11 nejlepších kloubních výživ pro seniory – recenze

Shrnutí: Bolesti a onecmonění kloubů bývají jsou velmi častým problémem seniorů, se kterým se ale dá něco dělat. Ať už zdravým životním stylem nebo suplementací kvalitní kloubní výživou. Právě v tomto článku vám přináším srovnání jedenácti kvalitních kloubních výživ, které lze na našem trhu sehnat:

 • První místo jsem udělila kapslím Flextor, které obsahují unikátní kombinaci aktivních látek, díky nimž efektivně podporují zdraví kloubů.
 • Na 2. místo jsem vybrala Kloubus, což je silná kloubní výživa s vysokým obsahem chondroprotektiv a kolagenu, obohacená o vitamíny i minerály.
 • A 3. příčku u mě má Blendea MSM neboli organická sloučenina síry, která pomáhá vytvářet pojivovou tkáň, čímž posiluje klouby a zpomaluje opotřebení chrupavek.

Co se v článku dozvíte dále?

Z jakých důvodů bolesti kloubů vznikají,[1] jak je řešit a předcházet jim?[7] A které účinné látky často obsahují kvalitní kloubní výživy.[8][9]

TOP  1. místo

Flextor

Orientační cena: 440 Kč
Proč 1. místo?

Jelikož v tomto suplementu figuruje sedm látek přispívajících k lepšímu stavu kloubů. Obsahuje glukosamin, chondroitin, MSM, bromelain, kolagen, extrakt z boswellie a navíc také vitamin C.

2. místo

Kloubus

Orientační cena: 700 Kč
Proč 2. místo?

Jde totiž o nejsilnější kloubní výživu s certifikovaným obsahem chondroprotektiv a kolagenu, obohacenou o vitamíny a minerály. Konzumuje se jako lahodný, na přípravu jednoduchý nápoj.

3. místo

Blendea MSM

Orientační cena: 330 Kč
Proč 3. místo?

Protože tyto kapsle od značky Blendea obsahují 800 mg aktivní látky známé jako MSM, což je organická sloučenina posilující jak kloubní, tak i svalový systém. Jedná se o veganský produkt.

Jedenáct nejlepších kloubních výživ pro seniory

 1. Flextor 440 Kč (120 tablet)
 2. Kloubus 700 Kč (30denní kúra)
 3. Blendea MSM 330 Kč (90 kapslí)
 4. Blendea Boswellia serrata 300 Kč (60 kapslí)
 5. Blendea Vápník 250 Kč (60 kapslí)
 6. Glukosamin, MSM, Chondroitin – kloubní výživa 900 Kč (60 kapslí)
 7. Kloubní výživa Kolagen – podpora kloubů 820 Kč (500 ml)
 8. BARNY´S Triple Blend Extra Silný 1130 Kč (700 g)
 9. APOTEX Colafit 560 Kč (120 kostiček)
 10. GS Condro Diamant péče o klouby, vazy, šlachy 530 Kč (120 tablet)
 11. Collagen JOINT SUPPORT kloubní výživa 620 Kč (500 ml)
 12. Čistý kolagen typu 2 – kloubní výživa Pept-OHYB 600 Kč (60 kapslí)
 13. Coloxio Complex 770 Kč (30 sáčků)

Pokud jste bolest kloubů někdy zažili, tak víte, že se jedná o velmi nepříjemnou věc. Říká se, že pokud o ně pečujete už v mládí, ve stáří budete sami sobě opravdu vděční, protože se vám tyto trable pravděpodobně z velké části vyhnou.

 • Příznaky se mohou zjevovat poměrně nenápadně. Sem tam vás píchne v koleni, ramenou nebo pocítíte napětí v čelisti. To vše může být předvoj, který dokáže v budoucnu natropit nemalé obtíže. Jak se říká, pýcha předchází pád, a proto je dobré věnovat prevenci čas už v raném věku. Je známo, že klouby by se měly udržovat v teple, dobře jim dělá i pravidelná tělesné aktivita jako třeba plavání a je vhodné doplňovat živiny prostřednictvím zdravé stravy a případně vhodně zvolené kloubní výživy.
 • Uvádí se, že kloubními onemocněními trpí převážně lidé nad padesát let. Ale první potíže mohou přicházet již kolem třicátého roku a těmto signálům byste měli věnovat zvýšenou pozornost.
 • Až 180 kostí lidského těla je napojeno na klouby, což je poměrně velký počet, který ve výsledku dokáže způsobit hodně bolesti.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Nejčastější příčiny bolesti kloubů

Příčin může být poměrně hodně a občas není úplně jednoduché je identifikovat. Pokud vás trápí bolesti, neváhejte navštívit specializovaného lékaře. Mezi příčiny bolesti kloubů patří:[1]

Artróza je v současnosti asi nejčastější kloubní onemocnění.[2] Není výjimkou, že se poprvé objevuje už v poměrně mladém věku, klidně okolo dvaceti let. Ale má to i pozitiva – když o sobě dá vědět takto brzy, je ještě dost času začít problém řešit.

Artróza je co se týče pohlaví spravedlivá, protože se objevuje ve stejném procentuálním poměru jak u žen, tak u mužů. A jaké je nejčastější místo výskytu? Uvádí se, že artróza napadá hlavně nosné klouby, což je například ten kolenní či kyčelní.

Teplo prý dokáže kloubům hodně ulevit a působí i jako prevence před vznikem artrózy. Buďte tedy opatrní na prochladnutí a raději se tepleji oblékejte.

Jinak řečeno revma. Možná vás to překvapí, ale revma není primárně onemocnění kloubů – ty napadá až posléze. Jedná se o zánětlivou autoimunitní nemoc,[3] kdy se část buněk imunitního systému „vzbouří“ a začne poškozovat vlastní tělesnou tkáň. K propuknutí této nemoci, kterou trpí cca 1 % dospelé populace, bohužel stačí silnější virová infekce. Pokud má člověk v určitou chvíli oslabený imunitní systém, může se u něj revmatoidní artritida objevit. Tato nemoc se nedá léčit, ale pouze tlumit.

Obezita se řadí mezi druh civilizační choroby a její výskyt je bohužel čím dál častější.[4] Typickým znakem obezity je nadměrné množství tukové tkáně, která je viditelná na první pohled. Snažte se jí předcházet především tím, že budete jíst kvalitní potraviny, hodně vlákniny, zeleniny a ovoce. Do svého života zařaďte co nejvíce přirozeného pohybu jako je vycházková chůze a hojně doplňujte tekutiny. Zkrátka dodržujte zásady zdravého životního stylu.

Ačkoliv se dědičnost nedá stoprocentně prokázat, mnohdy se s otázkou bolestí kloubů zmiňuje.[5] Pokud tedy víte, že v rodině zmíněné problémy máte, zkuste s prevencí začít co možná nejdříve.

To se děje především při nevhodné sportovní aktivitě a špatným provedením cviků, kdy se klouby přetěžují. Často za těmito potížemi stojí běh, protože mnoho lidí volí nevhodnou obuv či terén nebo mají zafixovanou špatnou techniku. Před prvním výběhem se zkuste poradit s odborníkem, jak na to, aby tělo netrpělo.

Jedná se o chronické kloubní zánětlivé onemocnění.[6] Uvádí se, že postihuje spíše muže a to v už v mladém věku do třiceti let. Tato nemoc se bohužel poměrně obtížně diagnostikuje, takže ji lékaři mnohdy zjistí až o několik let později. Bechtěrevova nemoc je v současnosti neléčitelná. Pomocí medikace a fyzioterapie se však dají zmírnit její projevy.

Jak řešit bolesti kloubů?

Bohužel ne vždy lze všechno ovlivnit, i když bychom si to moc přáli. V mládí člověk na stáří nemyslí a pak ve stáří často běduje nad tím, co všechno mohl v produktivním věku ovlivnit. Pokud tedy patříte do kategorie mladších čtenářů, prevenci určitě nepodceňujte. Jestli se řadíte do druhé skupiny, nezoufejte – existuje celá řada možností včetně doplňků stravy, které vám mohou pomoci.[7]

Samozřejmě myslíme dobře zvolený a hlavně kvalitně provedený sport. Protože ne každý druh pohybu je to pravé ořechové a pokud nevíte, jak správně daný pohyb dělat, můžete si ve výsledku i uškodit.

Co je tedy ideální? Například chůze. Žádná závodní, ale běžná chůze v klidnějším tempu a po ideálním terénu, takže se pokud možno zkuste vyhnout asfaltovým stezkám. Dále můžete vyzkoušet i plavání, pomalejší jízdu na kole či rotopedu nebo jógu.

Najděte si vhodného maséra nebo masérku, kteří pomocí správné techniky tělo prokrví a prostřednictvím reflexních bodů nastartují jak imunitu, tak veškeré fyziologické procesy v těle.

O napichování jehliček do těla jste již jistě slyšeli. Ale akupunktura v sobě skrývá mnohem více – především moudrost tradiční čínské medicíny.

Terapeuti musí této technice věnovat hodiny a hodiny cíleného studia. Zjednodušeně řečeno, akupunktura je napichování tenkých jehliček do těla. Jejich aplikace ale není jen tak náhodná. Před začátkem této procedury provede terapeut vyšetření a až po jeho vyhodnocení může jehličky napichovat na určité body v lidském těle. A právě kloubní neduhy se mohou za pomocí této metody buď tlumit nebo i léčit, záleží na konkrétním stádiu vašich problémů.

To je asi nejčastěji zvolená cesta jak k prevenci tak i při samotné léčbě. Fyzioterapeut nebo jiný pohybový specialista dokáže díky dobře zvoleným cvikům tělu ulevit.

Když nevíte jaké, určitě se nebojte obrátit na svého lékaře, který vám jistě rád poradí. Obecně se ale doporučují ty s obsahem vitamínu C, omega-3 mastných kyselin, kolagenu či s rybím tukem.

Jaké účinné látky mohou kloubní výživy obsahovat?

 • Chondroitin[8] – jedná se o zcela přírodní sloučeninu, která je fyziologickou součástí lidské i zvířecí chrupavky. A z tohoto důvodu je tato látka součástí suplementů, jelikož občas právě chrupavka vlivem věku i nemoci mění strukturu a to může mít za následek velice bolestivé stavy.
 • Glukosamin – je to látka, která je běžnou součástí jak kostí, tak chrupavek. Udržuje je pevné a zároveň pružné.[9]
 • Methylsulfonylmethane – neboli také MSM. Jedná se o sloučeninu, která obsahuje síru a dokáže snižovat zánět v kloubech.[10]
 • Vitamin D – patří do skupiny vitamínů, které jsou rozpustné v tucích a jeho hlavní úkol je podporovat vstřebávání vápníku do kostí a chrupavek či tkání.
 • Zinek – důležitý minerál, který je v těle zodpovědný za celou řadu biochemických procesů.[11]
 • Kolagen – bílkovina, která se podílí na stavbě pojivových tkání v těle.[12]

1. místo

Flextor

Výborný kloubní přípravek se sedmi aktivními látkami (glukosamin, chondroitin, MSM, bromelain, kolagen a výtažek z boswellie).

Orientační cena: 440 Kč

Proč je Flextor od ADVANCE nutraceutics na 1. místě?

První místo jsem věnovala Flextoru – doplňku stravy na podporu správné funkce kloubů ve formě tablet. Tento produkt totiž obsahuje přesně kalibrované množství účinných látek jako je glukosamin, chondroitin, MSM, bromelain, kolagen či extrakt z boswellie, a díky tomu je opravdu skvělým pomocníkem podporujícím klouby. Navíc obsahuje velmi důležitý vitamín C, který účinky některých složek dále umocňuje.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (nutraceutics.cz) mají tyto kapsle hezká hodnocení a mnozí zákazníci jej doporučují. Opravdu velká část z nich potvrzuje, že se jim problémy s kloubním aparátem začaly při užívání Flextoru skutečně lepšit. Jen se mírně liší doba, za kterou k tomuto zlepšení došlo. Někteří lidé zpozorovali výsledky už za tři týdny, jiní za šest a někdo si musel na zmírnění obtíží počkat ještě trochu déle. 

Spokojené reakce se pak objevují i na stránkách heureka.cz a zbozi.cz. Tady lidé chválí i příznivou cenu doplňku.

Dále o produktu

Doporučené dávkování doplňku je po 2 až 3 tabletách za den (klidně najednou), ideálně s jídlem nebo po jídle. A aby byly výsledky znatelné, je třeba jej užívat minimálně 2-3 měsíce. Vždy je nutné tablety zapít dostatečným množstvím vody.

Cenově se tento výrobek pohybuje okolo 440 korun/balení (120 tablet).

2. místo

Kloubus

Prémiová kloubní výživa ve formě prášku, který si jednoduše rozmícháte ve vodě.

Orientační cena: 700 Kč

Proč je Kloubus na 2. místě?

Druhé místo jsem se rozhodla udělit produktu s názvem Kloubus, který má skutečně účinné složení. Tento doplněk stravy si můžete pořídit bez nutnosti lékařského předpisu a jeho přednostní je vynikající složení, které by mohlo pomoci dát vaše klouby zpět do formy. Ve složení kapslí najdete velké množství prospěšných aktivních látek, přičemž klíčovou roli na poli kloubního zdraví mají především:

 • Kolagen, který je důležitou součástí pojivových tkání
 • Glukosamin sulfát – látka vyskytující se v chrupavkách, kterou je dobré doplňovat
 • MSM – složka, která si dokáže poradit s kloubními záněty
 • Chondroitin sulfát – látka, jež je součástí kostí i chrupavek
 • Vitamin D3 – zásadní vitamin zasazující se o správnou stavbu kostí

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (kloubus.cz) se objevuje opravdu hodně pozitivních reakcí – podle zdejších komentářů tento produkt pomáhá s klouby, svaly i se šlachami. Je dobrým pomocníkem při artróze. A zdá se, že pomáhá nejen seniorům, ale třeba i profesionálním sportovcům. Podle některých recenzí i skvěle chutná.

Dále jsem se vydala na stránky zbozi.cz, kde se zase píše, že přípravek dobře pomáhá jako prevence, a jeden zákazník se tady svěřuje s tím, že mu zabral po cca třech týdnech užívání.

Na stránkách heureka.cz také zaznívá především spokojenost a dozvěděla jsem se tu, že nápoj chutná příjemně po grepu.

Další informace

V těchto kapslích najdete kromě výše uvedeného také vitamin C, hořčík podporující svalstvo, enzym bromelain, L-Leucin, kyselinu hyaluronovou, zinek, biotin a vitamin D3.

A jak přípravek Kloubus dávkovat? Doporučuje se pít 1 sáček za den rozmíchaný ve 250 ml vody.

Za tento produkt zaplatíte cca 1300 korun (= dvě balení na dva měsíce). Pokud si koupíte pouze jedno balení, pak stojí cca 700 korun a vystačí vám na měsíc.

3. místo

Blendea MSM

Veganské kapsle s aktivní složkou MSM, která pomáhá udržovat zdravý stav kloubů a svalů.

Orientační cena: 330 Kč

Proč jsou MSM kapsle od Blendea na na 3. místě?

Na třetí příčku jsem umístila MSM kasle od značky Blendea, které rovněž ocení lidé mající problémy s pohybovým aparátem. MSM (neboli Methyl sulfonyl methan) je organická sloučenina síry a ve světě kloubů se rozhodně jedná o jakousi „superhrdinku“. Posílí nejen kloubní systém, ale i svaly, pomáhá s tvorbou pojivové tkáně a chrání chrupavky před opotřebením. Pokud vás tedy trápí problémy s klouby, mohla by být právě tahle složka velice účinným pomocníkem.

Uživatelské recenze

Jestliže se pro tyto super kapsle vydáte do e-shopu blendea.cz, uděláte jenom dobře. Tento internetový obchod má velice dobrou reputaci, kterou lze vyvodit na základě recenzí. Pro ty jsem si zašla na nezávislé srovnávače heureka.cz a zbozi.cz a zjistila jsem, že si tady lidé hodně chválí rychlost dodání objednaných produktů a také jejich vysokou kvalitu. A stranou nezůstává ani spokojenost se sortimentem, který je v tomto případě skutečně široký. Další předností, kterou zde zákazníci vypichují, jsou pak přehledné webové stránky.

Více informací

Doporučené dávkování doplňku je po 1-3 kapslích za den, přičemž v jedné kapsli je obsaženo 800 mg funkční látky MSM.

Tyto kapsle jsou veganské, nikoli však vhodné pro děti. A vyhýbat by se jim měly i těhotné a kojící ženy.

Produkt od Blendey vás bude stát cca 330 Kč/balení (90 kapslí = 30-90 dávek).

4. místo

Blendea Boswellia serrata

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala kapsle Boswellia serrata rovněž od značky Blendea?

Protože každá veganský kapsle od české značky Blendea obsahuje 400 mg extraktu z rostliny Boswellia serrata neboli Kadidlovník pilovitý, která vyniká protizánětlivými účinky, intenzivně podporuje normální stav kloubů i kostí. V tradiční medicíně se na podporu zdravého pohybového aparátu používá už od pradávna. Skvěle působí na ztuhlé klouby v kolenou, kyčlích, ramenou atd.

A kromě těchto účinků na klouby a pohyblivost působí blahodárně i na srdce, hladinu cholesterolu v krvu, reprodukční trávicí i dýchací systém.

Doporučuje se brát jedna až dvě kapsle denně během nebo po jídle a dostatečně zapít vodou.

Balení se 60 kapslemi vás vyjde na cca 300 korun.

5. místo

Blendea Vápník

Orientační cena: 250 Kč

A z jakých důvodů jsem sem zařadila kasple s vápníkem od Blendey?

Protože vápník patří k minerálům, které jsou pro naše tělo ty nejdůležitější. Podílí se na normálním dělení buněk, čímž zajišťuje optimální srážlivost krve, přispívá k normálnímu stavu chrupu, kostí a – zejména pro tento článek – je důležité, že je důležitý i pro zdravé klouby.

V těchto kapslích je vápník zcela rostlinného původu, konkrétně ve formě Aquaminu, který se získává z z vápenatých mořských řas. Díky použití této formy vápníku a veganských kapslí se tedy jedná o výrobek, který bez obav mohou i vegani a vyhovovat bude i většině lidí s různými alergiemi.

Doporučené dávkování je dle výrobce jedna až dvě kapsle za den, které je potřeba pořádně zapít vodou.

Cena balení se 60 kapslemi se pohybuje okolo příznivých 250 korun.

6. místo

Glukosamin, MSM, Chondroitin - kloubní výživa

Orientační cena: 900 Kč

Čím mě zaujala kloubní výživa v kapslích od HillVitalu?

Glukosamin, MSM, Chondroitin má nejen pěkný obal, ale i jeho obsah je více než zajímavý. Najdete v něm glukosamin, chondroitin, MSM a extrakty z bylin, která napomáhají správné funkci kloubů a chrupavek.

Je vhodný jako podpora léčby při již vypuklých zánětech v kloubech a jejich přilehlém okolí.

A jak ho dávkovat? Užívejte dvě kapsle s jídlem nebo těsně po něm.

A cena? Cca 900 korun.

7. místo

Kloubní výživa Kolagen - podpora kloubů

Orientační cena: 820 Kč

Proč jsem od HillVitalu vybrala také kolagen na podporu kloubů?

Není podpora jako podpora. Ale tahle kloubní, ta by vám mohla pomoci, pokud vás trápí obtíže v oblasti pohybového aparátu. Tento preparát obsahuje účinné látky jako je 

kolagen, glukosamin, chondroitin, MSM a komplexní vitamíny.

Kloubní výživa dokáže revitalizovat poškozené klouby a podporovat celý pohybový systém těla. 

A jak dávkovat? Každý den si dejte 15 ml výživy, což je jedna odměrka.

A cena? Cca 820 korun.

8. místo

BARNY´S Triple Blend Extra Silný

Orientační cena: 1130 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila doplněk stravy Triple Blend Extra Silný od BARNY´S?

Suplement na kloubní výživu od značky BARNY´S se skvěle dávkuje, protože je ve formě prášku, tudíž si ho můžete přidat jak do vody, tak do ranní kaše nebo jogurtu.

Jelikož tento produkt obsahuje látky, které jsou kloubům a chrupavkám vlastní, měli byste cítit úlevu poměrně brzy. Najdete v něm například MSM, kolageny různého typu či glukosamin sulfát a další. 

A jak Triple Blend dávkovat? Doporučuje se užívat jednu odměrku denně. Produkt můžete rozmíchat ve vodě, džusu nebo i v jogurtu.

A cena? Cca 1130 korun.

9. místo

APOTEX Colafit

Orientační cena: 560 Kč

Proč tu je také Apotex Colafit?

Malé měkké kostičky, které na první pohled připomínají cukr. To je APOTEX Colafit. Tento produkt obsahuje pouze čistý, lyofilizovaný kolagen, který se velmi dobře užívá, protože máte pocit, že zobete obyčejné bonbonky.

A jaký typ kolagenu APOTEX Colafit obsahuje? Jedná se o čistý krystalický kolagen I. typu.

Jak ho dávkovat? Doporučuje se brát jednu kostičku jednou za den.

A cena? Cca 560 korun.

10. místo

GS Condro Diamant péče o klouby, vazy, šlachy

Orientační cena: 530 Kč

Čím mě zaujal doplněk stravy GS Condro Diamant?

GS Condro Diamant je doplněk stravy v tabletách, který podporuje komplexní zdraví kloubů, chrupavek a celého pohybového aparátu. Obsahuje aktivní látky, které působí přesně tam, kde je potřeba a tím docílí velmi rychlé úlevy od bolesti. V produktu najdete například glukosamin sulfát, vitamin C, Aescin, kolagen a mnoho dalších. 

Tento výrobek je vhodný zejména pro starší osoby, které už kloubí trápí, ale skvěle se hodí i jako prevence těchto obtíží pro ostatní osoby.

Jak dávkovat? Doporučuje se brát 2 tablety jednou za den, případně můžete dávku rozdělit na dvě.

A cena? Cca 530 korun.

11. místo

Collagen JOINT SUPPORT kloubní výživa

Orientační cena: 620 Kč

Proč jsem vybrala kolagenovou kloubní výživu od značky KolagenDrink?

Collagen JOINT SUPPORT je doplněk stravy ze Švédska, který je v tekuté formě a velmi dobře se užívá. Žádné tabletky, které mohou být pro někoho nekomfortní a navíc vám bude i chutnat díky příchuti lesních plodů. Produkt obsahuje glukosamin, chondroitin, kolagen s obsahem L-carnitinu a MSM.

A jak ho dávkovat? Než se budete chystat konzumovat Collagen JOINT SUPPORT, lahev důkladně protřepejte, abyste se zbavili možných usazenin. Poté si dejte jedenkrát denně 15 ml tekutiny, tedy jednu odměrku.

A cena? Cca 620 korun.

12. místo

Čistý kolagen typu 2 - kloubní výživa Pept-OHYB

Orientační cena: 600 Kč

Z jakého důvodu jsem do srovnání zařadila kloubní výživu Pept-OHYB také od značky KolagenDrink?

Doplněk stravy PEPT-OHYB podpoří fyziologické funkce celého kloubního aparátu a znatelně uleví od bolesti. Obsahuje Peptan® II matrix, což je přírodní extrakt, který má velký vliv na dobrý stav kostí, kloubů a chrupavek. Mimo jiné v něm najdete i důležitý vitamín C, který aktivně podporuje správnou syntézu kolagenu.

A jak tento produkt dávkovat? Doporučená denní dávka jsou 2 kapsle společně s vodou nebo jinou tekutinou.

A cena? Cca 600 korun.

13. místo

Coloxio Complex

Orientační cena: 770 Kč

Proč srovnání zakončuji suplementem značky Coloxio Complex?

Coloxio Complex je doplněk stravy pro podporu zdravých kloubů ve formě prášku, který jednoduše rozpustíte ve vodě nebo v jiném oblíbeném nápoji. V každém sáčku tohoto suplementu je hydrolyzovaný kolagen, kyselina hyaluronová, vitamin C, zinek, selen, glukosamin, chondroitin a MSM. A co víc? V jedné dávce je 5000 miligramů kolagenových peptidů.

V jednom balení najdete 30 sáčků, za které zaplatíte cca 770 korun, které vám při pravidelném užívání vydrží po dobu jednoho měsíce.

A jak Coloxio dávkovat? 1 sáček rozmíchejte ve 250 ml tekutiny.

Závěr

O klouby je potřeba pečovat. Každý z nás chce chodit „po svých“ co nejdéle to bude možné. Pokud vás tedy trápí bolest kloubů, zapojte do života výše zmíněné rady a také nezapomeňte navštívit lékaře, který vám s řešením potíží poradí.

A jestli chcete péči o klouby obohatit kvalitní kloubní výživou, doporučila bych vám prémiové kapsle Flextor s obsahem sedmi aktivních látek (např. chondroitin, glukosamin, kolagen atd.), které o klouby komplexně pečují. Za vyzkoušení stojí i nejsilnější kloubní výživa na trhu s názvem Kloubus, která je sice dražší, ale přináší velký efekt – a navíc je v podobě lahodného nápoje v prášku. Pro vegany je zase vhodná organická sloučenina síry v kapslích Blendea MSM, které podporuje zdraví chrupavek a přispívá k tvorbě pojivové tkáně zajišťující pevné a zdravé klouby.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[13] Wikipedie (CZ): Kloub

[14] Wikiskripta (CZ): Pohyby v kloubu a jeho druhy

[15] Healthline (ENG): Understanding Cartilage, Joints, and the Aging Process

[16] PubMed Central (ENG): The effects of collagen peptide supplementation on body composition, collagen synthesis, and recovery from joint injury and exercise: a systematic review

[17] Centers for Disease Control and Prevention (ENG): Arthritis Related Statistics

4.7/5 (Počet hlasů: 13)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »