12 tipů na nejlepší moringu – zkušenosti a recenze

Shrnutí: Moringa oleifera (česky olejodárná) je označovaná jako „zázračný strom“ a má to svůj důvod, protože se už od pradávna používá jako přírodní lék na širokou škálu problémů. Jednoduše řečeno jde o superpotravinu, která je nabitá spoustou blahodárných živin. Pokud vás zajímá víc, rozhodně si přečtěte můj článek, ve kterém jsem také srovnala dvanáct doplňků stravy s moringou, které stojí za vyzkoušení.

 • První místo u mě jednoznačně získala Moringa ADVANCE, což jsou cenově příznivé a současně vysoce kvalitní kapsle s koncentrovaným výtažkem z listů moringy v prémiové kvalitě.
 • Na 2. místo jsem vybrala veganské rostlinné kapsle Blendea Moringa, v nichž najdete extrakt z moringy v certifikované BIO kvalitě.
 • A 3. příčku získal Global Healing RAW extrakt z moringy, který pochází od ekologických pěstitelů a je nabitý vitamíny, minerály, antioxidanty a aminokyselinami.

Kromě výběru nejlepších produktů s moringou se v článku dále dozvíte:

Vše o morinze olejodárné – co to je,[1] kde roste, které látky obsahuje,[4] jaké má benefity a účinky,[5] pro koho je vhodná[6] a jak se nejčastěji užívá.

TOP  1. místo

Moringa Advance

Orientační cena: 350 Kč
Proč 1. místo?

Protože tyto kapsle obsahují vysoce koncentrovaný extrakt z listů nutričně hodnotné supepotraviny moringy olejodárné. Tento produkt má navíc přírodní složení, které se pravidelně kontroluje v akreditované laboratoři.

2. místo

Blendea Moringa BIO

Orientační cena: 450 Kč
Proč 2. místo?

Neboť jde o certifikované BIO kapsle od spolehlivé české značky Blendea, které se vyrábějí se surovin získávaných ve vysoce kvalitních podmínkách. Jedna tableta obsahuje přibližně 450 mg prášku z lístků moringy.

3. místo

RAW extrakt z moringy

Orientační cena: 640 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož se jedná o extrakt z moringy, který se pyšní čistým přírodním složením. Jeho další předností je přítomnost minerálů podporujících vstřebatelnost této látky v těle. Produkt je vhodný pro vegetariány, vegany i vyznavače raw stravy.

Dvanáct nejlepších produktů s moringou

 1. ADVANCE nutraceutics Moringa 350 Kč (180 tablet)
 2. Blendea Moringa BIO Organic 450 Kč (90 kapslí)
 3. Global Healing RAW extrakt z moringy 640 Kč (59,2 ml)
 4. Hillvital Moringa olejodárná 300 Kč (60 kapslí)
 5. Moringa Bio Calcium 1230 Kč (120 kapslí)
 6. Herbatica Moringa prášek 400 Kč (100 g)
 7. Herbatica Histamin blocker 920 Kč (140 kapslí)
 8. Altevita BIO moringa prášek 230 Kč (90 g)
 9. Moringa Magnesium 1400 Kč (120 kapslí)
 10. Moringa Complete multivitamin 1140 Kč (120 kapslí)
 11. Nature's finest moringa prášek BIO 450 Kč (250 g)
 12. Purly Moringa Beauty & Fit 200 Kč (60 tablet)

Co je moringa?

Moringa je superpotravina bohatá na vitamíny, minerály a proteiny. Vedle již dobře známých zelených potravin, jako je matcha, maca, spirulina nebo zelený čaj, jež jsme si určitě každý z nás už alespoň jednou přimíchali do smoothie nebo do snídaňové kaše, může být moringa pro leckoho novinkou. Že název evokuje spíše divoký taneček s rumba koulemi? Nenechte se odradit.

 • Moringa je strom původně rostoucí v Indii, Pákistánu a Nepálu, jehož lusky, semínka, listy a kořeny mohou posloužit jako kvalitní doplněk stravy, který vám může pomoci s nejrůznějšími neduhy.[1]

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Jaké má účinky a benefity?

S pojmem superpotravina už jste se v minulosti určitě setkali. Superpotravinami bývají nazývány potraviny, které jsou bohaté na protein, jsou přirozeně bezlepkové, překypují antioxidanty, obsahují zdravé tuky nebo fytonutrienty.

 • O čem se ale v souvislosti se superpotravinami hovoří méně, ale možná právě to je dělá výjimečnými, jsou jejich mimořádné schopnosti. Například krmit z jednoho stromu padesát let čtyřčlennou rodinu. Nebo filtrovat znečištěnou vodu, aby byla pitná.[2] Anebo vyrůst velmi rychle ve velmi náročných klimatických podmínkách. A možná že právě odsud pochází rčení, že má někdo tuhý kořínek.
 • Moringa je po dlouhá léta nenahraditelnou obživou pro obyvatele z rozvojových zemí. Moringu často nazývají jako „strom zázraku“ nebo také jako „strom života“ a to proto, že je to pravděpodobně nejvýživnější zdroj potravy rostlinného původu.[3] Filipínci jí dokonce říkají „matčina nejlepší přítelkyně“.
 • Jí se její lusky, které prý chutnají jako zelené fazolky, listy, které chutí připomínají špenát, semínka, jež jsou tučné a chuťově zajímavé jako nám známé buráky, nebo kořeny, štiplavé jako křen. Všechno je jedlé, chutné a plné živin.
 • Podle výzkumu z Nutritive Value of Indian Foods obsahuje malá porce obyčejných moringa listů sedminásobek množství vitamínu C než je v jednom pomeranči, sedmnáctkrát více vápníku než má mléko a desetkrát více vitamínu A než obsahuje mrkev.[4]
 • Vědci poukazují na to, že by moringa mohla být řešením pro léčení vážné podvýživy a pomocí pro pacienty, jež jsou HIV pozitivní nebo mají AIDS.[5]

Jaké látky obsahuje a proč je dobré ji brát?

Při tomto výčtu není překvapivé, že se morinze dostalo obliby i v západním světě. Její listy jsou bohaté na vitamín A, C, B, E1 (thiamin), B2 (riboflavin) a B3 (niacin), B6 a rovněž na minerály, nejvýznamnější zastoupení má vápník, draslík, železo a hořčík. Semínka jsou bohatá na mastné kyseliny.

Pravidelné užívání prášku z moringy může pomoci zmírnit záněty v těle, snížit vysoký krevní tlak, cholesterol, posílit imunitu a být vhodným pomocníkem v prevenci před onemocněním rakovinou.[6]

V morinze je vysoké množství vitamínu B6,[7] který je pro zdravé fungování těla nezbytný. Nedostatkem vitamínu B6 častěji trpí lidé s jaterním, ledvinovým onemocněním, trávicími potížemi a také těhotné ženy, kuřáci, lidé trpící obezitou nebo alkoholici. Co se stane, když ho máme nedostatek, a jaké symptomy nás na to upozorní?

 • B6 pomáhá zpracovat bílkoviny, uhlohydráty a tuky, které sníme, a je úzce svázaný se správnou funkcí vašeho imunitního a nervového systému. Vitamín B6 má rovněž protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.[8]
 • To, že máte nedostatek vitamínu B6,[9] můžete poznat na svém zevnějšku i ve změnách nálad, například:
  • Projevuje se to například svědivou a začervenalou vyrážkou na hlavě, obličeji, krku a vrchní části hrudníku. Jedná se o takzvanou seboroickou dermatitidu, nepříjemné a poměrně časté kožní onemocnění.
  • Dalším příznakem bývají popraskané a bolavé rty, případně bolavý jazyk.
  • Deficit vitaminu B6 může zapříčinit i špatné fungování nervového systému, což může způsobit změny nálad, které se mohou prohloubit do úzkostných stavů a depresí.
  • Pokud máte málo vitamínu B6, vyrábí vaše tělo méně bílých krvinek a protilátek, což narušuje váš imunitní systém. Zároveň vyrábí i méně červených krvinek, které dopravují kyslík do celého těla. A pokud není vaše tělo dostatečně okysličováno, cítíte se více unavení.

Podle některých vědeckých studií prospívají látky z listů a semínek moringy zdravému fungování samčích reproduktivních orgánů.[10] S čím přesně může pomoci?

 1. Zdravá prostata
 2. Porucha erekce
 3. Zlepšení plodnosti

Jak a kdy moringu používat?

Prášek z moringy můžete vyzkoušet kdykoliv, když se cítíte unavení a potřebujete dodat energii. Můžete si dát očistnou kúru na podzim, když se tělo připravuje na zimu a potřebuje zvýšit imunitu, nebo stejně tak na jaře. Moringa podporuje činnost srdce a cév, může pomoci zlepšit stav pleti a vlasů. Její aktivní látky mají protizánětlivé a antibakteriální účinky a může pomoci při prevenci proti rakovině. 

 • Používá se většinou jedenkrát denně v případě prášku, který zamícháte do nápoje nebo do jídla, případně dvakrát denně podle množství aktivních látek v tobolce. Řiďte se prosím vždy tím, co je uvedeno v popisu dávkování konkrétního produktu. 

1. místo

Moringa Advance

Kvalitní, čistě přírodní kapsle s koncentrovaným extraktem 10:1 z moringy olejodárné.

Orientační cena: 350 Kč

Proč je Moringa od značky Advance nutraceutics na 1. místě?

Na první místo jsem umístila vysoce koncentrovaný extrakt z listů stromu moringy olejodárné od značky Advance nutraceutics. Koncentrát je v poměru 10:1 a obsahuje 10krát vyšší koncentraci aktivních látek než se přirozeně vyskytuje v listech stromu. 

Během procesu výroby tohoto produktu se navíc usiluje o to, aby byly všechny přírodní látky zachovány, a kvalita produktu je řízena přísnými výstupními kontrolami surovin. V České republice poté dochází k další, nezávislé kontrole kvality v akreditované laboratoři, kde se provádí mikrobiologická a chemická analýza. Tato dvojí kontrola zaručuje výrobku tu nejvyšší kvalitu.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (nutraceutics.cz) jsem našla spokojené recenze, podle nichž tato moringa při pravidelném užívání spolehlivě funguje. Někteří prý právě tento doplněk užívají dlouhodobě. Jedna ze zákaznic zpozorovala, že se jí zlepšila kvalita vlasů a lépe se jí tráví. Jiní se po něm cítí plni energie, v jednom případě dokonce „jako raketa“. Vysoké hvězdičkové skóre má výrobek i na Heurece a na zbozi.cz, kde ho lidé rovněž doporučují. Některým z nich prý dokonce pomohl zlepšit krevní obraz.

Více informací

Co se týče pozitivních účinků moringy na lidský organismus, zde jsou ty nejdůležitější:

 • posiluje imunitní systém a zlepšuje celkový zdravotní stav organismu
 • dodává energii a vitalitu
 • urychluje regeneraci po zátěži
 • má protizánětlivé a antibakteriální účinky
 • může sloužit jako prevence proti rakovině
 • podporuje činnosti srdce a cév
 • normalizuje vysoký krevní tlak
 • podporuje kognitivní funkce
 • posiluje stav kůže 
 • podporuje pohybový aparát
 • příznivě ovlivňuje funkce očí a zraku
 • stimuluje růst vlasů
 • přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti

A kolik vás tenhle doplněk stravy bude stát? Balení se 180 tabletkami vám vydrží tři měsíce a zaplatíte za ni cca 350 korun.

2. místo

Blendea Moringa BIO Organic

Rostlinné BIO kapsle vyrobené z čistě přírodních surovin se 450 mg prášku z lístků Moringy oleifeiry na 1 kapsli.

Orientační cena: 450 Kč

Proč je Moringa od Blendea na 2. místě?

Druhé místo jsem věnovala kapslím od značky Blendea, protože jsou vyrobeny z čistě přírodních surovin, které se získávají za těch nejlepších podmínek. BIO kvalita tohoto výrobku je navíc certifikovaná, což rovněž považuju za významné plus.

Lístky z indického stromu Moringy olejodárné osvěžují mysl, přispívají ke zpomalení stárnutí pleti a pozitivně ovlivňují hladinu cukru v krvi. Proto není od věci ji zařadit do jídelníčku, třeba právě prostřednictvím doplňku stravy.

Uživatelské recenze

Vysoké procentuální hodnocení této moringy jsem našla na stránkách zbozi.cz. A co se týče samotného e-shopu blendea.cz, ten si také mezi zákazníky vede velice dobře. Na Heurece i na zbozi.cz si ho lidé chválí, především díky rychlé expedici zboží, širokému výběru a – co je pro nás úplně nejdůležitější – díky vysoké kvalitě zdejších výrobků. Kromě toho tady občas zaznívá, že se zákazníkům líbí web společnosti, který je esteticky přívětivý a přehledný.

Dále o produktu

Tento výrobek neobsahuje žádné konzervanty, mléčné výrobky, lepek ani sóju. Jeho doporučené dávkování je po 3-6 kapslích za den, vždy je však nutné ho zapít dostatečným množstvím vody nebo jiného nápoje.

V jedné kapsli je obsaženo 450 mg prášku z listů moringy.

Za balení s 90 kapslemi zaplatíte cca 450 Kč.

3. místo

Global Healing RAW extrakt z moringy

Prémiový Raw extrakt z moringy s vysokou biologickou dostupností.

Orientační cena: 640 Kč

Proč je RAW extrakt z moringy od značky Glabal Healing na 3. místě?

Na třetí příčku jsem se rozhodla umístit sympatickou lahvičku s extraktem z moringy, a to hned z několika důvodů. Zaprvé je zde moringa dostupná v tekuté formě (což někteří ocení více než tobolky), zadruhé má tento extrakt raw složení, neboť se získává pomocí technologie Raw Herbal Extract. A za třetí – na americkou značku Global Healing se můžete spolehnout, co se přírodního a čistého složení týče.

Uživatelské recenze

Na tento produkt jsem našla skvělá hodnocení například na Amazonu, kde si ho zákazníci veskrze chválí a většina z nich mu udělila pět hvězdiček. Někteří se tady svěřují s tím, že měli problémy s vysokým tlakem a právě tento extrakt z mornigy jim pomohl ho snížit. Dále se tu objevují spokojené komentáře ohledně ceny výrobku, která je vzhledem k jeho kvalitě příznivá. Kromě toho tady někteří uživatelé píší, že se při užívání cítili plni energie. Zajímavé pak je, že někteří hodnotili chuť produktu, podle některých z nich není nijak výrazná, podle jiných sladká, další ji dokonce popisují jako „kořeněnou“.

A pokud se rozhodnete nakupovat v e-shopu puravia.cz, neuděláte chybu. Má totiž skvělá hodnocení jak na stránkách heureka.cz, tak na zbozi.cz. Nejvíce se tady lidé chválí rychlé dodání a fajn komunikaci ze strany obchodu.

Další informace

Vitaminový doplněk s moringou je dobrou volbou, protože listy tohoto stromu obsahují nepřeberné množství antioxidantů, aminokyselin i vitaminů (A, B1, B2, B3, B4, B7, C, D, E a K).

Tento extrakt je navíc dobře vstřebatelný, protože mimo jiné obsahuje i tzv. Ormus minerály, které zvyšují jeho biologickou dostupnost.

Za tuto lahvičku s 59,2 ml suplementu zaplatíte cca 640 korun.

4. místo

HillVital Moringa olejodárná

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala moringu olejodárnou od HillVitalu?

Tento produkt od HillVital je dostupný v papírovém sáčku, najdete v něm 60 kapslí na dvouměsíční kúru. Celý proces výroby extraktu z listů moringy je maximálně šetrný. Výrobce tohoto produktu dbá na lokálnost a tedy i šetrnost k životnímu prostředí. Moringa je sbíraná ručně a v žádném kroku procesu výroby nedochází k testování na zvířatech. Složení je přírodní a veganské.

Doporučenné množství je jedna až dvě tabletky denně. A bude vás stát necelých 300 korun.

5. místo

Moringa Bio Calcium

Orientační cena: 1230 Kč

Čím mě zaujala Moringa Bio Calcium?

Moringa Bio Calcium je, jak už název napovídá, obohacen o vápník. Věříme, že nebudeme sami, koho naši rodiče nebo prarodiče zásobovali každé ráno nebo večer teplým mlékem se škraloupem nebo v lepším případě kakaem, abychom měli zdravé kosti a zuby. V těle tvoří přibližně 1,5 % celkové váhy, přičemž 99 % vápníku je v kostech. Doporučená denní dávka u dospělého člověka činí okolo 1 g. Kromě již zmíněných účinků funguje dobře také v prevenci před osteoporózou, reguluje srážlivost krve, uvolňuje některé hormony a další látky, vysílá a přijímá nervové signály, udržuje normální srdeční tep a také napomáhá při hojení ran. 

Měsíční kúra stojí 1230 korun.

6. místo

Herbatica Moringa prášek

Orientační cena: 400 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila moringa prášek od Herbatica?

Dalším produktem je Prášek Moringa, který obsahuje čistý sušený koncentrát ze stromu moringy. Věděli jste, že se v listech moringy našlo 18 z 20 známých esenciálních aminokyselin? Nebo že listy obsahují 36 různých protizánětlivých látek, které v našem těle pracují jako prevence proti civilizačním nemocem? 

Tento doplněk stravy se podává ve formě prášku. Jednou denně si 4 gramy přimíchejte do vody, džusu, kaší, smoothie nebo do jídla. 100gramové balení stojí okolo 400 korun.

7. místo

Herbatica Histamin blocker

Orientační cena: 920 Kč

Proč jsem vybrala histamin blocker rovněž od Herbatica?

Stále více lidí trápí intolerance na látky vyskytující se v potravě. Vzniká v důsledku nerovnováhy metabolismu histaminu v těle a jeho následném hromadění. Může být důsledkem extrémně vysokého příjmu v potravě bohaté na histamin či poškozeného systému odbourávání histaminu. Histamin blocker od značky Herbatica je kombinace prášku moringy, quercetinu, kurkumy a vitamínu C z bio extraktu šípku. Quercetin je přírodní antioxidant a zároveň antihistaminikum. To znamená, že pomáhá lidem s histaminovou intolerancí, a to tak, že snižuje jeho tvorbu. Quercetin blokuje uvolňování histaminu z buněk, stabilizuje buněčné membrány a tím účinně brání uvolnění histaminu do okolních tkání a krve.

Produkt obsahuje 140 kapslí (přibližně měsíční kúra) a stojí cca 920 korun.

8. místo

Altevita BIO moringa prášek

Orientační cena: 230 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila prášek z moringy od Altevita?

Protože tento prášek pochází z listů moringy olejodárné v bio kvalitě. 

Věděli jste, že moringa podle výsledků studií obsahuje až 25× více železa než špenát, 15× více draslíku než banán, 10× více omega-3 mastných kyselin než losos nebo 10× více bílkovin než bílý jogurt? 

Nebojte se s touto superpotravinou experimentovat. Výborně se hodí například do kari nebo třeba do vaječné omelety, fritaty, nejrůznějších teplých i studených salátů nebo třeba jako dochucovadlo do polévky. Nejenže ozvláštníte zajetý recept, ale navíc uděláte něco pro své zdraví.

Produkt obsahuje 90 g zeleného prášku a stojí cca 230 korun.

9. místo

Moringa Magnesium

Orientační cena: 1400 Kč

Proč tu je také Moringa Magnesium od Moringa Caribbean?

Moringa Magnesium je doplňkem stravy, který spojuje superpotravinu bohatou na antioxidanty (moringa), minerál hořčík, kterého více než polovina populace země nemá dostatek, a vitamin B6, který si lidské tělo nedokáže samo vyrobit, ale je pro něj životně důležitý. Moringa od značky Moringa Caribbean je pěstována ekologickým způsobem ve vulkanické oblasti ostrova Svatá Lucie. Prášek je vyroben ze šetrně sušených listů stromu moringy. Druhé místo si získal proto, že je obohacen o Magnesium Bisglycinát a vitamin B6. 

Magnesium neboli hořčík bychom měli doplňovat nejen, když nás přepadne křeč do lýtka nebo nás trápí menstruační bolesti. Jeho nedostatečné množství v lidském organismu může kromě svalových křečí vyvolat únavu, apatii, osteoporózu, vysoký krevní tlak, astma nebo srdeční arytmii.  

Magnesium Bisglycinat je lépe stravitelná a nedráždivá forma minerálu, pro lidské tělo přirozenější. Nedráždí žaludek a nevyvolává nepříjemné laxační účinky. Pomáhá snižovat pH v tenkém střevě, což přispívá k lepšímu vstřebávání látek, a také celkově zklidňuje a napomáhá k relaxaci.

Moringa Magnesium působí proti stárnutí, má příznivé účinky na kvalitu pleti a napomáhá ke správnému fungování nervového systému.

Jedno balení obsahuje intenzivní měsíční kúru, za kterou zaplatíte cca 1400 korun.

10. místo

Moringa Complete jediný přírodní multivitamin

Orientační cena: 1140 Kč

Proč jsem vybrala multivitamín Moringa Complete také od Moringa Caribbean?

Moringa COMPLETE obsahuje prášek z moringy karibské a přírodní vitamin D, vitamin B12 a vitamin C, který je extrahovaný z plodů šípku. 

Nedostatek vitamínu D může v lidském těle způsobit špatný stav kostí, křivici (měknutí kostí), obezitu a také diabetes druhého typu. 

Vitamin B12 je potřeba k nejrůznějším procesům, jako je třeba produkce energie nebo správná funkce centrálního nervového systému. Pokud cítíte často únavu, máte bledou nebo nažloutlou pleť, často trpíte bolestí hlavy, depresivními stavy, potížemi v trávicím systému (průjem, žaludeční nevolnost, plynatost, zácpa, nadýmání) nebo třeba neschopností soustředit se, věnujte pozornost dostatečnému přísunu vitamínu B12. Možná právě pro vás bude Moringa Complete optimálním doplňkem stravy.

Užívání se liší podle věku spotřebitele, pro dospělého je doporučeno užívat čtyři kapsle denně. Měsíční dávka moringy vás vyjde na cca 1140 korun.

11. místo

Nature's finest moringa prášek BIO

Orientační cena: 450 Kč

Čím mě zaujal BIO moringa prášek od Nature's finest?

Pokud patříte mezi typy, které si stejně nejraději všechno chtějí prvně ozkoušet „na vlastní kůži“, doporučuji třeba tento produkt. Je cenově příznivý, je to stoprocentní bio produkt a obsahuje čistou moringu, nic jiného. Prášek vám při každodenním užívání (1 až 2 čajové lžičky) vydrží až 50 dní. Dostaňte se do pohody, nastartujte znavené tělo, snižte hladinu cukru v krvi, vysoký cholesterol nebo zvýšený krevní tlak. Nature's finest moringa prášek bio stojí cca 430 korun.

12. místo

Purly Moringa Beauty & Fit

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala moringu Beauty & Fit od Purly?

Poslední produkt, který nás zaujal, je novinka od firmy PURLY. Značka zvolila něžný design v pudrově růžové barvě. Do krabičky zabalila 60 tabletek, které zlepší vaše zdraví a podtrhnou vaši krásu. Moringa blahodárně působí na pleť i kvalitu vlasů. Jedna tobolka obsahuje výživovou hodnotu z 350 g listů moringy olejodárné. Doporučené dávkování je jedna až dvě tobolky denně, takže vám lahvička vydrží jeden až dva měsíce. Produkt lze koupit za necelých 200 korun.

Závěrem

Moringa je rostlina se širokou škálou možností využití, kterou můžete jíst, můžete si z ní vytvořit masku na obličej, používá se do mýdel pro své antibakteriální účinky nebo obecně jako čisticí prostředek do kuchyně. Některé studie dokazují, že se moringa dá použít také jako afrodiziakum.

Jestli vás mnou popisované účinky moringy výše v článku zaujaly a chcete ji vyzkoušet ve formě kvalitního doplňku stravy, za zmínku určitě stojí suplement Moringa ADVANCE, s nímž získáte 120 tablet s koncentrovaným výtažkem z listů moringy v prémiové kvalitě a ještě za příznivou cenu. Veganské složení, BIO kvalitu a výjimečné účinky moringy dostanete také od českého produktu Blendea Moringa BIO Organic. A jestli toužíte po tekutém doplňku stravy s moringou od ekologických pěstitelů v RAW kvalitě, doporučuji vám RAW extrakt z moringy od Global Healing.

A pokud by se vám někdy dostaly semínka, listy nebo lusky moringy do ruky, ochutnejte je. Například pražená semínka moringy olejodárné jsou prý velká dobrota!

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Moringa

[12] Wikipedie (CZ): Moringa olejodárná

[13] Healthline (ENG): 6 Science-Based Health Benefits of Moringa oleifera

[14] PubMed Central (ENG): Moringa oleifera: a food plant with multiple medicinal uses

[15] PubMed Central (ENG): Moringa oleifera potential as a functional food and a natural food additive: a biochemical approach

4.7/5 (Počet hlasů: 31)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »