TOP 13: nejlepší e-shopy se zdravou výživou

V jakých e-shopech se dá pořídit zdravá výživa? Kde se dají online nakoupit zdravé potraviny? A které z těchto e-shopů jsou nejlepší?

TOP  1. místo

Brainmarket.cz

E-shop, ve kterém seženete kvalitní produkty ze světa zdraví za rozumné ceny

2. místo

Prozdravi.cz

Další ze skvělých míst, kde nakupovat zdravé potraviny, vitamíny a podobně

3. místo

Namaximum.cz

E-shop, kde najdete opravdu vše ze zdravého životního stylu za pěkné ceny

13 nejlepších e-shopů se zdravou výživou

O e-shopech se zdravou výživou

E-shopy zažívají velký boom. Když se otočíme pár let zpátky, nic jiného než kamenné obchody v podstatě neexistovalo. Ale jak doba kluše kupředu a naše životy se přesouvají do onlinového prostředí, můžeme na internetu koupit naprosto všechno.

Lidé víc a víc dbají na to, co do svého těla dávají. Snaží se žít ekologicky, neplýtvají a rozmýšlí se, jaké potraviny chtějí konzumovat a jaké naopak ne. Obchody se zdravou výživou nabízejí skvělé produkty a navíc i alternativy pro alergiky či vegetariány, nebo vegany. Přinášíme vám ty nejlepší e-shopy se zdravou výživou, které můžete na českém internetu najít.

Pořadí e-shopů ve srovnání je spíše orientační, všechny jsou skvělými místy, kde nakupovat zdravé potraviny.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

1. místo

Brainmarket.cz

Brainmarket je e-shop se zdravou výživou, ve kterém najdete snad opravdu vše, co vás napadne. Počínaje vitamíny a minerály, kterých je zde na výběr celá řada. Nechybí zde ani specifické doplňky stravy jako probiotika, kloubní výživa a mnoho dalšího. Prostě vše, na co si ze suplementů vzpomenete. Zde ovšem sortiment ani zdaleka nekončí. Najdete zde i kosmetiku, drogerii, čaj a kávu, nebo potraviny a superpotraviny, kterých je zde na výběr celá řada. 

E-shop má svůj sortiment velice přehledně rozdělený, takže si můžete vybrat produkt podle názvu, podle typu, nebo třeba podle účinků. Na stránkách se velmi jednoduše orientuje a pokud náhodou nemůžete něco najít, stačí to napsat do e-shopového vyhledávače a vyjede vám přesně to, co hledáte.

Doba dodání e-shopu je velmi příjemná a na Heurece se obchod pyšní neuvěřitelnými 99% spokojenosti a 4,9 hvězdiček. Z celkových 600 recenzí na e-shop je zde pouze 7 negativních či neutrálních. Takže e-shop může doporučit i dalších 593 lidí. Nejvíce vyzdvihované kvality e-shopu jsou dle recenzí: rychlost doručení, kvalita a výběr zboží, ceny a komunikace e-shopu. 

2. místo

Prozdravi.cz

Tento internetový obchod působí na českém trhu už 18 let a za tuto dlouhou dobu se mu podařilo vybudovat tým opravdových odborníků. Na celém konceptu se nepodílejí pouze prodejci coby marketéři, ale i lékaři, kteří provozují online poradnu, kde řeší otázky nejen stravy ale probírají i psychologické a vztahové otázky.

Obchod zákazníkům doručil více než 5 milionů zásilek. Zní to neuvěřitelně, ale opravdu je to tak. Hodnocení má taky více než dobré, až 97 % kladných odezev. Na e-shopu naleznete opravdu bohatý sortiment spadající do ekologického a celostního způsobu života. Najdete zde například produkty od značek Saloos, Alavis nebo Topnatur. Nejedná se pouze o produkty týkající se stravy, naopak, sortiment ji mnohonásobně přesahuje. Však, řekněte sami, jak se vám líbí.

Na webu Heureka.cz naleznete přes 44 tisíc recenzí, které se vážou k tomuto obchodu a téměř 34 tisíc z nich je kompletně pozitivní. Co zákazníci označují za slabost webu je rychlost doručení, kterou v několika negacích zmiňují.

3. místo

Namaximum.cz

Projekt NaMaximum je s námi už  od roku 2013. Prvotní cíl byl vytvořit značku, která bude produkovat kvalitní doplňky stravy s férovou cenou. To se podařilo! Veškeré své zásady si drží dodnes a za to si zaslouží opravdu alespoň virtuální potlesk.

Začínali, jak se říká, od píky. Nejprve jen zlehka, nákupem a prodejem dostupných lokálních značek za fajn ceny a ve skvělé kvalitě. Postupně ale došli k závěru, že nechtějí jen obchodovat, ale hlavně se podílet na celém procesu. A tak vznikla moc příjemná a kvalitní značka. 

Web je jiný a zároveň velmi zajímavý tím, že podle odkliknutí svých cílů (hubnutí, zdravý životní styl, výkon a další) dostanete na výběr produkty šité na míru. A to doslova. Od fitness vybavení, přes suplementy až po mouku nebo výborný čaj.

Firma se hodně orientuje na zákazníka, snaží se pochopit jeho potřeby a následně mu poradit a pomoct vybrat produkt. Mají vlastní výrobu, do které ochotně investují a to pro to, aby byli lidem blíže.

4. místo

Nutiva.cz

Nutiva už měla „plné zuby“ regálů přecpaných „éčky“ a pro tělo nehodnotnými potravinami. Rozhodli se, že nejlepší je začít u sebe, a tak odstartovali budování e-shopu. Poznávali výrobu potravin, import, export a vzdělávali se v oblasti ekonomiky, marketingu a zemědělství. Byl to proces, ale když chcete něco dělat opravdu dobře, ta cesta za to stojí.

Na e-shopu je k dostání celá škála produktů zdravé výživy, potravin v bio kvalitě, raw jídel, výživových doplňků a mnoho dalších.

5. místo

Powerlogy.cz

Jedná se vlastně o takový blogový e-shop. Naleznete zde spoustu užitečných tipů a triků, nápadů, receptů, ale i vědecky podložených informací, které můžete aplikovat do svého života.

Powerlogy chce lidem ukázat, že kvalita je více než kvantita. Vyvíjí vlastní receptury s čistou chutí, bez rafinovaného cukru a s funkční energií, která zasytí. Produkty neobsahují ani lepek, laktózu či sóju, takže nabízí skvělé alternativy pro alergiky, vegetariány i vegany.

Co si můžete na Powerlogy.cz koupit? Například ořechové krémy, kávu, ale i lahodné proteiny a mnoho dalšího.

6. místo

Natu.cz

Natu miluje krásu a štědrost přírody. Vyzdvihuje její moc a sílu. Veškeré potraviny, které web nabízí jsou čisté a velmi promyšlené, v různých variacích a obměnách. Nalezte zde vše od suplementů až po šampon na vlasy. Každý výrobek je rozdělený do kategorie podle funkce a vlastností tak, abyste je snadno našli.

Na stránkách na Natu zkuste zabrouzdat do receptů a uvidíte, že budete chtít nějaký vyzkoušet na vlastní vařečku! Vypadají krásně a lákají všechny smysly.

Heuréka nabízí něco málo přes 600 recenzí, z nichž většina je pozitivní.

7. místo

Naturalprotein.cz

Roku 2018 se dalo pár hlav v Karlových Varů dohromady a začal vznikat koncept online obchodu s proteinovými doplňky stravy. Na webu si můžete namíchat svůj proteinový mix dle libosti a preferovaných chutí. To vše rychle, jednoduše a za fajn ceny. 

Firma spolupracuje s VŠCHT Praha s jejichž pomocí výrobky neustále inovují a důkladně testují, aby klientům doručili ten nejkvalitnější konečný produkt.

Na e-shopu můžete zakoupit jak jednotlivé suroviny, tak zkompletované balíčky a nebo si udělat mix dle vlastní chuti.

8. místo

Blendea.cz

E-shop se specializuje na stoprocentně přírodní superpotravinové doplňky bez konzervačních látek a rafinovaného cukru. Najdete zde různé balíčky, ale i jednotlivé suplementy. Veškeré produkty Blendea vyrábí na bázi celostního přístupu. Do výrobků jen suší a melou celé plody a rostliny, díky čemuž si zachovají veškeré vitamíny. Mimo kvality vás zaujme i balení, které je velmi líbivé a ekologické. Zkuste jejich produkty a určitě nešlápnete vedle.

9. místo

Countrylife.cz

Kdo by neznal Country life, že? Jejich produkty můžete zakoupit v mnohých nákupních řetězcích a marketech.

Country life je česká rodinná firma, která je tu s námi již od roku 1991. Překrásné sídlo firmy se nachází na Berounsku, kde je obklopeno přírodou, na které majitelé pěstují obilí a další plodiny, které následně používají na výrobu svých produktů.

Country life se specializuje nejen na bio produkty, ale i na eko drogerii a přírodní kosmetiku. Najdete zde například značku Ecover či Jason a samozřejmě produkty přímo od Countrylifu. Mimo produktů je zde k dispozici i blog, recepty a zajímavý bio seriál, ve kterém najdete skvělé informace z oblasti zdravého životního stylu.

Country life má k dispozici 10 kamenných prodejen, ve kterých si můžete sortiment fyzicky prohlédnout a následně vychutnat.

Na Heureka.cz je na firmu 2 789 recenzí a z toho jen 70 negativních či neutrálních. To je super, co vy na to?

10. místo

Kulturistika.com

Tento web funguje od roku 2002 a nejedná se pouze o e-shop jako takový, je to zároveň i informační kanál. Dozvíte se zde aktuality ze sportu, fitness a zdravém životním stylu obecně. Díky skvělým článkům se můžete dozvědět jak správně trénovat, jaké pomůcky k tomu potřebujete a jaký sport je pro vás ten nejlepší. E-shop byl na webu spuštěn až jako druhotný impuls v roce 2004. Nakoupíte zde doplňky výživy, fitness pomůcky, ale i posilovací stroje.

Web má dominantní pozici na trhu, navštěvuje ho snad každý, kdo se zajímá o zdravý životní styl. V roce 2017 došlo k velkému kroku, protože se obchod přesunul do vlastních skladovacích prostor, tudíž je expedice nesrovnatelně rychlejší, než bývala. Na e-shopu je přes 10 tis. položek skladem, které můžete ihned zakoupit.

Na Heurece je ke shlédnutí přes 6 tisíc kladných recenzí.

11. místo

Liftea.cz

Liftea, e-shop pro zdraví a kondici, je na trhu přes 26 let, takže tradice je opravdu velká.  Jedná se o rodinnou firmu, která se úplně původně orientovala na farmaceutický trh. V 90. letech začala jako jedna z prvních distribuovat ze zahraničí hlavně přírodní kosmetické značky. A tehdy započala jejich spolupráce s DM, Rossmann nebo Tetou.

Společnost vyvinula svou značku přírodních doplňků stravy Liftea, jejíž moto je známé snad opravdu všude. A jak zní? „Když příroda pomáhá.“

Společnost na sobě stále pracuje, vzdělává se a vyvíjí nové produkty. Na e-shopu můžete nyní nalézt biopotraviny, kosmetiku, drogerii i výživové doplňky.

12. místo

Grizly.cz

E-shopový Grizly se narodil před Vánoci v roce 2013. Celých 6 měsíců čekal na svoji první objednávku, ale jakmile přišel první impuls, vše se rozjelo jak mělo a to až tak, že v roce 2017 nestíhali expedici. 

Grizly je nejen na internetu, ale dotáhl to tak daleko, že vlastní několik kamenných prodejen po celé naší zemi. Můžete zde nakoupit kvalitní ořechy, ořechová másla, zdravé mlsy, ale i základní suroviny do kuchyně. Zkrátka a jistě vše, co potřebuje vaše spíž i břicho!

Grizlyho doporučuje 96 % zákazníků. Budete další?

13. místo

Vitalvibe.eu

Cesta Vitalvibe začala v roce 2008 a v roce 2011 se to začalo doslova rozjíždět na plné pecky. První kapkou v moři byly semináře o zdravém životním stylu, jógové workshopy a přednášky o vitariánství. Semináře odstartovaly zájem o bio a raw produkty a tak se narodil Vitalvibe.

Vitalvibe není jen e-shop, ale tato skvělá parta jezdí i na festivaly, food festivaly a s pomocí skvělé designerky vznikl i kamenný obchod.

Tato značka razí heslo, že z přírody nechtějí jenom brát, ale usilují o rovnováhu. Veškeré aktivity realizují v souladu s ekologií a životním prostředím.

E-shop nabízí superpotraviny, sušené ovoce, zdravé mlsky, semínka, ořechy a mnoho dalších.

Závěrem

Kouzlo dnešní doby spočívá v tom, že nemusíte jezdit do obchodů, ale když vás přepadne chuť na něco dobrého, stačí pouze zasurfovat na internetu, zaplatit a s otevřenou náručí čekat na zásilku. Můžete si v klidu přečíst recenze a bez unáhleného rozhodnutí zvážit, které produkty opravdu potřebujete, nebo chcete ochutnat.

Mnoho online obchodů se zdravou výživou funguje zároveň jako blog nebo i poradna, kde vám odborníci z různých oborů poradí, jaké produkty koupit.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Lidská výživa

[2] Wikipedie (CZ): Výživa

[3] Wikiskripta (CZ): Výživová doporučení pro dospělé obyvatelstvo

[4] Healthline (ENG): The Definitive Guide to Healthy Eating in Real Life

[5] Healthline (ENG): What is a balanced diet?

4.8/5 (Počet hlasů: 5)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.