Ostropestřec mariánský – recenze, účinky, zkušenosti a který je nejlepší?

Shrnutí: Ostropestřec je vysoce účinná bylina podporující zdraví jater.[1][4][5][6] Pomáhá detoxikaci, chrání před volnými radikály,[15] podporuje zdraví žlučníku[7] a dokonce pomáhá při otravách alkoholem či houbami.[18] Který ostropestřec však vybrat? Srovnala jsem pro vás 12 nejlepších produktů a zde je výsledek:

 • První místo u mě vyhrál cenově dostupný a kvalitní mletý ostropestřec od NaturalProtein za pouhých 100 Kč.
 • Druhé místo obsadila účinná kombinace ostropestřec+rakytník od Blendea, který je k dostání v 60ti kapslích za necelých 500 Kč. 
 • A na 3. místo se umístilo 90 kapslí čistého ostropestřce od MycoMedia za 400 Kč.

Co se v článku dočtete dál?

Například jaké má ostropestřec další účinky, jak ho užívat, nebo třeba i vypěstovat. A taky si můžete přečíst více info o všech 12ti produktech, které jsem pro vás vybrala. Tak čtěte dál.

TOP  1. místo

NaturalProtein Ostropestřec mariánský

Orientační cena: 100 Kč
Proč 1. místo
Jde totiž o čistý, mletý ostropestřec mariánský za skvělou cenu, který je vhodný pro přípravu čaje či třeba přidání do jogurtu. Kromě úžasných účinků na játra také podporuje trávení.
2. místo

Blendea
Ostropestřec mariánský

Orientační cena: 490 Kč
Proč 2. místo
Protože tyto výborné Blendea kapsle obsahují kvalitní ostropetřec, který je tradičně využíván na podporu funkce jater a přidaný rakytník navíc podporuje obranyschopnost a stav pokožky.
3. místo

MycoMedica
Ostropestřec

Orientační cena: 400 Kč
Proč 3. místo
Jde totiž o kvalitní ostropestřec, jehož hlavní účinná látka silymarin podporuje normální činnost jater, jejich detoxikaci a regeneraci, nebo třeba zlepšuje produkci žaludečních šťáv.

Dvanáct nejlepších produktů Ostropestřce

Co je to ostropestřec?

Jedná se o bylinu, která na první pohled může připomínat klasický bodlák. Na druhé, podrobnější kouknutí už zjistíte, že je to “bodlák” plný benefitů. V lidovém léčitelství má své nepostradatelné místo už dlouhé roky. Velkou popularitu si ale získal až v posledních letech. V Antice se mu přezdívalo kvůli trnům “Kristova koruna” a používal se například jako lék na hadí uštknutí.

Ostropestřec se pěstuje jako letnička a plodí až v druhém roce po vysetí. Bohužel jeho pěstování není tak jednoduché jako u zmíněného bodláku. Je to vlastně úplně naopak, a jde o velmi náročný proces. Ve výsledku je opravdu malá šance na úspěch. Ani nikde u cesty se “neválí”, protože se u nás v přírodě běžně nevyskytuje.

Tato bylinka pochází z oblasti Středomoří, Malé Asie, v jihozápadní Asie a Kanárských ostrovů. Že je ostropestřec prastarou léčivkou, dokládají už starověké zdroje.

Pokud se nenecháte odradit zvěstmi, že pěstování této byliny je náročné a velmi složité, pojďte do toho.

K výsadbě budete potřebovat jeho semena, která vysejte do hlinité a dobře propustné půdy. Ostropestřec potřebuje slunné a dobře chráněné místo. Půda pro jeho pěstování by měla být spíše neutrální či vápenitá, ale rozhodně ne kyselá. Bylina se vysévá na začátku jara, ideálně ihned v dubnu. Semena se vkládají do hloubky přibližně 3 cm a klíčí za 3 týdny.

Protože se ostropestřec označuje za jednoletou až dvouletou bylinu, v prvním roce žádnou sklizeň neočekávejte. Druhý rok, pokud vše půjde podle plánu, může začít sklizeň. Objeví se bodlinaté listy zvýrazněné bílými žilkami. Přibližně na konci června ostropestřec vykvete krásným purpurovým květem a na konci léta se jeho květy změní v chtěné plody. Jejich paličky odstřihněte těsně před dozráním, aby je nevyzobali ptáci. 

Až budete sklízet plody, nezapomeňte si rukavice, protože Kristova koruna by vás mohla nepříjemně pobodat. Sklizené paličky pak zavěste ke stropu a nechte je dozrát nad papírem. Nakonec je stačí jen vymlátit, přebrat a uschovat v dobře uzavřené dóze.

Účinky ostropestřce - s čím může pomáhat?

Primárně se spojuje se zdravými játry.[1][2][3] Je to asi první bylinka po které sáhnete, pokud vaše játra nefungují přesně tak, jak by měla. Nicméně toho umí mnohem více a je v mnoha ohledech nedoceněná. v každém případě se ji vyplatí mít v jakékoliv podobě doma. Může se jednat o čaj, samotná semínka, tinkturu, olej či tobolky.

Ať už se jedná o záněty jater, cirhózu nebo vznik žlučových kamenů, ostropestřec dokáže pomoci.[1] Je známo, že játra mají v našem organismu poměrně velkou řeholi a dostávají opravdu zabrat. Hodně je zatěžujeme a někdy se zkrátka stane, že se dostanou do oslabení a potřebují pomocnou “ruku”. Játra nás chrání před škodlivými a toxickými látkami z potravy.[4] Jejich hlavní úkol je, že filtrují nasycené tuky, alkohol, syntetické látky z léků i různá aditiva jako barviva či konzervanty.[5][6] Ostropestřec dokáže podpořit regeneraci jater při krátkodobém i dlouhodobém vlivu těchto látek.

Bylo vědecky dokázané, že ostropestřec mariánský chrání jaterní buňky před škodlivými toxiny a pomáhá je regenerovat.[1] Díky životnímu prostředí a špatné životosprávě se jaterní buňky zanáší nerozštěpenými organickými látkami, které omezují nitrobuněčnou cirkulaci. Kvůli tomu se snižuje obsah vody v buňkách, která je velmi důležitá pro látkovou výměnu. Na snížení obsahu vody v buňkách navazuje problematická látková výměna v celém organismu, čímž se celé naše tělo dostává do stresové situace a je o problém postaráno. 

Ostropestřec obsahuje substance, které podporují aktivitu jaterních enzymů a pomáhá chránit jaterní buňky.

Semínka ostropeřce obsahují účinnou látku silymarin,[1] která příznivě působí při detoxikaci a regeneraci nejen jaterní tkáně, ale má příznivý vliv i na srdce a cévy.

Olej nebo čaj z této byliny prý dokáže velmi zmírnit, nebo dokonce i zastavit žlučníkový záchvat a zároveň při jeho pravidelném užívání mu i předcházet.[7]

Účinky zmíněného silymarinu jsou tak výrazné, že se úspěšně používá dokonce i pro regeneraci silně poškozených jater žloutenkou.[8]

Pokud chcete zkusit léčit hemoroidy[9] ostropestřce, zkuste to ve formě pojídání 20 – 60 semen. Důkladně je rozžvýkejte zároveň s konzumací každého vašeho jídla. Slupky se podílejí na čištění sliznice střeva od starých nánosů.

Kolika je silná bolest v břišní krajině, pro kterou je charakteristické rytmické slábnutí a sílení v řádu minut. Uvádí se, že může pomocí popíjení výluhu z ostropestřce po lžičkách.[10]

Jelikož umí tato bylina pomoci detoxikovat organismus a vytahovat z něj škodlivé látky, může být vhodné ho po chemoterapii, nebo i v jejím průběhu, nasadit.[11]

Uvádí se, že ostropestřec dokáže snížit krevní tlak, takže pokud trpíte hypertenzí zkuste například čaj z této bylinky.[12]

 • Regeneruje buňky jater[1]
 • Obnovuje jaterní membránu[1]
 • Snižuje riziko nádorů[13]
 • Snižuje LDL cholesterol[14]
 • Zachycuje volné radikály[15]
 • Pomáhá při mononukleóze[16]
 • Chrání před poškozením DNA[17]
 • Pomáhá při otravách alkoholem a houbami[18]

Jaké účinné látky ostropestřec obsahuje?

Uvádí se, že ho téměř z 30 % tvoří bílkoviny a dalších 30 % rostlinné oleje. Jedná se o směs kyseliny linolové, olejové a dalších nenasycených mastných kyselin. Dále obsahuje biogenní aminy tyramin a histamin, aminokyseliny, jednoduché cukry, kvercetin, dehydroflavonol taxibolin a vitamín E. Účinnou látkou je také nerozpustný silymarin (zastoupený až ve 3 až 6 %), který spolu s oleji příznivě působí hlavně na játra.

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Produkty z ostropestřce

Z této rostlinky se v dnešní době vyrábí poměrně značné množství produktů, které můžete zakoupit buď v lékárně nebo v obchodech se zdravou výživou.

Semena můžete zakoupit samostatně a jsou ideální na přípravu čaje. Před tím, než se vrhnete na přípravu, se je pokuste rozdrtit například v hmoždíři. Zvýšite tím jeho účinky. přípravou je ale doporučujeme rozdrtit, jinak čaj nebude mít takové účinky. Na 1 šálek léčivého čaje se doporučuje použít 1 čajovou lžičku rozdrcených semen, která následně přelijte 250ml vařící vody. Nakonec nechte přibližně 20 mi

Ten správný je lisovaný zastudena a uvádí se, že má velmi blahodárné účinky na lidský organismus. Obvykle stačí jedna až dvě lžičky oleje denně. Můžete si ho přidat například do salátu a denní dávka je splněna.

Pokud nejste příznivci čaje nebo oleje, můžete zkusit formu tablet či tinktury. Na trhu je velký výběr, stačí si jen produkty prostudovat a zkusit je.

Jak užívat Ostropestřec?

Vždy záleží na jak na konkrétním produktu, tak na důvodu proč a jak produkt používat. Vždy si přečtěte informace na příbalovém letáku nebo doporučené dávkování na obalu. Obvykle se ale Ostropestřec mariánský užívá v několikatýdenních kůrách. Olej i čaj se doporučuje užívat 14 až 20 týdnů. Poté na několik týdnů vynecháte a kůru v případě potřeby opět zopakujete. Můžete ji absolvovat dvakrát až třikrát ročně. Během ní byste neměli konzumovat žádné alkoholické nápoje, syntetické léky nebo potraviny bohaté na nasycené tuky.

1. místo

NaturalProtein Ostropestřec mariánský

Orientační cena: 100 Kč

Výborný mletý ostropestřec, který se hodí pro přípravu čajů, či přidání do jídel za pouhých 100 Kč.

Proč je na 1. místě Ostropestřec od NaturalProtein?

Na první místo jsem vybrala ostropestřec značky NaturalProtein. Jde totiž o čistý, mletý ostropestřec mariánský za skvělou cenu, který je vhodný pro přípravu čaje či třeba přidání do jogurtu. Kromě úžasných účinků na játra také podporuje trávení.

Pochopitelně se mi líbí i cena produktu, která je opravdu pouze okolo 100 Kč.

Uživatelské recenze:

NaturalProtein je velice kvalitní obchod. Dávají si opravdu záležet na kvalitě surovin či výroby. Jde to vidět i na krásných recenzí, které tento eshop sbírá třeba na facebooku, nebo na heurece. Recenzenti si hodně vychvalují rychlost vyřízení objednávek, komunikaci, ale i třeba chuť produktů. 

Dále o produktu

Tento mletý Ostropestřec mariánský od karlovarské značky Natural Protein nabízí široké množství využití a spoustu blahodárných účinků.

Jedná se o bylinu, která pročišťuje a detoxikuje játra, ale také působí antioxidačně a podporuje srdeční činnost i imunitu obecně. Kromě toho podporuje trávení a napomáhá k udržení normální hladiny krevního cukru.

Pokud byste rádi využili benefitů tohoto produktu, doporučení denní dávkování je jedna až tři čajové lžičky/den. Prášek můžete konzumovat napřímo samotný, nebo ho přidat do džusu, smoothie nebo jakéhokoliv jiného nápoje či jídla (třeba do kaše nebo jogurtu). Pokud si z prášku chcete udělat čaj, zalijte jednu lžičku vroucí vodou (250 ml) a nechte v uzavřené nádobě (například pod pokličkou) louhovat dvacet minut.

Výrobce zdůrazňuje, abyste nepřekračovali maximální denní dávkování a produkt neužívali, pokud jste dítě, těhotná nebo kojící žena.

Balení se 250 gramy mletého ostropestřce mariánského stojí okolo přívětivých 100 korun.

2. místo

Blendea Ostropestřec mariánský

Orientační cena: 490 Kč

Kombo Ostropestřce, který podporuje játra či zažívání a rakytníku, který podporuje obranyschopnost v 60ti kapslích.

Proč je na 2. místě Ostropestřec od Blendea?

Na druhé místo jsem zvolila kapsle Blendea, které kombinují 2 kvalitní látky.

Tohle kombo obsahuje Ostropestřec, který je tradičně využíván na podporu funkce jater, podporuje zažívání či pročišťuje organismus a rakytníku, který podporuje obranyschopnost či stav pokožky. 

Blendea je obecně velice oblíbený obchod, který nabízí skvělé přírodní produkty bez přidané chemie.

Uživatelské recenze:

Recenze na eshop Blendea jsou hezky pozitivní. Ve většině recenzí si lidé chválí kvalitu či funkčnost porduktů, rychlost dodání, nebo třeba i ceny. Na recenze se můžete podívat třeba heurece, nebo zboží.cz

Dále o produktu

Česká značka Blendea nabízí tento sympaticky vyhlížející doplněk stravy s obsahem ostropestřce mariánského, kterému se v češtině říká bodlák stříbrný, který v ČR najdete zcela běžně (poznáte ho podle sytě fialových květů). Má skvělé účinky zejména na trávení, protože pomáhá k optimálnímu fungování jater, které účinně detoxikuje a regeneruje. Při užívání ostropestřce byste měli pocítit lehkost a žádný těžký pocit v žaludku po jídle. Kromě toho bodlák působí dobře i na kardiovaskulární systém a přispívá k normálnímu fungování srdce.

Bonusem tohoto produktu je obsah další látky, konkrétně rakytníku řešetlákového, který vyniká vysokým obsahem vitamínu C (je ho v něm až 200× víc než v citronu!) a stimuluje silnou obranyschopnost organismu.

Co je na tomto produktu také skvělé? Že se jedná o veganský doplněk stravy, který je bez syntetických látek, lepku i laktózy, takže ho mohou užívat i vegani a alergicky. Pozor – není však vhodný pro děti, ani těhotné a kojící ženy.

Za jedno balení se 60 kapslemi zaplatíte okolo 490 korun a při nákupu dvou balení za cca 980 korun dostanete třetí balení zdarma, což se finančně určitě vyplatí.

3. místo

MycoMedica Ostropestřec

Orientační cena: 400 Kč

Proč je na 3. místě Ostropestřec od MycoMedia?

Jde totiž o kvalitní ostropestřec, jehož hlavní účinná látka silymarin podporuje normální činnost jater, jejich detoxikaci a regeneraci. Zlepšuje také produkci žaludečních šťáv. MycoMedia je navíc oblíbená a kvalitní značka doplňků stravy.

Uživatelské recenze:

Ostropestřec značky Myco Media má opravdu téměř samé pozitivní ohlasy. Dívala jsem se třeba na zboží.cz. Značka MycoMedia má mimo jiné na heurece okolo 2000 recenzí a z toho je drtivá většina pozitivních. Lidé si chválí komunikaci, ochotu, nebo třeba výběr zboží.

Dále o produktu

Česká značka MycoMedica nabízí 90 kapslí s obsahem ostropestřce mariánského za necelých 400 korun.

Tato směs obsahuje extrakt z ostropestřce o koncentraci 80% silymarinu, 30% extrakt z houby Reishi a extrakt z kořene pampelišky, který směs svými účinky vhodně doplňuje.

Silymarin napomáhá k normální činnosti jater, jejich regeneraci a pročištění. Stejně tak pomáhá k dobrému trávení a detoxikaci organismu, což vede k lepší obranyschopnosti organismu. Dále také blahodárně působí na činnost srdce a udržení normální hladiny cukru v krvi. Obsažená pampeliška navíc blahodárně působí na činnost žlučníku a jater. Reishi přispívá k normální hladině cholesterolu, imunity a oběhové soustavy. 

Doporučené dávkování je 1 kapsle před jídlem.

4. místo

Viridian Milk Thistle

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala Ostropestřec od Viridian?

Tento produkt obsahuje 90 kapslí za cca 500 korun. Ostropestřec Mariánský od značky Milk Thistle má vysokým obsah aktivní složky silymarin, která dokáže skvěle působit na fyziologickou činnost jater.

Tento produkt neobsahuje žádné syntetické, geneticky modifikované nebo ozařované složky, přídatné látky živočišného původu, konzervační prostředky, umělá barviva, pšeničný lepek, pšenici, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý ani kyselinu stearovou.

Doporučuje se užívat 1 tableta společně s jídlem.

5. místo

NOW Double Strength Silymarin

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala Ostropestřec značky NOW?

Produkt od americké značky NOW se 100 rostlinnými kapslemi stojí cca 530 korun. 300 mg ostropestřce mariánského v jedné kapsli doplňuje 100 mg pampelišky lékařské, která zde zastupuje funkci prebiotik, a 50 mg výtažku z artyčoku, který přispívá k normální hladině cholesterolu a reguluje tělesnou hmotnost. Tyto dvě složky podporují účinky ostropestřce a společně napomáhají ke zdravému trávení, zdravému stavu jater, normální srdeční činnosti a vedou ke zvýšení přirozené obranyschopnosti organismu.

Jedná se o dvakrát větší dávku ostropestřce na jednu kapsli, takže je přípravek mnohem silnější a má vynikající výsledky.

Doporučuje se užívat jednu kapsli za den během jídla nebo podle doporučení lékaře.

6. místo

Naturalis 21 Silymarin 98 %

Orientační cena: 650 Kč

Proč jsem vybrala Naturalis 21 Silymarin 98 %?

Doplněk stravy s 250 g ostropestřce v jedné veganské kapsli stojí cca 650 korun a obsahuje 60 kusů kapslí. Jedná se o výhradně český výrobek značky Naturalis 21, protože obsažený ostropestřec pochází z českých farem.

Mezi hlavní benefity produktu patří podpora správného fungování srdce, jater a krevního cukru. Dále napomáhá k detoxikaci organismu, zvyšuje jeho obranyschopnost a působí antioxidačně. Obsahuje totiž celou řadu antioxidantů zvaných flavonoidy, které jsou blahodárné pro lidský organismus, dodávají energii a zlepšují trávení i stav pleti. Kromě nejdůležitějšího silybin je to také quercetin, taxifolin, naringin, apigenin či kaempferol.

Doporučené dávkování pro dospělé osoby je 1 – 2 tablety denně.

7. místo

Swanson Milk Thistle

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala Swanson Milk Thistle?

Další ze srovnání jsou kapsle Ostropestřec značky Swanson. Balení obsahuje 100 kapslí a vyjde vás na něco pod 200 korun. 1 kapsle od této značky obsahuje 500 mg ostropestřce. Výrobce doporučuje užívat dvě tobolky tobolku 2x – 3x denně s vodou, tím pádem vám jedno balení vydrží zhruba na 15-20 dní.

8. místo

Ostropestřec bylinné kapsle

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem vybrala Ostropestřec od Salvia Paradise?

60 kapslí za cca 250 korun od značky Salvia Paradise obsahují pouze 100% čistý Ostropestřec, který je bohatý na antioxidanty. Doporučené dávkování pro dospělého jsou  3 tobolky 3× denně, děti od tří let 1 tobolku 3× denně a  cca 20 minut před jídlem. Můžete si vybrat i větší balení – 120 kapslí za cca 400 korun.

9. místo

Výtažek z ostropestřce mariánského

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala Výtažek z ostropestřce mariánského?

Výtažek z ostropestřce 500 ml od značky EkoMedica Czech můžete pořídit za cca 320 korun. Výrobce doporučuje užívat tento produkt o množství 10 ml 2x denně, minimálně 30 minut před jídlem.

Toto půllitrové balení vydrží cca jeden měsíc.

10. místo

Ostropestřec mletý Salvia Paradise

Orientační cena: 130 Kč

Proč jsem vybrala Ostropestřec mletý od Salvia Paradise?

Jedná se o práškovou formu této bylinky. 120 g zakoupíte za cca 130 korun. 

Nejideálnější forma konzumace je rozpustit tento prášek ve vodě nebo oblíbeném nápoji či smoothie. Doporučené dávkování je 1 čajová lžička rozmíchaná v libovolné tekutině, 3x denně.

11. místo

Jamieson Ostropestřec mariánský

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala Ostropestřec značky Jamieson?

Doplněk stravy s 90 vegetariánskými kapslemi s extraktem z ostropestřce mariánského stojí necelých 400 korun. Tento produkt od renomované kanadské značky Jamieson Laboratories, která funguje už od roku 1992, neobsahuje žádné přidané chemické látky, palmový olej, cukr ani lepek. 

Každá kapsle ukrývá 150 mg standardizovaného výtažku ze semen ostropestřce, který v sobě ukrývá 53 % antioxidantu silybinu. Ten pomáhá pomáhá chránit a podporovat zdravou funkci jater, zmírňuje kožní potíže související se špatnou funkcí jater, zlepšuje přirozenou produkci žluči pro podporu trávení, regeneruje jaterní buňky, chrání ledviny, slezinu a žlučník.

Dospělým se doporučuje brát 3 kapsle za den a pro viditelné výsledky nejméně po dobu 3 týdnů.

12. místo

Golden Nature Ostropestřec mariánský

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala Ostropestřec od Golden Nature?

Ostropestřec mariánský od Golden Nature stojí necelých 400 korun a najdete v něm 100 tablet. Česká značka Golden Nature vyrábí jen ty nejkvalitnější přírodní doplňky stravy, u který vždy podrobně uvádějí obsah aktivních složek

V tomto produktu najdete 80% silymarinu (tedy 300 mg na jednu tabletku), což je standardizovaný výtažek ze semínek ostropestřce mariánského, a dále ještě mletý ostropestřec v množství 200 mg na jednu dávku. Tato aktivní látky příznivě působí na trávení a správné fungování jater.

Doporučuje se dávkovat 2, maximálně 3 tablety za den, a je potřeba je zapít dostatečným množstvím tekutiny. Rozhodně nepřekračujte doporučenou dávku 3 tablet denně a v průběhu užívání se nedoporučuje pít alkoholické nápoje.

Závěr

Pokud máte problémy s játry nebo chcete třeba detoxikovat organismus od volných radikálů, bude tato bylina volba, se kterou nesáhnete vedle. Vbyrat si můžete například cenově dostupný a kvalitní mletý ostropestřec od NaturalProtein za pouhých 100 Kč. Dále bych vám doporučila účinnou kombinaci ostropestřec+rakytník od Blendea, nebo třeba 90 kapslí čistého ostropestřce od MycoMedia za 400 Kč. Pokud si nejste jistí, zda se pro vás ostropestřec hodí, určitě se poraďte se svým lékařem či lékárníkem.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[19] Wikipedie (CZ): Ostropestřec mariánský

[20] Diplomová práce (CZ): Vliv ošetření elicitory na obsah některých biologicky aktivních látek
ve vybrané rostlině

[21] Healthline (ENG): 7 Science-Based Benefits of Milk Thistle

[22] PubMed Central (ENG): A Mini Review on the Chemistry and Neuroprotective Effects of Silymarin

[23] PubMed Central (ENG): Milk thistle: a future potential anti-osteoporotic and fracture healing agent

4.8/5 (Počet hlasů: 5)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »