TOP 13: Nejlepší a nejkvalitnější Reishi – účinky a recenze

Co je to reishi, jaké má účinky a které je nejlepší? Jak vybrat nejkvalitnější reishi? Recenze, zkušenosti, popis a diskuze.

TOP  1. místo

MycoMedica Reishi 50%

Orientační cena: 1000 Kč
Silná Reishi s vysokou koncentrací působí razantněji na posílení přirozené obranyschopnosti a hodí se při akutních stavech. Přispívá k normální funkci oběhové soustavy a normální hladině cholesterolu v krvi.
2. místo

Superionherbs Red Reishi

Orientační cena: 900 Kč
Výborný extrakt z Reishi, který, díky metodě dvojí extrakce, obsahuje ještě větší množství účinných látek (polysacharidů a triterpenoidů). Účinný doplněk stravy na posílení obranychopnosti a imunity.
3. místo

Soma Reishi tinktura

Orientační cena: 650 Kč
Skvělá tinktura s výtažkem z Reishi z finských lesů obsahuje velké množství bioaktivních látek s pozitivními efekty na lidské zdraví, zejména v oblasti imunity a antioxidačních účinků.

Třináct nejlepších produktů s Reishi

Co je to reishi?

Reishi, jinými slovy také ganoderma nebo lesklokorka lesklá. Pod všemi těmito názvy se skrývá jedno a totéž – jedna z nejužívanějších vitálních hub. Její původ pochází samozřejmě z tradiční čínské medicíny, kde se používá po tisíciletí. Nejčastěji se využívá jako aktivní podpora životní síly, vitality a imunity. 

Mimo jiné se reishi také říká „houba nesmrtelnosti“, což dává ještě větší důraz na její blahodárné účinky.

A jak tato houba, co prý umí zázraky, chutná? Její chuť se popisuje jako tuhá, dřevnatá a lehce nahořklá. Možná byste ji na první pohled zaměnili s chorošem – je této houbě totiž velmi nápadně podobná, jen je o něco tmavší a menší.

Jaké má účinky a benefity?

Zjistilo se, že tato houba obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, potom také zásadní minerály jako je železo či selen a v neposlední řadě i několik zástupců z B komplexu. Potom také vlákninu, antioxidanty, triterpeny, enzymy či adenosiny. A co je zajímavé? V reishi je poměrně vysoký obsah germania, což je velmi vzácný chemický prvek, který má údajně protinádorové účinky a podporuje imunitu.

Díky velkému obsahu polysacharidů má reishi velmi pozitivní vliv na imunitu.

Mohou za to právě terpenoidy, které houba obsahuje. Používá se jako podpůrná léčba například při Alzheimerově chorobě a nebo obecně u problémů s pamětí.

Tím, že má reishi velmi pozitivní vliv na komplexní imunitní systém, považuje se i jako dobrá volba v prevenci rakovinných onemocnění.

Reishi se také osvědčilo už při vypuknutí nemoci a její léčbě. Konkrétně při chemoterapii a radioterapii. Tvrdí se totiž, že přispívá k ničení rakovinných buněk a zároveň „nakopne“ organismus k samoléčbě a uzdravování se.

Reishi se často používá při chronických únavách, syndromu vyhoření, ale i maminkám po porodu či v období laktace.

Uvádí se, že reishi má anti-aging účinky. Má údajně vliv na zpomalení a prevenci procesu stárnutí.

Podle čínské medicíny je reishi balzám na duši. Tato medicína věří v to, že duše Shen sídlí přímo v srdci a tu reishi právě velmi blahodárně uvádí do klidu, zjemňuje a harmonizuje.

Reishi se velmi často používá jako podpůrný prostředek při léčbě úzkostí a nespavosti, která doprovází deprese.

Dle čínské medicíny je reishi skvělá při chřipkách, bronchitidách a dalších typech viróz či nachlazení, protože odhleňuje.

Jak užívat reishi?

Samozřejmě je vždy důležité řídit se konkrétními doporučeními výrobce, protože dávkování se může lišit produkt od produktu. Nicméně by se dalo říci, že vždy záleží na tom, zda berete reishi preventivně, nebo již na nějaký konkrétní problém. Obecně platí, že při prevenci by měla stačit jedna tobolka ráno nalačno, cca půl hodiny před prvním jídlem. Když jde o akutní problém, vždy se poraďte se svým terapeutem nebo lékařem.

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Jak dlouho užívat reishi?

Tuto houbu se doporučuje užívat maximálně 3 měsíce a poté si dát pauzu zhruba 10-14 dní a následně můžete brát zase dalších 90 dní.

Další možností je brát reishi 5 dní, potom 2 dny pauza a ve stejném vzorci pokračovat i nadále.

Na co si dát pozor?

Vždy je lepší se dopředu poradit se svým lékařem nebo terapeutem, který zhodnotí vhodnost reishi při konkrétní zdravotní diagnóze. Nicméně obecně lze doporučit následující:

 • Nesmí se brát při infekcích respiračního systému v akutní fázi.
 • Nežádoucí účinek mohou být mírné žaludeční potíže.
 • Neměli ji brát lidé s autoimunitními nemocemi a pacienti, kteří užívají imunosupresivní léky.
 • Nehodí se pro těhotné ženy.
 • Nehodí se pro osoby s nízkým tlakem.

1. místo

MycoMedica Reishi 50%

Orientační cena: 1000 Kč

Reishi v tabletách od značky MycoMedica ve vysoké koncentraci dokáží velmi úspěšně pomoci s podporou obranyschopnosti a posílením celkové imunity. Dále také přispívají k normální funkci oběhové soustavy a normální hladiny cholesterolu v krvi.

Veškerou houbovou surovinu, která je v těchto kapslích, nechává firma testovat v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Testují také PAHs a radioaktivitu. 

A jak dávkovat? Zvýšená dávka by měla být v rozmezí 3-10 kapslí denně, ovšem až po konzultaci s odborným lékařem. Běžná dávka jsou 1-2 kapsle denně.

Doporučuje se užívat pokaždé 5 dní a následně 2 dny vynechat. Kapsle by se měly brát nalačno s dostatečným množstvím vody. 

Při užívání vitálních hub je doporučeno zvýšit příjem vitamínu C, který podporuje vstřebatelnost účinných látek. 

A jaká je cena? Cca 1000 korun.

2. místo

Superionherbs Ganoderma Red Reishi Extrakt

Orientační cena: 900 Kč

Jedná se o produkt, který je složen z výtažků houby reishi, známé pod názvem „houba nesmrtelnosti“. Produkt je unikátní tím, že obsahuje více než 40 % polysacharidů a více než 4 % triterpenoidů, což zajišťuje jeho vysokou účinnost. Vysokého obsahu polysacharidů a triterpenoidů bylo dosaženou metodou dvojité extrakce.

Duanwood Red Reishi je houba, která se pěstuje 12 měsíců na dlouhých dubových kmenech v čistém prostředí horského masivu Wuyi na severozápadě Číny. Jedná se o civilizací nedotčenou oblast se specifickým klimatem. 

A jak dávkovat? První týden se doporučuje se brát 1 kapsle ráno a to zhruba půl hodiny před snídaní. Od druhého týdne užívejte 1 kapsli ráno cca 20 minut před snídaní a 1 kapsli odpoledne mezi jídly. Kapsle zapijte nejlépe vlažnou nebo teplou tekutinou.

A jaká je cena? Cca 900 korun.

3. místo

Soma Reishi tinktura

Orientační cena: 650 Kč

Tato tinktura je konkrétně extrakt z reishi, což je nejužívanější medicinální houba na světě. 

Reishi podporuje imunitu, má antioxidační účinky a dodává energii unavenému organismu.

Reishi je z velké části tvořena vodou a obsahuje velké množství bioaktivních látek s pozitivními efekty na lidské zdraví. Mezi tyto hlavní účinné látky patří:

 • triterpeny – mají antioxidační účinky a v reishi jich je přes 100 druhů,
 • polysacharidy – ty mají pozitivní vliv na imunitní systém,
 • peptidoglykan – jedná se o hlavní látku, která podporuje imunitní systém.

A jak dávkovat? Extrakt můžete přidat do vody, kávy, čaje, smoothie, nebo si ho nakapat přímo pod jazyk. Za den si nakapejte maximálně 2 ml.Po 3 měsících užívání se doporučuje si dát týdenní pauzu.

A cena? Cca 650 korun.

4. místo

Mushrooms 4 Life Reishi

Orientační cena: 750 Kč

Mushrooms 4 Life obsahuje 100% duální extrakt, který poskytuje nejvyšší úroveň klíčových aktivních živin jedinečných pro houbu Reishi. Společnost garantuje minimální obsah 30 % polysacharidů a 2 % triterpenů.

Každá konkrétní houba má svůj jedinečný charakter, vlastnosti i nutriční profil. Značka Mushrooms 4 Life dbá na to, aby se používaly pouze ty nejkvalitnější suroviny, které jsou pečlivě vybírány tak, aby poskytovaly nejvyšší účinnost.

Jak užívat? Doporučuje se brát 2 kapsle za den, ideálně večer.

Produkt není určen pro děti do 3 let, těhotné a kojící. 

A jaká je cena? Cca 750 korun.

5. místo

Hillvital Reishi (Ganoderma lucidum)

Orientační cena: 650 Kč

Jedná se o produkt, který je extraktem z léčivé houby reishi. Můžete ji znát i pod názvem Lesklokorka lesklá a pochází z tropických a vlhkých oblastí východní Asie. 

A s čím vám tento produkt pomůže? Uvádí se, že:

 • podporuje celkovou obranyschopnost a imunitu organismu,
 • má protinádorové účinky,
 • zmírňuje únavu a reguluje psychické problémy,
 • snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu, 
 • prospívá celkovému fungování kardiovaskulárního systému.  

A jak užívat? Doporučuje se brát 1 kapsli denně s vodou.

A cena? Cca 650 korun.

6. místo

Nupreme Reishi premium extrakt

Orientační cena: 530 Kč

Reishi premium extrakt v kapslích od české značky Nupreme přispívá k přirozené obranyschopnosti, normální funkci oběhové soustavy a normální hladině cholesterolu v krvi. V tomto produktu je až 30% podíl polysacharidů a 1 % vysoce ceněných triterpenů.

Reishi v tomto extraktu pochází z Číny, z provincie Kuang-tung.

Jak dávkovat? Kapsle v želatinovém obalu by se měly brát maximálně 3 v průběhu dne. Berte 5 dní a potom si dejte 2 dny pauzu. Užívejte cca 20 minut před jídlem s vodou.

A cena? Cca 530 korun.

7. místo

Naturalis Reishi

Orientační cena: 500 Kč

Tento prášek z životodárné houby reishi se používá k prevenci a podpůrné léčbě srdce a ostatních kardiovaskulárních onemocnění. Potom také snižuje hladinu cholesterolu v krvi či významně posiluje imunitu. 

A jak tento prášek dávkovat? Můžete ho bez problémů přidat do jakýchkoliv pokrmů, například do polévek či omáček nebo jogurtů. Doporučuje se 1 čajová lžička maximálně 2× za den. 

A cena? Cca 500 korun.

8. místo

Nature´s finest Reishi prášek BIO

Orientační cena: 440 Kč

Tento bio prášek z léčivé houby reishi pochází z ekologického zemědělství a posiluje jak imunitní, tak i kardiovaskulární systém.

V tomto produktu nenajdete žádné výplně ani aditiva a hodí pro vegetariány i vegany.

A jak tento prášek užívat? Doporučená denní dávka jsou 1-3 čajové lžičky. Můžete ho přidávat jak do jídla, tak do pití, ale pozor, má poměrně výranou hořkou chuť. Při užívání výrobce doporučuje zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek.

A jaká je cena? Cca 440 korun.

9. místo

Golden Nature Reishi

Orientační cena: 400 Kč

Reishi v tabletách od české značky Golden Nature, které obsahují 30 % polysacharidů, se skvěle hodí například na podporu imunity nebo chybějící energie.

Jak tablety dávkovat? Výrobce radí užívat 2-3 kapsle 1× denně a s dostatečným množstvím tekutiny.

A cena? Cca 400 korun.

10. místo

Puhdistamo Reishi Extract

Orientační cena: 400 Kč

Tento extrakt z divoké, volně rostoucí houby reishi původem z Finska se skvěle hodí na podporu imunity, funkcí kardiovaskulárního systému, psychiky a mnoho dalšího.

Jedná se o unikátní, čistě finský doplněk stravy v prémiové kvalitě. Extrakt stačí jen nakapat do oblíbeného nápoje a vypít.

Neobsahuje žádná balastní aditiva, pojiva, plnidla a další nežádoucí látky.

Jak dávkovat? Doporučuje se 1 ml 2× za den.

A cena? Cca 400 korun.

11. místo

TeaTao Lesklokorka lesklá

Orientační cena: 520 Kč

TeaTao je česká značka, která dováží čaje a potravinové doplňky z Asie. A tato houba, reishi, není výjimkou. Lesklokorka lesklá podporuje imunitu, normální funkce oběhové soustavy a reguluje hladinu cholesterolu v krvi. 

Jak tyto kapsle dávkovat? Doporučuje se užívat 2 kapsle 3× denně a s velkým množstvím vody. Minimální doporučená doba užívání je 20 dnů.

A jaká je cena? Cca 520 korun.

12. místo

Salvia Paradise Lesklokorka lesklá - Reishi

Orientační cena: 200 Kč

Tinktura bez alkoholu od české značky Salvia Paradise podporuje správnou funkci oběhové soustavy, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi a také podporuje přirozenou obranyschopnost.

Jak tinkturu užívat? Nejprve důkladně protřepejte a následně užívejte 20 kapek 3× za den. Můžete ji zapít čistou vodou. Tato doporučená denní dávka odpovídá 3 408 mg čerstvé houby.

A jaká je cena? Cca 200 korun.

13. místo

YaoMedica Reishi tinktura

Orientační cena: 300 Kč

Tato tinktura s alkoholem od značky YaoMedica z reishi má velký vliv na dobrou imunitu a komplexní zdraví člověka. 

Jednotlivé receptury této značky vycházejí ze zkušeností a ověřených postupů tradiční čínské medicíny. Rovnováha a harmonie, to je cesta.

A jak tuto tinkturu užívat? Doporučuje se ji konzumovat vždy nalačno, ideálně před snídaní. Protřepejte a aplikujte 1 kapku na 1 kg tělesné hmotnosti. 

A cena? Cca 300 korun.

Závěr

Říká se, že medicínské houby mají velkou moc, v tom dobrém slova smyslu. Zkuste je také.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Lesklokorka lesklá

[2] Bakalářská práce (CZ): Potravinářský a zdravotní význam houby
Ganoderma Lucidum

[3] Healthline (ENG): 6 Benefits of Reishi Mushroom (Plus Side Effects and Dosage)

[4] PubMed Central (ENG): Probing Lingzhi or Reishi medicinal mushroom Ganoderma lucidum (higher Basidiomycetes): a bitter mushroom with amazing health benefits

[5] PubMed Central (ENG): Spore Powder of Ganoderma lucidum Improves Cancer-Related Fatigue in Breast Cancer Patients Undergoing Endocrine Therapy: A Pilot Clinical Trial

1/5 (Počet hlasů: 1)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?