10 nejlepších venušiných kuličkek – srovnání, recenze a zkušenosti

Shrnutí: Venušiny kuličky jsou báječná pomůcka pro ženy v jakémkoli věku, které chtějí posilovat pánevní dno, předcházet ženským zdravotním problémům a zlepšit svůj sexuální prožitek. To zní dobře, že? Pokud byste ráda vyzkoušela kuličky „na vlastní kůži“, ale nevíte, které vybrat, jste na správném místě. V tomto článku jsem pro vás připravila srovnání deseti nejkvalitnějších venušiných kuliček na trhu. A které jsou absolutním vítězem?

 • První místo u mě jednoznačně získaly Whoop·de·doo Venušiny kuličky, které jsou naprosto dokonalé jak z designového, tak z funkčního hlediska. Navíc jsou kompletně navržené a eticky vyrobené v ČR.
 • Na 2. místo jsem posadila JEJOUE Ami Venušiny kuličky, což je sada tří fialových kuliček různých tvarů a hmotností.
 • A 3. příčku jsem dala kuličkám FUN FACTORY Smartballs Teneo Duo, které mě zaujaly důlkem na prst pro snadné zavedení.

Kromě srovnání nejlepších vaginálních kuliček se v dozvíte:

Vše o venušiných kuličkách – jak vypadají, z čeho se vyrábějí a jaká je historie jejich vzniku. Také vám prozradím, jakým způsobem je používat a proč se to vyplatí.

TOP  1. místo

Whoop·de·doo
Venušiny kuličky

Orientační cena: 2400 – 2600 Kč
Proč 1. místo?
Protože jde o unikátní venušiny kuličky ze 100% lékařského a hypoalergenního silikonu, navržené českou designérkou Annou Marešovou ve spolupráci s gynekoložkou, které jsou krásné, funkční a eticky vyrobené v ČR.
2. místo

JEJOUE
Ami Venušiny kuličky

Orientační cena: 1100 Kč
Proč 2. místo?
Jelikož se jedná o sadu tří venušiných kuliček v elegantní fialové barvě, které mají různé tvary a hmotnosti, takže je můžete střídat podle nálady a situace. Jsou rovněž vyrobené z lékařského silikonu a mají detaily z ABS plastu.
3. místo

FUN FACTORY
Smartballs Teneo Duo

Orientační cena: 500 Kč
Proč 3. místo?
Jde totiž o cenově příznivé venušiny kuličky z lékařského silikonu, jejichž ergonomický tvar zajišťuje lepší prožitek při používání. Kromě toho mají praktický „Easy-In“ důlek na prst, který umožňuje snadné zavádění.

Deset tipů na nejlepší venušiny kuličky

Co jsou venušiny kuličky?

Venušiny kuličky, se kterými se můžete setkat i pod názvy vaginální kuličky, kegelovy kuličky či v angličtině například Ben Wa balls, jsou skvělým nástrojem k posílení svalů pánevního dna u žen, což vede k prevenci mnoha zdravotních problémů spojených s touto oblastí a také k lepšímu prožitku během sexu.

Zpravidla jde o dvojici kuliček s průměrem okolo 3 cm, které jsou duté a obsahují další menší kuličky. Vkládají se do vagíny a při tělesném pohybu dojde k rozpohybování vnitřních kuliček, což vede ke stimulaci. Pánevní svaly se začnou stahovat, čímž dochází k posilování pánevního dna. Je to vlastně alternativa série cviků na zpevnění svalů v oblasti pánevního dna (močová trubice, pochva a konečník), které se nazývají Kegelovy cviky.

Historie Venušiných kuliček sahá hluboko do historie. K posilování pánevního dna a zlepšení výkonu během intimních aktivit je používaly například japonské gejši, nicméně jejich kuličky se od těch dnešních docela lišily. Bývaly vyrobené z nefritu nebo jiných polodrahokamů a měly tvar vajíčka. Tradiční japonská verze se pak skládala ze tří dutých stříbrných koulí spojených tenkými řetízky. Největší koule se zaváděla jako první a byla prázdná, protože sloužila prakticky jen k držení dalších dvou koulí na místě. Druhá kulička byla naplněna rtutí a při správném umístění stimulovala bod G. Třetí, nejmenší koule měla uvnitř malou kuličku z olova nebo železa a díky vibracím stimulovala poševní vchod.

Podoba Venušiných kuliček, jak je známe dnes, přišla až s již zmíněnými Kegelovými cviky, které v roce 1948 vyvinul americký gynekolog Arnold Kegel. Ten totiž během svých výzkumných cest po Africe zjistil, že ženy v jihoafrickém domorodém kmeni využívají pro trénink intimních svalů po porodu obyčejné ořechy a skoro se u nich neobjevuje inkontinence. Kegel zároveň objevil i velmi příjemný vedlejší účinek tohoto cvičení – zvýšení potěšení při sexu, neboť díky posílení svalů se pochva zužuje, což vede k větší citlivosti a k lepším orgasmům.

K venušiny kuličky čemu slouží?

Jak jsem už zmínila, Venušiny kuličky nejsou žádným módním výstřelkem posledních let, ale velmi dobře prozkoumaným nástrojem. Jaké jsou tedy jejich hlavní funkce?

Hlavním účelem Venušiných kuliček je posílení svalů pánevního dna, což je klíčové při prevenci problémů jako je inkontinence (únik moči), pánevní prolaps (sestoupení orgánů v pánevní oblasti), chronická bolest zad či dokonce problémy s plodností.

Když jsou kuličky vložíte do vagíny a pohybujete se, pohybují se i kuličky. Tímto způsobem stimulace tak můžete dospět až k orgasmu. Hodně ale záleží na tom, jak intenzivně se pohybujete.

Takto můžete venušiny kuličky používat jak sama, tak společně s partnerem či partnerkou.

Druhy venušiných kuliček

Při výběru ideálního typu venušiných kuliček je důležité zvážit, k jakému účelu je chcete používat. Některé kuličky se hodí spíše pro trénink pánevního svalstva, jiné poskytují více „erotického potenciálu“:

Tento klasický design zahrnuje zpravidla dvě kuličky spojené tenkou šňůrkou, které umožňuje snadné zavedení a vyjmutí. Takové kuličky se používají především pro posilování svalů pánevního dna. Mohou mít silikonový, latexový nebo třeba kovový povrch, a také jsou k dispozici v různých hmotnostech. Jak jsem psala výše, zpravidla obsahují vnitřní kuličky (sklěnené, kovové), které při pohybu způsobují vibrace a stimulaci.

Vibrační kuličky více stimulují, proto se používají spíše jako erotická pomůcka k dosažení sexuálního potěšení.

Použití venušiných kuliček

Velmi doporučuji se držet instrukcí u konkrétního produktu, ale samozřejmě existují obecná doporučení, jak kuličky bezpečně používat:

Vždy dbejte na pečlivou hygienu a nejprve si důkladně umyjte ruce antibakteriálním mýdlem. I Venušiny kuličky je potřeba omýt teplou vodou s antibakteriálním mýdlem a osušit je. Některé druhy je dokonce doporučeno před použitím vyvařit (ale jak jsem psala, to je vždy uvedeno v pokynech pro použití u jednotlivých produktů).

Pro komfortní zavedení je dobré na kuličky nanést lubrikační gel na vodní bázi. Ten můžete nanést i do pochvy, pokud je potřeba. Při zavádění zaujměte pohodlnou polohu, například si lehněte na záda. Pak pomalu zasuňte do pochvy první kuličku (tu, která není opatřená šňůrkou) a poté druhou tak, aby vám to bylo příjemné a nic vás netlačilo. Kus šňůrky nechte viset ven.

Můžete pociťovat jemné brnění, které se obvykle zesiluje při chůzi či jiném pohybu. S kuličkami lze jít na procházku, praktikovat jógu, tančit, uklízet a tak dále – pro posilování pánevního dna se celkově doporučuje je nosit dvakrát až třikrát týdně na dvě až tři hodiny.

Pro komfortní vyjmutí kuliček si můžete opět lehnout na záda a použít trochu lubrikantu. Pak stačí jemně zatáhnout za šňůrku a kuličky pomalu vytáhnout.

Důkladná hygiena je u této pomůcky zásadní. Pokud kuličky nebudete udržovat v čistotě, můžete si do těla zanést bakterie a přivodit si infekci.

Po vyjmutí kuličky důkladně umyjte teplou vodou a antibakteriálním mýdlem, opláchněte a osušte čistým ručníkem. Pro jistotu je můžete nechat zcela uschnout na vzduchu a až poté uložit do pouzdra či sáčku, které bývá součástí balení.

V jakých případech kuličky nepoužívat?

Obecně jsou venušiny kuličky naprosto bezpečnou pomůckou, ale určitě byste jejich používání měla konzultovat s vaším lékařem, pokud:

 • jste těhotná nebo těsně po porodu,
 • máte za sebou gynekologickou operaci,
 • trpíte zánětem či infekcí ve vaginální či pánevní oblasti,
 • máte zavedené nitroděložní tělísko.

Určitě kuličky nepoužívejte také v případě, že vás jejich používání bolí nebo právě nosíte menstruační kalíšek.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Jak vybrat ty pravé venušiny kuličky?

Pokud s kuličkami teprve začínáte, doporučuji volit lehčí varianty se silikonovým povrchem a šňůrkou. A určitě také začněte se dvěma kuličkami. Zkušenější uživatelky pak mohou vyměnit lehčí kuličky za těžší, zvýšit či snížit jejich počet nebo vyzkoušet jiné materiály.

A nyní už se pojďte podívat na můj výběr nejlepších Venušiných kuliček na českém trhu:

1. místo

Whoop·de·doo Venušiny kuličky

Orientační cena: 2400 – 2600 Kč

Designové venušiny kuličky, kterou jsou navržené a eticky vyrobené v České republice. Můžete si vybrat ze tří váhových typů – Light, Classic a Noir Heavy.

Proč jsem vybrala Venušiny kuličky od Whoop·de·doo na 1. místo?

Protože se podle mě jedná o vaginální kuličky, které jsou po všech stránkách unikátní a mají nespočet benefitů. Jedná se o autorský projekt české designérky a zakladatelky značky Whoop·de·doo Anny Marešové, která kuličky navrhla a vyvinula ve spolupráci s gynekoložkou, sexuoložkou a psychoterapeutkou MUDr. Petrou Vrzáčkovou. Výsledkem jsou naprosto dokonalé, designové venušiny kuličky ze 100% lékařského a hypoalergenního silikonu, které jsou vyrobené eticky v ČR s respektem k našemu tělu i k planetě.

Osobně se mi líbí, že kuličky jsou propracované do posledního detailu, sametově hebké na omak a vizuálně tak přitažlivé, že by si je člověk klidně vystavil jako bytový doplněk. Ale v rámci hygieny je doporučuju uchovávat v přiloženém látkovém pytlíčku.

K dispozici máte tři varianty kuliček s různými hmotnostmi:

 • Light, které váží 41 g a jsou ideální k jemnému posílení pánevního dna.
 • Classic o hmotnosti 65 g pro pro silnější posílení pánevního dna a intenzivnější sexuální prožitek.
 • Noir Heavy s váhou 102 g pro intenzivní posílení pánevního svalstva a silný orgasmus.

U varianty Light a Classic si můžete vybrat bílé nebo červené provedení a kuličky Noir Heavy jsou černé.

Uživatelské recenze

Venušiny kuličky Light od Whoop·de·doo sama používám a nemůžu si je vynachválit, proto mě velmi potěšilo, jak skvěle jsou hodnocené například na Heurece. Uživatelky jsou s nimi spokojené stejně jako já, objevuje se tu tvrzení, že jde o „investici do zdraví“, což můžu jen potvrdit. Krásné recenze jsem našla i na další druhy kuliček – u verze Classic si recenzentky cení toho, že „reagují na sebemenší pohyb těla“ a jsou z „neskutečně příjemného materiálu“ (potvrzuji) a u nejtěžší varianty Heavy Noir jsem si přečetla, že skutečně zvyšují citlivost pochvy, což vede k intenzivnějším prožitkům – důkazem budiž komentář „Neuvěřitelné zážitky při běžné procházce, zejména z kopce.“

Dále o produktu

Venušiny kuličky od Whoop·de·doo je skvělé používat v kombinaci s jejich kvalitními lubrikačními gely – vybrat si můžete jemnou vůni Cotton nebo Rosemary s pečujícím extraktem z rozmarýnu. Po každém použití je kuličky potřeba umýt antibakteriálním mýdlem a teplou vodou. A pro opravdu nekompromisní očistu, která spolehlivě ničí všechny bakterie, použijte Whoop·de·doo Čisticí sprej, který nastříkejte na celý povrch kuliček, opláchněte vodou a nechte uschnout.

Cena kuliček se pohybuje v rozmezí od cca 2400 Kč do 2600 Kč podle toho, jakou variantu kuliček si vyberete.

Fotografie venušiných kuliček Light od Whoop·de·doo

2. místo

JEJOUE Ami Venušiny kuličky

Orientační cena: 1100 Kč

Trojice venušiných kuliček různých tvarů a hmotností ze 100% lékařského silikonu a ABS plastu.

Proč jsou Ami Venušiny kuličky od JeJoue na 2. místě?

Jelikož se jedná o ucelenou sadu tří temně fialových kuliček, které jsou zabalené do elegantní, černé dárkové krabičky. Provázky i „těla“ kuliček mají příjemný, hebký povrch ze 100% lékařského silikonu a detaily z ABS plastu. Jsou ideální pro všechny maminky, které chtějí nějaký čas po porodu posílit povolené pánevní dno, ale hodí si o pro ty ženy, které trápí problémy s inkontinencí.

Super je, že v balení máte různé kuličky a můžete si podle momentální situace vybrat takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Uživatelské recenze

Na tyto kuličky jsem našla spoustu kladných recenzí na Heurece, v nichž jsem objevila spokojenost zákaznic s materiálem i možností měnit kuličky dle nálady. Našla jsem tu i potvrzení, že kuličky pomohly vyřešit problém s inkontinencí. Navíc je seženete na e-shopu lekarna.cz, která má na zbozi.cz skvělé recenze. Lidé si tu chválí rychlost dodání, příznivé ceny a kvalitní sortiment.

Dále o produktu

Jednotlivé kuličky v sadě, jejíž cena se pohybuje okolo 1100 korun, mají následující vlastnosti a parametry:

 • největší a současně nejlehčí kulička je samostatná, měkká a váží 47 gramů,
 • středně velká kulička je dvojitá, o něco těžší (váží 78 gramů) a přitom stále měkká,
 • nejmenší dvojitá kulička je tvrdá a s váhou 106 gramů také ze všech nejtěžší.

3. místo

FUN FACTORY Smartballs Teneo Duo

Orientační cena: 500 Kč

Ergonomicky tvarované venušiny kuličky s důlkem na prst pro snadné zavádění.

Proč jsou kuličky Smartballs Teneo Duo od Fun Factory na 3. místě?

Stejně jako v předchozích případech, i tyto kuličky od značky Fun Factory jsou ze 100% lékařského silikonu a pyšní sametově hladkým povrchem. Velmi mě zaujal také tzv. „Easy-In“ důlek na prst, díky kterému si je velmi snadno zavedete, stejně tak ergonomický tvar a také to, že jedna kulička je menší a druhá trošku větší, což má zajistit ještě silnější prožitek při používání.

Uživatelské recenze

Na tyto kuličky jsem našla pozitivní hodnocení třeba na české i slovenské Heurece. Zákaznice zde potvrzují, že kuličky fungují tak, jak mají a cení si dobrého poměru ceny a kvality. Dočetla jsem se také, že se skvěle zavádí i vyjímají a hodněkrát se tu objevilo i tvrzení, že jsou ideální pro začátečnice.

Více informací

I tyto kuličky jsou vhodné, pokud chcete posílit pánevní dno, řešíte nechtěný únik moči či se chcete dostat do formy po porodu. Průměr kuliček je 3,2 cm a 3,6 cm a celkový délka činí 16,8 cm. Dobře se omývají teplou vodou a jsou šetrné k pokožce.

Bonusem je i jejich příjemná cena, protože stojí okolo 500 korun.

4. místo

LELO Luna Beads Noir venušiny kuličky

Orientační cena: 980 Kč

Proč jsem vybrala venušiny kuličky Luna Beads Noir od značky Lelo?

Protože vám při pravidelném používání přinesou efektivní zpevnění svalů pánevního dna, a tedy prevenci před inkontinencí a dalšími problémy, ale současně i velmi příjemné pocity. Navíc mají elegantní design ve svůdném, černém odstínu a v balení najdete i luxusní saténové pouzdro. Jsou vyrobené ze zdravotně nezávadného silikonu a ABS plastu. Každá z kuliček má v průměru 2,9 cm a váží 37 gramů, a dle výrobce se hodí zejména pro ženy do třiceti let, které ještě nerodily.

Velmi mě zaujalo, že se dvojice kuliček, která stojí okolo 980 korun, dá rozdělit a pokud chcete, někdy můžete nosit pouze jednu a jindy zase obě.

5. místo

FUN FACTORY Smartballs teneo uno

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala kuličky Smartballs teneo uno od značky Fun Factory?

Jelikož mi tahle varianta kuliček od značky Fun Factory přijde také velmi zajímavá a ideální pro ženu, která chce cvičit pánevní svalstvo pouze s jednou kuličkou. Hodí se pro ženy s poklesem vagíny i pro ty, které se chtějí po těhotenství dostat do formy. Kromě toho, jako všechny ostatní venušiny kuličky, jsou i tyto super prevencí před inkontinencí a vedou k lepšímu sexuálnímu prožitku.

Stejně jako v případě Smartballs Teneo Duo od stejné značky, které jsou na třetím místě, i tyto mají ergonomický tvar a šikovný důlek na prst pro velmi snadné zavedení. A příjemná je i jejich cena, která se pohybuje okolo 400 korun.

6. místo

INTIMINA Venušina kulička Laselle

Orientační cena: 500 Kč

Čím mě zaujala venušina kulička Laselle od značky INTIMINA?

Tahle kulička od švédské značky intimních pomůcek pro ženy s příznačným jménem Intimina je totiž báječný nástroj, jak posílit svalstvo pánevního dna, předcházet inkontinenci a zajistit si cestu ke snadnějšímu dosažení orgasmu. A navíc je tak roztomile růžová.

Moc se mi líbí, že si lze vybrat hmotnost kuličky dle vlastních preferencí:

 • Světle růžová kulička má 28 g a hodí se pro začátečnice.
 • Středně růžová kulička váží 38 g a může být dalším krokem k většímu posílení svalů pánve.
 • Tmavě růžová kulička se 48 g se hodí pro pokročilé uživatelky, které chtějí maximálně posílit pánevní dno.

Všechny kuličky mají průměr 3,6 mm, jsou vyrobeny ze 100% lékařského silikonu a vnější kroužek mají z ABS plastu. Součástí balení je i pytlíček pro uschování a návod k použití v češtině.

A cena? Jedna kulička vás vyjde na cca 500 korun.

7. místo

INTIMINA Venušiny kuličky Laselle Set

Orientační cena: 1300 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila také set tří kuliček rovněž od značky INTIMINA?

Protože jedna kulička, kterou zmiňuji v předchozím bodě je super, ale tři kuličky jsou ještě lepší, nemyslíte? Každopádně žerty stranou. Toto je kompletní sada všech tří vaginálních kuliček – lehká, středně těžká a těžká – které můžete používat samostatně, ale také je kombinovat podle momentálních pocitů a preferencí. Tím, že s nimi budete pravidelně cvičit – tedy, že se je budete snažit pomocí svalů udržet ve vagíně – báječně posílíte oblast, která je pro ženské zdraví nesmírně důležitá, ba přímo klíčová.

Super také je, že sada tří kuliček stojí cca 1300 korun, takže vás jedna kulička vyjde mnohem levněji, než kdybyste ji koupili zvlášť.

8. místo

Emigi Venušiny kuličky

Orientační cena: 650 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila Venušiny kuličky značky Emigi?

Jelikož tyto vaginální kuličky od německé značky Emigi jsou báječným pomocníkem pro posílení pánevního svalstva a hodí se i pro úplné začátečnice. Skládají se ze dvou různě těžkých kuliček – 42 g a 58 g – vyrobených z měkkého elastomeru, který je absolutně netoxický a velmi šetrný k pokožce. V případě těchto kuliček výrobce radí cvičit dvakrát denně po dobu 20 minut a doporučuje je zavádět s pomocí lubrikačního gelu na vodní bázi.

Cena této, stejně jako v předchozích případech růžové, dvojice kuliček se pohybuje okolo 650 korun a součástí balení je i návod obsahující tipy a triky, jak s nimi cvičit.

9. místo

Lelo Hula Beads

Orientační cena: 3900 Kč

Proč jsem vybrala Venušiny kuličky Hula Beads od značky Lelo?

Do srovnání jsem chtěla totiž zahrnout i takové kuličky, které posilují pánevní dno a zároveň poskytují intenzivní rozkoš. A tyto rotační a vibrační kuličky se mi jeví jako ideální produkt, protože to dokonale splňují. Oceňuji, že jejich zahnutý tvar masíruje bod G a líbí se mi, že mají dálkový ovladač, pomocí kterého ovládáte vibrační a pulzační pohyby kuliček (máte na výběr hned 8 programů).

Kuličky jsou vyrobené z kombinace kvalitního silikonu a ABS plastu, jsou voděodolné, takže se dají používat ve vaně, sprše či třeba ve vířivce. Jsou 10 centimetrů dlouhé a 3,7 cm široké a výrobce je doporučuje používat s lubrikačními gely na vodní bázi. V balení, které stojí okolo 3900 korun, získáte kromě samotných kuliček také saténový sáček a vzorek lubrikantu.

10. místo

TIP na konec: YONI Vajíčko

Orientační cena: 900 – 2400 Kč Kč

Proč jsem na závěr zařadila také YONI Vajíčko od Yonilife?

Protože jde o zajímavou alternativu venušiných kuliček, která funguje na stejném principu. Jedná se o drahokam ve tvaru vajíčka, který se pro posílení pánevního dna používal už ve starověké Číně. Zavádí se do pochvy, kde s ním pomocí pánevních svalů cvičíte.

Do srovnání jsem zařadila rovnou Master set od značky Yonilife, v němž najdete tři různě velká vajíčka. Každé z nich má dírku na provázek pro snadnější vyjmutí. Vybírat můžete z různých kamenů – ametyst, růženín, avanturín, jaspis, křišťál, obsidián nebo tygří oko. Každý drahokam má certifikaci od České gemologické laboratoře, což znamená, že není nijak znehodnocený a také máte jistotu, že pro jeho získávání nebyla využita žádná dětská práce, která je nelegální a neetická.

Závěrem

Venušiny kuličky jsou skvělou pomůckou pro posílení svalů pánevního dna, které je pro maximálně důležité pro ženské zdraví. Působí preventivně proti nejrůznějším problémům a pomáhají zůstat ve formě. Příjemným bonusem jejich používání je zvýšení libida a kvalitnější prožívání sexuálního styku, včetně snadnějšího dosažení orgasmu.

Na základě důkladného průzkumu bych vám zcela jednoznačně doporučila v Česku kompletně navržené a vyrobené Whoop·de·doo Venušiny kuličky, které jsou spojením těch nejkvalitnějších materiálů a promyšleného designu ve spolupráci s gynekoložkou. Super je, že jsou dostupné ve třech váhových kategoriích, takže si vybere opravdu kdokoliv. Za vyzkoušení stojí i JEJOUE Ami Venušiny kuličky, což je inovativní sada tří kuliček různých velikostí, hmotností a tvarů, nebo FUN FACTORY Smartballs Teneo Duo s ergonomickým tvarem a důlkem pro snadné zavádění.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Venušiny kuličky

[2] Wikiskripta (CZ): Kegelovy cviky

[3] Healthline (ENG): How to Use Kegel (Ben Wa) Balls Like a Pro

[4] PubMed Central (ENG): Vaginal cones or balls to improve pelvic floor muscle performance and urinary continence in women postpartum: a quantitative systematic review and meta-analysis protocol

[5] PubMed Central (ENG): Kegel Exercises

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »