10 tipů na nejlepší zelenou kávu – recenze a diskuze

Shrnutí: Jestli si nedokážete představit den bez kofeinu, zkuste zelenou kávu. Jde o zdravější variantu kávy, která při výrobě neztratila své cenné látky. Tělu dodá energii, pořádnou porci antioxidantů a může pomoci během procesu hubnutí. V tomto článku najdete hned deset tipů na kvalitní zelené kávy:

 • První místo u mě má Ketomix káva s matchou a zelenou kávou, která je ideálním nápojem během hubnutí, jelikož pomůže nastartovat metabolismus a poskytne vám více energie.
 • Na 2. místo jsem vybrala kapsle Vieste Zelená káva premium s obsahem deseti přírodních složek (např. l-karnitin a vláknina) na pomoc při redukci hmotnosti.
 • A 3. příčku získala zelená káva od značky Kávoviny, což je 230 g mleté zelené nepražené kávy bez jakýchkoli přidaných látek, které vám vystačí na cca 70 šálků nápoje.

V článku se dále dozvíte:

Co si přesně představit pod pojmem zelená káva a na co je tento typ kávy dobrý.[1] Jak se zelená káva připravuje, jaké má účinky[2] a na co je potřeba si dát pozor.[6]

TOP  1. místo

Ketomix

Orientační cena: 400 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o chuťově příjemný kávový zelenou podporující hubnutí. Kromě základu z klasické kávy nápoj obsahuje zelenou kávu, inulin (vlákninu z čekanky) a prášek z čaje matcha bohatého na antioxidanty.

2. místo

Vieste

Orientační cena: 370 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož jde o zelenou kávu, kterou konzumujete ve formě kapslí. Obsahuje deset látek na podporu hubnutí, například glukomanan, malinový keton nebo výtažek z jader afrického manga. Jedno balení obsahuje 100 kapslí.

3. místo

Kávoviny

Orientační cena: 80 Kč
Proč 3. místo?

Neboť zelená káva od tohoto výrobce je vhodnou (a zdravou) alternativou pro milovníky klasického „turka“. Obsahuje mletá kávová zrna, která stačí zalít vodou, a poté můžete rovnou vypít. Navíc tuto kávu koupíte za příznivou cenu.

Deset nejlepších zelených káv

Co je zelená káva?

Dost možná jste se s termínem zelená káva v minulosti už setkali. Před několika lety zažila zelená káva velký boom a od té doby je k vidění vedle čajů a káv na poličkách obchodů se zdravou výživou. A proč se stal tenhle nápoj tak oblíbeným? 

 • Zelená káva obsahuje mnoho prospěšných látek, které nás můžou nakopnout během náročného dne, snížit vysokou hladinu cukru v krvi, snížit vysoký krevní tlak a také prý pomůžou s přebytečnými kily.[1]

Můžete ji znát jako zelený prášek, který byste na první pohled snadno zaměnili třeba se zeleným ječmenem nebo jinou zelenou superpotravinou. Nebo jste ji viděli v její základní podobě jako zelená nepražená zrnka. A právě to je rozdíl mezi normální kávou, kterou známe a které se na světě denně vypije kolem 1,5 miliardy šálků (po čaji a vodě je pražená káva třetí nejoblíbenější a nejčastější nápoj). Zelená káva jsou zrnka kávy v raw podobě, tedy taková, která neprošla procesem pražení. Díky tomu, že nebyla vystavena vysokým teplotám, si zachovala násobně větší množství prospěšných látek.[2] Těmi hlavními a pro lidský organismus nejvíce potřebnými jsou antioxidanty.

Nepražená zrnka kávy obsahují velké množství kyseliny chlorogenové,[3] což je silný antioxidant, který má zároveň protizánětlivé účinky. Vědci naměřili, že jeden gram zelených kávových zrn obsahuje 35 mg kyseliny chlorogenové. Při dvanáctiminutovém pražení kávového zrna se množství kyseliny chlorogenové sníží na polovinu, po 21 minutách pražení už je množství antioxidantu téměř zanedbatelné. Přepražená káva tedy nejen, že není moc lahodná, ale zároveň ztratila mnoho prospěšných látek. A to je škoda.

Jaké jsou účinky a benefity zelené kávy?

Největším benefitem je vysoký obsahu antioxidantů, které vám mohou pomoci při nejrůznějších neduzích. Účinně bojují proti volným radikálům, kterým je naše tělo každodenně vystavováno.

 • Volné radikály jsou atomy, molekuly nebo ionty, které mají ve vnější sféře svého elektronového obalu alespoň jeden nepárový elektron, který má tendenci se vázat na další buňky a poškozovat je. Vznikají řetězové reakce, které se mohou stát počátkem srdečních chorob, cukrovky nebo některých druhů rakovin. Antioxidant dokáže tuto řetězovou reakci zastavit. A právě proto je vhodné jíst pestrou stravu, která je na antioxidanty bohatá.
 • Antioxidanty obsažené v zelené kávě také dokážou srovnat vysokou, nebo nízkou hladinu cukru v krvi.
 • Podle některých studií pomáhá konzumace zelené kávy snížit obsah tuku v těle, což může být výsledkem toho, že zelená káva zmírňuje chuť na sladké.
 • Kromě toho má ale velmi příznivé účinky i v oblasti srdečních chorob nebo cukrovky.[4]
 • Padesát dobrovolníků s prokázanými zdravotními potížemi, jako je vysoký krevní tlak a vysoká hladina cukru v krvi, užívali dvakrát denně po dobu osmi týdnů 400 mg extraktu z bezkofeinové zelené kávy. U těchto lidí došlo k prokazatelnému snížení hladiny cukru v krvi, krevního tlaku a také úbytku tuku v pase.[5] To už stojí za zvážení, co myslíte?

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Jak se tahle káva správně připravuje?

Ve většině případů seženete zelenou kávu ve formě prášku, který zalijete horkou vodou. Pravda, ke cappuccinu s našlehanou pěnou a latte artem musí tenhle nápoj zdolat ještě dlouhou cestu, ale přesto věřím, že si ho oblíbíte i v této spartánské verzi.

Na co si dát pozor?

Předně je potřeba myslet na to, že zelená káva obsahuje kofein, dokonce o něco málo více než pražená káva. 

 • Ačkoliv je přiměřené množství kofeinu pro zdravého člověka bezpečné, může vést k nejrůznějším nežádoucím účinkům. Těmi rozšířenějšími jsou problémy se spánkem, zvýšený krevní tlak a úzkost.[6] Jeden šálek černé nebo zelené kávy obsahuje okolo 100 mg kofeinu (liší se podle způsobu přípravy). Lidé, kteří trpí vysokým krevním tlakem nebo jim z jiného důvodu není doporučeno pít nápoje s kofeinem, by měli užívání zelené kávy konzultovat se svým lékařem. 
 • Dále je na místě zmínit, že kofein způsobuje závislost. Zkuste si vy, kteří pijete jednu nebo více káv denně, zkusit kávu na týden vysadit. Je možné, že se dostaví abstinenční příznaky, jako je silná bolest hlavy, únava nebo nechutenství.
 • A také – všeho moc škodí – proto dbejte na to, abyste nepřekročili denní dávku kofeinu, a myslete na to, že kofein nenajdete jen v kávě, ale také třeba v černém a zeleném čaji, energetických nápojích, a je také „schovaný“ v čokoládě a kakaových bobech nebo třeba v guaraně.
 • Denní dávka kofeinu by neměla u zdravého člověka překročit 400 gramů, těhotné ženy by měly konzumaci kofeinu opět řešit se svým lékařem.

1. místo

Ketomix káva s matchou a zelenou kávou

Vynikající instantní nápoj na podporu hubnutí se zelenou kávou, matchou a vlákninou z čekanky.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je instantní káva s matchou a zelenou kávou od Ketomixu na 1. místě?

První místo v žebříčku u mě obsadil tento nápoj se zelenou kávou od Ketomixu, který navíc obsahuje kvalitní japonský čaj – matchu. Předností této kávy je, že neobsahuje žádný přidaný cukr, vyznačuje se nízkým obsahem tuku, zato v ní však najdete prospěšnou vlákninu z čekanky. Právě tato káva od Ketomixu navíc podporuje hubnutí a pokud se snažíte shodit přebytečná kila, bude pro vás skvělým parťákem ke snídani.

Uživatelské recenze

Tato instantní káva si vysloužila pěkná hodnocení na stránkách výrobce (ketomix.cz), kde se o ní píše, že skvěle nahrazuje černou kávu a podle reakcí v komentářích je i lahodná. Firma Ketomix má pak skvělé recenze na Heurece. Soudě dle reakcí v komentářích jde o důvěryhodného prodejce se vstřícným zákaznickým servisem. Zásilka se zdravými pochoutkami vám prý odtud dorazí velice rychle, navíc hezky zabalená. Spokojení jsou zákazníci i s výběrem zboží a zakoupené produkty jsou v komentářích charakterizovány jako „fungující“ a „chutné“.

Dále o produktu

Tuto kávu si můžete dopřávat 2× denně, a to jak teplou, tak i „na studeno“. Ve druhém případě je vždy nutné nápoj pořádně promíchat. Tento zdravý nápoj je snadný na přípravu a je vhodnou volbou i pro vegetariány a vegany. A za zmínku také stojí, že tento výrobek vlastní certifikát CEFF.

Cena této zelené kávy se pohybuje okolo 400 Kč za 94g balení, které odpovídá 47 porcím.

2. místo

VIESTE Zelená káva premium

Káva ve formě kapslí, která obsahuje deset přírodních látek podporujících hubnutí.

Orientační cena: 370 Kč

Proč je Zelená káva premium od Vieste na 2. místě?

Druhé místo jsem se rozhodla věnovat zelené kávě od značky Vieste, která obsahuje deset přírodních látek přispívajících ke snížení tělesné hmotnosti. Mezi těmi najdete například l-karnitine, glukomanan, malinový keton, výtažek z jader afrického manga, kapsaicin nebo mořskou řasu, která je zdrojem vlákniny a jódu. Zvláštností tohoto kávového doplňku je, že se konzumuje ve formě kapslí.

Uživatelské recenze

Pro recenze na tuto kávu v tabletách jsem se vypravila na Heureku a potěšilo mě, že jsem našla pozitivně hodnotící komentáře. V těch zákazníci hojně vyjadřují spokojenost s cenou i kvalitou výrobku a oceňují i stručný, srozumitelný návod k použití. Dále tu lidé potvrzují, že kapsle skutečně fungují a při pravidelném užívání se jim ztrácejí centimetry v pase. Na zbozi.cz jsem si dále přečetla, že se zákazníci po tomto produktu cítí energičtěji.  A vysoký počet hvězdiček pak výrobku přidělila i většina lidí na stránkách prodejce (tj. na webu lekarna.cz).

Více informací

Tyto tablety jsou skvělou alternativou pro ty, kteří nemají rádi kávovou chuť, ale přesto by rádi čerpali z jejích benefitů. Bonusem kapslí je pak samozřejmě i obsah dalších látek, které mohou přispět k rychlejšímu úbytku přebytečných kil.

Doplněk by se měl dávkovat po jedné kapsli dvakrát za den.

Tato káva stojí cca 370 Kč za balení se 100 kapslemi.

3. místo

Kávoviny Zelená káva

Zelená káva ze zralých nepražených kávových zrn pomletých na jemný prášek za super cenu.

Orientační cena: 80 Kč

Proč je zelená káva od značky Kávoviny na 3. místě?

Co takhle zeleného turka? Pokud patříte mezi ty, kterým turecká káva (tj. káva s lógrem) připadá jako dobrá varianta, tak se můžete inspirovat tímto produktem od pardubických Kávovin, který jsem umístila na třetí příčku. Zralá kávová zrna se při zpracování usuší a poté pomelou na jemný zelený prášek – a ten je ideální na zalití horkou vodou do skleničky.

Uživatelské recenze

Pozitivní recenze na tento kávový nápoj jsem našla na zbozi.cz, kde jeden ze zákazníků například píše, že produkt „nezpůsobuje úzkost při nadměrném užití“. Ohledně chuti se pak názory různí – některým nechutnal, jiným celkem dost. Asi nejlépe to nicméně vyjádřil uživatel, který napsal, že jde o „překvapivě chutný nápoj, pokud neočekáváte chuť kávy“. Neočekávejte tedy chuť kávy a nebudete zklamaní. Tato káva se také podle některých dá zalévat nadvakrát, což jeden z uživatelů pokládá za plus. Vysoké hvězdičkové skóre se dále objevilo v recenzích na stránkách prodejce (lekarna.cz).

Další informace

Česká značka Kávoviny je na trhu už od roku 1896. Tradiční receptury v kombinaci s novými technologiemi při zpracování dodávají výrobkům vysokou kvalitu, což ostatně dokládají i pozitivní recenze.

Tato káva je bez lepku, bez laktózy a je vhodná pro vegetariány i vegany. 

230 gramů této zelené kávy vás vyjde na cca 80 korun. A protože toto balení vystačí na zhruba 70 šálků nápoje, jedna káva vás bude stát korunu. Skvělý poměr, no ne?

4. místo

Altevita Zelená káva mletá

Orientační cena: 100 Kč

Proč jsem vybrala mletou zelenou kávu od značky Altevita?

Dalším produktem v mém žebříčku nejlepších zelených káv je Altevita Zelená káva, která obsahuje 100% namletá nepražená kávová zrna. Nic víc. Je vhodná třeba pro ty, kteří jsou zvědaví, jak nepražená zrna chutnají. Ačkoliv se při pití šálku nepatrně rozpomenete na chuť černé kávy, silnou chuťovou paralelu v tom nehledejte. Zelená káva totiž opravdu spíše připomíná zelený čaj. Chuť je spíše travnatá, s tóny čerstvého hrášku nebo různých bylinek. Možná si ji právě vy zamilujete. 

Zelená káva obsahuje již zmíněnou kyselinu chlorogenovou, která se dále přirozeně vyskytuje třeba v bambusu, v ibišku, v bramborách nebo také v dužinách lilku a broskví. Kromě antioxidačních účinků je jí také podle některých studií přisuzován podíl na redukci hmotnosti. Nečekejte ale zázraky a nevsázejte vše jen na popíjení zelené kávy. Ke zdravému snižování tělesné hmotnosti je zapotřebí vyvážená strava, pohyb, ale také duševní pohoda nebo hormonální rovnováha. A mnohdy je zapotřebí konzultace s odborníkem. 

200 g této zelené kávy vás vyjde na cca 100 korun.

5. místo

Najtelo Zelená káva drcená

Orientační cena: 180 Kč

Čím mě zaujala drcená zelená káva od Najtelo?

Cenově přístupnější je zelená káva od značky Najtelo, která nabízí rovnou půlkilový zelený zážitek. Recenzenti tohoto produktu si chválí jak příjemnou chuť, tak dobrý poměr mezi cenou a kvalitou. Doporučuje se pít ráno třeba při detoxikační kúře. Zelená káva vás nastartuje, protože obsahuje kofein, dodá vám energii a svou bylinno-trvanatou, mírně nahořklou chutí vás pořádně osvěží. Nasypte 2 až 3 kávové lžičky do šálku nebo jiné nádoby a zalijte horkou vodou. Dbejte na to, abyste kávu nepřelévali vařící vodou vařící, mohla by zničit účinné látky. Nechte 5 až 6 minut odstát, poté přeceďte. 

Produkt je přirozeně bez lepku, bez laktózy, je veganský a vyrobený v Evropské unii. 500 g drcených zrn nepražené kávy pořídíte za necelých 200 korun.

6. místo

Bercoff Enjoy! zelená káva

Orientační cena: 140 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila zelenou kávu Bercoff Enjoy!?

Značka BERCOFF KLEMBER nabízí hrubě pomletou, zelenou nepraženou Arabicu z Peru. Recenzenti si pochvalují jemnou chuť připomínající slabší zelený čaj. Při výrobě se kávová zrna operou a poté šetrně osuší a namelou nahrubo. Při přípravě pak stačí jednu až dvě lžičky zalít horkou (ne vařící) vodou a po pár minutách vypít. Káva se ani nemusí cedit, sedlina zůstane na dně šálku. 

Výhodou tohoto produktu je praktický znovuuzavíratelný obal, který udržuje intenzitu kávového aroma. 

Tento stoprocentně přírodní produkt stojí cca 140 korun a balíček váží 250 g.

7. místo

Green Coffee Extract (extrakt ze zelené kávy)

Orientační cena: 200 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila extrakt ze zelené kávy od značky BioMedical?

Tento extrakt ze zelené kávy od Green Medical je totiž bohatým zdrojem kyseliny chlorogenové (CGA), mezi jejíž vlastnosti patří schopnost snižovat hladinu krevního cukru (což může pomoci při cukrovce), redukovat hmotnost a pomáhat s příznaky obezity. Dále působí protizánětlivě, antimikrobiálně a rovněž pozitivně ovlivňuje náladu.

Produkt je tedy vhodný pro osoby, které chtějí zhubnout, pro sportovce během přípravy na výkony nebo pro ty, kteří potřebují dodat energii.

Jedna denní dávka tohoto extraktu ze zelené kávy je 600 mg, což odpovídá pouhé polovině zarovnané čajové lžičky, kterou stačí rozmíchat ve vodě a vypít.

Výrobce upozorňuje, že výše zmíněná maximální denní dávka nesmí být překročena a současně by tento produkt neměly užívat děti a lidé do 18 let nebo ti, kteří mají kardiovaskulárními problémy, a dále také kojící a těhotné ženy.

100gramové balení produktu stojí cca 200 korun.

8. místo

Sonnentor Káva zelená BIO

Orientační cena: 110 Kč

Proč jsem vybrala zelenou kávu od Sonnentoru?

Sonnentor je právem jednou z nejoblíbenějších českých značek s čajem a kořením. Česká sesterská pobočka rakouské značky vznikla v roce 1992 a byla postavena na kvalitních základech. Jejími pilíři je totiž udržitelnost, pokora a zodpovědnost. Sortiment pochází z šetrného ekologického zemědělství, tudíž je v bio kvalitě, je lokální a balen do ekologických obalů. A z tohoto světa pochází i Zelená káva Nicaragua. Mnozí také možná ocení to, že je porcována do nálevových sáčků, takže si kávu připravíte jednoduše, jako byste si vařili čaj. Milým detailem je krásný sonnentorský design, který bezpečně rozpoznáte.

54gramová krabička vás vyjde na cca 110 korun.

9. místo

Zlatý doušek Good Nature Zelená káva se skořicí

Orientační cena: 120 Kč

Čím mě zaujala zelená káva od značky Zlatý doušek?

Tato zelená káva od slovenské značky Zlatý doušek mě zaujala tím, že se jedná o lákavou směs extraktu ze zelené kávy a z praženého ječmene, čekanky a žita, která je obohacená o voňavou skořici. Díky ní a přirozenému obsahu inulinu má výsledný nápoj lahodnou chuť.

A co se týče blahodárných účinků, pravidelné popíjení této kávy může blahodárně působit na vaše trávení, činnost jater, klouby, kosti, srdce i hladinu krevního cukru. Dále vám může pomoci během hubnutí a také podpořit pravidelné vyprazdňování.

Doporučené dávkování jsou maximálně čtyři šálky za den, přičemž jeden šálek představuje 1-2 kávové lžičky prášku zalité horkou (nikoliv vroucí) vodou.

Balení se 100 g produktu stojí cca 120 korun.

10. místo

Dr.Protect Zelená káva (různé příchutě)

A proč srovnání zakončuji trojicí zelených káv od značky Dr.Protect?

Dr.Protect Zelená káva se skořicí

Tento nápoj obsahuje kombinaci surovin, jejichž účinné látky blahodárně působí na vaše zdraví a pohodu. Kromě extraktu ze zelené kávy totiž obsahuje již zmíněnou skořici cejlonskou v bio kvalitě, praženou čekanku obecnou, pražené žito a ječmen.

Skořice cejlonská je nejkvalitnější odrůda a poznáte ji podle toho, že je silně aromatická. Dodá nápoji nejen příjemně nasládlou chuť, ale zároveň pomůže s trávením, s nachlazením i s krevním oběhem. Skořice totiž štěpí tuky, zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou, navíc velmi pomáhá při obtížích s průjmy, kolikou nebo nadýmáním. Zahřívá zažívací trakt, podporuje chuť k jídlu a má dezinfekční a antibiotické účinky. Můžete ji užívat i při silné menstruaci nebo třeba při častém krvácení z nosu.

Čekanka obecná, z jehož kořene se vařila (a dosud vaří) cikorka, známá náhražka kávy, je léčivá bylina, jejíž kořen konzumujeme pro správnou funkci střevního traktu, jater, cév, srdce, kostí a kloubů nebo močových cest.

Věřím, že si Zelenou kávu se skořicí od Dr.Protecta zamilujete a stane se dobrou alternativní náhradou černé kávy. 100 g pořídíte za cca 100 korun. 

Dr.Protect Zelená káva s vanilkou

Skvělá varianty pro ty z vás, kteří milují sladkou chuť vanilky. Věděli jste, že spolu s kardamomem a šafránem patří vanilka k nejdražším kořením na světě? A že je vanilkovník, z něhož se vanilka získává, druh orchideje? 75 % veškeré produkce se dováží z Madagaskaru a používá se už od pradávna nejen jako aromatická složka při vaření, ale rovněž v kosmetice, parfumerii nebo léčitelství. A často je přidávána do nealkoholických nápojů hlavním odběratelem vanilky je výrobce coca-coly, který si ročně objednává desítky tun tohoto voňavého koření.

Nejen, že vanilka má sladce hřejivou chuť, navíc je výborným antioxidantem, má protizánětlivé látky, může pomoci při prevenci proti rakovině a proti neurodegenerativním onemocněním. Kromě vanilky pravé se tento produkt neobejde bez čekanky obecné, jehož vlastnosti a benefity jsem vám už popsala. Cena ani gramáž se nemění.

Dr.Protect Zelená káva s kardamomem

O kardamomu už dnes byla řeč. Spolu s vanilkou a šafránem patří k nejdražším kořením na světě. Obsah žlutých voňavých tobolek je tím pravým, co vás v podzimních a zimních měsících zahřeje a navodí příjemnou atmosféru. 

Kardamom používali už naši předkové. Pochází z Indie, kde je dodnes hojně využíván při vaření pokrmů a nápojů. Kromě toho, že velmi dobře chutná, pomáhá při potížích v dutině ústní. Dokáže osvěžit dech a zabít špatné bakterie v ústech. Ostatně toho využila známá značka Wrigley a přidává extrakt z kardamomu do žvýkaček. Podle dalších studií kardamom také snižuje vysokou hladinu cukru v krvi, chrání naše játra, bojuje proti depresím a celkově zlepšuje imunitu.[7]

Závěr

Zelená káva je doplněk stravy, který může pomoci snížit vysoký krevní tlak nebo vyšší hladinu cukru v krvi. Avšak lidé, kteří na vysoký krevní tlak trpí, nesmí zapomínat na to, že zelená káva je stále káva, i když tak třeba nechutná, a že obsahuje kofein, který pro ně není vhodný. Pokud tedy tito lidé chtějí okusit příznivé účinky zelené kávy, měli by si vyhledat bezkofeinovou variantu a zároveň by neměli zapomenout poradit se o jejím užívání se svým lékařem. Zelenou kávu tedy doporučuji zkusit, pokud netrpíte výše jmenovanými problémy.

Největší zastoupení účinných látek má v zelené kávě kyselina chlorogenová, silný antioxidant, který chrání tělo před škodlivými radikály. Pokud jste kuřák, pohybujete se často ve znečištěném prostředí, pracujete s průmyslovými rozpouštědly nebo pesticidy, musí vaše tělo bojovat s volnými radikály, které nedokáže výrobou vlastních antioxidantů zastavit. Tím, že tělu dodáte antioxidanty, mu pomůžete toto ničivé tažení úspěšně zdolat. 

Na základě důkladného průzkumu podle mě stojí za vyzkoušení především Ketomix instantní káva s obsahem zelené kávy, ale také matchy, která vám dodá energii a podpoří spalování vašeho metabolismu během hubnutí. Při redukci hmotnosti vám pomůže i Vieste zelená káva premium s l-karnitinem a vlákninou, která je ve formě kapslí obohacených o desítku přírodních látek, co pomáhají během hubnutí. A pro ty, kteří si chtějí dopřát čistou zelenou kávu à la „turek“, je tu stoprocentně přírodní nepražená zelená káva od značky Kávoviny, která vám vystačí až na 70 šálků. Doufám, že si z mého srovnání nejlepších zelených káv vyberete tu pravou!

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[8] Wikipedie (CZ): Kávovník

[9] Wikiskripta (CZ): Zelená káva

[10] Healthline (ENG): What Is Green Coffee? All You Need to Know

[11] PubMed Central (ENG): Green coffee bean extract improves obesity by decreasing body fat in high-fat diet-induced obese mice

[12] PubMed Central (ENG): Roles of chlorogenic Acid on regulating glucose and lipids metabolism: a review

4.7/5 (Počet hlasů: 34)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »