10 nejlepších česnekových tablet (recenze česneku v tabletách)

Shrnutí: Česnek má úžasnou léčivou sílu. To věděli už staří Egypťané i starověké civilizace na Dálném východě. Jeho konzumace má nicméně i své „temnější“ stránky. Řekněme si to narovinu: česnek je poměrně dlouho cítit, a kromě toho – ne každému česneková jídla chutnají. Tohle všechno se však dá elegantně obejít. Jak? Česnekovými doplňky!

 • Já jsem první místo věnovala česnekovým kapslím Jamieson, protože jejich účinky chválí mnoho zákazníků v recenzích a navíc „nevoní“ po česneku.
 • Na 2. místo jsem vybrala Česnek a petržel od značky Kvas – tyhle tablety totiž obsahují nejen extrakt z česneku, ale i z petržele, jejich spojení je dobré na vysoký tlak.
 • A 3. příčku jsem věnovala černému česneku Terezia Company. Předností produktu je, že díky fermentaci tobolky nezapáchají, ani nemají štiplavou chuť.

Jaké konkrétní blahodárné účinky má česnek? Jaký je rozdíl mezi černým a klasickým česnek? Pro koho je ideální užívat česnek v tabletách a tipy na další kvalitní česnekové suplementy najdete níže – tak se dejte do čtení a najdete si ten svůj!

TOP  1. místo

Jamieson
Česnek bez zápachu

Orientační cena: 370 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o štědré balení kapslí, které „nevoní“ po česneku, ale ponechávají si jeho blahodárné účinky. Každá kapsle obsahuje 5 mg česnekového extraktu v prášku, která je odpovídá 500 miligramům česneku.

2. místo

Klas
Česnek a petržel

Orientační cena: 400 Kč
Proč 2. místo?

Neboť tenhle doplněk obsahuje nejen česnekový, ale též petrželový extrakt. Společně jsou tyto dvě složky zásobárnou vitamínů a minerálů, pozitivně ovlivňují imunitní systém, činnost srdce, močového a vylučovacího ústrojí.

3. místo

Terezia Company
Černý česnek

Orientační cena: 360 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o výborné kapsle s fermentovaným česnekem, jehož předností je, že nezapáchá a nemá štiplavou chuť. Jedna tableta obsahuje 500 mg sušeného prášku fermentovaného česneku kuchyňského.

Deset nejlepších česnekových tablet

 1. Jamieson česnek bez zápachu 370 Kč (300 kapslí)
 2. Klas Česnek a petržel 400 Kč (90 kapslí)
 3. Terezia Company Černý česnek 360 Kč (60 kapslí)
 4. Viridian Nutrition Organic Garlic 650 Kč (90 kapslí)
 5. Pharma Nord Bioaktivní česnek 300 Kč (60 tablet)
 6. Salvia Paradise Medvědí česnek 330 Kč (120 kapslí)
 7. Now Garlic 5000 470 Kč (90 tablet)
 8. Now Odorless Garlic 440 Kč (250 kapslí)
 9. Swanson Aged Black Garlic 400 Kč (30 kapslí)
 10. Health Link Česnek extrakt 230 Kč (200 tobolek)

Proč užívat česnek v tabletách?

Že je česnek je skvělým přírodním lékem s mnoha zdravotními benefity,[1] to už věděly i naše babičky a prababičky.[2] A dnes už máme jasno i v tom, proč tomu tak je. Česnek je bohatým zdrojem vitamínů B, K a C, minerálů (zejména vápníku, hořčíku a draslíku)[3] a kromě toho obsahuje alicin, který má antibakteriální a antivirové vlastnosti.[4] Pravidelná konzumace česneku tedy prospívá imunitnímu systému a snižuje riziko infekcí.[5] Dokonce pomáhá regulovat hladinu cholesterolu[6] a krevního tlaku,[7] což je zase důležité pro zdraví srdce.

 • A proč česnek brát v tabletách? Protože to má své výhody. Jak víme, konzumace česneku v klasické podobě je zpravidla doprovázena nepříjemně páchnoucím dechem, což při užívání potravinových doplňků většinou nehrozí. Forma kapslí navíc umožňuje přijmout koncentrovanou dávku účinné látky a krabičku s kapslemi snadno (na rozdíl od stroužků česneku) přibalíte na cesty. Plus – pokud vám náhodou česnek nechutná – tohle je elegantní způsob, jak těžit z jeho účinků, aniž byste museli „překonávat“ česnečku.

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Co je to „černý česnek“ a v čem se liší od toho klasického?

V některých doplňcích, které vám v tomto článku doporučím, figuruje tzv. „černý česnek“. Proto rovnou vysvětlím, že nejde o žádný speciální druh této rostliny, jen o odlišný způsob jejího zpracování. Černý česnek je fermentovanou verzí klasického kuchyňského česneku, který se umístí do místnosti s přesně stanovenou teplotou a vlhkostí, kde postupně kvasí.[8] Během tohoto procesu česnek ztrácí na štiplavosti, mizí jeho specifické aroma a mění se jeho barva – z bílé na černou.[9] K výhodám fermentovaného česneku tedy patří:

 • absence česnekové „vůně“ (= žádný nepříjemný dech)
 • vyšší koncentrace některých prospěšných látek (například antioxidantů)[10]
 • šetrnost k citlivému žaludku

1. místo

Jamieson česnek bez zápachu

Velké balení česnekových kapslí „bez zápachu“, které vám vydrží 5 měsíců.

Orientační cena: 370 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala česnekové kapsle od Jamieson?

Na první místo jsem se rozhodla umístit tento „česnek bez zápachu“ od značky Jamieson. Tyhle kapsle jsou totiž speciálně upraveny tak, aby si zachovaly prospěšné účinky česneku, ale zároveň po něm „nevoněly“. V každé z nich najdete 5 mg česnekového extraktu (což je ekvivalent 500 mg česneku), který podporuje imunitní systém, normální činnost srdce a optimální hladinu cholesterolu a je významným antioxidantem.

Uživatelské recenze

Vysoké procentuální hodnocení tohoto produktu jsem našla na Heurece, kde jeden uživatel potvrzuje, že „dlouhodobé užívání skutečně pomáhá,“ i na zbozi.cz – tady se navíc píše, že jde o cenově dostupný výrobek. Spokojenost dále zaznívá na stránkách pilulka.cz – tady jeden ze zákazníků potvrzuje, že jsou tobolky bez zápachu, a kromě toho podotýká, že doplněk užívá vždy, když má oslabený organismus. Také na tomto webu je hvězdičkové hodnocení kapslí výborné.

Více informací

Doporučené dávkování je po 2 kapslích za den spolu s jídlem. Pokud nicméně plánujete kapsle užívat dlouhodobě, tak se nejprve poraďte se svým praktickým lékařem. Produkt také není vhodný pro děti.

Za balení se 300 kapslemi, což je dávka na celých 5 měsíců, zaplatíte cca 370 korun.

2. místo

Klas Česnek a petržel

Skvělý doplněk stravy s česnekovým a petrželovým extraktem, co blahodárně působí na zvýšený krevní tlak.

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem dala doplněk s česnekem a petrželí od značky Klas na 2. místo?

Druhou příčku u mě obsadily kapsle od českého výrobce Klas, protože obsahují nejen česnekový, ale také petrželový extrakt (po 250 mg). Obě tyto složky jsou bohaté na vitamíny a minerály:

 • Česnek obsahuje fosfor, železo, vápník, zinek, jód, vitamíny B1, B2, B5 a C. 
 • V petrželi najdete hlavně karoteny a chlorofyl, dále pak vitamíny B1, B2, B3, B6, biotin, C a E.

A jak tyto suroviny tělu prospívají? Česnek posiluje imunitní systém a pomáhá udržovat normální stav kardiovaskulárního ústrojí. Petržel zase pozitivně ovlivňuje močové cesty a aktivitu střev. Společně mají tyto suroviny pozitivní vliv na zvýšený krevní tlak.

Uživatelské recenze

Pro recenze jsem opět zamířila na srovnávače zbozi.cz a Heureka. Na obou stránkách jsem našla spokojené komentáře, podle kterých se zdá, že doplněk pomáhá na mnoha frontách. Na základě zkušeností uživatelů zvládá: snižovat krevní tlak, udržovat hladinu cholesterolu v normě, hojit váčky na dásních nebo třeba předcházet zánětům močového měchýře. Podle jedné recenze je dobrý i na trávení, cituji: „Po měsíci užívání tohoto produktu jsem pocítil příjemnou změnu a trávení se mi zlepšilo.“ Vůně česneku v tabletách je prý velice jemná a nezanechává po sobě v ústech stopy.

Další informace

Doplněk byste měli užívat po jedné tabletě denně, ideálně navečer. Vždy důkladně zapijte. Pro optimální efekt výrobce doporučuje kapsle užívat po dobu 2-3 měsíců.

Upozornění: Produkt není vhodný pro děti (do tří let) a brát by ho neměly ani těhotné a kojící ženy.

Cena za balení s 90 kapslemi (= tříměsíční dávka) se pohybuje okolo 400 korun.

3. místo

Terezia Company Černý česnek

Výborný doplněk stravy s černým (tj. fermentovaným) česnekem, který obsahuje vysokou koncentraci zdravé prospěšných látek.

Orientační cena: 360 Kč

Proč jsem na 3. místo srovnání zvolila černý česnek od Terezia Company?

Třetí místo jsem věnovala kapslím od značky Terezia Company. Obsahují totiž černý česnek, což je fermentovaný kuchyňský česnek, který se umísťuje do speciální komory s velmi přesně stanovenou teplotou a vlhkostí, kde několik týdnů kvasí. Fermentace jej zbaví nepříjemného zápachu, štiplavé chuti a vedlejším efektem je změna jeho barvy z bílé na černou.

Uživatelské recenze

Super recenze na tento produkt jsem objevila na zbozi.cz a na pilulce.cz. Jeden ze zákazníků se v komentáři svěřuje s tím, že mu produkt snížil „zlý“ cholesterol natolik, že to překvapilo i lékaře. A pozitivní vliv doplňku na cholesterol a na tlak potvrzují i další zákazníci. Někteří si chválí, že kapsle nezapáchají po česneku, jiní tvrdí, že jim tyto tablety (na rozdíl od přirozené formy česneku) nezpůsobují problémy se zažíváním. Také je to dle zkušeností skvělá první pomoc při nachlazení.

Dále o produktu

V jedné tabletě najdete 500 mg sušeného prášku fermentovaného česneku, který odpovídá celému jednomu stroužku čerstvého česneku. Kapsli můžete konzumovat vcelku a zapít vodou, nebo ji rozdělit a obsah se nasypat do jídla nebo do vody. 

Produkt je třeba uchovávat v pokojové teplotě (do 25 °C) a v suchu.

Cena za balení se 60 kapslemi se pohybuje okolo 360 korun.

4. místo

Viridian Nutrition Organic Garlic

Orientační cena: 650 Kč

Proč jsem vybrala organický česnek od Viridian?

Dále jsem se rozhodla doporučit produkt od britské značky Viridian, který je také vhodným „nakopávačem imunity“, zvláště v období zimních epidemií. Pomáhá v boji proti virovým a bakteriálním nákazám, zejména preventivně, než se nemoc v organismu stihne rozvinout a uložit vás s horečkou do postele. Na tomhle produktu dále oceňuju to, že je certifikovaný a BIO.

Více informací

Doporučené dávkování doplňku je po 1-3 kapslích za den (nebo jak doporučí lékař), ideálně ho berte společně s jídlem. Ani tento výrobek není určen pro malé děti a neměly by ho užívat těhotné a kojící ženy.

Jeho cena se pohybuje okolo 650 korun za 90 kapslí.

5. místo

Pharma Nord Bioaktivní česnek

Orientační cena: 300 Kč

Čím mě zaujal bioaktivní česnek od značky Pharma Nord?

Bioaktivní česnek v tabletách najdete také v sortimentu dánské značky Pharma Nord. V tomto případě každá z tablet obsahuje 300 mg sušeného česnekového prášku. Jednoznačnou předností produktu je jeho enterosolventní potah, který nedráždí žaludeční sliznici a rozpouští se až ve střevě. U těchto tablet se navíc můžete spolehnout na vysokou biologickou dostupnost.

Další info

Bioaktivní česnek od Pharmy Nord doporučují i lidé na zbozi.cz, podle jejichž komentářů jde o účinný a kvalitní výrobek. Jednomu ze zákazníků tyto tablety dokonce doporučili na neurologii.

Doplněk výrobce doporučuje užívat po jedné tabletě za den – vcelku a nejlépe před jídlem.

Za balení se 60 tabletami zaplatíte přibližně 300 korun.

6. místo

Salvia Paradise Medvědí česnek

Orientační cena: 330 Kč

Proč jsem vybrala Medvědí česnek od značky Salvia Paradise?

Kapsle od výrobce Salvia Paradise se od ostatních liší v jedné věci: jejím základem totiž není česnek kuchyňský, nýbrž česnek medvědí. Jedná se o stejný rod, ale druhově se tyto dvě bylinky liší. Obliba medvědího česneku každopádně v posledních letech zažívá velký boom a není divu – jeho vliv na zdraví organismu rozhodně není zanedbatelný. Má blahodárný vliv na:

 • cévní systém,
 • srdeční činnost,
 • oběhovou soustavu,
 • funkci střev,
 • a také pomáhá z těla odbourávat těžké kovy.

Více informací

Kapsle obsahují 100% čistý medvědí česnek (240 mg / tobolka).

Balení se 120 kapslemi vás bude stát okolo 330 korun a brát byste je měli 3× denně po 1 kapsli (děti) nebo po 2 kapslích (dospělí).

7. místo

Now Garlic 5000

Orientační cena: 470 Kč

Čím mě zaujal česnek od Garlic 5000?

Za dalším česnekovým produktem, který mě zaujal, stojí americká značka Now. Jmenuje se „Garlic 5000“ a obsahuje olej extrahovaný z hlíz kuchyňského česneku – látku, na jejíž účinky se v minulosti spoléhaly celé generace. Proč právě tenhle výrobek stojí za pozornost? Protože:

 • se prodává ve formě enterosolventních tablet, které nedráždí žaludeční sliznici a zvyšují biologickou dostupnost doplňku
 • kapsle obsahují 500 mg aktivní látky (alicinu)
 • česnekový olej není doprovázen charakteristickým zápachem

Doporučené dávkování doplňku je po jedné tobolce denně spolu s jídlem. Děti, těhotné a kojící ženy by se mu nicméně měly vyhnout.

Za balení s 90 enterosolventními tabletami zaplatíte cca 470 korun.

8. místo

Now Odorless Garlic

Orientační cena: 440 Kč

Proč jsem vybrala Odorless Garlic rovněž od značky Now?

A od značky Now jsem tady doporučím ještě jedny česnekové tablety, a sice produkt s názvem „Odorless Garlic“ (= česnek bez zápachu). V tomto případě jsou kapsle softgelové (měkké) a obsahují výtažek z fermentovaného kuchyňského česneku, který se před zpracováním nechává zrát po dobu 18 měsíců.

Také tento doplněk pomáhá udržet zdravou hladinu cholesterolu v krvi, má pozitivní vliv na krevní oběh a na obranyschopnost organismu.

Kapsle nejlépe užívejte spolu s jídlem, 1 až 2× za den.

Cena za balení s 250 softgelovými kapslemi se pohybuje okolo 440 korun.

9. místo

Swanson Aged Black Garlic

Orientační cena: 400 Kč

Čím mě oslovil černý česnek od Swanson Aged?

Dále jsem vybrala suplement od značky Swanson s japonským česnekem, který je bohatým zdrojem vitamínů B6 a C, fosforu, manganu, vápníku a selenu. A protože se jedná o kvašený produkt, tak ani tyhle kapsle nejsou cítit aromatem, které se k česneku obvykle váže. Díky fermentaci jsou kapsle navíc koncentrované a obsahují vydatnou porci antioxidantů. V jedné kapsli najdete 650 mg fermentovaného černého česneku.

Výrobce doporučuje tento černý česnek dávkovat po jedné za den, ideálně spolu s jídlem. Vždy je potřeba je důkladně zapít vodou či jinou tekutinou.

Cena balení se 30 kapslemi vychází na něco málo přes 400 korun.

10. místo

Health Link Česnek extrakt

Orientační cena: 230 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila česnekový extrakt v tobolkách od Health Link?

Na konec svého seznamu jsem dále zařadila tobolky s česnekovým extraktem od české značky Health Link, které jsou měkké (konkrétně ve formě softgelu) a v každé z nich najdete 15 mg zdravotně prospěšného česnekového oleje. Kromě toho ve složení figuruje i světlicový olej, který má také své přednosti: obsahuje totiž vitamín E a kyselinu olejovou (možná ji znáte pod označením Omega 9 mastná kyselina).

Dále o produktu

Výrobek neobsahuje lepek, laktózu ani palmový olej a jeho doporučené dávkování je po 1 tabletě 1 za den. Cena za balení se 200 tobolkami se pohybuje okolo 230 korun.

Závěrem

Česnekové tablety jsou bezesporu super řešením, jak využívat sílu česneku „bez česneku“. Tím samozřejmě nechci říct, že byste měli klasický česnek vyřadit z jídelníčku. Naopak! Pokud vám chutná, rozhodně si ho dopřávejte! Pokud ale nejste skalní fanda specifické chuti téhle zeleniny, určitě není od věci vyzkoušet některý z doplňků, které jsem vám představila výše v článku. Za sebe bych doporučila především česnekové kapsle Jamieson, které jsou bez zápachu a cenově příznivé balení vám vystačí na pět měsíců užívání. Super jsou také kapsle Česnek a petržel od značky Klas, kde česnek spojil síly s petrželí, a výsledkem jsou blahodárné účinky na mnoho oblastí vašeho zdraví. Bez zápachu a nabitý velkým množstvím zdraví prospěšných látek je černý česnek Terezia, tedy kapsle s práškem ze sušeného fermentovaného česneku, který se označuje jako černý (více informací o černém česneku najdete výše v článku).

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Česnek

[12] Wikipedie (CZ): Česnek kuchyňský

[13] Healthline (ENG): 11 Proven Health Benefits of Garlic

[14] Healthline (ENG): 6 Impressive Health Benefits of Black Garlic

[15] PubMed Central (ENG): Potential Health Benefit of Garlic Based on Human Intervention Studies: A Brief Overview

[16] PubMed Central (ENG): The effects of garlic supplementation on weight loss: A systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »