10 doplňků stravy při histaminové intoleranci – tipy

Shrnutí: Trpíte projevy histaminové intolerance? Pak určitě stojí za vyzkoušení některý z přírodních produktů, které by vám s tímto problémem mohly pomoci:

 • 1. místo mají Wild & Coco Histabiotics, tedy probiotika, speciálně vyvinutá na pomoc při histaminové intoleranci.
 • 2. místo jsem dala HistaminX s obsahem kvercetinu, bromelainu, tedy účinnými pomocníky s tímto problémem.
 • 3. příčku získalo Probio24. Efektivní a cenově přijatelná probiotika, která lidem s alergií na histamin přijdou vhod.

V článku se dále dozvíte:

Co je to histaminová intolerance?[1][2][3] Jaké má příznaky a projevy?[4] Co se jí při histaminové dietě a jaké látky pomáhají od intolerance na histamin ulevit?[5][6][7][8][9]

TOP  1. místo

Wild & Coco Histabiotics

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o doplněk stravy, který pomůže zmírnit citlivost na potraviny s histaminem a obnovit střevní stěnu. To vše díky deseti miliardám probiotických bakterií v jedné tabletě.

2. místo

HistaminX

Orientační cena: 1150 Kč
Proč 2. místo?

Protože jde o kvalitní produkt, který přispívá ke správné funkci trávicího traktu, a tím pomáhá při histaminové intoleranci. Obsahuje kopřivový extrakt, kvercetin, bromelain a další prospěšné látky.

3. místo

Probio24

Orientační cena: 350 Kč
Proč 3. místo?

Jde totiž i velmi účinné probiotikum, co může hrát v boji s histaminovou intolerancí významnou roli. Denní dávka má 11 probiotických kmenů, tj. 33 miliard živých bakterií, které se do střeva dostanou v max. množství.

Deset nejlepších doplňků stravy na pomoc při histaminové intoleranci

 1. Wild & Coco Histabiotics 1000 Kč (30 kapslí)
 2. Seeking Health HistaminX 1150 Kč (60 kapslí)
 3. Advance nutraceutics Probio24 350 Kč (60 kapslí)
 4. Herbatica Histamin blocker 920 Kč (140 kapslí)
 5. Smidge Sensitive probiotika v prášku 2900 Kč (20 g)
 6. Herb Alerg 640 Kč (60 kapslí)
 7. Advance nutraceutics VitaCé 470 Kč (60 kapslí)
 8. Natura Biotika (aktivní vláknina) 500 Kč (140 g)
 9. Trime Hořčík, zinek chelát + B6 700 Kč (120 kapslí)
 10. Zinc Complex (Zinek, Selen, Měď a Kurkuma) 390 Kč (100 kapslí)

Histaminovou intolerancí[1] v dnešní době trpí odhadem 2-3 % lidí. Může se jednat o přechodné potíže, nebo o dlouhotrvající komplikaci. V každém případě je důležité problém řešit nebo minimálně tlumit jeho projevy. Na prvním místě je určitě klíčové přizpůsobit diagnóze životosprávu, ale vyplatí se i užívání vhodných vitamínových doplňků.

Co je histaminová intolerance?

Než se dostaneme k samotné histaminové intoleranci, bude dobré si říct, co je to histamin a proč ho naše tělo potřebuje. Jedná se totiž o dusíkatou látku, která za normálních okolností lidskému organismu prospívá. Přenáší informace do mozku, slouží jako spouštěč produkce žaludečních šťáv, reguluje růst a je také součástí imunitního systému.

 • Histamin[2] je jednak produkován přímo v organismu a jednak vzniká v potravinách z histidinu v důsledku fermentujících bakterií. V praxi to znamená, že se často ve zvýšené míře vyskytuje v kvašených výrobcích nebo v potravinách skladovaných po dlouhou dobu. A protože je histamin odolný vůči vysokým teplotám, nezbavíte se ho ani důkladným převařením.
 • Histaminová intolerance pak vzniká ve chvíli, kdy tělo nedokáže histamin přirozeně odbourávat a jeho hladina silně přesáhne normální hodnoty. To pak ovlivňuje běžné fungování organismu, podobně jako to bývá u alergií. Nutno však zmínit, že v tomto případě o alergii v pravém slova smyslu nejde. Není to přecitlivělost na histamin, jen důsledek jeho přemíry.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Příčiny histaminové intolerance

Pokud se objeví vysoká hladina histaminu v organismu, většinou za ní stojí metabolické dysfunkce, kvůli nimž tělo není schopno tuto látku efektivně zpracovávat. Dále pak existuje řada příčin, které problém umocňují:

První z nich je přílišná konzumace potravin s vysokým obsahem histaminu. Mezi ty patří například kvašené výrobky, špenát, žampiony, některé ryby a opravdu hodně histaminu obsahují zrající sýry. Dále je třeba zmínit druhou skupinu potravin, které vyvolávají tvorbu histaminu přímo v těle. Sem řadíme třeba ořechy, banány, rajčata, citrusy, fazole, kakao a další.

Diaminooxidáza je enzym,[3] který mimo jiné pomáhá regulovat množství histaminu v těle. Její správné fungování je tedy klíčovým faktorem k udržení histaminu v rovnováze. Některé potraviny ale bohužel produkci tohoto enzymu snižují (například zelený čaj, maté nebo alkoholické nápoje) a užívání určitých léků může jeho produkci přímo blokovat.

Množství diaminooxidázy je také podstatně nižší, pokud člověk trpí některou z nemocí, spojených s trávicím traktem (na vině může být kupříkladu Crohnova choroba či syndrom zvýšené propustnosti střev).

Dalším problémem může být narušená střevní mikrobiota. V některých případech totiž ve střevech vlivem nesprávného trávení dochází ke zvýšenému vylučování histaminu, což není pro organismus žádoucí.

Jak se histaminová intolerance projevuje?

Projevy histaminové intolerance bývají různé: nadýmání, průjmy, bolesti břicha, zvracení, silné bolesti hlavy, otoky sliznic, všelijaké kožní projevy (ekzémy, zarudnutí, vyrážky, atd…).[4] Dokonce se může objevit dušnost, bušení srdce nebo změny krevního tlaku. Kromě toho vysoká hladina histaminu v těle ovlivňuje psychiku. Člověka mohou pronásledovat poruchy spánku, úzkosti či fobie.

Diagnostika a léčba

Diagnostikovat histaminovou intoleranci není úplně jednoduché. Za prvé, ke konečnému verdiktu často dochází teprve po vyloučení ostatních nemocí. A za druhé – když už některý z lékařů konečně dojde k podezření na histaminovou intoleranci, prochází si pacient speciálním stravovacím programem, na jehož základě je pak diagnóza potvrzena, nebo vyvrácena. Další možností je pak krevní test, který stanoví aktivitu diaminooxidázy v organismu. Ta ale bohužel kolísá v závislosti na stresu a jiných vnějších faktorech, takže o stoprocentně spolehlivou metodu také nejde.

 • Pokud si nicméně myslíte, že by příčinou vašich zdravotních nepříjemností mohla být právě histaminová intolerance, zkuste aplikovat vlastní test: po nějakou dobu zařazujte do jídelníčku výhradně potraviny s nízkým obsahem histaminu, pak si dejte něco fermentovaného (například jogurt nebo kvašené okurky) a pozorujte, zda se váš stav po konzumaci kvašeného výrobku zhorší, či nikoli.
 • Samotná léčba pak spočívá především v dodržování jídelníčku s nízkým obsahem histaminu. Ke zmírnění nepříjemných příznaků je pak možné užívat léky, takzvaná antihistaminika.[5]

Dietní opatření při histaminové intoleranci

Dodržování diety vedoucí ke snížení hladiny histaminu v organismu je skutečně oříšek. Je třeba vědět, že histamin se v určitém množství vyskytuje prakticky ve všem, úplně vyloučit ho tedy nelze. Dále je třeba vést v patrnosti, že se jeho zastoupení v potravinách může lišit, neboť záleží mimo jiné na tom, jak dlouho byla daná surovina skladována.

Přesto existuje seznam potravin, kterým by se člověk trpící histaminovou intolerancí měl vyvarovat.

Enormní množství histaminu se vyskytuje ve všech alkoholických nápojích, zrajících sýrech, v kysaných výrobcích (jogurt, okurky, kimči, kombucha, kvašené zelí) a v některých rybách (tuňák, sardinky, makrela). Neměli byste konzumovat sójovou omáčku, droždí, tofu, špenát, lilek, avokádo, žampiony, uzeniny a příliš vhodné není ani kuřecí maso.

Vynechat byste měli také suroviny podporující tvorbu histaminu v těle: banány, rajčata, kakaové pochoutky včetně čokolády, fazole, citrusy, vlašáky, buráky (a jiné ořechy), lesní ovoce a ocet.

Energetické nápoje, maté, zelené čaje a alkoholické nápoje pak blokují působení diaminooxidázy. Takže těm je také třeba se pro jistotu vyhnout.

Jaké jsou přijatelné potraviny při histaminové intoleranci?

Něco ale člověk jíst musí. Čili – tady je seznam relativně bezpečných surovin: brambory, batáty, luštěniny, většina ovoce (kromě lesního ovoce a citrusů), vařená vejce, quinoa, rýže, čerstvé sýry (typu ricotta), čerstvé maso, zelenina (s výjimkou avokáda, rajčat, špenátu a lilku) – ale pozor! Tato zelenina musí být čerstvá, nikoli dlouhodobě skladovaná ve sklepě nebo zavařená do sklenic.

Do jídelníčku si také můžete přimíchat některé vitamínové doplňky. Při histaminové intoleranci určitě pomáhá vitamín C,[6] B6,[7] kvercetin,[8] vláknina, probotika[9] a některé minerály (hořčík, zinek, mangan, měď).

1. místo

Wild & Coco Histabiotics

Doplněk stravy s deseti miliardami probiotických bakterií v jedné tabletě, který je přímo vyvinutý na pomoc osobám trpícím histaminovou intolerancí.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsou Histabiotics od Wild & Coco na 1. místě?

Na první příčku jsem umístila směs probiotik jako stvořenou pro osoby trpící histaminovou intolerancí – Wild & Coco Histabiotics. Při této zdravotní komplikaci je to skutečně skvělý pomocník. Už jenom proto, že se v jedné kapsli vyskytuje ohromných 10 miliard probiotických bakterií a šest bakteriálních kmenů, které nejen že histamin nevytvářejí, ale také pomáhají jeho tvorbu příznivě regulovat.

Uživatelské recenze

Na zbozi.cz má tento produkt velice pozitivní uživatelská hodnocení a jedna zákaznice (která histaminovou intolerancí trpí) tady dokonce explicitně potvrzuje, že zklidnění žaludku a střev pocítila už po několika tabletách. I hodnocení na samotném e-shopu Wild & Coco jsou příznivá. Podle jedné uživatelky je tento produkt skvělý pro ekzematiky, jiná uživatelka po měsíčním užívání potvrzuje, že už ji nesvědí kůže po konzumaci potravin, které jí dříve svědění způsobovaly. Další dvě uživatelky, které trpí histaminovou intolerancí potvrzují viditelné zlepšení po několika týdnech užívání.

Více informací o produktu

Užívání Wild & Coco Histabiotics vám tedy pomůže jednak zmírnit citlivost na potraviny obsahující histamin a jednak obnovit střevní stěnu, jejíž propustnost by mohla vést k různým dalším nežádoucím potravinovým senzitivitám. A jako bonus vás směs psychicky zklidní.

Doporučená denní dávka je 1 až 3 kapsle denně, ráno, nalačno.

Za balení (30 kapslí) zaplatíte cca 1000 Kč (při koupi čtyř balení je cena za kus o něco nižší).

2. místo

Seeking Health HistaminX

Doplněk stravy obsahující několik rostlinných extraktů, kvercetin a bromelain, který působí proti sezónním alergiím a protizánětlivě, což přijde vhod osobám, které citlivé či alergické na histamin.

Orientační cena: 1150 Kč

Proč je Seeking Health HistaminX na 2. místě?

Druhé místo jsem se rozhodla věnovat produktu Seeking Health HistaminX, protože pomáhá udržovat zdravý stav trávicího ústrojí, které je z hlediska histaminové intolerance klíčovou oblastí.

Přípravek obsahuje extrakt z listů kopřivy, která je bohatá na flavonoidy, luteolin a najdete tady i rutin extrahovaný z jerlínu japonského. Dále ve složení figuruje kvercetin (= důležitá látka v boji s histaminovou intolerancí), bromelain (ten zefektivňuje účinky kvercetinu), výtažek z brokolice zvaný glukorafanin a extrakt z modřínu – dihydrokvercetin.

Uživatelské recenze

Tento produkt má skvělá hodnocení, například na Amazonu. Nejen, že se zde jeho celkové skóre blíží k pěti hvězdičkám, ale také slovní hodnocení potvrzují účinnost tabletek. Zákazníci píší, že se (díky tomuto doplňku) jejich zdravotní problémy způsobené histaminovou intolerancí po nějaké době opravdu zlepšily.

Více o produktu

I tento produkt tedy dokáže problémy s citlivostí na histamin perfektně řešit, protože přispívá ke správnému fungování trávicího traktu, především v oblasti střev. Za zmínku také stojí, že jde o vegetariánský výrobek.

Doporučuje se užívat po dvou kapslích denně.

Balení (60 kapslí) vás vyjde na cca 1150 Kč.

3. místo

Probio24

Účinné přírodní probiotikum s jedenácti probiotickými kmeny v jedné dávce, které mohou výrazně pomoci každému, kdo trpí histaminovou intolerancí.

Orientační cena: 350 Kč

Proč je produkt Probio24 na 3. místě?

Třetí místo u mě získal přípravek Probio24. V zápasu proti histaminové intoleranci totiž mohou hrát významnou roli probiotika, která pomohou příznivě obohatit a vyladit naši střevní mikrobiotu. Ta totiž bývá nezřídka kdy oslabena. A perfektní variantou je právě prémiový produkt Probio24 vyrobený pouze z vysoce kvalitních (certifikovaných) surovin. 

V denní dávce výrobku Probio24 najdete 11 probiotických kmenů = 33 miliard živých bakterií. A protože je komplex těchto probiotických kmenů enormně odolný vůči kyselému žaludečnímu prostředí, dostanou se příslušné živé kultury na místo působení – tj. do tenkého střeva – v maximálním množství. Pro posílení efektu je také přítomna prebiotická složka inulin.

Uživatelské recenze

K dobru tohoto produktu rozhodně musím přičíst, že má mimořádně pochvalná hodnocení. Na Heurece se jeho procenta blíží ke stovce a skvělé reakce jsem si přečetla i na zbozi.cz či přímo na stránkách výrobce (nutraceutics.cz). Lidé si chválí účinnost produktu (evidentně jim skutečně zabírá), zmiňují rozumnou cenu a kvalitní složení. Jeden spokojený zákazník dokonce poznamenává, že má „v bříšku jako v pokojíčku“.

Dále o produktu

Produkt neobsahuje mléčnou bílkovinu, laktózu ani lepek a lze ho užívat dlouhodobě.

Doporučená dávka se pak pohybuje mezi 1-3 tabletami denně, společně s jídlem a pitím.

Cena za balení (60 kapslí) je cca 350 Kč.

4. místo

Herbatica Histamin blocker

Orientační cena: 920 Kč

Proč jsem vybrala produkt Histamin blocker od Herbatica?

Protože doplněk stravy s názvem Histamin blocker obsahuje trojici silných antihistaminik: čistý prášek z rostliny moringy olejodárné (Moringa Caribbean), kvercetin a kurkumin. Dohromady tyto látky dokážou vést velmi účinný boj proti uvolňování histaminu v těle, postaví se  zánětům a mají hojivý efekt.

Kvercetin patří do skupiny tzv. bioflavonoidů, které jsou někdy též nazývány jako „vitamíny P“.  Kvercetin v těle slouží jako zdroj antioxidantů a konkrétně obsažený 95% extrakt z quercetinu je výborným přírodním antihistaminikem, které má jedinečnou schopnost přímo blokovat uvolňování histaminu z buněk do okolních tkání a do krve. Kurkumin působí protizánětlivě a moringa též obsahuje silná antihistaminika (flavonoidy, antioxidanty, polyfenoly).

Kromě toho, že Histamin blocker pomáhá při histaminové intoleranci a různých alergiích, podporuje také imunitní systém, pomáhá při nejrůznějších chronických zánětech, trávicích potížích jako je pálení žáhy atd. Při histaminové intoleranci se doporučuje užívat 4× denně (2× 2 kapsle)

Za balení (140 kapslí) zaplatíte cca 920 Kč.

5. místo

Smidge Sensitive probiotika v prášku

Orientační cena: 2900 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila probiotika v prášku Smidge Sensitive?

Vhodným doplňkem pro člověka trpícího s histaminovou intolerancí jsou probiotika v prášku Smidge. Produkt má v tomto směru ideální složení: ukrývá se v něm osm probiotických kmenů, které mají schopnost zpracovávat histamin nebo ho přímo odstraňovat. Osmice kmenů (L. plantarum, L. gasseri, L. salivarius, B. bifidum, B. breve, B. infantis, B. longum, B. lactis) se navíc za normálních okolností ve střevě přirozeně vyskytuje, takže ani jeden z nich problém se na místě „zabydlet“.

Probiotika v prášku Smidge neobsahují žádné kmeny, které by tvořily spory, ani kmeny produkující D-laktát. Produkty Smigde jsou pravidelně kontrolovány a jsou certifikovány American Type Culture Collection.

Cena výrobku je poměrně vysoká (2900 Kč za kus), na druhou stranu by vám toto dvacetigramové balení mělo vydržet až na 1000 dávek.

6. místo

Herb Alerg

Orientační cena: 640 Kč

Proč jsem vybrala doplněk stravy Herb Alerg?

Přípravek Herb Alert je rovněž vhodným řešením při histaminové intoleranci. Jde o přírodní produkt podporující imunitu, v jehož složení figuruje extrakt z listů kopřiv (ta je bohatým zdrojem flavonoidů), extrakt z kurkumy (známé pro silné antioxidační a protizánětlivé účinky), prospěšný vitamín C, zinek, bromelain, piperin (= extrakt z pepře) a především tedy kvercetin. 

Kvercerin se v tomto případě získává z květů jerlínu japonského a díky unikátní technologii je oproti běžným formám tohoto flavonoidu až dvacetkrát vstřebatelnější.

Doporučuje se užívat 1 až 2× denně po dvou kapslích.

Cena za kus je přibližně 640 Kč.

7. místo

VitaCé

Orientační cena: 470 Kč

Z jakých důvodů jsem do výběru zahrnula také VitaCé od Advace nutraceutics?

VitaCé je prémiovým produktem obsahujícím blahodárné céčko. Je to 100% přírodní doplněk, výborně vstřebatelný a v těle tudíž optimálně využitelný. Vitamín je v tomto případě extrahován z šípku, rakytníku a aceroly (ovoce vizuálně podobné třešním, které je na vitamín C extra bohaté). 

Vitamín C (neboli kyselina askorbová) pomáhá udržovat imunitní systém v rovnováze, snižuje únavu a vyčerpání. Kromě toho se jedná o silný antioxidant, který má navíc protizánětlivé účinky a urychluje hojení ran.

Doplněk obsahuje pouze certifikované prvotřídní suroviny s certifikovaným původem. Doporučená denní dávka je 1 – 2 kapsle za den.

Jedno balení (60 kapslí) vás vyjde na cca 470 Kč.

8. místo

Natura Biotika (aktivní vláknina)

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala aktivní vlákninu Natura Biotika?

Natura Biotika je vlákninový komplex přispívající ke zdravému fungování střev a trávení vůbec, upravuje cholesterol a kromě toho zlepšuje stav imunitního systému.

Produkt obsahuje pět druhů vlákniny: psyllium (působící příznivě na funkci střev), jilm plavý (ten zklidňuje sliznice, včetně těch trávicích), proskurník lékařský, akáciovou vlákninu a modřínovou vlákninu, která podporuje růst prospěšných bifidobakterií, čímž přispívá k budování rovnováhy mezi „přátelskými“ a „nepřátelskými“ bakteriemi vyskytujícími se ve střevě.

Před užitím je třeba smíchat jednu odměrku vlákninové směsi ve 2 dcl vlažné vody. Nebo si ji můžete přimíchat do smoothie. Cena za balení je cca 500 Kč.

9. místo

Trime Hořčík, zinek chelát + B6

Orientační cena: 600 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila směs hořčíku, zinku a vitamínu B6 od Trime?

Histaminovou intoleranci je také dobré držet na uzdě pomocí pravidelného užívání vhodných vitamínů a minerálů. Řešením by mohly být například hořčíkové kapsle od značky Trime, které obsahují z pohledu histaminové intolerance dobře fungující směs. Doplněk obsahuje hořčík, zinek a vitamin B6, to jest látky, které nám paradoxně často scházejí. Významným plusem tohoto doplňku je, že má výbornou vstřebatelnost a tělo z něj tedy těží maximum.

Hořčík se zinkem jsou pro organismus důležitými minerály v mnoha ohledech. Podporují psychickou činnost, imunitní systém a mají příznivý vliv na svaly a kosti. Zinek má navíc hojivý efekt a pomáhá udržovat v rovnováze stav pokožky. A nakonec je tu vitamín B6, který nejen podporuje vstřebávání výše zmíněných prvků v organismu, ale také se podílí na kvalitě spánku, psychické pohodě a napomáhá udržovat energetický metabolismus v normálu. Doporučené užívání přípravku jsou 3 kapsle denně.

Cena za balení se pohybuje okolo cca 600 Kč.

10. místo

Zinc Complex (Zinek, Selen, Měď a Kurkuma)

Orientační cena: 390 Kč

Proč jsem vybrala produkt Zinc Complex se zinkem, selenem, mědí a kurkumou?

BrainMax Zinc Complex je dobře spolupracující směsí zinku, selenu, kurkumy a mědi. Zinek je zde přítomen ve formě bisglycinátu zinečnatého, díky čemuž je v těle perfektně vstřebatelný. Měď se také vyskytuje v dobře využitelné podobě (konkrétně ve formě citrátu měďnatého). Přípravek chrání buňky před volnými radikály, pomáhá udržet normální fungování opěrné soustavy, nervů i pokožky. Také má příznivý vliv na krevní oběh a přispívá k udržení hormonální rovnováhy.

BrainMax Zinc Complex je rostlinného původu, a tedy vhodný i pro vegany. Doporučená denní dávka je 1 kapsle, nejlépe s jídlem. Produkt je vyroben v České republice.

Za balení (100 kapslí) zaplatíte zhruba 390 Kč.

Závěrem

Přestože se histamin v organismu nevyskytuje pro nic za nic a za normálních okolností je nám užitečným pomocníkem, pro 2 až 3 % procenta lidí tohle bohužel neplatí. Dobrou zprávou je, že výzkum jde dopředu a existují řešení. Víme, kterým potravinám se vyhnout a které naopak pomáhají. Už jsme přišli na to, které vitamíny a minerály mohou být v případě histaminové intolerance prospěšné. Takže není třeba se vzdávat. Naopak – je čas najít si svůj ideální „lék“.

Podle mého podrobného průzkumu doplňků stravy, které při histaminové intoleranci můžou pomoci, se jeví jako skvělá volba Wild & Coco Histabiotics šetrná a jemná probiotika, která byla speciálně vyrobena pro potřeby lidí s histaminovou intolerancí. Za vyzkoušení stojí i doplněk stravy HistaminX s obsahem kvercetinu a bromelainu, který působí protizánětlivě a může fungovat jak na histaminovou intoleranci, tak na různé sezónní alergie. Skvělou volbou jsou i vysoce účinná probiotika Probio24, která vám mohou přinést velkou úlevu za skutečně přijatelnou cenu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[10] Wikipedie (CZ): Histamin

[11] Wikiskripta (CZ): Histamin

[12] Healthline (ENG): Histamine Intolerance

[13] PubMed Central (ENG): Histamine and histamine intolerance

[14] PubMed Central (ENG): Histamine Intolerance Originates in the Gut

5/5 (Počet hlasů: 44)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »