13 nejlepších produktů a léků na paměť – srovnání a recenze

Shrnutí: Pokud pociťujete, že na tom vaše paměť není úplně nejlíp, existuje spousta doplňků stravy s látkami, které jí můžou pomoct.[2][3] Abych vám vybírání ulehčila, vybrala jsem pro vás 13 nejlepších produktů pro podporu paměti:

 • Na 1. místo jsem po důkladné řešerši vybrala BrainActive od české značky Advance Nutraceutics, který má skvělý poměr cena/výkon.
 • Druhé místo jsem určila prastaré ajurvédské bylince Brahmi značky Blendea, která je i o něco cenově výhodnější než BrainActive.
 • A 3. místo mého srovnání obsadil doplněk Paměť a koncentrace od NaturalProtein kapsle s hořčíkem, ženšenem, bakopou a dalšmi složkami, které přispívají k lepší paměti a zdravé funkci mozku.

A co se v článku dozvíte dál?

Třeba co dělá našemu mozku dobře, jaké aktivity[7], potraviny a přírodní látky[5] podporují jeho zdraví.[8][9][10][11][12][13][14] Tak se pohodlně usaďte a dejte se do čtení.

TOP  1. místo

BrainActive

Orientační cena: 440 Kč
Proč 1. místo

Protože BrainActive je komplexní doplněk stravy, který bsahuje přírodní látky, které podporují paměť, soustředění a mentální výkonnost.

2. místo

Blendea Brahmi BIO

Orientační cena: 430 Kč
Proč 2. místo

Jelikož tyhle kapsle s práškem z lístků brahmi stimulují paměť a pomáhají udržovat svěží všechny kognitivní funkce, což zahrnuje celkové chápání a jednání.

3. místo

NaturalProtein Paměť

Orientační cena: 400 Kč
Proč 3. místo

Díky tomu, že tyhle kapsle podporují paměť, kognitivní funkce a duševní i psychickou výkonnost (například při stresu, zátěži, náročném pracovním tempu).

Třináct nejlepších léků na paměť

 1. BrainActive 440 Kč (60 kapslí)
 2. Blendea Brahmi BIO 430 Kč (90 kapslí)
 3. NaturalProtein Paměť a koncentrace 400 Kč (60 kapslí)
 4. BrainMax 2.1 NeuroHacker 700 Kč (60 kapslí)
 5. Venira brain booster 500 Kč (80 kapslí)
 6. Organic India Memory 300 Kč (60 kapslí)
 7. Viridian Ginkgo Biloba 400 Kč (60 kapslí)
 8. Ženšen pravý BIO – AF tinktura 300 Kč (50 ml)
 9. BrainMax Pure Yerba Maté 220 Kč (500 g)
 10. Powerlogy Brain Focus 820 Kč (60 kapslí)
 11. Dr.Protect Megamozek 500 Kč (30 kapslí)
 12. NOW Alpha GPC 800 Kč (60 kapslí)
 13. DMAE 220 Kč (50 tablet)

Co jsou to léky (produkty) na paměť?

Soustředění, koncentrace na konkrétní činnost a bystrá paměť, to bývá někdy problém. A pozor, ne pouze u seniorů, potkat to může kohokoliv – workoholiky, unavené lidi, maminky na mateřské dovolené, studenty a samozřejmě i zmíněné seniory.

 • Pokud se vám to někdy stane, není třeba se ničeho bát, je to zcela běžné. Žijeme ve světě, kde je shon na denní bázi a stres jakbysmet. V průběhu dne toho musíme udělat tolik, že pro samé povinnosti zapomeneme, kdo vlastně jsme. Zaprvé je důležité se trošku zklidnit. Možná se i na chvíli zastavit, několikrát se s plnou pozorností nadechnout a vydechnout. Uklidnit mysl, ale i tělo, protože oboje jdou spolu ruku v ruce.
 • Existují vědecké výzkumy, které potvrzují, že je vždy lepší varianta ráno dříve spát a večer rozumně uléhat, než naopak.[1] To je kontraproduktivní, protože si organismus de facto nikdy pořádně odpočine. Pokud na sobě cítíte poruchy koncentrace a zaznamenáváte zapomínání, můžete mozkovou činnost podpořit některými produkty.


Velmi obecně řečeno, mozek nabudíte pomocí vitamínů, extraktu z Ginkgo biloba, ale i pomocí Omega 3 mastných kyselin, různých bylin a prvků, které mozek cíleně stimulují.[2][3]Tyto produkty jsou většinou na přírodní bázi, a tak se nemusíte bát, že do těla vpravují něco, co mu není zas až tak vlastní.

Patří sem například i tyto látky:

 • Ryby a mořské plody
 • Skořice
 • Kurkuma
 • Nootropika (CBD, kofein, kratom atd.)
 • Ořechy
 • Hořčík
 • Vitamíny skupiny B
 • Vitamíny C, E,D 
 • Železo
 • Jod
 • Zinek
 • Selen
 • Vápník

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Co tyto léky často podporují, k čemu jsou?

Produkty na podporu koncentrace a komplexně, na stimulaci centrální nervové soustavy můžete zakoupit v nejrůznějších formách – od tinktur až po klasické tablety.

Léky či doplňky stravy většinou cílí na zlepšení:

Asi to známe všichni. Studujete a „náhle“ se objeví zkouškové období, ve kterém je třeba zabrat více než je běžný standard. Někdy je to tak náročné, že už doslova „melete z posledního“. Produkty na zlepšení mozkové činnosti vám mohou krásně pomoci nastartovat koncentraci.

Ach ta paměť, ta nás někdy dokáže potrápit, že? Vidíte tváře, ale nevybavíte si jména a obráceně. To se prostě stává, nicméně je dobré razit heslo, že pýcha předchází pád a chovat se alespoň trošku preventivně. 

Znáte lecitin?[4] To je látka, která se mimo jiné získává ze sóji, ale je například i ve vejcích. V lidském těle se přirozeně nachází především v mozku, játrech, srdci, svalech či nervech. Aby vše zmíněné dobře fungovalo, musí být lecitinu dostatek.

Výkon, to je hojně skloňované slovo a nejen ve sportu, ale i v běžném životě. Už i děti jsou k němu vedené. Bohužel je to mnohy kontraproduktivní. Výkon je důležitý v určité chvíli, ale ne konstantně. 

Obecně dobrému či lepšímu výkonu pomáhají například:

 • Kvalitní bílkoviny
 • Ořechy
 • Semena
 • Klíčky
 • Červená řepa
 • Datle
 • L-carnitin[5]

Jak můžeme prospět našemu mozku?

Ve své podstatě funguje taková přímá úměra – pokud jsme v klidu a rovnováze my, je i náš mozek. Samozřejmě – ne vždy to jde takto paušalizovat, ale plyne z toho, že je při nejmenším dobré se nestresovat více než je zdrávo a neklást na sebe nepřiměřené nároky.

Už naše babičky to říkávaly, že? V přírodě najdeme vše, co potřebujeme – klid, souznění, byliny a harmonii. Vyjděte si každý den, pokud vám to čas a povinnosti dovolí, jen tak na procházku. Natrhejte si hezkou květinu do vázy. Nasušte si bylinky na zimu – například podběl či šípek. Dejte si dechová cvičení a pozorujte krajinu.

Ten je důležitý snad ve všech směrech a otázkách lidského zdraví.  Když si připomeneme, že tělesné buňky jsou ze 70 % voda a mozek dokonce až z 90 %, není se čemu divit. Podle vědců existuje něco málo přes 130 druhů vody. V buňkách našeho těla se voda vyskytuje ve velmi zvláštní formě, která se nazývá “strukturovaná”. Tudíž každá tekutina, která do organismu vstoupí, se musí přeměnit právě na tuto podobu. 

A jak získáte už hotovou strukturovanou vodu?

Je to voda z ledu!  Připravit si ji můžete doma a během dne ji popíjet, nebo si s ní i omývat obličej. Vezměte libovolnou nádobu, naplňte ji jakoukoliv vodou a dejte zmrazit. Až voda zcela zamrzne, nádobu vyndejte a nechte pozvolna při pokojové teplotě roztát (nezahřívejte ji manuálně).

A závěr? Pijte hodně kvalitních tekutin od strukturovanou vodu, přes minerálky až po kvalitní čaje.

Pokuste se eliminovat polotovary a průmyslově zpracované potraviny. Navraťte se k jednoduchosti, čistotě a přírodě. Volte kvalitní lokální potraviny, jako jsou jablka, dýně, vlašské ořechy a podobně.

Antioxidanty, to jsou látky které dokáží podpořit ochranu našich buněk před oxidativním stresem.[6] Lidově řečeno, jdou do boje s volnými radikály. Do řad antioxidantu patří například zelený čaj, kvalitní káva a kakao nebo avokádo.

Říká se, že spánek je nejlepší lékař, nebo že ráno je moudřejší večera. A že je to velká pravda věděli už naši předci. Chodili spát jak se říká „se slepicemi“ a vstávali s východem slunce. Možná bychom se nad tím měli alespoň zamyslet a trošku se vrátit ke kořenům. Naučte se spát minimálně 6 hodin a do peřin zkuste ulehnout do 22 hodiny. Sami ucítíte, že vám v žilách proudí nová energie.[7]

Stejně jako roste sval, který správně a pravidelně trénujete, posiluje se i činnost mozku, když víte jak na to. Mozek by měl být co nejvíce aktivní. Dostávat podněty, protože pokud je má, dokáže je nasávat jako houba.

Jaké aktivity mozku prospívají?

 • Křížovky
 • Četba
 • Kvízy
 • Hlavolamy
 • Společenské hry, například pexeso
 • Scrabble

Čemu se vyhnout?

Těch možností, které ve svém životě mít nemusíte, ale přesto se tam objevují, je hodně. Nejdůležitější je eliminovat stres a snažit se ze všeho hned nehroutit. Získat si jistý životní nadhled, protože ve výsledku téměř ve všech případech zjistíme, že nic není tak horké jak se uvaří.

Kromě těch psychických atributů hraje roli i prostředí v jaké žijeme, potraviny které jíme a podobně.

Zkuste se vyhnout:

 • Rušnému prostředí
 • Smogu
 • Extrémnímu množství vjemů
 • Dlouhodobé únavě
 • Velkému množství alkoholu
 • Cigaretám
 • Nezdravému přejídání

Tipy: jaké bylinky nebo koření mají přirozeně pozitivní vliv na paměť?

Bylinek je spousta a možná až tolik, že kdysi je naše babičky běžně používali a my už je ani neznáme. Zmíníme si ale několik zásadnějších:

Bylinka z číny, která je nedílnou součástí i ajurvédské medicíny. Jedná se o strom, který je také známý jako jinan dvoulaločný dorůstá až 40metrů a roste dlouhých 1000 let.  Je to držák! Má jasně zelené, krásné listy, vypadající trošku jako vějíře, které se sklízejí  na konci léta a následně užívají pro své blahodárné účinky.  Vyrábějí se z nich různorodé doplňky stravy, například kapsle, čaje a podobně.[8]

Říká se o něm, že je to zdroj vitality, síly, zdatnosti a dlouhého života.  Ostatně už slovo ženšen má s životem hodně společného, protože v překladu doslovně znamená „kořen života“.[9]

Skvost, který zdobí kdejakou zahrádku. Má velmi příjemnou a specifickou vůni, která dokáže oživit kdejaký pokrm. Odpradávna je rozmarýn symbolem lásky a manželství.

Rozmarýn zvyšuje krevní tlak, uklidňuje a odstraňuje nervové vyčerpání, podporuje činnost mozku a funguje jako podpůrný prostředek pro ženské orgány.[10]

Kurkumu můžete znát také jako indický šafrán. Je to zlatavá rostlina, která se získává z oddenku kurkumovníku dlouhého. Má antidepresivní účinky, stimuluje produkci hormonů serotonin a dopamin, má protizánětlivé účinky a spoustu dalších benefitů.[11]

Jedná se o rostlinku, která je známá hlavně díky ajurvédě, které s ní léčí stovky let. Mimo jino pomáhá při depresích a úzkosti, posiluje imunitní systém, zlepšuje odolnost a výkonnost organismu a mnoho dalšího. Je to takový komplexní pomocník.[12]

Zakoupit si ji můžete v podobě kapslí, prášků, tinktury nebo si ji vypěstujte doma, ať máte vždy čerstvý přísun energie. Z jejích listů nebo kořene si můžete připravit odvar, kořen lze také žvýkat.

Rostlina známá z čínské medicíny a ajurvédy. Výzkumy ji přirovnávají k nejkvalitnějšímu ženšenu. Účinné látky obsahuje kořen, oddenek i nať. Najdete v ní široké zastoupení flavanoidů, polyfenoly (rosin, rosavin, rosarin, rhodiolin a další), heteroglykosidy, látky steroidního charakteru, organické kyseliny a minerální látky- zinek, mangan, nikl, stříbro, titan a další. Nejvíce léčivých látek však obsahuje kořen.[13]

Vůně levandule, ta dokáže zázraky. Už jenom čichový vjem navozuje pocit domova a bezpečí. Sám o sobě vás dokáže příjemně uklidnit.

Tato fialová kráska se odpradávna používá k zmírnění stresu, depresí a úzkostí.[14]

Mohou být léky na paměť nebezpečné?

Je to jako se vším – mohou a nemusí být. Záleží také na tom, jaké léky užíváte, proto si vždy raději udělejte pořádnou rešerši. Pokud jsou to léky přírodního rázu, pak by mělo být vše v pořádku, ovšem pokud si nejste jistí, raději si léky neordinujte sami a oslovte svého lékaře.

1. místo

BrainActive

Orientační cena: 440 Kč

60 kapslí, které vám podle používání vydrží jeden nebo dva měsíce, obsahují 13 účinných látek na podporu paměti, koncentrace a energie.

Proč jsem vybrala BrainActive od Advance nutraceutics na 1. místo?

Protože se jedná o komplexní doplněk stravy pro lepší paměť, koncentraci a energii. Obsahuje celkem 13 přírodních látek, které přispívají k lepší mentální výkonnosti, energii, lepším kognitivním schopnostem, soustředění a kvalitnější paměti. To vše za velmi přijatelnou cenu.

Uživatelské recenze

BrainActive má na Heurece pěkné recenze, někteří však zmiňují, že může mít na každého lehce rozdílnou intenzitu účinku. Některé uživatele doslova „nakopnul“ a pomohl jim v práci nebo při učení se na zkoušky. Někdo pouze zmiňuje možné potíže se spánkem, takže si produkt dává spíše ráno. I recenzenti na zbozi.cz ve většině případech potvrzují zlepšení paměti, při studiu a jiných duševních činnostech.

Další informace o produktu

Mezi nejdůležitější účinné látky, které tento produkt obsahuje, patří:

 • Brahmi neboli Bacopa monnieri, která podporuje soustředění, paměť a chrání před působením volných radikálů.
 • Ginkgo biloba, která působí blahodárně na fungování krevního oběhu. Dále pak zlepšuje kognitivní výkonnost a duševní balanc.
 • Eleuterokok neboli sibiřský ženšen, který podporuje přirozenou obranyschopnost organismu i duševní výkonnost.
 • Guarana, která napomáhá k lepší duševní výkonnosti, zlepšuje paměť a zvyšuje energii. A taky ulevuje od stresu.
 • Ženšen, který blahodárně působí na duševní výkonnost, paměť a bdělost.
 • Dalšími přírodními složkami jsou taurin, schisandra chinensis, cordyceps, rozchodnice, DMAE, kofein a vitamíny B5 a B6.


Doporučené dávkování je jedna kapsle jednou až dvakrát za den – nejlépe po nebo před jídlem. Důležité je kapsli dostatečně zapít vodou a neužívat před spaním.

Balení se 60 kapslemi stojí cca 440 korun.

2. místo

Blendea Brahmi BIO Organic

Orientační cena: 430 Kč

Na paměť blahodárné brahmi v 90 kapslích vám při doporučeném dávkování vydrží 1,5 až 3 měsíce, a to za velice přijatelnou cenu.

Z jakého důvodu jsem dala na 2. příčku organické Brahmi od Blendea?

Bylinku Brahmi v organické BIO kvalitě jsem vybrala, protože je o ní známo, že pomáhá stimulovat paměť a všechny kognitivní funkce. A také je produktem od české značky Blendea, jejíž produkty jsou udržitelné, etické a podléhají pravidelným kontrolám.

Uživatelské recenze

Produkty od Blendea mají na různých platformách převážně skvělé hodnocení. V tomto případě se jedná o poměrně nový produkt, takže jich nemá ještě tolik, ale plný počet hvězdiček na zbozi.cz působí slibně.

Více informací o produktu

Bakopa monnieri je bylinka z Indie, kterou už od pradávna využívá ajurvédská medicína. Je ceněná zejména pro své skvělé účinky na lidskou mysl, neboť stimuluje paměť a udržuje kognitivní kondice v dobré kondici. Kromě toho působí pozitivně na fungování žlučníku a přispívá ke klidné, zrelaxované mysli v absolutní rovnováze (důkazem budiž fakt, že se jedná o doplněk stravy všech jogínů, jogínek a fanoušků meditace).

Chuť této bylinky je přirozeně nahořklá, takže je forma kapslí nejlepší a nejvíce pohodlný způsob užívání. Balení s 90 kapslemi stojí cca 430 korun, ale při koupi dvou balení za cca 860 korun dostanete od značky třetí balení zdarma.

3. místo

NaturalProtein Paměť a koncentrace

Orientační cena: 400 Kč

60 kapslí s názvem Paměť a koncentrace, co zlepší vaši schopnost si zapamatovat informace a udržet je v paměti. Ideální pro studenty, intenzivně pracující i sportovce.

Proč jsem zvolila produkt s názvem Paměť a koncentrace od NaturalProtein na 3. pozici?

Protože se jedná o produkt pro každého, kdo chce udržovat svůj mozek a bystré myšlení v kondici. Primárně posiluje paměť, tedy schopnost lépe si cokoliv pamatovat a také rychleji si vzpomenout na informace. Dále podporuje dlouhodobé soustředění, které se hodí při jakékoliv práci.

Přírodní kapsle Paměť a koncentrace se tedy skvěle se hodí pro vytížené studenty, kancelářské pracovníky, sportovce, maminky na mateřské, seniory… zkrátka pro kohokoliv, kdo chce otevřít plný potenciál své mysli.

Uživatelské recenze

Produkt s výstižným názvem Paměť a koncentrace zakoupíte na e-shopu NaturalProtein, který má na Heurece výborné hodnocení. Pozitivně je tu hodnocena jak rychlost doručení, komunikace, tak rozsah nabídky a kvalita jednotlivých produktů, takže pokud vás tento doplněk zaujal, značka NaturalProtein se jeví jako více než spolehlivá.

Co se týče hodnocení samotného produktu, tak v komentářích na e-shopu NaturalProtein se objevuje velká spokojenost s jeho účinky. Píše se tu, že jeho užívání pomáhá od problémů a jedna uživatelka tuto pochvalu: „Výborně podporuje myšlení, citelně zlepšuje koncentraci a zrychluje reakce.“

Více o produktu Paměť a koncentrace

Každá kapsle tohoto suplementu obsahuje vyladěnou kombinaci hořčíku, ženšenu, bakopy drobnolisté, cesmíny paraguayské, ginkgo biloby, yerba maté a vitamínů ze skupiny B. Produkt je určený k dlouhodobému užívání a doporučuje se brát 2 kapsle (je potřeba je zapít sklenkou vody) v první polovině dne. Pro ještě lepší efekt na paměť a soustředění výrobce doporučuje doplněk kombinovat se suplementem Spánek, díky němuž si váš mozek během noci lépe odpočine a zregeneruje se.

Za balení se 60 kapslemi zaplatíte okolo 400 korun.

4. místo

BrainMax 2.1 NeuroHacker

Orientační cena: 700 Kč

Z jakého důvodu jsem sem umístila Neurohacker od BrainMaxu?

Neurohacker je produkt, který obsahuje 60 “nadupaných” kapslí, ve kterých je mimo jiné zvýšený obsah Alpha GPC na 750 mg z původních 250 mg v jedné dávce.

Jako další produkt obsahuje například gotu kola ginkgo bilob, což je velmi funkční nootropikum. Produkt napomáhá podporovat činnost mozku a zvyšovat koncentraci.

Výrobce doporučuje 2 kapsle za den nalačno. Cena balení je cca 700 korun.

5. místo

Venira brain booster

Orientační cena: 500 Kč

Z jakého důvodu jsem vybrala brain booster od Venira?

Tento doplněk stravy totiž obsahuje kvalitní složky na podporu paměti, koncentrace i výkonnosti, včetně kofeinu a dalších 10 účinných látek, z nichž zmíním například arginin, tyrosin a zelený čaj.

Brain booster je navržen tak, aby poskytoval stabilní příjem energie a podporoval jak paměť, tak koncentraci a celkovou produktivitu. Díky obsahu adaptogenů (jako je ženšen a bakopa drobnolistá) pomáhá zvyšovat odolnost organismu vůči stresu, snižuje únavu a vyčerpání, a dokonce zlepšuje náladu.

Produkt navíc není nutné používat každý den (třeba během víkendu si můžete dát pauzu), ale spíše tehdy, když víme, že budeme potřebovat „zabrat“. Balení s 80 kapslemi stojí cca 500 korun.

6. místo

Organic India Memory

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem sem umístila kapsle Memory od Organic India?

Tyhle kapsle totiž obsahují vysoce kvalitní ájurvédské byliny Brahmi (Bacopa monnieri) a Gotu Kola (Centella asiatica), které pochází z certifikovaného organického zemědělství a podporují kognitivní funkce, duševní zdraví koncentraci a – pro tento článek klíčovou – paměť.

Jejich dávkování je snadné – doporučuje se jedna až dvě kapsle dvakrát denně, ideálně společně s jídlem a zapít vodou. Právě tuhle efektivitu doplňku chválí i uživatel na Zboží.cz ve svém komentáři: „2 kapsle denně s jídlem proberou mozek k přemýšlení, bez vedlejších účinků.“

Suplement, jehož balení se 60 kapslemi za necelých 300 korun, je vhodný také pro vegany. Užívat by ho neměly pouze děti, těhotné a kojící ženy.

7. místo

Viridian Ginkgo Biloba

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem sem zahrnula Ginkgo Bilobu od Viridianu?

60 kapslí s extraktem z Ginkgo Biloby, jednoho z nejstarších stromů na světě.  Tento „listnáč“ má opravdu prokázané blahodárné účinky na tělo jako je mentální kondice a duševní výkonnost. 

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje, neurčí li lékař jinak, 1 kapsli denně s jídlem.

Cena za toto balení je cca 400 korun.

8. místo

Ženšen pravý - AF tinktura

Orientační cena: 300 Kč

Proč tu má ženšen pravý od Salvia Paradise své místo?

Jedná se o tinkturu ze 100% čistého Ženšenu v BIO kvalitě s 0 % alkoholu. Produkt s má příznivý účinek na duševní stav, výkonnost, koncentraci, zvládání stresu, ale i na imunitní systém.

AF tinktura je vyrobena z BIO ženšenu bílého 6letého, kdy dosahuje nejvyšší zralosti. Jedná se o vysokohorský ženšen z pohoří Čchang – Pa.

Jak dávkovat? Doporučuje se 22 kapek 3× denně, vložit do úst a nechat vstřebat přes sliznice. 

Cena za 50 ml je cca 300 korun.

9. místo

BrainMax Pure Yerba Maté

Orientační cena: 220 Kč

Proč jsem do žebříčku zařadila Yerba Maté od BrainMaxu?

Tento produkt je směs kvalitní brazilské yerby a bylin, které dokáží posílit myšlení a koncentraci. Yerba Maté má velmi příjemnou a osvěžující chuť, která se vám jen tak nepřepije. Tento produkt má speciální složení pro podporu kognitivních funkcí, dodá energii na celý den, má silné antioxidační účinky, je velký zdroj vitamínů a minerálů a pomáhá při spalování tuků.

Je skvělé, že z jedné dávky můžete mít až 6 nových nálevů a chuť se nezmění.

Jak dávkovat? Vezměte 2-3 polévkové lžíce směsi a zalijte vodou, která má 70 až 80 stupňů. Nechte 3 minuty louhovat a potom už jen popíjejte. Není problém usrkávat tento nápoj celý den.  

Cena za půl kila je cca 220 korun.

10. místo

Powerlogy Brain Focus

Orientační cena: 820 Kč

Proč jsem zvolila kapsle Brain Focus od Powerlogy?

60 kapslí od značky Powerlogy obsahuje kombinaci  aktivních nootropik, které dokáží zabezpečit komplexní výživu mozku, podpořit koncentraci a paměť. Jedná se například o látky jako extrakt z Bacopy, huperzine, tyrosin, theanin, extrakt z Vilcacory či Ginka. Produkt je zcela veganský a bez kofeinu.

Tento produkt primárně nezaručuje stimulaci nebo maximalizaci výkonu, ale komplexní výživu a optimalizaci výkonu mozku. Jak dávkovat? Výrobce doporučuje 2-3 kapsle ráno před jídlem nalačno. 

Za 60 kapslí zaplatíte cca 820 korun.

11. místo

Dr.Protect Megamozek

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala produkt s názvem Megamozek od Dr.Protect?

Protože se jedná o produkt pro každého, kdo chce udržovat svůj mozek a bystré myšlení v kondici. Primárně posiluje paměť a mentální výkonnost. Skvěle se hodí pro vytížené studenty, maminky na mateřské ale i pro seniory.

Tabletky obsahují 100 ml fosfatidylserinu v 1 kapsli. Jedná se o fosfolipidovou složku, což je jedna z nejdůležitějších živin pro mozkové buňky. 

Za 30 tabletek zaplatíte okolo 500 korun.

12. místo

NOW Alpha GPC

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala nootropika Alpha GPC od značky NOW?

Těchto 60 rostlinných kapslí obsahuje cenná nootropika, která podporují lepší kompletní regeneraci těla, zvyšování kognitivního výkonu, stimulaci mozkových neurotransmiterů a acetylcholinu. Kapsle se využívají jak pro podporu dobrého mentálního výkonu, tak i toho fyzického. 

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje 2 kapsle denně s jídlem, ideálně ráno nebo v období oběda.

Cena za jedno balení je cca 800 korun.

13. místo

DMAE

Orientační cena: 220 Kč

Proč jsem vybrala DMAE od Naturixu?

Jedná se dohromady o 50 tablet přírodního potravinového doplňku, který obsahuje dimetylaminoetanol, který je v malém množství trvale přítomen v lidském mozku. V přírodě můžete tuto látku přirozeně nalézt například v ančovičkách a sardinkách.

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje užívat 1 tabletu denně. Pro optimální účinnost doporučujeme vytrvejte po dobu 2-3 měsíců.

Cena za toto balení je cca 220 korun.

Závěr

Produktů na paměť existuje hodně, proto je potřeba si udělat průzkum trhu, se kterým jsem vám v tomto článku chtěla pomoct, a vybrala jsem pro vás 13 produktů na podporu paměti. Všechny jsou založeny na přírodní bázi a za sebe doporučuji vyzkoušet zejména produkt BrainActive, organické kapsle s Brahmi od Blendea od nebo doplněk stravy Paměť a koncentrace od české značky NaturaProtein, jehož název mluví za vše.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[15] Wikipedie (CZ): Paměť

[16] Wikiskripta (CZ): Paměť a její poruchy

[17] Healthline (ENG): 25 Ways to Improve Your Memory

[18] PubMed Central (ENG): The aging mind: neuroplasticity in response to cognitive training

[19] PubMed Central (ENG): What is memory? The present state of the engram

4.6/5 (Počet hlasů: 13)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »