11 nejlepších kloubních výživ pro seniory – recenze

Jak vybrat nejlepší výživu na klouby pro seniory? Objevte naše tipy a výběr nejlepších kloubních výživ pro seniory. Zkušenosti a diskuze.

TOP  1. místo

Kloubus

Orientační cena: 650 Kč

Nejsilnější kloubní výživa s certifikovaným obsahem chondroprotektiv a kolagenu, obohacená o vitamíny i minerály.
Má jednoduché dávkování s příjemnou chutí.

2. místo

BARNY´S Triple Blend

Orientační cena: 1130 Kč

Účinný doplněk stravy v prášku s aroma a se sladidlem z rostliny stévie pro vaše klouby. Velmi vhodný i pro osoby s nadměrně zatěžovanými klouby (s nadváhou a podobně).

3. místo

Flextor

Orientační cena: 450 Kč

Flextor obsahuje unikátní kombinaci aktivních látek – vysoké množství glukosaminu, chondroitinu, MSM, bromelainu, kolagenu a extraktu z boswellie, díky kterému podporuje zdraví kloubů.

Jedenáct nejlepších kloubních výživ pro seniory

Pokud jste bolest kloubů někdy zažili, tak víte, že se jedná o velmi nepříjemnou věc. Říká se, že pokud o ně pečujete už v mládí, ve stáří budete sami sobě opravdu vděční, protože se vám tyto trable pravděpodobně z velké části vyhnou.

Příznaky se mohou zjevovat poměrně nenápadně. Sem tam vás píchne v koleni, ramenou nebo pocítíte napětí v čelisti. To vše může být předvoj, který dokáže v budoucnu natropit nemalé obtíže. Jak se říká, pýcha předchází pád, a proto je dobré věnovat prevenci čas už v raném věku. Je známo, že klouby by se měly udržovat v teple, dobře jim dělá i pravidelná tělesné aktivita jako třeba plavání a je vhodné doplňovat živiny prostřednictvím zdravé stravy a případně vhodně zvolené kloubní výživy.

Uvádí se, že kloubními onemocněními trpí převážně lidé nad padesát let. Ale první potíže mohou přicházet již kolem třicátého roku a těmto signálům byste měli věnovat zvýšenou pozornost.

Až 180 kostí lidského těla je napojeno na klouby, což je poměrně velký počet, který ve výsledku dokáže způsobit hodně bolesti.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Nejčastější příčiny bolesti kloubů

Příčin může být poměrně hodně a občas není úplně jednoduché je identifikovat. Pokud vás trápí bolesti, neváhejte navštívit specializovaného lékaře. Mezi příčiny bolesti kloubů patří:

Artróza je v současnosti asi nejčastější kloubní onemocnění. Není výjimkou, že se poprvé objevuje už v poměrně mladém věku, klidně okolo dvaceti let. Ale má to i pozitiva – když o sobě dá vědět takto brzy, je ještě dost času začít problém řešit.

Artróza je co se týče pohlaví spravedlivá, protože se objevuje ve stejném procentuálním poměru jak u žen, tak u mužů. A jaké je nejčastější místo výskytu? Uvádí se, že artróza napadá hlavně nosné klouby, což je například ten kolenní či kyčelní.

Teplo prý dokáže kloubům hodně ulevit a působí i jako prevence před vznikem artrózy. Buďte tedy opatrní na prochladnutí a raději se tepleji oblékejte.

Jinak řečeno revma. Možná vás to překvapí, ale revma není primárně onemocnění kloubů – ty napadá až posléze. Jedná se o zánětlivou autoimunitní nemoc, kdy se část buněk imunitního systému „vzbouří“ a začne poškozovat vlastní tělesnou tkáň. K propuknutí této nemoci, kterou trpí cca 1 % dospelé populace, bohužel stačí silnější virová infekce. Pokud má člověk v určitou chvíli oslabený imunitní systém, může se u něj revmatoidní artritida objevit. Tato nemoc se nedá léčit, ale pouze tlumit.

Obezita se řadí mezi druh civilizační choroby a její výskyt je bohužel čím dál častější. Typickým znakem obezity je nadměrné množství tukové tkáně, která je viditelná na první pohled. Snažte se jí předcházet především tím, že budete jíst kvalitní potraviny, hodně vlákniny, zeleniny a ovoce. Do svého života zařaďte co nejvíce přirozeného pohybu jako je vycházková chůze a hojně doplňujte tekutiny. Zkrátka dodržujte zásady zdravého životního stylu.

Ačkoliv se dědičnost nedá stoprocentně prokázat, mnohdy se s otázkou bolestí kloubů zmiňuje. Pokud tedy víte, že v rodině zmíněné problémy máte, zkuste s prevencí začít co možná nejdříve.

To se děje především při nevhodné sportovní aktivitě a špatným provedením cviků, kdy se klouby přetěžují. Často za těmito potížemi stojí běh, protože mnoho lidí volí nevhodnou obuv či terén nebo mají zafixovanou špatnou techniku. Před prvním výběhem se zkuste poradit s odborníkem, jak na to, aby tělo netrpělo.

Jedná se o chronické kloubní zánětlivé onemocnění. Uvádí se, že postihuje spíše muže a to v už v mladém věku do třiceti let. Tato nemoc se bohužel poměrně obtížně diagnostikuje, takže ji lékaři mnohdy zjistí až o několik let později. Bechtěrevova nemoc je v současnosti neléčitelná. Pomocí medikace a fyzioterapie se však dají zmírnit její projevy.

Jak řešit bolesti kloubů?

Bohužel ne vždy lze všechno ovlivnit, i když bychom si to moc přáli. V mládí člověk na stáří nemyslí a pak ve stáří často běduje nad tím, co všechno mohl v produktivním věku ovlivnit. Pokud tedy patříte do kategorie mladších čtenářů, prevenci určitě nepodceňujte. Jestli se řadíte do druhé skupiny, nezoufejte – existuje celá řada možností včetně doplňků stravy, které vám mohou pomoci.

Samozřejmě myslíme dobře zvolený a hlavně kvalitně provedený sport. Protože ne každý druh pohybu je to pravé ořechové a pokud nevíte, jak správně daný pohyb dělat, můžete si ve výsledku i uškodit.

Co je tedy ideální? Například chůze. Žádná závodní, ale běžná chůze v klidnějším tempu a po ideálním terénu, takže se pokud možno zkuste vyhnout asfaltovým stezkám. Dále můžete vyzkoušet i plavání, pomalejší jízdu na kole či rotopedu nebo jógu.

Najděte si vhodného maséra nebo masérku, kteří pomocí správné techniky tělo prokrví a prostřednictvím reflexních bodů nastartují jak imunitu, tak veškeré fyziologické procesy v těle.

O napichování jehliček do těla jste již jistě slyšeli. Ale akupunktura v sobě skrývá mnohem více – především moudrost tradiční čínské medicíny.

Terapeuti musí této technice věnovat hodiny a hodiny cíleného studia. Zjednodušeně řečeno, akupunktura je napichování tenkých jehliček do těla. Jejich aplikace ale není jen tak náhodná. Před začátkem této procedury provede terapeut vyšetření a až po jeho vyhodnocení může jehličky napichovat na určité body v lidském těle. A právě kloubní neduhy se mohou za pomocí této metody buď tlumit nebo i léčit, záleží na konkrétním stádiu vašich problémů.

To je asi nejčastěji zvolená cesta jak k prevenci tak i při samotné léčbě. Fyzioterapeut nebo jiný pohybový specialista dokáže díky dobře zvoleným cvikům tělu ulevit.

Když nevíte jaké, určitě se nebojte obrátit na svého lékaře, který vám jistě rád poradí. Obecně se ale doporučují ty s obsahem vitamínu C, omega-3 mastných kyselin, kolagenu či s rybím tukem.

Jaké účinné látky mohou kloubní výživy obsahovat?

 • Chondroitin – jedná se o zcela přírodní sloučeninu, která je fyziologickou součástí lidské i zvířecí chrupavky. A z tohoto důvodu je tato látka součástí suplementů, jelikož občas právě chrupavka vlivem věku i nemoci mění strukturu a to může mít za následek velice bolestivé stavy.
 • Glukosamin – je to látka, která je běžnou součástí jak kostí, tak chrupavek. Udržuje je pevné a zároveň pružné.
 • Methylsulfonylmethane – neboli také MSM. Jedná se o sloučeninu, která obsahuje síru a dokáže snižovat zánět v kloubech.
 • Vitamin D – patří do skupiny vitamínů, které jsou rozpustné v tucích a jeho hlavní úkol je podporovat vstřebávání vápníku do kostí a chrupavek či tkání.
 • Zinek – důležitý minerál, který je v těle zodpovědný za celou řadu biochemických procesů.
 • Kolagen – bílkovina, která se podílí na stavbě pojivových tkání v těle.

1. místo

Kloubus

Orientační cena: 650 Kč

Kloubus je doplněk stravy, který si můžete pořídit bez nutnosti lékařského předpisu. Tento suplement má velmi dobré složení, které by mohlo pomoci dát vaše klouby zpět do kondice.

A o jaké látky se tedy jedná?

 • Kolagen – představuje důležitou část lidského organismu, protože tvoří až třetinu všech bílkovin v těle. A protože se vyskytují i v pojivových tkáních, je kolagen pro zdraví kloubního aparátu nezbytný. 
 • Glukosamin sulfát – je to látka, která se nachází ve chrupavce a aby vše fungovalo tak, jak má, je dobré ho doplňovat. V tomto přípravku se vyskytuje ve formě glukosamin sulfátu 2KCl, v denní dávce 1760 mg.
 • MSM – sloučenina síry, která dokáže eliminovat zánět v kloubech.
 • Chondroitin sulfát – tato látka je součástí mezibuněčné hmoty v chrupavkách i v kostech. Mimo jiné dodává těmto tkáním pružnost a flexibilitu. 
 • Vitamín C – někdy se stává, že nám ani pestrá strava nestačí a proto je vhodné céčko doplňovat. Tento vitamín je důležitý právě i při problémech s klouby, protože podporuje zdraví celého pohybového aparátu.
 • Hořčík – udržuje svaly pevné a funkční.
 • Bromelain – jedná se o specifický enzym, který se nachází především v rostlinnách a dokáže podporovat celkové zdraví pohybového aparátu.
 • L-Leucin – je esenciální aminokyselina, což znamená, že si ji tělo nedokáže samo vytvořit. Podporuje komplexní zdraví lidského organismu. 
 • Kyselina hyaluronová – přirozeně se nachází v mezibuněčné hmotě, ale její hladina může s přibývajícím věkem klesat. Je tedy dobré ji průběžně suplementovat.
 • Zinek – minerál, který kromě toho, že posiluje nehty, vlasy a pleť, dokáže i aktivně působit na zdraví kloubů a kostí.
 • Biotin – známý taktéž jako vitamín H podporuje normální energetický metabolismus v těle.
 • Vitamín D3 (cholekalciferol) – je zásadní pro správnou stavbu kostí.

A jak přípravek Kloubus dávkovat? Doporučuje se pít 1 sáček za den, rozmíchaný ve 250 ml vody.

A kolik stojí? Cca 1300 korun za dvě balení, které vám vydrží dva měsíce. Jedno balení pak stojí 650 korun a vystačí vám na měsíc.

2. místo

BARNY´S Triple Blend Extra Silný

Orientační cena: 1130 Kč

Suplement na kloubní výživu od značky BARNY´S se skvěle dávkuje, protože je ve formě prášku, tudíž si ho můžete přidat jak do vody, tak do ranní kaše nebo jogurtu.

Jelikož tento produkt obsahuje látky, které jsou kloubům a chrupavkám vlastní, měli byste cítit úlevu poměrně brzy. Najdete v něm například MSM, kolageny různého typu či glukosamin sulfát a další. 

A jak Triple Blend dávkovat? Doporučuje se užívat jednu odměrku denně. Produkt můžete rozmíchat ve vodě, džusu nebo i v jogurtu.

A cena? Cca 1130 korun.

3. místo

Flextor

Orientační cena: 450 Kč

Flextor je doplněk stravy na podporu správné funkce kloubů ve formě tablet. Hodí se tedy zejména pro ty, kterým nevyhovuje instantní forma suplementů. Díky tomu, že obsahuje přesně kalibrované množství účinných látek jako je glukosamin, chondroitin, MSM, bromelain, kolagen či extrakt z boswellie, je Flextor opravdu účinný pomocník v podpoře dobře fungujících kloubů. Navíc obsahuje i velmi důležitý vitamín C, který účinky některých složek ještě umocňuje.

A jak ho dávkovat? Výrobce doporučuje brát 2 až 3 tablety za den. A cena? Cca 450 korun.

4. místo

APOTEX Colafit

Orientační cena: 550 Kč

Malé měkké kostičky, které na první pohled připomínají cukr. To je APOTEX Colafit. Tento produkt obsahuje pouze čistý, lyofilizovaný kolagen, který se velmi dobře užívá, protože máte pocit, že zobete obyčejné bonbonky.

A jaký typ kolagenu APOTEX Colafit obsahuje? Jedná se o čistý krystalický kolagen I. typu.

Jak ho dávkovat? Doporučuje se brát jednu kostičku jednou za den.

A cena? Cca 550 korun.

5. místo

Coloxio Complex

Orientační cena: 790 Kč

Coloxio Complex je doplněk stravy pro podporu zdravých kloubů ve formě prášku, který jednoduše rozpustíte ve vodě nebo v jiném oblíbeném nápoji. V každém sáčku tohoto suplementu je hydrolyzovaný kolagen, kyselina hyaluronová, vitamin C, zinek, selen, glukosamin, chondroitin a MSM. A co víc? V jedné dávce je 5000 miligramů kolagenových peptidů.

V jednom balení najdete 30 sáčků, za které zaplatíte cca 790 korun, které vám při pravidelném užívání vydrží po dobu jednoho měsíce.

A jak Coloxio dávkovat? 1 sáček rozmíchejte ve 250 ml tekutiny.

6. místo

GS Condro Diamant péče o klouby, vazy, šlachy

Orientační cena: 560 Kč

GS Condro Diamant je doplněk stravy v tabletách, který podporuje komplexní zdraví kloubů, chrupavek a celého pohybového aparátu. Obsahuje aktivní látky, které působí přesně tam, kde je potřeba a tím docílí velmi rychlé úlevy od bolesti. V produktu najdete například glukosamin sulfát, vitamin C, Aescin, kolagen a mnoho dalších. 

Tento výrobek je vhodný zejména pro starší osoby, které už kloubí trápí, ale skvěle se hodí i jako prevence těchto obtíží pro ostatní osoby.

Jak dávkovat? Doporučuje se brát 2 tablety jednou za den, případně můžete dávku rozdělit na dvě.

A cena? Cca 560 korun.

7. místo

Glukosamin, MSM, Chondroitin - kloubní výživa

Orientační cena: 900 Kč

Glukosamin, MSM, Chondroitin má nejen pěkný obal, ale i jeho obsah je více než zajímavý. Najdete v něm glukosamin, chondroitin, MSM a extrakty z bylin, která napomáhají správné funkci kloubů a chrupavek.

Je vhodný jako podpora léčby při již vypuklých zánětech v kloubech a jejich přilehlém okolí.

A jak ho dávkovat? Užívejte dvě kapsle s jídlem nebo těsně po něm.

A cena? Cca 900 korun.

8. místo

Čistý kolagen typu 2 - kloubní výživa Pept-OHYB

Orientační cena: 630 Kč

Doplněk stravy PEPT-OHYB podpoří fyziologické funkce celého kloubního aparátu a znatelně uleví od bolesti. Obsahuje Peptan® II matrix, což je přírodní extrakt, který má velký vliv na dobrý stav kostí, kloubů a chrupavek. Mimo jiné v něm najdete i důležitý vitamín C, který aktivně podporuje správnou syntézu kolagenu.

A jak tento produkt dávkovat? Doporučená denní dávka jsou 2 kapsle společně s vodou nebo jinou tekutinou.

A cena? Cca 630 korun.

9. místo

Collagen JOINT SUPPORT kloubní výživa

Orientační cena: 620 Kč

Collagen JOINT SUPPORT je doplněk stravy ze Švédska, který je v tekuté formě a velmi dobře se užívá. Žádné tabletky, které mohou být pro někoho nekomfortní a navíc vám bude i chutnat díky příchuti lesních plodů. Produkt obsahuje glukosamin, chondroitin, kolagen s obsahem L-carnitinu a MSM.

A jak ho dávkovat? Než se budete chystat konzumovat Collagen JOINT SUPPORT, lahev důkladně protřepejte, abyste se zbavili možných usazenin. Poté si dejte jedenkrát denně 15 ml tekutiny, tedy jednu odměrku.

A cena? Cca 620 korun.

10. místo

Kloubní výživa Kolagen - podpora kloubů

Orientační cena: 800 Kč

Není podpora jako podpora. Ale tahle kloubní, ta by vám mohla pomoci, pokud vás trápí obtíže v oblasti pohybového aparátu. Tento preparát obsahuje účinné látky jako je 

kolagen, glukosamin, chondroitin, MSM a komplexní vitamíny.

Kloubní výživa dokáže revitalizovat poškozené klouby a podporovat celý pohybový systém těla. 

A jak dávkovat? Každý den si dejte 15 ml výživy, což je jedna odměrka.

A cena? Cca 800 korun.

11. místo

Dr.Protect Glukosamin Chondroitin MSM

Orientační cena: 350 Kč

Tento produkt obsahuje účinnou trojici aktivních látek, které ochraňují zdraví kloubního a pohybového aparátu. Najdete v něm chondroitin, glukosamin a MSM, což je směs látek, které správné fungování chrupavek, kloubů i kostí. 

A jak dávkovat? Doporučuje se užívat 1 tabletu denně, kterou je potřeba dostatečně zapít vodou.

A cena? Cca 350 korun.

Závěr

O klouby je potřeba pečovat. Každý z nás chce chodit „po svých“ co nejdéle to bude možné. A pokud vás trápí bolest kloubů, zapojte do života výše zmíněné rady a také nezapomeňte navštívit lékaře, který vám s řešením potíží poradí.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Kloub

[2] Wikiskripta (CZ): Pohyby v kloubu a jeho druhy

[3] Healthline (ENG): Understanding Cartilage, Joints, and the Aging Process

[4] PubMed Central (ENG): The effects of collagen peptide supplementation on body composition, collagen synthesis, and recovery from joint injury and exercise: a systematic review

[5] Centers for Disease Control and Prevention (ENG): Arthritis Related Statistics

4.7/5 (Počet hlasů: 13)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »