10 nejlepších optik v Praze – srovnání a recenze

Shrnutí: Hledáte nejlepší optiku v Praze? Máte štěstí. V tomto článku jsem pro vás na základě důkladného průzkumu srovnala deset nejlepších optik v hlavním městě České republiky. A které obsadily stupně vítezů?

 • První místo u mě má optika Lentiamo na Praze 1, kde vás čekají profesionální služby a velký výběr brýlí a čoček. Na prodejně si vše můžete prohlédnout i koupit, nebo si produkty objednat na jejich přehledném e-shopu.
 • Na 2. místo jsem posadila Laro optik se dvěma prodejnami v Praze (Lidiská a Starostrašnická), kde vás čeká fantastický, profesionální a milý přísup personálu a zboží i služby za férové ceny.
 • A na 3. příčku jsem vybrala optiku Optiscont, která má v Praze rovněž dvě pobočky (Moskevská a Smíchov), ale také e-shop a „panely“ s produkty přímo v ordinacích očních lékařů.

Co se v článku dále dozvíte?

Co to znamená, když se řekne optika. Jaké druhy optik existují a jaké služby nabízí. Dále vám prozradím benefity výběru brýlí a čoček v kamenné prodejně, a také to, jaké různé druhy brýlí a další příslušenství si můžete v optice koupit.

TOP  1. místo

Optika Lentiamo

Proč 1. místo?

Protože je to renomovaná optika s velice širokým sortimentem produktů a možností nakoupit vše online za výhodnější ceny. Navíc má okolo 6000 výdejních míst po celé ČR a zakládá si na rychlém doručení brýlí do druhého dne.

2. místo

Laro optik

Proč 2. místo?

Jde totiž o kvalitní optiku, jejíž zakladatelé sami na pobočkách pracují a mají na prvním místě spokojenost a důvěru svých zákazníků. Laro nabízí měření zraku, opravy brýlí a samozřejmě prodává dioptrické brýle i kontaktní čočky.

3. místo

Optiscont

Proč 3. místo?
Jelikož se jedná o moderní optiku s vlastním e-shopem, ale i tzv. panely, na které můžete narazit přímo u vašeho očního lékaře. Najdete zde kvalitní modely za rozumnou cenu, díky čemuž si  můžete dopřát víc párů brýlí pro různé příležitosti.

Deset nejlepších optik v Praze

 1. Optika Lentiamo Křemencova 176/6
 2. Laro optik (Lidická 26, Starostrašnická 85/30)
 3. Optiscont (Moskevská 4, Nádražní 9a)
 4. Optika Duos (Centrum Chodov, Roztylská 2321/19)
 5. Optika Anděl (Štefánikova 31)
 6. Cockyshop.cz (Pobřežní 620/3)
 7. Oční optika Horní Počernice (Lipí 2556/3)
 8. Optikamaja.cz (Laubova 1731/6, Nám. Plk. Vlčka 692/5)
 9. První optika (Lidická 337/30, Francouzská 172/30, Sokolovská 6/85, Tylovo Nám. 650/4)
 10. AIM Optic (Vyšehradská 422/25)

Co je to optika?

Slovo „optika“ lze vnímat ve dvou významech:

Optik je především člověk, který pracuje v oční optice, tedy v obchodě. Je nutné, aby měl alespoň vyšší odborné vzdělání, v lepším případě vysokoškolský diplom. Jeho úkolem je prodávat diopritcké oční pomůcky – od klasických brýlí přes sluneční až po čočky. Je důležité aby měl opravdu vzdělání v oboru, protože kromě prodeje musí umět i základní vyšetření zraku klienta.

Jak bylo již naznačeno, jedná se o odnož fyziky a skládá se z mnoha subdisciplín, mezi které patří i zmíněná oční optika. Optika se obecně zabývá světlem a jeho šířením v rozdílných prostředích.

Jaké druhy optik existují?

V současnosti můžete vybírat, co hrdlo ráčí. Od kamenných optik přes populární e-shopy až po služby „optik do domu“.

Mají tu výhodu, že si veškeré brýle vyzkoušíte takzvaně na vlastní kůži. Provnáte jedny s druhými a jednoduše tak zjistíte, které vám padnou a cítíte se v nich dobře, a které nejsou to pravé ořechové. V obchodě je vždy odborný personál, který vám poradí a případně provede různá vyšetření, které vás dovedou k výčtu dioptrií a jakých, které budete potřebovat.

E-shop je fajn v tom, že si můžete hlídat různé akce a slevy a tím i dost ušetřit. Hodně těchto shopů už nabízí aplikace, kam si nahrajete svoji fotku a zkoušíte si vybrat brýle. Nevýhoda je v tom, že tu není možné přeměřit váš zrak.

To je něco jako takový optický hodinový manžel. Na internetu zadáte svou adresu, případně pouze jméno, telefon a e-mail. Bude vás kontaktovat pověřený pracovník, který si s vámi domluví přesný čas návštěvy. Optik přiveze různorodé styly brýlí, které si můžete vyzkoušet a vybrat. Potřebujete k tomu jen lékařský předpis a tato služba funguje po celé ČR.

Jaké služby optika nabízí?

Není jich málo. Když tedy nemáte závažné problémy se zrakem a potřebujete například jen změřit dioptrie a vybrat jejich řešení, stačí vám návštěva obchodu.

Nabízí zde:

 • Měření zraku bez čekání
 • Prodej brýlí (slunečních, dioptrických, lyžařských, dětské, do auta, proti modrému světlu a podobně.)
 • Prodej brýlových obrub
 • Prodej brýlových skel
 • Poradenství ohledně dioptrických pomůcek
 • Oprava a úprava obrub 
 • Pomoc s aplikací kontaktních čoček
 • Prodej dioptrických pomůcek, například lupa či dalekohledy a podobně.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Proč je vhodné si vybrat brýle/kontaktní čočky v kamenné prodejně?

Každý máme jiné návyky a priority. Někdo raději volí e-shop, jiný kamenný obchod. Klasický obchod má tu výhodu, že máte doslova po ruce odborníka, který vám poradí s čímkoliv „teď a tady“. Dostanete opravdu individuální péči s vším všudy.

 • Další benefit je, že si můžete veškeré brýle opravdu vyzkoušet. Ano, aplikace na internetu je fajn, ale pokud máte brýle reálně na obličeji, máte z nich nějaký pocit, který vám poradí zda si je vzít, či nikoliv.
 • V kamenném obchodě si můžete k vybraným obrubám a sklům vybrat i další komponenty a náhradní díly. Optik vám na místě doporučí, co je důležité a co naopak není nutné. Vše spolu prokonzultujete a vy se rozhodnete, co si zakoupíte.
 • Jak bylo řečeno, optici jsou lidé, kteří vám mohou s lecčím poradit a pomoci. Například také s tím, jak si nasadit čočky. Nezdá se to, ale napoprvé to může být opravdu nepříjemné a tak je lepší tomu předejít formou vhodné instruktáže.

Jaké druhy brýlí v optice můžete pořídit?

Záleží na konkrétní optice, ale obecně lze konstatovat, že výběr je opravdu rozmanitý.

Zakoupit tu můžete:

Dioptrie je de facto jednotka, která udává schopnost oka lomit paprsky světla. Každý, kdo nosí brýle, tak asi ví, kolik má dioptrií. Co to ale znamená už zná málokdo. Konkrétně jde tedy o to, že dioptrie znamená převrácenou hodnotu ohniskové vzdálenosti. Když má čočka ohniskovou vzdálenost metr, znamená to jednu dioptrii.

Polarizační brýle začínají poměrně jistě dobývat trh. A aby ne, jedná se o skvělou „věc“. Můžete je pořídit v mnoha barevných odstínech, velikostech i tvarech. Výrobci tvrdí, že čím jsou brýle tmavší, tím vyšší mají polarizaci. A co ta polarizace je? Jedná se o nadstavbový filtr, který pohlcuje horizontální světlo, což jsou světelné vlny, které se odráží právě od horizontálních povrchů. Obecně řečeno je horizontální světlo to, které působí rušivě. Jde například o světlo odrážející sníh a podobně.

Nejedná se o módní doplněk, i když v některých případech ano. Nicméně zcela prapůvodní význam slunečních brýlích je, že mají za úkol naše oči chránit před UV paprsky.

Asi vás napadá, jaké speciální brýle je potřeba mít do vozidla? Dobrá otázka! První podotázka je, zda na řízení potřebujete i dioptrie, či nikoliv. Pokud ano, je třeba tento faktor při výběru zohlednit.

Bez dioptrií

Pokud vás diptorie neomezují, budete mít výběr o něco rychlejší. De facto se jedná o sluneční brýle, které mají ochrannou funkci před různými osvětleními, která vás mohou po cestě potkat. Řeknu-li to obecně, řidiči je používají hlavně přes léto, kdy je slunce agresivnější a nebo naopak v zimě při slunečním odlesku od sněhu. V těchto případech vám optik pravděpodobně doporučí brýle s tmavě hnědou či šedou čočkou s kategorizací slunečního filtru 3.

S dioptriemi

Je skvělé, že i když máte dioptrie, můžete je kombinovat právě s vlastnostmi slunečních brýlí. V optikách dokáží téměř nemožné, pokud nevíte, jaké brýle zvolit, nebojte se zeptat a nechat si poradit. Můžete si nechat vyrobit ztmavené dioptrické čočky, které se pak zasadí do dioptrických obrub.

Tyto brýle jsou unikátní v tom, že mají několik ohnisek na různé vzdálenosti. Tudíž nemusíte mít několik brýlí na blízko, na dálku nebo střední vzdálenost. Multifokální brýle jsou takové 3v1.

U dětských brýlí je důležitý materiál – musí být odolné a pohodlné ještě více než brýle pro dospělého. Děti jsou senzitivnější a tak pro ně musí být brýle něco jako přirozená součást a ne věc, kterou chtějí hned sundat.

Tyto brýle jsou, jak již název napovídá, důležitý prostředek pro ochranu očí například při manuální činnosti, u které se predikuje, že by mohla oči poškodit. Tyto brýle mohou mít různé postranní kryty, zorníky a podobně.

Záleží na tom, na jaký druh sportu brýle potřebujete. V optice vám se vším poradí. Můžete si vyzkoušet různé druhy, designy i funkční parametry.

Brýle na počítač jsou naštěstí čím dál tím více skloňovaná záležitost. Při delší práci na počítači dají vaším očím velkou službu. Umí eliminovat záření modrého světla, pomohou vám lépe zaostřit a zdokonalují kontrast.

 • Pouzdra na brýle všech druhů, barev i velikostí
 • Roztoky na kontaktní čočky
 • Kosmetiku na čištění skel
 • Doplňky k brýlím, například řetízky 
 • Oční kapky
 • Barevné kontaktní čočky
 • Lupu
 • Dalekohledy
 • Ochranné zvětšovací brýle

1. místo

Optika Lentiamo

Moderní optika s kamennou prodejnou na Praze 1, ale také spolehlivým e-shopem s rychlým doručením na spoustu výdejních míst.

Proč je optika Lentiamo na 1. místě?

Lentiamo působí na trhu již pěknou řádku let, od roku 2008. Obchod nemá základnu jen u nás v České republice, ale rozrostl se i do dalších šestnácti evropských zemí jako je například Slovensko, Rakousko, Řecko, Dánsko a další.

V této optice můžete najít opravdu bohatý sortiment – od dioptrických, slunečních brýlí přes čočky až po blue light brýle a další příslušenství. To vše si můžete zakoupit v kamenné prodejně v Praze na adrese Křemencova 176/6, Praha 1, kde samozřejmě provádí i meření zraku, aplikaci kontaktních čoček nebo korekci některých typů barvosleposti. Další pobočka se nachází v Brně v ulici Radnická 376/11.

Uživatelské recenze

Na první místo jsem vybrala optiku Lentiamo, jelikož je skvěle hodnocená jak její pražská pobočka, tak e-shop.

Hodnocení e-shopu jsem našla na Heurece i na zbozi.cz. V obou případech se e-shop Lentiamo drží procentuálně velmi vysoko, lidé potvrzují opravdovou rychlost vyřízení a doručení objednávky do výdejního místa, skvělou zákaznickou péči a profesionální přístup, široký sortiment a přátelské ceny. V jednom komentáři se dokonce objevuje, že věrní zákazníci dostávají odměnu, což vždycky potěší.

A co se týče hodnocení pražské pobočky, v recenzích Google jsem taktéž narazila na super hodnocení. Návštěvníci pražské prodejny chválí profesionální a milý personál, slušný výběr obrouček a moderní přístroj na měření zraku, ale líbí se jim krásný interiér pobočky.

Další informace

Na e-shopu Lentiamo pořídíte vše online a jak optika sama uvádí, za mnohem lepší ceny než v klasickém obchodě. Jediné, co potřebujete, je platný lékařský předpis (navíc Lentiamo spolupracuje s největšími zdravotními pojišťovnami) a potom už můžete vybírat co hrdlo ráčí. Objednáte a zboží si přeberete v kamenné prodejně v Praze nebo na specifikovaných výdejních místech. Těch je v současnosti přes 6000, takže po zadání své adresy určitě najdete i nějaké v blízkosti vašeho domova.

Kromě kvality zboží a služeb si Lentiamo zakládá na rychlosti doručení. Své brýle můžete mít často doma už druhý den. A pokud si s něčím nebudete vědět rady, na webu je k dispozici bezplatná zákaznická linka.

2. místo

Laro optik

Profesionální optika s výbornými službami, lidským přístupem a dvěma pobočkami v Praze (Lidická 26 a Starostrašnická 85/30).

Proč je Laro optik na 2. místě?

Za zrodem Laro Optik s.r.o. stojí sympatický pár, Miloslav Lazar a Eva Roučková, pro které je tato firma splněný životní sen. Úplně první spatřila světlo světa oční optika na Andělu v Lidické ulici a necelý rok poté i druhá pobočka na Starostrašnické ulici v Praze. 

Laro má na prvním místě kvalitu nabízených služeb a produktů, a hlavně důvěru svých zákazníků. Dělají vše proto, aby byl každý maximálně spokojení. Oba dva zakladatelé v obchodech pracují a jsou tedy s klienty v kontaktu na každodenní bázi.

Uživatelské recenze

Jelikož Laro optik nemá e-shop, pro zákaznická hodnocení jsem si zašla na recenze Google, kde mě nadchlo obrovské množství spokojených komentářů, konkrétně na pobočku v Lidické ulici. Lidé se shodují na fantastickém, profesionálním a milém přístupu personálu – zkrátka, nášteva této optiky je prý po všech stránkách příjemný zážitek. Hezky to ilustruje např. tento komentář: „Málokdy mě něco tak mile překvapí, že mám chuť napsat recenzi. Personál by měl dostat přidáno za svůj přístup. A výběr kvalitních brýlí je opravdu bezkonkurenční. Díky.“

A co se týče druhé pobočky na Starostrašnické, její hodnocení jsem našla na recenzích Mapy.cz. A opět jsem si zde přečetla samou chválu. Návštěva je podle lidí radost. Kromě 100% profesionality a vstřícného jednání (hodně se tu zmiňuje a chválí jméno očního technika Václava Bauera) se uživatelům líbí i výběr a férové ceny brýlí.

Více o optice

V Laro optice si můžete vybírat z mnoha značkových dipotrických brýlí (například Max Mara, Vogue, Hugo Boss, Etnia Barcelona a spoustu dalších) a koupíte zde kontaktní čočky Alcon či Acuvue, které vám na prodejně také aplikují nebo pravidelně zkontrolují. Samozřejmostí jsou i opravy brýlí a měření zraku či zrakové tréninky. Na všechny tyto služby je potřeba se předem objednat telefonicky, mailem nebo přes objednávkový formulář na webu, kde jsou uvedeny volné termíny společně s cenami.

Na webu Laro optik pak najdete i blogovou sekci se spoustou užitečných a zajímavých informací týkající se zraku, brýlí a podobně.

3. místo

Optiscont

Inovativní optika se dvěma kamennými prodejnami v Praze (Moskevská a Smíchov), e-shopem a ikonickými „panely“ produktů, které můžete potkat rovnou v ordinaci svého očního lékaře.

Proč je optika Optiscont na 3. místě?

Jelikož jde o moderní optiku, která má jak kamenné prodejny, tak e-shop, ale také zajímavé „panely“, které můžete najít přímo u vašeho očního lékaře. Optiscont se snaží jít co nejvíce s dobou a díky IT podpoře co nejvíce zjednodušují celý proces výroby a nákupu optických potřeb. 

Na e-shopu můžete vybírat z jejich širokého množství dámských, pánských i dětských dioptrických brýlí, ale také sluneční brýle, kontaktní čočky a nejrůznější příslušenství. V nabídce mají široké množství značek jako například Guess, Mexx, CK a mnoho dalších.

Uživatelské recenze

Tahle optika si třetí místo zasloužila díky pozitivním recenzím, které jsem na ní našla třeba na Heurece, kde lidé hodnotí především jejich e-shop. Obecně se zde v mnoha případech objevuje, že dodání bylo rychlé a komunikace e-shopu velmi příjemná. Super hodnoncení má Optiscont i na zbozi.cz, kde jeden uživatel velmi kladně hodnotí pražskou prodejnu na ulici Moskevská ve Vršovicích: „ochotný a vstřícný personál. S kvalitou vyhotovené zakázky jsem opravdu spokojen. Lepší brýle jsem nikdy neměl.“ A spokojenost s pobočkou na Moskevské potvrzují lidé i v recenzích Google. Velmi si tu chválí profesionální a precizní měření zraku, ale také výběr široký výběr brýlí za fajn cenu.

Další informace

Tato optika má kamenné prodejny v těchto městech:

 • Praha (Moskevská a Smíchov Optika)
 • Benešov
 • Krnov
 • Litoměřice
 • Říčany
 • Trutnov

Panelové Optisconty u lékařů najdete na těchto místech:

 • Praha Mezibranská
 • Praha Zárubova
 • Dačice
 • Jeseník
 • Liberec
 • Litoměřice Havel
 • Luhačovice
 • Písek
 • Roudnice nad Labem
 • Slavičín
 • Stráž pod Ralskem
 • Šumperk
 • Ústí nad Labem

4. místo

Optika Duos

Proč jsem vybrala optiku Duos?

Prodejna Duos funguje primárně jako e-shop, nicméně má i kamenné prodejny a to nejen u nás, v Čechách, ale i v Bratislavě. Můžete zde zakoupit klasicky dioptrické, sluneční či sportovní brýle, čočky, ale i různé doplňky jakou jsou například ochranné štíty, řetízky či pouzdra na brýle a podobně.

Vybírat můžete z mnoha značek jako je například velmi populární Prada, TH, Polaroid a další.

Co je doménou této optiky je i outlet, ve kterém můžete zakoupit brýle světových značek za naprosto jiné ceny.

5. místo

Optika Anděl

Čím mě zaujala optika Anděl?

Zakladatelka optiky, Petra Veselá, ji otevřela již v roce 2006 a od té doby se jí podařilo vytvořit místo, kam se, i dle recenzí na Google, lidé rádi vrací. V optice si zakládají na individuálním přístupu a proto je pro ně každý klient jako neopracovaný diamant, o který se snaží pečovat tak nejlépe, jak jen dovedou.

Nejen, že v optice Anděl naleznete opravdu široký sortiment, ale také vás čeká velmi rychlý servis. Většinu zakázek zpracovávají přímo na místě a standardní zakázku umí zpracovat do sedmi dnů.

6. místo

Cockyshop.cz

Proč jsem do srovnání zařadila optiku Čočkyshop.cz?

Jelikož jde o moderní optiku, která funguje od roku 2005. V této době vyšli ven s konceptem prvního e-shopu kontaktních čoček v České republice. O téměř deset let později vznikl nový projekt a to Centrum kontaktních čoček a brýlí, což je jediná specializovaná prodejna svého druhu v ČR. V čem je unikátní? V tom, že na jednom místě naleznete 30000 skladových produktů, odborný personál a plně vybavené aplikační středisko. 

Kamenná prodejna se nachází v Praze, v Pobřežní ulici a můžete ji navštívit každý den od 9 do 19 hodin.

7. místo

Oční optika Horní Počernice

Proč jsem vybrala oční optiku Horní Počernice?

Optika HP má tradici již od roku 1998 a nejde pouze o jednu pobočku, i přes lehce klamavý název má tato optika své pobočky v Praze, Středočeském a Libereckém kraji.

Tyto optiky jsou vždy součástí oční ordinace s očním lékařem. Je to z důvodu naprosté komplexnosti služeb. 

V této síti optik naleznete:

 • Oční optiku 
 • Dětskou optiku
 • Měření zraku
 • Zábrus brýlí
 • Prodej brýlí
 • Dioptrické brýle
 • Optické pomůcky 
 • 2Drive brýle.

8. místo

Optikamaja.cz

Čím mě zaujala oční optika Maja?

Optika Maja je pražská oční optika s mnohaletou tradicí. Kouzlo jejich úspěchu tkví v individuálním přístupu, dovednostech zkušeného týmu odborníků a značkovém sortimentu, který nabízí.  

Spíše než o prodejnu se jedná o místo, kde vám poradci kovaní v oboru pomohou s tím nejlepším výběrem. V Praze mají dvě pobočky ve Strašnicích a na Černém Mostě.

Optika poskytuje tyto služby:

 • Prodej brýlí (sluneční dioptrické, dětské apod.)
 • Prodej čoček
 • Měření zraku
 • Servis a oprava brýlí
 • Zhotovení brýlí

9. místo

První optika

Proč jsem vybrala také optiku s názvem První optika?

První Optika má v Praze čtyři pobočky, a to konkrétně První Optika Francouzská, První Optika by Armína v Karlíně, První Optika I. P. Pavlova a První Optika Anděl.

Na všech pobočkách si kromě krásných designových modelů brýlových dioptrických obrouček pro dámy, pány či unisex můžete zakoupit i dioptrické sluneční brýle, brýle na řízení, ale i další doplňky jako jsou pouzdra, čisticí prostředky nebo šňůrky k brýlím. 

V nabídce První Optiky najdete třeba značku originálních brýlí Komono nebo Tonny.

Po předchozím objednání si na jakékoliv pobočce můžete nechat odborně změřit zrak a nechat si brýle vyčistit ultrazvukem či provést drobné korekce nebo opravy. Náročnější opravy vám zde také rádi zajistí.

Skvělým bonusem je to, že zde můžete zaplatit firemními benefity jako jsou poukazy Benefity, Sodexo, Edenred, Up a další. Kromě toho nabízejí pravidelné slevové akce na vybrané modely.

Na webových stránkách První Optiky si můžete prohlédnout nabízené modely nebo pročíst jejich blog plný článků týkající oftalmologických témat.

10. místo

AIM Optic

A proč tu je také optika AIM Optic?

V této menší optice naleznete přátelský a zároveň vysoce profesionální přístup. Pracují zde vystudovaní optici, kteří vás provedou kompletním procesem hledání těch ideálních brýlích. Nejprve vám změří zrak pomocí profesionálních přístrojů značky Essilor. Trvá to cca 20 – 60 minut a pokud si v AIM Optic zakoupíte obroučky i skla, měření zraku je zcela zdarma.

Kromě nákupu brýlí jsou zde i servis a opravy samozřejmostí, přičemž utažení šroubků a čištění je také zdarma.

Dále si zde můžete vybrat i kontaktní čočky nebo skutečně unikátní dřevěné brýle značky BREVNO, a to buď dioptrické nebo sluneční modely.

AIM Optic si zakládá na tom, že nabízí brýle opravdu pro každého, takže zde naleznete kousky v různých cenových hladinách od 1500 do 6000 korun.

Unikátním projektem této optiky je pak tzv. Brýlový Second Hand, kam můžete přinést nepoužívané brýlové obruby, které personál zrenovuje a dále prodá. 10 % z prodané částky poté jde na dobrou věc.

Závěr

Kvalitní optika by měla být místem, kde dostanete kompletní servis, kde o vás bude postaráno a proškolený personál vám bude moci umět dobře poradit. Ale díky internetu si v některých optikách můžete brýle „vyzkoušet“ i online pomocí moderních technologií a není nutné navštěvovat kamenné prodejny. Záleží jen na vás, co vám vyhovuje.

V tomto článku jsem se však zaměřila na optiky, jejichž prodejny najdete v hlavním městě ČR a na základě důkladného průzkumu pražských optik bych vám doporučila zejména optiku Lentiamo v ulici Křemencova 176/6 na Praze 1, kde vám změří zrak, pomohou s aplikací čoček a vyzkoušíte si tu spoustu kvalitních brýlí. Můžete si je koupit rovnou na místě anebo si výběr promyslet a následně provést nákup na jejich přehledném e-shopu s možností vyzednutí v prodejně nebo na spoustě výdejních míst. Fantasticky hodnocenou optikou v Praze ja také Laro optik, kde vás přivítá profesionální, ochotný a podle recenzí neskutečně milý personál, a to buď nebo pobočce Lidické na Praze 5 nebo v ulici Starostrašnická, což je Praha 10. Dále mrkněte na optiku Optiscont, která kromě dvou pražských prodejen (Moskevská a Smíchov) provozuje e-shop a tzv. „panely“, na které můžete narazit u svého očního lékaře a produkty si tak zakoupit rovnou po vyšetření.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Oční optika

[2] Wikipedie (CZ): Optometrie

[3] Wikiskripta (CZ): Optometrie (2. LF UK)

[4] Healthline (ENG): Optometrist vs. Ophthalmologist: What’s the Difference?

[5] PubMed Central (ENG): What are the appropriate skills and knowledge required for the entry-level practice of optometry?

[6] PubMed Central (ENG): Optometry and optics in Europe

4.9/5 (Počet hlasů: 7)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »