10 nejlepších krabičkových diet Ostrava – recenze

Shrnutí: Krabičková dieta je způsob stravování, díky kterému se dá zhubnout, jíst pravidelněji a také ušetřit peníze. To zní dobře, že? Pro všechny, kdo jste z Ostravy a okolí jsem srovnala 10 nejlepších krabičkových diet, abych vám ulehčila hledání. Ty úplně nejlepší jsou následující 3:

 1. Zdravé Stravování, což je moje TOP volba, skvělý poměr cena/výkon + nabízí spoustu typů jídelníčků z kvalitních surovin.
 2. FitEat, jejichž krabičková dieta je nutričně vyvážená.
 3. Zdravé krabičky, kterým záleží na vašich chutích a jídelníčky podle nich snadno přizpůsobí.

Co se v článku dozvíte dál? Třeba co to krabičková dieta je a zda hodí se právě pro vás, proč s takovou dietou vůbec začínat a nebo třeba výhody/nevýhody krabičkového stravování.

TOP  1. místo

Zdravé Stravování

Proč 1. místo?

Protože jde o krabičkovou dietu, která nabízí široký výběr programů: Hubnutí, Pro rodinu, Keto, Vegan a další. Dostupná po celé ČR.

2. místo

FitEat

Proč 2. místo?
Jde totiž o vyváženou krabičkovou dietu se skvělými programy jako Fit, Fit Office, Keto, Vegetarian a podobně.
3. místo

Zdravé krabičky

Proč 3. místo?

Jelikož je to výborná krabičková dieta, která přízpůsobí jídelníček vašim chuťovým preferencím.

Deset nejlepších krabičkových diet v Ostravě

 1. Zdravé Stravování od 95 Kč / porce
 2. FitEat od 70 Kč / porce
 3. Zdravé krabičky od 75 Kč / porce
 4. Zdraví z Krabičky od 120 Kč / porce
 5. Popapej od 90 Kč / porce
 6. Fit Gurmán od 85 Kč / porce
 7. Antonia Mačingová od 90 Kč / porce
 8. Diet Fresh Menu od 120 Kč / porce
 9. Jsme Fitness Food Menu od 100 Kč / porce
 10. TIP: KetoMix 3 500 Kč / keto balíček na 3 týdny
Ceny uvádím přibližné, protože cenu za jednu porci ovlivňuje mnoho faktorů (velikost porce, počet jídel denně, atd.)

Co je to krabičková dieta?

Jedná se o dietu, kdy vám vybraná firma připraví jídlo na celý den, rozporcuje ho zpravidla do pěti krabiček, které pak v určený čas konzumujete. Dostanete snídani, svačinu, oběd, druhou svačinu a večeři. 

 • Většinou to funguje tak, že vám krabičky společnost přiveze ráno domů, nebo do práce – záleží to jen na vás a místo doručení lze většinou i měnit. Jídlo jen převezmete a uložíte do lednice. Pokrmy, které se konzumují teplé, se ohřívají v mikrovlnné troubě. Je to velmi pohodlné a časově úsporné, protože každý den si vařit energeticky vyvážená jídla není úplně jednoduché a často ani reálné.
 • Firmy tvrdí, že mezi nejčastější klienty patří manažeři, právníci, lékaři, ale i maminky na mateřské dovolené.
 • Existují varianty pro vegetariány, low carb, paleo i specifické jídelníčky jako třeba bezlepková dieta. Je skvělé, že si tento styl stravování může dopřát opravdu každý. Všechny mají společné to, že dbají na pravidelnost a vyvážené složení.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Jak taková dieta funguje?

Na pravidelných biorytmech. Krabičková dieta učí tělo řád, který je třeba dodržovat. Předem víte čas, kdy bude další pokrm následovat, a tak si na něj můžete cíleně udělat čas a v klidu si ho vychutnat. 

 • Díky novému harmonogramu a vyváženému příjmu živin budete plni energie, bez únavy a nepříjemných nálad.
 • Krabičky si vždy objednáváte předem a potom už se staráte jen o to, abyste danou porci snědli.

Hubne se s krabičkovou dietou?

Ano i ne. Co tělo, to originál a proto nejde paušalizovat, zda se ve sto procentech ztrácí přebytečné kilogramy. Vše je velmi individuální. Každopádně prioritní by mělo být, jak se cítíte. Pokud je vám s krabičkovou dietou dobře, výsledky se brzy dostaví nejen na duši, ale i na těle. 

 • U krabičkové diety je nejdůležitější, aby byl jídelníček šitý opravdu na míru. Nemůže platit jeden základní mustr pro všechny. Na to si dejte pozor, až si budete vybírat dodavatele, protože kvalita a nabídka se může hodně lišit.

Jaké jsou výhody krabičkové diety?

 • Strava, kterou konzumujete je vyvážená a zdravá.
 • Jídla sestavují nutriční specialisté.
 • Krabičková dieta je prevencí obezity a předchází zdravotním problémům, způsobeným nesprávnými stravovacími návyky.
 • Šetří váš čas.
 • Odpadá počítání kalorií a proteinů.
 • Nemusíte se starat o glykemický index potravin.
 • Přijímáte dostatečné množství vitamínů a minerálů.
 • Nehladovíte ani se nepřejídáte.
 • Zamezíte JOJO efektu.

Nevýhody krabičkové diety

 • Cena, za kterou stravovací program pořídíte, může být o něco vyšší než ta, za jakou si uvaříte sami. Nezapomeňte ale na poměr kvality a vyváženosti.
 • Může vám začít vadit stereotyp u opakujících se jídel (u některých výrobců).
 • Občas se dieta nemusí trefit do vaší chuti, ale to se bohužel stává i v běžném životě.

Pro koho se krabičková dieta hodí?

Krabičkové diety využívají především ti, kteří chtějí hubnout nebo zlepšit svůj zdravotní stav, ale nemají čas vymýšlet a sestavovat svůj jídelníček. Při krabičkách vám tato starost odpadne, jídlo máte vždy po ruce a vy si ho jen v klidu vychutnáváte.

Někdy nejíme celý den a večer se snažíme nenápadně vplížit do lednice a tam ulovit, co se dá. Nárazové přejídání je velká hrozba a nejen kvůli obezitě, ale také proto, že do těla nahážeme, stejně jako do popelnice, i hodně odpadu. A právě tomuto by měla krabičková dieta zabránit. Díky pravidelnosti se nám „hladové ataky“ vyhnou. Každá porce obsahuje vyvážený poměr bílkovin, tuků i sacharidů, čímž se budete cítit sytí a vyhnout se vám nezvladatelné chutě.

Jak vybrat tu pravou firmu?

Nejjednodušší je asi dát na pocit, který ve vás společnost vyvolává. Někdy cítíte sympatie ihned, jindy se nedostaví ani za několik dní. Co sedne jednomu nemusí druhému a naopak.

Každopádně je na trhu velká konkurence firem zabývajících se krabičkovou dietou, proto vybírejte pečlivě. Zjistěte si o dané společnosti víc informací.

Web je taková online vizitka. Internetové stránky by měly být přehledné a zároveň byste zde měli najít všechny potřebné informace. Čím přehlednější a propracovanější jsou, tím lépe. Nenašli jste na webu odpovědi na své otázky? Neváhejte a firmě zavolejte. Měli by být schopni na všechny vaše otázky odpovědět.

Pokud začínáte s novým stravovacím režimem, je logické, že spoustu věcí nevíte a neorientujete se. A od toho je tu právě firma, která by vám měla vaše dotazy zodpovědět. Na základě osobní konzultace nebo vyplněním on-line dotazníku by vám měli doporučit správný energetický příjem. Pokud takovou službu nenabízejí, může to být znakem lhostejného přístupu k zákazníkům.

Nekupujte zajíce v pytli. Jídelníček byste měli znát předem. Informujte se o složení a plánovaných pokrmech. Zjistěte, zda vám vyjdou vstříc, když si budete chtít zvolit náhradní potravinu nebo jiný jídelníček na den, v němž je potravina, kterou nesmíte nebo nechcete jíst.

1. místo

Zdravé Stravování

Kvalitní krabičková dieta za přijatelnou cenu, která nabízí v ceně i nutriční poradenství. Společnost rozváží po celé ČR i na Slovensku.

Proč jsem vybrala Zdravé Stravování na 1. místo?

Zdravé stravování je pro mě TOP volbou v Ostravě a okolí, protože nabízí výborný poměr cena/výkon. A taky proto, že si zde vybere snad úplně každý – mají na výběr z mnoha programů. Firma dodržuje vysokou kvalita přípravy a hygieny (investují do technologií, chlazení a čistoty provozu a mají zaveden systém kontrolních bodů HACCP). Velký bonus je, že mají výživového specialistu, který se osobně podílí na každém jídelníčku. Dbají tedy na individuálním přístupu, což je velmi důležité. Dalším bonusem je, že se jídelníček neustále mění a tak se automaticky vyhnete „přejedení“ a nechuti k opakujícím se jídlům. Tato firma rozváží „krabičky“ v podstatě po celé České republice, takže si na své může přijít kdokoliv z jakéhokoliv kouta naší země. 

Na webu si můžete vybrat z mnoha různých variant a programů, které pro vás budou to pravé ořechové. Pokud byste tápali, můžete využít doporučovací kalkulačku, která vám s výběrem pomůže.
 1. Rodina +
 2. Vegan
 3. Protein extra
 4. Pro zdraví +
 5. Salát +
 6. Bez masa
 7. Pro mámy
 8. Lakto –
 9. Protein +
 10. Fit +
 11. Detox pro
 12. Senior +
 13. Bez cukru

Firma vozí jídla vždy den předem mezi 15. a 21. hodinou. Ideální čas si domluvíte předem a můžete ho každý den měnit podle svých potřeb.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Ceny

Cena diety se odvíjí od různých aspektů, jako na jak dlouho si dietu objednáte, jaký program si vyberete a podobně. Celodenní menu vychází od 429 do 538 Kč na osobu.

Objednat si můžete i různé varianty jako pouze oběd, pouze snídaně, oběd a večeře a různé další kombinace, které vás napadnou. Ceny jsou poté samozřejmě nižší.

Fotografie jídel

2. místo

FitEat

Vyvážená krabičková dieta se skvělými programy jako Fit, Fit Office, Keto, Vegetarian, Low Carb a Slow Carb. Cenově velmi přijatelná.

Proč jsem společnosti FitEat udělila 2. místo?

Franchisingová společnost FitEat (dříve Dieta Fit) má své pobočky ve všech krajích České republiky. Je skvělé, že pokud nejste z okolí Ostravy, nic nebrání tomu, abyste s dietou začali. Na výběr je velké množstvé stravovacích programů:

 1. Fit menu
 2. Fit office menu
 3. Vegetarian menu
 4. Low carb HF menu
 5. Keto menu

Tato firma má třicetiletou tradici, vyrábí si vlastní koření a přídatné suroviny, takže se nemusíte obávat, že by vám dodávali jídla z polotovarů. Celodenní menu můžete pořídit od 290 korun.

3. místo

Zdravé krabičky

Chuťově výborná krabičková dieta s až 6 jídly za den. Jídelníček lze značce přizpůsobit vašim chutím. Můžete platit hotově, kartou, ale i stravenkami.

Čím si u mě Zdravé krabičky získaly 3. místo?

Zdravé krabičky vám denně připraví až 6 chutných, vyvážených a dietních jídel. Spolupracují s kvalitními nutričními poradci, kteří dohlížejí na klienty během dietního stravovacího programu. Rady od poradců máte zdarma při objednávce alespoň na 20 dní. Výhodou je, že můžete krabičky platit předem na účet, hotově, ale i stravenkami. 

Firma nabízí krabičky na zkoušku, abyste si zkusili, zda vám tento styl jídel vyhovuje a chutná.

Jídelníčky si můžete nastavit na míru podle toho, zda jste žena nebo muž a kolik kalorií chcete denně přijímat. Celodenní strava se pohybuje okolo 370 korun.

Zdravé krabičky dováží pokrmy do Brna, Českého Těšína, Frýdku-Místku, Havířova, Karviné, Kroměříže, Lipníku nad Bečvou, Nového Jičína, Olomouce, Opavy, Ostravy, Přerova, Příboru Třince, Valašského Meziříčí, Vyškova a Zlína.

4. místo

Zdraví z Krabičky

Proč jsem vybrala Zdraví z Krabičky?

Tato společnost nabízí několik stravovacích programů: programy pro každý den, programy pro hubnutí, programy s upraveným jídelníčkem (bez masa, bez cukru, pro kojící maminky, pro seniory, se sníženým obsahem laktózy, atd.), programy pro sport (pro nárůst svalů, pro lepší fyzickou kondici) a speciální programy (detoxikační program, saláty).

U většiny programů si můžete zvolit počet chodů a počet kalorií. Jídelníčky se dají individuálně upravovat podle potřeb zákazníka. Navíc se jídelníčky pravidelně mění, abyste jedli vyváženě a dali vašemu tělu všechny potřebné živiny a nezapadli do stereotypu.

Celodenní menu můžete pořídit za cca 400 korun v závislosti na zvoleném programu. Firma rozváží téměř po celé republice – seznam zařazených měst najdete na webových stránkách.

5. místo

Popapej

Proč jsem zvolila Popapej?

Firma Popapej je, jak sama říká, mladý tým nadšenců, pro které se stal jejich koníček i stabilní prací. Připravují 6 jídel denně, krabičky zavezou kamkoliv si přejete a zakládají si na domácí stravě, kterou sami připravují.

Jídlo je baleno v plastových miskách, které jsou hermeticky uzavřeny a nehrozí tak jejich vylití. I u této firmy si můžete režim uzpůsobit podle pohlaví a přijímaných kalorií.

Rozvozy jsou plánované na trasy v okolí Ostravy a Brna. Přesně je můžete dohledat na webových stránkách firmy.

Celodenní strava zde stojí necelých 400 korun v závislosti na programu.

6. místo

Fit Gurmán

Z jakých důvodů jsem sem zahrnula Fit Gurmán?

Fit Gurmán si zakládá na individuálním přístupu. Nastaví každému klientovi režim přímo na tělo. V průběhu programu je možné režim upravovat. Na přání dokáží připravit menu bez lepku nebo laktózy či s vyloučením jiných alergenů.

Kurýr doveze krabičky vždy den předem na vaši adresu, ale v Ostravě a Opavě si můžete nechat jídlo doručit na odběrné místo. Rozvozy probíhají ve dnech neděle – pátek podle rozvozového plánu.

Čas doručení na soukromou adresu vychází z aktuální trasy kurýra a plynulosti dopravy. 

Aktuálně rozváží do těchto lokalit: město Ostrava a její části, Havířov, Horní Datyně, Vratimov, Rychvald, Polanka nad Odrou, Vřesina, Hlučín, Kravaře, Bolatice, Markvartovice, Ludgeřovice, Hrabyně, Velká polom, Sedlice, Komárov, město Opava. Pokud máte zájem o závoz do jiné lokality a nachází se v blízkosti rozvozové trasy, kontaktujte nás.

Cena celodenního menu je od 425 korun.

7. místo

Antónia Mačingová

Proč jsem vybrala krabičkovou dietu od Antónie Mačingové?

Antónia Mačingová razí heslo, že pořádek dělá přátele a ten nejdůležitější je právě na talíři, protože znamená pořádek v těle. 

Upozorňuje na to, že není dobré neustále střídat různé diety a brát je jako přechodné etapy, ale mít změnu jídelníčku jako nový životní styl, který je udržitelný.

Antónia propaguje takzvanou „Dvacetosmičku“. Jedná se dvacetiosmidenní stravovací program, který ukazuje jaké nutrienty v organické formě v jednotlivých pokrmech najdete. V prvním týdnu se opakují snídaně, které mají za úkol doplnit  hlavní antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály. Stejný princip funguje i u dalších pokrmů. Každé jedno jídlo má svůj význam a hodnotu. Jedná se o funkční stravování. 

Toto stravování stojí cca 370 korun na den.

8. místo

Diet Fresh Menu

Proč se ve srovnání objevuje Diet Fresh Menu?

Jak už název firmy napovídá, cílem je připravovat jídla z nejčerstvějších ingrediencí a poskytnutí zákazníkům know-how, jak dlouhodobě udržet stravování pod kontrolou.

Zajišťují 5 vyvážených jídel za den, vyrábějí domácí produkty jako například těstoviny, šunku, jogurty, termixy, sýry a podobně. Je tedy velmi sympatické, že dostáváte vlastně domácí stravu. Co nedokáží sami vyrobit, poptávají u lokálních dodavatelů. Žádné polotovary.

V DietFreshMenu naleznete kvalitní domácí med, celozrnné pečivo z rodinné pekárny nebo maso z biofarem. Co zde naopak nenajdete? Umělá dochucovadla, mražené maso a chemicky zpracovaná dochucovadla.

I tato firma se opírá o znalosti a zkušenosti nutričních specialistů, které přenášejí do každého jídelníčku zvlášť.

Můžete vybírat ze dvou programů (pro muže a pro ženy) a oba tyto programy si můžete vybrat v různých kalorických hladinách (množství denních porcí) od 5000 Kj po 10000 Kj měsíčně.

9. místo

Jsme Fitness Food Menu

Proč jsem vybrala Jsme Fitness Food Menu?

Veškeré pokrmy sestavuje tým specialistů na výživu a firma navíc vlastní svou řadu různých proteinových produktů, těstovin i koření.

Produkty a služby připravila firma pro redukci váhy, snížení tělesného tuku i pro fyzický nebo psychický výkon, který potřebujete v práci nebo při sportu. Cílem je prosperující zdraví, psychická pohoda, skvělý pocit a splněné cíle. 

Veget, Muscle, Racio a mnoho dalších programů je pro vás připraveno od značky Jsme Fitness Food Menu.

Cena na den začíná na 400 korunách.

10. místo

TIP: Keto dieta od KetoMix

Proč zmiňuji Ketomix (ačkoliv se nejedná o krabičkové stravování)?

KeotMix není krabičková dieta, ale keto dieta určená na hubnutí. Můžete si ji však objednat domů a mít tím vyřešený jídelníček například na měsíc dopředu. Plní tedy podobný účel jako krabičková dieta.

Keto dieta je účinný způsob hubnutí. Při keto dietě omezujete sacharidy téměř na minimum a tím dostáváte své tělo do ketózy, což je stav, ve kterém vaše tělo používá jako zdroj energie tuky namísto klasických sacharidů a tím je docíleno efektu rychlého hubnutí.

Keto Dieta je svělý způsob jak zhubnout a zároveň se naučit nějakým způsobem korigovat svůj jídelníček.

Závěrem

Společností, které připravují „krabičky“ je celá řada. Důkladně si přečtěte, co každá z nich nabízí a vyberte si tu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Pokud ale nechcete trávit příliš mnoho času vyhledáváním různých krabičkových diet v Ostravě a okolí, v tomto článku jsem pro vás srovnala 10 nejlepších.

Z mého průzkumu vychází, že za vyzkoušení stojí zejména první tři krabičkové diety, a to stálice českého trhu Zdravé Stravování, které rozváží po celé ČR i na Slovensku. Dále pak Dieta Fit díky poměru cena/výkon, nebo také Zdravé krabičky, které jídelníček jednoduše přizpůsobí vašim chutím.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

4.7/5 (Počet hlasů: 9)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »