Chlorella - recenze, účinky, zkušenosti a která je nejlepší?

Co je to chlorella, jaké má účinky a kde chlorellu koupit? Jak vybrat nejlepší chlorellu? Proč tuto výživnou řasu přijímat?

TOP  1. místo

Algae Chlorella Organic

Kvalitní a čistá chlorella v tabletkách za příjemnou cenu
Orientační cena: 350 Kč
Forma: tablety
2. místo

Blendea Supergreens

5 zelených superpotravin včetně chlorelly v BIO kvalitě
Orientační cena: 450 Kč
Forma: prášek (nápoj)
3. místo

MycoMedica BIO Chlorella

Spoustu tablet chlorelly v BIO kvalitě (1200 tablet v balení)

Orientační cena: 700 Kč
Forma: tablety

5 nejlepších produktů chlorelly

Co je to chlorella?

Chlorella je v posledních letech právem velmi populární. Je to totiž takový malý zelený zázrak.

Jedná se o rod sladkovodních jednobuněčných řas, které jsou známé od roku 1890. Název chlorella je odvozen od řeckého slova „chloros“, což znamená zelený a latinské přípony „ella“, malá.

Tato zelená “potvůrka” se řadí do kategorie zelených potravin. Její jedinečnost tkví v tom, že nabízí velmi významnou nutriční hodnotu, kterou nenajdete u žádných jiných potravin.
Je až neuvěřitelné, že jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buněk, které se podílí na ozdravě a regeneraci vašeho těla.

Tato řasa se dnes již cíleně, pěstuje v teplém klimatickém pásmu a následně distribuuje do celého světa.

A co přesně díky Chlorelle do těla dostaneme? Bílkoviny, zdravé tuky a sacharidy, vlákninu, chlorofyl, vitamíny, antioxidanty a minerály. Může obsahovat i látky účinné proti bakteriím, houbám, nádorům i virům a urychlovat hojení poškozené tkáně.

Jaké má chlorella účinky?

Má jich opravdu mnoho. Dalo by se s mírnou nadsázkou říci, že na Chlorellu není nikdy příliš pozdě, ani brzy.

Co tato řasa opravdu umí, je zbavovat tělo škodlivin a odvádět je z něj ven. Najdeme v ní látky, které během cesty trávicím traktem vážou těžké kovy, toxiny a jiné škodliviny a spolu se stolicí je z těla vylučují. Tím se najednou zrychlí metabolismus a celkově zlepší celý trávicí proces.

Detoxikaci těla by se však měly vyhnout těhotné nebo kojící ženy, malé děti či osoby s akutním infekčním onemocněním.

 

Vědci z Jižní Korey zjistili, že 8 týdnů užívání chlorelly silně podporuje imunitu. Krátkodobé užívání doplňků stravy s chlorellou může zdravým lidem “nakopnout” imunitu a pomoci s léčbou zánětů.

Až 60 % Chlorelly tvoří proteiny. Obsahuje 18 – 22 známých aminokyselin a to z ní dělá opravdu kompletní bílkovinu. A to až na takové úrovni, že je srovnatelná s masem, rybami nebo vajíčky. Bílkoviny z těchto potravin se totiž považují za sekundární, což znamená, že aminokyseliny byly přeměněny do bílkovin, aby mohla vzniknout struktura masa nebo vajíček. Naše tělo po příjmu této potravy musí bílkoviny rozbít a rozložit na aminokyseliny a z nich si pak složit takové bílkoviny, které jsou potřebné pro lidský organismus.
A v tom spočívá výhoda této řasy, protože Chlorella nabízí takový komplex bílkovin, které ve stravě nenajdete. A právě kvalitní bílkoviny, vláknina a schopnost vázat toxiny jsou pro správný proces trávení nezbytné.

Chlorella obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a růstový faktor CGF (Chlorella Growth Factor), díky němuž Chlorella dokáže velmi rychle růst. Tato schopnost pomáhá při rychlejší opravě nervových tkání organismu a napomáhá vzniku nových buněk. To ji předurčuje jako ideální prostředek pro mozek a nervové ústrojí.

Plísně mohou způsobit opravdu prekérní situace a závažné zdravotní problémy. Tyto organismy mají mikroskopické velikosti, dýchají kyslík a vylučují kysličník uhličitý. Nepotřebují k životu světlo a mohou se dožít až několik tisíc let. Bohužel některé druhy nedokáže zničit ani bod varu nebo extrémní mrazy.

Jak poznáte, že se ve vašem těle vyskytuje plíseň? Mezi příznaky patří právě viditelná plíseň na nohou (mezi prsty, pod nehty), popraskaná kůže na patách a popraskaná kůže kolem nehtů na rukou, bílý povlak na jazyku, zapáchající dech, bolavé koutky, nadváha, únava, vaginální záněty, svědění kolem konečníku, alergie, astma, ekzémy, časté infekce, zažívací problémy nebo potravinová intolerance.

Pomoci nám může právě chlorella. Je protizánětlivá, brání množení plísní a díky vláknině mechanicky čistí střeva. Má zásadotvorné PH a je prebiotické, čímž znepříjemňuje život plísním a kvasinkám. Chlorella také odvádí mykotoxiny z těla ven.

Obsahuje celou škálu vitamínů, minerálů, stopových prvků a 60 % obsahu tvoří bílkoviny. Chlorella zároveň obsahuje 19 aminokyselin, chlorofyl, CGF, Chlorellin, Sporopollein a 10x více betakarotenu než karotka.

Bylo dokázáno, že chlorella obsahuje vysoké procento mastných kyselin, které čistí naše cévy, redukují množství cholesterolu v naší krvi a tím tak snižují možný výskyt aterosklerózy.

Vědecké výzkumy Chlorelly dokazují, že v těle stimuluje produkci interferonu (imunitního faktoru), který má schopnost bojovat s rakovinou. Laboratorní studie navíc naznačují, že obsažené glykoproteiny mají přímý protinádorový účinek.

Vysoký obsah železa v této řase podporuje tvorbu hemoglobinu, který distribuuje kyslík do tkání.

Chlorella a spirulina

Obě dvě tyto řasy se řadí do skupiny zelených potravin, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné. Často se také užívají společně. Aby ale nedošlo k jejich záměně, níže najdete popsané rozdíly.

Biologické zařazení

Chlorella je, jak již bylo zmíněno, sladkovodní řasa. Spirulina je sinice, která roste ve sladké i slané vodě. 

Barva

Chlorella má tmavě zelenou barvu. Spirulina lehce do modra.

Buněčná stěna

Buněčnou stěnu Chlorelly tvoří celulóza, které je pro člověka nestravitelná. Spiruliny buněčnou stěnu není třeba upravovat, protože je pro člověka snadno stravitelná. 

Živiny

Obě dvě ze zmíněných obsahují velké množství živin.
Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa, vitaminu K, fosforu a dalších. Obsahuje také růstový faktor CGF, který se stará o regeneraci organismu.
Spirulina posiluje vitalitu organismu a pozitivně ovlivňuje také růst svalové hmoty. Obsahuje více vitamínu B12 a bílkovin (až 70%). 

Pěstování

Chlorella potřebuje čisté ovzduší a sladkou vodu. Spirulina potřebuje hodně světla a teplé klima.

Co chlorella obsahuje

Jedná se o silný antioxidant, který chrání buňky před působením volných radikálů.

Tyto kyseliny jsou velmi důležité pro udržení hladiny cholesterolu v krvi. 

Hořčík má příznivý vliv na nervovou a svalovou soustavu. Jeho nedostatek vede ke vzniku křečí, podrážděnosti, přecitlivělosti. 

Jedná se o základní prvek krvetvorby a jeho nedostatek vede k chudokrevnosti. 

Vápník je základní stavební látka kostí, zubů a všech lidských tkání.

Vitamíny skupiny B jsou velmi důležité pro dobrý stav pokožky, očí, správnou funkci srdce a krvetvorby.

Tento vitamín slouží jako důležitý antioxidant. Chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály.

“Céčko” je pro tělo nepostradatelné. Podporuje vstřebávání těžkých kovů, působí jako antioxidant a vytváří kolagen starající se o zdravé dásně, zuby, kosti a krevní cévy.

Tento minerál příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu,štítnou žlázu a správnou tvorbu a funkci spermií.

Zinek je základní prvek, který podporuje růst. Je nejvíce zastoupen ve svalech, kostech a játrech. Optimální hladina zinku v těle napomáhá udržet rovnováhu imunitního systému a pozitivně působí na metabolismus bílkovin a sacharidů.

Methionin je nezbytná aminokyselina vázaná v četných bílkovinách.

Jedná se o organické sloučeny nezbytné pro správné chemické procesy v těle.

Podporuje imunitní systém, působí pozitivně proti choroboplodným bakteriím podporuje produkci hemoglobinu, pomáhá s hojením ran, hemoroidů a popálenin, má antioxidační účinky, reguluje stolici a poskytuje tělu velmi důležité vitamíny K, C, kyselinu listovou, vápník, železo, hořčík, bílkoviny a mnoho dalších benefitů.

Jedná se o růstový faktor, který podporuje regeneraci tkání, dělení a růst buněk, posiluje schopnost likvidovat cizorodé bakterie a má pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost lidského těla.

Chlorellin je přírodní antibiotikum.

Jedná se o unikátní látku činící z chlorelly ojedinělý detoxikační prostředek

1. místo

Algae Chlorella Organic

Orientační cena: 350 Kč

Značka Ekolife Natura, která stojí za tímto produktem je velmi dynamická a úspěšná společnost ze Slovinska, specializující se na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a lipozomální formulace nutrientů prověřené klinickými studiemi.

Společnost vznikla v roce 2007 a její zakladatelky jsou sestry, výživové specialistky Tjaša a Tajča Pavček.

Lipozomální vitamíny od Ekolife Natura jsou naprostou špičkou z hlediska vstřebatelnosti a využitelnosti tělem. Unikátní technologie liposomů umožňuje transportovat účinné látky přímo k buňkám, takže vitamíny dosahují v těle maximálního možného účinku.

Tento produkt, který obsahuje 240 tablet můžete zakoupit od 350 Kč.

2. místo

Blendea Supergreens

Orientační cena: 450 Kč

Od této značky můžete zakoupit kompletní supergreens potraviny, do kterých se řadí zelený ječmen, spirulina, chlorella,mladá pšenice a máta peprná.

Sypká směs Blendea SUPERGREENS se užívá denně rozpuštěná ve vodě, ovocném džusu, či smoothie. Balení přípravku Blendea (90 g) obsahuje až 30 jednorázových dávek. Směs je bez laktózy, bez lepku, bez přidaného cukru, bez konzervačních látek a sóji.Navíc je 100% vegan a bio.

Složení Supergreens je poměrově takto: 30% zeleného ječmene, 30% mladé pšenice, 20% spiruliny, 15% chlorelly, 5% máty.

Zelený ječmen působí jako antioxidant. Díky obsahu vitamínů a minerálních látek přírodního původu celkově povzbuzuje organismus.

Mladá pšenice působí pozitivně na normální hladinu cukru v krvi a normální funkci střevního traktu.

Spirulina působí jako antioxidant, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a vitalitu.

Chlorella, jak už víte, má schopnost pročistit tělo, podporuje normální funkci jater, působí jako antioxidant, dále účinkuje v trávicím traktu, kde podporuje normální funkci střev a přispívá k mikrobiální rovnováze ve střevech.

Máta peprná působí příznivě na zažívání. Podporuje normální trávení a působí proti nadýmání a má vliv na normální funkci dýchacího systému.

Poměr chlorelly, spiruliny, zeleného ječmene i mladé pšenice jsme vyvážili tak, abyste nemuseli užívat žádné další podobné přípravky.

Tuto směs je možné pořídit za cca 450 Kč.

3. místo

MycoMedica BIO Chlorella

Orientační cena: 700 Kč

MycoMedica je česká rodinná firma, založená v roce 2010. Kromě zelených superpotravin se zabývají produkcí vitálních hub.
BIO CHLORELLA značky MycoMedica pochází z ostrova Hainan, který leží v Jihočínském moři. Díky svému tropickému charakteru často přezdíváno jako čínská Havaj. Je zde vysoce čisté ovzduší, dlouhotrvající sluneční svit a voda bohatá na minerály, což zajišťuje optimální podmínky pro pěstování kvalitní suroviny.

Tato Chlorella obsahuje 1200 tablet a cena se pohybuje od 690 Kč.

4. místo

NOW Chlorella

Orientační cena: 450 Kč

Americká značka NOW vznikla na počátku 60. let v Chicagu.Postupem času se z ní stala í jedna z nejzřetelnějších značek v průmyslu přírodních produktů, nabízející jedny z nejrozsáhlejších řad přírodních produktů na trhu. Cílem značky je uspokojit zákazníkovu potřebu zdravé výživy nabídkou cenově dostupných, vysoce kvalitních přírodních produktů.

Tato Chlorella obsahuje 120 tablet a pořizovací cena se pohybuje okolo 450 Kč.

5. místo

NATU - Chlorella BIO

Orientační cena: 350 Kč

Natu je český výrobce, který cílí na propojování lidí s přírodou skrze poskytování těch nejkvalitnějších přírodních produktů. Dbají nejen na vysokou kvalitu svých produktů, ale i na jejich vliv na životní prostředí. Jejich sortiment zahrnuje široké spektrum zdravé výživy.

NATU Chlorella se prodává ve formě prášku a můžete ji tak jednoduše zamíchat do vody, džusu nebo třeba jogurtu. Balení váží 180 g a měla by se konzumovat ½ –1 čajová lžička (1–2 g) 3x denně.

Cena této superpotraviny se pohybuje okolo 330 Kč.

Kam dál?