Chlorella – recenze, účinky, zkušenosti a která je nejlepší?

Shrnutí: Pokud cítíte, že vaše tělo potřebuje extra porci výživy, sáhněte po chlorelle. Ne nadarmo se jí říká superpotravina. A pokud vás zajímá, které doplňky stravy s chlorellou jsou úplně nejlepší, přečtěte si mé srovnání níže v článku:

 • První místo u mě má Chlorella ADVANCE, která je certifikovaná a testovaná na špičkovou kvalitu, a současně za velmi přijatelnou cenu.
 • Na 2. místo jsem posadila chlorellu NaturalProtein, která je v BIO kvalitě a ve formě prášku, který můžete rozmíchat ve vodě, ale i v džus, smoothie nebo v libovolném pokrmu.
 • A 3. příčku jsem dala suplementu Blendea Chlorella BIO Organic v rostlinných kapslích, které jsou vhodné pro vegany a většinu alergických osob.

V článku se dále dozvíte:

Co je to chlorella, jaké má účinky a jak vybrat tu nejlepší?[1][2] A proč tuto výživnou řasu zařadit do „jídelníčku“?[5]

TOP  1. místo

ADVANCE nutraceutics Chlorella

Orientační cena: 440 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o kapsle s obsahem 100% čisté chlorely v bio kvalitě bez jakýchkoli přidaných látek. Jedna tableta obsahuje 200 mg této blahodárné sladkovodní řasy a pomáhá zlepšit zdraví hned na několika frontách.

2. místo

NaturalProtein
Chlorella BIO

Orientační cena: 200 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož tento chlorellový prášek je rovněž čistý, kvalitní a BIO. A díky sypké formě je možné jím obohatit zdravá smoothie nebo klidně i klasickou ranní snídani. Doplněk podporuje například detoxikaci organismu nebo imunitu.

3. místo

Blendea
Chlorella BIO Organic

Orientační cena: 400 Kč
Proč 3. místo?

Neboť kapsle jsou také BIO a pocházejí z čistě rostlinných zdrojů. Jedna kapsle obsahuje 500 mg chlorelly původem z Taiwanu. Navíc díky procesu nízkotlakého rozpínání jsou prospěšné látky z řasy výborně vstřebatelné.

Třináct nejlepších produktů chlorelly

 1. ADVANCE nutraceutics Chlorella 440 Kč (1000 tablet)
 2. NaturalProtein CHLORELLA BIO 200 Kč (100 g)
 3. Chlorella BIO Organic Blendea 400 Kč (90 kapslí)
 4. Blendea Supergreens 550 Kč (90 g)
 5. Raw Nutrients Greens 660 Kč (120 g)
 6. Nástroje Zdraví Chlorella extra bio 550 Kč (1200 tablet)
 7. Algae Chlorella Organic 350 Kč (240 tablet)
 8. BrainMax Pure Chlorella BIO 500 Kč (1000 tablet)
 9. NOW Chlorella 390 Kč (120 tablet)
 10. Mentis Bio Chlorella & Spirulina 390 Kč (500 tablet)
 11. Chlorella prášek BIO 320 Kč (125 g)
 12. NATU Chlorella BIO 300 Kč (180 g)
 13. MycoMedica BIO Chlorella 700 Kč (1200 tablet)

Co je to chlorella?

Chlorella je v posledních letech právem velmi populární. Je to totiž takový malý zelený zázrak. Jedná se o rod sladkovodních jednobuněčných řas, které jsou známé od roku 1890. Název chlorella je odvozen od řeckého slova „chloros“, což znamená zelený a latinské přípony „ella“, malá.

 • Tato zelená „potvůrka“ se řadí do kategorie zelených potravin. Její jedinečnost tkví v tom, že nabízí velmi významnou nutriční hodnotu, kterou nenajdete u žádných jiných potravin.
  Je až neuvěřitelné, že jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buněk, které se podílí na ozdravě a regeneraci vašeho těla.
 • Tato řasa se dnes již cíleně, pěstuje v teplém klimatickém pásmu a následně distribuuje do celého světa.
 • A co přesně díky chlorelle do těla dostaneme? Bílkoviny, zdravé tuky a sacharidy, vlákninu, chlorofyl, vitamíny, antioxidanty a minerály. Může obsahovat i látky účinné proti bakteriím, houbám, nádorům i virům a urychlovat hojení poškozené tkáně.

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Jaké má chlorella účinky?

Má jich opravdu mnoho.[1] Dalo by se s mírnou nadsázkou říci, že na chlorellu není nikdy příliš pozdě, ani brzy.

Co tato řasa opravdu umí, je zbavovat tělo škodlivin a odvádět je z něj ven.[2] Najdeme v ní látky, které během cesty trávicím traktem vážou těžké kovy, toxiny a jiné škodliviny a spolu se stolicí je z těla vylučují. Tím se najednou zrychlí metabolismus a celkově zlepší celý trávicí proces.

Detoxikaci těla by se však měly vyhnout těhotné nebo kojící ženy, malé děti či osoby s akutním infekčním onemocněním.

Vědci z Jižní Korey zjistili, že 8 týdnů užívání chlorelly silně podporuje imunitu a působí antioxidačně.[3] Krátkodobé užívání doplňků stravy s chlorellou může zdravým lidem „nakopnout“ imunitu a pomoci s léčbou zánětů.

Až 60 % Chlorelly tvoří proteiny. Obsahuje 18 – 22 známých aminokyselin a to z ní dělá opravdu kompletní bílkovinu. A to až na takové úrovni, že je srovnatelná s masem, rybami nebo vajíčky. Bílkoviny z těchto potravin se totiž považují za sekundární, což znamená, že aminokyseliny byly přeměněny do bílkovin, aby mohla vzniknout struktura masa nebo vajíček. Naše tělo po příjmu této potravy musí bílkoviny rozbít a rozložit na aminokyseliny a z nich si pak složit takové bílkoviny, které jsou potřebné pro lidský organismus.
A v tom spočívá výhoda této řasy, protože Chlorella nabízí takový komplex bílkovin, které ve stravě nenajdete. A právě kvalitní bílkoviny, vláknina a schopnost vázat toxiny jsou pro správný proces trávení nezbytné.

Chlorella obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a růstový faktor CGF (Chlorella Growth Factor), díky němuž Chlorella dokáže velmi rychle růst. Tato schopnost pomáhá při rychlejší opravě nervových tkání organismu a napomáhá vzniku nových buněk. To ji předurčuje jako ideální prostředek pro mozek a nervové ústrojí.

Plísně mohou způsobit opravdu prekérní situace a závažné zdravotní problémy. Tyto organismy mají mikroskopické velikosti, dýchají kyslík a vylučují kysličník uhličitý. Nepotřebují k životu světlo a mohou se dožít až několik tisíc let. Bohužel některé druhy nedokáže zničit ani bod varu nebo extrémní mrazy.

Jak poznáte, že se ve vašem těle vyskytuje plíseň? Mezi příznaky patří právě viditelná plíseň na nohou (mezi prsty, pod nehty), popraskaná kůže na patách a popraskaná kůže kolem nehtů na rukou, bílý povlak na jazyku, zapáchající dech, bolavé koutky, nadváha, únava, vaginální záněty, svědění kolem konečníku, alergie, astma, ekzémy, časté infekce, zažívací problémy nebo potravinová intolerance.

Pomoci nám může právě chlorella. Je protizánětlivá, brání množení plísní a díky vláknině mechanicky čistí střeva. Má zásadotvorné PH a je prebiotické, čímž znepříjemňuje život plísním a kvasinkám. Chlorella také odvádí mykotoxiny z těla ven.

Obsahuje celou škálu vitamínů, minerálů, stopových prvků a 60 % obsahu tvoří bílkoviny. Chlorella zároveň obsahuje 19 aminokyselin, chlorofyl, CGF, Chlorellin, Sporopollein a 10x více betakarotenu než karotka.

Bylo dokázáno, že chlorella obsahuje vysoké procento mastných kyselin, které čistí naše cévy, redukují množství cholesterolu v naší krvi a tím tak snižují možný výskyt aterosklerózy.

Vědecké výzkumy Chlorelly dokazují, že v těle stimuluje produkci interferonu (imunitního faktoru), který má schopnost bojovat s rakovinou. Laboratorní studie navíc naznačují, že obsažené glykoproteiny mají přímý protinádorový účinek.

Vysoký obsah železa v této řase podporuje tvorbu hemoglobinu, který distribuuje kyslík do tkání.[4]

Chlorella versus spirulina

Obě dvě tyto řasy se řadí do skupiny zelených potravin, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné. Často se také užívají společně. Aby ale nedošlo k jejich záměně, níže najdete popsané rozdíly.

Biologické zařazení

Chlorella je, jak již bylo zmíněno, sladkovodní řasa. Spirulina je sinice, která roste ve sladké i slané vodě. 

Barva

Chlorella má tmavě zelenou barvu. Spirulina lehce do modra.

Buněčná stěna

Buněčnou stěnu Chlorelly tvoří celulóza, které je pro člověka nestravitelná. Spiruliny buněčnou stěnu není třeba upravovat, protože je pro člověka snadno stravitelná. 

Živiny

Obě dvě ze zmíněných obsahují velké množství živin.
Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa, vitaminu K, fosforu a dalších. Obsahuje také růstový faktor CGF, který se stará o regeneraci organismu.
Spirulina posiluje vitalitu organismu a pozitivně ovlivňuje také růst svalové hmoty. Obsahuje více vitamínu B12 a bílkovin (až 70%). 

Pěstování

Chlorella potřebuje čisté ovzduší a sladkou vodu. Spirulina potřebuje hodně světla a teplé klima.

Co chlorella obsahuje:

Chlorella má opravdu široký nutriční profil.[5]

Jedná se o silný antioxidant, který chrání buňky před působením volných radikálů.

Tyto kyseliny jsou velmi důležité pro udržení hladiny cholesterolu v krvi. 

Hořčík má příznivý vliv na nervovou a svalovou soustavu. Jeho nedostatek vede ke vzniku křečí, podrážděnosti, přecitlivělosti. 

Jedná se o základní prvek krvetvorby a jeho nedostatek vede k chudokrevnosti. 

Vápník je základní stavební látka kostí, zubů a všech lidských tkání.

Vitamíny skupiny B jsou velmi důležité pro dobrý stav pokožky, očí, správnou funkci srdce a krvetvorby.

Tento vitamín slouží jako důležitý antioxidant. Chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály.

“Céčko” je pro tělo nepostradatelné. Podporuje vstřebávání těžkých kovů, působí jako antioxidant a vytváří kolagen starající se o zdravé dásně, zuby, kosti a krevní cévy.

Tento minerál příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu,štítnou žlázu a správnou tvorbu a funkci spermií.

Zinek je základní prvek, který podporuje růst. Je nejvíce zastoupen ve svalech, kostech a játrech. Optimální hladina zinku v těle napomáhá udržet rovnováhu imunitního systému a pozitivně působí na metabolismus bílkovin a sacharidů.

Methionin je nezbytná aminokyselina vázaná v četných bílkovinách.

Jedná se o organické sloučeny nezbytné pro správné chemické procesy v těle.

Podporuje imunitní systém, působí pozitivně proti choroboplodným bakteriím podporuje produkci hemoglobinu, pomáhá s hojením ran, hemoroidů a popálenin, má antioxidační účinky, reguluje stolici a poskytuje tělu velmi důležité vitamíny K, C, kyselinu listovou, vápník, železo, hořčík, bílkoviny a mnoho dalších benefitů.

Jedná se o růstový faktor, který podporuje regeneraci tkání, dělení a růst buněk, posiluje schopnost likvidovat cizorodé bakterie a má pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost lidského těla.

Chlorellin je přírodní antibiotikum.

Jedná se o unikátní látku činící z chlorelly ojedinělý detoxikační prostředek

1. místo

Chlorella ADVANCE

Velké a cenově výhodné balení kvalitních chlorellových tablet v bio kvalitě.

Orientační cena: 440 Kč

Proč je Chlorella od ADVANCE nutraceutics na 1. místě?

První místo jsem věnovala produktu Chlorella od ADVANCE nutraceutics, protože obsahuje 100% čistou řasu chlorelly v prémiové kvalitě. Kromě toho je skvělé, že se tyto tablety lisují šetrným způsobem a neobsahují nežádoucí aditiva.

Jedná se tedy o zdravý a efektivní způsob, jak využít síly této sladkovodní řasy, která pomáhá detoxikovat organismus, podpořit zdravý stav trávicího traktu, zlepšit obranyschopnost těla a dodat mu celý zástup vitaminů, minerálů, aminokyselin (včetně těch esenciálních) a dalších prospěšných látek (chlorofyl, karotenoidy…).

Uživatelské recenze

Podle recenzí na stránkách prodejce chlorella.nutraceutics.cz se jedná o skvělý produkt. Zákazníci si chválí účinky chlorelly (někteří ji kombinují s mladým ječmenem nebo se spirulinou), zmiňují i výhodný poměr ceny a kvality. Některým lidem doplněk pomohl upravit trávení, jiným snížil únavu a dodal jim energii (jedna zákaznice dokonce píše, že má teď „energie na rozdávání“).

Tento produkt si vede výborně i na nezávislých srovnávačích (zbozi.cz, Heureka), kde jsem našla mimo jiné komentář oceňující formu kapslí, které se dobře konzumují (protože nejde tolik cítit jejich chuť).

Dále o produktu

Výrobek byl testován na těžké kovy a je držitelem certifikace Organic Naturland. Mimo to je produkt vhodný i pro osoby s bezlepkovou dietou. Neobsahuje laktózu ani mléčnou bílkovinu.

Doporučené dávkování:

 • Dospělí: 2× denně po pěti až deseti tabletách. 
 • Děti od 3 let: jedna až čtyři tablety denně. 

Doplněk by se měl ideálně užívat 15 až 30 minut před jídlem a zapít dostatečným množstvím tekutiny. 

Za tento produkt zaplatíte cca 450 Kč za 1000 tablet.

2. místo

NaturalProtein CHLORELLA BIO

Vynikající chlorella v BIO kvalitě prodávaná ve formě prášku.

Orientační cena: 200 Kč

Proč je chlorella od NaturalProteinu na 2. místě?

Na druhou příčku jsem se rozhodla umístit chlorellu od sympatické české značky NaturalProtein. Na rozdíl od produktu výše (Chlorella ADVANCE) se zde sladkovodní řasa vyskytuje ve formě prášku, což má své výhody i nevýhody. Nevýhodou je, že se tu více projeví chuť řasy, která ne každému vyhovuje. Na druhou stranu si prášek můžete přimíchat i do drinků nebo do smoothie, ve kterých se chuť ztratí, a výsledkem může být ještě zdravější snídaně.

I tento výrobek je 100% čistý, kvalitní a BIO.

Uživatelské recenze

Nakupovat na stránkách naturalprotein.cz je jedním slovem RADOST. Soudím tak podle recenzí na nezávislých srovnávačích, které v tomto směru hovoří jasně. Na Heurece si lidé chválí například to, že je zboží dodáváno rychlostí blesku a líbí se jim i balení, ve kterém jsou tyto zdravé doplňky doručovány. Kromě toho v komentářích zaznívá, že jsou produkty této značky kvalitní, přičemž jich máte na výběr docela dost. Zákazníci jsou také hodně spokojeni s komunikací s obchodem.

Pozitivní zkušenost s e-shopem vyjadřují i lidé přímo na stránkách e-shopu.

Více informací

Produkt by se měl užívat v množství 1/2 – 2 čajové lžičky za den. Zelený prášek je třeba rozmíchat ve 150 ml vody a vypít. Ale můžete si ho přidat do smoothie nebo do jiného nápoje či pokrmu. Jen by se určitě neměl zalévat horkou vodou.

Za chlorellu od NaturalProteinu zaplatíte okolo 200 Kč za balení (100 g = 25-50 dávek).

3. místo

Blendea Chlorella BIO Organic

Výborná chlorella dostupná v rostlinných kapslích v BIO kvalitě.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je chlorella od značky Blendea na 3. místě?

Třetí místo u mě získala chlorella od Blendey – i tentokrát totiž máme v ruce kvalitní BIO produkt. Tento výrobek se mimochodem může prezentovat i certifikátem, který jeho BIO kvalitu potvrzuje. Jedná se o kapsle (stejně jako tomu bylo v případě prvního produktu), což je forma, která rozhodně usnadňuje konzumaci sladkovodní řasy, jejíž chuť není všem příjemná. 

Zato účinky chlorelly příjemné jsou. I tady totiž řasa pomáhá udržovat tělo zdravé. Příznivě působí na trávicí trakt, cévní systém, imunitu a dodává tělu energii.

Významným plusem Chlorelly BIO Organic také je, že se upravuje procesem nízkotlakého rozpínání, který zajišťuje rozbití buněčné stěny. Díky tomu se prospěšné látky, které chlorella obsahuje, uvolní, a výsledkem je jejich vyšší vstřebatelnost.

Uživatelské recenze

E-shop blendea.cz je mezi zákazníky velice oblíbený. Perfektní ohlasy lze dohledat například na Heurece a na srovnávači zbozi.cz. Objednané výrobky dle komentářů bývají doručeny rychle a kromě toho si lidé hodně chválí zákaznický servis. Z recenzí také vyplývá, že si na tomto e-shopu skutečně vyberete, především díky jeho bohatému sortimentu. Web je přehledný, což se také zákazníkům líbí. A zmiňují i to, že jsou spokojeni s kvalitou zboží.

Další informace

Kapsle mají rostlinný původ a jsou tudíž vhodné jak pro vegany, tak i pro většinu alergiků (pokud ale máte alergii na ořechy, tak se jim raději vyhněte). Navíc neobsahují sóju ani lepek.

Doporučuje se užívat po 3-6 kapslích denně a zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Tento produkt se cenově pohybuje okolo 400 Kč za 90 kapslí (což odpovídá třiceti dávkám).

4. místo

Blendea Supergreens

Orientační cena: 550 Kč

Proč jsem od značky Blendea vybrala také produkt Supergreens?

Od této značky totiž můžete rovněž zakoupit směs zelených superpotravin, do kterých se řadí zelený ječmen, spirulina, mladá pšenice, máta peprná a právě chlorella.

Sypká směs Blendea SUPERGREENS se užívá denně rozpuštěná ve vodě, ovocném džusu, či smoothie. Balení přípravku Blendea (90 g) obsahuje až 30 jednorázových dávek. Směs je bez laktózy, bez lepku, bez přidaného cukru, bez konzervačních látek a sóji.Navíc je 100% vegan a bio.

Složení Supergreens je poměrově takto: 30% zeleného ječmene, 30% mladé pšenice, 20% spiruliny, 15% chlorelly, 5% máty.

 • Zelený ječmen působí jako antioxidant. Díky obsahu vitamínů a minerálních látek přírodního původu celkově povzbuzuje organismus.
 • Mladá pšenice působí pozitivně na normální hladinu cukru v krvi a normální funkci střevního traktu.
 • Spirulina působí jako antioxidant, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a vitalitu.
 • A v článku již zmíněná Chlorella, jak už víte, má schopnost pročistit tělo, podporuje normální funkci jater, působí jako antioxidant, dále účinkuje v trávicím traktu, kde podporuje normální funkci střev a přispívá k mikrobiální rovnováze ve střevech.
 • Máta peprná působí příznivě na zažívání. Podporuje normální trávení a působí proti nadýmání a má vliv na normální funkci dýchacího systému.

Tuto směs je možné pořídit za cca 550 Kč.

5. místo

Raw Nutrients Greens

Orientační cena: 660 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila produkt Raw Nutrient Greens od Amazonia?

Amazonia je významná australská společnost, která vyrábí inovativní výživové doplňky a dbá na využívání přírodních ingrediencí v bio kvalitě, ale dbá také na péči o planetu a udržitelnou výrobu. Jejich produkt Raw Nutrient Greens obsahuje spirulinu, chlorellu, mladou pšenici, mladý ječmen, vojtěšku, kapustu, list kopřivy, výtažek z pampelišky, ostropestřce mariánského a další blahodárné suroviny, které jsou zdrojem chlorofylu, vitamínu B12, prebiotik a stopových minerálů, které podporují detoxikaci organismu a optimální funkci jater.

Přírodní vanilkové a mátové aroma, opuncie a výtažek ze stévie zaručují lahodnou chuť, které pozvedne jakýkoliv nápoj. Produkt je absolutně čistý, neobsahuje lepek, přidaný cukr, konzervanty, mléko, GMO ani jiné umělé přísady.

A jak ho používat a dávkovat? Rozmíchejte 2 čajové lžičky (cca 5 g) směsi ve 200 ml vody, rostlinného mléka či jiného nápoje. Neváhejte s ním vyšperkovat ani oblíbené zelené smoothie či snídaňovou smoothie bowl.

Kolik tahle zelená směs stojí? 120 g, tedy 24 dávek, tohoto produktu vás vyjde okolo 660 korun.

6. místo

Nástroje Zdraví Chlorella extra bio

Orientační cena: 550 Kč

Čím mě zaujala bio chlorella od značky Nástroje Zdraví?

Česká značka Nástroje Zdraví působí na trhu přes 19 let a zakládá si na prvotřídní kvalitě a využívání ingrediencí z ekologického zemědělství. Své produkty vyrábí sami, proto celý výrobní proces pečlivě kontrolují, všechny produkty důkladně testují a konzultují jejich účinky s těmi nejlepšími experty z dané oblasti.

Chlorella extra bio jsou tablety, které obsahují 100 % Chlorelly vulgaris původem z Číny v bio kvalitě – v jedné tabletě najdete 250 mg této sladkovodní řasy.

Pro maximální účinky se doporučuje užívat 3 – 5 tablet 3× za den, optimálně vždy společně s jídlem. A také je důležité tablety pořádně zapít nejlépe vodou.

Kolik tento produkt stojí? Máte na výběr ze tří možností. Nejmenší balení o 200 tabletách stojí cca 130 korun, 400 ks tablet stojí cca 220 korun, ale cenově nejvýhodnější je to největší balení. 1200 kusů vás totiž vyjde na necelých 550 korun.

7. místo

Algae Chlorella Organic

Orientační cena: 550 Kč

Proč jsem vybrala suplement Algae Chlorella Organic od Ekolife Natura?

Značka Ekolife Natura, která stojí za tímto produktem je velmi dynamická a úspěšná společnost ze Slovinska, specializující se na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a lipozomální formulace nutrientů prověřené klinickými studiemi.

Společnost vznikla v roce 2007 a její zakladatelky jsou sestry, výživové specialistky Tjaša a Tajča Pavček.

Lipozomální vitamíny od Ekolife Natura jsou naprostou špičkou z hlediska vstřebatelnosti a využitelnosti tělem. Unikátní technologie liposomů umožňuje transportovat účinné látky přímo k buňkám, takže vitamíny dosahují v těle maximálního možného účinku.

Tento produkt, který obsahuje 1200 tablet můžete zakoupit od 550 Kč.

8. místo

BrainMax Pure Chlorella BIO

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula tabletky BIO chlorelly od BrainMaxu?

Značka BrainMax vyrábí své produkty v České republice a z těch nejkvalitnějších surovin. Důkazem jsou i tabletky Pure Chlorella, které obsahují 100 % chlorelly vulgaris z čínských minerálních vodních zdrojů. Tento produktu se pyšní BIO certifikátem, je raw a hodí se pro vegetariány i vegany. Velkým bonusem přípravku je, že obsahuje chlorellu, jejíž buněčné stěny byly šetrně narušené, což vede k mnohem lepší stravitelnosti pro lidský organismus. Díky takovému zpracování pak tělo mnohem účinněji vstřebá všechny obsažené benefitní látky.

A jaké je dávkování? Doporučuje se užívat 4 tablety 3× denně, než se pustíte do jídla. 

Balení s tisícovkou tabletek vám při výše uvedeném užívání vydrží 250 dní a zaplatíte za něj cca 500 korun.

9. místo

NOW Chlorella

Orientační cena: 390 Kč

Proč jsem vybrala chlorellu od značky NOW?

Americká značka NOW vznikla na počátku 60. let v Chicagu. Postupem času se z ní stala í jedna z nejzřetelnějších značek v průmyslu přírodních produktů, nabízející jedny z nejrozsáhlejších řad přírodních produktů na trhu. Cílem značky je uspokojit zákazníkovu potřebu zdravé výživy nabídkou cenově dostupných, vysoce kvalitních přírodních produktů.

Tato Chlorella obsahuje 120 tablet a pořizovací cena se pohybuje okolo 390 Kč.

10. místo

Mentis Bio Chlorella & Spirulina

Orientační cena: 390 Kč

Čím mě zaujaly tablety od Mentis s obsahem chlorelly a spiruliny?

Česká značka Mentis Lab vyvinula tabletky, které obsahují dokonale vyvážený poměr chlorelly a spiruliny v bio kvalitě. Tedy padesát na padesát. Jak už jste si mohli přečíst výše, chlorella je bohatá studnice živin v podobě aminokyselin a vitamínů. A podobně je na tom i spirulina. Společně jsou však tyto superpotraviny ještě silnější. Napomáhají očistit organismus od těžkých kovů, posilovat imunitu, snižovat krevní tlak, cholesterol i cukr, ale pomáhají i zatočit s únavou a zlepšit špatné trávení. A to se vyplatí, souhlasíte?

Tento produkt je navíc vhodný pro vegany a díky absenci lepku i pro osoby trpící celiakií.

Pro nejlepší výsledek se doporučuje užívat 5 – 10 tabletek denně, a to přinejmenším 2 měsíce.

Balení s 500 tabletami stojí cca 390 korun.

11. místo

Chlorella prášek BIO

Orientační cena: 320 Kč

Proč jsem vybrala BIO prášek z chlorelly od Nature's finest?

Slovinská značka Nature’s Finest už přes 10 let nabízí 100% přírodní produkty bez zbytečných přísad jako jsou umělá barviva, konzervační látky, zahušťovadla atd. Suroviny berou od malých a rodinných dodavatelů, čímž podporují fair trade a také jsou partnery Přátel Země (Friends of the Earth), což je mezinárodní síť ekologických organizací, která se zabývá řešením celosvětových problémů životního prostředí.

Jejich prášek z chlorelly je zcela přírodní v bio kvalitě a vhodný pro vegany. Je skvělý na podporu imunity a celkovou očistu organismu. A pokud trpíte nedostatkem železa, tento produkt je pro vás jako dělaný.

A jak Nature’s Finest prášek z chlorelly používat? Doporučuje se v dávce 3 – 10 g, což odpovídá 1 – 3 lžičkám, přidat do zeleninové či ovocné šťávy.

Za balení o velikosti 125 g zaplatíte cca 320 korun.

12. místo

NATU Chlorella BIO

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala bio chlorellu od Natu?

Natu je český výrobce, který cílí na propojování lidí s přírodou skrze poskytování těch nejkvalitnějších přírodních produktů. Dbají nejen na vysokou kvalitu svých produktů, ale i na jejich vliv na životní prostředí. Jejich sortiment zahrnuje široké spektrum zdravé výživy.

NATU Chlorella se prodává ve formě prášku a můžete ji tak jednoduše zamíchat do vody, džusu nebo třeba jogurtu. Balení váží 180 g a měla by se konzumovat ½ –1 čajová lžička (1–2 g) 3x denně.

Cena této superpotraviny se pohybuje okolo 300 Kč.

13. místo

MycoMedica BIO Chlorella

Orientační cena: 700 Kč

A proč srovnání zakončuji rovněž BIO chlorellou od MycoMedica?

MycoMedica je česká rodinná firma, založená v roce 2010. Kromě zelených superpotravin se zabývají produkcí vitálních hub.

BIO CHLORELLA značky MycoMedica pochází z ostrova Hainan, který leží v Jihočínském moři. Díky svému tropickému charakteru často přezdíváno jako čínská Havaj. Je zde vysoce čisté ovzduší, dlouhotrvající sluneční svit a voda bohatá na minerály, což zajišťuje optimální podmínky pro pěstování kvalitní suroviny.

Tato Chlorella obsahuje 1200 tablet a cena se pohybuje okolo 700 Kč.

Závěr

Chlorella je druh sladkovodní řasy, která obsahuje velké množství živin a je vynikajícím zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů. Můžete ji konzumovat ve formě prášku rozmíchaném ve vodě nebo v tabletkách. Často je také součástí směsí dalších zelených potravin jako je spirulina nebo mladý ječmen.

Na základě mého důkladného průzkumu bych doporučila především Chlorellu ADVANCE, což je tisícovka tabletek s prémiovou chlorellou za super cenu, či chlorellu NaturalProtein v BIO kvalitě, kterou stačí rozmíchat ve vodě a vypít, ale můžete ji rozmíchat i do vašeho oblíbeného nápoje, nebo třeba organickou chlorellu od Blendea, která je v roslinných kapslích, takže se hodí i pro vegany.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[6] Wikipedie (CZ): Chlorella

[7] Bakalářská práce (CZ): Potraviny nového typu tzv. superpotraviny

[8] Healthline (ENG): 9 Impressive Health Benefits of Chlorella

[9] Healthline (ENG): What’s the Difference Between Chlorella and Spirulina?

[10] PubMed Central (ENG): Chlorella vulgaris: A Multifunctional Dietary Supplement with Diverse Medicinal Properties

[11] PubMed Central (ENG): Chlorella (Chlorella pyrenoidosa) supplementation decreases dioxin and increases immunoglobulin a concentrations in breast milk

4.4/5 (Počet hlasů: 41)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »