Ženšen pravý (ginseng) – recenze, účinky, zkušenosti a který je nejlepší?

Shrnutí: Ženšen je rostlina původem z Číny, které se přezdívá „blahodárný životabudič“, jelikož má skvělý vliv na lidský organismus. Mimojiné působí jako stimulant a zvyšuje odolnost i výkonnost lidského těla. Abych vám usnadnila hledání toho pravého doplňku stravy s ženšenem, vytvořila jsem vám následující srovnání jedenácti top produktů:

V článku se dále dozvíte:

Co je to ženšen?[1] Jaké má tato rostlinka účinky a proč ji začít užívat?[2][3] Jaké druhy ženšenu existují a jaké domácí preparáty si z něj můžete vytvořit?

TOP  1. místo

Blendea
Power Ginseng

Orientační cena: 500 Kč
Proč 1. místo?

Jde totiž o snadno konzumovatelné kapsle s ženšenovým výtažkem obsahujícím 10 % ginsenosidů. Doplněk podpoří zdraví hned na několika frontách. Povzbudí imunitní systém i kognitivní funkce.

2. místo

Global Healing RAW extrakt z ženšenu

Orientační cena: 970 Kč
Proč 2. místo?

Protože se jedná o unikátní produkt, v němž se snoubí výtažky z pěti ženšenů pocházejících z celého světa (např. indický, sibiřský nebo korejský). Mimo to má tento výrobek zcela přírodní složení.

3. místo

Salvia Paradise
Ženšen pravý

Orientační cena: 470 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o 100% přírodní produkt ve 100% bio kvalitě, jehož základem je optimálně zralý ženšen z vysokohorské oblasti Čchang-Paj. Výrobek obsahuje namletý kořen ženšenu pravého.

Jedenáct nejlepších produktů ženšenu

 1. Blendea Power Ginseng 500 Kč (60 kapslí)
 2. Global Healing RAW extrakt z ženšenu 970 Kč (59,2 ml)
 3. Salvia Paradise Ženšen pravý 470 Kč (120 kapslí)
 4. MYCOMEDICA Korejský ženšen pravý 2200 Kč (180 kapslí)
 5. STARLIFE Korean Ginseng Star 600 Kč (60 tablet)
 6. Natural Medicaments Ženšen + vitamín E 200 Kč (60 kapslí)
 7. Swanson Korean Ginseng 460 Kč (100 kapslí)
 8. NOW Panax Ginseng 310 Kč (100 kapslí)
 9. Ženšen pravý 6letý mletý kořen 620 Kč (75 g)
 10. Golden Nature Ženšen pravý 370 Kč (100 tablet)
 11. Brain We Are Ženšen Pravý 360 Kč (50 kapslí)

Co je to ženšen?

Ženšen,[1] který pochází z Číny, není v oblasti péče o zdravé tělo žádným nováčkem. Je to vlastně přesně naopak, jeho účinky jsou známy více než 5000 let.

 • A jelikož si v Číně potrpí na přehledné informace, tak jsou dohledatelné i zápisy z této doby, které dokumentují, že tradiční čínská medicína používala tento neobyčejný kořen jako zdroj vitality, síly, zdatnosti a dlouhého života.
 • Slovo ženšen znamená „kořen života“, v češtině je také známý jako Všehoj. To jsou zkrátka názvy, které mluví za vše.
 • Tvrdí se, že nejkvalitnější ženšen roste v Koreji, což dává i historický smysl, protože kdysi byla právě Korea jednou z čínských provincií.
 • Je dohledatelné, že císařský lékař Li Shi Chen napsal, že tato bylina posiluje 5 životně důležitých orgánů, což jsou játra, srdce, slezinu, plíce a ledviny. Proč? Protože dle jeho slov harmonizuje energii Yin a Yang. Posiluje energii a krev.
 • Pokud se podíváme na jiný, než přímo fyzický um ženšenu, dobereme se k závěru, že zklidňuje ducha a zahání strach. Čínští mistři tvrdí, že je to mocné sedativum vědomí. Jeho dlouhodobé užívání prý posiluje organismus a prodlužuje život.

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Jaké jsou účinky ženšenu?

Jak jsem psala výše, jedná se o opravdu mocnou bylinku, která umí takřka zázraky. Hlavní benefit ženšenu spočívá v jeho komplexním účinku. Je vědecky prokázáno, že působí blahodárně na:[2]

 • Oběhový systém
 • Centrální nervovou soustavu
 • Soustavu žláz s vnitřní sekrecí 
 • Imunitní systém 
 • Cukrovku
 • Stres
 • Neurózy
 • Únavu
 • Bolesti hlavy
 • Poruchy spánku
 • Poruchy koncentrace
 • Aterosklerózu
 • Záněty
 • Hypertenzi
 • Nespavost
 • Neplodnost

Jaká část ženšenu se používá?

Celý kořen, který zraje 4-6 let. Poté se kořeny suší a používají k výrobě tablet nebo kapslí, extraktů a čajů nebo také krémů či jiných přípravků pro zevní použití.

 • Ženšen je možné zakoupit v lékárnách, obchodech se zdravou výživou nebo u výživových terapeutů, a to buď pod českým nebo latinským názvem Panax ginseng.
 • Můžete si vybírat z velkého množství preparátů – jednosložkové a nebo v kombinaci s některými vitamíny.
 • Užívání má být doprovázeno dostatečným zapitím, aby se mohl do těla správně vstřebat. Výtažky této rostliny se přidávají také do čajů, zubních past, žvýkaček a sladkostí.

Jaké prospěšné látky ženšen obsahuje?

Mezi hlavní prospěšné látky v ženšenu patří ginsenosidy, které se aktivně podílí na boji s aterosklerózou, záněty, hypertenzí, stresu, nespavosti či poruchách erekce a neplodnosti. 

 • Dále je cenným zdrojem panax-saponinů, silic, kyseliny panaxové, panax-alkaloidů, fytosterolů, pektinů, tříslovin, pryskyřice, slizů, vitaminu C a skupiny vitamínů B a minerálních látek.[3]

Druhy ženšenu

Jinými slovy také ženšen pravý. Roste divoce v lesích Mandžuska a Severní Koreje. Naprosto běžně se pěstuje na export a to hlavně v Koreji, Číně a Japonsku.

Tento ženšen je stínomilná opadavá rostlina, která má pětičetné listy, drobné bělavé kvítky, červené bobule a typický hnědý kořen. A právě kořen se využívá k léčebným účelům. Nicméně benefity má naprosto celá rostlina ženšenu. 

Existují dvě různé formy tohoto druhu ženšenu:

 • Červený vyrábí se převážně v Koreji
 • Bílý ženšen. 

Červený ženšen[4]

Po sklizni kořenů, které jsou starší déle než 6 let, se upravuje napařováním bílého ženšenu po dobu 8-10 hodin a následně se suší. Červená a bílá forma se mírně liší obsahem ginsenosidů.

Bílý ženšen[5]

Bílý ženšen vzniká po sklizni kořene a jeho sušení na slunci.

Jedná se o druh ženšenu, který roste divoce v Severní Americe již od 18. století. A od té doby vzniklo mnoho ženšenových farem a cíleným pěstováním na export. To ale nic nemění na tom, že ho v těchto oblastech stále může nalézt ve volné přírodě.

Používá se ke zvýšení energie a výkonnosti,[6] zlepšení krevního oběhu a k posílení imunitního systému. Velmi příznivě působí na slezinu a plíce. Obecně se ale Americký ženšen používá hlavně k pročišťování vnitřní horkosti těla a k tonizaci čchi. 

Je obzvláště vhodný pro osoby starší 40 let. Nahrazuje to, co ztrácíme věkem. Podle teorie čínské medicíny v průběhu stárnutí ztrácíme svou „jin“. Uvádí se, že americký ženšen má na tělo ochlazující účinky a asijský ženšen naopak účinky ohřevné. Tento chladivý a energizující faktor je největším přínosem.

Nejedná se o pravý ženšen, je ale se skupinou ženšenů příbuzný. Roste, jak název napovídá, v lesích východního Ruska. Sibiřský ženšen objevil v padesátých letech ruský lékař Bekhman. Užívají ho atleti, aby zvýšili svoji fyzickou odolnost. Pomáhá jim rychle a úplně se zotavit z celkového vyčerpání při intenzivním tréninku. Neobsahuje ginsenosidy, ale údajně obsahuje látky podobné. Je známý pro svoji schopnost bojovat proti únavě a posilovat imunitu.[7]

Nebo také Ashwagandha, není ženšen jako takový, ale díky svým blahodárným účinkům si vysloužil tuto přezdívku. Jedná se o adaptogenní bylinu, která má neuroprotektivní účinky, potlačuje úzkost, má kardioprotektivní a protinádorové účinky, zlepšuje fyzickou kondici a posiluje imunitu.[8]

Ashwagandha znamená v překladu „pach koně“, čímž poukazuje na svůj zřetelný koňský zápach.

Receptury ze ženšenu

Tradiční čínská medicína uvádí mnoho způsobů, jak ženšen užívat. Mnoho z nich si můžete připravit doma sami.

Na tento elixír budete potřebovat: 1 lžičku drceného kořene ženšenu, 2 dcl 60% lihu nebo ovocné pálenky.

Jak na to?

Kořen přelijte lihem a vše nechte 10-14 dní louhovat. Nezapomeňte výluh každý den protřepávat, aby se uvolnily léčivé látky. Po uplynutí této doby přeceďte a užívejte 4 týdny 3× denně 25 kapek nakapaných do 3 dcl vlažné vody.

Budete potřebovat 1 lžičku drceného kořene ženšenu, 1 lžičku drceného kořene eleuterokoku a opět 2 dcl 60% lihu či ovocné pálenky.

Jak postupovat?

Smíchejte připravené a rozdrcené bylinky, přelijte lihem a vše nechte 14 dní louhovat. Opět nezapomínejte protřepávat kvůli uvolnění důležitých látek. Po uplynutí dvou týdnů přeceďte a užívejte 6 týdnů, 3× denně 25 kapek ve 3 dcl vlažné vody.

Připravte si 1 lžičku drceného kořene ženšenu, 1 lžičku drceného kořene eleuterokoku, 1 lžičku lapacha a 3 dcl 60% lihu či ovocné pálenky.

Bylinky nejprve smíchejte, přelijte lihem a za každodenního protřepávání louhujte dva týdny. Po ukončení louhování užívejte kapky 12 týdnů, 3× denně ve 3 dcl vody.

Nežádoucí účinky ženšenu

Ženšen se doporučuje užívat v kuse maximálně měsíc až dva a potom udělat na tu samou dobu pauzu. Proč? Je to z důvodů kumulace účinných látek v těle, které pak mohou způsobovat negativní účinky, mezi které patří zvýšený krevní tlak, poruchy trávení, nespavost a nervozita.

 • Zejména ti z vás, kteří jste diabetici, určitě užívání ženšenu nejprve proberte se svým lékařem, protože ženšen může lehce snižovat hladinu krevního cukru.

1. místo

Blendea Power Ginseng

Výborný doplněk ve formě kapslí s extraktem z kořene ženšenu pravého. Jedna kapsle obsahuje 400mg extrakt z ženšenu.

Orientační cena: 500 Kč

Proč je Power Ginseng od Blendea na 1. místě?

Na první příčku jsem umístila kapsle od značky Blendea, které obsahují výtažek z kořene ženšenu s 10 % ginsenosidů. 

Ženšen pravý (= kořen života) dokáže skvěle stimulovat pozornost, zlepšovat paměť, srdeční činnost, imunitu a kromě toho se vyznačuje antioxidačními účinky. Také ho oceníte proto, že se jedná o rostlinku podporující sexuální výkonnost.

Uživatelské recenze

E-shop blendea.cz zákazníci velice doporučují. Jejich výrobky jsou dle recenzí na Heurece doručovány rychle, na webu prodejce se rychle zorientujete a hlavně jsou lidé spokojeni s velkým výběrem kvalitních přírodních doplňků stravy. Spokojeně vypadají i ohlasy na zbozi.cz.

Dále o produktu

Kapsle koupíte v krásném minimalistickém balení v béžových tónech, které se bude vyjímat na poličce i v lékárničce. 

Doplněk by se měl užívat po jedné kapsli ze den a není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.

Za Power Ginseng zaplatíte cca 500 Kč/balení (60 kapslí).

2. místo

Global Healing RAW extrakt z ženšenu

Jedinečné přírodní kapky obsahující extrakty z pěti druhů ženšenu.

Orientační cena: 970 Kč

Proč je RAW extrakt z ženšenu od značky Global Healing na 2. místě?

Druhé místo jsem věnovala produktu od značky Global Healing, protože obsahuje směs pěti druhů ženšenu: indického, sibiřského (= ženšen nepravý), korejského (Ashwagandha), peruánského (Maca) a pětilistého (Jiaogulan).

Tento ženšen vám pomůže se energeticky nabudit, podpořit imunitní systém i kondici. Kromě toho je super, že se v tomto případě můžete spolehnout na přírodní složení výrobku.

Uživatelské recenze

Pro recenze jsem se tentokrát vydala na stránky Amazonu, kde se hvězdičkové ohodnocení výrobku pohybuje mezi čtyřkou a pětkou, což není málo. A e-shop Puravia je také velice oblíbený – zboží tady expedují rychle, což se píše jak na zbozi.cz, tak i na Heurece. Jedna recenzentka se velmi pochvalně zmiňuje, že Puravia je sázka na jistotu s nabídkou kvalitních produktů za férové ceny.

Více informací

Výrobek pochází z USA, je veganský, bezlepkový, neobsahuje ani sóju, konzervanty či GMO.

Uchovávat by se měl na suchém a temném místě při teplotách do 25 °C.

Produkt vás bude stát cca 970 Kč za lahvičku (59,2 ml).

3. místo

Salvia Paradise Ženšen pravý

Kvalitní bio kapsle s namletým kořenem šestiletého ženšenu pravého.

Orientační cena: 470 Kč

Proč je ženšen pravý od Salvia Paradise na 3. místě?

Třetí místo u mě patří ženšenu prodávanému v podobě kapslí od české značky Salvia Paradisa. Tento produkt totiž obsahuje namletý ženšenový kořen pocházející z pohoří Čchang-Paj, který se získává z šest let starých rostlin –⁠ v tomto případě se jedná o dobu nejvyšší zralosti. 

Kapsle jsou 100% přírodní, 100% bio a poskytnou vám veškeré benefity pro ženšen typické.

Uživatelské recenze

Prima recenze na produkt jsem si přečetla například na srovnávači zbozi.cz, podle nichž je produkt „čistý a účinný“ a jeho účinky jsou nepřekonatelné. A na stránkách pilulka.cz si zákazníci zase pochvalují výrobcem garantovanou bio kvalitu výrobku.

Další informace

Skvělé je, že rodinná firma Salvia Paradise dováží a pečlivě zpracovává ty nejkvalitnější byliny, které jsou získávány přímo od pěstitelů, často z ekologické produkce či z volných sběrů v jejich domovinách. 

Doplněk by se měl užívat po dvou kapslích 1× za den. Ideálně 20 minut před jídlem.

120 kapslí můžete sehnat za cca 500 korun.

4. místo

MYCOMEDICA Korejský ženšen pravý

Orientační cena: 2200 Kč

Proč jsem vybrala korejský ženšen pravý od Mycomedica?

Jelikož tento produkt od české značky Mycomedica kombinuje účinky pravého korejského ženšenu se dvěma medicinálními houbami – reishi a cordycepsem. Podle principů tradiční čínské medicíny se hodí na podporu imunity, celkové vitality organismu, výkonnosti a harmonizace duševního stavu.

Produkt je rozdělen do dvou lahviček. Ta první obsahuje směs ženšenu a cordycepsu, která se má užívat ráno na lačno v množství 1 tablety. Druhá lahvička s ženšenem a reishi je určena na večer a má se vzít 1 tableta cca hodinu po posledním jídle. Tabletky je vždy potřeba dostatečně zapít vodou nebo slabým zeleným čajem. Produkt se doporučuje užívat 5 dní v týdnu a pak si udělat 2 dny pauzu.

Všechny medicinální houby v produktech značky Mycomedica procházejí přísnými testy v nezávislé laboratoři Agrolab v Německu, takže si můžete být jisti, že neobsahují žádné škodlivé ani zbytečné látky.

Každá dóza obsahuje 90 rostlinných kapslí a celý produkt stojí cca 2200 korun.

5. místo

STARLIFE Korean Ginseng Star

Orientační cena: 600 Kč

Čím mě zaujal Korean Ginseng Star od značky Starlife?

Slovenská značka Starlife totiž nabízí produkty prvotřídní kvality už od roku 1992. Její portfolio je opravdu široké a najdete v něm jak doplňky stravy, tak sportovní výživu, vitamíny, minerály, přípravky na hubnutí či detoxikaci organismu.

Tento produkt obsahuje 30% výtažek z ženšenu všehoj (Panax ginseng), který obsahuje 68 mg ginsenosidů na jednu tabletu.

Ginsenosidy jsou aktivní látky, které působí antioxidačně, pomáhají posilovat imunitu, duševní i fyzickou odolnost, srdeční činnost, působí proti stresu, únavě, vyčerpání a podporují soustředění, bdělost, paměť a celkovou životní energii a normální krevní oběh.

Doporučuje se užívat 1 tabletku 2× za den.

Balení, které obsahuje 60 tablet, stojí cca 600 korun.

6. místo

Natural Medicaments Ženšen + vitamín E

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila ženšen s vitamínem E od Natural Medicaments?

Jelikož je to super kombinace dvou velmi účinných složek v jednom preparátu. Ženšen korejský přispívá k normální hladině glukózy v krvi, podporuje fyzický výkon, pomáhá udržovat fyzické a duševní schopnosti a dobré sexuální vztahy. Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

60 kapslí můžete koupit za necelých 200 korun.

7. místo

Swanson Korean Ginseng

Orientační cena: 460 Kč

Z jakého důvodu jsem vybrala korejský ženšen od Swanson?

100 kapslí od značky Swason můžete zakoupit za cca 460 korun, přičemž každá kapsle obsahuje 500 mg kořenu ženšenu, který posiluje obranyschopnost těla, zvyšuje sexuální zdraví a podporuje duševní aktivitu a je prospěšný pro kardiovaskulární systém.

Doporučené dávkování je jedna kapsle jednou až dvakrát denně s jídlem.

8. místo

NOW Panax Ginseng

Orientační cena: 310 Kč

Proč jsem vybrala Panax Ginseng od značky Now?

Protože tento Panax Ginseng neboli ženšen pravý obsahuje v jedné kapsli výtažek z kořene tohoto adaptogenu o hmotnosti 500 mg, ve kterém najdete 0,5 % aktivních ginsenosidů. Pomáhá ke zvýšení celkové energii a k navození dobré nálady, podporuje kardiovaskulární systém, soustředění, paměť, sexuální zdraví a reguluje hladinu cukru v krvi. Pokud trpíte na časté propady energie, určitě tento produkt vyzkoušejte.

Firmu Now® Foods založil před 50 lety podnikatel Elwood Richard, který se pyšnil titulem z fyzikální chemie a jeho koníčkem bylo zvyšovat svůj fyzický výkon za pomoci zdravého jídelníčku a výživových doplňků. Dnes by se řeklo, že to byl zapálený biohacker. Šlo mu ale také o to, aby lidem nabízel funkční a kvalitní produkty za přijatelné ceny, což se mu skutečně povedlo a daří dodnes.

Doporučené dávkování tohoto produktu jsou 2 kapsle 1-2× za den.

Balení se 100 kapslemi vás vyjde na cca 310 korun.

9. místo

Ženšen pravý 6letý mletý kořen

Orientační cena: 620 Kč

Proč tu je také 6letý mletý kořen ženšenu pravého?

Neboť se jedná o 100% čistý šestiletý ženšen pravý, který je namletý na velmi jemný prášek v BIO kvalitě. Můžete ho okamžitě konzumovat a to i bez předchozího vaření. 

Doporučuje se užívat jednu lžičku prášku, rozmíchanou ve 100 ml studené vody, ideálně před jídlem.

Balení o hmotnosti 75 gramů stojí cca 620 korun.

10. místo

Golden Nature Ženšen pravý

Orientační cena: 370 Kč

Proč jsem vybrala ženšen pravý od Golden Nature?

Česká značka Golden Nature je výrobcem prvotřídních doplňků stravy z kvalitních certifikovaných ingrediencí, které odebírají od spolehlivých dodavatelů z celého světa. Je pro ně totiž důležité, aby odebíraly rostliny, které rostou ve svém přirozeném prostředí, protože díky tomu mají ten nejvyšší možný obsah aktivních složek.

Tyto tablety obsahují 400 mg ženšenu pravého (Panax Ginseng), ve kterém jsou 4 procenta aktivních látek – Ginsenosidů.

Produkt navíc neobsahuje žádná éčka, palmový olej, lepek ani přidaný cukr. Doporučuje se brát 2 tablety jednou za den. A nezapomeňte, že je potřeba je dostatečně zapít vodou.

A kolik stojí jedno balení se 100 tabletami? Cca 0 370 korun.

11. místo

Brain We Are Ženšen Pravý

Orientační cena: 360 Kč

Proč srovnání zakončuji ženšen pravý od Brain We Are?

Aktivní látky v ženšenu pravém zvané ginsenosidy účinně bojují se zánětem v těle, čímž zlepšují přirozenou obranyschopnost organismu, podporují kognitivní funkce, sexuální apetit, koncentraci, stabilizují hladinu cukru v krvi a ulevují od bolesti.

Vojtěch Hlaváček a Jiří Kryštof Jarmar jsou autory oblíbeného českého podcastu Brain We Are, kteří se zajímají o fungování lidského mozku už 6 let a se svými posluchači se dělí o nejnovější vědecké poznatky spojené s tímto zajímavým tématem.

V návaznosti na podcast a další offline aktivity vytvořili i vlastní řadu produktů, které pomáhají nastartovat mozek, paměť a soustředění. Mezi nimi je i tento Ženšen pravý s 80 % ginsenosidů v 550 mg extraktu.

A kolik stojí jedno balení s 50 kapslemi? Cca 360 korun.

Závěr

Jak už jsem psala výše v článku, ženšen je silný antioxidant a adaptogen, který pomáhá zvyšovat obranyschopnost a odolnost organismu nejen vůči patogenům a toxinům, ale i vůči stresu a úzkosti či jiným psychickým neduhům. Pokud vás něco z toho trápí, není nic jednoduššího, než zkusit sílu ženšenu na vlastní kůži.

Na základě mého průzkumu bych vám doporučila třeba kvalitní kapsle Blendea Power Ginseng, které podporují bdělost, vitalitu, kognitivní a duševní funkce, krevní oběh i sexuální výkonnost. Velmi unikátním a prvotřídně kvalitním produktem je Global Healing RAW extrakt z ženšenu s jedinečným mixem 5 druhů ženšenu v praktických kapkách. A za super cenu pořídíte velké balení kapslí Salvia Paradise Ženšen pravý, které jsou ve 100% BIO kvalitě.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[9] Wikipedie (CZ): Ženšen pravý

[10] Diplomová práce (CZ): Metabolické profily bioaktivních látek ženšene
Panax ginseng C. A. Meyer v rostlinném
materiálu různého původu

[11] Healthline (ENG): 7 Proven Health Benefits of Ginseng

[12] PubMed Central (ENG): Panax ginseng (G115) improves aspects of working memory performance and subjective ratings of calmness in healthy young adults

[13] PubMed Central (ENG): Anti-fatigue activity of the water-soluble polysaccharides isolated from Panax ginseng C. A. Meyer

4.8/5 (Počet hlasů: 10)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »