Spirulina – recenze, účinky, zkušenosti a která je nejlepší?

Shrnutí: Spirulina se řadí mezi takzvané „supergreens“, které jsou přímo nabité antioxidanty a působí na naše tělo velmi blahodárně. Jestli chcete tuhle zelenou superpotravinu vyzkoušet, v tomhle článku najdete srovnání dvanácti nejvalitnějších doplňků stravy právě se spirulinou.

 • První místo ode mě získaly tabletky Spirulina ADVANCE s obsahem BIO certifikované, prémiové spiruliny. Balení obsahuje tisícovku tablet za velmi slušnou cenu.
 • Na 2. místo jsem vyrala Spirulinu NaturalProtein v BIO kvalitě a v podobě prášku, který se dá rozmíchat ve vodě i v jiných vámi preferovaných nápojích či jídlech.
 • A 3. příčku jsem věnovala Blendea Spirulina BIO Organic, což je prášek z BIO spiruliny v rostlinných (tedy vegan-friendly) kapslích.

V článku jsem se dále rozsepsala:

O spirulině,[1] jejích účincích,[2] benefitech[3] a dalších zajímavostech. Například se dozvíte, v čem se shoduje a liší spirulina a chlorella, a pro koho se spirulina nehodí.

TOP  1. místo

ADVANCE
Spirulina

Orientační cena: 440 Kč
Proč 1. místo?

Protože tyto tablety od značky Advance jsou vyrobeny šetrným lisováním ze 100% čisté spiruliny prémiové kvality. Produkt získal tři certifikáty a obsahuje 200 mg spirulinového prášku v jedné tabletě.

2. místo

NaturalProtein
Spirulina BIO

Orientační cena: 120 Kč
Proč 2. místo?

Neboť se jedná o 100% spirulinový prášek v BIO kvalitě, za kterým stojí sympatická a poctivá česká značka. Produkt je více než vhodným parťákem pro vegetariány a vegany, avšak díky náloži vitaminů a minerálů prospěje úplně všem.

3. místo

Blendea
Spirulina BIO Organic

Orientační cena: 400 Kč
Proč 3. místo?

Jde totiž o vegan-friendly spirulinové kapsle v certifikované bio kvalitě. Spirulina v tomto produktu má navíc luxusní původ – nedotčené horské taiwanské vody. V jedné tobolce najdete 420 mg spirulinového prášku.

Dvanáct nejlepších doplňků se spirulinou

 1. Spirulina ADVANCE 440 Kč (1000 tablet)
 2. NaturalProtein Spirulina BIO 120 Kč (100 g)
 3. Blendea Spirulina BIO Organic 400 Kč (90 kapslí)
 4. Venira spirulina 300 Kč (250 g)
 5. Neobotanics Premium BIO spirulina 350 Kč (180 kapslí)
 6. BrainMax Pure Spirulina BIO 400 Kč (1000 tablet)
 7. Ekolife Natura – Algae Spirulina Organic 250 Kč (240 tablet)
 8. NOW Spirulina Organic 200 Kč (100 tablet)
 9. NATU Spirulina 230 Kč (180 g)
 10. Iswari Bio Spirulina 240 Kč (125 g tablet)
 11. Salvia Paradise Spirulina Hainan BIO 420 Kč (800 tablet)
 12. Nástroje Zdraví Spirulina extra BIO 360 Kč (1200 tablet)

Co je to spirulina?

Tato modrozelená řasa[1] je čistě biologického hlediska se jedná o vzplývavé vláknité sinice. Vyskytují se převážně v tropických a subtropických vodách s vysokým pH. Zcela záměrně se tato sinice pěstuje v Japonsku, na výrobu vitamínových tablet.

 • Spirulina je jednobuněčný organismus a existuje na naší planetě již něco málo přes 3,5 miliardy let. Není jen jedna, naopak, existuje více druhů. Pro naše tělo je velmi prospěšná, protože obsahuje zejména vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, vitamin C, vitamin A a vitamin E a karoteny. Dále velké množství bílkovin, minerálů, stopových prvků, buněčných solí, rostlinných živin a enzymů či chlorofylu a dalších prospěšných barviv, jako je například fykocyanin. Fykocyanin je modré až modrozelené barvivo, které dává této sinici specifickou namodralou barvu.

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Jaké má účinky?

Tento malý zeleno modrý zázrak umí regulovat krevní cukr, tlak a cholesterol. Dokáže zmírňovat záněty a bolesti, má antioxidační účinky a chrání před nemocemi srdce, jater a ledvin. Další benefit je, že podporuje správnou funkci imunitního systému, zlepšuje trávicí procesy a mozkovou funkci.

Spirulina toho dokáže mnoho a je až neskutečné, kolik síly se skrývá v tak malém organismu.

Díky velkému počtu aminokyselin, které spirulina obsahuje, funguje jako velká podpora mentální kondice u člověka.[2]

Díky obsaženým vitamínům a vysokému obsahu vlákniny může pomoci při únavě a dodat energii.[3]

Díky obsahu zeaxanthinu může snížit riziko makulární degenerace a jiných očních vad.[4]

Obsahuje polynenasycené mastné kyseliny, které snižují hladinu cholesterolu v krvi.[5]

Podle studie užívání spiruliny výrazně snižuje tělesnou hmotnost, zejména u obézních jedinců.[6]

Vytahuje a vstřebává do sebe těžké kovy, které jsou v lidském těle uložené.[7]

Díky velkému množství antioxidantů, které spirulina obsahuje dochází ke zvýšené tvorbě protilátek a bílkovin, které bojují proti infekci.

Jedna studie naznačuje, že má protinádorové účinky proti UVB záření v kůži díky svým protizánětlivým a antioxidačním účinkům.[8]

Tato sinice obsahuje kyselinu ghama linolenovou, která zmírňuje projevy PMS.

Díky vysokému podílu železa a kyseliny listové může suplementace spirulinou pomoci od anémie.[1]

Benefity spiruliny

Vědecká studie z roku 2008 potvrzuje, že je spirulina schopná, díky antioxidantům, které obsahuje, snižovat záněty v těle a eliminovat volné radikály. Z výzkumu také plyne, že užívání spiruliny chrání mozek před degenerací a pomáhá zvýšit jeho produktivitu.

Spirulina má tu schopnost, že umí harmonizovat žaludek a stěnu tenkého i tlustého střeva. Její detoxikační vliv pomáhá vylučovat těžké kovy pryč z organismu. Bohužel jsou těžké kovy téměř všude a je velmi obtížné se jejich přítomnosti vyhnout. Najdeme je například v hliníkových konzervách, alobalu, kovovém nádobí a podobně. Zdrojem těžkých kovů v potravinách jsou například herbicidy a pesticidy. Spirulina je pomáhá vytahovat z centrálního nervového systému, jater i mozku.

Díky tomu, že spirulina působí příznivě na zdravou funkci orgánů a kůže, bude se vaše zdraví projevovat i na pohled. Budete vypadat mladě a zdravě.

Naše tělo může vyrábět vitamin A díky beta karotenu. Jak nám s tím může pomoci spirulina? Obsahuje velké množství chlorofylu, který pomáhá v těle aktivovat enzymy, které produkují vitamin E a K, které podporují přeměnu karotenů na zmíněné “áčko”.

Jak jsme již zmínili výše, spirulina má velmi příznivý vliv na zažívání a trávicí trakt. Prim hraje například v průběhu léčby antibiotiky, jelikož podporuje růst Lactobacillusu acidophilusu.

Co obsahuje spirulina?

Spirulina je podobně jako chlorella velmi benefitní „potravina“, kterou můžeme tělu pravidelně dopřávat.

A co tedy obsahuje?

Podporuje imunitní systém, působí pozitivně proti choroboplodným bakteriím podporuje produkci hemoglobinu, pomáhá s hojením ran, hemoroidů a popálenin, má antioxidační účinky, reguluje stolici a poskytuje tělu velmi důležité vitamíny K, C, kyselinu listovou, vápník, železo, hořčík, bílkoviny a mnoho dalších benefitů.

Jedná se o silný antioxidant, který chrání buňky před působením volných radikálů.

Vitamíny skupiny B jsou velmi důležité pro dobrý stav pokožky, očí, správnou funkci srdce a krvetvorby.

Tento minerál snižuje krevní tlak a riziko kardiovaskulárních onemocnění, chrání ledviny a snižuje riziko ledvinových kamenů,slouží jako prevence proti cévním a mozkovým příhodám a pomáhá předcházet cukrovce.

Vápník je základní stavební látka kostí, zubů a všech lidských tkání.

Jedná se o základní prvek krvetvorby a jeho nedostatek vede k chudokrevnosti. 

Mangan pozitivně působí na správnou funkci pohlavních žláz, podporuje činnost mozku a stavbu kostí, tlumí únavu a zlepšuje paměť.

Sodík umožňuje kyslíku a živinám procházet buněčnými stěnami tam i zpět a je nezbytný pro správnou funkci svalů a nervů.

Zinek je základní prvek, který podporuje růst. Je nejvíce zastoupen ve svalech, kostech a játrech. Optimální hladina zinku v těle napomáhá udržet rovnováhu imunitního systému a pozitivně působí na metabolismus bílkovin a sacharidů.

Mimo jiné se podílí na stavbě kostí a činnosti centrálního nervového systému. Je součástí kolagenu, bílkoviny, která je důležitou částí kůže, kostí a pojivových tkání.

Jedná se o organické sloučeny nezbytné pro správné chemické procesy v těle.

Bílkoviny, tuky a sacharidy jsou hlavní makroživiny v naší stravě. Neobejdeme se bez nich. Bílkoviny jsou opravdu nepostradatelné. Vytváří plazmatické proteiny, které slouží k obnově a výstavbě buněk.

Další funkce buněk je vytvářet protilátky, které nás chrání před onemocněním a zajišťují správný chod imunity.

Tento vitamín slouží jako důležitý antioxidant. Chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály.

“Céčko” je pro tělo nepostradatelné. Podporuje vstřebávání těžkých kovů, působí jako antioxidant a vytváří kolagen starající se o zdravé dásně, zuby, kosti a krevní cévy.

A co je ještě zajímavé?

 • Obsahuje o 180 % více vápníku než má plnotučné mléko
 • Má o 100 % více železa než má špenát
 • Najdete v ní o 100 % více betakarotenu než má mrkev
 • Má o 670 % více bílkovin než má tofu
 • Ve spirulině je 31x více fytonutrientů než mají borůvky
 • Obsahuje 60× více fytonutrientů než má špenát
 • A také 700× více fytonutrientů než mají jablka

Chlorella versus spirulina

Obě dvě tyto řasy se řadí do skupiny zelených potravin, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné. Často se také užívají společně. Aby ale nedošlo k jejich záměně, níže najdete popsané rozdíly.

Chlorella je, jak již bylo zmíněno, sladkovodní řasa. Spirulina je sinice, která roste ve sladké i slané vodě. 

Chlorella má tmavě zelenou barvu. Spirulina lehce do modra.

Buněčnou stěnu Chlorelly tvoří celulóza, které je pro člověka nestravitelná. Spiruliny buněčnou stěnu není třeba upravovat, protože je pro člověka snadno stravitelná.

Obě dvě ze zmíněných obsahují velké množství živin.

Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa, vitaminu K, fosforu a dalších. Obsahuje také růstový faktor CGF, který se stará o regeneraci organismu.

Spirulina posiluje vitalitu organismu a pozitivně ovlivňuje také růst svalové hmoty. Obsahuje více vitamínu B12 a bílkovin (až 70%).

Chlorella potřebuje čisté ovzduší a sladkou vodu. Spirulina potřebuje hodně světla a teplé klima.

Jak často užívat spirulinu?

Samozřejmě vždy záleží na konkrétním výrobku a doporučeném dávkování výrobcem. Obecně se ale doporučuje standardní dávka spiruliny pro dospělé 4 až 6 tablet po 500 miligramech (tedy 2 až 3 gramy denně). Množství se však liší podle věku a zdravotních potřeb. Pokud si nejste jistí, zeptejte se nutričního specialisty či lékaře.

 • Pokud užíváte spirulinu ve formě tablet, nezapomeňte ji zapít dostatečným množstvím vody. Když máte prášek, z této sinice, není nic jednoduššího než ho přimíchat do oblíbeného smothie, jogurtu či freshe.
 • Jemné živiny a enzymy ve spirulině může zničit alkohol, káva i sladké sycené nápoje. Spirulinu si proto dejte nejlépe hodinu před tím, než budete pít něco podobného.

Pro koho není spirulina vhodná?

Jak již bylo řečeno, spirulina je skvělá potravina, která může naše tělo doslova “nakopnout” a dodat mu chybějící energii, vitamíny i živiny, nicméně pokud si nejste jisti, prokonzultujte její užívání s lékařem nebo výživovým poradcem.

Ve výjimečných případech může spirulina způsobit mírné žaludeční potíže, nevolnost, zvracení, zvýšenou žízeň, slabost, rychlý srdeční tep, poškození jater, šok, úzkosti či nespavost.

Kdo by spirulinu užívat neměl?

 • Těhotné a kojící ženy
 • Osoby s poruchou jménem fenylketonurie
 • Jedinci s nejrůznějšími autoimunitními onemocněními
 • Osoby s alergií na mořské plody

1. místo

Spirulina ADVANCE

Špičkový doplněk stravy se 100% čistou spirulinou prémiové kvality.

Orientační cena: 440 Kč

Proč je Spirulina ADVACE na 1. místě?

První místo u mě získal produkt Spirulina ADVANCE, protože obsahuje 100% čistou spirulinu prémiové kvality, která neobsahuje žádné přídavné látky. Za významné plus těchto pilulek považuju i způsob jejich výroby – lisují se totiž velice šetrným způsobem.

Spirulina je sladkovodní sinice, která pomáhá docílit lepších výsledků při hubnutí, příznivě ovlivňuje imunitní systém i celkovou vitalitu organismu. Každá z kapslí produktu Spirulina ADVANCE obsahuje 200 mg spirulinového prášku.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (nutraceutics.cz) jsem našla spoustu pochvalných recenzí od zákazníků, kteří potvrzují účinky produktu. Nejčastěji zde zaznívá, že se lidem díky němu upravilo zažívání. Ale to zdaleka není všechno – také prý pomohl na afty, někteří při užívání zhubli pár kil. 

A skvěle si produkt vede i na nezávislých srovnávačích, tj. na Heurece a na zbozi.cz, kde lidé oceňují bio kvalitu výrobku, snadné polykání tabletek a i jejich příznivou cenu.

Dále o produktu

Produkt Spirulina ADVANCE je skutečně kvalitní, což mimo jiné dokládají i certifikáty, které získal. Konkrétně AbCert CZ-BIO-002, Certifikát Organic Naturland a Certifikát BIO ceres.

Výrobek neobsahuje lepek, laktózu ani mléčnou bílkovinu a jeho doporučené dávkování je následující:

 • Dospělí – 6-12 tablet 2× denně (pokud jste ale spirulinu doposud nebrali, začněte s menším množstvím)
 • Děti od tří let – 1 až 4 tablety denně

Cena tohoto produktu se pohybuje okolo 440 Kč/balení (1000 tablet).

2. místo

Spirulina BIO NaturalProtein

Kvalitní 100% spirulinový prášek v BIO kvalitě.

Orientační cena: 120 Kč

Proč je spirulina od NaturalProteinu na 2. místě?

Druhé místo u mě získal 100% spirulinový prášek v BIO kvalitě od českého výrobce NaturalProtein. Také v tomto případě máme v ruce modrozelenou sinici, která v sobě ukrývá nálož vitamínů, minerálů a antioxidantů. A protože je také plná bílkovin, železa a vitaminu B12, ocení ji vegetariáni a vegani, kteří by tyto látky teoreticky mohli postrádat.

Pomůže ale i lidem, kteří vegetariánsky ani veganský styl nedodržují. Spirulina totiž podporuje přirozenou detoxikaci organismu, redukuje pocit vyčerpání a pozitivně ovlivňuje správnou funkci srdce a nervového systému.

Uživatelské recenze

Pro tento produkt se budete muset vydat na stránky výrobce, tj. na naturalprotein.cz. A to je fajn, protože právě tento internetový obchod je zákaznicky poměrně dost oblíbený. Recenze na Heurece hovoří jasně. Lidé si tady chválí, že je zboží dodáváno velice rychle a oceňují i balení, ve kterém jsou doplňky stravy a jiné produkty doručovány. V komentářích rovněž zaznívá, že jsou produkty této značky kvalitní a stranou nezůstává ani spokojenost se sortimentem a se zákaznickým servisem.

E-shop si vysloužil super hodnocení i na jeho oficiálním facebookovém profilu.

Více informací

Doporučené dávkování je po 1/2-2 čajových lžičkách denně. Prášek můžete rozmíchat ve 150 ml vody a vypít, případně si ho přidat do smoothie, do sladké šťávy nebo do salátu. Nezalévejte ho však horkou vodou.

Cena tohoto prášku se pohybuje kolem 120 Kč/100 g, ale dá se pořídit i levněji, pokud si pořídíte 3 nebo 5 balení v jednom nákupu.

3. místo

Spirulina BIO Organic Blendea

Certifikované bio kapsle obsahující 420 mg spirulinového prášku.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je spirulina od značky Blendea na 3. místě?

Spirulinu od značky Blendea jsem umístila na třetí příčku, protože tyto kapsle se vyrábějí z kvalitních ingrediencí (tj. kvalitních sladkovodních sinic) a mohou se pyšnit certifikátem potvrzujících jejich BIO původ. Za výhodu těchto kapslí pak považuju i to, že se spirulina se získává z nedotčených horských taiwanských vod.

Jedna kapsle obsahuje 420 mg spirulinového prášku.

Uživatelské recenze

Internetový obchod blendea.cz mají zákazníci poměrně dost rádi, což ostatně dokládají recenze jak na Heurece, tak i na srovnávači zbozi.cz. Nejčastěji tu zaznívá, že po objednání zboží přichází rychle, a v komentářích se také zračí spokojenost se zákaznickým servisem. Kromě toho se dá z recenzí vyčíst, že jsou zákazníci velice spokojeni s výběrem produktů (sortiment na stránkách internetového obchodu rozhodně stojí za to).

Podle uživatelských zkušeností jsou krásně přehledné i webové stránky e-shopu a kvalita zboží je z pohledu zákazníků taky super.

Další informace

I tato spirulina je bohatým zdrojem vitaminů, minerálnů a dalších blahodárných aktivních složek, dodává tělu energii, pomáhá s redukcí váhy a má příznivý vliv na obranyschopnost organismu.

Kapsle neobsahují sóju ani lepek a jsou vhodné pro většinu lidí trpících alergiemi. Dále tady nenajdete žádné konzervanty, vyplňovače ani protispékavé látky.

Doplněk se doporučuje užívat po 3-6 kapslích za den a vždy zapíjet dostatečným množstvím tekutiny.

Za balení s 90 kapslemi (= 30 dávek) zaplatíte cca 400 Kč.

4. místo

Venira spirulina

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala spirulinu v prášku od značky Venira?

Spirulina od Veniry je totiž prvotřídní kvalitní prášek z této sladkovodní řasy v BIO kvalitě, obsahující 5000 mg spiruliny v jedné dávce. Je bohatá na minerály, vitamíny a aminokyseliny, které podporují kontrolu tělesné hmotnosti a udržují normální hladinu cholesterolu.

Tahle veganská superpotravina, která obsahuje také 59 mg chlorofylu v dávce na den, je také výborným zdrojem beta karotenu, draslíku a železa. Také vyniká dvojnásobně silnějšími antioxidačními vlastnostmi v porovnání s borůvkami a je ideální na podporu přirozené obranyschopnosti organismu a obnovy zdravé střevní mikroflóry. Kromě v ní najdete více než 60 % bílkovin, což ji činí potravinou s nejvyšším obsahem proteinů.

Další informace

Spirulina od Veniry snadno stravitelná a lze ji přidat do nápojů, jogurtů nebo ovesných kaší. Jedno balení, jehož cena se pohybuje okolo 300 korun, obsahuje 250 g prášku, což odpovídá 50 dávkám. Doporučená denní dávka je jedna odměrka (5 g), kterou můžete užívat kdykoliv během dne, ideálně však ráno. Produkt je přírodní, vegan, bez cukru, lepku a laktózy.

5. místo

Neobotanics Premium BIO spirulina

Orientační cena: 350 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila BIO spirulinu od Neobotanics?

Jelikož se jedná o 100% přírodní spirulinu, pěstovanou v nádržích s čistou a perfektně okysličenou vodou z podzemních pramenů v nedotčené přírodě jižní Indie. Takže pokud hledáte spirulinu ve výjimečné kvalitě a s vysokým obsahem živin, tohle může být tip přesně pro vás. Tahle spirulina totiž jako jediná získala certifikát USP od americké vědecké organizace, který zaručuje její sílu, kvalitu a čistotu. Je vhodná pro vegetariány a vegany, dodává tělu železo a vitamín B12, který pomáhá snižovat únavu a podporuje normální funkci nervové soustavy.

Více informací

Balení, které stojí cca 350 korun, obsahuje 180 tablet, přičemž doporučená denní dávka jsou 3 tablety dvakrát denně, ideálně ráno a v poledne – před jídlem s dostatečným množstvím vody.

6. místo

BrainMax Pure Spirulina BIO

Orientační cena: 400 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala BIO Spirulinu od BrainMaxu?

Spirulina od české značky BrainMax pochází z Číny a nese certifikát BIO kvality, je raw a veganská. Díky šetrnému zpracování, které zahrnuje sušení za nízkých teplot a jemné mletí, jsou v ní zachovány všechny aktivní látky. Je silným antioxidantem, díky vysokému obsahu chlorofylu pomáhá organismu bojovat s oxidačním stresem a regulovat hladinu cukru v krvi. Obsahuje také spoustu bílkovin a vlákniny, což se hodí, pokud chcete zhubnout. Najdete v ní hodně železa, které pomáhá při chudokrevnosti a spoustu dalších vitamínů, minerálů a další prospěšné látky, díky kterým obecně podporuje organismus a celkovou vitalitu.

A jak spirulinu dávkovat? Užívejte 2 tablety 3× za den. Balení v praktickém znovu uzavíratelném sáčku obsahuje 1000 tabletek a stojí cca 400 korun.

7. místo

Ekolife Natura – Algae Spirulina Organic

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula suplement Algae Spirulina Organic od Ekolife Natura?

Slovinská firma Ekolife Naturase specializuje na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a další špičkové doplňky stravy. Unikátní technologie liposomů umožňuje transportovat účinné látky přímo k buňkám, takže vitamíny dosahují v těle maximálního možného účinku. Společnost založily v roce 2007 výživové specialistky, sestry Tjaša a Tajča Pavček.

Toto balení spiruliny obsahuje 240 tablet a měly by se užívat 2 tabletky 3x denně s dostatečným množstvím vody.

8. místo

NOW Spirulina Organic

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala certifikovanou organickou spirulinu od NOW?

Americká značka nabízí spirulinu ve formě tabletek. Balení obsahuje 100 tablet a doporučuje se užívat 6 tablet za den. NOW ® Certified Organic Spirulina Tablets jsou čisté a neobsahují žádné pomocné látky, pojiva nebo přísady.

9. místo

NATU Spirulina

Orientační cena: 230 Kč

Proč tu je také spirulina od Natu?

Natu je český výrobce, který cílí na propojování lidí s přírodou skrze poskytování těch nejkvalitnějších přírodních produktů. Dbají nejen na vysokou kvalitu svých produktů, ale i na jejich vliv na životní prostředí. Jejich sortiment zahrnuje široké spektrum zdravé výživy.

Spirulina od NATU je ve formě prášku, který můžete bez problému přidat do jakéhokoliv pokrmu či nápoje. Doporučená denní dávka je 1-2 čajové lžičky denně rozmíchané v nápoji či jídle.

10. místo

Iswari Bio Spirulina

Orientační cena: 240 Kč

A z jakého důvodu zakončuji srovnání bio spirulinou od Iswari?

Iswari je portugalská firma, která vznikla v roce 2010 se postupně rozrůstá do celého světa, včetně naší republiky.

Spirulina od této značky je k dispozici ve formě tablet. První den se doporučuje konzumovat 3× denně jednu tabletu po jídle. Každý den můžete přidat ke každé dávce jednu tabletu, tak abyste po týdnu konzumovali 3× denně 7 tablet.

11. místo

Salvia Paradise Spirulina Hainan BIO

Orientační cena: 420 Kč

Proč jsem vybrala spirulinu Hainan v bio kvalitě od Salvia Paradise?

Česká rodinná firma Salvia Paradise dováží a pečlivě zpracovává ty nejkvalitnější byliny a blahodárné rostliny, které získává přímo od pěstitelů, často z ekologické produkce či z volných sběrů v jejich domovinách.

Spirulina od této firmy je opět ve formě tabletek. Doporučené užívání je 5 tablet, 3× denně 15 minut před jídlem a zapít vodou.

12. místo

Nástroje Zdraví Spirulina extra BIO

Orientační cena: 360 Kč

Čím mě zaujala spirulina od Nástroje Zdraví?

Tento přípravek od české značky Nástroje Zdraví tvoří 100% spiruliny platensis v bio kvalitě původem z Číny. Jedna tableta obsahuje 250 mg spiruliny. 

Doporučené dávkování jsou 4 tablety 3× za den společně s jídlem. Důležité je tablety pořádně zapít vodou.

Nástroje Zdraví jsou na českém trhu více než 19 let a vyrábí vlastní produkty k detoxikaci a posílení lidského organismu. Kromě spiruliny nabízejí i další zelené superpotraviny jako je chlorella, mladý ječmen a alfalfa.

A za kolik tuto spirulinu pořídíte? Balení se 400 tabletkami stojí necelých 200 korun a větší balení, ve které je 1200 kusů tablet, pořídíte za cca 360 korun.

Závěrem

Pokud máte pocit, že by vám spirulina mohla pomoci, zkuste se poradit se svým lékařem nebo výživovým poradcem o jejím zařazení do vašeho „jídelníčku“.

S výběrem vhodného spirulinového suplementu vám pak mohl pomoci tento článek, ve kterém jsem pro vás srovnala dvanáct kvalitních doplňků stravy se spirulinou. Jako skvělá volba mi přijde Spirulina ADVANCE, což je tisícovka tabletek s certifikovanou BIO spirulinou za fajn cenu, nebo NaturalProtein spirulina, která je také BIO a díky formě prášku ji můžete rozpustit ve vodě a vypít nebo přimíchat do jiných nápojů či jídel. Super se mi zdá také Blendea Spirulina BIO Organic v certifikované BIO kvalitě a v čistě rostlinných kapslích, které si mohou dopřát i vegani.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[9] Wikipedie (CZ): Spirulina

[10] Healthline (ENG): 10 Health Benefits of Spirulina

[11] Healthline (ENG): Spirulina Benefits for Skin: Superfood or Super Skin Care?

[12] PubMed Central (ENG): Antioxidant, Immunomodulating, and Microbial-Modulating Activities of the Sustainable and Ecofriendly Spirulina

[13] PubMed Central (ENG): The effects of Spirulina on anemia and immune function in senior citizens

4.6/5 (Počet hlasů: 18)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »