a „udržovací“ alternativou. A kromě toho firma nabízí zvlášť variantu pro ženy a pro muže. (Tyhle rozdíly nicméně spočívají především v tom, že porce určené pro muže jsou v zásadě o něco větší.)

Stravu v tomto případě dostáváte od pondělí do soboty (po pěti jídlech denně) a její cena závisí na tom, který z programů jste si vybrali. Nicméně za takové udržovací „Fit krabičkové menu“ pro ženy například zaplatíte okolo 400 Kč za den.

7. místo

Pan krabička

Proč jsem vybrala firmu Pan Krabička?

Jídlo až ke dveřím vám také může v Teplicích doručit Pan krabička – společnost zaměřená na stravování, které u nás funguje už přes deset let. V tomto případě si objednáváte jídla na celý den (od snídaně až po večeři, včetně svačin) a zajistíte si tím zdravou stravu od pondělí do pátku.

Pan krabička se zaměřuje na klasická ověřená menu; boloňské špagety s parmazánem, kuře na kari s rýží, čočková polévka… na svačinky dostanete pomeranč, banán nebo třeba jogurt. Zkrátka a dobře – jako by pro vás vařila maminka.

Cena je v tomto případě oproti konkurenci poměrně nízká. Za den vás totiž vyjde v průměru na 320 Kč.

8. místo

Chutné krabičky

Proč jsou zde Chutné Krabičky?

Dále si můžete objednat Chutné krabičky, v nichž každý den najdete zdravě koncipované jídlo, které je sestavováno pestře, často na bázi sezónních potravin. Firma Chutné krabičky si také zakládá na tom, že je v jejich jídelníčku zakomponováno dostatečné množství ovoce, zeleniny, čerstvých bylinek, luštěnin i celozrnných produktů, které jsou pro organismus přínosné. Vitamíny a minerály jsou navíc v pokrmech z velké části zachovány, protože kuchaři využívají k tepelným úpravám páru.

Chutné krabičky dostáváte od pondělí do pátku a zaplatíte za ně okolo 315 Kč / den (5000-5500 kJ) nebo 355 Kč / den (7000-7500 kJ).

9. místo

Domácí krabičková dieta Teplice

Proč jsem zařadila Domácí krabičkovou dietu Teplice?

A ještě jedna lokální gastronomická nabídka na závěr – od pondělí do neděle si také můžete objednat Domácí krabičkovou dietu, za níž stojí teplická Restaurace Rajče. V kuchyni tohoto podniku vám profesionálové denně připraví kaloricky vyváženou stravu (pět jídel) s tím, že nedělní menu si volíte sami dle vlastní chuti.

Kromě nedělního jídelníčku je dále třeba si vybrat množstevní variantu kalorií (5000 kJ nebo 7500 kJ na den) a taktéž se rozhodujete mezi 14denním a měsíčním časovým úsekem, po který vám budou z restaurace stravu dovážet. O vše ostatní už se nicméně postarají druzí a vy si každý den pochutnáte na poctivém jídle.

Závěr

Pestrá a vyvážená strava je rozhodně dobrým krokem ke zdravějšímu životnímu stylu. Pravda. Můžete si ji připravovat sami a není za každou cenu potřeba, aby vám s tím někdo pomáhal. V některých případech nicméně přece jen potřebujeme k takové změně trochu „nakopnout“ a přesně to krabičková dieta umí. Minimálně ze začátku je to s ní mnohem snazší. Pokud vybíráte krabičkovou dietu a jste z Teplic, pak vám doporučuji podívat se na Zdravé Stravování – jde o moji TOP volbu, protože má skvělý poměr cena/kvalita a nabízí spousty jídelníčků.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »