11 tipů na nejlepší astaxanthin: Účinky, recenze a zkušenosti

Shrnutí: Už jste slyšeli o červeném superhrdinovi mezi antioxidanty zvaném astaxanthin? Existují výzkumy, které naznačují, že jde o látku, která velice příznivě ovlivňuje naše zdraví. Astaxanthin se přirozeně vyskytuje v některých potravinách, takže je teoreticky stačí zařadit do jídelníčku. Pokud ale chcete z jeho účinků těžit intenzivněji, bude pro vás výhodnější sáhnout po některém z potravinových doplňků, případně kosmetických přípravků. A které to jsou? 

 • Já jsem 1. místo přidělila cenově přístupnému suplementu Astaxanthin ADVANCE, protože je certifikovaný, kvalitní, přírodní a stojí za ním spolehlivá česká značka. V jedné kapsli najdete 4 mg astaxanthinu.
 • Na 2. místo jsem vybrala doplněk stravy od Venira astaxanthin, který rovněž obsahuje 4 mg astaxanthinu v jedné kapsli a mimo to i 20 mg prospěšného vitamínu E.
 • A 3. místo získalo Kvitok pleťové sérum Astaxantin, které pleť chrání proti předčasnému stárnutí a udržuje ji ve formě. Vedle astaxanthinu sérum obsahuje olivový skvalan, který pleť chrání před nedostatkem hydratace.

Bližší informace k těmto produktům a tipy na další najdete níže (včetně důležitých informací o látce astaxanthin jako takové) , takže neváhejte a čtěte dál!

TOP  1. místo

Astaxanthin ADVANCE

Orientační cena: 560 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o certifikovaný doplněk se 4 mg astaxanthinu v jedné kapsli. Za produktem navíc stojí spolehlivá česká značka, která se zaměřuje na přípravky s přírodním složením.

2. místo

Venira astaxanthin

Orientační cena: 380 Kč
Proč 2. místo?

Neboť jde o cenově výhodné balení přírodních kapslí, přičemž každá kapsle obsahuje nejen 4 mg astaxanthinu, ale také 20 mg vitamínu E, který mimo jiné podporuje imunitní systém.

3. místo

Astaxantin pleťové sérum

Orientační cena: 300 Kč
Proč 3. místo?

Tohle sérum s astaxanthinem je totiž perfektní pomocník v boji proti předčasnému stárnutí, který chrání pokožku před UV paprsky. Navíc obsahuje olivový skvalan, který pleť ochraňuje před ztrátou hydratace.

Jedenáct nejlepších produktů s astaxanthinem

 1. Astaxanthin ADVANCE 560 Kč (60 kapslí)
 2. Venira astaxanthin 380 Kč (60 kapslí)
 3. Kvitok Astaxantin pleťové sérum 300 Kč (10 ml)
 4. Antarctica krill olej 700 Kč (60 kapslí)
 5. Cymbiotika Veganské Omega 3 + Astaxanthin 1850 Kč (60 ml)
 6. Viridian Nutrition Astaxanthin 630 Kč (30 kapslí)
 7. Saliva Paradise Astaxanthin 960 Kč (100 kapslí)
 8. Movit Energy Astaxanthin dlouhověkost 600 Kč (60 kapslí)
 9. BrainMax Astaxanthin BIO 800 Kč (60 kapslí)
 10. NOW Astaxanthin 740 Kč (60 kapslí)
 11. Terranova Health Synergie pro oči 670 Kč (50 kapslí)

Co je to astaxanthin a jaké má účinky?

Astaxanthin patří do skupiny karotenoidů, což jsou (zjednodušeně řečeno) červené pigmenty rozpustné v tucích. Zároveň je tato látka esem mezi přírodními antioxidanty, která má spoustu úžasných účinků na zdraví:[1]

 • bojuje proti volným radikálům[2]
 • dokáže podpořit imunitní systém[3]
 • má pozitivní vliv na zrak[4] 
 • pomáhá se záněty[5]
 • chrání pokožku před slunečním zářením[6]
 • redukuje drobné vrásky[7]
 • a přispívá ke zlepšení kardiovaskulárního zdraví[8]

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Přirozené zdroje astaxanthinu

Astaxanthin se přirozeně vyskytuje v několika potravinách, mezi které patří například rybí olej, losos, krevety, krab nebo třeba humr.[9] Pokud si tedy libujete ve středomořských chutích, máte vyhráno.

 • Za vůbec nejlepší zdroj astaxanthinu se nicméně považuje jednobuněčná sladkovodní mikrořasa haematococcus pluvialis.[10] Ta sice není součástí našeho jídelníčku (běžně ji konzumují jen živočichové živící se planktonem), ale i tak je pro nás důležitá – právě ji totiž mnohé společnosti využívají k výrobě astaxanthinových doplňků.

1. místo

Astaxanthin ADVANCE

Prvotřídní doplněk stravy se 4 mg astaxanthinu v jedné kapsli.

Orientační cena: 560 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala astaxanthin od Advance Nutraceutics?

Na první příčku jsem umístila doplněk stravy od Advance nutraceutics. U této značky se totiž můžete spolehnout na kvalitu výrobků, které jsou certifikované a procházejí výstupní kontrolou. A totéž platí právě i pro suplement s astaxanthinem – přírodním karotenoidem extrahovaným z řasy haematococcus pluvialis. Jedna kapsle obsahuje 4 mg této látky.

Uživatelské recenze

Hezké recenze na tento produkt jsem našla na stránkách Pilulka.cz, kde jej zákazníci hodnotí jako „vynikající“. Jeden z uživatelů píše, že ho bere hlavně při sportu, protože díky astaxanthinu tělo rychleji regeneruje. Splehnout se můžete i na  e-shop Nutraceutics.cz – pozitivní zkušenost s nákupem sdílejí například lidé na stránkách zbozi.cz.

Více informací

Výrobce doporučuje užívání po 1-2 kapslích za den, vždy je třeba dávku důkladně zapít vodou. Děti, těhotné a kojící ženy by se doplňku nicméně měly vyhnout. 

Kapsle neobsahují mléčnou bílkovinu, lepek ani laktózu a cena balení se 60 kapslemi se pohybuje okolo 560 korun.

2. místo

Venira astaxanthin

Skvělé přírodní kapsle s astaxanthinem a blahodárným vitamínem E.

Orientační cena: 380 Kč

Proč jsem dala astaxanthin od Venira na 2. místo?

Druhé místo jsem přidělila doplňku od české značky Venira, který je také skvělý. Jednak zde najdete 4 mg přírodního astaxanthinu, a kromě toho také 20 mg blahodárného vitamínu E, který udržuje správnou funkci buněk a tvorbu bílých krvinek (ty jsou mimochodem klíčové pro dobrou funkci imunitního systému).

Uživatelské recenze

Na stránkách výrobce (venira.cz) jsem našla mnoho pětihvězdičkových hodnocení doplňku, což je úžasné skóre. A pokud se rozhodnete nakoupit přímo u zdroje, určitě uděláte jenom dobře. Spokojenost s tímto e-shopem sdílejí zákazníci na Heurece i na zbozi.cz: objednávka podle všeho přichází rychle, dobře zabalená a zboží je kvalitní. Výborné zkušenosti mají lidé i se zdejším zákaznickým servisem a občas prý d v balíčku dokonce objevíte milý dáreček.

Další informace

Doplněk pomáhá posilovat imunitní systém, příznivě ovlivňuje produkci kolagenu, podporuje správné fungování kardiovaskulárního systému a samozřejmě má i spoustu dalších benefitů, které se s astaxanthinem pojí. Jeho doporučené dávkování je po jedné kapsli za den.

Ve složení výrobku nenajdete lepek, cukr ani laktózu.

Za balení se 60 kapslemi (= dvouměsíční dávka) zaplatíte přibližně 380 korun.

3. místo

Kvitok Astaxantin pleťové sérum

100% přírodní pleťové sérum s astaxanthinem a olivovým skvalanem, které pleť chrání před stárnutím a vnějšími vlivy.

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem na 3. místo srovnání zvolila pleťové sérum Astaxantin od Kvitok?

Třetí místo u mě patří pleťovému séru od Kvitok s astaxanthinem, které pomáhá pleti vzdorovat UV záření a chránit ji tak před pigmentací i předčasným projevům stárnutí. A navíc, tím, že tato látka také podporuje produkci kolagenu, zlepšuje pružnost pokožky. Vedle astaxanthinu v séru najdete také olivový skvalan, který pleti poskytuje ochranu před vysoušením.

Uživatelské recenze

Pěkné recenze na sérum od Kvitoku jsem našla na Heurece i na zbozi.cz. Zákazníci chválí konzistenci přípravku, skvělou roztíratelnost a vůni bez umělé parfemace. Pleť je prý po použití krásně rozjasněná. Podle zkušenosti jednoho z uživatelů sérum pomáhá proti projevům akné. A jedna zákaznice píše, cituji: „Pleť je taková nacucaná, příjemná, ale nedělá se na ní žádný film, sérum se prostě jen hezky vsákne do kůže.“

Dále o produktu

Sérum je vhodné pro všechny typy pleti a má čistě přírodní složení, což považuju za velké plus. Používá se tak, že na lehce vyčištěnou (a lehce vlhkou) pleť nanesete 2-3 kapky séra, které následně vmasírujete do pokožky. A až se přípravek vstřebá, je dobré kůži na závěr ošetřit pleťovým krémem.

10ml balení séra pořídíte za necelých 300 korun.

4. místo

Antarctica krill olej

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala krilový olej od značky Antarctica?

Skvělým doplňkem stravy s astaxanthinem je rovněž krilový olej od značky Antarctica – v tomto případě se látka získává z korýše krunýřovky. Jeho předností je mimo jiné to, že kromě „našeho“ astaxanthinu produkt obsahuje i omega 3 mastné kyseliny, které jsou vysoce prospěšné – pomáhají totiž udržovat normální fungování srdce, tlaku nebo třeba zrakového ústrojí.

Více informací

Jedna kapsle obsahuje 590 mg kvalitního krilového oleje. A mimochodem: omega 3 mastné kyseliny jsou zde vázány na fosfolipidy (nikoli na triglyceridy jako tomu je u běžného rybího oleje), a díky tomu jsou vstřebatelnější.

Za balení se 60 kapslemi (= 30 dávek) zaplatíte asi 700 korun.

5. místo

Cymbiotika Veganské Omega 3 + Astaxanthin

Orientační cena: 1850 Kč

Čím mě zaujaly veganské Omega 3 + Astaxanthin od Cymbiotiky?

V téhle elegantní černé lahvičce se ukrývají veganské kapky s naprosto luxusním složením. Obsahují totiž 4 mg astaxanthinu pocházejícího z kmene Haematococcus Pluvialis, který se získává v panenských vodách na Islandu. Dále jsou tu omega 3 mastné kyseliny (DHA / EPA), rakytníkový, citronový a organický MCT olej (vše v BIO kvalitě). Všechny tyto látky se v těle skvěle vstřebávají, jsou kvalitní a co víc – výsledná směs není cítit po rybách, což určitě mnozí z vás ocení.

Další info

Už jsem uvedla výše, že obal lahvičky je elegantní a černý. Takže ještě dodám, že je také funkční, neboť obsah chrání před slunečními paprsky.

Cena produktu se pohybuje okolo 1850 korun za 60 ml.

6. místo

Viridian Nutrition Astaxanthin

Orientační cena: 630 Kč

Proč jsem vybrala astaxanthin od Viridian?

Do svého top seznamu jsem dále zařadila výrobek od Britské značky Viridian, která má už více než třicetiletou tradici a zaměřuje se na eticky vyráběné doplňky stravy. Také její produkt obsahuje optimální 4 mg astaxanthinu v jedné kapsli. Látka pochází z haematococcu pluviali – sladkovodní mikrořasy, která si ji vytváří jako přirozenou ochranu proti UV záření.

Více informací

Ve složení produktu nenajdete umělá barviva, konzervační látky, cukr, pšenici ani GMO. Jeho doporučené dávkování je po 1 kapsli spolu s jídlem, případně jinak (jak vám doporučí lékař).

30 kapslí s astaxanthinem vás bude stát okolo 630 Kč.

7. místo

Salvia Paradise Astaxanthin

Orientační cena: 960 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila extrakt astaxanthinu od Salvia Paradise?

Červený superpigment obsahuje i suplement od značky Salvia Paradise. Také zde astaxanthin pochází z řasy haematococcus pluvialis vyskytující se ve sladkých vodách. Mimo to zde najdete 400 mg arthrospiry platensis v BIO kvalitě, kterou pravděpodobně znáte jako spirulinu – také ona je považována za účinný antioxidant prospívající zdraví.

Dále o produktu

Produkt je vhodný i pro vegetariány a vegany. Doporučuje se brát po 1 tobolce za den, nejlépe spolu s jídlem (protože se jedná o látku rozpustnou v tucích).

Cena za balení se 100 kapslemi se pohybuje okolo 960 korun.

8. místo

Movit Energy Astaxanthin dlouhověkost

Orientační cena: 600 Kč

Čím mě zaujal astaxanthin s podtitulem dlouhověkost od Movit Energy?

Astaxanthin z mikrořas označovaných jako haematococcus pluvialis najdete i v tomto rudém balení, které mimo jiné zaujme nápisem „dlouhověkost“. Kromě samotné účinné látky kapsle obsahují lecitin, sójový olej, její obal pak tvoří želatina, glycerol a voda. Množství klíčového astaxanthinu v jedné tabletě činí 8 mg (což je o něco více než u alternativ, které jsem zmínila výše).

Doporučené užívání suplementu odpovídá dvěma kapslím za den, ideálně během jídla. Ale pozor – není vhodný pro těhotné ani kojící ženy a brát by ho neměly ani děti.

V balení na vás čeká 60 tobolek a cenově se produkt pohybuje okolo 600 korun.

9. místo

BrainMax Astaxanthin BIO

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala astaxanthin od Brainmax?

8 mg astaxanthinu v jedné kapsli figuruje také ve složení doplňku od značky Brainmax. Tenhle produkt je navíc BIO kvalitní (díky čemuž je astaxanthin biologicky dostupnější než jeho syntetické alternativy) a aby se v těle vstřebával ještě efektivněji, je součástí kapslí 500 mg panenského olivového oleje. Také zde se můžete spolehnout na čistotu výrobku – ta je zajištěna speciální výrobní technologií a testováním na těžké kovy.

Doplněk výrobce doporučuje užívat jednou denně, opět spolu s jídlem. A vždy je potřeba jej zapít dostatečným množstvím vody.

Cena za balení s 60 kapslemi se pohybuje okolo 800 korun.

10. místo

NOW Astaxanthin

Orientační cena: 740 Kč

Čím mě oslovil astaxanthin od značky NOW?

Astaxanthinový doplněk dále nabízí americká značka NOW, jejíž kapsle obsahují 10 mg „krále karotenoidů“. A protože je astaxanthin je látkou rozpustnou v tucích, doporučuje se kapsle užívat po jedné denně spolu s jídlem obsahujícím tuk – navzdory skutečnosti, že i v tomto případě je složení produktu obohaceno o extra panenský olivový olej usnadňující vstřebatelnost látky. Kromě „oliváče“ je tu rovněž sójový olej (takže pozor, pokud jste alergičtí na sóju) a blahodárný vitamín E.

Pokud máte alergii na pšenici, lepek, mléko, vejce, ryby nebo mořské plody, arašídy či ořechy, můžete být v klidu. Nic z toho tyto kapsle obsahují. 

Cena za výrobek se pohybuje okolo 740 korun za balení se 60 kapslemi.

11. místo

Terranova Health Synergie pro oči (borůvka, lutein, astaxantin komplex)

Orientační cena: 670 Kč

Proč jsem vybrala doplněk Synergie pro oči od Terranova Health?

A na závěr jsem se rozhodla doporučit výrobek od britské značky Terranova Health, který obsahuje celou řadu prospěšných látek a je určený na podporu ochrany zraku a prevenci některých očních vad.

Jednou z obsažených látek je samozřejmě astaxanthin, dále jsou tu mrazem sušené borůvky, rýžové otruby, kapusta, řeřicha, acai berry, vitamíny A, C a E, taurin, lutein, extrakt z hroznových jader, zinek, beta karoten, kyselina listová, mangan, selen a měď.

Společnost Terranova Health se zaměřuje na výrobu doplňků bez konzervantů, barviv, laktózy, lepku a cukru a její heslo zní: „Nechte v sobě zářit přírodu“.

Za balení s 50 kaplemi zaplatíte cca 670 korun.

Závěrem

Astaxanthin je zkrátka takový malý, ale účinný superhrdina mezi karotenoidy. Plánujete si ho pořídit a posílit tak své zdraví? Jděte do toho! Jen jedno upozornění – pokud trpíte jakýmkoli onemocněním nebo užíváte léky, vždy se pro jistotu nejprve poraďte s lékařem. A který produkt je nejlepší?

Za sebe doporučuju certifikovaný český doplněk Astaxanthin ADVANCE s vysokým obsahem astaxanthinu, nebo kapsle Venira astaxanthin, které navíc obsahují blahodárný vitamín E pleti. A pleti můžete dopřát anti-age vzpruhu a ochranu před UV zářením současně prostřednictvím pleťového séra Astaxantin od Kvitok. Ale určitě mrkněte i na další produkty s tímto silným antioxidantem, abyste si vybrali ten pravý přímo pro vás.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Astaxanthin

[12] Wikiskripta (CZ): Karotenová barviva

[13] Diplomová práce (CZ): Využití HPLC pro analýzu astaxanthinu v potravních doplňcích

[14] Healthline (ENG): 7 Potential Benefits of Astaxanthin

[15] PubMed Central (ENG): The Role of Astaxanthin as a Nutraceutical in Health and Age-Related Conditions

[16] PubMed Central (ENG): „Therapeutic uses of natural astaxanthin: An evidence-based review focused on human clinical trials“

1/5 (Počet hlasů: 1)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »