Zelený ječmen – recenze, účinky a který je nejlepší?

Shrnutí: Zelený nebo také mladý ječmen patří mezi tzv. zelené superpotraviny s bohatým obsahem chlorofylu, antioxidantů, minerálů i vitamínů, které váš organismus opečují po mnoha stránkách (pomáhají posilovat imunitu, zlepšit trávení, kvalitu pleti, krvetvorbu a spoustu dalších oblastí). V tomto článku jsem pro vás srovnala 15 kvalitních suplementů s mladým ječmenem, které mi na základě důkladného průzkumu připadají jako to nejlepší na našem trhu:

 • První místo u mě má BIO Ječmen ADVANCE, což je 100% čistá a RAW šťáva v prášku s BIO certifikací, ze které si rozpuštením ve vodě jednoduše připravíte blahodárný nápoj.
 • Na 2. místo jsem vybrala Blendea Supergreens, kvalitní směs 5 zelených superpotravin zeleného ječmene, chlorelly, spiruliny, mladé pšenice a máty, kterou v žádném jiném doplňku stravy nenajdete.
 • A 3. příčku získal NaturalProtein ječmen v BIO kvalitě, jehož 80gramové balení za super cenu vám vydrží na celých 40 porcí.

Co si v článku můžete dále přečíst?

Vše o zeleném ječmenu – o co se jedná,[1] jaké má účinky a benefity,[2] jaké výživné látky obsahuje, doporučené dávkování a dostupné formy mladého ječmene.

TOP  1. místo

BIO Ječmen ADVANCE

Orientační cena: 560 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o kvalitní doplněk se 100% sušenou šťávou, která se vyrábí z mladého ječmene té nejvyšší kvality. Výrobek získal certifikace USDA ORGANIC a ABCERT CZ-BIO-002.

2. místo

Blendea Supergreens

Orientační cena: 550 Kč
Proč 2. místo?

Protože zde nekupujete „pouze“ ječmen, ale perfektně namixovanou směs několika prospěšných zelených superpotravin. Obsahuje zelený ječmen, mladou pšenici, spirulinu, chlorellu a špetku máty.

3. místo

NaturalProtein ječmen

Orientační cena: 120 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož tento prášek z mladého ječmene od sympatické české firmy NaturalProtein má nejen blahodárné účinky na organismus, ale také příznivou cenu. A navíc je 100% čistý a BIO.

Patnáct nejlepších doplňků zeleného ječmene

Co je to zelený ječmen?

Mladý ječmen se řadí mezi tzv. „supergreen“ potraviny neboli zelené superpotraviny. Jedná se o jednoletou, samoopilovací obilovinu, která je příbuzná pšenici. Tradičně pochází mladý ječmen ze západní Asie, ale postupem času se rozšířil do celého světa, včetně České republiky.

 • V tomto zeleném zázraku je velké množství chlorofylu, antioxidantů, minerálů i vitamínů.[1] Ječmen se konzumoval už za dob starého Egypta, kde byl běžnou součástí každodenního jídelníčku. Velmi zjednodušeně se jedná o druh trávy, ze které se ke konzumaci používají jen mladé výhonky.

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Účinky zeleného ječmene

Benefitů mladého ječmene je spousta. Dokáže naše tělo doslova nakopnout a dodat mu novou energii do žil. Ječmen působí antibakteriálně a protizánětlivě, posiluje imunitu a podporuje správnou funkci metabolismu.[2]

Mladý ječmen není sice lék, ale jelikož se řadí mezi „superpotraviny“ dokáže tělu přinést velké množství benefitů. Obsahuje de facto kompletní nabídku důležitých živin a tím podporuje fungování všech pochodů v organismu, včetně imunitních procesů. 

Benefity

 • Je plný chlorofylu ve snadno vstřebatelné podobě
 • Obsahuje 4× více vápníku než mléko
 • Má 22× více železa než špenát
 • Prášek obsahuje stejné množství bílkovin jako kvalitní steak 
 • Obsahuje 12 minerálů a další stopové prvky (železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, měď, mangan, zinek, křemík, sodík, bor, mangan, měď, stříbro, chrom)
 • Najdete v něm 13 vitamínů (především C, E, A, B1, B2, B5, B6, B9, kyselinu listovou a pantothenovou)
 • Obsahuje 20 enzymů

S čím dokáže pomoci

 • Alergie
 • Revmatická onemocnění
 • Lymeská borrelióza
 • Únava a vyčerpání
 • Psychické problémy[3]
 • Bolesti hlavy
 • Trávicích obtíže[4] a nemocI
 • Problémy pohybového aparátu
 • Kožní nemoci[5]
 • Snížená imunita
 • Gynekologické a klimakterické potíže
 • Infekce dýchacích cest
 • Dna
 • Záněty močových cest
 • Potíže s prostatou
 • Bolesti hlavy
 • Cukrovka[6]
 • Nadváha[7]
 • Srdečně cévní choroby[8]
 • Nádorová onemocnění
 • Zrakové potíže
 • Roztroušená skleróza
 • Špatná funkce jater

Co mladý ječmen obsahuje?

Vitamíny skupiny B jsou velmi důležité pro dobrý stav pokožky, očí, správnou funkci srdce a krvetvorby.

“Céčko” je pro tělo nepostradatelné. Podporuje vstřebávání těžkých kovů, působí jako antioxidant a vytváří kolagen starající se o zdravé dásně, zuby, kosti a krevní cévy.

Tento vitamín slouží jako důležitý antioxidant. Chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály.

Tento vitamin zvyšuje sílu kostí, zlepšuje jejich strukturu. Je také zodpovědný za zabudovávání vápníku do kostí.

Jedná se o silný antioxidant, který chrání buňky před působením volných radikálů.

Vápník je základní stavební látka kostí, zubů a všech lidských tkání.  

Tento minerál snižuje krevní tlak a riziko kardiovaskulárních onemocnění, chrání ledviny a snižuje riziko ledvinových kamenů,slouží jako prevence proti cévním a mozkovým příhodám a pomáhá předcházet cukrovce.

Hořčík pomáhá při bolestivém svalovém napětí, má protikřečový účinek a je důležitý pro normální činnost nervů a svalů.

Jedná se o základní prvek krvetvorby a jeho nedostatek vede k chudokrevnosti. 

Zinek je základní prvek, který podporuje růst. Je nejvíce zastoupen ve svalech, kostech a játrech. Optimální hladina zinku v těle napomáhá udržet rovnováhu imunitního systému a pozitivně působí na metabolismus bílkovin a sacharidů.

Křemík hraje roli i při tvorbě chrupavek, kloubů, zubů, vlasů a nehtů, stejně jako pevnosti a pružnosti šlach, kůže i cév.  

Sodík je pro náš organismus nepostradatelný při tvorbě červených krvinek a kyseliny chlorovodíkové v žaludku, bez které bychom nemohli trávit. Dále hraje důležitou roli při růstu, stimuluje činnost ledvin, zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů, působí proti svalovým křečím a podobně.

Tento minerál se účastní přeměny cukrů, tuků, bílkovin na přenos energie. Spolu s vápníkem tvoří hlavní součást kostí a zubů. Zajišťuje také udržení pravidelného srdečního pulzu a je také potřebný pro mozek a nervovou tkáň celkově.

Tento minerál zvedá nízkou hladinu testosteronu u mužů a estrogenu u žen po menopauze. Dále aktivuje vitamin D, čímž mimo jiné zvyšuje příjem vápníku a jeho ukládání v kostech. 

Mangan pozitivně působí na správnou funkci pohlavních žláz, podporuje činnost mozku a stavbu kostí, tlumí únavu a zlepšuje paměť. 

Mimo jiné se podílí na stavbě kostí a činnosti centrálního nervového systému. Je součástí kolagenu, bílkoviny, která je důležitou částí kůže, kostí a pojivových tkání.

Stříbro má antibakteriální, antifungální (proti kvasinkám a plísním) a i protivirové účinky.

Biologicky aktivní forma chromu se v těle významně podílí na metabolismu glukózy.

Vlákninu dělíme na rozpustnou a nerozpustnou ve vodě. Nerozpustná vláknina pomáhá proti zácpě, zmírňuje projevy hemeroidů, podporuje správné trávení a příznivě působí jako prevence proti rakovině střev. Rozpustná vláknina podporuje peristaltiku střev a snazší vyprazdňování.

Podporuje imunitní systém, působí pozitivně proti choroboplodným bakteriím podporuje produkci hemoglobinu, pomáhá s hojením ran, hemoroidů a popálenin, má antioxidační účinky, reguluje stolici a poskytuje tělu velmi důležité vitamíny K, C, kyselinu listovou, vápník, železo, hořčík, bílkoviny a mnoho dalších benefitů.

Formy zeleného ječmene

Na trhu je k dostání velké množství značek a podob této rostliny. Můžete ho zakoupit ve formě šťáv i sušeného prášku, ze kterého se připravuje nápoj, který se musí pít vždy čerstvý. Nápoj se doporučuje popíjet nalačno po probuzení s pomalým polykáním a hodinovým odstupem od běžně užívaných léků.

 • Důležité vitamíny a enzymy ničí teplota nad 45 °C. Prášek proto nezalévejte horkou vodou.
 • Lze ho užívat i jako tablety či kapsle, které se pouze zapíjejí vodou.

Dávkování

Vždy záleží na konkrétním produktu, který také obsahuje doporučené dávkování. Obecně lze ale říci, že 2 – 3× denně po 1 čajové lžičce (rozpuštěné v 200 ml vody nebo džusu) je zcela v pořádku. Tvrdí se, že staří a nemocní lidé mohou denní příjem o 1 dávku zvýšit.

 • Těhotné, kojící ženy a celiaci by však jeho užívání měli raději nejdříve konzultovat s lékařem nebo nutričním terapeutem.

Je možné se zelenými potravinami předávkovat?

Dle odborníků toto možné není. Může se objevit „nežádoucí účinek“ při začátku užívání. Tělo se čistí, a tak tento proces mohou provázet různé nepříjemnosti jako jsou průjmy, nevolnosti, přechodně se může zhoršit stav pokožky. Tělo začíná vylučovat škodliviny a projevy mohou být různé.

1. místo

BIO Ječmen ADVANCE

Kvalitní prášek obsahující 100% sušenou šťávu z listů BIO ječmene.

Orientační cena: 560 Kč

Proč je Ječmen od Advance nutraceutics na 1. místě?

Na první příčku jsem umístila ječmen od české společnosti ADVANCE nutraceutics, protože je to zajímavá možnost, jak tuto superpotravinu konzumovat. Jedná se totiž o 100% sušenou šťávu z listů BIO ječmene, z níž si velice snadno připravíte prospěšný zelený nápoj. Za zmínku také stojí, že tento mladý ječmen má tu nejvyšší možnou kvalitu.

Nápoj vás zásobí vitamíny a minerály v přirozeném stavu, aminokyselinami (včetně těch esenciálních), chlorofylem a antioxidanty. A úplně nejvíce vám za něj poděkují játra a žlučník.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (nutraceutics.cz) zákazníci na tento ječmen pějí chvály. Někteří se v komentářích dokonce svěřují, že tento přípravek berou už několik let a jsou s ním velice spokojení. Podle uživatelské zkušenosti je prášek dobře rozpustný. A jeho účinky vůbec dle místních reakcí stojí za to.

Hezká je dále poznámka na Heurece, kde se jedna zákaznice svěřuje s tím, že vyzkoušela už 4 firmy nabízející ječmen, ale až tato jí přinesla očekávaný výsledek.

Dále o produktu

Mladý ječmen, z něhož se prášek vyrábí, je pěstován v americkém Utahu a jeho kvalitu mimo jiné dokládá Certifikace USDA ORGANIC a BIO certifikace ABCERT CZ-BIO-002.

Výrobek neobsahuje lepek, laktózu ani mléčnou bílkovinu.

Doporučené dávkování:

 • Dospělí: 2× denně 1 zarovnaná čajová lžička
 • Děti od tří let: 1× denně 1/2 čajové lžičky

Užívejte nejlépe nalačno, 15-30 minut před jídlem.

Za Ječmen Advance zaplatíte okolo 560 Kč/150 g.

2. místo

Blendea Supergreens

Sypká směs rozpustná ve vodě namixovaná z pěti zelených superpotravin (včetně ječmenu).

Orientační cena: 550 Kč

Proč je Blendea Supergreens na 2. místě?

Na druhou příčku jsem umístila produkt od značky Blendea, v němž najdete kompletní supergreens potraviny, do kterých se řadí zelený ječmen, spirulina, chlorella, mladá pšenice a máta peprná. Je to jakýsi zdravý zelený mix ve stylu „od všeho trochu“.

Uživatelské recenze

Na stránkách výrobce blendea.cz se tento produkt těší všeobecné oblibě. Lidé si pochvalují chuť prášku (i když ne úplně všichni), oceňují kvalitu směsi i její rozpustnost. Podle komentářů výrobek pomohl například s bolením břicha po ránu, se stavem pleti nebo s únavou.

Pochvalně se zákazníci vyjadřují i na nezávislých srovnávačích. Jak na Heurece, tak i na zbozi.cz se tento produkt drží z procentuálního hlediska poměrně vysoko a podle recenzí opravdu funguje. Pěkná hodnocení si pak produkt vysloužil u maminek na stránkách modrykonik.cz, kterým pomohl s redukcí váhy, se zažíváním nebo třeba s pálením žáhy.

Dále o produktu

Poměr složek obsažených v prášku je následující: 30% zeleného ječmene, 30 % mladé pšenice, 20 % spiruliny, 15 % chlorelly a 5 % máty.

Sypká směs Blendea SUPERGREENS se užívá denně rozpuštěná ve vodě, ovocném džusu či ve smoothie. Balení přípravku Blendea (90 g) obsahuje až 30 jednorázových dávek. Směs je bez laktózy, bez lepku, bez přidaného cukru, bez konzervačních látek a bez sóji. Navíc je 100% veganská a bio.

Produkt vás bude stát okolo 550 Kč za balení, ale občas narazíte na výhodnou akci 1+1 zdarma.

3. místo

NaturalProtein Mladý ječmen BIO

Zelený prášek z mladého ječmene v BIO kvalitě za příjemnou cenu.

Orientační cena: 120 Kč

Proč je mladý ječmen od NaturalProteinu na 3. místě?

Třetí místo jsem se rozhodla věnovat mladému ječmeni od české značky NaturalProtein, protože na tuhle společnost se zkrátka můžete spolehnout. Oproti produktům výše navíc tento výrobek koupíte za nižší cenu, což je také skvělá zpráva.

I tento produkt vám přinese do života několik významných benefitů pro mladý ječmen typických a dodá vám nálož vitaminů (B, C, E, K, biotin), minerálů, aminokyselin, antioxidantů, které přispívají k posílení imunitního systému a k detoxikaci organismu.

Uživatelské recenze

Naturalprotein.cz je skvělý e-shop, na kterém bude radost nakupovat. Alespoň podle recenzí na srovnávačích. Na stránkách heureka.cz se o obchodu píše, že jsou všechny produkty krásně zabalené (což je milé) a lidé tady také hodně vyzdvihují rychlost dodání. Produkty této značky jsou rovněž dle uživatelské zkušenosti velice kvalitní a zdá se, že jsou zákazníci spokojeni i se zákaznickým servisem a se sortimentem zboží.

Skvělé ohlasy jsem dále našla přímo na stránkách internetového obchodu (naturalprotein.cz).

Další informace

Doplněk by se měl užívat po 1-2 čajových lžičkách denně (tj. po 1-4 gramech). Nejlépe uděláte, když si z prášku připravíte zelený nápoj (prášek stačí rozmíchat ve vodě) nebo když si ho přidáte do smoothie. Nedoporučuje se zalévat horkou vodou.

Cena produktu se pohybuje okolo 120 Kč/80 g (což by mělo odpovídat čtyřiceti porcím).

4. místo

Blendea Zelený Ječmen BIO Organic

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem od značky Blendea vybrala také bio zelený ječmen v kapslích?

Protože se jedná o kvalitní mladý ječmen od mé oblíbené značky Blendea, který je ve formě snadno polykatelných kapslí pro každého, kdo tuto superpotravinu nechce přijímat ve formě nápoje. Líbí se mi, že tento suplement je pravidelně analyzován a kontrolován, a také je v evidenci Ministerstva zdravotnictví, což dle mého názoru objektivně potvrzuje jeho kvalitu.

Jedna kapsle obsahuje hned 450 mg BIO prášku z mladého ječmene setého (Hordeum vulgare) a za den se doporučuje užívat 4 až 6 kapslí (a dostatečně zapít vodou).

Tento mladý ječmen nabitý vitamíny a minerály, které vašemu tělu dodá vzpruhu, podpoří imunitu a přispěje k ochraně před volnými radikály, koupíte za cca 300 korun/90 kapslí.

5. místo

Goodie Mladý ječmen BIO šťáva (sušená)

Orientační cena: 570 Kč

Čím mě zaujala Bio sušená šťáva z ječmene od značky Goodie?

Goodie je český projekt, který nabízí spousty produktů (potravin, doplňků stravy, kosmetiky a drogistické zboží), které spojuje kvalita, šetrnost ke zdraví i k planetě a žádná chemie – třeba jako je tahle sušená šťáva z mladého ječmene v BIO a RAW kvalitě, která obsahuje pro lidské tělo prospěšný chlorofyl. Ten obsahuje bohatou porci kyseliny listové, vitamínů a minerálů, které mají blahodárné účinky na lidský organismus. Za zmínku stojí, že napomáhájí k harmonickému trávení, posilují imunitu, mají protizánětlivé účinky, bojují proti překyselení a přispívají k lepší náladě.

150g balení stojí cca 570 korun a doporučuje se užívat 5 až 10 gramů jednou až dvakrát za den. Prášek můžete rozmíchat ve 150-200 ml vody nebo ho přimíchat do ovocného smoothie.

6. místo

Salvia Paradise Mladý ječmen

Orientační cena: 530 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila mladý ječmen od Salvia Paradise?

Salvia Paradise je Česká rodinná firma, která je na trhu od roku 2008. Její hlavní vize je hluboká důvěra v sílu přírody. Zabývají se dovozem bylin a jejich zpracováním do rostlinných prostředků na podporu zdraví a zdravého životního stylu. Zaměřují se na suroviny z bioprodukce a ekologického zemědělství. Suroviny nakupují výhradně od certifikovaných dodavatelů. Jejich vlastní výroba je pod pravidelnou kontrolou certifikační organizace.

Kromě nejvyšší kvality je mottem celého týmu Salvia Paradise také neustálý vývoj. Své produkty tvoří pod taktovkou zkušených fytoterapeutů a v návaznosti na nejčerstvější zprávy z vědeckých kruhů.

Od této značky můžete zakoupit rostlinné kapsle, které ukrývají 100% sušenou šťávu z mladého ječmene v BIO kvalitě. 190 kapslí stojí okolo 530 korun.

7. místo

Neobotanics® Zelený ječmen BIO

Orientační cena: 500 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala bio zelený ječmen od značky Neobotanics?

Česká značka Neobotanics® si zakládá na vývoji a produkci prémiových doplňků stravy a kosmetiky za využití kvalitních přírodních ingrediencí a inovativních technologických postupů. Své produkty vyrábí ve vlastní laboratořích, které se nacházejí v Brdských lesích v areálu Vědeckotechnického parku Dobříš. Značka vyvíjí produkty v souladu s moderními vědeckými postupy, ale kombinuje je s ověřenými znalostmi z tradičního léčitelství. Využívá vysoce kvalitní bioaktivní výtažky, které získává z bylinek vlastní produkce či od prověřených lokálních farem.

Tento zelený ječmen pochází z ekologické farmy na Novém Zélandu a je vyroben pouze z vrchní části jeho výhonků, kde je koncentrace aktivních látek nejvyšší.

Doporučuje se užívat cca 3 g prášku za den tak, že ho rozmícháte ve studeném nápoji (voda, ovocná nebo zeleninová šťáva) nebo studeném pokrmu (jogurt, smoothie, salát). V horké tekutině by mohlo dojít ke znehodnocení účinnosti.

Balení se 150 g stojí okolo 500 korun.

8. místo

NUPREME Mladý ječmen BIO

Orientační cena: 560 Kč

Proč jsem vybrala BIO mladý ječmen od Nupreme?

Značka Nupreme vznikla v České republice v roce 2012, tehdy se však jmenovala Empower Supplements a nynější jméno přijala o 6 let později. V jejím portfoliu najdete spoustu funkčních potravin, jejichž složení je vždy absolutně transparentní. Nupreme jsou transparentní i co se týče pravidelných analýz a testování jednotlivých produktů a surovin, které vždy uvádějí na svých stránkách. V jejich portfoliu najdete vedle mladého ječmene, chlorelly a spiruliny také řadu pochoutek v podobě nejrůznějších proteinových tyčinek, zdravých chipsů, ořechových másel nebo čokoládových bonbonů.

Tento produkt představuje 100% lisovanou šťávu z mladého ječmene usušenou v prášku raw a BIO kvality, takže je v ní zachováno maximum zdraví prospěšných látek. Jedná se tedy o ideálního pomocníka pro odkyselení a detoxikaci organismu.

Balení o velikosti 200 g stojí cca 560 korun.

9. místo

Viridian 100% Organic Soul Food Greens

Orientační cena: 530 Kč

Čím mě zaujal doplněk stravy 100% Organic Soul Food Greens od Viridianu?

V tomto produktu s názvem Soul Food Greens získáte kromě mladého ječmene dalších 5 zelených superpotravin, konkrétně mladou zelenou pšenici, spirulinu, chlorellu, alfalfu a mořskou chaluhu Wild Wrack.

Jedná se o unikátní směs, která poskytuje kompletní dávku maximálního množství chlorofylu, vitamínů, minerálů, antioxidantů, nenasycených mastných kyselin a dalších aktivní látek. V tomto produktu máte zkrátka „vše v jednom“, a to se skutečně vyplatí.

Přípravek od značky Viridian je v BIO, raw a kosher kvalitě, kterou potvrzuje certifikace úřadu Soil Association. Ta garantuje, že všechny použité suroviny jsou ekologické a organické.

A jak ho používat?
Protože se jedná o vysokou koncentraci aktivních látek, můžete zpočátku pociťovat intenzivnější detoxikaci doprovázenou řidší zapáchající stolicí, což při pravidelném dávkováním přejde.

Doporučuje se užívat 4 gramy (1 čajová lžička) 2× za den a na prázdný žaludek. Prášek se rozpustí ve 200 ml studené vody a nápoj je potřeba vypít 20 minut před začátkem jídla.

Balení, které obsahuje 100 g prášku, zakoupíte za cca 530 korun.

10. místo

Natural Medicaments Zelený ječmen

Orientační cena: 330 Kč

Proč jsem vybrala zelený ječmen od Natural Medicaments?

Česká značka Natural Medicaments je na trhu od roku 2002. Filozofie značky je komplexní pohled na zdraví a péči z pohledu přírodní, celostní a alternativní medicíny. Právě proto jsou produkty této značky přírodní, pouze s nezbytným minimem přídatných látek. Hlavní důraz klade na kvalitu zpracování, spolupráci se zkušenými a erudovanými odborníky a pečlivý výběr přírodních složek.

250 g prášek zeleného ječmene obsahuje šetrně sušené listy, které mají přirozeně organicky vázané vitamíny, minerální látky a stopové prvky. Produkt pochází z Německa a jeho cena se pohybuje okolo 330 korun za 250 gramů.

11. místo

Ekomedica Zelený ječmen

Orientační cena: 330 Kč

Z jakých důvodů jsem sem umístila šťávu ze zeleného ječmene od EkoMedica?

Společnost EkoMedica Czech, s.r.o. byla založena s cílem přinést zákazníkům produkty, které jsou pro lidský organismus maximálně šetrné a nejlépe vstřebatelné, bez vedlejších účinků. Všechny produkty EkoMedica jsou vyráběny podle vlastních receptur a za nejpřísnějších norem, bez konzervačních látek, přídavků cukrů a barviv.

Tato 99,8% šťáva se získává z mladého zeleného ječmene nejmodernějším způsobem výroby. Produkt je stabilizován pouze pasterizací, neobsahuje chemické konzervanty. Šťáva z mladého ječmene je proto určena co nejširšímu spektru konzumentů.

Tento produkt můžete zakoupit za cca 330 korun za 500 ml.

12. místo

TOPNATUR Zelený ječmen prášek

Orientační cena: 260 Kč

Proč jsem vybrala zelený ječmen v prášku od Topnatur?

Firma Topnatur sídlí ve městě Slušovice ve zlínském kraji. Jejich portfolio je opravdu pestré a kromě zelených potravin nabízí i spoustu dalších produktů. Například kaše, tyčinky, proteiny, rostlinné nápoje, čokolády, ořechy a semínky, lyofilizovaného ovoce, mouky, sladidla a další. Vyberou si zde všichni, včetně veganů nebo osob s různými intolerancemi a dietami.

Topnatur zelený ječmen pochází z šetrně usušených lístků mladého ječmene původem z Taiwanu. Díky svému zásaditému pH přispívá k odkyselení organismu a podpory jeho přirozené obranyschopnosti.

Doporučuje se rozmíchat 2 g prášku (vrchovatá čajová lžička) denně v oblíbeném studeném jídle či nápoji.

150 g tohoto produktu stojí cca 260 korun.

13. místo

Allnature Mladý ječmen prášek BIO

Orientační cena: 260 Kč

Proč jsem vybrala mladý ječmen v prášku v bio kvalitě od Allnature?

Allnature je česká značka zdravé výživy. Do své nabídky vybírají jen potraviny, které jsou vyrobené šetrnými metodami z kvalitních přírodních surovin, aby v nich zůstalo zachováno vše dobré, co příroda do rostlin uložila.

Tento 250g prášek užívejte v doporučeném množství, což je 1-3 čajové lžičky (2-4 g) denně. Odměřený prášek rozmíchejte ve 150 ml čisté vody nebo ovocné šťávy a vypijte. Cena produktu se pohybuje okolo 260 korun za 250 gramů.

14. místo

Nástroje zdraví Mladý ječmen BIO

Orientační cena: 530 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila BIO mladý ječmen od Nástroje Zdraví?

Značka Nástroje Zdraví nabízí velké množství přírodních doplňků stravy, ale najdete u ní také přírodní nimbovou kosmetiku, produkty pro dámskou hygienu, zdravé osvětlení a zejména širokou nabídku zelených potravin včetně mladého ječmene, spiruliny, chlorelly a tolice vojtěšky neboli alfalfa.

Tento mladý ječmen je ve 100% BIO kvalitě a pochází ze sopečných půd Nového Zélandu. Následně se velmi šetrně suší, aby zachoval maximum účinných látek. Skvěle povzbuzuje organismus, působí jako antioxidant a dodává tělu spoustu vitamínů a minerálů.

Doporučuje se užívat ho nalačno, a to v množství jedné až dvou čajových lžiček rozmíchaných ve vodě či džusu.

Balení o hmotnosti 200 g zakoupíte za cca 530 korun.

15. místo

NATU Mladý ječmen

Orientační cena: 120 Kč

A proč srovnání zakončuji mladým ječmenem od Natu?

Natu je český výrobce, který cílí na propojování lidí s přírodou skrze poskytování těch nejkvalitnějších přírodních produktů. Dbají nejen na vysokou kvalitu svých produktů, ale i na jejich vliv na životní prostředí. Jejich sortiment zahrnuje široké spektrum zdravé výživy.

Tento 80g prášek mladého ječmene můžete rozmíchat ve vodě či ovocné šťávě a nebo použít do smoothie. Prášek konzumujte minimálně 30 minut před jídlem, ideálně 3× denně kávovou lžičku rozmíchanou ve 2-3 dcl tekutin. Cena tohoto produktu se pohybuje okolo 120 korun za 80 g.

Závěr

Zelený ječmen může být skvělý pomocník, který pročistí vaše tělo a dodá mu vše potřebné proto, abyste se cítili lépe. Proto jsem pro vás v tomto článku připravila seznam těch nejvalitnějších doplňků stravy s mladým ječmenem, z nichž úplně nejlepší mi přijde BIO Ječmen ADVANCE se sušenou šťávou z listů zeleného BIO ječmene, který je namletý do jemného prášku k přípravě nápoje. Za vyzkoušení stojí určitě i Blendea Supergreens, což je namletá směs vícero zelených superpotravin, ve které kromě ječmene najdete i chlorellu, spirulinu, mladou pšenici a mátu, díky čemuž poskytuje ještě více zdraví prospěšných látek. Neméně kvalitní a cenově velmi přátelskou variantou je mladý ječmen NaturalProtein, který je v BIO kvalitě a poměrně malé balení (80 g) vám ale vystačí na 40 porcí, což mi přijde super.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[9] Wikipedie (CZ): Mladý ječmen

[10] Bakalářská práce (CZ): Technologie pěstování a hnojení ječmene (Hordeum) s cílem maximální kvality
produktu a jeho využití pro výrobu doplňku stravy „zeleného ječmene“ 

[11] Healthline (ENG): What Is Barley Grass? Everything You Need to Know

[12] PubMed Central (ENG): Effects of a Dietary Supplement with Barley Sprout Extract on Blood Cholesterol Metabolism

[13] PubMed Central (ENG): Preventive and Therapeutic Role of Functional Ingredients of Barley Grass for Chronic Diseases in Human Beings

4.7/5 (Počet hlasů: 19)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »