TOP 10: nejlepší kratom – zkušenosti, recenze a jak vybrat

Seznam nejlepších eshopů s kratomem u nás v ČR. Co je to kratom a kde kratom koupit?

TOP  1. místo

Ráj Kratomu

Specializovaný kratomový eshop s kvalitními produkty.
2. místo

Rage Fitness

Skvělý fitness eshop, krom toho nabízí velký výběr kratomu.
3. místo

Kryptonit kratom

Výborný eshop, na kterém najdete více než kratom.

Deset nejlepších eshopů s kratomem

Na základě nařízení Evropské unie č.1924/2006 nesmíme podávat žádné informace, účinky, ani zdravotní tvrzení týkající se kratomu.

Kratom je v České republice legální, ovšem není schválený jako potravina či výživový doplněk, proto se prodává pouze pro sběratelské účely.

Co je to kratom

Kratom (neboli Mitragyna Speciosa) je stálezelený tropický strom z čeledi kávovníků, s listy, které obsahují sloučeniny, jež mohou mít psychotropní účinky. Strom je původem z Thajska, Myanmaru, Malajsie a dalších jihoasijských zemí a dosahuje výšky až 30 metrů. Nejvíce zkoumanými látkami v kratomu  jsou Mitragynin, 7-hydroxymitragynin a Pseudoindoxyl mitragyninu.

1. místo

Ráj Kratomu

Ráj kratomu je webový portál, kde naleznete eshop, blog a řadu potřebných informací na jednom místě. Web provozují vášniví cestovatelé, kteří kratom střetli při poznávání Thajska, Malajsie a Indonésie. Zaujala je jeho historie o které se dozvídali od místních léčitelů, ale i lékařů.

Měli možnost nahlédnout na proces pěstování, sušení a mletí přímo u domorodých profíků. Slovo dalo slovo a díky nim se dostává i k nám, do Čech.

Ráj Kratomu svůj kratom dováží přímo z Bali od pěstitelů a na výběr na eshopu najdete velké množství druhů kratomu.

2. místo

Rage Fitness

Rage Fitness je internetový shop, na kterém najdete celou škálu zajímavých produktů. Zmínit můžeme například CBD, obecně doplňky stravy či například kratom. Najdete zde několik druhů kratomů a to včetně balení a gramáží. Výběr je opravdu široký.

Eshop dováží všechny své produkty opravdu v té nejvyšší možné kvalitě. Kvalitu kontrolují vždy přímo na místě sběru nebo výroby – podle toho o jaký produkt se jedná.

3. místo

Kryptonit Kratom

Kryptonit Kratom je eshop zaměřený na alternativní zdravou výživu a krom toho i na kratom. Mají velký výběr sortimentu zboží a samozřejmě, jak název vypovídá, nechybí zde kratom.

Co se týče kratomu, dá se zde sehnat velká spousta odrůd všech typů a barev. Kromě kratomového prášku si zde však můžete nadiktovat i například kratom v liquidu, a mnoho dalšího.

Eshop v roce 2019 založil pár Kačka & Janek, jejichž cílem bylo do Česka přivést kvalitní kratom. A daří se jim to dobře.

4. místo

Euforian

Euforian je eshop, který se specializuje na osvětu v oblasti látky, která se nazývá Kratom, který dováží z Bornea, Bali a Sumatry.

Euforian je poměrně nová značka, která má hodnoty jako je kvalita a kladný vztah k přírodě a ekologii obecně. Tvrdí, že jejich posláním je tvořit spokojenost a dodávat to nejlepší.

Firma nakupuje Kratom od velkoobchodního dodavatele, který se specializuje na dovoz Kratomu do České Republiky od roku 2006. Zakládají si na kvalitním uskladnění, čistotě a původu. To vše zajistí jeho vysokou kvalitu.

5. místo

Herbal Store

Herbal store je e shop, který se zabývá prodejem bylinných preparátu a produktů zdravého životního stylu. Naleznete zde mnoho výrobků od čajů, vitálních hub, ajurvédských produktů, CBD až po ořechy. Na e shopu můžete vyhledávat podle druhu, který vás trápí a rovnou vám budou nabídnuté produkty vhodné právě pro vaše trápení.

Co se týče kratomu, tak si zde můžete vybrat ze spousty druhů – Kratom Bali Green, Kratom Bali Red, Kratom Bali Yellow, Kratom Bali White, které jsou přímo z Bali, nebo
Kratom Maeng Da Green / White / Red / Yellow, které jsou z Thajska a mnoho dalšího.

6. místo

Kratomuj

Kratomuj je nápaditý eshop s letitou tradicí. Cílem je zavést klienty do světa Kratomu a ukázat o jakou látku se jedná, představit ji světu. Od roku 2017 získala tato společnost mnoho zkušeností a praktických znalostí z kratomového světa. V roce 2018 navštívil tým svého dodavatele v Indonésii, abych se ujistili, zda je kvalita opravdu taková, jaká se traduje. A hle, byla! Samozřejmostí je nicméně také pravidelné testování, kterým dodávaný kratom kratom prochází.

7. místo

Nejlepší Kratom cz

Eshop nejlepsikratom.cz byl založen v roce 2020, ovšem jeho spolumajitel kratom objevil již v roce 2013. 

„Na základě mých dlouholetých zkušeností jsem se rozhodl, že zúročím své zkušenosti a znalosti o kratomu a začnu sám s jeho prodejem. Tento sen jsem si splnil a tak nás máte tady 🙂 Troufám si říci, že v tuto chvíli prodáváme jeden z nejlepších kratomů na trhu. Vybere si u nás každý a hlavně za rozumné ceny.“

Na webu můžete koupit všechny možné druhy kratomu, jako bílý, zelený, žlutý, zlatý či červený, a kromě toho zde pořídíte i některé konopné produkty. 

Na eshopu se i můžete dočít, že si jde kratom vypěstovat i doma a mnoho dalších zajímavých informací.

8. místo

I love Kratom

Tato firma je na trhu od roku 1995, což je už nějaký ten pátek. Od roku 2018 dováží různé druhy kratomu do České republiky a následně je prodává na eshopu.

Všechny jimi nabízené odrůdy jsou v prvotřídní kvalitě, tedy v takové kvalitě, v jaké se užívají v Indonésii k dalšímu zpracování.

Měli možnost nahlédnout na proces pěstování, sušení a mletí přímo u domorodých profíků. Slovo dalo slovo a díky nim se dostává i k nám, do Čech.

9. místo

Kratomit

Tento český internetový obchod se specializuje výhradně na prodej kratomu a šíření informací o něm. Na e shopu najdete mnoho cenných informací.

Můžete si zde vybrat z kratomu různých druhů, jako například bílý, červený, zelený, žlutý, zlatý a tak dále. Kratom si můžete zakoupit i v kapslích. Kromě kratomu zde ale pořídíte i třeba CBD, CBG a jiné konopné produkty, nebo i různé doplňky stravy a bylinky, jako ženšen, matchu, šafrán a další.

10. místo

Král Kratomu

Král Kratomu je další z eshopů, na kterých můžete najít kratom. Eshop je zatím malinký, takže na něm naleznete pouze kratom, ale zato si zaakládá na kvalitě produktů:

„Prodáváme kratom pouze nejvyšší kvality. Našim zdrojem je dodavatel, který má výbornou pověst na mezinárodním trhu. Plantáže, z kterých je náš kratom mají již dlouholetou tradici ve výrobě této přírodní síly. Například naše odrůda Maeng da se pěstuje na plantáži se 14 letou tradicí.Takto sklizený kratom má větší množství aktivních látek (alkaloidů) a to dodává mimořádnou kvalitu.“

Kam dál?

Zajímá vás více informací o kratomu, nebo jste u nás nějaké informace nenašli? Přečtěte si o kratomu článek na Entuzio.cz!