10 nejlepších generátorů vodíku a vodíkových lahví

Co to je vodíková voda (s molekulárním vodíkem)? Jaké má benefity? Objevte ty nejlepší vodíkové láhve a generátory vodíkové vody.

TOP  1. místo

Láhev na výrobu vodíkové vody (1 l)

Orientační cena: 6000 Kč
High-end láhev od značky Angelli na výrobu vodíkové vody, která pomáhá při detoxikaci organismu a působí pozitivně na lidské zdraví. Lahev má objem 1 litr a je vhodná domů i do kanceláře.
2. místo

Konvice na výrobu vodíkové vody (1,5 l)

Orientační cena: 5000 Kč
Výrobník vodíkové vody od značky Angelli má objemu 1,5 litru a je kompaktní a snadno přenosný. Pitím vody bohaté na vodík přivádíte do těla silný antioxidant, který chrání před oxidativním stresem.
3. místo

Láhev na výrobu vodíkové vody (0,3 l)

Orientační cena: 3000 Kč
Praktická láhev na výrobu vodíkové vody s objemem 300 ml se hodí na jakékoliv cesty. Voda s obsahem molekulárního vodíku detoxikuje tělo a kůži, a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.

Deset nejlepších generátorů a lahví na výrobu vodíkové vody

Co to je vodíková voda?

Vodíková voda se v dnešní době stává stále populárnějším zdrojem energie a podporou pro  zdraví lidského těla. Jedná se o obyčejnou vodu, která obsahuje malé množství molekul vodíku, které se do vody dostanou pomocí procesu zvaného elektrolýza. V jejím průběhu dojde za pomocí elektrického proudu k rozdělení molekul vody na kyslík a vodík. Bylo zjištěno, že právě vodík lidskému organismu díky svým silným antioxidačním vlastnostem přináší hned několik zdravotních přínosů, přičemž jedním z nich má být i pomoc snížit riziko vzniku některých druhů rakoviny. A právě díky obsahu vodíku má také vodíková voda odlišné výživové složení, oproti běžné pitné vodě. Vodíková voda také neobsahuje žádné cukry, kofein nebo umělá sladidla, což ji činí vhodnou volbou pro ty, kteří se snaží snížit svůj příjem těchto látek.

Dá se předpokládat, že ačkoliv je vodíková voda stále ve své počáteční fázi využívání, její velký boom ještě přijde. A to především díky rostoucímu zájmu lidí o ekologické a udržitelné zdroje energie, zdravý životní styl či biohacking jako takový.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Domácí výroba vodíkové vody

Pro koncového uživatele je ideálním způsobem pro domácí výrobu vodíkové vody její generátor. V dnešní době najdete na trhu různé typy těchto generátorů, v různých cenových hladinách. Od základnějších a cenově velmi dostupných modelů, až po ty „vyšperkovanější” a tím pádem o něco dražší. Často jsou však v podobě praktických lahví v různých velikostech. Při výběru toho správného generátoru vodíkové vody se tedy ohlížejte nejen na pořizovací cenu, ale také na další parametry jako je kvalita, účinnost, komfortní používání a celková bezpečnost daného zařízení. Jen tak budete mít k dispozici opravdu čistý a zdraví prospěšný zdroj energie a vody.

Jak funguje generátor vodíkové vody?

Generátor vodíkové vody určený pro koncové uživatele funguje na principu výše zmíněné elektrolýzy vody. V rámci tohoto procesu se v generátoru voda umístěná v elektrolytické komoře rozděluje na kyslík a vodík pomocí elektrod, které jsou napojené na elektrický zdroj. Anodová elektroda, která je negativně nabitá, přitahuje kyslíkové ionty a katodová elektroda, která je pozitivně nabitá, přitahuje ionty vodíku. Tyto ionty se poté stávají volnými atomy a vytvářejí bubliny kyslíku a vodíku, které se uvolňují z elektrolytické komory.

Výhodou generátoru vodíkové vody pro domácí použití je jeho snadná údržba a dále také to, že ho můžete používat prakticky kdekoliv.

Než se pustíte do prvního použití vašeho generátoru, pečlivě si přečtěte návod k použití a postupujte přesně podle jeho pokynů.

  1. Připravte si čistou vodu.
  2. Vložte elektrody do generátoru a zapojte ho do elektrické zásuvky.
  3. Spusťte proces elektrolýzy a nechte ho probíhat po dobu potřebnou pro daný typ generátoru.
  4. Po dokončení procesu elektrolýzy odeberte vodíkovou vodu z generátoru.
  5. Před použitím vodíkové vody ji nechte chvíli stát, aby se rozložil plynný vodík.
  6. Pijte nebo používejte vodíkovou vodu dle vašich potřeb.

Zdravotní benefity vodíkové vody pro lidský organismus

Vodíková voda přináší lidem hned několik zdravotních přínosů. Mezi ty hlavní patří například:

Díky tomu, že je vodík silným antioxidantem, bojuje proti volným radikálům, chrání, buňky před jejich poškozením a účinně tak pomáhá posilovat naši imunitu.

Vodík také disponuje antistresovými účinky, které pomáhají snižovat úroveň stresu a napětí v těle, stejně jako dopad těchto stavů na naše zdraví.

Vodík pomáhá regulovat krevní tlak a snižovat napětí v cévách. To vše vám pomůže s omezením nepříjemných bolestí hlavy, které někdy zažil asi každý z nás.

Pití vodíkové vody má relaxační účinky, které mohou napomoci tomu správnému uvolnění zlepšit tak naše usínání a celkovou kvalitu spánku.

Žaludeční neurózy, nevolnosti a nepravidelný metabolismus. S tím vším vám pomůže pití vodíkové vody, stejně jako s léčbou některých trávích problému a obtíží. Díky podpoře odpovídajícího fungování trávicího systému je vodíková voda také dobrým pomocníkem při hubnutí a dostávání těla zpět do formy.

Tento benefit ocení nejen sportovci, kteří chtějí zlepšit svůj sportovní výkon, ale všichni, kdo pracují v náročném pracovním prostředí a potřebují dodat extra dávku energie.

Díky obsahu antioxidantů pomáhá vodíková voda chránit pokožku před poškozením, škodlivými vnějšími vlivy a také zpomalovat její stárnutí. Navíc pomáhá zlepšovat kvalitu vlasů, zvyšuje jejich lesk a snižuje lámavost.

Pokud trpíte nějakými zdravotními obtížemi nebo pravidelně užíváte léky, poraďte se pro jistotu před pitím vodíkové vody s vaším ošetřujícím lékařem.

Možnosti využití vodíkové vody

Vodíkovou vodu můžete použít v různých oblastech běžného života. Mezi nejčastější způsoby jejího používání patří:

Vnitřní konzumací vodíkové vody vám přinese celou řadu zdravotních benefitů, (viz výše).

Vodíková voda může být také použita jako tonikum pro obličej, které pomáhá zklidňovat pokožku, redukovat zánětlivé a problematické stavy a zlepšovat její celkový vzhled.

Vodíkovou vodu lze také použít jako přísada do koupele, která vám pomůže uvolnit napětí svalů, těla jako takového, stejně jako mysli a pomoci tak zlepšit kvalitu spánku.

Vodíková voda může být použita i coby doplněk stravy pro sportovce, kteří chtějí zlepšit svůj sportovní výkon i zvýšit svou odolnost vůči stresu.

Při používání vodíkové vody je také dobré myslet na její odpovídající a správné skladování, stejně jako na přípravu k jejímu pití. Vodíkovou vodu byste tedy měli skladovat na tmavém a chladném místě, aby se zabránilo rychlému rozkladu vodíku. Před použitím pak nechejte vodíkovou vodu chvíli odstát, aby došlo k rozložení plynného vodíku.

Rizika spojená s konzumací vodíkové vody

Jedním z hlavních rizik spojených s vodíkovou vodou je to, že celá řada výrobců nabízí k prodeji nekvalitní generátory pro přípravu vodíkové vody. Proto je velmi důležité, abyste výběr generátoru opravdu nepodcenili a pořídili si domů kvalitní přístroj. 

Dalším rizikem mohou být případné kontraindikace u některých osob. A to především u těch, kdo mají vysoký krevní tlak, či jiné závažnější zdravotní obtíže. Před pitím vodíkové vody se tedy zvlášť v těchto případech poraďte se svým ošetřujícím lékařem. 

Dále je důležité nepít vodíkovou vodou v příliš velkém množství. V opačném případě se můžete dočkat negativních účinků na trávení. Vždy se držte doporučeného dávkování, které by měl výrobce uvádět v návodu u generátoru.

1. místo

Angelli Láhev na výrobu vodíkové vody (1 l)

Orientační cena: 6000 Kč

Angelli 1 L je high-end láhev na výrobu vodíkové vody o objemu jednoho litru. Používat ji můžete bez obav doma nebo v kanceláři, zkrátka podle vašich potřeb. Vodíková voda připravená v této lahvi vám pomůže s detoxikací a zlepšením celkového zdravotního stavu, a to díky vysokému obsahu vodíku. Ten bude po vypití vodíkové vody cirkulovat vaším tělem, reagovat s volnými kyslíkovými radikály a neutralizovat je. A na jaké zdravotní benefity se můžete těšit? Jmenujme například zlepšení fungování metabolismu, zmírnění a odstraňování zánětů, snížení hladiny cukru v krvi, snížení rizika ucpání krevních cév,  zlepšení alergií, zmírnění únavy, pomoc s redukcí váhy nebo zlepšení paměti.

Láhev Angelli 1 L na výrobu vodíkové vody je vyrobená z tvrzeného skla, obsahuje titanovou elektrodou pokrytou platinou a disponuje nabíjením přes USB kabel. Na výrobek získáte záruční dobu 36 měsíců, která se vztahuje na všechny součástí lahve, včetně baterie (mimo její kapacity, která se snižuje vlivem používání lahve). Pro vyčištění lahve pak stačí jednou za 2 až 3 měsíce použít 10% ocet.

2. místo

Angelli Konvice na výrobu vodíkové vody (1,5 l)

Orientační cena: 5000 Kč

Nestačí vám „pouze” láhev na přípravu vodíkové vody? Pořiďte si rovnou konvici. Třeba tuto s objemem 1,5 l od Angelli. Celá vaše rodina si tak bude moci užít vodu bohatou na vodík (s obsahem 800 až 1200 ppb), s jejíž pomocí si dopřejete správnou detoxikaci těla i kůže, ochráníte vaše buňky před oxidativním stresem a podpoříte přirozenou obranyschopnost organismu. Ovšem těch zdravotních benefitů je mnohem více! A to nejen v oblasti zdraví, ale také krásy, protože vodíková voda má pozitivní vliv i na vaši pleť, pokožku celého těla i vaše vlasy.

Konvice je vyrobena z potravinářského plastu, vybavena uhlíkovým filtrem s obsahem siřičitanu vápenatého pro odstranění zbytkového chlóru a titanovou elektrodu pokrytou platinou. Získá si vás i nízkou spotřebou energie (pouhých 12W) i snadným samočistícím procesem na jedno stisknutí pro ještě větší uživatelský komfort. Pamatujte, že než konvici poprvé řádně použijete, je třeba ji pečlivě vypláchnout, naplnit teplou vodou a spustit 6 až 8krát proces výroby. Poté už bude přístroj zcela připraven, aby vám co nejlépe sloužil.

3. místo

Angelli Láhev na výrobu vodíkové vody (0,3 l bílá)

Orientační cena: 3000 Kč

Chcete si pořídit láhev na výrobu vodíkové body vhodnou především na cestování? Zvolte tu od Angelli s objemem sympatických 0,30 l. Na výletě, v práci i fitcentru si tak budete moci dopřát blahodárnou tekutinu, která obsahuje více vitamínů A, C, E než zelený čaj, a která je navíc 176× účinnější než vitamin C. Díky tomu docílíte zlepšení vašeho metabolismu, snížení hladiny cukru v krvi, zmírnění pocitů únavy, dále zlepšíte svou paměť i spánek, a navíc vám lépe půjde i hubnutí.

S touto lahví si připravíte vodu s obsahem vodíku 980 až 1600 ppb, přičemž na jedno nabití zvládne připravit až 4,5 l vodíkové vody. Bílo-stříbrná láhev je pak vyrobená z tvrzeného skla, disponuje titanovou elektrodou pokrytou platinou a hravě ji zvládnete nabít přes přiložený USB kabel. Spolehnout se můžete na krásnou záruku v délce 36 měsíců, a to včetně baterie (mimo její kapacitu – na tu se vztahuje záruka v délce 6 měsíců).

4. místo

Angelli Láhev na výrobu vodíkové vody (0,3 l černá)

Orientační cena: 3000 Kč

S čím vám pomůže vodíková voda připravená v této lahvi? Se zlepšení vašeho celkového zdraví, a to už stojí za to – nemyslíte? Výrobek od Angelli o objemu 30 l je z vysoce odolného, borosilikátového tvrzeného skla, takže vám vydrží i na dobrodružných cestách. 

Pro přípravu vodíkové vody pak používejte pitnou vodu s teplotou do 60 °C. Voda s teplotou vyšší nebo příliš vysokou by totiž zapříčinila rychlý únik vodíku. Ten i v ostatních případech postupně uniká, takže pamatujte na to, že vodu je třeba vypít do 30 minut od skončení výrobního procesu.

A jak o lahev co nejlépe pečovat? Na jejím dně vždy nechávejte trochu vody, aby nedošlo k vyschnutí elektrody. Jinak je třeba nechat ji před dalším použitím znovu nasáknout (což trvá asi 4 hodiny). Těšit se pak můžete na snadnou údržbu, protože lahev stačí pouze co 2 až 3 měsíce vyčistit s pomocí 10% octa.

5. místo

H2 World Vodíková láhev H400B

Orientační cena: 4700 Kč

Udělejte radost svému zdraví s vodíkovou lahví H2 World H400B. Tento výrobek používá vylepšenou technologii SPE (solid poly electrolytic), je vybaven membránou PEM (proton exchange membrane) a dokáže vyrobit vodu s vyšší koncentrací molekulárního vodíku. 

Celkový objem lahve je 400 ml a kromě ní v balení najdete samozřejmě generátor molekulárního vodíku, dobíjecí USB kabel, zdroj pro nabíjení a přehledný návod k použití. Na tomto výrobku je také skvělé to, že na generátor vodíku snadno upevníte i hrdlo běžné lahve. Pokud se tedy chystáte na cesty nebo do fitka, stačí si s sebou vzít pouze spodní část s generátorem a můžete vyrazit. Pamatujte, že připravenou vodu je třeba vypít do 10 minut od skončení programu, protože molekulární vodík časem vyprchává.

6. místo

RAINBOW-BOTTLE Hydrogenizační láhev na vodu

Orientační cena: 3200 Kč

Hydrogenezační láhev na vodu RAINBOW-BOTTLE vám pomůže doma připravit vodu bohatou na molekulární vodík – jednoduše a bez starostí. Vodíkovou vodu si pak mohou dopřávat všichni, kdo jedou na vlně zdravého životnígo stylu a chtějí své tělo hezky podpořit a dodat mu dávku energie.
Objem této lahve je 550 ml a její baterie zvládne na jedno nabití připravit až 45 l vodíkové vody o obsahu 1200 až 1600 ppm vodíku Poté baterii snadno dobijete přes USB kabel (cca z a 3 hodiny), který je součástí balení. Lahev má také jedinečnou patentovanou nano membránu chránící elektrody proti korozi a zvětrávání. Dbejte ovšem na to, abyste do lahve nepoužívali příliš tvrdou vodu, protože zařízení nezachytává přebytečný vodní kámen.

7. místo

Feng shui Harmony Vodíková láhev H2

Orientační cena: 4000 Kč

Pořiďte si tento vysokotlaký generátor vodíkové vody, která vám pomůže se snižováním zánětlivých stavů, zmírněním nemocí souvisejících s nepravidelným metabolismem, posílením zdraví střev a zvládne i podpořit správné fungování krevního oběhu. A umí toho ještě mnohem více.
Ptáte se, proč je lepší pít doma připravenou vodíkovou vodu než tu balenou, kterou najdeme v supermarketech? A to, i když se jedná o známé minerálky? Tyto vody, byť pochází třeba z lázeňských oblastí, jsou obvykle baleny v plastových lahvích, ve kterých stráví poměrně dlouhou dobu a kvůli tomu postupně ztratí svou sílu. A jejich ORP (Oxidace-Redukce-Potenciál) zdaleka nedosahuje hodnot vody vodíkové.

8. místo

Feng shui Harmony Vodíková lahev cestovní

Orientační cena: 4000 Kč

Seznamte se s vysokotlakým přenosným generátorem vodíkové vody Feng shui Harmony, který pro vás připraví vodu bohatou na vodík, a to bez změny pH. Díky své velikosti je tento generátor přímo jako stvořený na cesty, protože se bez problémů vejde do každé tašky, kabelky i batohu.

Sympatický generátor pro vás připraví vodíkovou vodu s koncentrací vodíku od 1 500ppb-5 000ppb a hodnotách ORP od –200mV do –600mV, a to v souvislosti se zvoleným programem (na výběr máte z 5ti minutového a 10ti minutového). Přístroj má pak lithiovou baterii dobíjitelnou přes USB kabel, přičemž na jedno nabití zvládne připravit až 12 l vodíkové nebo ozonové vody.

9. místo

UVtech Hydrogen-2 Pro generátor vodíkové vody

Orientační cena: 3500 Kč

Generátor vodíkové vody UV tech Hydrogen-2 Pro umí připravit vodíkovou vodu s velmi vysokou koncentrací vodíku, a to až 4500 ppb. Přístroj je navíc vybaven vysoce kvalitní membránou DUPONT N117, díky které je vodě dodáván pouze čistý vodík, a to bez produkce chloru a ozónu (s tímto nežádoucím průvodním jevem se uživatelé mohli setkat u přístrojů se starším typem membrán). 

Na lahvi je umístěn LCD displej, na kterém uvidíte koncentraci vodíku, stav baterie i čas, který zbývá pro dokončení zvoleného programu. Ke generátoru  můžete snadno našroubovat PET lahev s velikostí závitu 30 mm a dopřát si tak vodíkovou vodu pohodlně i na cestách, mimo domov.

10. místo

Hydrogen-1 generátor vodíkové vody

Orientační cena: 2700 Kč

Hydron-1 generátor pro výrobu vodíkové vody vám připraví tuto zdraví prospěšnou tekutinu s vysokým obsahem vodíku od 900 ppb do 2800 ppb, ORP od -200 mV do -600 mV. K tomuto přístroji lze navíc našroubovat jakoukoliv PET láhev, která disponuje klasickým závitem. Díky tomu si vodíkovou vodu můžete snadno připravit i na cesty a generátor klidně nechat doma. 

Tento generátor si vás získá svou nízkou spotřebou i velkokapacitní 1800 mAh baterií, která na jedno nabití zvládne připravit přibližně 20 až 30 litrů molekulární vody (samozřejmě podle použitého programu). Použití generátoru je pak velmi jednoduché, přičemž máte na výběr z 3minutového režimu, 10minutového režimu a samočistícího režimu.

Závěrem

Vodíková voda je tedy dalším ze způsobů jak podpořit naše zdraví. I v tomto případě je ovšem důležité pamatovat na to, že není univerzálním všelékem a pro odpovídající zdraví těla i mysli je třeba jít celkově cestou zdravého životního stylu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Vodíková voda

[2] Wikipedie (CZ): Vodík

[3] Healthline (ENG): Hydrogen Water: Miracle Drink or Overhyped Myth?

[4] PubMed Central (ENG): Molecular hydrogen: a preventive and therapeutic medical gas for various diseases

[5] PubMed Central (ENG): Effects of drinking hydrogen-rich water on the quality of life of patients treated with radiotherapy for liver tumors

4.6/5 (Počet hlasů: 11)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »