Jak vybrat nejlepší menstruační kalíšek? Jak kalíšek zavést, jak se používá a stojí za to ho vyzkoušet? Vše o menstruačních kalíšcích.
OrganiCup
Menstruační kalíšek ze 100% lékařského silikonu přináší pohodlí a maximálně ekologické řešení.
Ladycup
Jedny z nejlepších kalíšků u nás vysoké kvality ve spoustě velikostí a barev.
Me Luna
Skvělý variabilní kalíšek 3 velikostí a různých koncových stopek pro jednoduché použití.
Patnáct nejlepších menstruačních kalíšků
Co je to menstruační kalíšek?
Možná vás to překvapí, ale menstruační kalíšek má opravdu bohatou historii a není to žádný výdobytek 21. století. Jedná se o velmi úspěšný vynález dámské intimní hygieny, který se začal poprvé používat okolo roku 1867. Je ale pravdou, že opravdový “boom” zažívá až v posledních letech.
Úplně první obdoba kalíšku byla jakási nádoba, která se umisťovala do ženského těla, za účelem shromažďování krve při menstruaci. Poté přišla další, modernější verze okolo roku 1937. Tento kalíšek navrhla výtvarnice Leona Chalmers v Americe a nechala si ho patentovat. A o 50 let později přišel na trh téměř ve stejné podobě, v jaké ho známe dnes. Vylepšená latexová verze, která měla ale bohužel jednu vadu – latex je silný alergen. Nejnovější model dnešní doby se vyrábí z antialergenního silikonu.
Kalíšek je tedy opakovaně použitelná hygienická menstruační pomůcka vyrobená z odolného materiálu a tvarem může na první pohled připomínat zvoneček.
Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:
- TOP 8: Nejlepší optiky v Praze – srovnání a recenze
- TOP 12: nejlepší svíčky Yankee Candle – recenze a vůně
- TOP 12: nejlepší svíčky Woodwick – recenze a vůně
- Průvodce rostlinnými mléky – testování, zkušenost a srovnání
- 7 tipů na nejlepší čajový adventní kalendář
- 7 tipů na nejlepší adventní kalendář pro muže
- 16 nejlepších e-shopů se zdravou výživou
- 13 tipů na nejlepší aroma difuzér – recenze a rady
- 13 nejlepších face rollerů a gua sha kamenů – recenze a zkušenosti
- 13 nejlepších adventních kalendářů pro ženy – tipy
- 11 tipů na nejlepší kosmetický adventní kalendář
- 11 nejlepších termohrnků, termoláhví a termosek
- 11 nejlepších menstruačních kalhotek – recenze
- 11 nejlepších káv – recenze, diskuze a zkušenosti
- 11 nejlepších ekologických pracích prášků a gelů – recenze a jak vybrat
- 11 nejlepších bambuckých másel na pleť i vaření
- 10 tipů na nejlepší kombuchu a kde ji koupit?
- 10 nejlepších vůní do auta – recenze a zkušenosti
- 10 nejlepších vonných svíček – srovnání, vůně a recenze
- 10 nejlepších vaporizérů – diskuze a zkušenosti
- 10 nejlepších ústních vod – recenze a diskuze
- 10 nejlepších lubrikačních gelů – recenze a zkušenosti
- 10 nejlepších kartáčků na zuby – recenze a diskuze
- 10 nejlepších generátorů vodíku a vodíkových lahví
- 10 nejlepších filtračních konvic na vodu – recenze
- 10 nejlepších esenciálních olejů – srovnání a recenze
- 10 nejlepších brýlí proti modrému světlu – srovnání a recenze
- 10 nejlepších bezkofeinových káv – tipy a recenze
- 10 nejlepších adventních kalendářů pro děti – tipy
Co je dobré vědět o menstruaci?.
Příchod “měsíčků” je velmi individuální. Některá dívka zažívá první menstruaci již kolem devátého roku, jiné například až ve čtrnácti letech. Obecně se ale udává, že se současný průměrný věk první menstruace pohybuje okolo 12let a 6 měsíců.
Menstruační cyklus zapříčiňují ženské pohlavní hormony estrogen a progesteron, které se tvoří ve vaječnících. Zmíněné hormony způsobí, že se děložní sliznice začne zvětšovat a čeká na oplodněné vajíčko. Když ale žádné vajíčko oplodněné není a tím pádem se neuchytí ve sliznici, začnou se konkrétní vrstvy sliznice odlupovat a společně s krví a hlenem odchází z těla pryč.
PMS nebo také premenstruační syndrom je jakýsi souhrn emocionálních, psychických a fyzických symptomů, které se objevují před samotnou menstruací zhruba 1 až 2 týdny. Typické příznaky PMS jsou podrážděnost, náladovost, nadměrná citlivost, bolest prsou a v podbřišku, křeče, ale i bolest kloubů či svalů, nebo zhoršení akné.
Cílem cyklů, které probíhají uvnitř lidského těla je de facto otěhotnění. Cykličnost začíná, jak bylo již řečeno, v období puberty a končí mezi 40. a 50. rokem ženy. V tomto období dochází k zastavení dozrávání vajíček a menstruační cyklus se prodlužuje až nakonec vymizí. V rámci cykličnosti se dle lékařů rozlišují 4 hlavní cykly – ovariální, endometriální, vaginální a cyklus mléčné žlázy.
Menstruační pomůcky
Ačkoliv tyto pomůcky ztrácí na popularitě, a to i díky ekologii, můžete je stále koupit téměř v jakémkoliv marketu či drogerii. Záleží na délce a síle menstruace u každé jednotlivé ženy, ale průměrná denní spotřeba na jednu ženu je 4-5 vložek či tamponů za den.
Pojem látková vložka se začíná poměrně hezky šířit, a tak už není žádná rarita, že je používá mnoho mladých dívek. Látkové vložky jsou tvarem podobné jednorázovým vložkám, ale místo jednorázových lepítek se zapínají na patentku. Jsou vyrobeny z různých materiálů – bambusu, bavlny nebo například konopí. Obecně se uvádí, že jedna žena spotřebuje 5 vložek denně (při menstruaci, která trvá 5 dní).
Menstruační houba je poměrně novinkou na trhu. Respektive, k dispozici je již delší dobu, ale mezi širší veřejnost se dostala poměrně nedávno.
Během jedné menstruace stačí používat jednu houbičku. Průměrně vydrží jedna houba půl roku.
Kalhotky fungují na základě principu vrstvení. Vrstev mají hned několik a jejich úkol je jasný – pohlcovat vlhkost. Různí výrobci menstruačních kalhotek uvádějí různou životnost, je to zhruba 1-2,5 let.
Menstruační kalíšek je pomůcka, která přichází čím dál tím více do popředí a to nejen kvůli skvělému ohledu na ekologii, ale i zdravotní nezávadnosti a pohodlí uživatelek.
Výhody a nevýhody menstruačního kalíšku
✅ Výhody:
- Výrazně snižuje riziko množení nežádoucích bakterií.
- Nevysušuje sliznici.
- Neobsahuje žádné chemické látky jako jsou BPA, ftaláty, superabsorpční látky či deodoranty.
- Může pomáhat při mykózách.
- Nenasakuje se vodou při koupání.
- Vhodný pro sport.
- Je ekologický.
- Je nejlevnější variantou menstruačních hygienických potřeb.
- Nevylučuje žádný zápach.
❌ Nevýhody:
- Prvotní strach uživatelek.
- Počáteční potíže se zaváděním a vyjímáním.
- Při vyměňování je důležité mít u sebe vodu či ubrousek.
- Nutnost péče jako je omývání či vyvařování.
- Manipulace s krví.
- Nedostatečné výzkumy ohledně zdravotní nezávadnosti.
Jak se kalíšek používá?
Princip zavedení kalíšku je opravdu jednoduchý. Nejdůležitější ze všeho je zahodit strach a obavy, protože to jsou při zavádění a vyjímání kalíšku ti největší nepřátelé.
Jak tedy na to?
Kalíšek se za pomocí asistence několika prstů vkládá přímo do pochvy, kde zachytává menstruační krev. Sám se velmi rychle přicucne ke stěně poševní sliznice a zabraňuje tak protékání. Po určitém čase (ten je v závislosti na síle menstruace rozdílný) se obsah kalíšku vylije, vypláchne se a může se ihned opakovaně používat.
Pokud se vám zavedení nebo vyjmutí nepovede hned napoprvé, nenechte se odradit a hlavně nepodléhejte panice. Nejdůležitější je se uklidnit a vše půjde samo.
Otázky a odpovědi
To je pravděpodobně úkon, který vyvolává v ženách největší obavy, ale opravdu není třeba se ničeho bát. Kalíšek nemůže nikam “doputovat” a vždy ho vyndáte. Jeden kalíšek je schopen pojmout zhruba 30 ml tekutiny. Obecně se tedy doporučuje ho vyndat každých 4 až 12 hodin.
K samotnému vyjmutí potřebujete jen svoje ruce, případně stopku, která je na spodní části kalíšku a zůstává vždy venku. Nejdůležitější je narušit podtlak, který je uvnitř vytvořen. Prstem tedy musíte odlepit kalíšek od stěny sliznice a poté už jednoduše vyjmout podobně jako tampon.
Při běžném používání stačí během dne vylít nashromážděnou tekutinu a před opětovném zandání opláchnout čistou vodou. Důležité je ho ale po každé menstruaci vyvařit. Ideální stav je mít dva kalíšky, které během periody střídáte a druhý tak můžete bez problémů vyvařit v mezičase. Je to velmi jednoduché. Kalíšek vložte do vroucí vody a necháte 5 minut bublat při mírném varu.
Další možnosti údržby kalíšku jsou i různé druhy čistících prostředků. Existuje řada čistících prášků bez chemických přísad, které vložíte do vody a opět, klasicky vyvaříte.
Naprostá většina kalíšků se vyrábí z měkkého silikonu. Další pak z latexu či termoplastu. Silikon je asi nejvýhodnější, protože se tento materiál používá roky v oblasti lékařství. Oproti tomu latex vyvolává často alergie. Nový materiál TPE má zdravotní atesty a zdá se být pro výrobu kalíšků stejně vhodný jako silikon.
Vždy záleží na konkrétním výrobci, který může nabízet rozdílné designy i velikosti. Většinou se ale menstruační kalíšky vyrábí ve dvou nebo ve třech velikostech. Obecně lze říci, že větší velikosti jsou pro ženy po porodu, ženy ve zralém věku a pro ženy se silnější menstruací. Menší velikosti kalíšků jsou určeny pro mladé dívky a aktivní ženy, pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací.
Samozřejmě je tato otázka opět velmi individuální. Mnoho žen ale tvrdí, že jakmile začaly používat kalíšek během své periody, jakoby přestaly vnímat, že jí vůbec mají. Kalíšek povětšinou nikde nedře, můžete s ním bez problému sportovat a nevadí při běžném pohybu. Tento komfort je způsobený hlavně materiály ze kterých je vyroben.
V běžných případech ano. Ohledně kalíšků se vede spousta teorií, málokteré jsou ale skutečně lékařsky či vědecky podložené.
Pokud už je kalíšek z něčeho obviňován, pan nejčastěji z toho, že způsobuje zánět dělohy. To je však tak trošku slepá ulička, protože při diagnóze děložního zánětu jsou občas bezradní i sami lékaři, jelikož příčin může být obrovské množství. Navíc o spojitosti kalíšku a zánětu nejsou žádné lékařské důkazy.
Zda je nebo není kalíšek stoprocentně bezpečný nejsou zatím žádné prokazatelné studie. Na druhou stranu nejsou ale také žádné, které by dokazovaly opak.
Kalíšek versus tampon
- Liší se povrchem. Kalíšek ho má hladký a bakterie se na něm nemohou uchytit tak snadno jako na tamponu. Riziko vzniku mykóz či nebezpečného syndromu toxického šoku (TSS) se tak rapidně snižuje.
- Tamponu je vyrobený ze savých materiálů, čímž vysušuje poševní sliznici, a tím pádem narušuje přirozené vaginální prostředí.
- Kalíšek neuvolňuje žádná syntetická vlákna. Tampon ano, protože jsou jeho běžnou součástí.
- S kalíškem dochází k menšímu mechanickému poškození sliznice, než při použití tamponů.
Může kalíšek protékat?
Toto je jedna z nejhlavnějších příčin protékajícího kalíšku. Funguje totiž jen tehdy, když přilne ze všech svých stran, to tedy znamená, že se celý rozvine. Zde je jediná rada – kalíšek vyjměte a opětovně zaveďte. Po zavedení chyťte stopku kalíšku a vyzkoušejte jej potáhnout směrem dolů. Tímto trikem se snadno vytváří potřebný podtlak. Druhá varianta je obkroužit prstem okolo kalíšku a zjistit jestli je úplně rozevřený.
Může se velmi snadno stát, že jste zvolila malou velikost kalíšku. Raději si vždy důkladně prostudujte informace a rady od výrobce, abyste těmto problémům předcházela.
Občas je tak silná menstruace, že kalíšek zkrátka proteče. Je tedy nutné tekutinu vylévat častěji a nebo ho použít například v kombinaci s menstruačními kalhotkami.
V průběhu menstruace klesá hladina estrogenu, což uvolňuje čípek a ten je o něco níže než obvykle. Čípek je také více otevřený a může být každý měsíc trochu jinak posazený. Pokud ale kalíšek začne protékat, je dobré znovu jej zavést a dát ho o něco níž.
Pokud vznikly při porodu nějaké jizvy, což je velmi pravděpodobné, může kalíšek protékat právě kolem nich. Vyzkoušejte tedy kalíšek zavést níž nebo výš. Pokud to jde tak vyzkoušejte všechny možnosti kam kalíšek zavést. Druhá varianta je pořídit si měkčí kalíšek, který se jizvě co nejvíce přizpůsobí.
1. místo
OrganiCup
Dánská značka OrganiCup byla založena v roce 2012 v Kodani. Nabízí kvalitní menstruační kalíšky z lékařského silikonu. Tímto bojují proti nadměrně vyprodukovanému odpadu z klasických konvenčních dámských hygienických potřeb a také proti zbytečnému vystavování se chemikáliím, které vložky či tampony mohou obsahovat.
Tyto kalíšky vám vydrží v perfektním stavu mnoho let, takže se jedná o velmi ekologickou, ale také cenově úspornou variantu menstruační pomůcky.
Menstruační kalíšky je možná zakoupit ve třech velikostech:
- Velikost A bude sedět ženám do 30 let nebo těm, které za sebou nemají porod.
- Velikost B se hodí pro ženy, které už porodily nebo starší třiceti let.
- Velikost Mini je ideální pro všechny slečny a dívky v teenagerském věku.
Bonusem je elegantní a jednoduchém balení, které je 100% ekologické. Cena tohoto kalíšku se pohybuje okolo 650 korun.
2. místo
Ladycup
Značka LadyCup je na trhu již od roku 2007. Nezabývá se pouze produkcí menstruačních kalíšků, ale hygienických výrobků obecně. Jedná se dále například o látkové vložky LadyPad, pomůcka na močení LadyP, intimní mýdlo LadyGel, antibakteriální gel LadySanitizer, lubrikační gel LadyLube a další. Všechny výrobky mají vysokou mezinárodní kvalitu a bezpečností standardy, používají BIOmateriály a vysoce kvalitní lékařský silikon. Veškeré použité materiály byly testovány na škodlivé látky podle normy Oeko-Tex Standard 100.
Menstruační kalíšek od této české značky je ekologický, 100% bezpečný a vyrobený z lékařského silikonu nejvyšší kvality. Součástí každého balíčku je látkový pytlíček, ve kterém můžete kalíšek přenášet nebo uschovat, když ho zrovna nepotřebujete.
Vybírat můžete z několika pestrých barev a jeho cena se pohybuje okolo 550 korun.
3. místo
Me Luna
MeLuna je první menstruační kalíšek německé výroby. Je vysoce kvalitní, vyrobený z hypoalergenního materiálu a vhodný pro každou ženu. Kalíšek této značky se exportuje do celého světa. Díky svému kvalitnímu složení a snadné manipulaci je velmi spolehlivý a oblíbený mezi mnoha zákaznicemi. Je ekologický, snadno se používá a jeho nošení je příjemné.
Kalíšek MeLuna se vyrábí z termoplastu, který byl atestován pro použití v nemocnicích a pro výrobu dětských produktů. Kalíšek nezpůsobuje alergie, neobsahuje PVC, silikon, latex, proteiny, deodoranty, absorpční gely ani bělící prostředky.
Cena tohoto kalíšku se pohybuje okolo 400 korun.
4. místo
Yuuki
Yuuki je česká značka, která vyrábí kalíšky v takzvaném provozu „clean room“ pro výrobu zdravotnických výrobků. Toto pracoviště je vybavené zvláštní oddělenou vstupní částí, antistatickou podlahovou krytinou a klimatizační čističkou vzduchu. Díky tomu nehrozí vznik jakýchkoliv kontaminačních rizik. Veškeré výrobní a kontrolní procesy probíhají v plném souladu s nároky požadovanými normou ISO 9001.
Používají silikonový materiál nejvyšší kvality, který je schválen pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.
Tato firma vyrábí kalíšky ve dvou velikostech a součástí balení je sterilizační kelímek. Cena kalíšku se pohybuje od 350 korun.
5. místo
Gaia cup
Menstruační kalíšek Gaia Cup od české firmy Tierra Verde má dokonalý nadčasový design od špičkového českého studia ANFAS. Firma produkuje kalíšky dvou velikostí – velký a malý. V balení najdete kromě kalíšku i bavlněný sáček pro jeho uložení, látkovou slipovou vložku a a malý balíček (50 g) čistícího prášku.
Česko-slovenská firma Tierra Verde s.r.o. vyrábí ekologické prostředky pod několika značkami. Veškerou drogerii vyrábí v Brně a vlastní uznávaný certifikát Eco Garantie, kterým se pyšní jako jediná v ČR. Dbá jak na blaho spotřebitelů, tak na minimalizaci odpadů a recyklaci. Žádné výrobky ani substance netestuje na zvířatech.
Kalíšky od této značky si můžete zakoupit za cca 550 korun.
6. místo
Masmi
Masmi je značkou ženských hygienických potřeb. Veškeré produkty jsou certifikovány certifikáty ICEA a GOTS a byly osvědčeny v testech jako hypoalergické. Neobsahují totiž žádné potenciálně dráždivé látky.
Značka Masmi nabízí kalíšky ve třech velikostech, které jsou vyrobené z hypoalergenního materiálu TPE (termoplastický elastomer). Kalíšek se vyrábí pouze v jedné barvě, a to růžové. Je opatřený krátkou, avšak pevnou stopkou pro snadnější vytahování.
Cena kalíšku je cca 500 korun.
7. místo
Fair Squared
Značka Fair Squared si zakládá na tom, že do svých produktů používá fair trade suroviny. Na což odkazuje i její název, který volně přeložený znamená „fér na druhou“. Fair Squared byla jednou z vůbec prvních značek, která se certifikací fairtrade mohla pochlubit.
V jejím sortimentu si můžete vybrat z široké nabídky přírodní kosmetiky i ekologické drogerie a samozřejmě hygienické potřeby včetně menstruačních kalíšků. Fair Squared produkty jsou netestované na zvířatech. Mají certifikaci Natrue, FSC, Fair Rubber a Vegan. Kalíšky od této značky jsou z přírodního latexu a cena se pohybuje od 400 korun.
8. místo
Selena Cup
Selena je rakouská značka, která se zabývá produkcí a distribucí dámských hygienických potřeb jako jsou právě menstruační kalíšky, dále pak menstruační kalhotky či látkové vložky.
Ačkoliv jsou kalíšky této značky navržené a vyvinuté v Rakousku, vyrábí se v Polsku z německého lékařského silikonu, který má certifikaci FDA. Na spodní části kalíšku jsou rýhy pro snadnější vyjmutí a kalíšek je zakončený očkem.
Selena Cup se vyrábí ve dvou tuhostech: Selena Cup a Selena Cup Aktiv. Verze Aktiv je vhodná pro ženy, které mají posílené pánevní svalstvo a hodně sportují.
Výrobce nabízí ještě variantu Zero a Basic. Kalíšek Selena Cup nabízí ve 3 různých velikostech a jeho cena se pohybuje okolo 450 korun.
9. místo
Mooncup
Menstruační kalíšek Mooncup se vyrábí v Anglii od roku 2002. Je to jeden z prvních menstruačních kalíšků na trhu vyrobený z lékařského silikonu. Jeho výroba je ekologická, stejně jako samotný výrobek. Firma Mooncup Ltd. garantuje, že výroba menstruačního kalíšku Mooncup je maximálně šetrná k životnímu prostředí. Továrna funguje na elektřinu z obnovitelných zdrojů a bavlněný pytlík, do kterého je kalíšek balený, je ze 100% biobavlny.
Cena tohoto kalíšku je v průměru 700 korun.
10. místo
Lunette
Finská značka Lunette je na trhu od roku 2005 a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. Kalíšek má užší rozměr a zcela hladký povrch – tím je snadnější údržba a je pružnější než ostatní typy. Menstruační kalíšek Lunette je hypoalergení a ekologický, vydrží až 10 let. Vybrat si můžete ze dvou velikostí a různých barev.
Cena kalíšku Lunette je cca 800 korun.
11. místo
Intimina
Kalíšek Lily Cup vyrábí švédská firma Intimina v Číně. Je to měkký a ultra jemný kalíšek z lékařského silikonu. Vyznačuje se svým anatomickým tvarem a dvojitým okrajem proti zpětnému vylití. Pevnější okraj navíc napomáhá správnému rozvinutí kalíšku.
Pokud zjistíte, že je pro vás Lily Cup příliš dlouhý, můžete opatrně ustřihnout stopku pod třetí drážkou – jedna drážka na stopce zůstane. Součástí balení je i antibakteriální sáček.
Kalíšek Lily Cup se vyrábí ve dvou velikostech, které se liší rozměry i barevností. Cena se pohybuje okolo 700 korun.
12. místo
ClariCup
Claricup od francouzské značky Claripharm™je kalíšek z lékařského silikonu, který je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné. Vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná. Zvnějšku kalíšku jsou 4 podélné rýhy, které zabraňují posuvu kalíšku.
Kalíšky mají CE označení, zdravotní atesty a firma Claripharm™ dbá na udržení vysoké kvalitu i pravidelnou kontrolou výroby a pečlivým výběrem zaměstnanců a partnerů.
Kalíšek Claricup je dodáván s originálním praktickým obalem (Claribox), který lze využívat pro sterilizaci kalíšku v mikrovlnné troubě.
Claricup se vyrábí ve čtyřech různých velikostech (0, 1, 2 a 3) a jeho cena je cca 600 korun.
13. místo
Merula
Merula Cup je menstruační kalíšek, který se vyrábí v Německu od roku 2016. Vybírat můžete z čiré nebo barevné variantě z certifikovaného lékařského silikonu.
Oproti ostatním menstruačním kalíškům se Merula Cup značně liší, má totiž kulovitý tvar. Díky svému velkému objemu (38 ml) se Merula Cup hodí jak pro slabou, tak i pro silnou menstruaci. Kalíšek je velmi nízký, pouze 39 mm (délka bez zakončení) a díky svému tvaru je tak výborným řešením pro ženy s nízkým čípkem.
Merula Cup se vyrábí také v XL variantě. Kalíšek XL je vyšší než tento a hodí se pro ženy s velmi silnou menstruací.
Průměrná cena kalíšku je cca 600 – 800 korun.
14. místo
Mami CUP
Italský kalíšek Mamicup je na trhu od roku 2013. Materiál, ze kterého je Mamicup vyroben, je certifikovaný lékařský silikon nejvyšší kvality. Mamicup je certifikovaný i pro veganky a vegetariánky.
Kalíšek Mamicup má ve spodní části z vnějšku rýhy, které umožňují snazší uchopení a vyjmutí kalíšku. Patří mezi měkčí kalíšky.
Mamicup se vyrábí ve dvou velikostech – M a L, v čiré variantě a ve třech barevných variantách (Pink, Lila, Tyrkys).
Cena se pohybuje okolo 400 korun.
15. místo
Luv Ur Body
Kalíšek Luv Ur Body se vyrábí v Malajsii, ale majitelka firmy Nwadiuto Onuoha, která také vymyslela nádherný design kalíšku, je Nigerijka. Je vyroben ze 100% lékařského silikonu s atestem FDA.
Všude na kalíšku Luv Ur Body jsou z vnějšku rozkvetlé květy. Při vyndavání za spodní část tedy neklouže. Uvnitř je naopak zcela hladký, což usnadňuje čištění. Kalíšek se vyrábí ve třech velikostech a v několika barevných variantách – klasické čiré (všechny velikosti), provokativní červené (velikost M a L), přírodní zelené (velikost M a L) a čiré s barevnými kytičkami (pouze velikost S).
Cena kalíšku je necelých 600 korun.
Závěrem
Téma menstruační kalíšky zabere určitě několik holčičích večerů. Pokud máte z jeho používání strach, zkuste se uvolnit a uvidíte, že půjde vše snáze. Vše na světě má svá pro o proti a to i kalíšek. Je tedy jen na vašem uvážení, zda jeho pozitiva vyzkoušíte.