10 nejlepších kompresních legín pro ženy – diskuze

Shrnutí: Od prevence křečových žil a celulitidy přes zlepšení krevního oběhu po podporu svalů, nošení kompresních legín přináší spoustu benefitů. V tomto článku jsem si pro vás připravila srovnání nejlepších kompresních legín a punčoch, které na českém trhu najdete.

V článku se dále dozvíte:

Jak kompresní (kompresivní) legíny a punčochy fungují a jaké benefity jejich nošení přináší. Jak dámské kompresní legíny vybírat. Popíšu vám nejrůznější typy kompresních legín a prozradím, pro koho se kompresní elasťáky hodí a pro koho naopak ne.

TOP  1. místo

Sada: kompresní legíny
a lýtkové punčochy

Orientační cena: 1500 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o formující legíny s medicínským účinkem, které dostanete s párem kompresních lýtkových punčoch – ty mimo jiné zajišťují i kompresi chodidla a nártu. Tento set je dostupný v jedenácti velikostech a vyrábí se v matném černém provedení.

2. místo

Kompresní legíny
Maxis Victoria

Orientační cena: 1300 Kč
Proč 2. místo?

Neboť tyto kompresní legíny z prvotřídního materiálu SENSITIVE® SCULPT s medicínským účinkem příznivě ovlivňují cirkulaci v žilním a lymfatickém systému. Jsou vhodné při prevenci celulitidy a výrazně prodlužují dobu účinku lymfodrenáže.

3. místo

Kompresní punčochy RELAX PREMIUM

Orientační cena: 660 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož se jedná o kvalitní zdravotní punčochy s odstupňovanou kompresí (15-20 mm Hg), které jsou výborné například pro ženy, které mají sedavé zaměstnání a současně skvěle poslouží i na dlouhých cestách letadlem, vlakem nebo autem.

Desetkrát nejlepší kompresní legíny (dámské)

Co jsou to kompresní legíny?

Kompresní legíny jsou u žen stále populárnějším výrobkem a součástí jejich šatníku. Proč? Poskytují pevnou, ale přesto pohodlnou a komfortní podporu, která přináší hned několik výhod pro naše zdraví. Kompresní legíny jsou vhodné nejen pro nošení při sportování, ale klidně si je můžete obléct i v rámci běžných každodenních aktivit.

  • Navíc se nejedná o nevzhledné kousky oděvu, které bychom nejraději skryli pod další vrstvou oblečení. Kompresní legíny, punčocháče i podkolenky vypadají velmi hezky, elegantně, lichotivě a mnohdy jde o vskutku designové kousky.
  • Od běžných legín se tedy ty kompresní liší především svým materiálem, stejně jako přiléhavým a téměř stahujícím efektem.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Jak kompresní legíny fungují?

Kompresní legíny působí jemným tlakem na svaly nohou. Právě tento tlak zlepšuje krevní oběh a poskytuje oporu svalům i šlachám. Zlepšení cirkulace krve pak ocení hlavně ti, kdo v průběhu dne dlouho stojí nebo sedí, sportovci kompresi zase využívají pro maximalizaci svého výkonu a odpovídající regeneraci po jeho skončení.

Zdravotní benefity nošení kompresních legín

Kompresní legíny pomáhají zlepšit krevní oběh podporou cév, takže dochází k volnějšímu proudění krve. To vede ke snižování nepříjemných otoků, bolesti a pocitu těžkých nohou.

Křečové žíly jsou běžným a nepříjemným zdravotním problémem, který umí potrápit každého člověka. Kompresní legíny ovšem poskytují pevnou, ale přesto pohodlnou podporu nohou. Dochází tak ke zlepšení krevního oběhu a tím pádem ke snížení rizika vzniku křečových žil.

Kompresní legíny poskytují svalům pevnou podporu, která může pomoci zmírnit jejich bolesti a také eliminovat možná zranění, poškození a křeče. Z toho důvodu se kompresní legíny doporučují nosit také lidem, kteří stráví doslova celý den na nohou. Jedná se například o zdravotní sestry, pracovnice ve výrobě, skladnice, prodavačky a další profese.

Na trhu dokonce najdete kompresní legíny, které vám pomohou stáhnout bříško nebo takové, které vytvarují vaše hýžďové svaly. Bez ohledu na to, jaký styl kompresních legín si vyberete, všechny jejich typy vyhladí nedokonalosti vašich boků, stehen i lýtek a postarají se o pružnější a elegantnější profil celé postavy.

Dá se předpokládat, že komprese stimuluje smyslové receptory těla, což pomáhá zlepšit vnímání naší rovnováhy. To mohou ocenit například osoby, které se věnují praktikování jógy.

Díky urychlenému odtoku lymfy a žilní krve dochází k lepšímu odvodu tuku z problémových partií těla. Dochází také ke snížení projevů celulitidy, vyhlazení pokožky a k zabránění jejího ochabování.

Jak si vybrat nejlepší kompresní legíny?

Výběr správného typu kompresních legín je klíčový. Jen s odpovídajícím a dobře sedícím výrobkem si totiž můžete plně užívat všech výhod, které kompresní legíny přináší. Na co se tedy hlavně zaměřit?

Kompresní legíny se vyrábějí z různých druhů materiálů, jako je bavlna, polyester a elastan. Ten, který si vyberete, by měl být příjemný na dotek, pohodlný na nošení a tělu zároveň umožňoval volný pohyb.

Výběr správné velikosti je dalším velmi důležitým bodem. Proto se vždy řiďte doporučením konkrétního prodejce, orientujte se podle tabulek velikostí a nezaškodí se podívat i na recenze zákazníků. Kompresní legíny v té správné velikosti by jednoduše měly být při nošení pohodlné a zároveň tělu musí poskytovat odpovídající kompresi. Zcela jistě si schválně nekupujte kompresní legíny, které budou o velikost menší, abyste dosáhli lepších výsledků. Bude tomu právě naopak. A v některých extrémních případech se můžete dokonce dočkat necitlivosti nebo trvalého poškození nervů.

Nejen materiál, ale také úroveň zpracování hraje při výběru kompresních legín důležitou roli. Proto by vás měl zajímat i střih a kvalita výroby.

Kompresní legíny se prodávají v různých barevných variantách a stylových designech. Zvažte, co je právě váš šálek kávy, abyste si mohli vybrat legíny, které vám budou vyhovovat. Na trhu najdete jak kompresní legíny v klasických barvách, tak kousky, které jsou samy o sobě velmi výrazné.

Kompresní legíny se prodávají s různými stupni komprese (lehkým, středním, pevným a extra pevným), které jsou vhodné pro různé aktivity, jako je sport, cestování, práce nebo běžný život. Zvažte, pro jaký účel budete legíny používat, abyste si vybrali odpovídající stupeň komprese.

Druhy kompresních legín

Jak jsem psala výše, existují kompresní legíny různého typu, díky čemuž jsou vhodné pro nejrůznější aktivity nebo způsoby použití. Mezi základní druhy kompresních legín patří:

Vhodné pro běžce, kteří hledají podporu a kompresi pro své svaly a šlachy.

Vhodné pro cestovatele, kteří chtějí podpořit své nohy při dlouhých letech nebo na cestách autem.

Vhodné pro těhotné ženy, které hledají podporu a komfort pro své nohy a břicho.

Vhodné pro sportovce, kteří hledají kompresi a podporu pro své svaly při cvičení.

Vhodné pro ty, kdo trpí bolestmi a těžkostí v nohách, kterým chtějí dopřát úlevu.

Tyto legíny se používají při kompresní terapii k podpoře svalů a šlach, zlepšení krevního oběhu a zmírnění bolesti.

Pro koho nejsou kompresní legíny vhodné a kdy je raději nenosit?

Kompresní legíny nebudou komfortní volbou pro:

  • Osoby trpící různými kožními onemocněními. Nošení kompresních legín by totiž v tomto případě mohlo pokožku dráždit a zhoršit její celkový stav. 
  • Kompresním legínám by se dále měly vyhnout ženy s krevními problémy, trombózou nebo tromboflebitidou.
  • Další skupinou jsou těhotné ženy. V jejich případě by klasické kompresní legíny mohly způsobovat nežádoucí tlak na břicho. Na trhu ovšem najdete kompresní legíny vyrobené pro tuto cílovou skupinu. 
  • Stejně tak by se kompresním legínám měly vyhnout i starší osoby s citlivou nebo slabou a tenkou pokožkou, pro kterou by komprese mohla být až příliš silná. 


Pokud uvažujete nad koupí kompresních legín, ale nejste si jistí, zda je můžete nosit z hlediska vašeho zdravotního stavu, poraďte se raději se svým ošetřujícím lékařem. 

I když si kompresní legíny doslova zamilujete, určitě není dobré je nosit každý a celý den. Jejich dlouhodobé nošení vám může způsobit drobné obtíže, které ale u některých jedinců mohou být o něco výraznější.

  • Brnění a pálení v oblasti třísel – V důsledku příliš velkého tlaku na nervy, které se v této oblasti nachází. 
  • Pálení žáhy – V případě příliš velkého tlaku na břicho může dojít ke stlačení vnitřních orgánů, které tlačí kyselinu z vašeho žaludku do jícnu. Kvůli tomu se můžete dočkat nepříjemného pálení žáhy. Pokud máte nebo jste náchylní k refluxu, měli byste být obzvlášť opatrní.
  • Kvasinkové infekce a zánět močového měchýře – Kvůli nošení těsných kompresních legín a možnosti zvýšeného pocení můžete dojít i k těmto komplikacím.

1. místo

Sada: Kompresní legíny + Lýtkové punčochy Maxis Anabelle

Cenově výhodný set formujících kompresních legín a lýtkových punčoch.

Orientační cena: 1500 Kč

Proč je sada kompresních legín a lýtkových punčoch od Anabelle na 1. místě?

Na první příčku jsem se rozhodla umístit sadu formujících legín s párem kompresních lýtkových punčoch z SHAPEWEAR kolekce MAXIS od značky Anabelle. Ty totiž nohám, chodidlům i nártům dopřejí skutečně příjemnou kompresi. Dočkáte se s nimi příznivé cirkulace v žilním a lymfatickém systému, a navíc vám pomohou s prevencí celulitidy i s průvodními příznaky lymfedému. Díky zesílené břišní části legíny také disponují zeštíhlujícím efektem. Sadu můžete bez problému nosit v rámci každodenních aktivit, stejně jako ve chvílích regenerace a relaxace.

Uživatelské recenze

Na Heurece, na zbozi.cz i na stránkách prodejce Nanolab má tato sada vysoká hodnocení. Na druhém jmenovaném se píše, že set splňuje předpoklady, a na Heurece si zákaznice pochvalují hned několik benefitů téhle kompresní sady. Jednak oceňují úžasný materiál, který perfektně stahuje (jedna z uživatelek o něm dokonce píše, že je „jako druhá kůže“), dále pak to, že zakoupené legíny dokonale padnou a dají se snadno vybrat podle tabulky velikostí od výrobce. Ženy také vyzdvihují skutečnost, že se legíny a punčochy dají nosit dohromady i zvlášť.

Více informací

Sadu pořídíte v matném černém (a neprosvítavém) provedení. Legíny i punčochy se navíc vyrábějí z nemačkavé textilie, která se velice snadno udržuje – pro vyprání formujících legín a kompresních lýtkových punčoch vám bude stačit vlažná voda a trocha pracího prášku. Určitě je však nedávejte do pračky ani do sušičky. 

Na výběr máte velikosti v širokém rozpětí (je jich 11), přičemž ke každé velikosti formujících legín automaticky dostanete přiřazený pár odpovídajících kompresních lýtkových punčoch. Tady je dále důležité vědět, že pro optimální kompresi je třeba mít oblečené jak legíny, tak i kompresní lýtkové punčochy. Jinak je ale samozřejmě můžete nosit dle libosti.

2. místo

Kompresní legíny Maxis Victoria

Kompresní legíny s medicínským účinkem z prémiového materiálu SENSITIVE® SCULPT.

Orientační cena: 1300 Kč

Proč jsou kompresní punčochy Maxis Victoria na 2. místě?

Skvělého medicínského účinku docílíte také pomocí kompresních formujících legín Victora, kterým jsem ve svém výběru udělila druhé místo. Jejich nošením podpoříte svůj žilní i lymfatický systém, omezíte příznaky a vznik celulitidy, a při počátečním stádiu lipedému (= dědičná porucha distribuce tukové tkáně) se navíc dočkáte i výrazného prodloužení doby účinku lymfodrenáže.

Uživatelské recenze

O těchto legínách jsem se na Heurece dočetla, že je jejich provedení opravdu kvalitní. A pěkné komentáře jsem našla i na srovnávači zbozi.cz. Podle zkušeností zákaznic jsou legíny Maxis Victoria velmi příjemné na nošení (prý jsou super i na cestu do letadla) a v jednom případě byly dokonce zakoupeny na doporučení lékaře – právě z toho důvodu, že pomáhají k lepší cirkulaci krve a lymfy. A vysoké skóre má výrobek i na stránkách prodejce (nanolab.cz).

Dále o legínách

Legíny pořídíte v černém, matném, neprůhledném provedení z nemačkavé textilie, která je nenáročná na údržbu. Konkrétně se jedná o materiál SENSITIVE® SCULPT s trojrozměrnou elasticitou použitého vlákna a vysokým obsahem Lycry. Ve výsledku tyto formující legíny poskytují kompresi 10-15 mm Hg. Nenahradí sice klasické kompresní punčochy, ale i tak poslouží jako vhodný doplněk, který pomůže vaši postavu zeštíhlit a hezky vytvarovat.

3. místo

RELAX PREMIUM Kompresní punčochy

Prémiové zdravotní punčochy se specifickou úrovní komprese, které pomáhají při prevenci a léčbě.

Orientační cena: 660 Kč

Proč jsou punčochy Relax Premium na 3. místě?

Třetí místo u mě patří prémiovým zdravotním punčochám RELAX PREMIUM, díky nimž si užijete kompresi 15-20 mm Hg, aniž byste slevili ze svých módních nároků. Disponují totiž klasickým elegantním provedením v černé barvě, která vkusně doplní váš každodenní outfit – ať už domácí, pracovní nebo společenský.

A v čem spočívá hlavní výhoda tohoto výrobku? Vzhledem k odstupňované kompresi (od kotníků směrem vzhůru) dochází ke zlepšení cirkulace krve a zároveň ke snížení pocitů únavy nohou, jejich tíhy a napětí. Nošením kompresních punčoch tak dosáhnete nejen komfortního pocitu, ale můžete také zamezit vzniku drobných žilek, křečových žil nebo zánětu.

Uživatelské recenze

Pokud se produkt rozhodnete zakoupit v internetovém obchodu nanolab.cz, nešlápnete vedle. Tento e-shop je prověřený zákazníky, má vysoká hodnocení, a to jak na Heurece, tak i na srovnávači zbozi.cz. Lidé si v komentářích hodně chválí, že je zboží expedováno ihned, dále pak vyzdvihují příznivé ceny. A pozadu nezůstává ani kvalita zboží, výběr produktů a komunikace s e-shopem. Někteří ze zákazníků dokonce podotýkají, že ve svém balíčku našli malou pozornost – a to vždycky potěší.

Další informace

Výrobek také hodně pomůže při dlouhém sezení – ať už v kanceláři, za pokladnou v obchodě nebo například v letadle. Kompresní legíny totiž pomáhají zabraňovat vzniku trombózy, která se pojí právě s těmito případy. Pokud tedy chcete mít krásné, zdravé a lehké nohy bez nevzhledných žilek a nepříjemných otoků, punčochové kalhoty jsou správnou volbou!

4. místo

RELAX PREMIUM Stehenní kompresní punčochy s krajkou

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala stehenní kompresní punčochy s krajkou RELAX PREMIUM?

RELAX PREMIUM je sada zdravotních kompresních punčoch, která si vás získá svým jedinečným jemným, měkkým a hebkým materiálem, a který si vaše pokožka a nohy budou doslova užívat. Nemusíte se ale bát, že by i přes tyto vlastnosti nebyl dostatečně pevný. Právě naopak.

Díky vysoké elasticitě vláken jsou pak tyto punčochové kalhoty k dispozici v univerzální délce a v pěti velikostech (S, M, L, XL, XXL). Jedná se tedy o vysoce kvalitní funkční fashion produkt určený k běžnému nošení, s důrazem na klinicky ověřenou medicínskou účinnost.

Uvidíte, že tyto punčochy jsou nejen hezkým módním doplňkem, ale také pomocníkem v prevenci žilních a lymfatických onemocnění a kompresivní léčby. Vzít si je můžete také na dlouhé cesty – ať už autem nebo letadlem, protože pomáhají předcházet vzniku cestovní trombózy. A dále je oceníte po lymfodrenáži, stejně jako po kosmetickém zákroku rozšířených kožních (tzv. metličkových) žilek na nohou.

5. místo

RELAX PREMIUM Kompresní podkolenky

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila kompresní podkolenky RELAX PREMIUM?

Protože kompresi svým nohou můžete dopřát i prostřednictvím nošení prémiových zdravotních kompresních podkolenek s tlakem 15-20 mm Hg. I tento oděvní kousek vám pomůže s prevencí žilních a lymftických onemocnění, a to díky vyvíjenému tlaku od kotníků vzhůru, který výrazně napomáhá odpovídající cirkulaci krve v nohou. Kompresní podkolenky oceníte hlavně při dlouhém sezení a stání, ať už v práci, při cestě autem nebo letadlem. Dále jsou také vhodným pomocníkem po lymfodrenáži nebo zákroku na odstranění metličkových žilek. Navíc vám pomohou eliminovat mírné otoky chodidel a kotníků nohou, nástup křečových žil souvisejících s těhotenstvím a uleví také od pocitu unavených, těžkých a bolavých nohou.

6. místo

Nebbia Legíny gold classic 801

Orientační cena: 1700 Kč

Čím mě zaujaly legíny gold classic 801 od Nebbia?

Legíny Nebbia Gold Classic disponují vysokým pasem, který zvýrazní a vymodeluje vaši postavu, a navíc podpoří i břišní svaly. Propracované švy a vlastnosti materiálu, ze kterého jsou legíny vyrobeny zase dodají tvar vašim stehnům a hýžďovým svalům, a to díky tolik oblíbenému scrunch butt efektu. Díky silnějšímu materiálu se legíny navíc postarají o zakrytí všech případných nedostatků a krásně vytvarují vaše křivky. Estetická stránka ale není jejich jediným benefitem – mají také skvělé kompresní vlastnosti, takže poskytují nejen dokonalou podporu, ale pomáhají také urychlit regeneraci po tréninku a dalších sportovních aktivitách. 

Legíny jsou provedeny v černé barvě, materiál je ze 79 % polyamid a z 21 % elastan, a spokojené zákaznice si kromě hezkého designu legín pochvalují i komfort při jejich nošení.

7. místo

Newline Dámské kompresní kalhoty dlouhé (černé)

Orientační cena: 1200 Kč

Proč jsem vybrala dámské kompresní kalhoty od Newline?

Dlouhé kompresní legíny z kolekce sportovního oblečení Newline totiž vynikají svou extrémní lehkostí, vzdušností, a tím, že sedí doslova každé postavě. Jejich součástí jsou i ploché švy a anatomicky umístěné ventilační panely, které se postarají o perfektní odvod vlhkosti od těla – tím zajišťují větší komfort a lehkost pohybu. Díky své vysoké elasticitě také skvěle zpevní tělo, takže vám jejich nošení pomůže s vyšším výkonem při všech sportovních aktivitách, stejně jako s lepší regenerací unavených svalů po výkonu. 

Pro svůj unikátní střih i způsob ušití jsou tyto kompresní legíny velmi oblíbeným a vyhledávaným zbožím u celé řady zákaznic, které oceňují především benefity v podobě flexibilního pohybu i funkčního pohodlí, které legíny poskytují. 

Legíny jsou vyrobeny v černé barvě, mají praktickou kapsu za síťoviny i zadní kapsu na zip. Jsou vhodné pro běh, cyklistiku, spinning i fitness aktivity.

8. místo

Under Armour Dámské kompresní legíny (šedé)

Orientační cena: 1300 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila kompresní legíny od Under Armour?

Protože prodyšné kompresní legíny Under Armour HG Armour HiRise Leg NS se přizpůsobí každému pohybu vašeho těla. Jsou vyrobeny z originálního materiálu HeatGear, který je až neskutečně jemný, takže ho na sobě téměř neucítíte. Legíny také rychle schnou a umí pohotově odvádět pot, takže se nemusíte bát žádného nepříjemného zápachu. Díky technologii 4-Way Stretch, která zajišťuje nadprůměrnou flexibilitu a pružnost materiálu ve všech směrech, nebudete při tréninku i dalších sportovních aktivitách cítit žádné omezení.

Legíny mají také vysoký pas, takže opravdu skvěle sedí a tělu poskytují optimální a pohodlnou podporu. Určitě oceníte i nenápadnou kapsičku na mobil.

9. místo

Under Armour Dámské kompresní 3/4 legíny (tmavě modré)

Orientační cena: 1360 Kč

Čím mě zaujaly kompresní 3/4 legíny rovněž od Under Armour?

Jestli hledáte legíny kratšího střihu, vyzkoušejte tyto dámské ¾ Under Armour W Fly Fast Jacquard Crop s ultra-těsným kompresním střihem. Na svém těle je budete vnímat doslova jako druhou kůži, která se postará o pevnou oporu vašich svalů, a navíc pomůže s rychlým zotavením a regenerací po tréninku. Tyto legíny jsou pak vybaveny technologií Moisture Transport System, která umí odvádět pod směrem od těla na povrch oblečení. Díky tomu legíny lépe schnou a vy tak budete v suchu i při velmi náročných sportovních aktivitách. Materiál HeatGear se pro změnu postará o pocit svěžesti a prodyšnosti, a to i při teplotách 23 °C až 37 °C.

10. místo

GUAM Masážní legíny Sport

Proč jsem vybrala masážní legíny Sport od GUAM?

Protože vám mohou pomoci se zlepšením pružnosti a pevnosti vaší pokožky. Tyto legíny s mořskými řasami GUAM jsou vyrobeny ze speciální strečové tkaniny, díky které vašemu tělu poskytnou cílenou masáž, a to především v problematických partiích, kde nás nejčastěji trápí celulitida a nahromaděná tuková tkáň. Legíny jsou navíc navržené tak, aby jste se v nich cítili co nejpohodlněji, a to samozřejmě i v průběhu nejrůznějších sportovních aktivit. 

Hlavní „kouzlo” legín spočívá v obsažených mikrokapslích, které do pokožky postupně uvolňují účinné látky mořských řas po dobu několika týdnů. Funkčnost těchto legín navíc přetrvává i po jejich vyprání. Legíny jsou k dispozici ve velikostech S/M a L/XL. A nijak se nemusíte bát toho, že by jejich složení nějakým způsobem dráždilo vaši pokožku. 

Na závěr

Kompresní legíny jsou skvělou volbou pro ženy, které chtějí zlepšit a podpořit své sportovní aktivity a zároveň vypadat stylově. Kromě toho kompresní legíny ocení i celá další řada osob, které chtějí zamezit vzniku křečových žil, zlepšit svůj krevní oběh nebo mají náročné zaměstnání, při kterém kompresní legíny pomohou ulevit jejich nohám. Na základě důkladného průzkumu trhu s kompresními legínami bych vám doporučila především cenově výhodnou sadu kompresních legín a lýtkových punčoch Maxis Anabelle s medicínským účinkem zajišťujících kompresi nohou, chodidel i nártů. Skvělé a stylové jsou také kompresní legíny Maxis Victoria, které pozitivně ovlivňují cirkulaci žilního a lymfatického systému, fungují jako prevence celulitidy a prodlužují účinek lymfodrenáže. A pokud chcete legíny nahradit punčocháčemi (například v zimě), za ideální volbu považuji kompresní punčochy RELAX PREMIUM s tlakem 15-20 mm Hg – hodí se na dlouhé cesty letadlem, autem či autobusem, ale i pro osoby se sedavým zaměstnáním.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Legíny

[2] Wikipedie (CZ): Punčocháče

[3] Healthline (ENG): What Compression Therapy and Its Benefits Are

[4] Healthline (ENG): The 11 Best Compression Leggings

[5] PubMed Central (ENG): Effect of intermittent compression of the arms on deep venous thrombosis in the legs

[6] PubMed Central (ENG): A Compression Kit of a Stocking and Three Superimposed Leggings Is Easy to Don and Dose Adjustable

4.6/5 (Počet hlasů: 9)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »