Guarana – recenze, účinky, zkušenosti a která je nejlepší?

Shrnutí: Semena z keře Guarana mají spoustu pozitivních účinků na lidské tělo i mysl. Například dokáží dodat spoustu dlouhotrvající energie, neboť obsahují ještě více kofeinu než káva. Takže jestli potřebujete vzpruhu a chcete jít přírodní cestou, zkuste guaranu. V tomto článku najdete hned 11 tipů na ověřené doplňky stravy s guaranou:

 • První místo si u mě získala Blendea Guarana BIO Organic, která je v BIO kvalitě a ukrytá v rostlinných kapslích, vhodných pro vegany a drtivou většinu alergiků.
 • Na 2. místo jsem posadila kapsle Salvia Paradise Guarana, opět 100% přírodní a veganský suplement pro podporu energie, imunity a kontrolu tělesné hmotnosti.
 • A 3. příčku jsem udělila doplňku stravy BrainActive se skvělým poměrem ceny a kvality, který obsahuje guaranu a dalších 12 přírodních látek pro podporu soustředění a paměti.

Co se tu dále dozvíte?

V článku jsem se zaměřila na vysvětlení, co vlastně guarana je,[1] jaké jsou její benefity[2] a jak suplementy s guaranou používat, aby doopravdy pomáhaly a neuškodily vám.

TOP  1. místo

Blendea
Guarana BIO Organic

Orientační cena: 500 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o prvotřídní rostlinné kapsle s Guaranou v BIO kvalitě, získanou s ohledem na přírodu, udržitelnost a etiku. Jedna kapsle obsahuje 500 mg Guarany z Brazílie. To nejlepší pro podporu vaší energie a duševní pohody.

2. místo

Salvia Paradise
Guarana

Orientační cena: 400 Kč
Proč 2. místo?

Protože se jedná o kapsle od české značky vyrobené ze 100% přírodních surovin, které navíc procházejí několikastupňovou kontrolou. Jedna kapsle obsahuje 500 mg plodu Guarany (a tedy 20 mg kofeinu).

3. místo

Advance nutraceutics
BrainActive

Orientační cena: 630 Kč
Proč 3. místo?

Neboť se jedná o komplexní doplněk stravy pro lepší paměť, koncentraci a energii. Obsahuje guaranu a dalších 12 přírodních látek, které přispívají k lepší mentální výkonnosti, energii, kognitivním schopnostem atd.

Jedenáct nejlepších suplementů s guaranou

 1. Blendea Guarana BIO Organic 500 Kč (90 kapslí)
 2. Salvia Paradise Guarana 400 Kč (120 kapslí)
 3. Advance BrainActive 630 Kč (60 kapslí)
 4. NaturalProtein Životabudič 60 Kč (50 ml)
 5. Inkospor Energy gel Ice Tea s Guaranou 50 Kč (40 g)
 6. X-TREME Guarana 50 Kč (25 ml)
 7. Swanson Guarana 200 Kč (100 kapslí)
 8. BrainMax Pure Guarana BIO prášek 200 Kč (100 g)
 9. Nutrisslim Guarana Powder 430 Kč (125 g)
 10. Golden Nature Guarana 10 % kofeinu 300 Kč (100 tablet)
 11. NATU Guarana 240 Kč (80 g)

Co je to guarana?

Guarana[1] jsou semena, která získáváme z keře jménem Paulinie nápojná, který je původem z Venezuely a severní Brazílie. Jinak také známe guaranu jakožto „elixír života“ či „životabudič“, případně významný zdroj přírodní energie, který vzhledem připomíná otevřené oko.

 • Právě tato semena obsahují stimulanty pro centrální nervovou soustavu. Ano, guarana má své nepopiratelné povzbuzující účinky, působí proti únavě, a naopak povzbuzuje bdělost a pomáhá udržet pozornost. Proto se také stala kamarádem a pomocníkem pro mnohé studenty během zkoušek a pro časově a mentálně náročné profese. Umí toho ale ještě o dost víc.
 • Její velkou výhodou je to, že má pozvolný nástup i odeznění účinků. Nejde o skokové změny, které vás rychle nabudí, rychle ale také odezní a někdy dostanou tělo i do deficitu. Nemusíte se tedy bát prudkých změn ve svém drivu, energii a vitalitě. Navíc uvolněný kofein z guarany nedráždí žaludek a nepřekyseluje organismus. Je tedy vhodná i pro jedince s citlivým trávicím systémem.

První zmínky o této bylince známe z Amazonie, kde byla využívána tamními Indiány pro své povzbuzující až nabuzující účinky. Zároveň ji ale používali i na tišení bolestí, proti horečkám, migrénám či křečím. Evropané ji objevili až v 17. století. Nejde však o žádné šamanství. Účinky guarany byly zkoumány a potvrzeny v mnoha odborných studiích.

Jaké jsou další obecné účinky guarany?

 • Pomáhá se soustředit[2]
 • Pomáhí při únavě[3]
 • Zlepšuje dlouhodobou i krátkodobou paměť[4]
 • Podporuje mozkovou činnost
 • Je vhodná při nervovém vypětí
 • Tiší například menstruační a jiné bolesti[5]
 • Snižuje chuť k jídlu
 • Stimuluje odbourávání tuků[6]
 • Zneškodňuje volné radikály v těle
 • Zlepšuje zdraví srdce[7]
 • Přispívá k lepší náladě
 • Má antibakteriální vlastnosti[8]
 • Může zlepšit vzhled pokožky[9]
 • Užívá se i jako afrodiziakum

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Jaké jsou hlavní benefity guarany?

Je dokonce lepším stimulantem než káva, obsahuje totiž asi 4× více kofeinu.[10] Stejně jako káva vás dokáže nakopnout, navíc k tomu ale podporuje soustředění a zlepšuje paměť. Nicméně na všechno si tělo umí vybudovat „závislost“. V uvozovkách, protože jde pouze o to, že i na tento efekt si lidské tělo může při pravidelném a dlouhodobém užívání zvyknout, čímž se tedy následně snižuje i účinnost a celkový efekt.

Nebudeme tvrdit, že díky užívání guarany zhubnete. Nicméně faktem zůstává, že umí zrychlit práci metabolismu a urychluje spalování tuků. Takže se doporučuje dát si ji před cvičením nebo před běháním, díky čemuž dosáhnete jednak lepších fyzických výkonů, během kterých nebudete tolik unavení a zvládnete víc, než jste si mysleli. To zcela logicky vede i k tomu, že spálíte víc kalorií.

Guarana působí na náš nervový systém. Kromě toho, že nám pomůže lépe se soustředit a věnovat pozornost tomu, co je zrovna důležité, podporuje i celkovou psychickou vitalitu. Právě proto je oblíbená u administrativních pracovníků, manažerů, leaderů a dalších vysoce postavených osob. Ocení ji ale také studenti během příprav na náročné zkoušky, případně lidé, kteří musí pracovat dlouho do večera nebo přes celou noc.

Ano! Mimo jiné totiž obsahuje aktivní látky theofylin a theobromin, které regulují hladinu krevního tlaku, podporují nervovou činnost a mají protizánětlivý efekt na organismus. Navíc detoxikuje tělo a očišťuje ho od volných radikálů. Tím navozuje pocit vitality a omlazení.

Jak konkrétní látky v guaraně působí?

 • Theogylin, který známe také jako součást zeleného čaje. Povzbuzuje, ale oproti kofeinu působí delší dobu a účinkuje postupně.
 • Theobromin, který můžeme také zaznamenat například v kakau. Jde o látku, která blahodárně ovlivňuje srdeční činnost a zvyšuje krevní tlak.
 • Navíc guarana obsahuje také vitamin C a B, takže podporuje zdraví a imunitu.

Jakým způsobem a jak často guaranu užívat?

Protože je každý z nás jiný, vyhovuje každému něco jiného. Trh se tomuto trendu velmi dobře přizpůsobil, a díky tomu najdete guaranu v mnoha provedeních, stačí si jen vybrat. 

 • Guaranu lze užívat ve formě tablet, prášku, extraktu, sirupu, kapek nebo čajích, ale i ve žvýkačkách a stimulujících nápojích.
 • Pamatujte na to, že její nástup i účinek je trošku jiný, než jste zvyklí u dalších povzbuzovatel a stimulantů. Nástup účinku kofeinu z guarany očekávejte po 30 minutách, ale klidně také až po 1 hodině po užití. Doba trvání účinku je pak 6 – 8 hodin.
 • A jak guarana chutná? Ne moc valně, bohužel. Byť voní hezky po kakau, má zemitou a hořkou chuť, a proto většina lidí raději volí formu lisovaných tablet nebo veganské kapsle. Tradiční využití rostliny je pak rozemletí semen na jemný pudrový prášek, který můžete přidat do jogurtu, smoothie a dalších nápojů.

Jaké je dávkování?

Za ideální denní dávku se považuje u běžného prášku ze semen 5 gramů, což je asi jedna kávová lžička. Je ale potřeba brát v potaz fakt, že na každého člověka působí guarana jinak. Proto raději začněte s nižší dávkou a rozhodně si vždy pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

 • Díky vysokému obsahu kofeinu jde o účinný doplněk stravy, který je ale potřeba užívat s rozmyslem a určitě byste neměli překračovat doporučené denní dávkování.
 • Také není radno ji kombinovat a doplňovat dalšími stimulanty. Během užívání je také důrazně doporučeno dodržovat pravidelný a dostatečný pitný režim, ideálně čistou vodu.
 • Při předávkování se může ve vzácných případech objevit nevolnost, neklid a zrychlený tep.

Pro koho se guarana hodí?

Guarana se hodí obecně pro každého, kdo potřebuje nabudit. Oblíbená je u skupin, jako jsou:

 • Studenti
 • Manažeři
 • Sportovci
 • Řidiči
 • Lidé, kteří pracují v noci

Pro koho se guarana nehodí a na co si dát pozor?

Není však vhodná pro děti do 15 let, těhotné či kojící ženy a lidi s citlivostí na kofein nebo pro jedince s vysokým krevním tlakem, poruchami srdce, epilepsií, cukrovkou nebo trpící nespavostí.

 • Také si dávejte pozor na kombinaci guarany a dalších doplňků stravy či dokonce s prášky na srdce či ředění krve, se kterými se vyloženě nemá ráda.

Vypěstujte si Paulinii doma

Jedinou možnou překážkou vypěstování této rostliny je fakt, že Paulinie neboli Guarana vyžaduje tropické klima. Ale i to jde vytvořit v našich klimatických podmínkách. Zjednodušeně jí vlastně stačí jen dostatek vláhy a tepla.

 • Pokud máte doma zimní zahradu nebo skleník, jste ideální aspirant na to, aby se této rostlince u vás dobře vedlo. Obrňte se ale trpělivostí, na první plody si počkáte klidně i několik let, zvláště pak, jestli se pustíte do pěstování rostliny přímo ze semen. Pokud byste chtěli proces urychlit, sežeňte si sazeničky.

1. místo

Blendea Guarana BIO Organic

Rostlinné kapsle s obsahem kvalitní BIO guarany na podporu energie, duševní pohody a ke zrychlení metabolismu.

Orientační cena: 500 Kč

Proč je Guarana od značky Blendea na 1. místě?

První příčku u mě obsadil produkt od značky Blendea, protože obsahuje Guaranu, která se v tomto případě získává udržitelným a etickým způsobem. Konkrétně tedy pochází z čerstvých semen původem z Brazílie sušených na slunci. Kromě šetrného přístupu značky pak musím ocenit i to, že v tomto případě kapsle obsahují pouze 100% Guaranu a nic navíc (ani konzervanty, ani barviva a už vůbec ne žádné zbytečné chemické příměsi).

Uživatelské recenze

Internetový obchod blendea.cz se těší zákaznické oblibě, a to dlouhodobě – skvělé recenze jsem našla jak na Heurece, tak i na stránkách zbozi.cz. Zákazníci si tady pochvalují, že zboží bývá expedováno velmi rychle, oceňují rychlost jednání ze strany e-shopu a vůbec si chválí místní zákaznický servis. Z komentářů také vyplývá, že jsou lidé velice spokojeni s přehledností internetových stránek a se sortimentem této značky, který je dle recenzí velmi kvalitní. Tahle společnost se mi opravdu jeví jako dobrá volba pro nákup doplňků stravy, včetně této guarany.

Dále o produktu

Protože má guarana vysoký obsah kofeinu, dokáže lidský organismus perfektně povzbudit, a to jak v rovině fyzické, tak i v té mentální. Na rozdíl od energeťáků a káv je nicméně právě tohle ta zdravější alternativa. Guarana dále dokáže hezky popohnat metabolismus, což mimo jiné vede ke snížení hmotnosti.

Za zmínku pak také stojí to, že kvalitu surovin v případě Blendey zaručuje certifikát SI-EKO Bureau Veritas.

Za tento doplněk zaplatíte přibližně 500 Kč/balení (90 kapslí).

2. místo

Salvia Paradise Guarana

100% přírodní doplněk stravy od české značky, který obsahuje 500 mg guarany v jedné kapsli.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je Guarana od značky Salvia Paradise na 2. místě?

Druhé místo jsem se rozhodla věnovat produktu od české značky Salvia Paradise, neboť v této skleněné dóze se ukrývají skutečně kvalitní kapsle. Všechny rostlinky, ze kterých jsou výrobky od této společnosti vyráběny, jsou pečlivě kontrolovány, a to hned na několika úrovních. Ve vlastní výrobě pak vznikají čisté směsi doplňků stravy. Zodpovědný přístup je cítit z každé lahvičky, které mají navíc jasnou misi – pomoci lidem ke kvalitnějšímu životu.

Uživatelské recenze

Tuto guarana je k dostání na e-shopu, který má mimořádně dobrá zákaznická hodnocení. Není divu – jejich stránky jsou nádherné a přehledné, radost nakupovat. Na srovnávačích (zbozi.cz, Heureka) pak zaznívá především chvála především ohledně rychlosti doručení objednaného zboží, na milou komunikaci s obchodem (jeden zákazník ji dokonce označuje za „vtipnou“, což zní rozhodně mile). Dále pak lidé oceňují, že jsou zde produkty pečlivě vybírány a že splňují ekologické standardy. Zboží je navíc podle komentářů pečlivě zabaleno – a to je také určitě velké plus.

Více informací

Guarana, která je obsažená v těchto kapslích, podporuje:

 • duševní výkonnost, soustředění, paměť
 • duševní zdraví
 • metabolismus
 • imunitu
 • fyzickou (a psychickou vitalitu)
 • zdravé trávení

Zajímavostí také je, že mleté semeno pocházející z této rostliny má 4 % kofeinu (což je v porovnání s kávou dvojnásobné množství).

Balení této guarany obsahuje 120 kapslí a stojí přibližně 400 korun.

3. místo

Advance nutraceutics BrainActive

Doplněk stravy obsahující guaranu a dalších 12 účinných látek, které pomáhají zlepšit koncentraci a paměť.

Orientační cena: 630 Kč

Proč je BrainActive od ADVANCE nutraceutics na 3. místě?

Na třetí příčku jsem umístila produkt od značky ADVANCE nutraceutics, který skvěle podporuje soustředění a paměť, je dostupný za příznivou cenu a v jeho složení figuruje hned 13 účinných přírodních látek. Mezi těmi se objevuje brahmi, ginko biloba nebo právě guarana, která posiluje kognitivní schopnosti, napomáhá k lepší duševní výkonnosti, posiluje paměť a zvyšuje energii. A taky ulevuje od stresu. 

Dalšími ingrediencemi jsou v tomto případě: ženšen, sibiřský ženšen, taurin, schisandra chinensis, cordyceps, rozchodnice, DMAE, kofein a vitamíny B5 a B6.

Uživatelské recenze

BrainActive má pěkné recenze například na Heurece, kde lidé potvrzují účinky výrobku, ačkoli připouštějí, že na každého mohou kapsle ve výsledku působit trochu jinak. Některé z uživatelů BrainActive údajně velice povzbudil při učení (během zkouškového období, kdy je nutné nažhavit mozek na maximum). A pozor – někteří zákazníci varují před konzumací kapslí ve večerních hodinách. Hrozí totiž potíže s usínáním.

Podobně se pak lidé vyjadřují i na srovnávači zbozi.cz nebo přímo na stránkách prodejce (nutraceutics.cz), kde se píše například to, že s BrainActivem je učení „víc easy“.

Další informace

Doporučené dávkování doplňku je jednou až dvakrát za den, po jedné kapsli. Vždy je nutné tablety zapíjet dostatečným množstvím vody. Plus – nikdy kapsle neužívejte před spaním – to by vám totiž mohlo způsobit problémy s usínáním.

Balení se 60 kapslemi vás vyjde na cca 440 korun.

4. místo

NaturalProtein Životabudič

Orientační cena: 60 Kč

Proč jsem vybrala produkt s kouzelným názvem Životabudič od značky NaturalProtein?

Jelikož tahle malá, vesele oranžová lahvička ukrývá promyšleně sestavou směs přírodních látek, které vás ve formě pitného „shotu“ pomohou „nakopnout“, dodají vám energii a povzbudí mozkové závity.

Samozřejmě jsem tento produkt vybrala, protože jeho denní dávka obsahuje 400 mg guarany. A kromě toho také energizující ženšen, macu, zázvor, extrakt ze zeleného čaje, kajenský pepř a aminokyselinu beta alanin.

Tahle lahvička je ideální, pokud potřebujete vzpruhu před jakýmkoliv fyzickým či psychickým výkonem.

Jedna 50ml lahvička, která stojí okolo 60 korun, odpovídá jedné dávce, kterou určitě nepřekračujte. Produkt je také nevhodný pro těhotné a kojící ženy, a neměl by se užívat před spánkem.

Také je dobré vědět, že před vypitím je potřeba lahvičku dobře protřepat, abyste z ní vytěžili maximum.

5. místo

Inkospor Energy gel Ice Tea s Guaranou

Orientační cena: 50 Kč

Čím mě zaujal Energy gel s guaranou od značky Inkospor?

Toto je zase trochu jiná a velice zajímavá forma guarany – energetický sacharidový gel obohacený o výtažek z guarany. Je to ideální produkt, pokud chcete dodat rychle energii, která vydrží. Jedná se o kombinaci fruktózy, maltodextrinu, vitamínu B1 a 156 mg guarany v jedné porci.

Jeden sáček o velikosti 40 g se rovná jedné porci. A jak se dá konzumovat? Můžete ho smíchat se čtvrtlitrem vody anebo si gel s příchutí ledového čaje vychutnat rovnou ze sáčku. Díky šikovnému balení, které se dá otevřít přímo „zuby“ můžete tento produkt konzumovat rovnou během jízdy na kole či běhu.

Gel neobsahuje lepek, laktózu a je veganský. Jeden sáček pořídíte za cca 50 korun.

6. místo

X-TREME Guarana

Orientační cena: 50 Kč

Proč jsem do srovnání začadila také pitnou ampuli X-TREME Guarana (rovněž od značky Inkospor)?

Německá značka Inkospor nabízí sportovní výživu pro vrcholové i rekreační sportovce. Jejich produkty odpovídají farmaceutické kvalitě, protože vznikají ve spolupráci s mezinárodními vědci z oblasti výživy a jsou podrobeny důkladným potravinářským, chemickým a mikrobiologickým testům.

Tato pitná ampule obsahuje kromě guarany také hořčík, kyselinu pantothenovou, vitamín B6 a C. Jedna dávka má 25 ml a poskytne vám 1500 mg guarany a z toho 150 mg kofeinu. Jedná se tedy o silný stimulant, který využijete před různými tréninky či závody.

Produkt je veganský a neobsahuje lepek ani laktózu. Ampule lze koupit jednotlivě za cca 50 korun nebo v celém balení po 20 ks okolo 1000 korun.

7. místo

Swanson Guarana

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala guaranu v kapslích od Swansonu?

Guaranu dostanete také v podobě kapslích, i v tomto případě jde samozřejmě o bylinného pomocníka proti únavě a nervovému vypětí. V každé kapsli je 500 mg prášku semen guarany. Doporučené dávkování je předepsané na jednu kapsli 2× až 6× denně. Zapíjejte vodou a dodržujte i během dne dostatečný pitný režim.

Balení obsahuje 100 kapslí a stojí 200 korun.

8. místo

BrainMax Pure Guarana BIO prášek

Orientační cena: 200 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila BIO prášek z guarany od BrainMaxu?

V tomto 100% prášku z BIO guarany původem z Brazílie najdete 2,5× větší množství kofeinu než v kávě, ale rozhodně se nemusíte bát propadu energie, který se může objevit po konzumaci kávy. Nicméně každý jsme jiný, proto se doporučuje s guaranou začínat opatrně, a to 1 gramem prášku denně, který můžete rozmíchat ve vodě, smoothie, džusu nebo jakémkoli oblíbeném nápoji. Podle potřeby pak můžete množství guarany ubírat či přidávat, ale obecně by se neměla překročit konzumace maximálně 2 gramů denně a neměla by se konzumovat po 16. hodině.

Při doporučeném užívání vám tato guarana může pomoci zlepšit mentální výkon, pozornost, paměť i fyzickou aktivitu. Používá se také při hubnutí ke kontrole hmotnosti, protože zrychluje metabolismus tuků a zlepšuje trávení.

A kolik stojí balení o velikosti 100 g? Necelých 200 korun.

9. místo

Nutrisslim Guarana Powder

Orientační cena: 430 Kč

A proč jsem vybrala také Gurana prášek od Nutrisslimu?

Tento doplněk stravy s guaranou od slovinské značky Nutrisslim je v certifikované BIO kvalitě, veganský a neobsahuje žádné chemické látky, GMO ani konzervanty.

Kromě povzbuzujícího účinku na tělo i psychiku se hodí užívat v období redukční diety, protože snižuje chuť k jídlu. A také dokáže zmírnit depresivní stavy a zlepšit náladu. Navíc funguje mnohem stabilněji než káva, takže vás nečeká žádný počáteční výbuch energie následovaný obrovským propadem a únavou.

Doporučená denní dávka je ⅓ čajové lžičky prášku, tedy 0,5 – 1 gram, který rozmícháte v minimálně 100 ml oblíbeného nápoje. Vhodná je voda nebo různé zeleninové či ovocné džusy.

Balení se 125 g prášku z guarany stojí něco málo přes 430 korun.

10. místo

Golden Nature Guarana 10 % kofeinu

Orientační cena: 300 Kč

Čím mě zaujala gurana od Golden Nature?

Tyto kapsle s guaranou vyrobené v Čechách značkou Golden Nature obsahují 500 mg guarany v jedné kapsli a z toho 50 mg kofeinu, což je vysoké množství. Ještě silnější povzbuzující a stimulační efekt jim společně s kofeinem dodávají další látky, theobromin a theofylin. 

Hodí se jako skvělá náhrada, pokud vám nechutnají kofeinové nápoje jako je káva nebo černý čaj. Navíc vás povzbudí pozvolna a na delší dobu, a neobsahují žádné „zbytečnosti“ jako lepek, přidaný cukr, éčka nebo palmový olej.

Doporučuje se užívat 2 kapsle jednou za den a je potřeba je dostatečně zapít.

Balení se 100 kapslemi stojí cca 300 korun.

11. místo

NATU Guarana

Orientační cena: 240 Kč

A proč srovnání zakončuji guaranou od značky NATU?

K dostání je i prášek, který se rovněž vyrábí ze semen pralesní rostliny paulinie opojné. I ten působí na podporu imunity, ke snížení únavy a má všechny další benefity guarany. Prášek snadno přimícháte do připravovaných pokrmů, jako je třeba snídaňová kaše, ovocné či zeleninové smoothie, můžete ho přisypat do jogurtu. Tímto potlačíte jeho ne příliš okouzlující originální chuť, navíc spolu s guaranou dopřejete tělu i další vitamíny a minerály.

Balení obsahuje 80 gramů bio prášku, cena je 240 korun.

Guarana do každé domácnosti?

Účinky guarany jsou vskutku fantastické, a pokud nemáte výše zmíněné zdravotní komplikace, které by vás měly od jejího užívání brzdit, máte v rukou příjemnou přírodní cestu, jak nastartovat svou mysl i tělo. Jak podpořit svůj psychický i fyzický výkon, možná upravit váhu, rozhodně ale zlepšit krátkodobou i dlouhodobou paměť a mít lepší náladu i zdravější tělo. To zní skvěle, že?

A abych vám usnadnila výběr vhodného doplňku stravy s guaranou, důkladně jsem prozkoumala trh a vybrala z něj jedenáct kvalitních produktů, z nichž úplně nejlepší mi připadá Blendea Guarana BIO Organic, což jsou veganské rostlinné kapsle naplněné práškem z brazilské guarany v BIO kvalitě (jedna kapsle obsahuje 500 mg guarany). Dále stojí za vyzkoušení i Salvia Paradise Guarana v kapslích, což je také mimořádně kvalitní, veganský a 100% přírodní suplement. A pokud potřebujete komplexně podpořit vaši energii, soustředění a paměť, doporučuji doplněk stravy BrainActive od ADVANCE nutraceutics, který kromě guarany obsahuje další účinné přírodní látky (například Ginkgo, ženšen, Cordyceps a aj.).

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Paulinie nápojná

[12] Wikiskripta (CZ): Kofein

[13] Healthline (ENG): 12 Benefits of Guarana (Plus Side Effects)

[14] PubMed Central (ENG): Anti-Aging and Antioxidant Potential of Paullinia cupana var. sorbilis: Findings in Caenorhabditis elegans Indicate a New Utilization for Roasted Seeds of Guarana

[15] PubMed Central (ENG): Guarana (Paullinia cupana) improves fatigue in breast cancer patients undergoing systemic chemotherapy

4.7/5 (Počet hlasů: 15)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »