16 nejlepších e-shopů se zdravou výživou

Shrnutí: V dnešní době existuje nespočet e-shopů se zdravou výživou, až se v tom člověk ztrácí, že? Právě proto jsem v tomto článku srovnala šestnáct internetových obchodů se zdravými potravinami, které se, podle mého průzkumu a hodnocení uživatel, jeví jako nejlepší:

  • 1. místo má e-shop NaturalProtein se širokou nabídkou proteinů, kolagenů, zdravých snídaní a spoustou dalších dobrot. Vše mají čistě přírodní a bez umělých dochucovadel.
  • 2. místo získal e-shop Wild & Coco, který nabízí fermentované potraviny (nejen) z čerstvých kokosů. Vynikající je jejich kokosový „jogurt“ Cocoguard.
  • 3. místo jsem dala e-shopu Blendea, kde se dají sehnat funkční směsi namíchané ze superpotravin. Třeba na ranní chia pudding.

Mrkněte v článku na dalších třináct úžasných e-shopů se zdravou výživou, které stojí za to objevit!

TOP  1. místo

NaturalProtein

Proč 1. místo?

Protože je jedničkou na českém trhu v oblasti přírodních proteinů. Proteiny, které e-shop nabízí, jsou výborně ochucené a je možné si vybrat ten správný z různých kategorií dle vlastních potřeb.

2. místo

Wild & Coco

Proč 2. místo?

Protože Wild & Coco je e-shop s přehlednými webovkami, které nabízejí opravdu bohatý výběr českých produktů, ze kterých si vybere každý, kdo chce híst zdravě a rád zkouší nové chutě.

3. místo

Blendea

Proč 3. místo?

Jde totiž o českou značku, která dbá na udržitelnost a kvalitu. Nabízí superpotravinové směsi, zdravé snídaně, doplňky stravy a také olejové kapky. Produkty jsou bez lepku, laktózy i přidaných sladidel.

Šestnáct nejlepších e-shopů se zdravou výživou

O e-shopech se zdravou výživou

E-shopy zažívají velký boom. Když se otočíme pár let zpátky, nic jiného než kamenné obchody v podstatě neexistovalo. Ale jak doba kluše kupředu a naše životy se přesouvají do onlinového prostředí, můžeme na internetu koupit naprosto všechno.

Lidé víc a víc dbají na to, co do svého těla dávají. Snaží se žít ekologicky, neplýtvají a rozmýšlí se, jaké potraviny chtějí konzumovat a jaké naopak ne. Obchody se zdravou výživou nabízejí skvělé produkty a navíc i alternativy pro alergiky či vegetariány nebo vegany.

A nyní už se pojďte mrknout na ty nejlepší e-shopy se zdravou výživou, které můžete na českém internetu najít. Jejich pořadí je v mém srovnání spíše orientační, všechny jsou skvělými místy, kde nakupovat zdravé potraviny.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

1. místo

NaturalProtein

Oblíbený e-shop, který se specializuje na přírodní proteiny, kolageny, snídaňové kaše s proteinem a potravinové doplňky. Najdete v něm ale i další zajímavé produkty!

Proč je NaturalProtein na 1. místě?

Moc se mi líbí jejich web. Je jednoduchý, srozumitelný a má hezkou grafiku. V horní liště si vyberete z produktů, které hledáte, v každé kategorii se vám rozevře podkategorie s užším výběrem. Chcete zhubnout? Potřebujete doplnit proteiny při sportu? Pohyb na webu je intuitivní a logický. Líbí se mi už jednou zmiňovaná grafika webu, která je totožná s designem produktů – je hravá, veselá a nápaditá.

Uživatelské recenze

Recenze přímo na e-shopu si chválí příjemné jednání a opakovaně v hodnoceních zaznělo, že byl balíček hezky zabalen a komunikace byla milá a rychlá. Stejně tak na Heuréce má tento e-shop přes tisíc pozitivních hodnocení.

Další informace

Líbí se mi dostupnost informací u každého produktu. Nabízí tabulku s výživovými údaji, fotogalerii, detailní postup dávkování a pak také třeba piktogramy vysvětlivek. Dobrý dojem na mě dělá ale také to, že web prošel korekturou – i tyto zdánlivé drobnosti totiž v zákazníkovi zanechávají určitý dojem – možná nejsem sama, kdo dá přednost e-shopu, ve kterém dává text hlavu a patu, před e-shopem, který jen překlápí texty z jiných jazykových mutací.

2. místo

Wild & Coco

Šťavnatý e-shop, který prodává unikátní – nejen kokosové – produkty vyráběné v Česku.

Proč je Wild & Coco na 2. místě?

Protože to není velkoobchod, ale společnost, které záleží na tom, aby svým zákazníkům dodala produkty v nejlepší kvalitě. K tomu využívá dopravu s ekologičtějším chlazením nebo ve speciálních termoboxech, ve kterých zůstane objednávka ve správné teplotě. Líbí se mi celkový koncept – nesnaží se nabídnout všechno, ale zaměřuje se na výrobu užšího sortimentu, tedy převážně kokosových produktů – i když třeba jejich foccacia je kokosem netknutá :). Líbí se mi také vizuál, který koresponduje i s designem etiket výrobků.

Uživatelské recenze

Na svém Facebooku má značka několik desítek recenzí a celkové hodnocení je téměř 5 z 5. Recenzenti chválí skvělý zákaznický přístup a také výbornou chuť produktů. 

Více informací

Povedený je i jejich blog, který slouží jako inspirace. Jsou v něm recepty, fotky, ale i obecnější lifestylové články, které mohou zaujmout. Na instagramu má Wild & Coco téměř 15 tisíc sledujících, obecně tvoří hodnotný obsah a pečují o své zákazníky – objednávky doručují do tří dnů a je možné si je vyzvednout na odběrném místě po celé ČR a v Bratislavě. Poštovné je zdarma od nákupu nad 750 Kč nebo 1500 Kč, pokud jde o dovoz produktů, které potřebují být chlazené.

3. místo

Blendea.cz

Blendea nabízí produkty z nejkvalitnějších surovin od ověřených farmářů, které byly vypěstovány udržitelným způsobem.

Proč je Blendea na 3. místě?

Protože nabízí opravdu široký sortiment, ale stále si dokáže udržet svoji filozofii. Líbí se mi také to, že e-shop má blog a vytváří komunitu, ve které se sdílejí tipy a motivace. Web je velmi informativní, propracovaný, najdete v něm všechno. Líbí se mi třeba to, jak popisují postup zpracování surovin v sekci Od semínka až po Blendea směs. Jazyk je srozumitelný a sympatický. Příznivě hodnotím i akce s výhodnými balíčky nebo balením zdarma k nákupu.

Uživatelské recenze

Přímo na webu blendea.cz hodnotily desítky zákazníků buď e-shop nebo produkty. Průměrně je hodnocení přes 90 %. I na Heuréce má tento e-shop drtivou většinu pozitivních recenzí, které chválí jak kvalitu zboží, tak ceny a rychlost doručení.

Další informace

Blendea neustále přichází s novinkami a různými akcemi, kterými zákazníky určitě potěší. Dostat balení produktu zdarma je radostné asi vždycky. Pro ty, kteří vlastně nevědí, co chtějí, ale trápí je nějaký neduh, je e-shop dostatečně návodný. Pro ty, kteří se nechtějí proklikávat a jdou najisto, je hned nahoře vyhledávací okénko. A kdo by se chtěl poradit, je zde možnost online poradny.

4. místo

Econea

Proč jsem vybrala e-shop Econea?

Econea je sympatický e-shop, který vznikl už v roce 2012 a od té doby prošel velikýmm vývojem. Nyní na něm najdete téměř všechno, co potřebujete ke zdravému a ekologickému životnímu stylu.

Z potravin na e-shopu najdete čaje a koření v bio kvalitě, oleje a rostlinná másla, speciální nápoje (třeba o výše zmíněných značek Blendea a Wild & Coco), přírodní sirupy a šťávy bez přidaného cukru (např. od Sonnentoru nebo Weledy), veganský protein a jiné zdravé dobroty.

Na e-shopu najdete často nejrůznější slevové akce, kde seženete spoustu skvělých produktů za výhodnou cenu, a také blog plný hodnotných článků na téma udržitelnosti v různých oblastech života.

5. místo

Zkokosu

Z jakých důvodů jsem zvolila e-shop Zkokosu?

Zkokosu je e-shop plný ekologických a etických produktů, vyrobených s respektem a láskou k přírodě, zvířatům i lidem. Jak název napovídá, najdete na něm spoustu produktů z kokosu (včetně misek, svíček v kokosových skořápkách a podobně), ale také kosmetiku a různé pomůcky do domácnosti (eko brčka, dřevěné příbory, eko houbičky na nádobí a kartáče na úklid).

Z kategorie potravin vás potěší nabídka kokosových olejů a další potravin z kokosu, velký výběr superfoods (spirulina, matcha, dračí ovoce, kurkumin, acai a další), ořechové krémy, granoly, lyofilizované ovoce, zdravá sladidla a nejrůznější proteinové tyčinky.

Moc se mi líbí také jejich blog s nejrůznějšími tipy na zdravější životní styl a se spoustou receptů s obsahem potravin, které lze na e-shopu nakoupit.

6. místo

Prozdravi.cz

Proč jsem do srovnání zahrnula i e-shop Prozdravi?

Tento internetový obchod působí na českém trhu už spoustu let a za tuto dlouhou dobu se mu podařilo vybudovat tým opravdových odborníků. Na celém konceptu se nepodílejí pouze prodejci coby marketéři, ale i lékaři, kteří provozují online poradnu, kde řeší otázky nejen stravy ale probírají i psychologické a vztahové otázky.

Obchod zákazníkům doručil více než 5 milionů zásilek. Zní to neuvěřitelně, ale opravdu je to tak. Hodnocení má taky více než dobré, až 99 % kladných odezev. Na e-shopu naleznete opravdu bohatý sortiment spadající do ekologického a celostního způsobu života. Najdete zde například produkty od značek Saloos, Alavis nebo Topnatur. Nejedná se pouze o produkty týkající se stravy, naopak, sortiment ji mnohonásobně přesahuje. Však, řekněte sami, jak se vám líbí.

Na webu Heureka.cz naleznete přes 50 tisíc recenzí, které se vážou k tomuto obchodu a téměř 40 tisíc z nich je kompletně pozitivní.

7. místo

Brainmarket.cz

Proč jsem vybrala e-shop Brainmarket?

Brainmarket je e-shop se zdravou výživou, ve kterém najdete snad opravdu vše, co vás napadne. Počínaje vitamíny a minerály, kterých je zde na výběr celá řada. Nechybí zde ani specifické doplňky stravy jako probiotika, kloubní výživa a mnoho dalšího. Prostě vše, na co si ze suplementů vzpomenete. Zde ovšem sortiment ani zdaleka nekončí. Najdete zde i kosmetiku, drogerii, čaj a kávu, nebo potraviny a superpotraviny, kterých je zde na výběr celá řada. 

E-shop má svůj sortiment velice přehledně rozdělený, takže si můžete vybrat produkt podle názvu, podle typu, nebo třeba podle účinků. Na stránkách se velmi jednoduše orientuje a pokud náhodou nemůžete něco najít, stačí to napsat do e-shopového vyhledávače a vyjede vám přesně to, co hledáte.

Doba dodání e-shopu je velmi příjemná a na Heurece se obchod pyšní 98% spokojeností a získal 4,9 hvězdiček. Nejvíce vyzdvihované kvality e-shopu jsou dle recenzí: rychlost doručení, kvalita a výběr zboží, ceny a komunikace e-shopu. 

8. místo

Namaximum.cz

Proč jsem sem umístila e-shop Namaximum?

Projekt NaMaximum je s námi už  od roku 2013. Prvotní cíl byl vytvořit značku, která bude produkovat kvalitní doplňky stravy s férovou cenou. To se podařilo! Veškeré své zásady si drží dodnes a za to si zaslouží opravdu alespoň virtuální potlesk.

Začínali, jak se říká, od píky. Nejprve jen zlehka, nákupem a prodejem dostupných lokálních značek za fajn ceny a ve skvělé kvalitě. Postupně ale došli k závěru, že nechtějí jen obchodovat, ale hlavně se podílet na celém procesu. A tak vznikla moc příjemná a kvalitní značka. 

Web je jiný a zároveň velmi zajímavý tím, že podle odkliknutí svých cílů (hubnutí, zdravý životní styl, výkon a další) dostanete na výběr produkty šité na míru. A to doslova. Od fitness vybavení, přes suplementy až po mouku nebo výborný čaj.

Firma se hodně orientuje na zákazníka, snaží se pochopit jeho potřeby a následně mu poradit a pomoct vybrat produkt. Mají vlastní výrobu, do které ochotně investují a to pro to, aby byli lidem blíže.

9. místo

Nutiva.cz

Proč jsem vybrala e-shop Nutiva?

Nutiva už měla „plné zuby“ regálů přecpaných „éčky“ a pro tělo nehodnotnými potravinami. Rozhodli se, že nejlepší je začít u sebe, a tak odstartovali budování e-shopu. Poznávali výrobu potravin, import, export a vzdělávali se v oblasti ekonomiky, marketingu a zemědělství. Byl to proces, ale když chcete něco dělat opravdu dobře, ta cesta za to stojí.

Na e-shopu je k dostání celá škála produktů zdravé výživy, potravin v bio kvalitě, raw jídel, výživových doplňků a mnoho dalších.

10. místo

Vitalvibe.eu

Z jakých důvodů jsem sem zařadila e-shop Vitalvibe?

Cesta Vitalvibe začala v roce 2008 a v roce 2011 se to začalo doslova rozjíždět na plné pecky. První kapkou v moři byly semináře o zdravém životním stylu, jógové workshopy a přednášky o vitariánství. Semináře odstartovaly zájem o bio a raw produkty a tak se narodil Vitalvibe.

Vitalvibe není jen e-shop, ale tato skvělá parta jezdí i na festivaly, food festivaly a s pomocí skvělé designerky vznikl i kamenný obchod. Značka razí heslo, že z přírody nechtějí jenom brát, ale usilují o rovnováhu. Veškeré aktivity realizují v souladu s ekologií a životním prostředím.

E-shop nabízí superpotraviny, sušené ovoce, zdravé mlsky, semínka, ořechy a mnoho dalších.

11. místo

Grizly.cz

Proč tu je také e-shop Grizly?

E-shopový Grizly se narodil před Vánoci v roce 2013. Celých 6 měsíců čekal na svoji první objednávku, ale jakmile přišel první impuls, vše se rozjelo jak mělo a to až tak, že v roce 2017 nestíhali expedici. 

Grizly je nejen na internetu, ale dotáhl to tak daleko, že vlastní několik kamenných prodejen po celé naší zemi. Můžete zde nakoupit kvalitní ořechy, ořechová másla, zdravé mlsy, ale i základní suroviny do kuchyně. Zkrátka a jistě vše, co potřebuje vaše spíž i břicho!

Grizlyho doporučuje 97 % zákazníků na Heuréce. Budete další?

12. místo

Powerlogy.cz

Proč jsem vybrala e-shop Powerlogy?

Jedná se vlastně o takový blogový e-shop. Naleznete zde spoustu užitečných tipů a triků, nápadů, receptů, ale i vědecky podložených informací, které můžete aplikovat do svého života.

Powerlogy chce lidem ukázat, že kvalita je více než kvantita. Vyvíjí vlastní receptury s čistou chutí, bez rafinovaného cukru a s funkční energií, která zasytí. Produkty neobsahují ani lepek, laktózu či sóju, takže nabízí skvělé alternativy pro alergiky, vegetariány i vegany.

Co si můžete na Powerlogy.cz koupit? Například ořechové krémy, kávu, ale i lahodné proteiny a mnoho dalšího.

13. místo

Natu.cz

Proč jsem do výběru dala e-shop Natu?

Natu miluje krásu a štědrost přírody. Vyzdvihuje její moc a sílu. Veškeré potraviny, které web nabízí jsou čisté a velmi promyšlené, v různých variacích a obměnách. Nalezte zde vše od suplementů až po šampon na vlasy. Každý výrobek je rozdělený do kategorie podle funkce a vlastností tak, abyste je snadno našli.

Na stránkách na Natu zkuste zabrouzdat do receptů a uvidíte, že budete chtít nějaký vyzkoušet na vlastní vařečku! Vypadají krásně a lákají všechny smysly.

Heuréka nabízí něco málo přes 900 recenzí, z nichž drtivá většina je pozitivní.

14. místo

Countrylife.cz

Proč jsem vybrala e-shop Countrylife?

Kdo by neznal Countrylife, že? Jejich produkty si totiž můžete zakoupit v mnohých nákupních řetězcích a supermarketech.

Countrylife je česká rodinná firma, která je tu s námi již od roku 1991. Překrásné sídlo firmy se nachází na Berounsku, kde je obklopeno přírodou, na které majitelé pěstují obilí a další plodiny, které následně používají na výrobu svých produktů.

Specializuje se nejen na bio produkty, ales i na eko drogerii a přírodní kosmetiku. Najdete zde například značku Ecover či Jason a samozřejmě produkty přímo od Countrylifu. Mimo produktů je zde k dispozici i blog, recepty a zajímavý bio seriál, ve kterém najdete skvělé informace z oblasti zdravého životního stylu.

Countrylife má několik kamenných prodejen, ve kterých si můžete sortiment fyzicky prohlédnout a následně vychutnat.

Na Heureka.cz je na firmu přes 3000 recenzí a z toho jen okolo stovky negativních či neutrálních. A to mi přijde více než skvělé.

15. místo

Kulturistika.com

Proč tu je i e-shop Kulturistika.com ?

Tento web funguje od roku 2002 a nejedná se pouze o e-shop jako takový, je to zároveň i informační kanál. Dozvíte se zde aktuality ze sportu, fitness a zdravém životním stylu obecně. Díky skvělým článkům se můžete dozvědět jak správně trénovat, jaké pomůcky k tomu potřebujete a jaký sport je pro vás ten nejlepší. E-shop byl na webu spuštěn až jako druhotný impuls v roce 2004. Nakoupíte zde doplňky výživy, fitness pomůcky, ale i posilovací stroje.

Web má dominantní pozici na trhu, navštěvuje ho snad každý, kdo se zajímá o zdravý životní styl. V roce 2017 došlo k velkému kroku, protože se obchod přesunul do vlastních skladovacích prostor, tudíž je expedice nesrovnatelně rychlejší, než bývala. Na e-shopu je přes 10 tis. položek skladem, které můžete ihned zakoupit.

Na Heurece je ke shlédnutí přes 7 tisíc kladných recenzí.

16. místo

Liftea.cz

Z jakých důvodů jsem do srovnání zapojila také e-shop Liftea?

Liftea, e-shop pro zdraví a kondici, je na trhu přes 26 let, takže tradice je opravdu velká. Jedná se o rodinnou firmu, která se úplně původně orientovala na farmaceutický trh. V 90. letech začala jako jedna z prvních distribuovat ze zahraničí hlavně přírodní kosmetické značky. A tehdy započala jejich spolupráce s DM, Rossmann nebo Tetou.

Společnost vyvinula svou značku přírodních doplňků stravy Liftea, jejíž moto je známé snad opravdu všude. A jak zní? „Když příroda pomáhá.“

Společnost na sobě stále pracuje, vzdělává se a vyvíjí nové produkty. Na e-shopu můžete nyní nalézt biopotraviny, kosmetiku, drogerii i výživové doplňky.

Závěrem

Kouzlo dnešní doby spočívá v tom, že nemusíte jezdit do obchodů, ale když vás přepadne chuť na něco dobrého, stačí pouze zasurfovat na internetu, zaplatit a s otevřenou náručí čekat na zásilku. Můžete si v klidu přečíst recenze a bez unáhleného rozhodnutí zvážit, které produkty opravdu potřebujete nebo chcete ochutnat.

Mnoho online obchodů se zdravou výživou funguje zároveň jako blog s užitečným obsahem a poradna, kde vám odborníci z různých oborů poradí, jaké produkty koupit.

Za sebe doporučuju hlavně český e-shop NaturalProtein s širokou nabídkou přírodních proteinových a koleganových prášků, ovesných kaší, směsí na palačinky, proteinových těstovin, tyčinek, granol, oříškových krémů a dalších superpotravin. Úžasný je také e-shop Wild & Coco s báječným sortimentem plným zdravých fermentovaných potravin (nejen) na bázi kokosu – nicméně jejich Cocoguard je zatím nejlepší kokosový (ne)jogurt, jaký jsem kdy jedla! A pěknou nabídku zdravých potravin, zejména ke snídani a svačině, má český e-shop Blendea – skvělá je jejich směs na chia pudding, směs zelených superpotravin Supergreens nebo různé druhy funkčních směsí na nápoje pro posílení imunity, tvorby kolagenu, energii a podobně.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Lidská výživa

[2] Wikipedie (CZ): Výživa

[3] Wikiskripta (CZ): Výživová doporučení pro dospělé obyvatelstvo

[4] Healthline (ENG): The Definitive Guide to Healthy Eating in Real Life

[5] Healthline (ENG): What is a balanced diet?

4.8/5 (Počet hlasů: 5)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »