14 tipů na nejlepší Ginkgo Biloba – účinky, recenze a diskuze

Shrnutí: Ginkgo Biloba neboli jinan dvoulaločný je rostlinka přímo nabitá biologicky aktivními látkami, které na lidský organismus působí antioxidačně. Pokud byste chtěli vyzkoušet její skvělé účinky, srovnala jsem pro vás 14 kvalitních doplňků stravy, z nichž úplně nejlepší mi přijdou:

 • První místo jsem dala Blendea Ginkgo Biloba pro podporu paměti, oběhové soustavy i kognitivních funkcí. Super poměr cena/výkon.
 • Na 2. místo jsem dala Ginkgo Bilobu HillVital v BIO kvalitě s 300 mg ginkga na jednu tobolku, což je velmi slušný obsah za příznivou cenu produktu.
 • A 3. místo u mě má suplement BrainActive, což je synergicky působicí směs s Ginkgem a mnoha dalších blahodárných látek.

Co se v článku dočtete dále?

Co je to Ginko Biloba a jaké má účinky na naše tělo?[1] Jak a kdy ji užívat[2][9] a na co si dát pozor? Včetně několika zajímavostí o ginkgo bilobě na konec.

TOP  1. místo

Blendea

Orientační cena: 250 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o kvalitní veganský doplněk stravy od ověřeného výrobce. Jedna kapsle obsahuje 60 mg extraktu z Ginko biloby a vlákninu z kořene čekanky – inulin.

2. místo

HillVital

Orientační cena: 480 Kč
Proč 2. místo?

Jde totiž o kapsle v bio kvalitě, které mají blahodárný vliv na kognitivní funkce, na paměť i na cévní systém. Doplněk obsahuje 300 mg Ginko biloby v jedné tabletě.

3. místo

ADVANCE BrainActive

Orientační cena: 440 Kč
Proč 3. místo?

Protože jde o funkční kapsle, které obsahují ginko bilobu, ale i další látky přispívající k lepšímu stavu kognitivních funkcí, paměti a mentální výkonnosti.

Čtrnáct nejlepších produktů s ginkgo bilobou

 1. Blendea Ginko biloba 250 Kč (60 kapslí)
 2. HillVital Bio Ginkgo biloba 480 Kč (80 kapslí)
 3. ADVANCE nutraceutics BrainActive 440 Kč (60 kapslí)
 4. Salvia Paradise Ginkgo biloba 360 Kč (120 kapslí)
 5. Viridian Ginkgo biloba 370 Kč (60 kapslí)
 6. The Organic Pharmacy Memory Drops 540 Kč (50 ml)
 7. Jamieson Ginkgo biloba 400 Kč (90 tablet)
 8. Ecce Vita Ginkgo biloba BIO 470 Kč (20× 15 ml)
 9. NOW Ginkgo Biloba Double Strenght 700 Kč (200 kapslí)
 10. Herba Medica Ginkgo Forte 450 Kč (80 kapslí)
 11. Nástroje Zdraví Kognifit BIO 360 Kč (60 kapslí)
 12. Doctor’s Best Extra Strength Ginkgo 400 Kč (120 kapslí)
 13. Nature´s finest Ginkgo biloba prášek 200 Kč (125 g)
 14. Golden Nature Ginkgo Biloba 280 Kč (100 tablet)

Co je to Ginkgo Biloba?

Ginkgo biloba je strom, který můžete v češtině znát i pod názvem jinan dvoulaločný. Je to taková specifická rostlina, která přežila miliony let. Má doslova tuhý kořínek a to je dobře, protože dokáže lidem hodně pomoci.

 • Ginkgo biloba má velkoplošné listy, která obsahují volná semena. Tento strom dosahuje zhruba 30 až 40 metrů, takže je to opravdu řádný kus „dřeva“. Má sytě zelené listy s voskovou vrstvou o šířce cca 13 cm a délce cca 14 cm. Na podzim listy mění barvu ze zelené na okrově žlutou.
 • V Asii se dřevo z tohoto ztepilého stromu používá ke stavbám domů a dřevořezbě. A víte proč? Protože ho nenapadají škůdci. Úžasné, že?
 • Jinan je jednopohlavní a to znamená, že má buď samčí nebo samičí květy. Nikdy ne obojí.
 • První květy se na tomto krásném stromě objevují tehdy, když dosáhne věku kolem 30 let. Je to velmi silný a odolný strom, který opravdu statečně čelí všem škodlivým látkám v ovzduší. 
 • O ginkgo bilobě se říká, že je to strom dlouhověkosti a vlastně oprávněně. Obsahuje totiž poměrně velké množství biologicky aktivních látek, které chrání lidské buňky před procesem stárnutí a působí komplexně jako silný antioxidant.
 • V současné době se pro léčivé účinky používá extrakt, jehož účinky jsou prokázané farmakologickými studiemi.[1]

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Jak se ginkgo sbírá?

Sezona jinanu je de facto od jara do podzimu. V mezidobí jaro až léto se sbírají listy a na podzim zase zralé plody. Obě dvě sběrné části se musí dále zpracovávat a finálně se k nám dostanou ve formě tablet či například kapiček.

Jaké má účinky?

Účinky tohoto životodárného stromu jsou veliké. Pojďme si je představit:[2]

 • Podporuje funkce mozku a celé nervové soustavy.[3]
 • Dokáže fungovat jako prevence neurologických onemocnění, jako je například demence.[4]
 • Má silné protizánětlivé účinky.
 • Podporuje psychickou pohodu a může se používat jako podpůrný prostředek léčby u úzkostí nebo depresí.[5]
 • Zlepšuje sluch a zrak.[6]
 • Aktivně bojuje proti nezdravému stresu.
 • Může se používat jako preventivní prostředek vzniku rakoviny.
 • Může tlumit PMS.[7]
 • Působí i jako analgetikum.
 • Zvyšuje koncentraci a zlepšuje paměť.[8]

Jaké látky obsahuje?

Je důležité si říci, že jiné látky obsahují semena a jiné zase listy. Pojďme si to trošku více specifikovat:

Uvádí se, že syrová semínka tohoto stromu mají stejně kalorií jako brambory. Když se usuší, jejich hodnota ale ještě paradoxně stoupá. Je to kvůli tomu, že následkem procesu sušení ztrácí vodu a zvyšuje se podíl vitamínů a minerálů.

A u semen je tedy vysoký obsah:

 • Bílkovin.
 • Aminokyselin.
 • Vitamin C3.
 • Vitamín B3.
 • Vitamín B1.
 • Draslíku.
 • Mědi.
 • Železa.
 • Ginnolu.
 • Kyseliny ginkgolové.

Říká se, že listy jinanu jsou zázračné. A kdo ví, možná to tak opravdu je. Obsahují totiž tyto unikátní a důležité látky:

 • Flavonoidy.
 • Terpenoidy.

Jak a kdy ji užívat?

Vždy je důležité řídit se pokyny na obalu. Každý produkt se může od jiného trošku lišit, a proto je zásadní dodržovat předem určené dávkování. 

 • Obecně je ale denní dávka cca 120-240 mg[9] a nejčastěji se užívá po jídle.

Na co si dát pozor?

 • Listy i plody jinanu obsahují silný kontaktní alergen, proto se mohou používat pouze extrakty. Pokud uvažujete o tom, že byste dali doplněk s ginkgo dětem, tak to nedělejte, protože je určena pouze jedincům od 18 let.
 • Neztrácejte trpělivost, protože benefitní účinky se objevují za cca 4-6 týdnů.
 • Buďte velmi obezřetní při kombinování s jinými léky – například medikamenty na ředění krve, analgetika jako ibuprofen, aspirin a další.
 • Veškeré suplementy s jinanem se musí vysadit před chirurgickým zákrokem.

Zajímavosti o ginkgo bilobě

 • Listy tohoto stromu se velmi často využívají ve farmacii. Komplex látek v nich obsažený totiž dokáže rozšiřovat cévy a může se užívat preventivně proti náhlým mozkovým příhodám či infarktu myokardu.  
 • Jaroslav Foglar použil jinan ve své knize Stínadla se bouří.
 • U nás v Čechách je chráněno 47 památných jinanů dvoulaločných. Nejstarší je možné nalézt na Děčínsku, kde má tento krasavec už úctyhodných 250 let. 
 • Je dokázané, že jeden jinan přežil atomový výbuch v Hirošimě.

1. místo

Blendea Ginko biloba

Veganský doplněk stravy ve formě kapslí s 60 mg extraktu z Ginko biloby.

Orientační cena: 250 Kč

Proč je produkt Ginko biloba od společnosti Blendea na 1. místě?

První místo jsem se rozhodla věnovat produktu ve formě kapslí od značky Blendea. V jedné kapsli najdete 60 mg extraktu z této rostliny a jde tedy o efektivní způsob, jak z jejích účinků těžit. Tento doplněk je skvělým parťákem, pokud potřebujete podpořit paměť, kognitivní funkce nebo „rozpumpovat“ krevní oběh.

Uživatelské recenze

E-shop blendea.cz se dlouhodobě těší zákaznické oblibě a skvělé recenze najdeme jak na Heurece, tak i na stránkách zbozi.cz. Lidé si tady pochvalují, že zboží bývá rychle dodáno, oceňují rychlost jednání ze strany e-shopu a vůbec si chválí komunikaci s tímto internetovým obchodem. Kromě toho z komentářů vyplývá, že jsou zákazníci velice spokojeni s přehledností webu, s místním sortimentem (a že opravdu je z čeho vybírat) a zaznívá zde i chvála ohledně vysoké kvality zboží. Tahle společnost je prostě takovou „sázkou na jistotu“.

Dále o produktu

Ginko Biloba je jedním z nejstarších stromů na světě a jeho blahodárné účinky už lidé využívají po tisíce let. Kromě výše uvedených benefitů lidé zaznamenávají i to, že pomáhá při závratích, při bolestech hlavy a u některých dokonce vede k lepšímu soustředění.

Tento doplněk vás bude stát okolo 250 Kč/60 kapslí.

2. místo

HillVital Bio Ginkgo biloba

Výborné kapsle v bio kvalitě s 300 mg Ginko biloby na jednu kapsli.

Orientační cena: 480 Kč

Proč je Bio Ginkgo biloba od HillVitalu na 2. místě?

Druhé místo u mě získaly také kapsle – tentokrát od společnosti HillVital. V tomto případě balení obsahuje o dvacet kapslí více než balení od značky Blendea (viz výše) a Ginko biloby je v těchhle pilulkách obsaženo plných 300 mg. U tohoto doplňku dále určitě oceňuju, že se vyrábí v BIO kvalitě.

Také tady se samozřejmě můžete těšit na pozitivní účinky jinanu dvoulaločného, tj. na jeho blahodárný vliv na kognitivní funkce, na paměť a na cévní systém. Extrakt z této rostliny obsahuje antioxidanty a kromě toho také látky, které jsou vhodným doplňkem při léčbě demence, Alzheimerovy či Parkinsonovy choroby nebo při roztroušené skleróze.

Uživatelské recenze

Také na e-shopu hillvitalshop.cz se nakupuje skvěle. Alespoň tak tvrdí recenze, pro které jsem si opět zašla na Heureku, kde se objevuje spousta spokojených reakcí – lidé si chválí na prvním místě to, že zboží bývá doručeno ihned, jsou spokojeni s místním výběrem, s kvalitou zboží a mimo to se zde objevují i plusové body za ceny produktů. 

Dobré skóre má tento internetový obchod i na srovnávači vybero.cz, kde hillvitalshop.cz boduje především v kategorii „důvěryhodnost a dostupnost informací“. A pěkný počet hvězdiček si pak e-shop vysloužil i na firemních facebookových stránkách.

Další informace

Doplněk se doporučuje dávkovat po 4-8 kapslích za den, přičemž je potřeba ho zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Produkt není vhodný pro děti do tří let a neměly by ho ani těhotné a kojící ženy. S lékařem byste měli užívání doplňku zkonzultovat, pokud berete léky na ředění krve. 

Tento produkt si pořídíte za cca 480 Kč/80 kapslí.

3. místo

ADVANCE nutraceutics BrainActive

Kapsle se třinácti aktivními složkami podporujícími kognitivní funkce i energii.

Orientační cena: 440 Kč

Proč je BrainActive od ADVANCE nutraceutics na 3. místě?

Také třetí místo patří doplňku stravy ve formě kapslí. BrainActive je plný přírodních látek podporujících mentální výkonnost, soustředění a paměť. Kromě Ginko biloby nicméně obsahuje dalších 12 aktivních složek, které v tomto směru působí příznivě, a to je určitě plus. Figuruje zde například kofein, guarana, taurin, ženžen, DMAE, Bacopa a další blahodárné ingredience, které byly vybrány tak, aby jejich výsledkem byl maximální synergický efekt.

Uživatelské recenze

Výborné recenze na produkt najdete přímo na stránkách prodejce (brainactive.nutraceutics.cz). Jedna ze zákaznic komentuje tohoto modrého pomocníka slovem: „Peckoš!“. A obecně zde zaznívá, že doplněk skutečně pomáhá, „nakopne“ a učení je prý díky němu „víc easy“. Zdá se, že během zkouškového období se do kapslí skutečně vyplatí investovat – spousta studentů píše, že díky nim odstátnicovalo (i když věřím, že nejen díky nim) a zmiňují také to, že kapsle zapůsobí dost rychle.

Podobné reakce jsem si přečetla i na Heurece a na stránkách zbozi.cz, ale pozor! Někteří zákazníci po konzumaci tabletek nemohli v noci usnout, takže by asi bylo lepší brát je hned po ránu. Ať prostě neriskujete „bezesnou noc“.

Více informací

Kromě výše uvedených složek produkt obsahuje také vitaminy skupin B (B5 a B6), které pomáhají eliminovat pocity únavy a vyčerpání. 

Doporučené dávkování je po jedné kapsli, nejlépe 1× až 2× denně. Vždy je nutno zapíjet dostatečným množstvím vody.

BrainActive vás bude stát okolo 440 Kč/60 kapslí.

4. místo

Salvia Paradise Ginkgo biloba

Orientační cena: 360 Kč

Proč jsem vybrala kapsle s Ginkgo Bilobou od Salvia Paradise?

Ginkgo biloba v kapslích od české značky Salvia Paradise funguje jako účinný antioxidant a působí příznivě na mikrocirkulaci krve a funkci periferního oběhového systému. Dále také podporuje zdravý zrak a sluch. Přispívá k normální činnosti mozku, podporuje kognitivní funkce a duševní rovnováhu. 

A jak dávkovat? Doporučuje se brát 2 kapsle 3× za den, ideálně 20 minut před jídlem.

A raději se poraďte s lékařem, protože může snižovat srážlivost krve.

A cena? Cca 460 korun za 120 kapslí.

5. místo

Viridian Ginkgo biloba

Orientační cena: 370 Kč

Proč jsem vybrala Ginkgo Bilobu od Viridianu?

60 kapslí s ginkgo bilobou od značky Viridian obsahuje až 24 % ginkgo flavonových glykosidů a 6 % terpen laktonů. Množství extraktu ginkgo biloby v jedné kapsli je 66 mg. Produkt obsahuje pouze čisté směsi bioaktivních složek, které jsou rychle vstřebatelné.

Jedná o 100% ekologický produkt, který není testován na zvířatech a kapsle jsou z rostlinného přírodního materiálu, tudíž se hodí jak pro vegetariány i vegany.

A jak dávkovat? Doporučuje se užívat 1 kapsli denně s jídlem.

A cena? Cca 370 korun.

6. místo

The Organic Pharmacy Memory Drops

Orientační cena: 540 Kč

Čím si své místo ve srovnání zasloužily kapky Memory Drops od The Organic Pharmacy?

Tyto kapičky s extraktem z ginkgo biloby na podporu paměti se skvěle dávkují a můžete je dát i do vody nebo jiného nápoje. Hodí se i při nadměrném stresu a vyčerpání, zlepšují kognitivní funkce mozku a posilují paměť. 

A jak užívat? Berte 10‒15 kapek 2× nebo 3× denně a nakapejte je do sklenice vody či džusu.

A cena? Cca 540 korun/50 ml.

7. místo

Jamieson Ginkgo biloba

Orientační cena: 400 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala ginkgo bilobu od Jamiesonu?

Ginkgo biloba v tabletách od značky Jamieson obsahuje až 40 mg v jedné dávce. Ginkgo biloba podporuje periferní krevní oběh, pomáhá udržovat dobrou paměť a zachovávat kognitivní funkce.

A jak tento produkt brát? Doporučuje se užívat 1 tabletu jednou za dva dny a ideálně s jídlem. Poraďte se s lékařem o užívání doplňku stravy déle než 8 měsíců.

A cena? Cca 400 korun za 90 tablet.

8. místo

Ecce Vita Ginkgo biloba BIO

Orientační cena: 470 Kč

Proč tu je také BIO Ginkgo Biloba od Ecce Vita?

Balení ginkgo biloby od značky Ecce Vita obsahuje 20 ampulí ze speciálního skla. V každé ampuli je vodní výluh z cca 1 gramu listů jinanů dvoulaločního. A s čím vám tento produkt pomůže?

 • Podporuje normální činnost mozku.
 • Podporuje duševní rovnováhu.
 • Má příznivý vliv na kognitivní funkce.
 • Je to silný antioxidant.

A jak dávkovat? Doporučuje se brát jednu ampuli denně. Tu klidně přidejte do sklenice vody nebo oblíbeného nápoje. Nejprve zlomte jeden konec ampule ze speciálního skla a nechte tekutinu vytéct. Místo ulomení je naznačené bílou barvou.

A cena? Cca 470 korun.

9. místo

NOW Ginkgo Biloba Double Strenght

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala suplement Double Strenght Ginkgo Biloba od NOW?

Produkt ginkgo biloba od americké značky NOW obsahuje standardizovaný výtažek z ginkgo biloby v prvotřídní kvalitě. Obsahuje alespoň 24 % flavonoidových glykosidů a 6 % terpenoidních laktonů, což je ověřeno analýzou nezávislé laboratoře. 

Produkt podporuje duševní rovnováhu, mikrocirkulaci krevního systému, posiluje kognitivní funkce i periferní krevní oběh.

A jak dávkovat? Doporučuje se užívat polovinu obsahu kapsle denně.

A cena? Cca 700 korun za 200 kapslí.

10. místo

Herba Medica Ginkgo Forte

Orientační cena: 450 Kč

Čím mě zaujalo Ginkgo Forte od Herba Medica?

Kapsle s ginkgo od bulharské značky Herba Medica obsahují až 40 mg extraktu a 150 mg listů v jedné tobolce. 

Produkt pomáhá s duševní rovnováhou, podporuje kognitivní funkce, je to silný antioxidant a podporuje periferní oběhový systém.

A jak dávkovat? Doporučuje se brát 1-2 kapsle denně po jídle.

A jaká je cena? Cca 450 korun.

11. místo

Nástroje Zdraví Kognifit BIO

Orientační cena: 360 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila suplement jménem Kognifit od značky Nástroje Zdraví?

Jedná se o doplněk stravy, který obsahuje unikátní kombinaci BIO ginkgo biloby a BIO extraktu z rozmarýnu s vysokým obsahem kyseliny rozmarýnové, který podporuje duševní výkonnost a psychické zdraví. 

Produkt podporuje:

 • Normální trávení.
 • Přirozenou obranyschopnost.
 • Vylučování a funkci ledvin.

A jak dávkovat? Berte 1-2 kapsle denně.

A cena? Cca 360 korun.

12. místo

Doctor’s Best Extra Strength Ginkgo

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem vybrala extra silné Ginkgo od značky Doctor's Best?

Extra Strength Ginkgo obsahuje standardizovaný výtažek z Ginkgo biloby v prvotřídní kvalitě. Obsahuje minimálně 24 % flavonoidových glykosidů a 6 % terpenoidních laktonů, což je také ověřeno analýzou nezávislé laboratoře. Ginkgo podporuje duševní rovnováhu, mikrocirkulaci krevního systému, posiluje kognitivní funkce nebo periferní krevní oběh.

A jak dávkovat? Výrobce radí brát 1 kapsli denně s jídlem.

A cena? Cca 350 korun.

13. místo

Nature's Finest Ginkgo biloba prášek

Orientační cena: 200 Kč

Čím mě zaujal ginkgo biloba prášek od Nature's Finest?

Tento prášek z ginkgo biloby neobsahuje žádný přidaný cukr ani plnidla. Hodí se pro každého, kdo chce zlepšit svou paměť a kognitivní funkce.

Prášek můžete rozmíchat ve vodě, smoothie nebo například džusu.

A jak dávkovat? Doporučuje se užívat 0,5 – 1,5 g za den.

A cena? Cca 200 korun.

14. místo

Golden Nature Ginkgo Biloba

Orientační cena: 280 Kč

Proč srovnání zakončuji ginkgo bilobou od Golden Nature?

Tento produkt ve formě tablet obsahuje silný extrakt z listů 50:1 s deklarovaným obsahem flavonových glykosidů 24 % a terpenických laktonů 6 % v jedné kapsli.

A jak ho užívat? Doporučuje se brát 1 tabletu za den s jídlem nebo bezprostředně po něm.

A cena? Cca 280 korun za 100 tablet.

Závěrem

Ginkgo biloba nebo chcete-li jinan dvoulaločný, je strom, který se pro své rozsáhlé benefity používá na ve spoustě medicínských oblastech – od léčby psychiky až po kardiovaskulární onemocnění. V lékárnách či obchodech se zdravou výživou můžete nalézt velké množství doplňků stravy právě s jinanem. Vybírat můžete z rozdílných forem – od kapslí po kapky. Vyberte si to, co je pro vás nejlepší. Nezřídka se stává, že nejsou lidé schopni polykat kapsle a proto je zde alternativa zmíněných kapek nebo tinktur. Pokud si nevíte rady, nebojte se poradit se svým lékařem nebo prodejcem ve specializovaném obchodě – určitě společně najdete to nejvhodnější řešení.

A abyste měli výběr toho pravého produktu co nejsnadnější, připravila jsem pro vás výše uvedené srovnání čtrnácti nejkvalitnějších doplňků stravy s ginkgo bilobou. Za vyzkoušení podle mě stojí cenově výhodný produkt Blendea Ginkgo Biloba, který je veganský o navíc obohacený o inulin (vláknina z kořene čekanky), dále pak HillVital Ginkgo Biloba v BIO kvalitě s poměrně vysokým obsahem (300 mg) Ginkga na jednu tabletu. A pokud potřebujete podopořit vaši paměť, soustředení a energii komplexně, doporučila bych vám doplněk stravy BrainActive, kde Ginkgo Bilobu doprovází spoustu dalších přírodních látek s blahodárnými účinky.

Ginkgo je vhodné až pro dospělé od 18 let, na to nezapomínejte a dětem tyto suplementy určitě nedávejte. Obecně se tyto doplňky stravy hodí pro osoby s poruchou koncentrace či paměti, pro jedince s psychickými problémy nebo pro ty, kteří chtějí žít zdravě a dodržovat jakousi prevenci možných onemocnění.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[10] Wikipedie (CZ): Jinan dvoulaločný

[11] Diplomová práce (CZ): Stanovení kyseliny ginkgolové metodou HPLC

[12] Healthline (ENG): 12 Benefits of Ginkgo Biloba (Plus Side Effects & Dosage)

[13] PubMed Central (ENG): Ginkgo biloba extract improves coronary blood flow in healthy elderly adults: role of endothelium-dependent vasodilation

[14] PubMed Central (ENG): Advances in the Studies of Ginkgo Biloba Leaves Extract on Aging-Related Diseases

4.7/5 (Počet hlasů: 15)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »