10 nejlepších vaporizérů – diskuze a zkušenosti

Co je to vaporizér a proč je vapování bezpečnější než kouření? Objevte výběr těch nejlepších vaporizérů pro pohodlnou vaporizaci bylinek, vosků a olejů.

TOP  1. místo

Flowermate Hybrid X vaporizer Černý

Orientační cena: 3000 Kč
Tento přenosný vaporizér je vybaven duální funkčností. Umožňuje kondukčně zahřívat sušinu na jedné straně. Na druhou stranu můžete připojit jakýkoli 510 závitový atomizér / nádržku.
2. místo

Arizer Extreme Q vaporizer

Orientační cena: 3500 Kč
Multifunkční stolní vaporizér, který dokáže již za pár minut připravit páru. Más systém dálkového ovládání, kterým lze zapnout a vypnout, nastavit rychlost ventilátoru a přizpůsobit teplotu.
3. místo

Fenix Pro
Vaporizér

Orientační cena: 3000 Kč
Skvělý přenosný vaporizér s nejnovější konvekční technologií ECA. Ideální k vaporizování suchých bylin, vosků a liquidů. Má vysoce kvalitní a elegantní design, vhodný pro každého.

Deset nejlepších vaporizérů

Co je vaporizér?

Už jste o něm slyšeli? Pokud ne, pravděpodobně je nyní ten pravý čas na seznámení se. Jde o přístroj, který aktivně zahřívá bylinky a další látky až do té doby, dokud se z nich neuvolní aktivní složky v podobě páry, která se vdechuje ústy neboli tzv. vapuje. Vaporizér má oproti kouření jednu výraznou výhodu – materiál z rostlin se v něm nespaluje.

K vaporizaci bylin, olejů nebo různých tabáků. Vaporizace je přechod kapalného nebo pevného skupenství na páru, a to za působení tepla. Teploty, kdy probíhá vaporizace, se pohybují cca od 170°C do 260°C. Tato teplota se vždy liší v závislosti, jakou látku do přístroje vložíte.  

Tento „proces“ je možné využít i jako prostředek léčby různých nemocí nebo jako cestu, když chcete skoncovat s klasickým kouřením.

Na bázi tepla. Vzniklým teplem se zahřívá suchá bylina, popřípadě koncentrát v komoře k tomu určené. Jak působí teplo na vložený materiál, začínají se vařit a následně odpařovat účinné látky. Vzniklá pára se potom vdechuje ústy přes takzvaný náustek.

Kouření, pokud to vezmeme úplně doslova, je spalování bylin, což je zdravotně závadné a nese to s sebou mnohá rizika. Kromě toho při kouření vzniká i velké množství toxinů, včetně dehtu či oxidu dusnatého. Mimo to, že dochází ke zmíněnému spalování bylin, dochází logicky i ke spalování účinných látek v nich.

Vaporizér je přístroj, který pro svůj správný chod využívá proud horkého vzduchu a tím dochází k extrakci účinných látek. Dalším velkým rozdílem je to, že výsledná pára neobsahuje dehet ani karcinogenní látky. Ve vaporizéru se byliny, ani obsažené účinné látky nespálí. Při odpařování nedochází ke vzniku popelu, což je další velký benefit. To, co zbyde, ztratí pouze chuť a vůní – vaporizér se jednoduše vyčistí a může se opakovaně používat.

Co lze vaporizovat?

Možností je poměrně dost, pojďme si je přiblížit:

Pokud budete vaporizovat suché bylinky, dopřejete si opravdu příjemnou a čistou chuť. Hodí se pro každodenní používání.

Není vosk jako vosk, nelekejte se. Běžně se extrahuje pomocí butanu a dobře se s ním manipuluje, protože je pružný.

Použití oleje je podobné jako použití vosku, nicméně s oleji se hůře manipuluje a obtížně se čistí.

Zkuste dát do vaporizéru například tyhle rostliny:

 • Fenykl (149-175°C) – zlepšuje trávení, má hojivé účinky, eliminuje záněty v ústech. 
 • Grepfruit (190°C) – skvěle působí proti depresím a příjemně osvěžuje. 
 • Heřmánek (do 130°C) – má velmi silné protizánětlivé účinky.
 • Chmel (130-150°C) – navozuje spánek.
 • Meduňka (130-142°C) – uklidňuje tělo i mysl a používá se proti nespavosti.
 • Tymián (do 235°C) – skvěle se hodí jako podpůrná léčba při kašli a zánětech dutin.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Proč používat vaporizér a jaké jsou jeho benefity?

Důvodů je několik. Pojďme si je probrat:

Výše jsme zmínili několik rozdílů mezi kouřením a vapováním. A to jsou právě ty důvody, proč je určitě lepší vyhnout se cigaretě a volit vaporizaci. Množství dráždivých látek nebo těch, které výrazně ohrožují lidské zdraví, je v tomto případě většinou nulové.

Při vaporizování se účinné látky uvolňují postupně a velmi pomalu, takže je organismus dokáže v klidu a bez stresu vstřebat.

Možná budete až překvapeni, jak výrazná chuť bylin vás obklopí. Je mnohem čistší, příjemnější a zdravější než ta, co vzniká při kouření.

Jaké druhy vaporizérů máte k dispozici?

Vaporizérů dnes seženete spoustu a dají se dělit podle nejrůznějších hledisek. Třeba na elektrické, elektronické či plynové vaporizéry. Nebo také na stacionární i přenosné, konvekční a kondenzační, relační a „na vyžádání“. Při výběru se určitě rozhodujte podle toho, co od přístroje očekáváte – zda ho budete používat jen doma nebo ho i převážet, jak často ho chcete užívat a podobně.

Tento typ nabízí inhalaci přes nafouklý balón popřípadě přes hadici. Hodí se hlavně pro větší skupinu lidí, například na různé sešlosti a večírky.

Uvádí se, že tyto vaporizéry umožňují velmi efektivní využití koncentrátu. Jejich výhoda spočívá v tom, že je můžete mít kdykoliv po ruce.

Mezi přenosné vaporizéry patří i vaporizační pera, která jsou diskrétní, malá a na první pohled až nápadně připomínají elektronickou cigaretu, i když s ní nemají nic společného.

Výhody vaporizačního pera

Vaporizační pera jsou uživatelsky velmi přívětivá, takže se hodí i pro začátečníky. U tohoto pera vás zajímají prakticky jen dvě věci – topný článek a prostor, do kterého budete dávat bylinky nebo tabák. A jaké jsou jeho benefity?

Hlavní benefit je pravděpodobně rychlost, protože pera jsou připravena doslova do 5 minut.

Vaporizační pero nezabere téměř žádné místo, takže ho můžete dát do kapsy, kabelky, do batohu a podobně.

Žádné složitosti. Vložíte kazetu do vaporizéru, stisknete tlačítko a máte hotovo.

Pero neprodukuje žádný kouř ani zápach, a neprodukuje žádný nepříjemný odpad. 

Jelikož vypadá podobně jako cigareta, nikdo se nad jeho používáním nepozastaví.

Na co si dát pozor?

 1. Pamatujte, že vaporizaci bylin byste měli vždy nejdříve konzultovat se svým lékařem. 
 2. Těhotné a kojící ženy nebo lidé s onemocněním srdce by se měli této metodě raději vyhnout nebo ji konzultovat se svým lékařem. 
 3. Myslete na to, že každá bylina má doporučenou orientační teplotu vaporizace, kterou je vhodné dodržovat, aby bylo dosaženo správných účinků.

1. místo

Flowermate Hybrid X vaporizer Černý

Orientační cena: 3000 Kč

Tento vaporizér, Hybrid X, je vybavený duální funkčností a umožňuje účinně zahřívat sušinu na jedné straně s kondukčním zahříváním a na straně druhé je možné připojit jakýkoliv 510závitový atomizer.

A jaké jsou jeho benefity?

 • Má nepřipalovací komoru.
 • Hodí se na suchou aromaterapii.
 • Je vyroben z nejlepších zdravotnických materiálů.
 • Je Sub-Ohm kompatibilní.
 • Má pohodlné úložné místo pro náustek.

Co obsahuje balení?

 • Náustek z borosilikátového skla.
 • USB kabel pro rychlé nabíjení.
 • 5 náustků a komorových sítek.
 • Smiss Subx Ohm atomizer.
 • Komoru na Liquidy a vosky.
 • Komoru na sušinu.
 • Sadu pro údržbu a příslušenství

 A cena? Cca 3000 korun.

2. místo

Arizer Extreme Q vaporizer

Orientační cena: 3500 Kč

Arizer Extreme Q vyniká při skupinovém použití, takže pokud chystáte party, měl byste ho pořídit do foroty. Technika využití páry se dá snadno naučit, tudíž se hodí i pro méně zkušené uživatele nebo začátečníky. Navíc se opravdu snadno používá, je vysoce účinný a pára je oplývá výbornou chutí. 

Tento vaporizér Arizer Extreme Q byl navržen zcela nově a nyní je k dispozici ve verzi 6.0. 

Teplota a hustota páry se dá jednoduše přizpůsobit pomocí digitálního ovládání a v případě a navíc disponuje funkcí automatického vypnutí. Má tichý ventilátor a skleněné části jsou výhradně z kvalitního předehřátého skla, bez obsahu toxinů.

Nahoře zařízení je cyklónová mísa, která svojí svislou polohou umožňuje efektivně a rovnoměrně uvolňovat aromaterapeutické směsi a jejich celý potenciál. Uvnitř přístroje se nachází kvalitní keramický zahřívací prvek, který využívá trojité senzory zahřívání na poskytování informací na jasný LCD displej. Dosažení teploty vaporizace je kratší než dvě minuty.

A jaké má vlastnosti?

 • Je to nejnovější verze.
 • Má systém na plnění balónků.
 • Součástí je hadice na páru.
 • Má dálkové ovládání pro pohodlné používání.
 • Je zde automatický časovač.
 • Nabízí doživotní záruku.

A cena? Cca 3500 korun.

3. místo

Fenix Pro Vaporizér

Orientační cena: 3000 Kč

Tento vaporizér má vylepšenou konvekční technologii ECA, která přesahuje jakýkoli jiný typ zahřívání. Vzduchová cesta je viditelná a díky tomu je odpařování mnohem lepší. Pára je čistší, protože je smíchána pouze s čerstvým vzduchem. Odpor je minimální.  

Velkou výhodou vaporizéru je dlouhá výdrž baterie. Průměrně totiž vydrží přibližně 45 minut a po vybití se nabíjí prostřednictvím micro-USB.

Mimo to má i vyjímatelný náustek, který se snadno používá a čistí. Skleněný náustek má trendy černou barvu.

Balení obsahuje:

 • Vaporizér Fenix PRO.
 • Náustek O-kroužek a sítko.
 • Čisticí kartáček na vzduchovou cestu.
 • Čisticí kartáček na komoru.
 • Plnící nástroj.
 • Nabíjecí kabel USB.
 • Manuál.

A jaká je cena? Cca 3000 korun.

4. místo

Airvape OM černý vaporizér na koncentráty

Orientační cena: 1250 Kč

Jak se říká, co je malé, to je hezké. A přesně toto rčení platí i u AirVape OM vape penu. Má 2 různé uzávěry skrývající různé cartridge, které jsou kompatibilní s téměř všemi profily se závitem 510 na trhu. 

Tento vape pen můžete dát na klíče a bude tak vždy s vámi. Nemůžete na něj zapomenout. Jeho velkou předností je, že se celý připojuje magneticky.

A jaké má vlastnosti?

 • Je vhodný pouze pro použití koncentrátů.
 • Má nabíjecí baterie s kapacitou 350 mAh.
 • Závit 510.
 • Má 3 měnitelná nastavení napětí.
 • Jednoduché ovládání.
 • Magnetické připojení.
 • Led indikátor.
 • Skleněný náustek.
 • Vyměnitelné kapsle.

Co je součást balení?

 • AirVape OM.
 • USB nabíjecí kabel.
 • Uživatelská příručka.
 • Omezená doživotní záruka. 

A cena? Cca 1250 korun.

5. místo

DynaVap Vong Vaporizér

Orientační cena: 3000 Kč

Kombinace dřeva a kovu je zkrátka nesmrtelná. Elegance a preciznost zpracování je vidět na první pohled. Dřevěné otočné pouzdro funguje jako uzávěr otvoru pro vzduch, odhaluje exkluzivní titanovou vložku VonG a je zafixováno dvojitými titanovými korunkami.

Vaporizér má kompletně tvarovanou extrakční komoru s vrubem Nona, která se zdvojnásobuje jako zabudovaná drtička. Uvnitř extrakční komory je dvoupolohová funkce Adjust-a-Bowl, která vám umožní upravit velikost dávkovací komory podle potřeb.

A třešnička na dortu je kombinovaný kuželový náustek 10 a 14 mm, který dokonale padne při spojením s jakýmkoliv vodním zařízením.

A jaká je cena? Cca 3000 korun.

6. místo

Kush Vape CBD Vaporizační pero - All 7 in 1 set

Orientační cena: 2300 Kč

Všechny barvy duhy. Tak by se daly nazvat jednorázová pera vape. Jsou elegantní, stylová, diskrétní a efektivní. Pomocí nejspolehlivější a nejmodernější technologie proudění vzduchu v perech jsou Kush Vape CBD vytvořena tak, aby byla odolná proti netěsnostem a ucpávání, se všemi příchutěmi.

Tento set obsahuje:

BLUE DREAM
Blue Dream Kush CBD Vape má chuť klasického strainu Blue Dream bez omamných účinků. Jsou zde přidané přírodní terpeny s vůní sladkých bobulí.

OG KUSH
OG Kush CBD Vape využívá přírodní terpeny z kořeněného a silného strainu OG Kush. Je velmi bylinný a citrusový s pepřovým závěrem. 

STRAWBERRY BANANA
Strawberry Banana Kush CBD Vape má přírodní terpeny z citrusově laděného strainu Strawberry Banana. S banánovo-citrusovou příchutí v popředí a přidanou pepřovou ovocnou esencí v pozadí. 

SUPER LEMON HAZE
Super Lemon Haze Kush CBD Vape má přírodní terpeny ze sladkokyselého klasického sativa-dominantního strainu Super Lemon Haze. 

WHITE WIDOW
White Widow Kush CBD Vape je plná přírodních terpenů od světoznámého hybridu White Widow. Bylinný, borovicový a trochu mátový. 

ZKITTLES
Zcela nové Zkittles Kush CBD Vape jsou údajně tím nejchutnějším CBD s příchutí ovocných sladkostí které kdy vyzkoušíte. 

Girl Scout COOKIES
Jedná se o lahodný vape Girl Scout Cookies, který se stane součástí vašeho CBD arzenálu.  

A cena setu? Cca 2300 korun.

7. místo

Storm Vaporizer

Orientační cena: 2000 Kč

Vaporizér Storm je elegantní a vysoce funkční inhalátor. Má hezký a praktický podlouhlý tvar. Disponuje velmi odolnou konstrukcí a je vyroben z nerezové oceli.

Vaporizér Storm vypadá jako velká elektronická cigareta, tudíž zajistí velkou diskrétnost.  

Má poměrně výkonnou baterii, která vydrží cca 40 minut používání a lze ji jednoduše vyměnit. Nabíjení probíhá přes standardní micro-USB port. 

Změna nastavení teploty a zapínání se provádí pomocí jednoho tlačítka. Trojnásobným stisknutím vaporizér vypnete a zapnete. Barva LED diody indikuje momentální nastavení teploty.

Má pět standardních nastavení teploty od 180°C do 220°C.

A jaká je cena? Cca 2000 korun.

8. místo

Stříbrný X-MAX V2 Pro Vaporizer

Orientační cena: 1600 Kč

X-MAX V2 Pro je cenově dostupný a skvěle fungující elektronický vaporizér, který se vyrábí ze zdravotně nezávadných materiálů. Jedná se o vaporizér typu propiska ve tvaru klasické elektronické cigarety. Produkuje poměrně hodně páry, která je chutná a zdravotně nezávadná.  

Ovládání je velmi jednoduché a hodí se i pro začátečníky. Několikanásobné rychlé stisknutí zapne zařízení a automaticky spustí zahřívání. Delší přidržení tlačítka vede k změně nastavení teploty na vyšší, což signalizuje změna barvy diody. Má pět teplotních hladin a jejich rozpětí je 180-220 stupňů.

X-MAX V2 Pro je napájen vyměnitelnou baterií standardního typu. Zcela nabitá baterie umožní 45-60 minut nepřetržité vaporizace.

A jaká je cena? Cca 1600 korun.

9. místo

Linx Hermes 3 vaporizační pero

Orientační cena: 900 Kč

Linx Hermes 3 Oil Vaporizér je nejen elegantní, ale hlavně praktický. Je také skvěle přenosný a nabízí dokonalý prožitek z chutí. Nejlépe se používá u olejů s nízkou viskozitou, ale bez problémů zvládne i ty nejhustší oleje.

Jedná se o jedno z nejmenších vapovacích per na trhu. 

Snadno se plní a používá. Náustek atomizéru lze jednoduše odšroubovat a naplnit nebo vyčistit.

Sada obsahuje:

 • Přenosné pouzdro.
 • Nabíječku.
 • Baterii Hermes 3.
 • Hermes 3 Oil atomizer.

A cena? Cca 900 korun.

10. místo

Vaporesso XROS (Matná Šedá)

Orientační cena: 700 Kč

Vaporizér Vaporesso XROS je skvěle přenosný a má systém vyměnitelných podů, což umožňuje vyměnit e-liquidy bez plýtvání. Další skvělou vlastností je dvojitý spouštěcí mechanismus, díky kterému je možné aktivovat vaporizaci buď potáhnutím a nebo kliknutím na tlačítko. Dále lze upravit i proudění vzduchu.

V balení naleznete:

 • Vaporesso XROS baterie
 • Vaporesso XROS 0.8Ω pod
 • Vaporesso XROS 1.2Ω pod
 • USB kabel typu-C
 • Návod k použití
 • Záruční kartu
 • Kartu připomenutí

A cena? Cca 700 korun.

Závěrem

Vaporizéry jsou zdravější formou kouření. Vdechujete pouze čistou páru a aktivní složky z bylinek. Žádný dehet nebo zdraví škodlivé látky. Můžete vybírat z mnoha typů vaporizérů, od přenostých až po stolní.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Vaporizér

[2] Wikipedie (CZ): Inhalace

[3] Healthline (ENG): Is It Safe to Vape Essential Oils?

[4] Healthline (ENG): Vaping Without Nicotine: Are There Still Side Effects?

[5] PubMed Central (ENG): Electronic Cigarettes and Alternative Methods of Vaping

[6] PubMed Central (ENG): The chemistry and toxicology of vaping

1.5/5 (Počet hlasů: 2)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.