10 nejlepších vitamínů na srdce a cévy – recenze

Shrnutí: Srdce je orgán, bez kterého bychom nemohli fungovat, tudíž je velmi důležité pečovat o jeho zdraví.[1] Proto jsem pro vás připravila tento článek, ve kterém jsem se zaměřila na srovnání deseti kvalitních vitamínů na srdce a kardiovaskulární systém. Které jsou ty nejlepší?

 • První místo si u mě získal suplement Kardilus, který obsahuje hned 12 účinných látek v každé tabletě, co podporují zdravý stav srdce, cévní soustavy a pomáhají snižovat krevní tlak.
 • Na 2. místo jsem vybrala cenově příznivý, ale neméně kvalitní doplněk stravy Tenzin, ve kterém najdete mix osmi aktivních látek, co působí synergicky a blahodárně na srdce a tlak.
 • A 3. příčku jsem věnovala kapslím Blendea Tulsi, které obsahují extrakt z bazalky posvátné v BIO kvalitě, jenž představuje účinný přírodní prostředek pro zdravé srdce, dýchací cesty a zmírnění stresu.

Co se v článku dále dozvíte?

Všechny důležité informace, které se týkají správné péče o srdce, aby bylo v perfektním stavu a fungovalo tak, jak má[2] – včetně výčtu potravin,[3] bylinek, vitamínů, minerálů a ostatních látek, které srdci velmi svědčí.[9] Současně vám také prozradím, co srdci vůbec neprospívá,[10] a také několik zajímavostí o tomto životně důležitém orgánu.

TOP  1. místo

Kardilus

Orientační cena: 700 Kč
Proč 1. místo?

Neboť Kardilus je unikátním mixem ověřených látek a extraktů, které pomáhají snížit vysoký krevní tlak a přispívají k normální činnosti srdce, cévní a oběhové soustavy. Produkt obsahuje například revastrol, meduňku nebo draslík.

2. místo

Tenzin

Orientační cena: 330 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož Tenzin je doplněk stravy, který obsahuje unikátní kombinaci látek pro podporu zdravého srdce a normálního krevního tlaku. Tento produkt je zcela přírodní, lze jej užívat dlouhodobě a za příznivou cenu.

3. místo

Blendea Tulsi

Orientační cena: 360 Kč
Proč 3. místo?

Protože se jedná o prvotřídní kapsle v BIO kvalitě, které obsahují Tulsi, což je bylinka, která působí například proti stresu, na snížení cholesterolu a hlavně přispívá ke zdraví srdce. Jedna kapsle obsahuje 400 mg Tulsi.

Deset nejlepších vitamínů na zdravé srdce, cévy a kardiovaskulární systém

 1. Kardilus 700 Kč (60 tablet)
 2. Tenzin 330 Kč (60 kapslí)
 3. Blendea Tulsi 360 Kč (60 kapslí)
 4. Blendea Ostropestřec + Rakytník 500 Kč (60 kapslí)
 5. HillVital Rybí olej 680 Kč (60 kapslí)
 6. Rosita Extra panenský olej z tresčích jater 1200 Kč (150 ml)
 7. Masticha Vena 900 Kč (100 kapslí)
 8. VitasLife Magnesium Glycinate 700 Kč (90 kapslí)
 9. Blendea Hořčík Bisglycinát 450 Kč (90 kapslí)
 10. GS Koenzym Q10 200 Kč (30 + 30 kapslí)

Jak pečovat o srdce?

Srdce je orgán, který v našem těle plní důležitou funkci.[1] Jedná se o sval neustále pumpující krev plnou kyslíku a živin, které směřují do všech částí našeho organismu. Bez srdce bychom zkrátka nemohli fungovat. Skládá se celkem ze čtyř komor: dvou dolních a dvou horních, které krev střídavě napouštějí a vypouštějí, což jí umožňuje pohyb po celém těle. 

 • Aby naše srdce bylo zdravé, musíme o něj samozřejmě pečovat odpovídajícím způsobem. Například pravidelnou fyzickou aktivitou, která by měla čítat alespoň 30 minut mírné zátěže denně.[2] Vhodná je v tomto směru především chůze, jogging nebo plavání.
 • A kromě toho je důležité také zdravě jíst nebo užívat odpovídající doplňky stravy.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Potraviny, které podporují zdraví srdce:

V první řadě musím zmínit, že je potřeba dbát na zdravý a vyvážený jídelníček, bohatý na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a ryby.[3] Tyto potraviny jsou totiž bohaté na vlákninu, antioxidanty a omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které srdce a jeho správné fungování podporují a pomáhají ho také chránit. Navíc díky jejich konzumaci přispíváte ke snižování vzniku srdečních chorob.

Je bohaté na vitamíny (zvlášť na vitamín C), minerály a antioxidanty.[4] Zvláště prospěšné jsou v tomto směru jahody, rajčata, jablka, banány, hroznové víno, kiwi a pomeranče. Ze zeleniny jde pak o brokolici, zelí, brambory nebo okurky.[5]

Jsou bohaté na vlákninu, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Do svého jídelníčku tedy zařaďte například celozrnný chléb, těstoviny a rýži.

Především tučné ryby jako jsou losos, makrela nebo sardinky. Obsahují vysoké množství omega-3 nenasycených mastných kyselin, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a zlepšovat funkci cév. Nicméně je potřeba nejíst tyto ryby smažené.[6]

Například fazole, hrách, cizrna a čočka, které se vyznačují vysokým množstvím vlákniny, bílkovin i železa. A stejně jako v případě ryb, i luštěniny pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a podporovat správné fungování cév.[7]

Je známo, že nasycené a transmastné kyseliny zvyšují cholesterol, zatímco nenasycené mastné kyseliny ve stravě hrají důležitou roli při udržování.[8]

Nenasycené mastné kyseliny neboli nenasycené tuky najdete například v avokádu, olivovém oleji nebo v ořeších a semenech (například v lískových oříšcích, mandlích nebo lněných semínkách).

Bylinky, vitamíny, minerály a další látky, které srdci svědčí:

Existuje hned několik bylinek, vitamínů a minerálů, kterými svému srdci uděláte radost.[9] Jedná se o:

Vitamín B6 pomáhá snižovat hladinu homocysteinu v krvi, což je aminokyselina, která může poškodit cévy a zvyšovat riziko srdečních chorob. Vitamin B12 a kyselina listová také pomáhají snižovat hladinu homocysteinu a jsou důležité pro zdraví krevních cév.

Jedná se o antioxidanty chránící srdeční tkáň před oxidačním stresem. Oxidační stres může poškodit cévy a zvyšovat riziko srdečních chorob.

Hořčík je důležitý pro udržení normálního krevního tlaku a pro zdraví srdce. Vápník a draslík jsou důležité pro regulaci krevního tlaku a pro udržení srdce v dobrém stavu.

Jedná se o zdravé tuky, které pomáhají snižovat riziko srdečních chorob.

Obsahuje látky, jako je allicin, které pomáhají snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi.

Ginkgo biloba je bylina, která pomáhá zlepšit krevní oběh a zvyšuje pružnost cév.

Meduňka pomáhá uklidňovat srdce a snižovat krevní tlak.

Obsahuje látky, které podporují zdraví srdce a snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Kořen čekanky obsahuje látky, které pomáhají snižovat krevní tlak.

Obsahuje flavonoidy, které pomáhají snižovat krevní tlak a chrání srdce před škodlivými účinky volných radikálů.

Třezalka tečkovaná obsahuje látky pomáhající snižovat hladinu cholesterolu v krvi a udržovat zdravé cévy.

Bylinky byste ovšem měli konzumovat s opatrností. Některé z nich mohou interagovat s jinými léky nebo mít nežádoucí vedlejší účinky. Proto je vždy nejlepší se před zahájením jejich užívání poradit s odborníkem nebo lékařem.

Co našemu srdci neprospívá?

Jak asi tušíte, nejdůležitějšímu svalu v našem těle určitě neuděláte radost různými neřestmi.[10] Na tento seznam patří například:

Jedná se bez pochyby o jeden z největších rizikových faktorů pro srdeční choroby. Zvyšuje jak riziko infarktu, tak cévních mozkových příhod. Pokud tedy kouřit přestanete, uděláte svému srdci velkou radost.

Příliš velké množství konzumovaného alkoholu může poškozovat srdce a zvyšovat riziko srdečních chorob.

Dlouhodobý stres má na srdce také negativní vliv. Proto byste měli najít způsob, jak se stresu vyhnout, nebo se ho naučit efektivně zvládat a filtrovat. Vyzkoušet můžete například jógu, meditaci nebo jiný typ oddychové a relaxační aktivity, která bude vyhovovat právě vám.

Může vést k nadváze a obezitě, což samozřejmě zvyšuje riziko srdečních chorob. Pokud vykonáváte sedavou kancelářskou práci, o to víc byste do svého každodenního harmonogramu měli dostat zdravou dávku pohybu.

Zejména živočišných, které mohou zvyšovat hladinu cholesterolu v krvi a přispívat tak ke zvýšení rizika srdečních chorob.

Může zvyšovat krevní tlak a také riziko srdečních chorob.

Zajímavosti o srdci:

 • Je neustále v pohybu, po celý den, po celou noc, po celý život. Průměrně srdce pumpuje až 2,5 milionů litrů krve ročně.
 • Je jedním z nejsilnějších svalů v těle. Zvládne dokonce pumpovat krev proti tlaku v cévách.
 • Má svůj vlastní rytmus (tzv. srdeční frekvenci s 60 až 100 údery za minutu), nervy (zodpovídají za srdeční rytmus a sílu kontrakcí) a elektrický systém (umožňuje koordinovanou kontrakci svalů a udržení správného rytmu).
 • Pokud je srdce poškozené, umí se samo opravit, a to díky svým regeneračním schopnostem.
 • Srdce má dokonce své vlastní emoce, které se projevují jako změny srdeční frekvence a tlaku a mohou také ovlivňovat chování a rozhodování člověka.
 • Je symbolem lásky a v mnoha kulturách se považuje za sídlo citů a emocí. Stejný význam má v celé řadě uměleckých děl i v literatuře. Například v Shakespearově hře Romeo a Julie, dalšími příklady jsou Srdce zamilovaných od Francesca Hayeze nebo známé Srdce od Salvadora Dalího. 
 • Ve starověké medicíně se považovalo za centrum lidského těla, kvůli jeho klíčové roli při regulaci životních funkcí.
 • A v Egyptě za dob faraonů ho považovali za nejdůležitější orgán, který v rámci mumifikace dostal speciální péči.

1. místo

Kardilus

Unikátní doplněk stravy s 12 účinnými přírodními látkami podporujícími zdraví srdce.

Orientační cena: 700 Kč

Proč je suplement Kardilus na 1. místě?

Na první místo jsem se rozhodla umístit Kardilus, protože přírodní látky obsažené v tomto doplňku stravy přispívají ke snížení vysokého krevního tlaku a hladiny cholesterolu. Plus – pozitivní vliv má doplněk i na srdce a na činnost oběhové soustavy. Tajemství Kardilusu spočívá v jeho složení. Obsahuje totiž unikátní mix ověřených látek a extraktů bohatých na silné přírodní antioxidanty a prospěšné polyfenoly.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (kardilus.cz) tento produkt doporučuje 98 % zákazníků a v komentářích tito lidé potvrzují účinky produktu. Objevují se tu například zákazníci, kteří při užívání doplňku pociťují více energie a menší tlak na hrudi, další potvrzují snížení tlaku a hladiny cholesterolu. Někteří z uživatelů pak velice oceňují, že jde o výrobek přírodního původu, a tudíž bez chemie.

Vysoká procenta a hezká hodnocení na tento přípravek mě potěšila také na Heurece, kde lidé nejenže opět potvrzují jeho účinky, ale chválí si také snadné polykání tabletek, cenu výrobku a dále pak to, že je možné doplněk konzumovat dlouhodobě.

Dále o produktu

Každá tableta obsahuje 12 účinných látek. Například revastrol (silný antioxidant kontrolující tělesnou hmotnost pro správnou činnost srdce i cévní soustavy), meduňku lékařskou, draslík, extrakty ze srdečníku pětilaločatného, hlohu jednosemenného, jasanu ztepilého nebo také dobromysl obecnou. 

Pokud chcete svému srdci udělat radost, dopřejte mu Kardilus, který doporučuje 98 % spokojených zákazníků.

Cena produktu se pohybuje okolo 700 Kč za balení se 60 tabletami.

2. místo

Tenzin

Zcela přírodní doplněk stravy s osmi aktivními látkami, které podporují zdraví srdce a normální tlak.

Orientační cena: 330 Kč

Proč je Tenzin od ADVANCE nutraceutics na 2. místě?

Druhé místo jsem věnovala suplementu jménem Tenzin. V jednom balení na vás totiž čeká 60 kapslí pro podporu zdravého fungování srdce, normálního krevního tlaku a udržení správné hladiny cholesterolu. Tyto skvělé benefity vám výrobek přináší díky unikátní kombinaci 8 aktivních přírodních látek.

Konkrétně se jedná o rybí oleje s omega-3 mastnými kyselinami, extrakt z česneku, zeleného čaje, vinné révy, olivovníku, dále zde najdete koenzym Q10, vitamín B1 a vitamín B6. Díky tomu, že je Tenzin zcela přírodního původu, ho můžete bez obav užívat dlouhodobě.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (tenzin.nutraceutics.cz) zákazníci potvrzují účinky těchto kapslí a vyjadřují zde celkovou spokojenost. V jednom případě se tu například píše, že Tenzin, cituji: „udržuje krevní tlak ve správných hodnotách.“ Cože ale rozhodně není jediný komentář, ve kterém zákazník sděluje dobrou zkušenost s vlivem tabletek na tlak.

A potěšilo mě, že i na zbozi.cz lidé také v mnoha případech konstatují, že se jim při užívání doplňku krevní tlak snížil, a rovněž zde se objevují především kladné reakce. Výborné zkušenosti pak vyjadřují i zákazníci na srovnávači heureka.cz.

Více informací

Přípravek je bez lepku, laktózy i mléčné bílkoviny, takže je vhodný i pro osoby trpící jejich intolerancí. Užívat ho ovšem nemohou děti, těhotné ani kojící ženy. Pro dosažení odpovídajících účinků užívejte jednu až dvě kapsle za den, které vždy zapíjejte dostatečným množstvím vody.

Balení se šedesáti kapslemi stojí cca 330 korun.

3. místo

Blendea Tulsi BIO Organic

Přírodní kapsle obsahující Tulsi v BIO kvalitě, což je rostlina, která má pozitivní vlivem na zdraví srdce.

Orientační cena: 360 Kč

Proč je Tulsi BIO od značky Blendea na 3. místě?

Na třetí příčku jsem umístila produkt Tulsi BIO Organic, protože obsahuje Tulsi (jejíž český název je bazalka indická nebo taky posvátná). Této bylinky se hodně využívá v tradičním léčitelství, zejména v ajurvédě. Kromě toho, že přispívá k posílení imunity a trávicího ústrojí, také funguje jako „tlumič stresu“, má pozitivní vliv na cholesterol, a tím pádem i na srdeční činnost. 

Kromě toho se jedná o přírodní BIO produkt obsahující bazalku indickou v prášku.

Uživatelské recenze

Pokud vás Tulsi jakožto zcela přírodní pomoc pro zdravé srdce zaujala, podle dostupných recenzí si myslím, že na e-shopu Blendea stojí za to tento produkt nakoupit. Pozitivní recenze jsem našla jak na Heurece, tak i na srovnávači zbozi.cz. A co že si to lidé nejvíce pochvalují? Jednak to, že zboží bývá rychle dodáno, dále oceňují rychlost jednání a vůbec si chválí komunikaci s tímto internetovým obchodem. Kromě toho z reakcí v komentářích vyplývá, že jsou zákazníci velice spokojeni s místním sortimentem, s přehledností a vizuálem webu a zaznívá zde i chvála ohledně vysoké kvality zboží. Tahle společnost tedy rozhodně stojí za zkoušku.

Další informace

Kromě výše uvedených benefitů je Tulsi také skvělým antioxidantem a blahodárný vliv má i na dýchací soustavu. Užívat by se měla po jedné až dvou kapslích za den, a vždy je nutné tabletu zapít dostatečným množstvím tekutiny. Jedna kapsle obsahuje 400 mg Tulsi.

Za balení se šedesáti kapslemi zaplatíte cca 360 korun.

4. místo

Blendea Ostropestřec + Rakytník

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala také kapsle s ostropetřcem a rakytníkem od Blendea?

Kombinace ostropestřce a rakytníku je totiž skvělá hned z několika důvodů – posiluje zdraví jater, snižuje hladinu cukru v krvi a zejména podporuje správnou činnost srdce a kardiovaskulárního systému, normální trávení i očistu organismu. Navíc díky vysokému obsahu vitamínu C skvěle působí na váš imunitní systém. 

Výrobek je balený ve veganských kapslích, díky čemuž je vhodný pro užívání nejen veganů, ale také vegetariánů. A dále v něm nenajdete ani sóju či lepek. 

Pro docílení odpovídajících výsledků užívejte každý den 1 kapsli, kterou zapijte dostatečným množstvím vody. A aby vám produkt vydržel co nejdéle, dbejte také na jeho správné uskladnění – v suchu, mimo sluneční záření, mráz, vlhkost, a v rozmezí teplot od 15 do 25 °C. 

5. místo

HillVital Rybí olej

Orientační cena: 680 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila také rybí olej od HillVital?

Protože omega-3-6-9 mastné kyseliny pomáhají ke správnému fungování celé řady soustav našeho organismu. Ty si naše ovšem tělo neumí samo vytvořit, proto mu je musíme dodávat. A právě s tím vám pomůže tento doplněk stravy od značky HillVital. Oceníte ho především v případě, kdy chcete podpořit zdraví svého srdce, cévního systému, mozku a nervové soustavy, posílit svůj imunitní systém, pohybový aparát, zažívání nebo zrak.

V dnešní uspěchané době jsou ovšem omega–3-6-9 mastné kyseliny ceněné hlavně v oblasti péče o naše srdce, kterému umíme dát pořádně zabrat. Užíváním tohoto doplňku stravy pak můžete například snížit riziko vzniku aterosklerotických nemocí, krevních sraženin a mrtvice, upravit svůj krevní tlak a podpořit přiměřený srdeční rytmus.

6. místo

Rosita Extra panenský olej z tresčích jater

Orientační cena: 1200 Kč

Čím mě zaujal extra panenský olej z tresčích jater od Rosita?

Extra panenský olej z tresčích jater od značky Rosita se získává z volně žijících tresek z norských vod. Je zpracovaný za studena, bez tepelného, chemického a mechanického působení v rámci tradičních metod, díky čemuž si zachovává svou maximální kvalitu. 

Vzhledem k vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin je tento výrobek doslova blahodárným doplňkem stravy, který ocení nejen vaše srdce, ale celé tělo. 

Výrobek neobsahuje cukr, lepek, laktózu a sóju, a dále je vhodný i pro osoby, které jsou low carb nebo paleo dietě. Užívat ho mohou bez obav i děti, stejně jako lidé s histaminovou intolerancí nebo těhotné ženy, a to po období všech trimestrů.

7. místo

Masticha Vena

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala produkt Masticha Vena?

Suplement Masticha Vena v sobě totiž spojuje účinné přírodní látky, které poskytnou blahodárnou péči vašemu srdci i cévnímu systému, sníží krevní tlak, upraví cholesterol, podpoří vaši imunitu, zdraví trávicího traktu a postarají se také o očistu jater a odpovídají podporu jejich činnosti. Díky svému složení Masticha Vena můžete užívat dlouhodobě, a navíc se nemusíte bát žádných vedlejších účinků.

Jaké přírodní látky v tomto doplňku stravy najdete? Například pravou mastichu z Chiosu, extrakt z olivovníku a červených hroznů, piperin, resveratrol nebo výtažek z granátového jablka. 

Jedná se zkrátka o doplněk stravy, jehož pravidelným užíváním adekvátně posílíte vaše srdce i další oblasti.

8. místo

VitasLife Magnesium Glycinate

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila hořčík od VitasLife?

Potřebujete svému tělu dodat magnesium tou nejefektivnější cestou? Vyzkoušejte výrobek Magnesium Glycinate od společnosti VitasLife, který vám s tím pomůže. V jednom balení na vás čeká 90 kapslí se vstřebatelností až 80 % a s dvojnásobným obsahem elementárního hořčíku oproti obyčejnému citrátu. Produkt je také citlivý k trávicí soustavě a pomůže vám snížit stres, únavu a posílit obranyschopnost vašeho organismu. 

Odpovídající obsah magnesia v našem těle je pak důležitý i pro správnou sílu kostí, posílení paměti, která nám s rostoucím věkem poněkud slábne. Co se týče oblasti zdraví srdce, právě magnesium se podílí na snižování krevního tlaku. Dalším benefitem je možnost redukce stresu i eliminace migrén. Důvodů, proč tedy používat Magnesium Glycinate je hned několik a rozhodně stojí za to.

9. místo

Blendea Hořčík Bisglycinát

Orientační cena: 450 Kč

A proč jsem vybrala i hořčík od Blendea?

Jestli potřebujete podpořit zdraví svých nervů, sílu svalů, kostí a srdce, stejně jako celého kardiovaskulárního systému, vyzkoušejte Blendea Hořčík Bisglycinát, které vám v jedné kapsli dodá 100 mg Bisglycinátu hořečnatého.

Jeho pozitivní účinky pak poznáte na snížení krevního tlaku, zlepšení srdečního rytmu, snížení svalového napětí, třesu, křečí, snížení problémů s migrénami i zmírnění jejich průběhu, ženy pak ocení zmírnění bolestí a zlepšení psychického i fyzického stavu v průběhu menstruace.

Pro dosažení odpovídajících výsledků užívejte 2 až 3 kapsle denně, které dostatečně zapijte. A mějte na paměti, že ani tento doplněk stravy vám nenahradí pestrý a vyvážený jídelníček.

10. místo

GS Koenzym Q10

Orientační cena: 270 Kč

Z jakých důvodů srovnání zakončuji koenzymem Q10 od GS?

V každé tobolce tohoto produktu se totiž nachází silná dávka koenzymu Q10 s vysokou vstřebatelností a vitamín B1, který se postará o správnou činnost srdce i získání většího množství energie. Při pravidelném užívání se těšte na benefity v podobě zdravě fungujícího srdce i celého kardiovaskulárního systému, správný a normální energetický metabolismus, stejně jako na odpovídající psychickou a nervovou činnost vašeho organismu.

Abyste dosáhli odpovídajících výsledků, je třeba užívat jednu želatinovou kapsli každý den a dostatečně ji zapít vodou. Toto doporučené denní dávkování nepřekračujte a výrobek také nedávejte k užívání dětem. A pamatujte, že i přes jeho skvělé složení vám nenahradí jídelníček obsahující pestrou stravu.

Závěrem

Srdce je důležitý orgán našeho těla, o který bychom se měli starat tak, jak nejlépe umíme. A to zdravým stravováním, pravidelným pohybem, správnými životními návyky i odpovídající doplňky stravy a vitamíny, které nám s tím mohou pomoci. Přeci jen – srdce nám bez přestání slouží po celý náš život.

A právě proto jsem pro vás v tomto článku srovnala deset kvalitních suplementů, které efektivně podporují srdeční zdraví. Úplně nejlepší mi připadá Kardilus, což jsou unikátní tablety s obsahem dvanácti účinných látek (mimo jiné třeba s resveratrolem, meduňkou, draslíkem, horčíkem a dalšími), které přispívají k normální činnosti srdce, cevní soustavy, pomáhají snížit vysoký krevní tlak a udržují normální hladinu cukru v krvi. Za vyzkoušení stojí také doplněk stravy jménem Tenzin s unikátní kombinací osmi aktivních látek, např. s omega-3 z rybího oleje, s výtažky z česneku, koenzymu Q10 atd., které podporují zdraví srdce a normální krevní tlak. A velmi účinné jsou také veganské kapsle Blendea Tulsi s obsahem Tulsi neboli bazalky indické v BIO kvalitě, která pečuje o zdraví srdce, má významný antioxidační efekt a blahodárný vliv na psychickou i fyzickou stránku člověka.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Srdce

[12] Wikiskripta (CZ): Oběhová soustava

[13] Healthline (ENG): 28 Healthy Heart Tips

[14] Healthline (ENG): A Pesco-Mediterranean Diet and Intermittent Fasting Can Help Your Heart

[15] PubMed Central (ENG): The Healthy Heart: Lessons from Nature's Elite Athletes

[16] PubMed Central (ENG): Sedentary Behavior and Cardiovascular Morbidity and Mortality: A Science Advisory From the American Heart Association

4.6/5 (Počet hlasů: 70)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »