Yucca – účinky, zkušenosti a která je nejlepší?

Shrnutí: Yucca je rostlina, jejíž příznivé účinky znaly už staré indiánské kmeny. Zejména yucca shidigera je známý přírodní pomocník pro očistu organismu od všech škodlivin. Takže pokud nějakou takovou očistu plánujete, určitě se mrkněte na doplňky stravy s yuccou, jejichž srovnání jsem pro vás připravila v tomto článku:

 • První místo jsem dala bylinným tabletám HEMANN Yucca Shidigera s vysokým obsahem yuccy, díky čemuž má jejich užívání mimořádně příznivé účinky.
 • Na 2. příčku jsem umístila produkt KOMPAVA Yucca shidigera s 450 mg yuccy s obsahem saponinů, které napomáhají k detoxikaci organismu.
 • A 3. místo získal přípravek VitaHarmony Yucca s 500 mg v jedné tabletě, který je navíc mnohem levnější než jeho výše uvedení „kolegové“.

V článku se dále dozvíte podrobné informace o yucce – jaké má účinky, benefity, pro koho se hodí a kdo by ji naopak užívat neměl?[1][2][3]

TOP  1. místo

HEMANN
Yucca Shidigera

Orientační cena: 500 Kč
Proč 1. místo?

Jde totiž o tablety s extra silným účinkem, co obsahují celých 98,5 % yuccy. Detoxikují organismus, snižují hladinu cholesterolu a přispívají ke zdravému stavu trávicího a cévního traktu.

2. místo

KOMPAVA
Yucca shidigera

Orientační cena: 370 Kč
Proč 2. místo?

Protože se jedná o doplněk stravy s obsahem yuccy, který skvěle pomáhá detoxikovat organismus. Balení zahrnuje 120 kapslí a 450 mg yuccy, jež se pyšní detoxikačními účinky.

3. místo

VitaHarmony
Yucca

Orientační cena: 110 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o doplněk s blahodárnou yuccou, která pomůže docílit pročištění organismu. Cena výrobku je ve srovnání s jeho konkurenty příznivá. Balení bsahuje 60 kapslí s 500 mg yuccy v jedné.

Dvanáct nejlepších produktů yucca (shidigera)

 1. HEMANN Yucca Shidigera 500 Kč (120 tablet)
 2. KOMPAVA Yucca shidigera 370 Kč (120 kapslí)
 3. VitaHarmony Yucca 110 Kč (60 kapslí)
 4. Natural Medicaments Yucca Premium 280 Kč (120 kapslí)
 5. STARLIFE Yucca star 500 Kč (60 kapslí)
 6. MedPharma Yucca 160 Kč (67 tablet)
 7. Swanson Yucca (Juka) 300 Kč (100 kapslí)
 8. NATURALIS Yucca Root 300 Kč (100 g)
 9. VITALAND Yucca 130 Kč (90 tobolek)
 10. NOW Yucca 200 Kč (100 kapslí)
 11. NATURVITA Yucca 70 Kč (60 tablet)
 12. CANVIT BARF Yucca Schidigera pro psy 360 Kč (160 g)

Co je to yucca?

Yucca je rostlina z rodu yucca patřící do čeledi chřestovitých a podčeledi agávovitých. Jedná se o dřevnatou bylinu s dlouhými a ostrými listy, která může dorůst až do výšky pěti metrů. Vysktuje se především v teplých oblastech Severní a Jižní Ameriky a Karibiku. Její listy jsou bohaté na vlákninu, používají se jako potravina a své uplatnění našly i v medicíně.

 • Yucca má také krásné bílé květy, díky kterým je velmi oblíbená coby okrasná rostlina v zahradách, parcích nebo i doma v květináčích.
 • Tato rostlina se obvykle pěstuje ze semene nebo řízků. Semena se vysévají do vlhké půdy bohaté na živiny. Řízky se zase získávají odříznutím části rostliny s jejich následným zakořeněním. Aby yucca dobře prospívala, potřebuje slunné a teplé prostředí, stejně jako dostatek vody.

Yucca je známá pod různými názvy, a to podle svého druhu a oblasti, ve které se vyskytuje. Celkem je známo více než 50 druhů yuccy, přičemž každý z nich má jedinečné vlastnosti, plody, květy i listy. Mezi nejběžnější druhy yuccy patří Yucca shidigera, Yucca elephantipes, Yucca filamentosa a Yucca glauca. V Karibiku se jí pak říká „spineless yucca“ nebo „houpací yucca“, zatímco v Mexiku pro změnu „izote“. Na jihozápadě Spojených států se dále setkáte s označením „yucca palma“ nebo „palma de sierpe“.

Yuccu velmi dobře znali především indiáni z kmenů Navaho, Cherokee a Pueblo, kteří ji dlouhá staletí používali coby všelék na lidské neduhy. Pochutnávali si také na jejích plodech, listy zase používali pro výrobu košíků, sandálů, šňůr i pro obřadní účely, a kořeny používali na léčbu vředů, coby projímadlo i na výrobu mýdla.

 • Yucca byla v některých indiánských kulturách používaná i coby klanový symbol. Kmen Pueblo po ní dokonce pojmenoval jeden ze svých tradičních tanců a stala se i součástí kmenových legend a příběhů.
 • Vzhledem k tomu, že má yucca ostré a špičaté listy, vysazuje se také do květináčů, které se dávají na okna, aby do nich nikdo zbytečně nenakukoval.
 • Yucca bývá opylována zvláštním druhem můry, který rostlina večer láká svou specifickou vůni. Tento hmyz pak nejen přenáší pyl z rostliny rostlinu, ale také klade svá vajíčka do květů yuccy. Ostré a mečovité listy yuccy vajíčkům poskytují odpovídající ochranu a semena rostliny jsou zase zdrojem potravy pro nově vylíhnuté larvy.

Benefity yuccy

Lidskému zdraví yucca přináší hned několik výhod, proto je oblíbenou léčivou rostlinou. Dle zkušeností pomáhá hlavně:[1]

 • detoxikovat organismus,
 • zlepšovat trávení,
 • zlepšovat funkci jater a ledvin,
 • zlepšovat stav cévního systému,
 • regulovat hladinu cukru v krvi,
 • snižovat cholesterol,[2]
 • chránit buňky před poškozením,
 • snižovat riziko vzniku některých druhů rakoviny.

To vše díky vysokému obsahu saponinů,[3] vlákniny, tolik důležitých antioxidantů, vitamínu C a dalších zdraví prospěšných látek.

 • Dále se yucca používá coby přírodní lék na bolest kloubů, artritidu, pro zmírnění zánětlivých stavů (například při revmatismu), pro zmírnění bolesti (například hlavy), i jako přírodní diuretikum
 • Yuccu navíc oceníte také v péči o vaši pleť a vlasy, které chrání před poškozením, dodá jim hydrataci a podpoří jejich přirozenou pevnost i elasticitu.
 • A plody yuccy? Záleží podle druhu, ze kterého pocházejí. Některé se dají použít v kuchyni coby koření nebo jako výchozí surovina pro výrobu kořenícího prášku. Jiné jsou zase masité, šťavnaté a dají se přirovnat k baculatým zeleným banánům. Připravuji se pak pečením nebo rozdrcením dužiny na kaši, která se použije do koláčů nebo usuší pro pozdější použití.

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Yucca a její doporučený denní příjem

Stanovit přesné doporučené denní množství yuccy je těžké. Dávkování totiž ovlivňuje nejen druh yuccy, její koncentrace a specifika jednotlivých výrobků, ale také věk, pohlaví, aktivita a celkový zdravotní stav dané osoby, která chce yuccu užívat. Proto se vždy držte instrukcí k dávkování, které udává výrobce. Kromě překračování odpovídajícího denního množství by se také yucca neměla užívat déle než se doporučuje.

Pokud překročíte doporučené denní dávkování nebo budete yuccu užívat delší dobu než byste měli, můžete se setkat s těmito nežádoucími účinky:

 • zácpa nebo průjem,
 • nevolnost,
 • alergická reakce.

Yucca se také nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, protože může způsobit kontrakce dělohy nebo snížit množství produkovaného mléka. A vzhledem k tomu, že yucca napomáhá s odstraňováním cizorodých látek z těla, měli by její užívání konzultovat také lidé s umělými klouby, nebo osoby, které podstoupily transplantaci orgánů.

Dále by se yucca neměla konzumovat v kombinaci s některými léky – například s medikamenty na ředění/proti srážení krve, protože může zesílit jejich účinky a způsobit nežádoucí reakci.

1. místo

HEMANN Yucca Shidigera

Účinný doplněk stravy s 98,5 procenty yuccy v jedné tabletě.

Orientační cena: 500 Kč

Proč je Yucca od značky Hemann na 1. místě?

První místo jsem věnovala produktu Yucca shidigera od společnosti HEMANN. Tohle jsou totiž bylinné tablety s opravdu vysokým obsahem yuccy – celých 98,5 %. Jejich užívání má dle výrobce příznivé účinky na celý organismus. Yucca disponuje silnými detoxikačními schopnosti, které přispívají nejen k očistě těla, ale také ke správnému fungování trávicího traktu včetně střev, jater i ledvin. Pomáhá také zlepšit stav cévního systému nebo snížit vysoký cholesterol.

Uživatelské recenze

Tyhle tabletky si vedou skvěle jak na Heurece, tak i na srovnávači zbozi.cz. Podle recenzí má tato yucca skvělé očistné účinky na organismus, kapsle se dobře polykají a vůbec fungují velice dobře – třeba na střevní potíže a ke snížení cholesterolu. I na e-shopu lekarna.cz, kde tento produkt seženete, se objevují velmi pozitivní hodnocení – jedné uživatelce se po používání tabletek zmenšila celulitida a jiný uživatel je také hodnotí na výbornou, prý se mu díky nim, cituji „rozpustil se mi kámen v ledvině“.

Více informací

A odkud yucca vlastně pochází? Jedná se o stálezelenou rostlinu, kterou najdete v teplých oblastech Severní i Jižní Ameriky. Pro její blahodárné účinky si ji zamilovali i místní domorodé indiánské kmeny, pro které yucca byla doslova všelékem na nejrůznější neduhy. Není proto divu, že si našla cestu i do jejich legend a tradic. V dnešní době pak yuccu pro její účinky užívají lidé téměř po celém světě coby účinného pomocníka z přírody, aby posílili své zdraví.

2. místo

KOMPAVA Yucca shidigera

Přírodní doplněk stravy s yuccou podporující detoxikaci organismu.

Orientační cena: 370 Kč

Proč je produkt od značky KOMPAVA na 2. místě?

Druhé místo u mě obsadila Yucca od společnosti KOMPAVA. I ta je totiž skvělou volbou, pokud hledáte přírodní výživový doplněk pro detoxikaci vašeho organismu. Tento výrobek obsahuje extrakt z Yuccy, jejímiž hlavními účinnými látkami saponiny – stearánové (ve vodě rozpustné) a terpenové (ve vodě nerozpustné). Ty se v lidském těle přemění na sapogenin, který působí podobně jako „mýdlo“. A díky tomu se sapogenin postará o správnou očistu těla, podpoří odpovídající fungování trávicího traktu i střev, stejně jako o jejich tolik důležitou mikroflóru.

Uživatelské recenze

Tento výrobek má hezká hodnocení na stránkách prodejce lekarna.cz (prý je skvělý na vyčištění organismu a obsahuje hodně tablet za dobrou cenu) a hezky si vede i na srovnávačích (zbozi.cz, Heureka). Jeden zákazník tady například píše, že se při užívání doplňku cítí obecně lépe.

Dále o produktu

Výrobce doporučuje kapsle používat následujícím způsobem:

 • První týden – 1 kapsle ráno na lačný žaludek, 1 kapsle večer.
 • Druhý týden – 2 kapsle ráno na lačný žaludek, 2 kapsle večer.
 • Další týdny – 3 kapsle ráno na lačný žaludek, 3 kapsle večer.

Kapsle je vždy třeba zapít dostatečně velkým množství vody. A dále je samozřejmě důležité nepřekračovat denní dávkování. Užívání tobolek s yuccou se ovšem musí vyhnout děti, těhotné a kojící ženy, lidé s operovanými klouby a lidé, kteří podstoupili transplantaci orgánů.

3. místo

VitaHarmony Yucca

Yuccové kapsle s blahodárnými a očistnými účinky za příjemnou cenu.

Orientační cena: 110 Kč

Proč je yucca od značky VitaHarmony na 3. místě?

Na třetí příčku jsem umístila yuccu od VitaHarmony, s níž rovněž docílíte šetrného a precizního pročištění vašeho těla. Oproti produktům výše se v tomto případě navíc můžete těšit na o něco příznivější cenu.

V kapslích na vás čeká výtažek z Yuccy shidigery, palmy, která pochází ze Severní a Jižní Ameriky, kde je místním domorodým obyvatelstvem už po celá staletí používána jako léčivá rostlina. Dnes si ji ceníme hlavně pro vysoký obsah saponinů, antioxidantů a enzymů prospěšných pro lidské tělo. 

Tenhle skvělý mix účinných přírodních látek pak organismu pomáhá nejen s detoxikací, ale třeba i se snížením cholesterolu, podporou látkové výměny, správným fungováním jater, ledvin i střev nebo cévního systému.

Uživatelské recenze

Na stránkách srovnávacích portálů zbozi.cz a Heureka se tento produkt drží vysoko. Zákazníci se svěřují, s jakými problémy jim doplněk pomohl, tedy například: se žlučovými „kamínky“, se snížením vysokého krevního tlaku i zvýšené hladiny cholesterolu, se sexuálním životem – zkrátka to vypadá, že tento produkt pomohl už hodně lidem s mnoha problémy. A také zde zaznívá velká spokojenost ohledně ceny produktu, což se vždycky hodí.

Další informace

Vzhledem k tomu, že yucca podporuje vylučování cizorodých látek, měli by její užívání se svým ošetřujícím lékařem konzultovat hlavně osoby s transplantovanými orgány nebo umělými klouby. 

Pokud vám v užívání yuccy nic nebrání, dejte si 2 až 3 kapsle denně, a to nejlépe ráno na lačný žaludek než se pustíte do snídaně. Kapsle je také důležité zapít dostatečně velkým množstvím vody.

4. místo

Natural Medicaments Yucca Premium

Orientační cena: 280 Kč

Proč jsem vybrala doplněk stravy Yucca Premium od značky Natural Medicaments?

I tato Yucca Premium v rostlinných kapslích, vhodných pro vegany i vegetariány, je kvalitní produkt s velmi dobrými recenzemi. Například na Heurece jej doporučuje spoustu lidí pro jeho báječně očisťující účinky (některým uživatelům pomohl s čištěním cév, jiným zase od astmatu a alergie). I na zbozi.cz jsem na něj našla super hodnocení – lidé chválí, že je to produkt takzvaně „bez chemie“ a jedna uživatelka je po jeho používání prý plná energie.

Yucca je známá obsahem saponinů, které se v těle proměňují na sapogenin, jenž funguje jako přírodní mýdlo – díky tomu očišťuje zanešený organismus, třeba v důsledku špatných stravovacích návyků.

5. místo

STARLIFE Yucca star

Orientační cena: 500 Kč

Čím mě zaujala Yucca star od STARLIFE?

Kasple Yucca star od značky STARLIFE totiž obsahují úctyhodných 900 mg výtažku z kořene rostliny Yucca schidigera, která kromě již zmíněných saponinů obsahuje další blahodárné látky – antioxidanty, enzymy, chlorofyl a podobně. To znamená, že jemně, ale efektivně čistí organismus a odvádí z něj toxiny a jiné škodlivé prvky.

Tyto kapsle se pro nejlepší účinek doporučují užívat po dobu tří měsíců, a to jednu kapsli dvakrát za den. Pamatujte jen, že se tento produkt nehodí pro děti do 12 let, ani pro ženy, které jsou v očekávání potomka nebo kojí.

6. místo

MedPharma Yucca

Orientační cena: 160 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala doplněk stravy Yucca od značky MedPharma?

Výrobek MedPharma Yucca s obsahem extraktu kořene yuccy se saponiny se postará o účinnou detoxikaci celého vašeho organismu. Pomáhá totiž urychlit odvod toxinů a patogenů, bez kterých se budete cítit rozhodně mnohem lépe.

Co jsou to vlastně saponiny? Jedná se o chemické sloučeniny, které jsou jedněmi z celé řady sekundárních metabolitů nacházejících se v přírodních zdrojích. Právě díky nim se vaše tělo zbaví toxinů i patogenů a vy si tak budete moci užít skvělou očistu těla.

V tabletách nenajdete žádná éčka, palmový olej, přidaný cukr či lepek, a navíc je mohou bez obav užívat i vegani. Pro děti naopak vhodné nejsou.

7. místo

Swanson Yucca (Juka)

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala Full Spectrum Yuccu od značky Swanson?

Yucca (Juka) Swanson vám může prospět hned několika zdravotními benefity, které ocení každý člověk. O jaké se jedná? Účinně podporuje detoxikační procesy v organismu, správné fungování trávícího traktu, imunitního systému a přispívá také k celkovému zdraví lidského těla.

To vše umí díky vysokému obsahu saponinů, resveratrolu, velkému množství vitamínu C, vlákniny a antioxidantů, které se v této stálezelené rostlině pocházející z teplých oblastí Střední a Jižní Ameriky nachází.  

Pro dosažení odpovídajících výsledků se doporučuje užívat 2 kapsle za den. Yuccu si bohužel budou muset odpustit těhotné a kojící ženy, kterým se její užívání nedoporučuje, stejně jako dětem do 3 let věku.

8. místo

NATURALIS Yucca Root

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila Yucca Root od značky Naturalis?

Prášek z kořene yuccy YUCCA ROOT od Naturalisu vám snadno pomůže s detoxikací vašeho těla. Jak ho použít? Snadno ho rozmícháte ve sklenici vody, džusu nebo rostlinného mléka, můžete si ho přidat do jogurtu, oblíbeného smoothie i snídaňové kaše, stejně jako do granoly, cereálií a tak dále. Jednoduše podle toho, co vám bude víc vyhovovat.

A jakou má yucca vlastně chuť? Obecně ji lze označit spíše za sladkou s mírně kyselými tóny, takže se nemusíte bát, že by vám nějak zkazila požitek z vaší snídaně nebo svačiny. U dospělých stačí, aby si dopřáli 1 čajovou lžičku yuccy 1krát až 2krát denně, děti od 3 let pak ½ čajové lžičky za den. Doporučenné denní dávkování by se určitě nemělo překračovat a pamatujte také na to, že výrobek není náhradou pestré stravy.

9. místo

VITALAND Yucca

Orientační cena: 130 Kč

Proč jsem vybrala produkt Yucca od značky VITALAND?

Tobolky Yucca od VITALANDU vám pomohou s detoxikací organismu, kterou čas od času potřebuje každý z nás. V produktu najdete extrakt z rostliny Yucca shidigera, který přispívá k vnitřní očistě, správné funkci trávicího traktu i střevní mikroflóry. Správnou účinnost yuccy je samozřejmě dobré podpořit také zdravým jídelníčkem, fyzickou aktivitou i pitným režimem. Všechny tyhle body samozřejmě volte podle vašich možností i věku. Někdo si zkrátka půjde zaběhat, na kolo nebo do posilovny, a někomu bude stačit procházka na čerstvém vzduchu.

Výrobce doporučuje užívat 1 kapsli za den, kterou je třeba zapít dostatečným množstvím vody, přičemž doba trvání očistné kůry jsou 2 měsíce. Doporučené denní dávkování ani délku kůry nepřekračujte. Tobolky nejsou určené pro děti, těhotné a kojící ženy.

10. místo

NOW Yucca

Orientační cena: 200 Kč

Z jakých důvodů tu je také Yucca od značky NOW?

Yucca je stálezelená rostlina, kterou najdete především v teplých oblastech skalnatých pouštích prérií, na pobřežích, loukách, v lesích i horských oblastech Severní a Jižní Ameriky, nebo v Karibiku. A proč si yuccu vlastně dopřát? Pomůže vám se správným fungováním trávícího traktu a účinnou detoxikací celého vašeho organismu.

Obsahuje totiž přirozeně se vyskytující saponiny, které právě s tímhle umí pomoci. Kromě toho v yucce najdete také resveratrol, vysoké množství vitamínu C další fytonutrienty přinášející vašemu tělu zase celou řadu jiných zdravotních benefitů.

Výrobek je určený pouze pro dospělé. Těhotným a kojícím ženám, nebo těm, které se otěhotnět pokoušejí, se před užíváním yuccy doporučuje konzultace s lékařem.

11. místo

NATURVITA Yucca

Orientační cena: 70 Kč

Proč jsem vybrala Yuccu od značky NATURVITA?

Potřebujete podpořit detoxikaci svého organismu a účinně zlepšit své trávení? Vyzkoušejte tablety s yuccou od NATURVITY. Stačí užívat dvě tablety denně a můžete se v této oblasti těšit na zlepšení. Vypovídá o tom totiž celá řada referencí od spokojených zákazníků, třeba na Heurece.

Ti se díky užívání tablet především rozloučili se zácpami, nebo naopak s průjmem, a dále si pochvalují pravidelnost stolice. Navíc se podle nich jedná o pohodlného a efektivního pomocníka ve chvílích, kdy svému tělu chcete dopřát očistu a nemůžete například držet půst. Jiní zase oceňují harmonizaci své střevní mikroflóry a ochranu sliznic střev, které mají přímý vliv na celkový zdravý stav lidského těla.

12. místo

CANVIT BARF Yucca Schidigera pro psy

Orientační cena: 360 Kč

A proč jsem srovnání zakončila doplňkem stravy Yucca Schidigera pro psy od značky CANVIT BARF?

O tom, že yucca prospívá nejen lidem, ale i našim psím parťákům vás přesvědčí CANVIT BARF Yucca Schidigera pro psy. Základ produktu tvoří sušený kořen yuccy, který slouží pro podporu zdravého trávení a detoxikaci organismu, takže krásně podpoříte zdraví a vitalitu vašeho domácího mazlíčka.

Kromě toho tento výrobek zlepšuje funkci jater, ledvin, podporuje příjem krmiva, příznivě ovlivňuje funkce žlučníku i slinivky břišní. Brání také rozvoji infekcí a urychluje hojení ran.

Základní složkou tohoto produktu je pouštní Yucca Schidigera – skvělý přírodní zdroj enzymů a antioxidantů, s vysokým obsahem saponinů. Právě díky nim tablety působí jako účinný a zároveň šetrný detoxikační prostředek.

Závěrem

Yucca je rostlina s vysokým obsahem vitamínu C, antioxidantů a saponinů, které mohou prospívat imunitnímu systému, snižovat příznaky artritidy a prospívat celkovému zdraví. Dětem a těhotným či kojícím ženám se však nedoporučuje, a stejně tak lidem, kteří užívají různé léky nebo mají umělé klouby či transplantované orgány. Takže pokud si nejste jistí, že můžete yuccu bez problémů užívat, raději se poraďte se svým lékařem.

A pokud už víte, že yuccu užívat můžete, mrkněte na výše uvedené produkty, které jsem pro vás v tomto článku srovnala. Za vyzkoušení určitě stojí HEMANN Yucca Shidigera – tyhle bylinné tablety obsahují vysoké procento yuccy schidigery (98,5 %), takže jsou vysoce funkční a navíc jsou bez konzervace a chemických látek. O pár desítek korun levnější při stejném objemu a vysoké kvalitě je doplněk KOMPAVA Yucca shidigera, jehož kapsle obsahují 450 mg yuccy shidigery (tedy o 50 mg méně než předchozí produkt). Nejlevnější volbou je pak přípravek VitaHarmony Yucca, jehož kapsle obsahují opět 500 mg yuccy schidigery, ale zase jich je v balení o polovinu méně než u předchozích dvou produktů, tedy 60.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[4] Wikipedie (CZ): Juka

[5] Wikipedie (CZ): Saponiny

[6] Healthline (ENG): The Health Benefits of Yucca

[7] PubMed Central (ENG): Anti-inflammatory and anti-arthritic effects of yucca schidigera: A review

[8] PubMed Central (ENG): Yucca schidigera Usage for Healthy Aquatic Animals: Potential Roles for Sustainability

4.7/5 (Počet hlasů: 14)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »