Mumio – recenze, účinky a které je nejlepší?

Shrnutí: Mumio je přírodní adaptogen, který nabízí komplexní blahodárné účinky pro lidské zdraví. V tomto článku jsem pro vás srovnala deset kvalitních doplňků stravy s mumiem a jako nejlepší mi připadají tyto následující:

 • První místo jsem dala suplementu Shilajit mumio Salvia Paradise se 480 mg mumia v jedné kapsli, která je rostlinného původu, takže je vhodná i pro vegany.
 • Na 2. místo jsem vybrala Mumio Natural Medicaments se 250 mg mumia v jedné kapsli, které napomáhá k celkové regeneraci organismu.
 • A 3. příčku jsem dala TML Mumio Gold, což jsou tablety s prvotřídně čistým mumiem bez konzervantů. Jedna tableta obsahuje 250 mg mumia.

Co se v článku ještě dozvíte?

Co je to mumio neboli shilajit.[1] Jaké zdraví prospěšné látky obsahuje a jaké má účinky?[2][3] Pro koho se hodí a kdo by měl jeho užívání zvážit?

TOP  1. místo

Salvia Paradise
Shilajit mumio

Orientační cena: 470 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o snadno konzumovatelné kapsle. Výrobek je bezlepkový, neobsahuje laktózu a zpracovává se z vysoce kvalitních surovin. Obsah mumia v jedné kapsli je 480 mg.

2. místo

Natural Medicaments Mumio

Orientační cena: 300 Kč
Proč 2. místo?

Neboť jde o kapsle od kvalitní české značky, jejíž prioritou je kvalita zpracování a pečlivý výběr přírodních látek. Produkt obsahuje jen minimální množství aditiv, jinak je jeho složení přírodní.

3. místo

TML
Mumio Gold

Orientační cena: 200 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož v tomto případě tobolky obsahují čisté přírodní Mumio, které se získává v Kyrgystánu, a jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání. Jedna kapsle obsahuje 200 mg mumia.

Deset nejlepších doplňků mumia

 1. Salvia Paradise Shilajit mumio 470 Kč (120 kapslí)
 2. Natural Medicaments Mumio 300 Kč (90 tablet)
 3. TML Mumio Gold 200 Kč (30 tablet)
 4. Dr. Popov Mumio 350 Kč (60 tablet)
 5. Shilajit Mumio Hepatica 300 Kč (90 kapslí)
 6. Pharma Activ Mumio 300 Kč (60 kapslí)
 7. Pharma Activ Shilajit Mumio Altai 370 Kč (60 kapslí)
 8. Pharma Activ Mumio Shilajit 300 Kč (60 kapslí)
 9. EcceVita Mumio 500 Kč (60 kapslí)
 10. Jarrow Shilajit Fulvic acid complex 530 Kč (60 kapslí)

Co je to mumio?

Mumio nebo také horská pryskyřice, slzy hor nebo shilajit je hutná a lepkavá hmota, která připomíná dehet. Většinou má mumio širší spektrum barev, od bílé až po hnědou a pochází z horských jeskyní v oblasti střední Asie.[1]

 • Za nejkvalitnější se považuje mumio pocházející z Kyrgyzstánu. Mumio se používá v ajurvédě, ale pomalu se dostává už i k nám, do Evropy. Jeho složení je velmi rozmanité. Obsahuje vitamíny ze skupiny B (B2-riboflavin, B6-pyridoxin, B12-cyanocobalamin), minerály (fosfor, vápník, sodík, draslík, železo, měď,hořčík), stopové prvky (například kobalt, mangan, selen, molybden), organické a mastné kyseliny nebo také velké množství aminokyselin (arginin, fenylalanin, methionin a další) a řadu dalších látek.
 • Je zajímavé, že není přesně známo, zda je mumio látka živočišného nebo geologického původu. Nicméně vědci už určili chemický vzorec mumia, který zahrnuje jak jeho organickou, tak i jeho anorganickou složku. Dalším unikátem této látky je stopový obsah včelího jedu, takže pozor by si měli dát lidé alergičtí na včelí produkty.
 • Mumio se řadí mezi adaptogeny, jelikož jeho působení je opravdu komplexní. Podporuje nespecifickou imunitu a obranyschopnost, napomáhá hojení při zlomeninách, naraženin, (všeobecně podporuje regeneraci tkání) a podobně, při onemocnění horních cest dýchacích, při paradentóze, únavě, posiluje kosti a pomáhá při zánětlivých procesech v organismu.
 • Mumio je charakteristické hlavně výjimečnou biodostupností, což znamená, že organismus je schopen vstřebat do velké míry veškeré účinné látky, které jsou v něm obsažené.

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Jaké má mumio účinky?

Mumio je velmi účinný pomocník v boji za naše dobré zdraví. Používá se díky ajurvédě tisíce let pro celkové fyzické posílení, proti procesu stárnutí, ke stabilizaci hladiny cukru v krvi, pro zvýšení libida, hojení ran, léčení močového ústrojí, omlazení, zvýšení činnosti mozku, zlepšení potence, pro hojení kostí, regeneraci ledvin, posílení imunitního systému, při artritidě, artróze, vysokém krevním tlaku, hubnutí a pro léčení celé řady dalších stavů.

Tato rostlinka umí zlepšovat paměť a dokáže stimulovat stres. Má blahodárný vliv na imunitní systém a snižuje chronickou únavu.

Mumio dokáže zkrátit dobu, která je nutná pro regeneraci při poranění svalů a nervů.[2] Má velmi blahodárný vliv i na vlasy, jelikož podporuje syntézu kolagenu,[3] cévy, posiluje kosti[4] či zuby.
Podporuje pronikání nerostů, zvláště vápníku, fosforu a hořčíku do svalové tkáně a kostí. Užívání Mumia vede k obnově vitality.

Jak je známo, afrodiziaka jsou přípravky pro zvýšení touhy po sexuálním prožitku. Zlepšují prokrvení orgánů v malé pánvi.

A právě mumio takto působí. Zvyšuje energii, sílu a sexuální energii. Léčí neplodnost.

Mumio reguluje hladinu krevního cukru. Snižuje krevní srážlivosti, kontroluje krevní tlak, čistí krev a chrání před krvácením z nosu. Velký benefit je, že zvyšuje počet červených krvinek u chudokrevnosti.

Mumio má výborný vliv na fyziologickou funkci prostaty a močového měchýře. Má mírný močopudný účinek.

Mumio odbourává tuky, cholesterol a udržuje štíhlé tělo v kondici. Posiluje funkce žlučníku, jater a podporuje normální činnost trávicího traktu.

Působí při menstruačních potížích a při silném menstruačním krvácení.

Bylo zjištěno, že má mumio protinádorové účinky a zmírňuje nežádoucí účinky chemoterapie.[5]

Protože se jedná o dar přírody, který dodá našemu tělo mnoho prospěšných látek. Jedná se o velmi zajímavý koncentrát minerálních látek a stopových prvků. Najdeme zde poměrně velké množství vápníku, hořčíku, draslíku, fosforu, ale i železa, zinku, síry, selenu, manganu a molybdenu.

Je vědecky dokázáno, že forma navázání minerálních látek v mumiu je velmi ojedinělá a tělu prospěšná, protože jsou velmi dobře vstřebatelné.

Co obsahuje mumio?

Vitamíny skupiny B jsou velmi důležité pro dobrý stav pokožky, očí, správnou funkci srdce a krvetvorby.

Nejdůležitější význam vitamínu D je při vstřebávání vápníku a fosforu ze střeva do krve, kdy udržuje optimální hodnotu těchto minerálů a pomáhá je odvádět do kostí a dalších orgánů.

Mastné kyseliny jsou důležité pro správnou činnost mozku, růst a vývoj. Mohou snižovat riziko kardiovaskulárních chorob.

Vápník je základní stavební látka kostí, zubů a všech lidských tkání.

Tento minerál se účastní přeměny cukrů, tuků, bílkovin na přenos energie. Spolu s vápníkem tvoří hlavní součást kostí a zubů. Zajišťuje také udržení pravidelného srdečního pulzu a je také potřebný pro mozek a nervovou tkáň celkově.

Sodík umožňuje kyslíku a živinám procházet buněčnými stěnami tam i zpět a je nezbytný pro správnou funkci svalů a nervů.

Hořčík pomáhá při bolestivém svalovém napětí, má protikřečový účinek a je důležitý pro normální činnost nervů a svalů.

Tento minerál snižuje krevní tlak a riziko kardiovaskulárních onemocnění, chrání ledviny a snižuje riziko ledvinových kamenů,slouží jako prevence proti cévním a mozkovým příhodám a pomáhá předcházet cukrovce.

Mimo jiné se podílí na stavbě kostí a činnosti centrálního nervového systému. Je součástí kolagenu, bílkoviny, která je důležitou částí kůže, kostí a pojivových tkání.

Mangan pozitivně působí na správnou funkci pohlavních žláz, podporuje činnost mozku a stavbu kostí, tlumí únavu a zlepšuje paměť.

Zinek je základní prvek, který podporuje růst. Je nejvíce zastoupen ve svalech, kostech a játrech. Optimální hladina zinku v těle napomáhá udržet rovnováhu imunitního systému a pozitivně působí na metabolismus bílkovin a sacharidů.

Tento prvek hraje významnou roli při prevenci zubního kazu a jeho přítomnost zvyšuje tvrdost zubní skloviny.

Pro koho se mumio hodí?

Mumio se hodí pro toho, kdo chce mít silnou imunitu a vyvážené množství všech živin v těle.

 • Tuto rostlinu vlastně můžeme považovat za univerzálního pomocníka při řadě onemocnění. Pokud si nejste jistí, zkuste se poradit s lékařem, ajurvédským lékařem nebo nutričním terapeutem.

Má mumio nežádoucí účinky?

Prozatím nebyly zjištěny žádné vedlejší negativní účinky. Mumio má obranně–adaptogenní vlastnosti, není jedovaté a to ani při dlouhodobém užívání. Nemá negativní dopad na srdeční a cévní orgány, nepodporuje nádorový růst, v těhotenství nevyvolává poškození plodu ani potraty.

 • Samozřejmě je ale důležité vždy dodržet dávkování, protože v případě požití velmi vysoké dávky může mumio zvýšit hladinu kyseliny močové, což může vést ke zvýšení hladiny žluči, a to pak následně vést k dalším problémům.

1. místo

Saliva Paradise Shilajit mumio

Výborné kapsle s obsahem 480 mg mumia pocházejícího z vysoce kvalitních surovin.

Orientační cena: 470 Kč

Proč je produkt Salvia Paradise Shilajit mumio na 1. místě?

První místo jsem se rozhodla udělit produktu od značky Salvia Paradise, v němž je látka mumio dostupná ve formě kapslí. Mumio je známé přes 3000 let a jeho účinky jsou mnohé. V dnešní době se užívá pro podporu zdravých kloubů, kostí, imunitního i reprodukčního systému, močových funkcí či trávení. Doporučuje se užívat ženám pro komfortní menstruaci. Dále působí jako antioxidant, takže má anti-aging účinky. Mumio také pomáhá udržovat ve formě psychické i kognitivní funkce.

Uživatelské recenze

Recenze na tento produkt jsou obecně moc hezké. Na stránkách zbozi.cz se o něm například píše, že je „nejlepším mumiem na trhu“ a i procentuálně se tady tento výrobek drží vysoko.

Na e-shop lekarna.cz, kde toto mumio koupíte, se také rozhodně můžete spolehnout. Na zbozi.cz se na jeho konto objevuje řada pozitivních ohlasů. Zákazníci oceňují profesionální přístup a především pak rychlé dodání balíčku. Obdobně skvělé komentáře jsem pak našla i na srovnávači heureka.cz, kde si lidé hodně chválí i tamní ceny, komunikaci se zákazníkem a spolehlivost internetového obchodu.

Dále o produktu

Společnost Salvia Paradise vznikla v roce 2008 a je ryze českou rodinnou firmu, která dováží a šetrně zpracovává pouze ty nejkvalitnější rostliny. Perfektním důkazem je i tento jejich produkt Shilajit mumio, který obsahuje 480 mg mumia v jedné veganské kapsli bez laktózy a lepku.

Doporučuje se užívat  1-2 kapsle jednou za den, vždy 20 minut předtím, než se pustíte do jídla.

Ekologické balení ve skle obsahuje 120 bylinných kapslí a stojí cca 400 korun.

2. místo

Natural Medicaments Mumio

Kvalitní přírodní kapsle s mumiem od spolehlivé české značky.

Orientační cena: 300 Kč

Proč je mumio od značky Natural Medicaments na 2. místě?

Druhé místo v žebříčku jsem věnovala kapslím od prvotřídní české značky Natural Medicaments. Tento doplněk obsahuje mumio, jež se získává na těžko dostupných místech a obsahuje pozoruhodné množství minerálních látek, které se navíc mimořádně dobře vstřebávají. Patří mezi ně vápník, hořčík, fosfor, draslík, železo, zinek selen nebo mangan.

Užívání doplňku podporuje zdravý stav žaludku, pokožky, střev a vyrovnanou hladinu cholesterolu.

Uživatelské recenze

Recenze na produkt jsem našla jednak na srovnávači zbozi.cz a jednak na stránkách mall.cz – v obojím případě se hvězdičkové hodnocení pohybuje poměrně vysoko. A píše se tu, že jde o účinný doplněk, který podle jednoho zákazníka zlepšuje stav kostí a podle dalšího je to skvělý parťák podporující duševní vitalitu a dobrý spánek.

Spousta hezkých slov jsem pak našla i na stránkách prodejce prozdravi.cz, kde zákazníci píší například to, že jim produkt pomohl na klouby nebo proti únavě. Kromě toho si lidé cení „tabletové“ formy výrobku, protože samotné mumio má prý nic moc chuť a díky pilulkám ji prý člověk (naštěstí) necítí.

Více informací

Česká značka Natural Medicaments je na trhu od roku 2002 a její filozofií je pohlížet na zdraví komplexně a pečovat o něj z pohledu přírodní, celostní a alternativní medicíny. Právě proto jsou produkty této společnosti přírodní, pouze s nezbytným minimem přídatných látek. Hlavní důraz je zde kladen na kvalitu zpracování, spolupráci se zkušenými a erudovanými odborníky a pečlivý výběr přírodních složek.

Balení Mumia obsahuje 90 tablet a užívat se má po jedné kapsli za den. Tento produkt je možné pořídit od 350 korun.

3. místo

TML Mumio Gold

Čistě přírodní a cenově výhodné tobolky obsahující 200 mg čistého mumia.

Orientační cena: 200 Kč

Proč je Mumio čisté od značky TML na 3. místě?

Třetí místo jsem věnovala tabletám MUMIO gold, které obsahují pouze čisté mumio stlačené v dávkovači a zabalené v jednotlivých platíčkách. Tobolky neobsahují žádné přidané látky a pocházejí z Kyrgystánu. Hodí se zejména při oslabení organismu, který posilují a dodávají mu vitalitu. Dále přispívají k silným a zdravým kostem.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce lekarna.cz se objevilo několik recenzí, které účinky tobolek potvrzují. Jeden ze zákazníků do komentáře napsal, že doplněk splnil očekávání, a také zde zaznívá, že při užívání došlo ke zlepšení imunitního systému. Kromě toho lidé oceňují přírodní složení produktu.

V recenzích na srovnávači zbozi.cz se pak zákazníci také vyjadřují pozitivně. Doplněk jim pomohl s vlasy, s ledvinami, se žaludečními problémy, zajistil přísun energie a i tady několik lidí zmiňuje, že se jim zlepšila imunita. Také jsem tady našla jedno poměrně užitečné doporučení – tento produkt je důležité skladovat v ledničce, aby tobolky ztuhly a „nepatlaly se“.

Dále o produktu

Společnost TML je na českém trhu od roku 1997 a zaměřuje se na vyhledávání a dovoz čistě přírodních přípravků ze světa, které se opírají o tradiční léčitelství. Jedná se zejména o bylinné doplňky stravy, ale i o kosmetiku, čaje, sladkosti a jiné produkty.

Tablety MUMIO gold se doporučuje užívat ve formě 3 – 4týdenní kúry, a to jednu tabletu za den. Kúru pak můžete zopakovat po uplynutí 4 měsíců.

Balení se 30 tabletami stojí okolo 200 korun.

4. místo

Dr. Popov Mumio

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem vybrala mumio od značky Dr. Popov?

Toto 100% přečištěné mumio od české značky Dr. Popov pochází z Ruska a doporučuje se užívat zejména v období, kdy je vaše imunita namáhaná, tedy například během podzimu a jara. Jedná se o přírodní adaptogen a multiminerál, který v sobě ukrývá celou řadu minerálů, stopových prvků a aminokyselin. Kromě podpory organismu blahodárně působí na duševní pohodu a pomáhá tedy tělu bojovat se stresem. Dále přispívá ke zdravým kostem a reguluje hladinu cukrů a tuků v těle.

Pro ještě lepší výsledky se doporučuje užívat společně s dalším známým produktem této značky, což je Psyllium Dr. Popova. Co se týče dávkování mumia, ideální je brát 1 tabletu za den vždy po jídle a tento proces dodržovat 1 měsíc. Pak je potřeba udělat měsíční pauzu a po té můžete celý proces zopakovat.

A kolik tento produkt stojí? 60 tablet cca 350 korun.

5. místo

Shilajit Mumio Hepatica

Orientační cena: 300 Kč

Čím mě zaujalo Shilajit Mumio od Hepaticy?

Hepatica je dynamicky se rozvíjející firma na trhu potravinových doplňků se sídlem v Polsku. Založil ji cestovatel, vědecký pracovník, fytoterapeut, naturoterapeut, který získal své zkušenosti a znalosti mnohaletým působením v několika úspěšných firmách zabývajících se přírodními produkty. Zde zastával více jak 10 let funkce jako vedoucí výzkumu a vývoje.
Mumio od této značky můžete zakoupit ve formě kapslích, kterých je v jednom balení 90. Doporučuje se užívat 1 tabletku denně asi 30 minut před jídlem. Produkt se pohybuje okolo 300 korun.

6. místo

Pharma Activ Mumio

Orientační cena: 300 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila mumio od Pharma Activ?

60 kapslí můžete zakoupit za cca 300 korun a doporučená denní dávka je 1-2 tablety s vodou.

Mumio je produkováno značkou Pharma Activ, což je dceřiná společnost izraelského koncernu Maabarot Ltd., který sdružuje firmy zabývající se výrobou produktů z oblasti zdravé výživy a zdravého životního stylu a který je ve své zemi a oblasti produkce na vedoucí pozici.

7. místo

Pharma Activ Shilajit Mumio Altai

Orientační cena: 370 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila Shilajit Mumio Altai od Pharma Activ?

Tento Shilajit Mumio Altai od značky Pharma Activ je prémiovým doplňkem stravy, který má vysoký obsah mumia na jednu kapsli, konkrétně 583 mg a je v něm zpracované mimořádně kvalitní mumio z jeskyní v Himalájích.

Jeho hlavní schopností je podpora vyčerpaného organismu po více stránkách. Pozitivně ovlivňuje kosti, klouby, trávení, menstruaci, psychiku, kognitivní funkce, močový i rozmnožovací systém. Přispívá také k omlazení a stabilizuje hmotnost.

Co se týče užívání, tak bohatě stačí jedna kapsle jednou denně, kterou je potřeba dostatečně zapít vodou. Toto dávkování rozhodně nepřekračujte.

A kolik Shilajit Mumio Altai stojí? Balení se 60 kapslemi pořídíte za cca 370 korun.

8. místo

Pharma Activ Mumio Shilajit

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala Mumio Shilajit rovněž od Pharma Activ?

Tento výživový doplněk od značky Pharma Activ obsahuje 200 mg extraktu z Mumia v jedné kapsli. Kromě toho, že povzbuzuje celý lidský organismus, výtečně napomáhá k dobrému fungování kosterního ústrojí, neboť vede k produkci vápníku v kostech.

A protože u starších lidí koncentrace vápníku v kostech slábne, tento produkt se hodí zejména pro ně anebo pro všechny, kteří utrpěli jakoukoli zlomeninu a další úrazy. Ocení ho však i oslabení a vyšerpaní jedinci, jejichž organismus potřebuje nějakou vzpruhu.

Dospělým osobám se doporučuje užívat 1 kapsli jednou či dvakrát denně a vždy zapít dostatečným množstvím vody.

Balení, které obsahuje 60 kapslí bez lepku a laktózy, stojí cca 300 korun.

9. místo

Ecce Vita Mumio

Orientační cena: 500 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala také Mumio od Ecce Vita?

Ecce Vita je česká společnost s dvacetiletou tradicí, která působí v oblasti přírodní medicíny. Zaměřuje se na dovoz speciálních funkčních potravin a bylinných doplňků stravy především v organické kvalitě. Hlavním zaměřením Ecce Vita je výroba doplňků stravy a bylinných směsí podle vlastních receptur.

Jejím hlavním pilířem je kvalita se zaměřením na individuální a celostní přístup k člověku. Byliny pěstují na biofarmách a do produktů používají většinou celé, sušené s přirozeně se vyskytujícími účinnými látkami. Produkty neobsahují žádné konzervační ani chemické látky, umělá barviva ani pesticidy a díky správně sestaveným kombinacím bylin působí komplexně na celý organismus.

Mumio od této značky seženete od 500 korun za 60 kapslí. Doporučené dávkování je 1 kapsle denně s větším množstvím vody.

10. místo

Jarrow Shilajit Fulvic acid complex

Orientační cena: 530 Kč

Proč srovnání zakončuji suplementem Shilajit Fulvic acid complex od Jarrow?

Kalifornská značka Jarrow Formulas je na trhu už 40 let a vývoj svých produktů staví na detailních klinických a vědeckých výzkumech, aby zajistila jejich maximální kvalitu a účinnost. Pokud vám není cizí biohacking, tato značka je přímo pro vás.

Tento produkt ukrývá čištěný standardizovaný extrakt z mumia, který obsahuje více než 60 % kyseliny fulvové. Ta účinně funguje společně s koenzymem Q10 v mitochondriích a podporuje produkci energie v mozku a ve svalové tkáni během cvičení.

A jaké je doporučené dávkování? Užívejte jednu kapsli 1 – 2× denně společně s jídlem nebo podle rady lékaře.

Balení obsahující 30 rostlinných kapslí vás vyjde na necelých 530 korun.

Závěrem

I když se mumio řadí spíše mezi méně známé doplňky stravy, určitě stojí za to, se s ním seznámit. Jeho zcela přírodní složení může tělu poskytnout vše, co potřebuje a to tou nejlepší formou – přirozenou. Pokud si nejste jistí, jestli je tento produkt pro vás, zkuste se poradit s odborníkem. Jelikož je mumio ajurvédský nástroj léčení, určitě vám poradí ajurvédský lékař či terapeut.

Na základě mého průzkumu bych vám doporučila především SALVIA PARADISE Shilajit mumio se 120 kapslemi v balení za poměrně přijatelnou cenu, přičemž jedna kapsle obsahuje krásných 480 mg mumia. Super jsou i tablety Natural Medicaments Mumio, kde jedna tabletka obsahuje 250 mg mumia a hodí se především pro regeneraci organismu po poranění. Kvalitní jsou také tabletky TML Mumio gold, které obsahují to nejčistší mumio z Kyrgystánu. Jedná se o poměrně malé balení 30 tablet za přízivých 200 korun, na kterém si můžete hezky otestovat, jestli je pro vás mumio to pravé.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[6] Wikipedie (CZ): Mumio

[7] Bakalářská práce (CZ): Mumio, doplněk stravy

[8] Healthline (ENG): Benefits of Shilajit

[9] PubMed Central (ENG): Shilajit: A panacea for high-altitude problems

[10] PubMed Central (ENG): Shilajit: A Natural Phytocomplex with Potential Procognitive Activity

4.1/5 (Počet hlasů: 15)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »